ADVERTENTIE N. Aoppen's Verkoophuis. wordt bcrfrpigd, en tot wior bestendiging in dc vprigo zitting ia I besloten, in baar geheel vast te stellen, ten einde te voorkomen dat ze auders niet van kracht zouden zyn. Deze Verordeningen zyn: die op de straten en wegen en die op het uitoefenen van het beroep van uitdrager. Beide Verordeningen worden opnieuw gearresteerd, terwijl enkele opmerkingen van den heer Korver door den Voorzitter worden beantwoord. Die opmerkingen betroffen: 1. het verbod van het besturen van rij- en voertuigen door personen beneden den ouderdom van 16 jaar, waaromtrent de heer Korver den 14jarigen leeftijd wilde bepaald hebbenen 2. het toezicht van de politie op de huizen van verkoop met recht van wederinkoop, waarbij dc heer Korver misbruiken wenschte te voorkomen. De Voorzitter deed bij de beantwoording van den heer Korver uitkomen, dat de politie-verordeningen alle na 1 September a. s., met het oog op het alsdan in werking tredende nieuwe Strafwetboek, eene algeheele herziening zullen ondergaan. Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen a. Dat Hli. Gedep. Staten hunne goedkeuring hebben gehecht aan de besluiten van den Raad, in de vorige zitting genomen, tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting voor den dienst van 1885; b. Dat gemeld Collegie mede heeft goedgekeurd het besluit van den Raad tot verkoop van gemeentegrond in de Pijlsteeg aan den heer J. Korff; c. Dat aan den heer II. Daarnhouwer, eervol ontslagen als Hoofd der gemeenteschool No. 5 alhier, met ingang van 1 Mei 11., is verleend een pensioen ten bedrage van f 1267 's jaars; en d. Dat, bij de op 25 Juni 11. gehouden verificatie van de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger, een en ander in volkomene orde is bevonden, in kas zynde de som van f 39,884.77-|. Do Voorzitter deelt mede, dat eenige dagen nadat de verificatie had plaats gehad de som van f 33,000 werd uitgegeven tot delging der bestaan hebbende schuld, dat de kas toen in eens zeer belangrijk is gedund en op het oogenblik zelfs slechts enkele honderden guldens bevat. Op voorstel des Voorzitters wordt nu de openbare zitting opge heven en wordt dc zitting met geslotene deuren voortgezet tot het behandelen der ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in den hoofdelyken omslag. De openbare zitting werd kort daarna heropend, 't Aantal reclames tegen aanslagen in den hoofdelyken omslag bedroeg niet minder dan 60, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de behandeling daarvan, wellicht om 't warme weder, tot eene vol gende zitting is uitgesteld. By de gewone rondvraag werd door onderscheidene leden de wensch uitgesproken, dat do uitkomsten van het gas-onderzoek in 't vervolg mogen worden gepubliceerd. Op voorstel van den heer over de Linden werd, na eenige discussie, beslotcu, dat voortaan die uitkomsten maandelijks in de Heldersche en Nieuwe- dieper Courant zullen worden gepubliceerd. Hierna werd dc zitting door den Voorzitter voor gesloten ver klaard. Bultenlana. Koning Milan opende jl. Maandag de zitting der Servische Kamer van afgevaardigden of Skupschtina met een troonrede, waarin hij verklaarde, dat de Regeering, getrouw aan de overleveringen van het Koningshuis Obre- nowitsch en gehoor gevende aan de stem des volks, in 's lands belang gemeend had zich gewapenderhand te moeten verzetten tegen de nieuwe, door Bulgarije in het leven geroepen toestanden. Hij dankte zijn volk voor de betoonde offervaardige bereidwilligheid en het leger voor de in het belang des Rijks gebrachte offers. Ofschoon zijn pogingen mislukt waren en Servië, toegevende aan den uitdrukke- lijken wensch der mogendheden, vrede met Bulgarije gesloten had, is toch het tastbare bewijs geleverd, dat Servië niet zonder krachtig protest een verschuiving van het zwaartepunt in het Balkangebied wil aanzien. In de troon rede wordt verder gezegd, dat de betrekkingen met Bulgarije nu weder dezelfde waren als vóór den oorlog, en die met de overige mogendheden zoo vriendschappelijk mogelijk. De Koningin van Engeland heeft het ontslag van het ministerie-Gladstone aangenomen en lord Salisbury naar Osborne ontboden. Het Gerechtshof te Mons heeft twee der van plun dering bij de ongeregeldheden te Charleroi beschuldigden tot 10 en twee lot 12 jaren dwangarbeid veroordeeld. Den 16 dezer is de eerste boot van de Australische lijn der Noordduitsche Lloyd uit Bremen te Antwerpen aangekomen, om den volgenden dag hare reis over Port- Saïd, Suez, Aden enz. naar Melbourne en Sydney voort te zetten, welke laatste haven den 6 September, naar men rekent, zal worden bereikt. Acht dagen later wordt de terugreis aangenomen en 7 November wordt de boot te Antwerpen terug verwacht. Te Bootle, bij Liverpool, is een blok van groote pakhuizen, grootendeels met katoen gevuld en eene waarde van 60,000 p. st. vertegenwoordigende, geheel een prooi der vlammen gewordener werd althans ongeveer niets gered. Bazel is in een feestdosch ter eere van het 47ste feest van den Zwitserschen Turnbond. Van alle kanten zijn de turners samen gekomen, ten einde deel te nemen aan den wedstrijd. Meer dan honderd Vereenigingen uit verschillende landen zijn er vertegenwoordigd. Het Neder- landsche Gymnastiek-Verbond wordt vertegenwoordigd door de heeren dr. S. Coronel en Adrian; een tiental onzer landgenooten namen aan den wedstrijd deel en de heer S. Van Aken, leeraar in de gymnastiek aan het Rotterdamsche Gymnasium, mocht jl. Dinsdag den eersten prijs in het schermen behalen. Buiten de stad is een feestgebouw opgericht, waar 8000 toeschouwers eene plaats kunnen vinden. De stad is met vlaggen en eerebogen versierd. Trouwens de inwoners hebben krachtig medegewerkt om het feest te doen slagen, want het turnen is ook in Zwitserland zóó algemeen, dat een turnfeest als 't ware als een nationaal feest wordt beschouwd. In tegenwoordigheid van den Koning en de Koningin van Italië, die zeer toegejuicht werden, is te Genua een monument voor Victor Emmanuel ingewijd, nadat de Koning des morgens een revue over de vloot gehouden had. Deze week begint het proces tegen 13 Montenegrijnen en 2 Russen, alsook tegen kapitein Nabokoff, die nog altijd in het Russisch consulaat te Burgas gevangen wordt ge houden, ter zake van samenzwering tegen het leven van Vorst Alexander. Nog in de laatste dagen zijn in verband met dit proces verschillende nieuwe arrestaties gedaan. Berichten uit New-York melden, dat in Mexico de revolutie veld wint en thans reeds een tweetal Staten omvat, waar de opstandelingen belangrijke voordeelen moeten behaald hebben. Uit Wellington (Nieuw-Zeeland) komen berichten over een ernstigen opstand, die onder de inboorlingen bij Hapra zou zijn uitgebroken. Vijfhonderd Maoris, mannen en vrouwen, vielen de bezittingen der Europeanen aan. De politie nam vele opstandelingen, onder anderen ook den j aanvoerder Tetoko Waroe, gevangen en joeg, na een tame lijk heftig gevecht, de overigen op de vlucht. Men vreesde echter nog nieuwe opstootjes. Het gouvernemeut gaf in middels last den aanvoerder der Maoris, Te Whiti, die de aanstoker van den aanval tegen de Europeesche landeige naren moet zijn, gevangen te nemen. In het volgende jaar zal de groote Voltaprijs der Fransche Academie (50,000 francs) worden toegekend aan hem die de belangrijkste ontdekking gedaan heeft op het gebied der electrotechniek, vooral met het oog op toepassing van electrieiteit voor verwarming en verlichting, tot chemisch of technische doeleinden, voorts met het oog op het over brengen van telegrammen, of op de behandeling van ziekten. De geleerden van alle landen mogen hun aanspraken doen gelden en hebben zich daartoe tot 30 Juni 1887 tot de Academie des Sciences te Parijs te wenden. Te Parijs is dezer dagen voor het Hof van Assises een waar „monsterproces'' begonnen tegen eene dievenbende, welke zich bijzonder bezighield met het plunderen van buitenverblijven. Deze bende telde een kleine honderd „werkende leden" en stond in betrekking met eene menigte helers, doch de politie heeft slechts twee-en-twintig weten op te sporen. De 22 beschuldigden zijn tusschen de 18 en 25 jaar, waaronder 3 vrouwen. De gedagvaarde getuigen zijn 310 en de diefstallen, waarvoor de beschuldigden te rechtstaan, 325 in getal. De gezworenen zullen te ant woorden hebben op 1500 vragen en 20 advocaten staan de beschuldigden bij. De voorlezing der acte van beschul diging heeft 3 volle uren geduurd. Prins Napoleon vertrekt binnen eenige dagen naar de Yereenigde Staten; te New-York zal hij zijn tweeden zoon, Prins Louis, na het^ volbrengen van diens reis om de wereld, ontmoeten. Waarschijnlijk zal de Graaf van Parijs zich, na zijn reis door Schotland op het kasteel van Eastwell, bij Dover vestigen. De Hertogin van Alen9on is ernstig ziek; zij bevindt zich te Possenhosen (Beieren) en lijdt aan roodvonk en keelontsteking. Haar toestand boezemt bezorgdheid in. Zekere Rouan, een timmerman te Verdun, een man van meer dan 70 jaren, is door het Hof van Assisis in het Departement Ariège tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld, wegens vergiftiging zijner hoogbejaarde vrouw, met wie hij 42 jaren in den echt vereenigd was en die hem 14 kinderen had geschonken. Te Robiac, bij Alais, heeft een botsing plaats gehad tusschen een personen- en een goederenwagen. Zes personen werden gekwetst, enkelen gevaarlijk. De Parijsche soubrette Lili Bertier keerde onlangs van een uitstapje naar het meer van Genève naar hare woonplaats terug. Bij haar vertrek ontmoette zij aan het station een jongmensch, die haar geheel onbekend was, doch die haar evenwel een fraai mandje met bloemen aan bood en vroeg of hij gedurende de reis van haar gezelschap mocht profiteeren. Dit geschiedde en te Parijs aangekomen reed hij met haar van het station de stad in. Hij liet echter stilhouden bij een confiseur en vroeg verder verlof om de bloemen, die reeds verlept waren, door bonbons te vervangen. Ook dit geschiedde en hij reikte haar het mandje over, verklarende zelf te voet huiswaarts te zullen gaan. Het viel Lili op, dat de mand zoo licht was geworden. De vreemdeling lachte en deelde haar mede, dat er 25 gouden remontoirs in gezeten hadden, die zij voor hem over de grenzen gesmokkeld had. Ingezonaen. In den loop van dezen zomer had steller dezes het genoegen enkele malen de schietoeieningen by te wonen, die hier wekelijks op het terrein van 't fort Admiraal Dirks door de plaatselijke Weerbaarheids-Vereenigiug plaats hebben. 'tWas telkens een sehooue morgen en de leden amuseerden zich blijkbaar allen in 't genot van de gezonde lucht in de vrije natuur en in do zoo nuttige oefening van oog en hand. Onderscheidene leden namen aan de oefening in 't schieten met geweer en pistool deel en de ledenlijst bevat, zoo 'k vernam, vrij wat namen. Toch is de belangstelling, met het oog op eene zoo degelijke uitspanning als deze oefeningen bieden, nog niet groot genoeg. Misschien dat mijne mededeeling bijdraagt om de aandacht van menigeen op deze zaak te vestigen. Helder, 20 Juli 1886. X. Benoem 1 m gen, enz. De luit. ter zee 1ste kl. C. Vreede, behoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, is met 26 dezer op non- activiteit gesteld. Aan boord van dien bodem wordt met 1 Augustus a. s. geplaatst de luit. ter zee 2de kl. C. E. Dittlinger. De luit. ter zee lste kl. A. J. Krabbe wordt met den 1 Aug. a. s. geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en belast met bevel over Zr, Ms. stoomriviervaartuig Vahalis. Bevorderd tot machinist der lste kl. bij de Kon. Marine de machinist der 2de kl. J. Gerritsen. Tot 2den machinist bij de pantser-artillerie is aangesteld de heer G. Fiorani. Visouuerloliteii. Jl. Dinsdag morgen zeilde de geheelc vloot uit, doch hiervan kwamen slechts 27 korders en beugers binnen, met 10 tot 80 roggen, 10 tot 70 groote, 15 tot 50 kleine tongen, en één tarbot rog gold 36 a 49, groote tong 25 a 30, kleine tong 6 515 cents per stuk, en de tarbot f 5.50. Door windstilte was de vangst niet ruim. Dertig korders en beugers brachten gisteren 160 roggen, 35 Lot 300 groote, 30 tot 600 kleine tongen, 2 tarbotten, 1 tot 2 mandjes kleine schol en 1 tot 2 manden scharren ter afslag; rog gold 39 a 55, groote tong 20 a 30, kleine idem 6 5 15 cents en tarbot f 4 en 6 per stuk, kleine schol f 1.20 per mandje en scharren f 5 tol 6 per mand. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEE1. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Toe stand van de zee. 0.73 Slechtw. 0.84 wein.gv. 0.76 Golvend Gehuwd: J. F. B. de Winter en E. Winter. P. Korver en M. Quast. F. A. lTstellc en A. Kwast. BevallenC. R. Rijkers, geb. Bruning, Z. M. J. Bischoff", rob. Poppe, Z. OverledenGeene. Gemeente TEXEL, van 15 tot 21 Juli. Ondertrouwd: Jan Mantje Az., weduwnaar van Johanna Anna Juiiana Stikkel en Adriaantje Den Ouden. Auker De Wijn Tz. en Betje Zwaai. Gehuwd en Overleden: Geene. Geboren: Douwe, zoon van Willem Mets Tz. en Neeltje Kaan. Neeltje, dochter van Gijsbert Boon en Trijntje Vlaming. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 21 12 o. 3 k. 762.06 f 1.76 21.8 f 8.0 22 8 zw. 6 H I 759.85 - 0.45 19.2 f 2.1 22 12 zzw. 10 760.74! f 0.44. 19.8 f 1-0 V eêrsgesteldlieïd: 21 Juli 12 u. Helder, schoon weer. 22 Juli 8 u. Helder, lichtbewolkt, mooiweer. 22 Juli 12 u. Bewolkt, winderig, goedweer. BurgerUJlxe stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdJ. P. Hoes, ambtenaar bij de Hollandsche Spoor, en G. Duinker. f 80 a120 5 Paarden Ossen 7 Stieren 38 Geldekoeien 10 Kalf koeien 10 Vaarzen Hokkelin gen 6 nucht. Kalveren Rammen - 350 Schapen - 10 - 50 -100 -180 - 60 a 150 a 230 a 235 a 90 a a 15 a 27 100 Lammere:. f 7 al0£ Bokken& Geiten- a 12 magere Varkens f 13 a 20 16 Biggen - 6 a 8 Klippen c. a Eenden - a Boter per kop - 80 a 95 Kaas per kilogram - 20 a 30 Kip-Eijeren per 100 -250 a325 Eend-Eijeren -310 a320 ]VL»ris.ttoeric£iten. AMSTERDAM, 21 Juli. Op de Veemarkt waren aangevoerd: 3 Runderen; 194 vette Kalveren, lste kwal. 66 en 2de kwal. 48 cents per kilogram6 Graskalveren38 nuchtere Kalveren, f 7 a 11 per stuk; 1 Schaap; 105 vette Varkens, 34 a 40 cents per kilogram; 2 Biggen. Prijzen der Aardappelen: Rijnsburgers f 0.80 a 1.Kat- wijker Zand f 2.80 a 3.60, Andijker Muisjes f 1.75 a 2.25, dito ronde f 1 a 2, Westlandsche Klei in manden f 1.20 a 1.40, dito losse f 0.60 a 1.dito Kleimuisjcs f 2.a 2.40, dito Zand f 1.80, Pruisische Hamburgers f 1.30 en Noordwijker Zand f 1.20 a 2.alles per hectoliter. Aangevoerd 14 versche ladingen. Handel flauw. Vervolg Nieuwstijdingen. Tusschen 1 en 20 September e. k. zullen alhier weder oefe ningen op groote schaal worden gehouden, waaraan, behalve door de Marine, zal worden deelgenomen door de alhier in garnizoen liggende troepen. Door de Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteed: het verrichten van verschillende werkzaamheden, in- en nabij het fort Oostoever. Ingekomen waren 18 biljetten, als van de heeren: A. Bos, alhier, ad f9700; R. Schreuders, teKolhorn, f 9550; A. Bels, alhier, f 9490; A. Graaff, alhier, f 9240; P. Steijaart, alhier, f 9050; A. Korff, alhier, f 9035; W. De Jong, alhier, f 9000; De Waard en Wijker, alhier, f 8990; S. Krijnen, alhier, f 8689; D. De Vries, alhier, f8118; P.Spruijt, alhier, f 7925; P. Duinker, te Amsterdam, f 7884; Gebrs. Klein, alhier, f 7878; Gebrs. Janzen, alhier, f 7690; J. Duinker, alhier, f 7500; G. D. Van Doorn, te Amsterdam, f 7267; G. Moorman, alhier, f 7249; en B. Boon, alhier, f 6900. Naar men beweert, zal Zr. Ms. schroef stoomschip Van Speyk het volgende jaar eene reis om de wereld maken, onder commando van den kapt. ter zee jhr. J. A. Roëll, adjudant des Konings in buitengewonen dienst. Gisteren morgen ten 10 ure kwam alhier een volkstrein uit Zuidholland aan. Ruim 500 reizigers brachten een bezoek aan deze gemeente. De trein vertrok ten 6 u. 40 min. 's avonds. Door do permanente Commissie tot het organiseeren van tentoonstellingen alhier is het voornemen opgevat om in 1887 weder eene Nijverheids-tentoonstelling alhier te houden. Met de voorbereiding is reeds aangevangen. De Tentoonstelling zal in twee deelen worden gesplitst: 1. voor algemeene deelneming door het inzenden van voorwerpen naar eigene keuze, door de inzenders zeiven vervaardigd; en 2. voor deelneming uitsluitend van jongelieden beneden 20jarigcn ouderdom, van voorwerpen, door hen vervaardigd, die door de Commissie, voorgelicht door deskundigen, zullen worden opgegeven. Het programma zal intijds worden publiek gemaakt, opdat de mededingers zich de volgende wintermaanden zullen kunnen benuttigen om een of ander werk stuk uit te voeren. Bij het Centraal-Comité van den Nederlandschen Weer- baarheidsbond bestaat het voornemen om in den aanstaanden nazomer een nationalen schietwedstryd te houden en daaromtrent een voorstel te doen iu de algemeene vergadering van den Bond, die op 9 Augustus a. s. te Utrecht zal worden gehouden. Vanwege het Bestuur der plaatselijke Weerbaarheids-Vereeniging, genaamd „Artillerie-Vrijkorps," is nu aan genoemd Comité voorgesteld, dien grooten schietwedstryd dit jaar te dezer plaatse te houden. De beslissing over tijd en plaats voor dat Concours berust bij de algemeene vergadering, waarop 't Vrijkorps zal worden ver tegenwoordigd. 't Is bekend, dat zulk een wedstrijd, die ongeveer een geheele week duurt en door tal van personen wordt bijgewoond, nog al belangrijke voordeelen voor hótelhouders en verdere neringdoenden afwerpt. De bepaling, dat deze gemeente gekozen werd, zou zeker velen hier ter plaatse niet onwelkom zijn. Er zullen echter waarschijnlijk meerdere aanbiedingen zijn gedaan. Op de voordracht voor tweeden leeraar in de wiskunde aan de Burger-avondschool te Middelburg komt voor de heer F. Y. De Vries, van hier, die echter verzocht heeft niet verder in aanmerking te komen. Getrouwd JOHANXES F. B. DE WINTER en ELISABETH WINTER, die, mede namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belang stelling, bij hun huwelijk ondervonden. 's Gravenhage, Helder, 21 Juli 1886. Bevallen van een zoon: E. F. VAN DEN BERG—BRAMLEY. Anna Paulowna, 21 Juli 1§86. Bevallen van een zoon: Callantsoog, 20 Juli 1886. J. KAAN—KOSSEN. Groote keuze in Chiavin's Waterfilters. ZINKEN- en HOLLANDSCHE WATERFILTERS Tan af f 4.-. Toilet-Emmers, Waterkannen, Voet-, Zit- en Kinderbaden. Verder alle soorten FIJN LAKWERK. Vaste lage prijzen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3