AD VE R T EN TIEN. Koppens Verkoophuis. Groote keuze ie Wandelstokken, enz. tijd zulk eene slechte réputatie (standplaats 1!) heeft gehad. Wat wij hier in onzen eenvoud uitspreken, is onze oprechte meening.' Hier viel de serieuse predikant den spreker driftig in de rede met de vraag, wat dat moest beduiden. Het licht ging voort: „U eerwaarde zal op deze kleine compromitatie (eerbetuiging!!) wel niet voorbereid zijn geweest; wil ze ons toch niet euvel duiden/' „Maar wat wil je toch van mei" klonk het nu weêr. En weêr vervolgde het licht: „Wij wenschen ueerwaarde te nopen (vriendelijk verzoeken!!) om in onze gemeente het zuivere Evangelie van Christus te verkondigen. En hiermede verzoeken wij u eerwaarde beleefd ons te volgen naar G." De dominé stond natuurlijk vreemd te kijken. „Och kom, maak noe geen kompelmenten; wij sind mar boem; stap noe dolchies mar bij mien wief inne koetsewaagn zastet beter bij ons hebbn as'tet had heste, heurzei een oude diaken, die met zijn wagen de jongens te paard had vergezeld.' Te Bochem hadden twee jongens het geweer van hun vader genomen om musschen te schieten. Ze kregen er twist over en de oudste wilde zijn broeder het geweer afnemen. De vader ziet hen worstelen en snelt toe om hen te scheiden, maar meteen gaat het schot af en de vader is midden door 't hart geschoten. De geheele stad is er ontzet over. Bij al de malaise in onzen tijd, doet het goed te kunnen wijzen op de prijzen der koffie in verband met de begrooting voor Nederl.-Indië. Bij de raming der middelen is de te verkoopen hoeveelheid koffie gesteld op 710,000 pikols en de verkoopprijs op 28 cents per half kilogram. De uitslag der door de Nederlandsche Handelmaatschappij in 1886 reeds gehouden veilingen van gouvernementskoffie was als volgt: 2 Februari: 77,087 picols, gemidd. opbr. ongev. 27.9 ct. Maart: 78,565 13 April: 78,141 18 Mei: 76,195 22 Juni: 79,421 10 Augustus: 78,654 8.4 27.6 28.1 29.1 32 Brieven uit de hoofdstad. 12 Augustus. Misschien is het thans volop zomer langs den Ryn, °P de Alpen of in het zuiden van Frankrijk, waar zich thans een menigte van onze landgenooten bevinden, maar de minder bevoorrechten, die hunnen vacantietijd thuis of althans binnen de vaderlandsche grenzen moeten doorbrengen, maken eiken ochtend met weemoedig hoofdschudden hunne observaties op thermometer en baro-dito. „Lieve Heertje, geef mooi weêrtje!" zuchten zij, als de bestemde dag voor het reeds lang beraamde uitstapje of watertochtje gekomen is, doch wind en wolken en water is al wat do hemel in antwoord op hunne verzuchtingen te geven heeft. Advocaten, rechters, onderwijzers, predikanten, school jongens, en al wie er verder meer in het jaarlijksch genot van een vacantie-periode deelen, zouden ditmaal dan ook op bijzonder goede gronden aanspraak kunnen maken op een verlenging van hun verloltyd, als dit mogelijk ware zonder de bestaande orde van zaken in onze wèlingerichte maatschappij totaal ten onderste boven te keeren. Vooral geldt dit van iieeren onderwijzers en hunne die rbare voedsterlingen. Want indien onze vacantie-vierende predikautcn, rechters en advocaten er nog eens een week of vier by aanknoopten, zou die wijziging van het programma misschien nog te dragen zijn; maar eilieve, waar moest het heen als de deuren der schoollokalen zich niet precies weder op het vast gestelde tydstip openden, om de respectieve hoofden met hun onderhebbend personeel benevens de bij hen behoorende leergrage hoop des vaderlands binnen te laten. Allerwegen zien ouders en voogden met reikhalzend verlangen naar dat tydstip uit, want, nu ja, vacantie is goed, vacantie moet er wezen, maar de ouders slaken toch uit den grond van hun hart een zucht van verlichting als de vacantie om is en worden opnieuw versterkt in hunne overtuiging dat voor hen en hun kroost de tijd voor en na de vacantie toch maar de beste is. Vooral als de vacantie wat lang duurt, en dan op het laatst loopt en het dierbare kroost zich begint te vervelen, en dan uit verveling allerlei kattekwaad pleegt te bedryven. Voor vele ouders toch is het by de opvoeding juist de grootste moeielijkheid, hunne kinderen geregeld bezig te houden, de noodige afwisseling ook in hunne spelen aan te brengen en er zoo tegen te waken, dat de kleinen niet onder den invloed der zoo noodlottige en gevaarlijke verveling geraken. Door de tegenwoordige inrichting der lesuren wordt die moeie- lykheid er voor de ouders niet minder op. De ouderwetsche regeling der schooltijden van 9 tot 1 en van 3 tot 7 ure was in dit opzicht veel gemakkelijker, doordien de tijd tusschen 1 en 3 ure toch grootendeels door het middagmaal werd ingenomen. Toen was ook de vrije Woensdagmiddag een groole uitzondering. Tegenwoordig echter zyn de kinderen veel meer tehuis dan vroeger, nu de schooltyd van 9 tot 4 uur is en zij zoowel de Zaterdag- als de Woensdagmiddagen geheel vrij hebben. Misschien oor dcelen zij zeer on-paedagogisch, maar vele ouders kunnen het nut van al dien vrijen tijd nog maar niet inzien. Want öf de kinderen zyn in die vrye uren zoo overstelpend beladen met huiswerk, dat zy dien tijd even goed op school hadden kunnen doorbrengen, ja het nog drukker hebben dan daar, öf zij weten met hun leêgen tijd geen weg, loopen, zooals men het noemt, met hun ziel on Ier den arm, belanden op straat en leeren daar allerlei dingen, die zeer stellig niet met de eischen eener goede paedagogiek zyn overeen te brengen. Dat de Zaterdagmiddag vry blijft, is wellicht met het oog op het schoonhouden der school zeer goed te verdedigen, ofschoon men toch ook van 's middags vieren tot 's avonds tienen nog heel wat schoonmaken kan. Doch dat jongens en meisjes, die in het best van hun leertyd zyn, geregeld twee dagen per week reeds te twaalf uur uit de school gezonden moeten worden, is waarschijnlyk meer in het belang van heeren onderwijzers, dan van het onderwijs. Ik heb hier vooral het oog op de kinderen uit dien stand, waar de ouders niet altyd in de gelegenheid zijn om voortdurend toezicht op hunne telgen te houden, of te doen houden, waar vader den ganschen dag van huis en op zijn werk is en moeder almede de handen uit de mouwen moet steken om den kost voor het talrijk gezin te helpen verdienen. Zyn de kinderen uit zulke gezinnen te veel thuis, dan raken zij allicht aan 't straatslijpen, zien en hooren allerlei dingen, die hun meer kwaad dan goed doen, en leveren bij vernieuwing de bevestiging van het spreek woord, dat ledigheid des duivels oorkussen is. Daarby komt, dat de goede taak om kinderen aangenaam bezig te houden en hen ook by hun spelen eenige leiding te geven, aan velen zoo geheel vreemd is. Wat men echter in dit opzicht met takt en beleid tot stand kan brengen, zagen we gisteren weêr bij den vliegerwedstrijd, door de Vereeniging tot veredeling van het volksvermaak uitgeschreven en op de terreinen achter het Ryksmuseum gehouden. Welk een animo en geestdrift heerschte daar onder die meer dan driehonderd jongens 1 En toch, by al de levendige drukte en verklaarbare opgewondenheid, geen zweem van wanorde en tweedracht. Alles ging zeer ge makkelijk en geregeld toe. Vergeleken bij verleden jaar, had deze tweede wedstrijd in aantrekkelijkheid gewonnen, doordien er meer „aardige" en „ongewone" figuren bij waren. Alleen speet het my, er ook eene parodie op de „kerkelijke paneelzagers" by te zien. Niet uit sympathie voor dit spiksplinternieuwe theolo gisch bedrijf, maar omdat zulke quaestiën in de jongenswereld volstrekt niet tehuis behooren en men ze er ook zelfs niet al spelende of gekscherende moet inbrengen. Er zijn modellen genoeg voor een curieusen of potsierlijken vlieger te vinden, zonder dat men zijn toevlucht behoeft te nemen tot banaliteiten of hatelijkheden, die, vooral wanneer zij van kinderen afkomstig zijn, een treurigen of liever bespottelijken indruk maken. De jeugdige eigenaar van den vlieger zal wel onschuldig geweest zijn aan het ontwerpen van dit eigenaardig modelwaarschijnlyk heeft zijn ietwat al te strijdlustige vader den jongen tot deze „aardigheid" aangespoord; doch de jury zou wijzer gehandeld hebben, met dit model niet ter mededinging toe te laten. Maar dat kerkelijk incident daargelaten, is de wedstrijd ook nu weêr voortreffelijk geslaagd en mag men dit ccht-Hollandschc jongens- vermaak thans als voor goed ten onzent gevestigd beschouwen. Ik wenschte wel dat onze Vereeniging voor Volksvermaak meer uitspanningen van dien aard voor de jeugd bedacht: het kleine volk heeft eene aangename tijdpassèering met de toebereidselen voor zulk een volksfcestje, wordt er door van de straat gehouden en vergemakkelijkt zoodoende alweder de taak der politie, die met de handhaving der orde op den publieken weg belast is en daarin dikwijls door de straatjeugd niet weinig wordt bcmoeielijkt. Laat dit zich echter van de straatjeugd nog eenigermate be grijpen, hoewel nooit verontschuldigen, geheel onverklaarbaar is het, dat de politie van de zijde der volwassenen zooveel tegen werking vindt. En dat nog wel in steeds toenemende mate. Niet alleen dat het publiek in den regel party trekt voor den arrestant, als er een beschonkene in hechtenis wordt genomen en opgebracht, maar deze week kon men zelfs op den Zeedijk getuige zyn van het byna ongelooflijke schouwspel, dat het publiek een man aan de agenten ontrukte, die tot tweemalen toe met een geladen pistool op niets kwaads vermoedende voorbijgangers had geschoten. Indien de politie zulk een woesteling ongehinderd zijns weegs had laten gaan en hij hier of daar een paar slacht offers had gemaakt, zou het natuurlyk in de couranten dadelyk klachten en ingezonden stukken geregend hebben over dit gebrek aan behoorlyk politie-toezicht, en terecht! Doch nu de politie op haar post is, nu de agenten aanstonds toe schieten om zulk een gevaarlijk sujet tegen te houden,onschade lijk te maken en in verzekerde bewaring te brengen, nu ziet men het ongehoorde feit gebeuren, dat de voorbijgangers een man, die hun met een vuurwapen naar het leven staat, door middel van geweld en overmacht in bescherming nemen tegen de handhavers der openbare orde. Hoe dit feit te verklaren? Ik voor mij kan het alleen verklaren uit de ingekankerde verbitte ring en haat tegen de politie, welke een zeker deel der volks klasse hier ter stede bezielt en door welke zij zich bij al zulke gelegenheden leiden en overheerschen laat, vaak tot hare eigene schade en zeker tot haar schande. Het ongunstige zomerweder schynt nog al geen nadeel te doen aan onze bakkerij-tentoonstelling, die in de laatste dagen zelfs zeer druk bezocht was. Men vleit zich nog met een bezoek van onze Koningin, doch algemeen wordt het er voor gehouden, dat dit niet zal doorgaan. Jammer, dat het 's avonds op de concerten in den tuin wel wat luchtig is om een ongestoord muziekaal genot te kunnen smaken; menigeen, die de guurheid niettemin trotseerde, klaagde den anderen morgen over een styven nek of verstopping in 't hoofd, met de verzuchting: „Dat hebben mij die bakkers gebakken Amstelaar. Bultenlana. Jl. Dinsdag, toen hier te lande het weder buitengemeen zoel was en hier en daar ook onweersbuien vielen, hebben op vele plaatsen in het buitenland (de Rijnprovincie, België en het noorden van Frankrijk) storm en hagel zware schade aangericht. De wind duurde veelal slechts kort en trof soms niet meer dan een© smalle strook, maar woedde daar dan ook te heviger. De schade b. v.. te Rheims aangericht, wordt op twee millioen francs geraamd; de beroemde kathedraal van die stad behoort onder de gebouwen, die veel te lijden hadden. Door den aanhoudenden regen zijn de vooruitzichten van den oogst in Rusland, die zeer gunstig waren, thans treurig. In verschillende provincies rot het graan op het land. Het Hof van Assises te Parijs heeft Louise Michel tot vier maanden gevangenisstraf en 100 francs boete ver oordeeld, wegens aanzetting tot moord. Een edele vrouw is dezer dagen te Saarbrücken overleden. Gedurende bijna een menschenleeftijd was zij dienstmaagd bij een zelfde familie. Toen het gezin latei- tot armoede verviel, bewees zij hare diensten zonder ver goeding, ja als dagloonster verdiende zij er zelfs nog iets bij voor de algemeene kas. Zij heeft zich beroemd gemaakt in den oorlog van 1870. Met een tonnetje water op het hoofd was de moedige vrouw overal op het slagveld te zien, de strijdenden en gewonden lavende. Niettegenstaande alle waarschuwingen bleef zij op de plaatsen waar de kogels haar om de ooren floten, omdat zij wist, dat zij daar het meest noodig was. Door den Duitschen Keizer werd zij voor haar moed beloond met twee ridderorden. Zondag overleed Katharina Weiszgerber, zittende in haar armstoel. Bij het feestmaal ter gelegenheid van het Heidelberger Universiteits-jubilé was de kok op het denkbeeld gekomen om aan het vruchten-ijs, dat den Duitschen Kroonprins en den Groothertog van Baden werd aangeboden, den vorm te geven van des Keizers borstbeeld. De man zag zich echter zeer bedrogen in zijne verwachting, den vorstelijken personen daarmede een genoegen te doen, die het natuurlijk minder gepast vonden, neus en ooren van het borstbeeld huns vaders en schoonvaders at te snijden en op te eten. Beiden wezen den schotel met een afkeurenden blik van de hand en het kunstwerk van den kok moest langzaam wegsmelten. Benoemingen, De luit. ter zee lste kl. H. Bernelot Moens, uit Oost-Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. De plaatsing van den luit. ter zee 2de kl. J. B. Muller, aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier met II dezer, wordt inge trokken. Met 1 September a. s. wordt de machinist 2de kl. M. Flohil van de conservatie te Hellevoetsluis overgeplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis. Aan boord van Zr. Ms. stoomkanonneerbooten Wesp en Mosa worden met dien datum respectivelijk geplaatst de machinisten 3de kl. A. De Haan en Engels. afslaggroote tong gold 20 k 25 cents, kleine idem 6 k 20 cents, tarbot f 4 k 6, rog 50 a 52 cents per stuk, scharren f 5 k 6 per mand, kleine schol f 1.90 a f 0.85 per mandje en de zee baars f 3.60. v i-»oiit>orlonton. Honderd dertig korders brachten jl. Woensdag 10 tot 200 groote, 35 tot 130 kleiuo tongen, 16 tarbotten, 2 tot 10 roggen, en 1 tot 2 manden scharren ter afslag; groote tong gold 25 k 30 cents, kleine idem 7 k 20 cents, tarbot f 5 it 8, rog 65 k 80 cents per stuk en scharren f 5 per mand. Tien korders brachten Donderdag 25 tot 100 groote, 50 tot 125 kleine tongen, 1 partytjo rog en 1 tot 2 manden scharren ter afslag; groote tong gold 25 k 30 cents, kleine 6 k 20 cents, rog 45 cents per stuk en scharren f 5 per mand. Negentig korders brachten gisteren 15 tot 150 groote, 35 tot 110 kleine tongen, 4 tarbotten, een partijtje rog, l tot 3 manden scharren, 1 tot 10 mandjes kleine schol, en één zeebaars ter BurKorllJlio Stand.. Gc-mcente HELDElt, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: J. W. Oostendorp, kantoorbediende, en H.Janssen. W. Hofer, werkman, en H. J. Baljé. A. Schaafsma, stoker, en M. Wiljouw. D. Bakker, scheeptimmerman, en G. Steenman. C. Boot, werkman, en J. M. Burger. J. Visser, ambtenaar bij den Waterstaat, en S. N. De Vries. GehuwdGeene. Bevallen: A. H. Meijer, geb. De la Fonteyne, D. M. Simons, geb. Willems, Z. P. Van der Wiele, geb. Janse, D. Overleden: G. Van Praag, 3 maanden. A. W. Boudewynse, 36 jaren. Levenloos aangegeven 1. Gemeente WIERENGERWAARD, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd: Herman Frederik Kuiper, weduwnaar van Elisabeth Schouten en Grietje Wijker, jongedochter. Ariën Sipman Slothouwer en Aaltje Raven. Gehuwd: Herman Frederik Kuiper en Grietje Wijker. GeborenJan Cornelis, zoon van Cornelis Van Schoorl en Antje Leen. Tijmen, zoon van Hendrik Plakmeijer en Johanna Maria Smidts. Gesina, dochter van Jacob Kuiper en Klasina Voorn. Gerrit, zoon van Dirk De Jong en Neeltje Kooij. Johannes Lodewijk, zoon van Floris Koot en Neeltje Jongkees. Overleden: Jan Tiesen, zoon van Pieter Tiesen en Neeltje Kuiper, 11 maanden. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. I p Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 13 12 zzo. 0.6 k. 753.52 -7.18 19.3 f 0.4 0.62 Slechtw. 14 8 zwtw. 4 753.28 - 7.52 17.0 -0.1 0.88 wem.gv. 14 12 wzw. 0 755.16 -5.64 17.7 - 1.2 0.82 Weêrsgesteldheid: 13 Aug. 12 u. Lichtbewolkt, mooiweer. 14Aug. 8 u. Bewolkt, goed weer. 14 Aug. 12 u. 322ste Staats-loterijtweede klasse. Vierde lijst: No. 8296 f' 100. MarKttoeriotiten. TEXEL, 12 Augustus. De prijs van onderstaande artikelen was als volgt: Aardappelen f 3.a 4.50 per hectoliter. Gevischt Zeegras f 2.50 a 3.50, gemaaid idem f 8.50 a 10.50 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 78 cents per kilogram. Kool zaad f 8 en Karweizaad f 14 per hectoliter. Do uitvoer van Wolvee bedroeg deze week 842 stuks. ALKMAAR, 13 Augustus. 9 h. Tarwe, f 7.25 a7.50; 64 h. Gerst, f 4.40 a 4.75, idem Chev. f 5.50 a 5.75; 73 h. Haver, f 3.50 a 4.6 h. Kanariezaad, f 9.75; 877 h. Karweizaad, f 13.25 a 14.alles per hectoliter. De aanvoer bedroeg 1029 hectoliter Granen. 592 stapels Kaas, wegende 148688 kilogram. Kleine f 27.50, Commissie f 23.50 en Middelbare f 23 per 50 kilogram. HOORN, 11 Augustus. Op de jaarlijksche Paardenmarkt waren aangevoerd 180 stuks Paarden. De prijzen varieerden van f 30 tot 300. Handel slecht. HOORN, 12 Augustus. Ter Waag gewogen 321 stapels Kaas, wegende 96,550 kilogramhoogste prijs per 50 kilogram f 29 voor Kleine, f 23 voor Commissie en f 22 voor Middelbare. ENKHUIZEN, 12 Agustus. Er werden aangevoerd 21 stapels Kaas, prijs f 26 per 50 kilogram. Kanariezaad f 10.50 af 11. Karweizaad f 14.a 14.50, Mosterdzaad f 16.a 16.50, Maan zaad f 13.50 a 14.Grauwe Erwten f 12 a 16, Vale Erwten f 10 a 14, Bruine Boonen f 10 a 12, Gerst f 4.a4.50, Haver f 3 a 4 per hectoliter. Vette Varkens 23 a 24 cents per half kilogram, Biggen f 7 a 9, Konijnen 20 a 70 cents per stuk; 50 koppen Boter, Gras- boter 474 a 50 cents per kop; Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks; Kippen f 1.a 1.25 per stuk; Aardappelen f 2 a 2.20 per hectoliter. MEDEMBLIK, 11 Augustus. Aangevoerd 30 stapels Kaas, hoogste prijs f 23 per 50 kilogram, Boter f 1 per kilogram, Kip-eieren f 2.80 en Eend-eieren f 3.60 per 100 stuks. AMSTERDAM, 13 Augustus. Prijzen der Aardappelen: Geldersche Kralen f 0.70 a 1.90, dito Blauwe f 1.75 a 2. Katwijker Zand f 2.20 a 3.Noordwijker dito f 2.40 a 3. Hillegommer dito f 2.50 a 3.75, IJpolder Kralen f 1.60 a 1.70, alles per hectoliter. Aangevoerd 6 versche ladingen. LEIDEN, 13 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 126 Stieren f 43 a 232, 195 vette Ossen en Koeien f 124 a 272 of f 0.60 a 0.72 per kilogram, 78 Vare idem f 115 a 234, 18 Graskalveren f 21 a 47, 100 vette idem f22 a 67 of f 0.50 a 0.65 per kilogram, 28 nuchtere idem f 4.75 a 15.920 vette Schapen f 18 a 30.of f 0.50 a 0.55 per kilogram, 1152 weide dito 10.a 24.Lammeren f af 63 magere Varkens f 13 a 25, 365 Biggen f 4.a 11,Veulens f a Paarden f a 91 Kalf- en Melkkoeien f 118 a 258. ELBURG, 12 Augustus. Hooi f 14.75 a 17 per 1000 kilogram. HENGELO (Gelderland), 11 Augustus. Wol f 1.20 a 1.50 per kilogram. HENGELOO (Gelderland), 11 Augustus. Ter Paardenmarkt werden aangevoerd circa 700 stuks. Men besteedde voor ordinaire Werkpaarden f 80 a 150, betere soort f 160 a 400, Veulens f 50 a 140, Weeldepaarden f 450 a 550 per stuk. Handel redelijk. NIJMEGEN, 12 Augustus. Uiterwaardsch Hooi f 17 a 21 en Binnenveldsch f 13 a 14 per 500 kilogram. ASSEN, 12 Augustus. Wol 65 a 68 cents per kilogram. MASTENBROEK, 12 Augustus. Kamper-eilandsch Hooi f 14 _a f 16, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 13 a 15 en 2de kwaliteit f 12 a 13 per 500 kilogram. DEVENTER, 13 Augustus. Hooi f 24 a 26 per 1000 kilogr. ZWOLLE, 13 Aug. Ter markt waren: 705 en op de stallen 350 stuks Vee. Neurende en vcrschgekalfde Koeien f 125 a f 280, dito Schotten en Vaarzen f 105 a 210, spoeling Koeien voor de vetweide f 100 a 150, dito Vaarzen f 80 a 130, winter- kalvende Koeien f 140 a 190, Ossen voor de vetweide f 90 a f 155, jarige Springstieren f 70 a 130, Vaarspinken 80 f al20, Fok-kalveren f 30 a 50, nuchtere Kalveren f 4 a 10, vette Koeien en Ossen aan bouten 56 a 60 c., dito Stieren 46 a 50 c., dito Kalveren 60 a 64 c. en dito Schapen 50 a 54 e. per kilogr., Lammeren f 10 a 15. Op 102 wagens 478 Biggen, 6weeksche f 6.a 8.lOweekschc f 9.a 13.drachtige Varkens f a f magere f 20 a 38, vette Varkens (levend gewogen) 40 a 43 c. en Varkens voor Londen 36 a 39 c. per kilogram. Vervolg Nieuwstijdingen. De duikers zyn er in geslaagd het lek van het ramschip Schorpioen te stoppen. Thans zyn alle maatregelen genomen om de volgende week met de werkzaamheden tot lichting van het schip te kunnen aanvangen. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de klasse Sommelsdijk is gisteren ter reedc, op de gemeten mijl, onder stoom beproefd. Het schip liep een 104 myls vaart en heelt ook in alle andere opzichten aan de gestelde eischen voldaan. Een klein gebrek aan de machine, onder het stoomen ontstaan, kon op de reede worden hersteld. Gisterenavond werd in een der lokalen van de Sociëteit Eensgezindheid alhier eene vergadering gehouden door de Rege- lings-Com missie voor den te houden Vliegerwedstrijd alhier. De vergadering ontving mcdedeeling, dat het getal ingeschrevenen 122 bedraagt en dat de Wedstrijd, met het oog op de alsnog te nemen voorbereidende maatregelen, eerst op Woensdag 25 dezer zal plaats hebben. 't Programma voor dit Concours zullen we in ons volgend nummer opnemen. Voorloopig ontleenen we daaraan de mede- deeling, dat den dag vóór den Wedstrijd eene Tentoonstelling van vliegers zal plaats hebben in 't lokaal Musis Sacrum, in welk lokaal ook op den avond van het feest de uitreiking der prijzen zal geschieden. Op Maandag a. s. zal te Schagen de jaarlyksche algemeene vergadering der Onderwijzers en Onderwijzeressen in het arron dissement Helder plaats hebben. Beroepen bij de Chr. Geref. gemeente te Dusaen ds. M. K. H. Moll, predikant te Dirkshorn. Vergadering van den Raad der gemeente Helder, op Dinsdag den 17 Augustus 1886, des avonds ten zeven ure. Helder, den 14 Augustus 1886. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Aanbieding rekening en verantwoording. 2. Vaststelling herziening verordening. 3. Suppl. kohieren hoofdei, omslag en belasting op de honden. 4. Aanvullmgsbesluit heffing hoofdelijken omslag. 5. Voorstel uitvoering van werken. 6. Verlenging concessie Bank van Leening. 7. Onderwijs nuttige handwerken Koegras. 8. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag. 9. Mededeeling ingekomen stukken. Ondertrouwd Arnhem, J. VISSER en N. DE VRIES. Helder, 13 Augustus 1886. Algemeene plaatselijke kennisgeving. Ondertrouwd M. STAM, Arts te Texel, A. VAN POMEREN, Koog aan de Zaan, 13 Augustus 1886. Getrouwd P. ADRIAANSE Cz., Hoofd der Chr. School te Helder, en A. J. VERGOUWEN, die tevens hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 11 Augustus 1886. Bevallen van een zoon: G. M. HEYMAN—MAALSTEED. Haarlem, 13 Augustus 1886. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd aan T. en J. MOOIJ te Callantsoog wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 10 SEPTEMBER dezes jaars, ten kantore van G. VAN OS, Notaris te Zijpe. DIT DE HAND TE HUUR: De HOFSTEDE, genaamd: .,'s HERTOGENBOSCH." met 82 57.20 hectaren WEI-, HOOI-en BOUWLAND, zeer gunstig annex staande en gelegen in den polder Eierland op Texel. Thans bewoond door C. C. WITTE. Aanvaarding 20 Maart 1887. Eigendom van den Wel Edel Gestrengen Heer Mr. P. BLUSSÉ VAN OUD ALBLAS. Te bevragen bij den Administrateur H. FLENS, te Burg op Texel. ZEGT HET VOORT! Opnieuw ontvangen: Alle soorten REIS- en HANDKOFFERS, HEEREN- EN DAMESTASSCHEN. Albums, Nécessaires, Porte-monnaies, Sigarenkokers, meerschuimen Tabak- en Sigarenpijpen. Notaris HORDIJK, te Helder, zal in het lokaal „Mnsis Sacrnm" aldaar, HlgmlBËfe. op WOENSDAG I SEPTEMBER 1886, a v 7 ureilj publiek verkoopen: 1. Een HUIS en ERF aan de Hoofdgracht te Helder, K. 62, groot 80 centiaren; 2. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 63, groot 1 are 57 centiaren; 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K. 64, groot 82 centiaren; 4. Vier WONINGEN onder één dak, en ERVEN, aan den Achterweg aldaar achter de vorige perceelen, K107110, samen groot 2 aren 5 centiaren; 5. Vier WONINGEN onder één dak naast de perceelen onder N°. 4, K. 111114, samen groot 2 aren 8 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3