ZE Z IJ N ER! Versche gerookte Elft, Ansjovis, per pot f 1.25. PILLEN HOLLOWAY, Te koop: 4 VARKENS, „Coliiiiibus" N°. 391 N. R. S. P. GOUDA QU1NT, te Arnhem, heeft de inteekening opengesteld op EEN NIEUW DEEL van LEXANDER v. H., getiteld: Uit te geven in 12 afleveringen a f I 20. De Iste en 2de aflevering zijn verschenen. Dit Deel zal inhouden: 1. Den laatsten Bundel HIER-EN-DAAR, die sedert langen tijd uitverkocht is, alsmede 2. De eveneens uitverkochte KRIJTKRABBELS, ter waardeering der Ridderorde voor wezenlijke verdienste geteekend; verder 3. TAFELDANS, welke schetsen de proefnemingen op dat gebied in beeld brengen, terwijl het Deel besloten wordt met 4. eene nalezing, die de nog overige Platen, waarvan het mcerendeel niet in den handel is geweest, zal bevatten, benevens vermelding der Werken, die niet in den handel zijn gebracht. Met dit deel is deze uitgave, uit 500 Pl.itcn bestaande, thans voltooid. Attentie, Heeren Bakkers! De ondergeteekende maakt bekend, dat hij eerste kwaliteit eigengemaakte KNEEDMACHINES vervaardigt, die uitstekend en vlug werken, merkelijk lager in prijs zijn dan fabrieksmerk, zeer net afgewerkt en geschikt zijn voor de bewerking van 50, 60 k 70 kilo meel. Schagen, Hoogachtend, op het Noord. UEd. Dw. Dr., H. BLOK, Mr. Smid. Getuigscnrift. De ondergeteekende verklaart, dat de Kneedmachine, vervaardigd door H. Blok, uitstekend werkt en /.eer goed is ingericht, terwijl hij deze machine eiken collega kan aanbevelen. Schagen. Jn. KEET, Brood- en Koekbakker. T. Fi. K I B, OESTERPUT, licoft ontvangen: 20 cents per ons. Artillerie-Vrijkorps. De schietoefeningen zullen, tot nadere aankondiging, te beginnen met 9 Mei e k., geregeld iederen Zondag, des morgens ten 7 ure, in het fort Admiraal Dirks plaats hebben. Het Bestuur. Heeren Slagers! Bij mij zijn ook Ilak-Biiacliines verkrijgbaar, benevens losse messen en platen met verschillende gaten. Concur- reerende prijzen. Worden op proef geleverd door Schagen. H. BLO K, Mr. Smid. Gevestigd te Wieringerwaard: J. TI M M E R, Arts. Wieringerwaard, 2 Mei 1886. AMSTERDAMSCHE COURANT. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal .,Dc Brakke Grond." Nch 54. Deze krachtige middelen bevatten om zoo te zeggen eene geheele doos huis-artsenij in zich, want er bestaat geene in- of uitwendige kwaal, die ten minste voor gene zing vatbaar is, of het eene of andere is er een bepaald middel tegen. Uitslag, gezwellen, scheurbuik, schurft, kanker, asthma, rheumatiek, jicht en waterzucht verdwijnen geheel en al door de vereenigde werking dezer beide geneesmiddelen, en in gevallen van slechte spijsverteering, misselijkheid, hoofdpijn, gal, leverkwalen, zwakheid en andere ongesteldheden, voortkomende uit de inwendige organen, veroorzaken de Pillen de meest verwonderende resultaten, die men denken kan. Indien het eene of andere preparaat alle onzuiverheden uit het bloed verdrijft, is de kwaal overwonnen. Deze wonderlijke Pillen zullen dit in ongeloofelijk korten tijd bewerken. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF t 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street. Londen NIBU WB R.OMA1VS. OM HAAR GELD, door W. HEIMBURG, Schrijfster vanBiesje van den Lompenmolen, Een arm Meisje, Haar eenige Broederenz. Vertaling van HERÜIINA. Prijs 2.50. DE LIEFDE VAN EEN OUDEN VRIJER. Naar het Engelsch van A. TROLLOPE, Schrijfster van: Phiveas Finn, De School van Doctor Wortleenz. Door MYRA. Prijs 2.90. E. WERNER7~Vi]f Novellen. Verdacht. Zijn woord van eer. Bevrijd. De Wilddief. Kies! Vertaling van HERMINA. Prijs 2.50. In blauw linnen Stempelband 3.25. Vroeger verschenen van dezelfde schrijfs'er en vertaalster: Ingen. Geb. De Egoïst. Novelle1.65 2.25 Bijgeloof. Blijspel„1.30 „1.90 Arendsvlucht. Novelle„1.30 „1.90 Onder Betoovering. Tweede druk 2.40 3. Vaderland. Tooneelspel1.30 1.90 jEen Godsoordeel. Tweede druk. 1.65 2.25 De Geluksbloem. In groot 8°. formaat. 2.75 3.50 Uitgaven van P. GOUDA QUINT, te Arnhem. 16 weken oud, bij BRANDS, te Wieringerwaard. Ongeveer S ^voer^ TARWESLUKKEN. Te bevragen bij J. RIJK ES, te Barsingerhorn. Deze zoo gunstig bekende Stier, op de jongstleden te Alkmaar gehouden Paasch- tentoonstelling met den eersten prijs bekroond, stelt de ondergeteekende beschik baar tegen 3.dekgeld per koe. Wieringerwaard (Kreil). J. D. SCHENK. Burgerlljl5.e Stand. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 30 April. OndertrouwdS. Middelie en E. Rooden. H. Smit en N. Roode. J. Van der Wel en D. Tiel. P. Busé en M. Van der Ham. J. Koning en N. Koning. P. Wcatmeijer en E. M. Zwcekhorst. C. Van Dijk en J. Dekker. J. Krouwel en A. •Jonker. Gehuwd: H. De Ridder, weduwnaar van M. Rossen, 37 jaren, en T. Van Hert, weduwe van J. Bes, 32 jaren. J. K. Hoog vorst, 39 jaren, en M. Van Twuijver, 36 jaren. J. Van dor Wel. 25 jaren, en D. Tiel, 24 jaren. S. Middelie, 25 jaren, en E. Rooden, 21 jaren. H. Smit, 25 jaren, en N. Roode, 19 jaren. Bevallen: C. Wal, geb. Veter, Z. P. Slikker, geb. Keuris, Z. R. Visser, geb. Snijder, Z. A. Van Dijk, geb. Van Bavink- hoven, Z. C. Wittebol, D. A. Schaap, <reb. Buis, D. A. Voorthuijsen, geb. Neeijes, Z. D. Van de Bijl, geb. Tiel, D. A. Sleutel, geb. Nieuwland, D. M. Ilezel, geb. Stokman, leven loos kind. Overleden: T. Dninmaaijer, weduwe van C. Van der Peet, 63 jaren. J. Veenhuizen, 65 jaren. G. De Vries, 7 jaren. A. Appel, 22 jaren. E. M Van Pelt, eentgenoote van C. Kuiper, 44 jaren. K. Van Gijtenbeek, 21 jaren. P. J. D. Bas, 7 maanden. F. Van De Bijl, 3 jaren. Gemeente WIERINGERWAARD, van 1 tot 30 April. OndertrouwdDirk Schoen en Elisaboth Van Zoonen. Arie Ploeger en Nceltje Raven. Cornelis Kossen en Neeltjc Broers. Frai.fjois Smit van der Velde en Trijntje Van Zoonen. Cornelis Glim en Ariaantje Wocstenburg. J. K. Overduin en Cliristina Kaan. G. Kistemnkcr en Cornolia Fransen. Gehuwd Dirk Schoen en Elisabeth Van Zoonen. Arie Ploeger en Neeltje Raven. Geboren: Pieter, zoon van Jan Braaf en Jannetje Wijn. Johannes Philippus, zoon van Johannes Philippus Backx en Maria Gerdina Muizert. Anna, dochter van Gerrit Brands en Maartje Stapel. Maarten, zoon van Pieter Ploeger en Maartje Beek. Neeltje, dochter van Pieter Bas en Maria Korf. Overleden: Anna Pott, weduwe van Dirk Kaan Janszoon, 48 jaren. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: J. Hillen en W. Blom. J. Bakker en T. Dirkmaat. J. Koedijk en G. Heertjes. Gehuwd: J. Hillen en W. Blom. J. Bakker en T. Dirkmaat. Bevallen: A. Wit, geb. Hart, Z. A. Kool, geb. Wagenaar, D. I. Madderom, geb. Oostwouder, D. A. Dekker, geb. Pluister, D. A. Wagenaar, geb. Gutker, D. Overleden: G. Koedijk, 4 weken. Corn. De Boer, 4 maanden. C. Nieuwebocr, 67 jaren. Gemeente IiEER-HUGOWAARD, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: S. De Groot en T. Meijring. J. Hauwert en M. Rentenaar. J. Met en P. Pijper. K. Konijn en N. Ivoe- meester. E. De Haan en A. Buis. S. Mooij en A. Borst. T. Danenberg en M. Doodeman. P. Peetoom en N. Tauber. Gehuwd: J. Bobbeldijk en N. Koclemeij. J. Met en P. Pijper. S. De Groot en T. Meyring. J. Hauwert en M. Rente naar. Bevallen: C. Buren, geb. Bergen, D. D. Van der Oord, geb. Gootjes, D. B. Ott, geb. Munster, D. J. Stam, geb. De Groot, Z. T. Pater, geb. Van Schagen, Z. T. Jongkind, geb. Schipper, Z. T. De Boer, geb. Groot, D. N. Appel, geb. Klaij, Z. Overleden: Catharina Oudhuis, 1 jaar. Theodorus Rood, 1^ jaar. Levenloos aangegeven 1. Gemeente OUDKARSPEL, van 1 tot 30 April. OndertrouwdGeene. Gehuwd: W. Vorkroost, jonkman, 24 jaren, en A. Kroon, jongedochtcr, 21 jaren. GeborenHendrik en Geertje, zoon en dochter van H. Hart Cz. en G. Borst. Maartje, dochter van K. A. Koppen en M. Ootjers. Maartje, dochter van J. Oudhuis en C. Overtoom. Eltjertus, zoon van C. Kooij en G. Blokker. Cornelis, zoon van G. Kroon Jbz. en G. Pranger. Overleden: Jantje Wonder, weduwe van Gerbrand Eecen, 86 jaren. Trijntje Piers, dochter van P. Piers en B. Kromhout, 18 weken. Uit Londen meldt men o. a. aan de Haarl. Crt. „Het vooruitzicht, dat het Nederlandsche vee spoedig j weder ongehinderd in Engeland zal worden toegelaten, wordt met den dag helderder. Het laatst verschenen verslag van het landbouw-departement van den Privy Council (parlementair stuk No. 4703 van 1886) bevat een overzicht omtrent de veeziekten in verschillende vreemde landen in 1885, opgemaakt door de inspecteurs A. C. Cope en W. Duguid, waarin met name een zeer gunstig oordeel wordt geveld over de in Nederland genomen maatregelen tot uitroeiing der longziekte. Woordelijk kan men daar lezen: „Let men op het feit, dat sedert Mei (1885) geene verdere gevallen (van longziekte) in eenig levend of dood beest zijn aangetroffen, dan mag men redelijkerwijze aannemen, dat deze ziekte feitelijk in Nederland is uitgeroeid." En eenige regels verder leest men: „Het is natuurlijk, voorbarig te zeggen, dat, nu er gedurende een tijdperk van zes maanden (men kan nu wel zeggen twaalf maanden) geen geval van longziekte in Nederland is aangetroffen, ook geene verdere gevallen zullen voorkomen; maar men kan billijkerwijze slechts aannemen, dat eene Regeering, die gedurende vijftien jaren duizenden ponden sterling besteed heeft om deze bedriegelijke ziekte uit te roeien, niet zal achterwege blijven in de invoering van de strengste maatregelen om dadelijk nieuwe gevallen, wanneer die mochten ontstaan, uit den weg te ruimen." Op de duidelijkste wijze wordt verder voorgesteld, hoe de longziekte in Nederland dadelijk merkbaar afnam, nadat maatregelen daartegen genomen werden, en hoe de ziekte verder jaar op jaar verminderde, om, na met name in het spoelingsdistrict veel last te hebben gegeven, eindelijk geheel te verdwijnen. Dat alles klinkt, alsof men het Britsche publiek wilde voorbereiden op de spoedige vrije toelating van Neder- landsch vee. Voegt men nu daarbij, dat van wege de Nederlandsche autoriteiten steeds krachtig op eene regeling dezer zaak wordt aangedrongen en dat ook van Engelsche zijde, met name door belanghebbende vleeschverkoopers, daartoe wordt medegewerkt, dan mag men veilig aan nemen, dat het tijdperk van uitsluiting zoo goed als ge ëindigd is. Men zal feest kunnen vieren, als het zoover is, zoowel onder de landbouwers in Nederland als onder de belang hebbende Nederlanders alhier. Sedert Nederlandsch vee bij aankomst moest geslacht worden, is de invoer van schapen en hoornvee langzaam, maar zeker afgenomen, zoodat die nu slechts 1/3 of 1/5 bedraagt van wat hij vroeger was. Dat zal spoedig beter worden. Door vrije toelating van Nederlandsch vee is men niet meer zoozeer van de prijzen van den dag afhankelijk als thans, en kan men eene betere klasse van koopers bereiken, waardoor de prijzen zullen rijzen en langzamerhand ook de invoeren weder zullen toenemen, om wellicht spoedig het vroegere cijfer te bereiken. De voordeelen daarvan zijn niet te overzien voor de Neder landsche landbouwers en allen, die daarvan af hangen, terwijl die spoedig ook gevoeld zullen worden door de eigenaars der stoomschepen, waarmede het vervoer plaats heeft, door de belanghebbende bij den Nederlandschen veehandel alhier en de talrijke tusschenpersonen, zooals houders van vee stallen, veedrijvers, staljongens enz., waaronder menigeen, die thans buiten staat is om in zijn onderhoud te voorzien. Wie zou in deze slechte tijden niet jubelen over zulk een resultaat?" Als een der wonderen van de aanstaande Parijsche Wereldtentoonstelling van 1889 wordt melding gemaakt van een ijzeren toren, wiens ontwerper, de machine-fabrikant Eiffel, reeds geslaagd moet zijn den minister van Koop handel voor zijn plan te winnen. De toren zal 300 meters hoog zijn, geheel uit ijzer bestaan en op vier pijlers rusten, wier bogen boven de torens der N6tre-Dame zullen uit steken. Aan de spits van den toren zal een electrisch licht worden aangebracht. De zwenking van de spits zal bij den felsten wind niet meer dan 75 centimeters bedragen. Op een platform ter hoogte van 70 meters, dus nog 10 meters hooger dan de torens der Nötre-Dame, zal een gaanderij voor het publiek worden opengesteld. Met behulp van een ascenseur zal men den top er van kunnen be reiken. Het gewicht van het gevaarte zal ongeveer zes millioen kilogram bereiken en de kosten worden op 5 i 5$ millioen gulden geschat, waarvan Eiffel er 4 wil dragen als de Staat het overige als subsidie verstrekt. Voorts vraagt de ontwerper verlof om entrees te betten en den toren nog eenigen tijd na de tentoonstelling te laten staan. Men meent dat hij ook uit een wetenschappelijk oogpunt dienst zal kunnen doen. Bij helder weder zou een electrisch signaal van den top gemakkelijk te Dyon waargenomen kunnen worden. De onvruchtbaarheid, waaraan zeer dikwijls oude vruchtboomen lijden, wordt doorgaans verholpen, wanneer de bodem arm en uitgeput is, door in Juli en Augustus gaten op 1 meter van den stam te graven ter diepte van 1 meter, en deze te vullen met goede aarde, vermengd met compost, of wel gier met houtasch of verdunde beer, welke speciën dan de uiteinden der wortelvezelen bereiken en ze nieuwe voeding schenken; doch wanneer de grond te vet is, hetwelk ook kan zijn, en dus den boom te sterk doet groeien, verbeterd men den bodem met kalk, en be teugelt men den boom door eenige wortelen, met eene scherpe spade af te steken, wat echter alleen bij kernooft- boomen mag geschieden, nooit bij steenooft, en in het voorjaar. Sedert tien jaren bestaat te Parijs eene Vereeniging om het toenemend gebruik van tabak tegen te gaan. Zij hield jl. Zondag middag een bijeenkomst, waarin met ge noegen geconstateerd werd, dat het gebruik van tabak, 't welk in 1884 aan de Fransche schatkist 376 millioen francs had opgebracht, eenigszins was verminderd. De president van de Vereeniging maakte met groote ingenomenheid melding van het besluit van den minister van Openbaar Onderwijs om in alle scholen biljetten te doen ophangen, waarbij de jeugd tegen het misbruik van tabak gewaar schuwd werd. Onderscheidene schrijvers, die in den geest der Vereeniging waren werkzaam geweest, ontvingen een medaille en er werd o. a. medegedeeld, dat door dr. Depierris 1000 francs beschikbaar waren gesteld voor den schrijver van het best gekeurde prijsschrift over de uitwerking van de tabak op de gezondheid der letterkundigen en haar invloed op de toekomst der Fransche letterkunde. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4