Tiende Zomer-Concert, Zondag a. s,: BAL. ADVERTENTIE-N. groote Openbare Verkooping. Machinist. PARK TIVOLI. Koppen's Verkoophuis. Groote keuze in Wandelstokken. CARBOLINEUM AVENARIUS. te geven aan den edelen hartstocht der Franschen voor het lintje. Hij schiep de orde voor landbouw-verdienste, en nu heeft de minister Lockroy eene nieuwe klasse van burgers ontdekt, waardig om gedecoreerd te worden. Indien deze nieuwe decoratie nog maar bestemd was voor wezen lijke werklieden, die aan de voorwaarden van het programma beantwoordenMaar het zal hiermede gaan als het gegaan is met de orde voor landbouwverdienste. Er waren alle voorzorgen genomen om te beletten, dat er personen buiten de eigenlijke landbouwers in de orde opgenomen werden. Ja wel! Thans, na slechts vier jaren, noemt men de secre tarissen van ministers en de verslaggevers van landbouw- feesten, die deze kostelijke onderscheiding nog niet ont vangen hebben. Wij kunnen nu zeker van den minister van Onderwijs eene decoratie verwachten voor de school- bataillons. Die leemte dient nog aangevuld. De Keizer van Rusland heeft gevolg gegeven aan zijn reeds verleden jaar gemaakt plan om de keizerlijke huisorde op vele punten te wijzigen. De titulatuur van de kinderen en kleinkinderen van grootvorsten enz. inte resseert zeker weinigen. Doch daarmede gaat tevens een belangrijke bezuiniging op de uitgaven gepaard, daar bijvoorbeeld nu bepaald is, dat de Keizerin niet meer 600,000 roebels, zooals nu, doch slechts 200,000 roebels per jaar zal ontvangen, welke som ook haar weduwen- pensioen uitmaakt, zoolang zij in Rusland blijft, doch met de helft verminderd wordt als zij in het buitenland gaat wonen. Het jaargeld van den troonopvolger wordt van 300,000 op 100,000 roebels teruggebracht, terwijl zijn gemalin 50,000 en elk zijner kinderen 20,000 roebels per jaar ontvangen. De troonopvolger wordt mondig op zijn zestienden, de overige prinsen op hun een-en-twintigsten verjaardag. De kinderen van den Keizer ontvangen voorts bij het bereiken hunner meerdeijarigheid een millioen roebels voor een paleis en bij hun trouwen 200,000 roebels, behalve 40,000 roebels voor hun gemalin en 35,000 roebels voor onderhoud van hun paleis. Het kanaal van Manchester naar zee. Het denkbeeld om Manchester met de zee te verbinden is reeds voor vele jaren geopperd. Reeds in 1832 werden de voordeelen, die een dergelijk kanaal zou opleveren, dooi de heeren Hawshaw en Fairbairn in een helder licht gesteld. Toen echter kort daarna het spoorwegnet van Engeland zulk een kolossale uitbreiding verkreeg, geraakte het kanaalplan op den achtergrond. Eerst in 1881 bracht de heer Daniël Adamson de zaak weêr op het tapijt. De Kanaalmaatschappij, op initiatief van dien heer opgericht, had met buitengewone moeielijkheden te kampen om de concessie te verkrijgen, daar zoowel het bestuur der Liver- poolsche dokken als dat van de North-Western Railway, wier belang het was, dat het kanaal niet tot stand kwam, hun invloed met kracht deden gelden. Allerlei, dikwijls geheel ongemotiveerde bezwaren, werden in het Parlement, vooral in het Hoogerhuis, opgeworpen, zoodat eerst den 6 Augustus 1884 de Parlements-akte, waarbij de concessie verleend werd, tot stand kwam. Het kanaal zal als het ware één groot dok worden, lang 56 KM., breed 36 M., diep 7.80 M. Aan de zeezijde zal het kanaal sluizen bekomen, waardoor schepen bij elk getijde het kunnen bereiken. De vaart door het kanaal kindeal met een snelheid van 8 KM. per uur kuunen geschie- uAuifen. Electrisch licht zal ook de vaart bij nacht mogelijk L maken. Daar de waterspiegel te Manchester hooger ligt dan de gemiddelde zeehoogte, zijn vier paar sluizen noodig. Daar dit verschil ongeveer 18 M. bedraagt, moet elk paar sluizen 4.50 M. water keeren. De sluizen zullen afmetingen hebben, voldoende om de grootste bestaande schepen te i kunnen schutten. Iedere sluis zal drie schutkolken hebben, één van 165 M. lang bij 18 M. breed, één van 90 M. i lang bij 12 M. breea, en één van 30 M. lang bij 6 M. breed. Door middel van hydraulische beweegkracht zal men zelfs het grootste schip in 15 minuten kunnen schutten. Bij ieder stel sluizen zal ook een flinke spuisluis gemaakt worden, die bij hoogwater als beweegbare stuw dienst doet. Te Manchester, Salfort en Warrington zullen dokken gebouwd worden, met een gezamenlijk oppervlak van 340,000 Ma. en door bijzondere spoorwegen zal een kolen station, dat te Passington gebouwd wordt, met de kolen- districten worden verbonden. Het kapitaal van de Maatschappij bedraagt 100 millioen gulden. Daar de geheele kanaalwerken door de firma Lucas Aird zijn aangenomen voor de som van f 70,000,000, zal dit bedrag ruim voldoende zijn. De ingenieurs van dit reuzenwerk zijn de heeren Leader Williams en Abernethv. Te Berlijn ziet men sedert eenige weken mannen op de straat loopen in een nieuwe uniform; het zijn bedienden der „Hausa,* een Maatschappij, die zich de bezorging van brieven binnen de stad ten doel stelt en dit doet voor 3 pfenn. per brief, terwijl de post er 10 pf. voor rekent. De „Hausa" heeft 400 bureaux en geeft haar eigen post zegel uit. De Regeering kan hier niets tegen doen, daar de Staat wel het monopolie heeft voor de verzending van brieven van de eene plaats naar de andere, doch niet binnen de grenzen van een enkele gemeente. Het publiek maakt gretig van den nieuwen dienst gebruik. In het jaar 1885 zijn, blijkens opgaaf der jury die met de lijkschouwing belast is, 37 personen in Londen den hongerdood gestorven. De Londensche correspondent vau de N. Rott. Crt. schrijft „Zelfs „Pickwick" is nu tot de stuiversboeken afgedaald. Voor dat matige bedrag stelt eene ondernemende kruide niersfirma te Leeds de volledige „Piekwiek Papers" ter beschikking der leesgierigen en weinig bemiddelden. Nie mand behoeft zich voortaan de geneugten te ontzeggen, welke de lezing van Dickens' meesterwerk biedt. Deze nieuwe penny-uitgave behelst 206 bladzijden en 20 houtsneden. Zij is reeds in 250,000 exemplaren verspreid, en men ziet daarin natuurlijk niets anders dan eene handige, maar tevens nuttige, reclame der bedoelde grossiers." De kroon-advocaat Lawrance, zegt de Londensche correspondent van het Vaderland, is een knap man. Hij analyseert mannelijke en vrouwelijke hartstochten en nei gingen zonder eenigerlei moeite en te Wittingham heeft hij verleden week, in een proces, door juffrouw Woombell tegen den heer Outram ingesteld, om schadevergoeding te erlangen wegens het verbreken van trouwbelofte, de men- schelijke vrijage in drie nieuwe stadiën ingedeeld. Het eerste stadium tusschen lieden van tegenovergesteld geslacht, die neiging voor elkafir koesteren, is „samen uit wandelen' gaan. Daarna komt het „vrijen,' dan eindelijk de verlo ving. Volgens den heer Lawrance waren de heer Outram en juffrouw Woombell het eerste stadium nog niet voorbij gestreefd. Zij waren samen „uit wandelen" gegaan, meer niet, maar zelfs de bekwame pleiter zal moeten toestemmen, dat dit „eerste stadium" wel wat lang geduurd heeft. Tien jaren is juffrouw Woombell uit wandelen geweest met den vijftigjarigen Outram en alzoo was haar verlangen geenszins onnatuurlijk om tot het tweede en derde stadium over te gaan en het strand te genaken, waar het huwelijks bootje lag vastgemeerd, te meer daar de jeugdige schoone reeds (of moet ik en galant homme schrijven: slechts?) 45 zomertjes achter den rug had. Maar de onvermoeibare wandelaar Outram had geen haast. Hij ging met zeven juffrouwen tegelijk „uit wandelen" en dit tijdverdrijf nam zijn vrije uren dusdanig in beslag, dat hij een oom er op nahouden moest, om zijn minnebrieven voor hem te pennen en hem de antwoorden er op voor te lezen. De jury te Nottingham heeft de vernuftige indeeling van den heer Lawrance niet willen beamen, althans tegenover juffrouw Woombell, wier tienjaarschen veldtocht der minne zij heeft willen beloonen met een schadevergoedingssom van 150 p. st. Dit is geenszins buitensporig voor tallooze afgesleten laarzen en een zwaar beproefd harte. Een leelijk misverstand bereidde den Duitschen reiziger in Afrika, luitenant Schmidt, bij den Sultan van Sofie een „onaangename ontvangst." Sultan Matumula betoonde zich, zoodra de lieer Schmidt hem met Jambo Nrosike („goeden dag, vriend!") begroet had, zeer onvriendelijk. Hij verwaardigde zijn bezoeker zelfs niet met een blik, en Schmidt moest matten om op te zitten vragen, vóór die hem gegeven werden. Eindelijk gelukte het echter Matumula vriendelijk en spraakzaam te krijgen, en nu kwam het uit, waarom hij eerst zoo onvriendelijk was geweest. Hij was de Suahelitaal, waarin Schmidt hem had aangesproken, niet volkomen machtig, en in zijn eigenlijke taal, het Kisaramo, beteekent het woord Nrosike niet „vriend* maar „oud zwijn!* Geen wonder dat hij het compliment, zóó opgevat, kwalijk had genomen! Benoem 1 n gen, enz. De luit. ter zee 2de kl. G. J. Van der Hout, nit Oost-Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De majoor H. J. G. Benschop, van het 5de bat. lste reg. infanterie alhier, is benoemd tot lid der vaste commissie voor het afnemen van het examen der onderofficieren, dingende naar den rang van officier. Tot gouverneur de Koninklijke Militaire Academie is benoemd de kolonel J. N. A. baron Taets van Amerongen, van den gene- ralen staf, die in verband daarmede wordt teruggeplaatst bij het wapen der infanterie. Vlsotit>erlotiton. Honderd veertig korders en beugers brachten jl. Donderdag 4 tot 20 roggen, 10 tot 200 groote, 50 tot 200 kleine tongen, 60 tarbotten, 1 tot 4 mandon scharren en 1 tot 2 mandjes kleine schol ter afslag; rog gold 30, groote tong 20 k 25 en kleine idem 5 a 20 cents, tarbot f 4.;i f 5.60 per stuk, scharren f 3 h f 5 per mand en kleine schol f 1.20 per mandje. BurgerLlJKe stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: G. H. Joling, korporaal der mariniers, en F. H. Rijvordt. M. Harteveld, bootsmansmaat, en C. Platvoet. GehuwdGeene. Bevallen: D. Koopman, geb. Buis, D. V. Dry ver, geb. Kuiper, Z. S. Kallenbach, geb. Jansen, D. C. Goudswaardt, geb. Duys, D. M. Zwart, geb. Stam, D. C. G. Schilder, geb. Kloosterhuis, Z. Overleden: D. Poll, 75 jaren. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LAND8KEET. "3 Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer c. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 23 ,2 zwtz. 8 k. 756.97 - 3.33 19.0 t o.i 0.72 wein.gv. '24 8 zwtz. 10 745.05 - 15.25 16.6 -0.6 0.94 Golvend 24 12 wtn. 20 748.82 - 11.50 16.6 -2.3 0.87 Holwat. 24 Juli 8 u. Betrokken, wind, buiig. 24 Juli 12 u. Dichtbewolkt, onstuimig. ALKMAARSCHE MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 2 Paarden f 40 al60| 54 Lammeren 6 a 12 13 Koeien 150 a260 18 Nucht.Kalveren 13 a 21 98 Schapen 17 a 23 70 mag. Varkens 192 Biggen 11 Bokk.&Geiten M_arütl3 erlonten. TEXEL, 22 Juli. De prijs van onderstaande artikelen was als volgt: Aardappelen f 3 per hectoliter. Gevischt Zeegras f 2.75 a 3.75, gemaaid idem f 8.50 a 10.50 per pak van 100 kilogram. Gewasschen Wol f 1.05 en ongewasschen dito 71 c. per kilogram. De verzending van Wolvee naar elders bedrieg in deze week 670 stuks. ALKMAAR, 23 Juli. Aangevoerd: 4 hectoliter Tarwe, f 7; 3 h. Rogge; 27 h. nieuwe Wintergerst, f 4.25, Chev.-Gerst f 5 a f 5.50; 5 h. Haver, f 4; 4 h. Bruine Boonen, f 8.50 a 10. 2 h. Kanariezaad f 9,50; 124 h. Karwcizaad, f 13.25 a 14.50; 2 h. Groene Erwten f 15, alles per hectoliter. 630 stapels Kaas, wegende 161,382 kilogram; Kleine f 28.50, Commissie f 24 en Middelbare f 24.50 per 50 kilogram. MEDEMBLIK, 21 Juli. Aangevoerd 38 stapels Kaashoogste prys f 25 per 50 kilogram. Boter f 1.14 per kilogram. Kip- eieren f 3.75 en Eend-eieren f 3.80 per 100 stuks. HOORN, 22 Juli. Ter Waag gewogen 399 stapels Kaas, wegende 122,430 kilogram; hoogste prijs per 50 kilogram f 29 voor Kleine en f 25 voor Commissie. AMSTERDAM, 23 Juli. Prijzen ddr AardappelenHamburgers f 0.50 a 0.75, Geldersehe Kralen f 1.10 a 1.70, Rynsburgers f 0.90 a 1.20, Katwijker Zand f'2.50 a 3.50, dito Kleif l,Noordwijker- zand f 1.20 a 3.50, Andijker Muisjes f 1.20 a 2.50, dito ronde f 1.20 a 1.80, Westlandsche Klei in manden f 1.20 a 1.30, dito los3e f 0.80 a 0.90, alles per hectoliter. Aangevoerd 10 versche ladingen. Handel flauw. LEIDEN, 23 Juli. De aanvoer en pryzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 48 Stieren f 46 a 210, 156 vette Ossen en Koeien f 130 a '270 of f 0.58 a 0.70 per kilogram, 60 Vare idem f 120 a 236, Graskalveren f a 120 vette idem f'22 a 66 of f 0.50 a 0.70 per kilogram, 32 nuchtere idem f 5.50 a 16.1190 vette Schapen f 20 a 32.of f 0.50 a 0.60 per kilogram, 506 weide dito 13.a 24.246 Lammeren f 7. a f 13.50, 36 magere Varkens f 14 a 28, 184 Biggen f 5.— a 13.Veulens f a Paarden f a 56 Kalf- en Melkkoeien f 120 a 254. NIJMEGEN, 22 Juli. Uiterwaardsch Hooi geldt thans f 17 a 21 en Binnenveldsch f 13 a 14 per 500 kilogram. ELBURG, 22 Juli. Hooi f 16 a 19 per 500 kilogram. ASSEN, 22 Juli. Wol 65 cents per kilogram. KAMPER-EILAND, 21 Juni. Sedert onze opgave der vorige week is de Hooihandel hier en in dezen omtrek veel williger. Eiken dag werden er scheepsladingen verzonden. De prijzen blijven vast. Buitendijksch f 12.a 13.50 de 500 kilogram; Binnenhooi met weinig handel tot dusverre. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. zeilkorvet Nautilus, onder bevel van den kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexela, is in den namiddag van den 21 dezer tc Leith aangekomen. Aan boord was alles wel. Zr. Ms. instructievaartuig Urania, onder bevel van den luitenant ter zee lste kl. AI. C. Van Doorn, is jl. Donderdag namiddag in de haven alhier gekomen, en naar 'a Rijkswerf ver haald. Het practisch eind-examen is op dat vaartuig geëindigd. De heer H. M. Van Andel, ingenieur bij den Marine- Torpedodienst alhier, is gisteren te Utrecht overleden. By de heden gehouden aanbesteding voor de stoomgemalen Ewijcksluis één en twee van drie honderd duizend kilogram schaalkolen, waren ingekomen vijf inschry vingsbiljetten, als van J. C. Van Wijk, te Anna Paulowna, ad f 9.40; P. Willems, idem, ad f 7.55; B. Hagedoorn Zoon, te Amsterdam, ad f 7.32; C. Berghuijs, idem, ad f 7.06; Van Gijn Co., alhier, ad f 6.84 alles per duizend kilogram. De levering is gegund aan de heeren Van Gijn Co alhier. De levering van zeventig duizend kilogram stoomkolen, ten dienste der stoomgemalen te Barsingerhorn, alsmede de levering van stoomkolen ten behoeve van het fort de Harssens alhier, is mede opgedragen aan laatstgenoemde firma. Naar wij vernemen, zal, ter gelegenheid van de Bakkerij- Tentoonstelling, die van 2 tot 15 Augustus a. s. te Amsterdam zal gehouden worden, op Woensdag 11 Augustus een goedkoope volkstrein rijden van hier, Alkmaar en tusschengelegen stations naar Amsterdam. Benoemd tot Hoofd eerier openbare school voor minvermogenden te Leiden de heer J. AI. Prins, van hier, die ook als No. 1 voorkomt op de voordracht voor Hoofd eener school te Amsterdam. Naar wij vernemen, bestaat er uitzicht, dat er in den loop der volgende maand alhier weder een Vliegerwedstrijd zal plaats hebben. We twyfelen niet, of onze Helderache jongens zullen deze mededeeling met vreugde begroeten. Aangevuld met eenige andere heeren, ter vervanging van hen, die inmiddels naar elders zijn vertrokken, is de Regelings-commissie van verleden jaar tegen a. s. Woensdag weder bijeengeroepen. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Huis duinen door ds. N. Caro Wz., predikant te Krommeniedijk voor dat naar Schermerhorn door ds. J. S. King, predikant te Hekelingen. Alej. J. Van der Kaay, van Alkmaar, is geslaagd bij het eindexamen der afdeeling voor kunstnaaldwerk aan de Rijksschool voor Kunstnijverheid. Het diploma van veearts is uitgereikt aan den heer J. Rempt, van Aartswoud. Corresponaentle. Tegenover het beweren van den heer J. K., dat in het verslag der zitting van den Raad der gemeente Helder, voorkomende in ons vorig nommer, een paar onjuistheden voorkomen,'wordt, op voldoende gronden, de nauwkeurigheid van 't verslag volgehouden door den Verslaggever. Den Brief uit de Hoofdstad plaatsen wij in het volgende nummer. T W EE DB Openbare Verkooping, op WOENSDAG 28 JULI 1886, voormiddags elf ure, aan het N. H. Kanaal, nabij de Stolper Vlotbrug in de Zijpe, om kontant geld, van 16 EIKEN DEKBALKEN, lang 5 8 Meter, zw. 23 bij 25 cM.6 J 2 GREENEN POMPEN, lang 6 Meter; zware stukken EIKEN BALKEN, waaronder één zeer geschikt voor Molenas, lang Meter, zw. 38 bij40cM.; eenige DEKDEELEN, lang 5 k 9 Meter, zw. 7 bij 14 cM. EIKEN BINNEN- en BUITEN WEEGSPLANKEN; zware GREENEN TRAP, lang 5 Meter en eene groote partij BrandLLLout; alles gunstig gelegen aan het N. H. Kanaal, nabij de Stolper Vlotbrug en den Grindweg. Afkomstig van het in 1850 gebouwde Nederlandsclie Barkschip PIETER. N.B. De goederen zullen door of vanwege de verkoopers gedurende 24 uren na de verkooping worden bewaakt. G. VAN OS, Notaris te Zijpe. Een bekwaam Timmerman, veel vrijen tijd hebbende, zag zich gaarne door HH. Huis eigenaren belast met bet ophalen der buur en om bijkomende reparatiën te verrichten. Goede getuigen ten dienste. Ook niet ongenegen een bode- of agentschap over te nemen. Franco brieven, onder lett. D., Algem. Advertentie-Bureau STADERMANN, Helder. Voldoende met de Uorscbmachiiic bekend, kan dadelijk tegen hoog loon geplaatst worden. Te bevragen onder lett. M, bij A. VAX DE STADT, te Haarlemmermeer. R. VAN REE, te Sint-Maarten, beveelt zich aan voor bet leveren en s t e 11 e n van BLIKSEM-AFLEIDERS. te geven door het Stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine, onder directie van den Kapelmeester J. KONING, op Zondag 25 Juli 1886. Aanvang 's avonds 8 uur. (Bij minder zachte weersgesteldheid 2£ uur namiddag). Programma: 1. Kotta Radja, Kratonmarsch, Blommen- steijn. 2. Ouverture: Allessandro Stradella, Von Flotow. 3. Marsch und Chor a. d. Oper: Die Zauberflöte, W. A. Mozart. 4. Fantaisie de 1'opéra: Le Coeur et la Main, Ch. Lecocq (op verzoek). 5. Albine, Polka, Solo pour cornet a pistons, Rénard. 6. Kiinstler Album, Grosses Potpourri, L. Stetefeld. 7. Mein Grnss an Dresden, Wal- zer, Ad. Schreiner. Voor niet-le«len is de entreeprijs: HEERENf 0.49. DAMES en Kinderen, ieder. 0.25. TIVOLI. Den 22«ten dezer overleed onze oudste bediende DIRK POLL, die ruim dertig jaren, met voorbeeldelooze trouw en eerlijkheid, bij ons werkzaam was. Nieuwediep, 24 Juli 1886. AMONS C°. Notaris HORDIJK, te Helder, zal in het lokaal „Musis Sacruui" aldaar, op WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1886, publiek verkoopen 1. Een HUIS en ERF aan de Hoofdgracht te Helder, K. 62, groot 80 centiaren; 2. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 63, groot 1 are 57 centiaren; 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 64, groot 82 centiaren; 4. Vier WONINGEN onder één dak, en ERVEN, aan den Achterweg aldaar achter de vorige perceelen,K 107110, samen groot 2 aren 5 centiaren; 5. Vier WONINGEN onder één dak naast deperceelen onder N°. 4, K. 111114, samen groot 2 aren 8 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. Ontvangen: tene groote collectie Reis- en Handkoffers, Heeren- en Damestasschen en verdere Reis-artikelen, enz. Vaste lar/e prijzen. Biljartwedstrijd. Van Zondag 25 Juli tot en met 31 Augustus dagelijks Biljartwedstrijd in h CAFÉ PARKZICHT, aan Den Burg te Texel. Prijs de helft der inleggelden. De partij 20 cents. K. LANGEVELD. Voor Bemesting. Geen terpaarde, maar zeer vruchtbare Bagger, afkomstig uit het puikste gedeelte van Noordholland, prijs 1.10 per kub. meter, vrij op den wal Haven Oude Schild. Monsters te zien en te bevragen bij I. KOOIJ, Zuidhaffel (Texel). Hout daarmede bestreken kan niet verrotten. Gebruik eenvoudig en weinig kostbaar. Voornaamste toe passingen: op Schuren, Stallen, bouten Gebouwen, Schuttingen, Steigers, Tuin- en Landbouwgereed schappen, houten Schepen, Sluizen, bruggen, Dwars liggers, Touwwerk, Zeilen, enz. CARBOLINEUM AVENARIUS is ook een uitnemend middel tegen Vloer- en Muurpaddenstoelen. Het preparaat dat als Carbolineum AVENARIUS zijn reputatie verwierf en kan handhaven, wordt uitsluitend geleverd door de uitvinders Gebr. AVENARIUS te Gaualgesheim, Amstetten en Steglitz en is in Nederland verkrijgbaar bij HH. Grossiers in Verfwaren en Chemicaliën, o. a. bij den Heer: JAN DEKKER te Wormerveer. Prospectussen, Attesten en inlichtingen ook bij GUST. BRIEGLEB, Amsterdam, Hoofd-Agent voor Nederland en Koloniën.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3