Versche gerookte Elft, 321ste Staats-loterij. Derde klasse. ADVERTENTIËN. mmkkmmkmkkmmkkmmn nmmmmmmmkmmmm Ansjovis, per pot f 1.25. Koppen's Verkoophuis. Hoofdgracht K 84. Nieuwediep. BLOEMPOTTEN, KRISTAL- EN GLASWERK, ALPACA LEPELS EN VORKEN, Kiesvereenigirig „Helder." D. O. ROMAN, zuiver aan Frankrijke nota, welke geene belofte van be middeling behelst. Van den anderen kant had Delyannes verklaard, dat ontwapening en terugkeer tot vredestoestand stilzwijgend waren begrepen in zijn antwoord, op de mede- deeling van Frankrijk. Delyannes heeft zich nu duidelijk in dien zin verklaard. De Grieksche minister van Oorlog, die een inspectiereis langs de grenzen gemaakt heeft, is te Athene teruggekeerd en heeft terstond daarop zijn ontslag gevraagd. Vermoedelijk is hij overtuigd van het nuttelooze van verdere dreige menten en daardoor met Delyanis in conflict geraakt. Deze laatste blijft nog steeds even krijgszuchtig en schijnt zich te vleien, dat hij daardoor indruk op de mogendheden zal maken en zij hun ultimatum zullen terugnemen, ofschoon daarop thans nog weinig uitzicht bestaat. Zekere Louise Charot, 22 jaar oud, gewezen dienst bode en bijzit van den geneesheer G. te Parijs, die, door dezen uit zijne woning gezet, elders eene kamerhuurdeen als zieke onder een anderen naam haar ontrouwen minnaar bij zich deed komen, waarop zij hem met een revolver verscheidene wonden toebracht, heeft thans voor het Hof der Seine terechtgestaan en is door de gezworenen on schuldig verklaard. Het feit was door haar volmondig bekend en volkomen bewezen. Eene movr. Astier de Valsayre heeft onlangs bij de Fransche Kamer een verzoekschrift ingediend, waarin zij er op aandringt, dat 500 plaatsen in de orde van het Legioen van Eer zullen worden voorbehouden voor vrouwen, die ten minste zes eigen kinderen hebben gezoogd. Jl. Zondag avond is op de Theems een roeibootje, waarin zes jongelieden uit den arbeidersstand en vijf jonge meisjes waren, die een pleiziertochtje hadden gedaan, om streeks acht uur des avonds omgeslagen, met het droevig gevolg, dat zes van de opvarenden verdronken zijn. Een stoombootje en eene roeiboot, die te hulp kwamen, konden alleen de overigen redden. Door den Franschen minister van Marine is gelast, dat zes gepantserde schepen, twee kanonneerbooten en 15 schepen van allerlei oud model, zullen worden gesloopt; de rompen zullen grootendeels verkocht of voor torpedo-proeven gebruikt worden. Keizer Wilhelm heeft den Paus, als Paaschgeschenk, een kostbaar en sierlijk bewerkt kruis (borstsieraad) gezonden. In den ouden Donau bij Weenen verdronken in den laten avond van jl. Dinsdag acht werklieden. Zij hadden met nog twee kameraden een roeitochtje ondernomen en onderweg te veel gedronken. Eén hunner stond op om met een roeier van plaats te verwisselen, verloor het even wicht en liet daardoor het bootje omslaan. Twee konden zich met zwemmen redden. Op een dorp bij Koningsbergen ging op Witten Donderdag zekere Kruppa met zijn vrouw uit, terwijl zijn beide kinderen, 3 en 4 jaar oud, onder opzicht van een dienstbode, tehuis bleven. Kruppa is slager van beroep en de kinderen, die hun vader dikwijls hadden zien slachten, besloten #varkentje* te spelen. Uit de slachtplaats werd het groote mes gehaald en de kleinste legde zich op den grond neder, het geluid van het varken nabootsend. De oudste sneed het toen in de keel en vond dat zijn zusje erg natuurlijk schreeuwde en bloedde. Hij vertelde deze heldendaad aan zijn ouders, die gelukkig nog tijdig tehuis kwamen om erger te voorkomen. De terstond gehaalde geneesheer heeft alle hoop om het kindje nog in leven te behouden. In Amerika, waar nog al veel zaken op groote schaal worden gedreven, is men begonnen met het vetmesten van rundvee in het groot in te voeren, waartoe een Maatschappij te Gilmore, tien mijlen van Omaha gelegen, een stalling heeft doen bouwen, waarin des winters ruim vijf honderd runderen plaats kunnen vinden. Dit vee wordt namelijk in West-Nebraska aangekocht, het daarvoor noodige voeder door stoom gereed gemaakt, en met behulp van buizen naar de voederbakken gebracht. De stoomketel, welke daarvoor wordt gebezigd, kan 1000 barrels voer in het uur gereed maken. Benoom l n gen, enz. Het radicaal voor den dienst der Posteryen is o. a. toegekend aan den Rykstelegranf-ambtenaar, den heer K. Zwart, alhier. De luit. ter zee lstc kl. S. K. Sybrandi, uit Oost-Indië terug gekeerd, is op non-activiteit gesteld. Aan den schrijver lste kl. by het Hospitaal der Marine alhier J. F. Groen is toegekend de groote gouden medaille voor öOjarigen eerlijken en trouwen dienst. Tot commandant der 11de compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie (pantserfort-compagnic) is benoemd de kapitein A. H. Van Breda, en daarby zyn ingedeeld de lste luitenant G. Van Sermond, van de 3de comp. en de 2de luitenant H. G. De Bruijne, van de 7de compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie. Visontoerionteii. Veertig korders en beugers brachten jl. Donderdag 15 tot 80 groote, 25 tot 90 kleine tongen, 14 mandjes kleine schol en 40 tot 125 schelvisschen ten afslag; groote tong gold 60 c., kleine idem 10 ft 20 c. per stuk; kleine schol f 4.60 per mandje en schelvisch f 14.50 tot f 16.50 't honderd. Burgerlljl^e Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: S. Nieuwland, stoker, en N. Been. C. J. Ernst, provoost, en N. Van Leeuwen. H. Blom, timmerman, en H. C. Dekker. A. Boot, korporaal-torpedist, en M. De Vries. G. P. W. Van der Klugt, machinist, en A. G. Klein. D. Van Leeuwen, zeeman, en M. Dekker. GehuwdGeene. Bevallen: P. J. Speek, geb. Jacobs, D. G. C. Bernard, geb. Souge, D. H. C. Phaff, geb. Broers, Z. C. Van Driessen, geb. Wenneker, D. A. Bleijendaal, geb. Schilder, D. J. J. Hooger- werf, geb. De Boer, Z. Overleden: H. Jacobs, 8 maanden. A. Bonselaaar, geb. Boordijk, 64 jaren. W. Ran, 57 jaren. L. Kikkert, 7 jaren. WEERK.UND1GE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSK.EET. 'Z s CL B 2 Windrichting en kracht. Barometer raM. Thermometer C. Vochtigb. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 80 12 765.27 f 5.37 6.0 -5.6 0.6" golvend. 1 8 nwtn. 1.2 H 767.06 t 7.06 5.7 -4.2 0.71 Slecht. 1 12 nnw. 5 767.67 t 7.67 6.9 -4.7 0.67jwein.gv. Weersgesteldheid: 30 April 12 n. Liehtbewolkt, koudweer. 1 Mei 8 u. Idem. 1 Mei 12 u. Idem. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. op reis van batavia naar amsterdam: Soenda28 April van Marseille vertrokken. Bttrgem. den Tex. 28 April van Suez vertrokken. Sumatra21 April van Padang vertrokken. Conrad28 April van Batavia vertrokken. op rei8 van amsterdam naar batavia: Print Frederik.. 21 April Aden gepasseerd. Koningin Emma.. 27 April van Suez vertrokken. Pr». Wilhelmina29 April van Marseille vertrokken. Print v. Oranje.. 29 April te Southampton aangekomen. in lading naar nederland: Printet Mnrie.... 9 April te Batavia aangekomen. Print Hendrik... 20 April te Batavia aangekomen. Poorwaarlt30 April te Batavia aangekomen. in lading naar oost-indië: MaduraVertrekt 8 Mei van Amsterdam. Print Altxander. Vertrekt 19 Mei van Amsterdam. Printet Amalia.. 28 April te Amsterdam aangekomen. Derde lijst: No. 7258 f 2000. ALOAARSCHE MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAÏ. 4 Paarden f 85 al35 24 Koeien 110 al60 62 Nucht.Kalveren n 3 a 14 859 Schapen H 19 a 27 507 Lammeren f 6 a 12 183 mag. Varkens 14 a 20 144 Biggen 5 a 10 30 Bokk.&Geiten i, 4 a 9 3Vta.rHLttoerlola.teii. TEXEL, 29 April. Aardappelen f 3 a 4 per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 8.75 a 11.gevischt dito f 2.75 a 3.75 per 100 kilogram. Ongewasschen Wol 78 cents per kilogram. Tarwe f 7.Rogge I 5.50, Vale Erwten f 6, alles per hectoliter. ALKMAAR, 30 April. 80 hectoliter Tarwe, f 7.50 a 7.75; 17 h. Rogge f6.40; 140 h. Gerst, f 4.90; idem Chev., f 5.75 a f 6.50; 366 h. Haver, f 3.50 a 4.25; 81 h. Booncn Paardenb. f 6.40 a 6.60, Bruine Boonen f 8.50 a 13.10 h. Kanariezaad, f 10.a 10.50; 9 h. Erwten: Groene f 13 a 16; Grauwe f 10.50 a 15.Vale f 10 a 14, alles per hectoliter. 282 stapels Kaas, wegende 71700 kilogram; Kleine f 29, Commissie f 21 en Middelbare f 22 per 50 kilogram. HOORN, 29 April. Ter waag gewogen 281 stapels Kaas, wegende 73,866 kilogram; hoogste prys per 50 kilogam f 30 en voor kleine f 23. HOORN, 30 April. Op dc groote Voorjaars-Kocmarkt werden 2518 stuks aangevoerd. Dc kwaliteit was over het geheel best, de handal stug en de prijzen weder aanmerkelijk minder dan het vorige jaar, zoodat er veel Vee onverkocht is gebleven. ENKHUIZEN, 28 April. Dc pryzen der Zaden en Granen waren als volgt: Mosterdzaak f 14 a 15, Karweizaad f 18. 18.50, Gerst f 4.50 a 5.Haver f 4.a 4.50, Grauwe Erwten f15 a 17 en Bruine Boonen f8 a 12, alles per hectoliter. Stemming der markt matig. Boter 55 a 57£ cent per kop. MONNIKENDAM, 28 April. Op de Voorjaars-Beesten- of Runderenmarkt werden 244 stuks Vee aangevoerd. Markt druk bezocht. Handel stug. AMSTERDAM, 30 April. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dokkummcr Jammen f 2.50 a 2.70, dito 1 Franeker f 2.35 a 2.50, dito Engelscbe f 1.70 a 1.80, Zeeuwsche spuische Jammen f 3.a 3.40, dito Pooters f 1.70 a 1.80, dito Flakkeesche f 2.80 a 3.10, dito Blauwe f 3.20 a 3.25, Pruisische Hamburgers f 3.10 a 3.20, Groninger Turken f 1.60 a 1.70, I Pruisische Roode f 1.90 a 2.10, alles per hectoliter. LEIDEN, 30 April. De aanvoer en pryzen ter Veemarkt van i heden waren als volgt: 18 Stieren f 59 a 200, 82 vette Ossen j en Koeien f 140 a 280 of f 0.60 a 0.72 per kilogram, 517 Vare idem f 125 a 242, 66 Graskalveren f 23 a 51, 120 vette idem f27 a 62 of f 0.70 a 0.80 per kilogram, 142 nuchtere idem f 3. a 6.50, 480 vette Schapen f 20 a 31.of f 0.50 a 0.60 per kilogram, 747 weide dito f 17.a 24.254 Lammeren f 7.50 a f 10.130 magere Varkens f 15 a 38, 498 Biggen f 4.25 a 12.Veulens 1 a Paarden f a 990 Kalf- en Melkkoeien f 128 a 263. NIJMEGEN, 29 April. Uiterwaardsch Hooi geldt thans f 23 a f 25 en Binnenvcldsch f 14 a 16 per 500 kilogram. ZWOLLE, 30 April. Ter markt waren: 1599 en op dc stallen 600 stuks Vee. Neurende en vcrscbgekalfde Koeien t 130 a f 270,.dito Schotten en Vaarzen f 120 a 190, spoeling Koeien voor de vetweide f 100 a 165, dito Vaarzen f 80 a 140, voorjaars- kalvende Koeien f 105 a 155, Ossen voor de vetweide f90 a f 160, jarige Springstieren f 70 a 105, Vaarspinken f 60 a 80, Fok-kalveren f 16 a 36, nuchtere Kalveren f 4 a 8, vette Koeien en Ossen aan bouten 58 a 62 c., dito Stieren 50 a 56 c., dito Kalveren 70 a 74 c. en dito Schapen 60 a 66 c. per kilogr., Lammeren f 4 a 10. Op 178 wagens 931 Biggen, 6weeksche f6.a 7.50, lOweeksche f9.a 12.drachtige Varkens f 35 a f 45, magere f 20 a 40, vette Varkens (levend gewogen) 40 a 45 c. en Varkens voor Londen 36 a 39 c. per kilogram. MASTENBROEK, 29 April. De pryzen van het Hooi waren per 500 kilogram als volgt: Kampereilandsch f 17.50 a 19.50, Mastenbroeker en Genemuidcr lste kwaliteit 16 a 18, en 2de kwaliteit f 13 a 15. DEVENTER, 30 April. Hooi f 34 a 40 per 1000 kilogram. ASSEN, 29 April. Wol 65 cents per kilogram. gouden medaille voor eerlyken, trouwen dienst, en vereerden hem de vroegere en tegenwoordige officieren van gezondheid en apothekers by het Marine-Hospitaal alhier een keurig gouden zakuurwerk met toepasselijke inscriptie. Het personeel der beambten bij 't Hospitaal vereerde den feestvierende met een cassette en een antiek bierglas. De verschillende blijken van belangstelling, den jubilaris op dezen feestdag betoond, zullen, voor hem zeker onvergetelijk blijven. In een onzer vorige nommers hebben we vermeld, dat de heer Groen, die thans de betrekking bekleedt van sergeant-majoor schijver der lstc kl. bij 't Hospitaal der Marine alhier, sedert de vestiging dier inrichting, op 1 Januari 1842, daarbij onaf gebroken is werkzaam geweest. Wc willen daaraan thans nog toevoegen, dat de jubilaris gedurende al dien tijd vaak een werkzaam aandeel had in onderscheidene burgerlijke Verec-nigingen hier ter plaatse, waarin zijne medewerking steeds op prijs werd gesteld. Vooral by gezelschappen, die zich dc beoefening van zang en muziek ten doel stelden, ontbrak het nimmer aan zijn steun, terwijl hij bovendien nog meermalen als spreker in ver schillende Verecnigingcn optrnd. Geen wonder dus, dat zijne feestviering ook bij de burgers in deze gemeente niet onopgemerkt is gebleven; dat door velen gedeeld wordt in den wensch, dat hij nog jaren voor de zijnen gespaard blijve. Beroepen naar Kolhorn ds. P. Immink, predikant tc Bergen. Tot hoofdingeland van den Westwouderpoldcr, gem. Aker sloot, is gekozen de heer S. Kalverboer. Tot heemraden van den polder Heer-Hugowaard zijn benoemd de heeren J. Winkel cn J. Smit Cz. Tot leden van het bestuur van den polder de Vroomermecr zijn gekozen de heeren J. Stam Jz. en J. Oud, beiden te Koedijk. Voor het Post- en Telegraafkantoor te Egmond aan Zee I is dezer dagen in veiling aangekocht door het Ryk de oude pastorie der Ond-katholiekc gemeente aldaar. Het perceel, waarin het kantoor tot beden was gevestigd, bleek op den duur onvol doende en was bovendien ongeschikt als woning voor den directeur en zyn gezin. By den op gisteren bekend geworden uitslag der verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad te Vlieland, die noodig was, daar de vorige verkiezing wegens onregelmatigheden door Gede puteerde Staten was vernietigd, is gekozen de heer J. D. Gerritse, met 23 van de 34 uitgebrachte stemmen. Op den beer A. K. M. Hartog waren 11 stemmen uitgebracht. Jl. Donderdag zijn van Naaldwijk de eerste aardbeziën ver zonden. Te Maas en Waal staan de kersenboomgaarden in rijken bloesemtooi en voorspellen een ruimen voorraad. Ook de overige vruchtboomen zijn over het geheel goed met knoppen beladen, waarvan reeds een groot gedeelte open is gegaan. Hier en daar komen de aardappelen reeds boven den grond. Het vee is overal uitgeschaard. Hoe eenvoudig die zaak ook is, toch heeft men over het koken nog geheel verkeerde begrippen. In vele huishoudingen wil men van een stuk vleesch tegelijk eene goede soep en een smakelijk gebraad hebben, wat toch volstrekt niet kan samengaan. Rnndvleesch, dat werkelijk eene goede soep geleverd heeft, is gewoonlijk zoo uitgekookt, dat het droog, taai, vezelig, onsmakelijk en moeilijk te verteren wordt. Wil men goed smakelyk vleesch hebben, dan moet het in kokend water opgezet en daarin gekookt worden. In kokend water stollen de eiwitstoffen die in zoo groote hoeveelheid in vleesch voorkomenzy vormen een omhulsel om de spiervezels, waardoor het water niet op het vleesch kan inwerken, cn dit dus ook niet uitgekookt wordt. Het blijft daardoor krachtig en sappig. Is het dus om het vleesch zelf te doen, en niet om den bouillon, dan moet men het versche vleesch met kokend water opzetten. Wil men daaren tegen een zeer krachtigen bouillon hebben, dan moet men kond water gebruiken. Het eiwit cn de andere oplosbare stoffen gaan dan in het water over, en men krijgt een smakelijken, voedzamen bouillon; is het vleesch vooraf fijn gehakt, dan kan het nog beter uitgetrokken worden. In Engeland is dit een bekend feit. Soep eten de Engelschen zelden, en onder alle standen wordt het rund- vleesch gebraden gegeten. Bij het braden namelijk worden de spiervezelen eveneens door het gestolde eiwit omhuld, zoodat er van de sappigheid niets verloren gaat. Wordt er echter in aanzienlijke huishoudingen soep bereid, dan komt het uitgekookte vleesch toch nooit op tafel, hoewel veel van dc voedende bcstanddeelen er nog in aanwezig zijn. Sedert het vleeschcxtract in den handel is gekomen, kan men toch goed vleesch en gcede soep van hetzelfde stuk rundvleesch krijgen; men zet het met kokend water op en voegt bij den bouillon het extract. (Slachtere-Crt.) De kleur der vederen van hoenders heeft invloed op het eierleggen; althans is het gebleken, dat eene donkere kleur het leggen bevordert. De reden is, dat de van buiten aangevoerde zonnewarmte, of 's winters kunstwarmte, door de donkere kleur beter wordt opgenomen dan door eene lichtere. De beste legsters hebben dan ook doorgaans een donkeren vcderdos. Dit is ook het geval met eenden en ganzen, doch alleen wanneer dit pluim gedierte vry kan rondloopen en niet in kleine hokken opgesloten zit. Err atu m. In de advertentie *Onderwaterstijfsel" moet staan in plaats van agenten gevraagd: Agent J. W. DUNNEWOLD. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Bonaiie, onder bevel van *8 Konings adjudant in buitengewonen dienst, den kapt.-luit. ter zee W. baron Van Hogendorp, heeft in den namiddag van 28 dezer de haven van Falmouth verlaten, koers stellende naar IJmuiden. Heden droeg de heer W. K. Van Gennep, na veeljarigen dienst by Zr. Ms. zeemacht als Vice-Admiraal gepensioneerd, de betrekking van Directeur en Commandant der Marine alhier over aan zijn opvolger, den Schoot-bij-nacht Josselin de Jong. De heer Van Gennep nam afscheid van de officieren, ambtenaren, beambten en werklieden in deze Directie cn vertrok met den trein van heden namiddag 1.30 naar 's Gravenbagc. Aan het station werd hem door tal van vrienden uitgeleide gedaan. De achout-bij-nacht W. F. H. Cramer heeft heden de be trekking van onder-directeur der Marine alhier overgedragen aan den kapitein ter zee II. Dyserinck. Het theoretisch eind-examen voor de adelborsten van het oudste studiejaar aan het Koninklyk Instituut voor de Marine alhier, zal op Maandag 3 Mei a. s. een aanvang nemen, onder presidium van den gepensioneerden vice-admiraal F. A. A. Gregory, voorzitter der commissie tot het examineeren van zeeofficieren en adelborsten. Er is een nieuw militair blad verschenen, het Marineblad, bijblad op de verslagen der Vereeniging tot behandeling van op de zeemacht betrekking hebbende onderwerpen. Het orgaan van onze zeeofficieren staat onder redactie van de heeren L. Haremaker (secretaris), B. De Groot en M. C. Van Doorn, luitenants ter zee lste klasse, den kapitein der mariniers Cambier en den ingenieur lste klasse Wijs. 't Was jl. Donderdag voor onzen plaatsgenoot, den heer J. F. Groen, een zeer gewichtige feestdag. Op dien dag toch mocht hij den stond herdenken, waarop hy vóór 50 jaren in militairen dienst trad. Steeds onafgebroken in 's Ryks dienst doorgebracht hebbende, ontving hy nu uit dc handen van zijnen chef, den dirig. officier van gezondheid Steenbergen, de groote Den 6 Mei a. s. hopen onze geliefde ouders: S A. RAAP >g «X en G. VEETER, >g hunne 25jarige echtvereeniging te herdenken. >o= Hunne dankbare kinderen. Anna Paulowna, 2 Mei 1886. Ondertrouwd GERARDUS P. W. VAN DER KLUGT en ALIDA GEERTRUIDA KLEIN. Nteuwecliep, 29 APril 1886' RECEPTIE: Zondag 2 Mei, Binnenhaven 114. De Weduwe P. APPELKAY betuigt haren hartelijken dank voor de deelneming, ondervonden* gedurende de lang durige ziekte en bij het overlijden van haren zoon, inzonderheid aan den Heer D. Az. SCHENK en zijne vrouw. Anna Paulowna, 30 April 1886. JDankDetulgln De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de laatste eer, den overleden Echtgenoot en Vader bewezen. De Wed. T. WIJKÉR, geb. DEKKER, en kinderen. Egmond aan zee, 28 April 1886. De Heer en Mevrouw SCHMIDT—v. d. ABEELE. p. p. c. Aan hunne bekenden te Helder wordt hierbij vaarwel gezegd door den Heer en Mevrouw FLAES. jr. REIS, OESTERPUT, lieert ontvangen: 20 cents per ons. Beelden, Groepen, Vazen, Witte-. Blauwe- eu Erittannia-metalen SERVIEZEN, VERLAKTE GOEDEREN, Tafel-, Dessert-, Zak-, Brooi- ei Sckeermessei Luxe- en huishoudelijke artikelen. Wij ondergeteekenden, Commissarissen der Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij, onder Directie van de Heeren DE JONG Co., gevestigd te Amsterdam, hebben het genoegen aan alle daarbij belang hebbenden te berichten, dat gisteren en heden door voor noemde Heeren Directeuren aan ons is gedaan Rekening en Verantwoording over hunne gehoudene Administratie over het jaar 1885, welke door ons in volledige orde bevonden zijnde, met onze volkomene goedkeuring is bekrachtigd. Wij ontvingen daarbij, in tegenwoordigheid van eenige Heeren Correspondenten en Deelgenooten, een nauwkeurig overzicht van den stand der Maatschappij en mochten ons opnieuw van haren bloei en vooruitgang overtuigen. Amsterdam, den 30 April 1886. Commissarissen binnen de stad: Jhr. Mr. C. H. BACKER. Commissarissen buiten de stad: Mr. C. 11. B. BOOT. Mr. J. H. M. BARON MOLLERUS VAN WESTKERKE. Correspondent voor Helder en omstreken: J-. o. VAN EJÖSJHiN, Spoorstraat. Allen die iets te vorderen hebben van, 'verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben, geteekend door den Wel-Edelen Heer L. H. WIGERSMA, gewoond hebbende en den 23sten April 1886 overleden aan het Zand, in de Zijpe, gelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór den 15den dezer maand Mei, ten kantore van G. VAN OS, Notaris te Zijpe. Wie iets te vorderen heeft van den Heer 'JAN KAAN Klz., Landbouwer te Wieringer- waard, wordt verzocht daarvan vóór den elfden Mei e. k. opgave te doen aan den ondergeteekende. Alkmaar, Mr. J. P. KRAAKMAN, 30 April 1886. Advocaat en Procureur. In de vergadering, gehouden 29 April 1886, zijn gekozen tot candidaten voor 't lidmaatschap der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Helder de heeren: Mr. M. StJCHNBR en O. O. en tot candidaat voor 't lidmaatschap van den Raad der gemeente Heiderede heer: T. Gir. R. VOS. De kiezers worden dringend uitgenoodigd, hunne stemmen °p genoemde candidaten uit te brengen, door het Bestuur der Kiesvereeniging, T. MOOY, Voorzitter. S. T. LAND, Vice-Voorzitter. S. C. VISSER, Penningmeester. F. L. W. BEIJERINCK, lste Secretaris. G. T. VON OTERENDORP, 2de Bij de aanstaande verkiezing voor leden der Provinciale Staten in het hoofdkiesdistrict Helder worden door de ondergeteekenden ten zeerste aanbevolen de Heeren: Mr. M. BÜCHNER, Kantonrechter te Alkmaar, aftredend lid, en Burgemeester van Texel in plaats van wijlen den Heer S. KEIJSER Szn. De éérste is aan de kiezers genoegzaam bekend als een degelijk, bezadigd, en toch ook flink vertegenwoordiger onzer belangen, om uitvoeriger aanbeveling overbodig te maken. De Heer LOMAN kunnen ondergeteekenden aanbevelen als iemand van bekwaamheid en helder doorzicht en als een degelijk voorstander van waarachtig volksbelang. Texel, 27 April 1886. P. S. BAKELS. J. H. MOOJEN. G. J. O. D. DIKKERS. Jn. J. RAB. C. RAB. C. KIEVIT Az. J. TIMMER. Vlieland, 27 April 1886. K. REEDEKER. J. A. VAN ENST. Ph. NOORDBERG. B. SNOOIJ Jzn. H. MEIJER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3