Lazaro de Veehoeder. GROOT BAL. AD V E RTEN TIN. Schouwburg; VAN LIER. Zaterdag 10 Juli: CÉSAB FARNÈSE, 8DCST Zondag 11 Juli: JPF** Maandag 12 Juli: Dinsdag 13 Juli: KATHARINA HOWARD. MUSIS SACRUM, 1. ten behoeve van het Parc-Vacoinogène te Amsterdam eene bydrage van f 500 's jaars, voor den tijd van drie achtereen volgende jaren; 2. ten behoeve van het Vaccinatie-Bureau te Haarlem eene bijdrage van f 300 's jaars, mede voor den tyd van drie jaren 3. ten behoeve der Ambachtsscholen van de Maatschappij voor den Werkenden Stand te Amsterdam eene bijdrage van f 6000, voor den tyd van vijf jaren 4. ten behoeve der Zeevaartkundige School in het Zeemans huis te Amsterdam eene bijdrage van f 800 5. ten behoeve der uitgave van het Jaarboekje voor de provincie Noordholland eene bijdrage van f 200. Op de aanvrage om subsidie ten behoeve der Tooneelschool te Amsterdam is afwijzend beschikt. Na langdurige discussie is met 40 tegen 22 stemmen aange nomen art. 1 der verordening op de scheepvaart in de vaart van het Schouw, Monnikendam en vandaar naar Edam. De vergadering is daarop voor korten tijd geschorst. Na de heropening der zitting is de verordening op de vaart door het kanaal van het Schouw naar Monnikendam en van daar naar Edam vastgesteld, na te zijn geamendeerd, voor zooveel betreft de strafbepaling, die in overeenstemming is gebracht met het nieuwe Strafwetboek, terwyl de aansprakelijke persoon voor de overtredingen is aangewezen. Mede na te zyn geamendeerd is het bijzonder reglement voor den polder Eierland vastgesteld. De voorstellen tot wijziging van de bijzondere reglementen van bestuur voor het hoogheemraadschap Waterland, voor den Hout- rakpolder, voor den Amsterdammerpolder, voor den Diemerpolder, voor den polder Waal en Burg en voor de Sloterbinnen- en Middelveldsche gecombineerde polders zyn aangenomen. Daarna zijn vastgesteld, zooals zij door Gedeputeerde Staten zijn voorgesteld: a. de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het Rijks-bestuur is, voor 1887, en b. de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1887. De heer Boissevain, die aanvankelijk inlichtingen gevraagd had betreffende de zaak der verbetering van de haven van IJmuiden, heeft nader verklaard, deze zaak tot de najaars-vergadering te willen uitstellen. De zomervergadering der Staten is daarop door den Voorzitter in naam des Konings gesloten. Gemeenteraad van Texel. Zitting van Maandag 5 Juli 1886. Na de opening der zitting worden de notulen gelezen en goed gekeurd. 1. De Voorzitter stelt voor, het nieuw gekozen lid, de heer Tys Zijra Mz., tot wiens toelating in eene vorige zitting was besloten, uit te noodigen zitting te nemen. Hiertoe besloten zijnde, legt de heer Zijm in handen van den Voorzitter de by de wet voorgeschreven eeden af. Na afloop wordt hy door dezen verzocht zitting te nemen en met zijne benoeming geluk gewenscht. Onder dankbetuiging neemt het nieuwbenoemde lid plaats. 2. De Voorzitter stelt alsnu aan de orde de benoeming van een Wethouder, in plaats van den overleden heer S. Keijser. Tot stemming overgaande, wordt de heer J. R. G. Coninck Westenberg benoemd met 8 steramenop den heer C. Pz. Keyser waren 3 en op den heer Koorn 1 stem uitgebracht, terwijl een briefje in blanco was ingekomen. De heer Westenberg verklaart die benoeming aan te nemen, en wordt door den Voorzitter met eene toespraak gelnk gewenscht. De heer Westenberg betuigt zyn dank voor dien gelnkwensch en voor het bewijs van vertrouwen, door de leden van den Raad opnieuw aan hem gegeven. 3. De Voorzitter brengt ter tafel eenige ingekomen provinciale bladen en circulaires, welke na mededeeling voor kennisgeving worden aangenomen. 4. Mede wordt ter tafel gebracht het proces-verbaal der kas- verificatie over de afgeloopen drie maanden. Na geheele mededeeling door den Voorzitter, wordt het voor kennisgeving aangenomen. 5. De Voorzitter zegt, dat de verordeningen, waarbij straf is bepaald, moeten herzien worden; hij stelt voor, om de bedoelde verordeningen alsnog ongewijzigd te laten, en nk 1 September, den datum der invoering van het nieuwe strafwetboek, in verband met dat wetboek, tot geheele herziening over te gaan. Dien overeenkomstig wordt besloten, zoodat de bestaande verordeningen alsnog gehandhaafd blyven. De openbare zitting wordt opgeheven, ter behandeling der ingekomen reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag. Na heropening der zitting niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. In gezonden.. Mr. de Redakteur Vergun my met enkele woorden te Repliceeren op de beide aanmerkingen op mijn vorig schrijven. Mr van Sonsbeek is zeer bekommerd over taal en styl, en stelt zulks op rekening van uw Correktor, maar daar de man zelf verklaart dat 't hem groen en geel voor de oogen word, is het meer dan duidelijk dat zulk een staat van kleurenblindheid een ernstig beletzei is om correkt te lezen Uw correspondent haalt er het „Raadslid" bij „de hemel weet waarom" en noemt de taal hoogdravend en haratochtelijk ja zelfs allerzonderlingst plus klinkklare onzin, en verwijst mij naar 't college van schoen makers welligt onder zijn presidum, enfin de smaken verschillen, vooral de slotzin, „en over zulk een school spreekt de stroom der publieke zoo dikwerf zondige" meening haar Anathema over uit" wekt de critiek der Heeren op, vrago is stroom der publieke meening, zoo onjuist? wat is dan het synonieme „een vloed van woorden," „een stroom van toeschouwers"? en dergelijken meer? of is het de tusschenzin „zoo dikwerf zondige" maar is dat soms zonder voorbeeld? is de vox populi altijd vox dei? Zie! Christus predikt het heerlijk evangelie en wat zegt de publieke meening? „hij heeft den duivel" de Apostelen spreken met vuur op den Pinksterdag en ook daar is het „zy zijn vol zoeten wijns; en zoo gaat het in de geschiedenis immer voort verder heet het, dat ik de lof der Byzondere school uit bazuin boven de openbare, zie dat ware laster; helaas gebeurt zulks meer als overvloedig, het geheime gif door uw correspondent bedoelt is, de smadelyke toon waarin over de christelijke school gesproken word, door mannen die die school niet eens van nabij kennen; het onderwys noch de leermiddelen dier school alleen weten van hooren zeggen, maar toch beslist afkeuren al is 't ook zonder grond, en zie daar tegen was mijn schrijven gericht, want dat scheeve, hatelyke oordeel vind men helaas ook bij tegenstanders der openbare school, men weet persoonlijk van 't onderwijs niets men kent de leermiddelen niet, nog nimmer woonde men een schoolles by, maar, las het in de krant hoorde het andere zeggen en hamerde zoo voort op hetzelfde aambeeld, de openbare school is vcrdervelyk. laat elk Denken over de schoolkwestie zooals hij wil, zijn kinderen doen opvoeden zoo als hij plechtig beloofd heeft te zullen doen, maar make hem die dit op andere wijze doet niet gehaat, de groote Maatschappelijke en christelyke deugd die de school ons moet leeren zal toch wel deze zyn Naast de liefde tot God den Heere, dit te stellen hebt uwe naasten lief als u zeiven maar kweek in uw eigen tuin de plant van tweedragt niet en hiermede eindig ik, vriendelyk dankzeggende voor uw bereidwillige opname Udw dr J KORVER Helder 9 July 86 Alkmaar, 9 Juli 1886. Mijnbeer de Redacteur! In No. 80, dd. 4 dezer, van uwe courant las ik eene corres pondentie, van hier afkomstig, inhoudende eene lofrede op 't be sluit van den Gemeenteraad tot aankoop van perceelen, met het doel om do kaasmarkt alhier te vergrooten. Met groote belang stelling heb ik dat bericht van uwen correspondent gelezen, en 'k heb my verbaasd over den aanhef van die mededeeling, aldus luidende„Zelden zeker is onze Gemeenteraad in de gelegenheid geweest een besluit te nemen, dat zóó de algemeenc goedkeuring mocht verwerven als dat, waarbij de perceelen van het Waag- plein zijn aangekocht om met den grond dat plein te vergrooten." Hoe komt uw correspondent er toe om zulk eene verzekering te geven! Immers vindt die aankoop niet algemeen goedkeu ring bij de ingezetenen. Ja, algemeen by hen, die op en nabij het Waagplein perceelen bezitten of neringen uitoefenenmaar overigens begrijpt menigeen niet, waarvoor die belangrijke sommen zullen worden uitgegeven. Menigeen ziet in de verbeelding de hoofdelijke omslag reeds aanmerkelijk stijgen en op die wijze eene extra-belasting opleggen ook aan hen, die er volstrekt niet van profiteeren, dat het plein, bestemd voor de kaasmarkt, eenige ver grooting ondergaat. Het is nog al een belangrijke som, die voor de af te breken perceeltjes moet betaald worden en het nog niet aangekochte perceel zal te eeniger tijd, zij het dan ook wat lager in prijs dan de eigenaar thans er voor vraagt, ook nog wel moeten aangekocht worden. Als nu echter het plein voor de markt door al die uitgaven maar wezenlyk goed en bruikbaar werdmaar dat weet men wel beter. Dat marktplein wordt niet alleen gebezigd voor kaasmarkt, maar ook voor veemarkt en ieder, die met de plaatselijke gesteldheid bekend is, weet, dat allerlei particuliere belangen weêrhouden, dat de Paardenmarkt tot vee markt wordt bestemd. Laatstgenoemd plein beveelt zich daartoe als van zelve aan; doch de Raad schijnt dit niet te willen in zien. Men moge het marktterrein bij de Waag wat uitbreiden, een goed marktplein wordt het nooit, althans niet voor het houden der Veemarkten. En al achtte men dat plein daartoe geschikt, het mist ten eenenmale behoorlijke toegangswegen. De Paarden markt daarentegen ligt onmiddelijk aan 't N. H. kanaal en zeer nabij het station van den Hollandschen Spoorweg. Beter, ge schikter plek is in heel Alkmaar niet te vinden. Als men de toegangswegen naar het bestaande marktterrein verbeteren wil, o, dan zal wel weêr heel wat geld noodig zijn om huisjes voor amotie aan tekoopen! Menigeen vraagt: wie zal dat alles betalen? De burgers, natuurlijk, die nu reeds klagen over hunne aanslagen. Onze vroede mannen meenen wellicht, dat door al die uitgaven voor uitbreiding van 't marktterrein de Hooge Regeering des te eerder geneigd zal zijn om te bewilligen in de bestendiging der wik- en wcegloonen, zooals ze nu worden geheven. Doch men vergete niet, dat het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw en de Vcreeniging tot bevordering van den Land bouw in Holland's Noorderkwartier niet stil zitten, maar onver droten strijden voor eene zeer belangrijke vermindering dier rechten. En als nu eens de heffing dier belasting tot een cijfer wordt gebracht, dat overeenkomt met het voorschrift der Gemeentewet, dan kunnen de burgers van de stad der victorie belasting op brengen, om rente en aflossing te voldoen van een kapitaal, dat geheel onnoodig is uitgegeven. Want, men weet het hier zeer goed: het terrein der markt is voor kaasmarkt groot genoeg; voor veemarkt deugt dat terrein, ondanks de uitbreiding, toch niet. In de Paardenmarkt bezit deze gemeente een terrein, dat uitmuntend voor veemarkt geschikt is en met zeer weinig kosten daarvoor kan worden ingericht. Uw dw. dien., Vlsolit>orlolateii. Honderd vijf en twintig korders en beugers brachten jl. Donderdag 20 tot 80 roggen, 20 tot 200 groote, 50 tot 240 kleine tongen, 43 tarbotten, 1 tot 2 mandjes kleine schol en 1 tot 3 manden scharren ter afslagrog gold 29 cents, groote tong 25 h 30 cents, kleine tong 6 k 15 cents, tarbot f' 4.k f 6.50 per stuk, kleine schol f 1.50 per mandje en scharren f 5 k 6 per mand. Zestig korders en beugers brachten gisteren 4 tot 14 roggen, 60 tot 215 groote, 60 tot 350 kleine tongen, 35 tarbotten, 1 tot 2 mandjes kleine schol en 1 tot 3 manden scharren ter afslag; rog gold 30 cents, groote tong 25 k 30 cents, kleine idem 6 k 15 cents, tarhot f 4 tot f 6 per stuk, kleine schol f 1.50 per mandje en scharren f 5 tot f 6 per mand. Burgerll]lx.e Stand Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: P. Korvcr, korporaal-torpedist, en M. Quast. F. A. ristelle, torpedist, en A. Kwast. Gehuwd en Overleden Geene. Bevallen: IJ. Bakker, geb. Knol, Z. J. Zwaan, geb. Kramer, Z. G. Putting, geb. Goos, Z. T. De Wit, geb. Roos, D. Gemeente SCHOORL, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd: Jan Kool en Trijntje Bruijn. Elias Ott, weduwnaar van Antje Klomp, en Neeltje Hartland, weduwe van Jan Hillegonds. Gehuwd: Klaas Hoogvorst en Guurtje Hoogvorst. Geboren: Jacob, zoon van Johannes Spruit en Antje Blom. Frcderik, zoon van Jan Raat en Jannetje Van Bodegraven. Catharina Johanna en Maria Cornelia, dochters van Jan Zwakman en Maartje Bleek. Overleden: Aafje De Jong, echtgenoote van Hendrik Dalen- berg Jz., 47 jaren. Neeltje Broertjes, echtgenoote van Hendrik Kuijper, 35 jaren. Jannetje Houdewind, echtgenoote van Jacob Bouwen, 32 jaren. Aarjen Dalenberg, weduwnaar van Grietje Dalenberg, 82 jaren. Dieuwertje Klomp, weduwe van Lourens Snip, 66 jaren. Gemeente OUDKARSPEL, van 1 tot 30 Juni. OndertrouwdGeene. GehuwdPaulus Kramer, jonkman, 24 jaren, en Geertje Moeijes, jongedochter, 21 jaren. Geboren: Pieter, zoon van Dirk Bregman en Antje Pot. Simon, zoon van Jan Borst en Sementje Bouwens. Tryntje, dochter van Arie Blom en Neeltje Metselaar. Isabella Maria Catharina, dochter van Willem Van Loo en Henrietta Sophia Van Wulven. Overleden: Maartje Oudhuis, 6 weken. Elbertus Kooij, 10 weken. Evert Boon, eerst weduwnaar van Trijntje Wognum, laatstelijk van Aagtje Butter, 79 jaren. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd en Gehuwd: Jan Kuijper, 47 jaren, en Aagtje Balder, 46 jaren. Corns. Van der Molen, 23 jaren, en Truitje Wiclings, 22 jaren. Bevallen: Gr. De Boer, geb. Toepoel, D. Gr. Twisker, geb. Huigen, D. Maartje Spaans, geb. Kostelijk, Z. Elis. Smit, geb. Roos, Z. Overleden: Albertus De Groot, 3 maanden. Andr. Leeg water, 4 maanden. Neeltje Otto, echtgenoote van D. Pluister, 52 jaren. Maartje Smit, 3 maandcr. Gemeente NOORDSCHARWOUDE, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd en GehuwdGeene. Geboren: Tryntje, dochter van Jacob De Vet en A Van der Molen. Maartje, dochter van Klaas Bekkel en Neeltje Groot. Cornelius, zoon van Gerrit Buur en Alida Bommer. Geertje, dochter van Gerrit Schuitemaker en T. Leegwater. Hendrik, zoon van Hendrik Jel en Neeltje Huizen. Arie, zoon van Jan Jonker en Trijntje Oudes. OverledenPieter Lindeboom, gehuwd met Eva Duin, 66 jaren. I Dina Van der Stoop, gehuwd met Cornelis Bommer, 28 jaren. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 lot 80 Jani. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: G. Berk, geb. Stap, Z. T. Buter, geb. Gootjes, D. A. Huiberts, geb. De Jong, D. B. Bruin, geb. Blceker, D. M. Sellemans, geb. Leegwater, Z. N. Hofdijk, geb. Berkhout, Z. A. Koning, geb. Molenaar, Z. N. Oudes, geb. Zeeman, Z. OverledenCath. Konijn, 4 jaren Anna Pater, weduwe van P. Diemer, 66 jaren. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. OF BEIS VAN BATAVIA NAAB AMSTERDAM: Voorwaarts6 Juli Gibraltar gepasseerd. Prins Frederik., 6 Juli van Port-Saïd vertrokken. Koningin Emma.. 22 Juni van Padang vertrokken. Prs. Wïlhelmina3 Juli van PadaDg vertrokken. OP REIS VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA: Prinses Amalia.. 23 Juni Perim gepasseerd. Soenda29 Juni van Suez vertrokken. BurgemdenTex. 9 Juli van Suez vertrokken. Sumatra9 Juli Gibraltar gepasseerd. IN LADING NAAR NEDERLAND: Frins v. Oranje.. 11 Juni te Batavia aangekomen. idadura20 Juni te Batavia aangekomen. Prins Alexander. 27 Juni te Batavia aangekomen. IN LADING NAAR OOST-INDIË Prinses Marie.... Vertrekt 10 Juli van Amsterdam. ConradVertrekt 21 Juli van Amsterdam. prins Hendrik... Vertrekt 31 Juli van Amsterdam. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. >s Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. nnw. 6 b. 1 760.90 t 0.30 13.7 -4.3 0.70 golvend. 10 8 nw. 0.5 ii 765 32 t 4.82 13.5 -2.9 0.66 Vlak. 10 12 wzw. 3 765.64 f 5.14 15.0 -3, 0.62 Slechtw. WVórsgesteldhcid: 9 Juli 12 u. Lichtbewolkt, helder, mooiweer. 10 Juli 8 u. ii 10 Juli 12 u. De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand Juli zijn als volgt 17 Juli Fransche mail (over Napels). 20 Juli Hollandsche mail (over Marseille). 21 Juli Hollandsche mail (uit Amsterdam). 23 Juli Engelsche mail (over Brindisi). 31 Juli Hollandsche mail (uit Amsterdam). 31 Juli Hollandsche mail (over Marseille). 31 Juli Fransche mail (over Napels). Laatste buslichtingen aan het Postkantoor te Amsterdam: Ned. mail (uit Amsterdam) brieven 8 u.'s morgensdrukwerken den vorigen avond 8.45. Ned. mail (over Marseille) brieven 4.30 u. 's avonds; druk werken 2 u. 's avonds. Fransche mail, brieven 4.30 u. 's avondsdrukwerken 2 u. 's av. Fransche mail (Napels) brieven 11 uur 's morgens; drukwerk *0 u. 's morgens. Engelsche mail, brieven 11 u. 's morg.; drukwerken 10 u. 's morg. Om van de aansluiting te Brindisi zeker te zijn, is het raad zaam daags te voren, op hetzelfde uur, van de voorloopige ver zending gebruik te maken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 6 Juli 1886. A. B., te Hoorn, diefstal, 1 jaar gevangenisstraf. A. K., te Helder, verwonding, 2 maanden gevangenisstraf en f 8 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. J. P., te Texel, verwonding, 2 maanden gevangenisstraf en f 5 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. K. P., te Enkhuizen, ijkovertreding, vrijgesproken. N. K., te Hoorn, openbare dronkenschap, 7 dagen gevange nisstraf. S. S., te Enkhuizen, mishandeling enz., 15 dagen gevangenis straf en 2 boeten, een van f 25, subsidiair 3 dagen gevangenis straf en een van f 8, subsidiair 1 dag gevangenisstraf, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. P. J., te Grootebroek, mishandeling, f 3 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. Paarden f a 38 Lammeren 8 a 12 9 Koeien 170 a210i 40 mag. "Varkens 9 a 15 21 Nucht.Kalveren 14 a 22j 244 Biggen 5 a 8 21 Schapen 16 a 24| 8 Bokk.&Geiten 5 a 6 MarK.ttoerlcla.t6n. TEXEL, 8 Juli. De prijs van onderstaande artikelen was als volgt: Aardappelen f 3.a 4.50 per hectoliter; gevischt Zeegras f 2.75 a 3.75, gemaaid idem f 8.50 a 10.50 per pak van 100 kilogram; gewasschen Wol f 1.05, ongewasschen dito f 0.77$ per kilogram. ALKMAAR, 9 Juli. 7 hectoliter Tarwe f 7.5027 h. Chevalier Gerst f 4.35 a 4.80; 3 h. Bruine Boonen f 11.50alles per hecto liter; 3 h. Haver en 1 h. Grauwe Erwten. 700 stapels Kaas, wegende 175,000 kilogram. Kleine f 29, Commissie f 26.50 en Middelbare f 27 per 50 kilogram. HOORN, 8 Juli. Ter waag gewogen 430 stapels Graskaas, wegende 139,505 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 29.50 en Commissie f 27 per 50 kilogram. MEDEMBLIK, 7 Juli. Aangevoerd 35 stapels kaas, hoogste prijs f 25 per 50 kilogram. Boter f' 1.12 per kilogram. Kip- en Eend-eieren 3.50 per 100 stuks. AMSTERDAM, 9 Juli. Pryzen der AardappelenRijnsburgers f 1.50 a 1.80, Katwijker Zand f 4 a 5, Westlandsche Muisjes f 4.a 4.50, dito ronde f 3.50 a 4.Westlandsche Klei in manden f 1.70 a 2.20, dito losse f 1.70 a 1.80, dito Klei-Muisjes f 4.a 4.20 en dito Zand f 3.40 a 3.50, alles berekend per hectoliter. Aangevoerd 14 versche ladingen. LEIDEN, 9 Juli. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 30 Stieren f 55 a 220, 170 vette Ossen en Koeien f 128 a 260 of f 0.58 a 0.70 per kilogram, 25 Vare idem f 118 a 236, 8 Graskalveren f 26 a 48, 152 vette idem f23 a 68 of f 0.50 a 0.70 per kilogram, 37 nuchtere idem f 5*=- a 15.920 vette Schapen f 20 a 32.of f 0.50 a 0.60 per kilogram, 330 weide dito f 14.a 23.284 Lammeren f 7.50 a f 13.38 magere Varkens f 14 a 35, 200 Biggen f 4.50 a 13.Veulens f a Paarden f a 30 Kalf- en Melkkoeien f 120 a 250. ELBURG, 9 Juli. Hooi f 16 a 19 per 500 kilogram. NIJMEGEN, 8 Juli. Uiterwaardsch hooi geldt thans f 17.50 a 21 en Binnenveldsch f 14 a 15 per 500 kilogram. GELDERSCH VENENDAAL, 7 Juli. Wol. Door de geheele Veluwe werd ter markt aangevoerd en besteedde men f 0.87$ a 1.02$ per kilogram. MASTENBROEK, 8 Juli. De prijzen van het Hooi waren per 500 kilogram als volgtKampereilandsch f 15 a 17, Masten- broeker en Genemuider 1ste kwal. f 14 a 16 en 2de kwal. f 13 a 15. ZWOLLE, 9 Juli. Ter markt waren: 445 en op de stallen 250 stuks Vee. Neurende en verschgekalfde Koeien f130 a f 270, dito Schotten en Vaarzen f 110 a 200, spoeling Koeien voor de vetweide f120 a 140, dito Vaarzen f 80 a 130, winter- kalvende Koeien f 130 a 180, Ossen voor de vetweide f 110 a £150, jarige Spring3tieren f 60 a 130, Vaarspinken f75 al40, Fok-kalveren f 25 a 50, nuchtere Kalveren f 5 a 11, vette Koeien en Ossen aan bonten 56 a 60 c., dito Stieren 48 a 54 c., dito Kalveren 60 a 64 c. en dito Schapen 50 a 54 c. per kilogr., Lammeren f 8 a 15. Op 89 wagens 406 Biggen, 6weeksche f 5.50 a 7.lOwecksche f 8.a 12.drachtige Varkens f a f magere f 20 a 35, vette Varkens (levend gewogen) 38 a 42 c. en Varkens voor Londen 35 a 37 c. per kilogram. DEVENTER, 9 Juli. Hooi f 26 a 30 per 1000 kilogram. ASSEN, 8 Juli. Wol 60 a 65 cents per kilogram. Vervolg Nieuwstijdingen. Avond aan avond gaat het tooneelgezelschap, onder directie van den heer Van Lier, voort, om hier degelijke stukken op uit muntende wijze op te voeren. Op de aankondiging hierachter vestigen wy de aandacht. De directie Le Gras en Haspels kondigt tegen a. s. Maandag hare laatste voorstelling aan. Alge meen toont men groote ingenomenheid met dit gezelschap, dat door de opvoering van „De Rempla9ant" grooten lof ingeoogst heeft. In Musis Sacrum gaat het gezelschap Kievits voort met zang, voordrachten en kunstverrichtingen. De heer A. C. Van Bruggen Az., student aan de Univer siteit te Amsterdam, heeft voldoend examen afgelegd als candi- daat-arts. Men schrijft van Terschelling: Jl Woensdag stoomde hier binnen de Duitsche stoomkanon- neer'oot Drache, die als opmetingsvaartuig gebezigd wordt tot het bverzamelen van gegevens voor een te maken hydrographische kaart. Tengevolge van de belangrijke uitdieping onzer haven kon het groote vaartuig gemakkelijk aanleggen om kolen in te nemen en kon het naar welgevallen wenden, 't Is niet onmogelyk dat zulke bezoeken Terschelling ten goede kunnen komen. Ook de Nederl. stoomkanonneerboot Gier stoomde dien morgen binnen, zoodat het er hier zeer krijgshaftig begint uit te zien. De Drache vertrok weder om de reis naar Wilhelmshaven te vervolgen. In 't noordoostgat zag hij een Zweedsche stoomboot, de Vega, aan den grond zitten en poogde assistentie te verleenen. Dit mocht haar niet gelukken. Andere vaartuigen naderden intus- schen en de Drache trok af. De sleepboot Assistent verleende verder hulp, terwijl 6 vaartuigen voor f 600 zooveel van de lading innamen als zij kunnen bergen. De Vega, geladen met kopererts, werd, volgens een later bericht, door de Assistent afgebracht. De heer A. E. Sissingh, arts, wordt met 21 dezer benoemd tot officier van gezondheid 2de kl. bij de zeemacht. Ondertrouwd J. L. M. VERGNES en P. H. J. DE VREEZE. Leeuwarden, 8 Juli 1886. Eenige en algemeene kennisgeving. Ds. CLEMENT brengt aan allen, ze zijn zoo velen dat hij 't niet aan ieder afzonderlijk doen kan, zijn innigen dank voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming, bij zijne feestviering ontvangen. KERMIS te HELDER. Standplaats vóór TIVOLI. Hollandsch. Tooneelgezelschap, Directie A_. VAN LIER, Yan het Grand Théatre te Amsterdam. of' de Vrijbuiters van Plaisance. Drama in 5 bedrijven en een Voorspel. Tooneelspel in 4 bedrijven en een Voorspel. of de Man met hef IJzeren Masker. Groot drama in 7 tafereelen. Romantisch Drama in 8 tafereelen. De hoofdrollen zullen worden vervuld door de Dames: WILHELMINA ELLENBERGER. JEANNE DE GROOT, HUIJSERS- R0SENVELDT. MARIA GRADER, en de Heeren: VELTMAN, P0THARST, BLAASER, HESSELINK en JURGENS. Aanvang 8 nur. leRang 1.25, 2eRang 75cts., 3eRang 50ets., 4«Rang25cts. 10 Abonnementskaarten f 10. HEDEN en MORGEN na afloop der werkzaamheden yan het Operetten-Gezelschap,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3