DE CONCURRENT." BOÈLH üTsT Zondag a. s.: BAL. Koppend Verkoophuis. Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIES Notaris HORDIJK, te Helder, J. C. van Wijk, Agent, Anna Panlowna. Puik puike Machine- en Kachelkolen, Katgooien eu Muziek voor den dans. Eene Dienstbode, P. G., Weststraat, L 87. Weststraat, L 88 VERLAKTE GOEDEREN, Brittannia-Metalen Serviezen, Vorken, Lepels en Messen. BERICHT VAN INZET. OPENBARE VERKOOPING, Groote keuze in Waterfilters. EEN SCHIPPERSKNECHT rust. Duch in dit geval zal het wel de stilte zijn, die den storm voorafgaat. Blijkbaar dolen de leiders der beweging in den vreemde rond en garen zo op do toppen der Zwitsersche bergen of aan de boorden van Italiö's meren nieuwe krachten tot her vatting van den stryd. Denkelyk zullen we de volgende maand, als de vacantie voor goed achter den rug is, wel weder van eenige verrassingen op dit gebied hooren. Amstelaar. Buitenland. De wond van den President der Republiek te Monte video is niet verergerd. De moordenaar werd niet door het volk gedood, maar bracht zichzelven om het leven. De politie heeft een vijftigtal personen in hechtenis genomen. De eenige zuster van Grace Darling, zegt the World, is dezer dagen overleden in haar huisje onder de schaduw van Bamborough Castle en onder bereik van het geklots der wilde Noordzeegolven, die tegen Holy Island slaan en tegen de rots, waarop de Forfarshire schipbreuk leed. De eenvoudige en vrome vrouw heeft nooit kunnen begrijpen, evenmin als Grace zelf, waarom er zooveel ophef gemaakt werd van de eenvoudige daad van plichtsvervulling, die haar zusters naam onsterfelijk maakte. Zij werd begraven op het kerkhof aan de kust, naast haar zuster, die veertig jaar geleden zoo jong stierf en wier marmeren beeld op dit kerkhof prijkt met haar roeispaan tusschen de gevouwen armen. Te Rio de Janeiro, de hoofdstad van Brazilië, begint men aan de verkeerde wereld te gelooven. Het heeft daar in den morgen van 17 Juli 11. gesneeuwd en ook in de naburige provinciën heeft zich dit verschijnsel vertoond. Nog nooit was zulks aldaar waargenomen. Op de veld gewassen heeft het koude weder een zeer ongunstigen invloed en men vreest voor een slechten oogst. Het feest te Albany en hoe daar 's Gravenhage vertegenwoordigd was. Omtrent den grooten optocht en de verdere feesten, die in Albany gehouden werden ter viering van het 200jarig bestaan dier ond-Hollsndsche stad iu de Vereeuigde Staten, meldt men aan het bagblad het volgende: Nadat op den eersten dag dnizenden schoolkinderen zich in het Kapitool- P«k, onder leiding van hnnne meesters, vermaakt hadden met historische tableaux en die dag met een prachtig vuurwerk was besloten, schaarden zich den andereu ochtend de deelnemers, ieder naar zijne nationaliteit, in den stoet om den historischen optocht te honden. De Nederlaudsche afdeeliug vooral was luisterrijk en indrukwekkeud. De Hollandsche kolonisten hadden voor deze gelegenheid twee ryk versierde platforms op wielen vervaardigd, getrokken door prachtig getuigde paarden, eu een oud rijtuig, dat men 200 jaren geledeu uit Nederland had gebracht en bekend was als het Prentice-rijtuig. De Hol landsche „lii-centennial- Vereenigiug," bestaande uit 75 leden, onder commando van Nelsou Boyd, marcheerde het versierde platform vooraf. Op die verheven heid, die getrokken werd door 4 paurden, werden de 11 Nederlaudsche provinciën voorgesteld door do volgende jonge dames: Godin der Vryheid, miss Anuie Klomps, en de jonge dames Delia de llouville, Nellie Van den Burg, Maggie de Rouville, Lizzie Weenint, Blauehe WolfT, Julia Wolff, Minuio Ochtman, Jennie Vau Rees, Hattie Vlasblom, Hattic Geurtze en Nettie Giller. De Godin der Vrijheid, aldus zitteude te midden van de 11 dames-provincicn, was gekleed in een nitnemend schoon gewaad, leder van dc datnes had eene speer in de hand, met een schild, waarop het wapen der door haar voorgestelde provincie stond. Het geheel was een der aantrekkelijkste gedeelten van de geheele maskerade. Hierop volgde het Prentice-rijiuig, waarin de dames commissie zat, bestaande uit uirs. Ilohian, miss Ochtman en mrs. Wolff, alsmede mr. John Ochtman, welke allen in ouderwetsche Hollandsche costumes gekleed waren. Achter dit rfjtnig volgde een ezelwagen met twee kinderen er in, namelijk een zoontje van mr. M. Ilohian en een dochtertje Tan mr. J. Wolff, die de weezen van Nederland voorstelden. Deze kar werd gevolgd door een rijtuig, waarin Andrew Donner Sr., Jacob Van Duren, N. Koedam en Nikolaas Gauzcman, de patriarchen der Hollanders in Albany, zaten. Achter deze koets kwam eene andere, waarin het bestuor der Hollandsche Vereenigiug zich bevond. Het oude rijtnig, vroeger behoord hebbende aan President John Adams en dat 180 jaren oud is, was ook thans in deze ofdeeling der processie. Op het tweede, keurig versierde on door vier paarden getrokken platform stond een echt Hollandsche windmolen iu werkiug, terwijl de molcuaar, Jan Van Buren, en zijn knecht, Jau Scravin, ijverig bezig waren met het dragen van zakken meel. Op een hoek van het platform stonden schoven tarwe, tegen den 21 voet hoogen molen, terwijl men aan den andereu kaut zakken gemalen meel zag. Deze geheele vertooniug was uitmuntend geslaagd. De Hollanders hadden er een uitbundig succes mede, te grooter omdat do kolonie tegenwoordig te Albany niet zeer sterk is. Zoo bood de optocht ook iu de overige nationaliteiten allcrvcrrasscndste groepen aan. Het was céa geestdrift en al geestdrift onder de talrijk toege stroomde menigte. Dien dag werden er ook nog roeiwedstrijden, zanguitvoeringen en Schotsche spelen gehouden, en in Washington Park werd op zeer plechtige wijze, als herinnering aan het feest, een jonge eikenboom geplant (de welbekende, onmis bare „memorial oak.s) Aan den morgen van den vierden dag der feestviering, die ook bestemd was voor het houden van een optocht, waaraan o. a. ook echte Indiaansche opper hoofden zonden deelnemen, had eene eigenaardige plechtigheid plaats. De deputatie uit Nederland zou ontvangen worden, die den vorigen avoud was aangekomen. De statige en hartelijke ontvangst geschiedde door 21 leden der Hollandsche Vereenigiug van New-York en 15 leden der Holllandsche Vereeni- ging van Albany, vergezeld van generaal Leonox Banks en verdere leden der feestcommissie. Na een welkomstwoord werd de deputatie, zijnde de heeren dr. Blom Coster, geneesheer van H. H. Koningin Emma der Nederlanden, Herman M. Coster Jr. en jhr. A. De Jonge van de Leidsche Hoogeschool, die in last hadden Nederland op het feest te vertegenwoordigen, naar den burgemeester geleid. Nadat do weder- zijdsche voorstelling van burgemeester Tatcher en zijn staf van vroedo mannen was afgeloopen, nam dr. Blom Coster het woord en bracht ZEd. Achtbare de formele groeten van den burgemeester en deu Gemeenteraad vau 's Hage, onder aanbieding van een adres van gelnkwensching, dat keurig op perkament geschreven eu met teekeniogen versierd was. De burgemeester betuigde in zijn welkomstwoord zijne dankbaarheid voor de hartelijke deelneming in het feest van Albany en voor den goeden wil dor burgers van 's Hage. Die dag was aan de kennismaking on aan de voorbereiding voor het groote feest op Donderdag gewijd. Toen de morgen aanbrak, begonnen de klokken te luidon, ten teeken, dat de geheele bevolking tot feestviering werd opgeroepen. Er was reden voor. Dien dag was het juist 200 jaren geleden, dat do eerste stadsburgemeester door gouverneur Thomas DoDgan werd gëiustalleerd. Vau alle burgemeesters is de nagedachtenis van Peter Schuyler tot heden steeds met de grootste achting bewaard gebleven. Onder zijn beheer beleefde Albany moeielijke tijden, maar hij wist zich zoozeer bemind en gerespecteerd te maken, dat de toenmaals erg roof- en plunderzieke Indianen de stad Albany niet aandurfden, maar ze altijd met ru6t lieten, uit ontzag voor burgemeester Schuyler. Het glanspunt van dcu feestdag was de komst van den President der Ver- eenigde Staten, gevolgd door een stoet van voorname gasten. De burgemeester heette den lieer Cleveland in eene sierlijke rede welkom eo toen hij na afloop het nummer van het feestprogramma wilde afkondigen, dat aan de beurt was, verhieven zich duizenden en de kreet weergalmde door de lucht: ClevelandI Cleveland! Cleveland 1 Cleveland moest nn wel spreken. II\j hield eene korte rede, j oist laog genoeg om het volk tevreden tc stellen en het in de rechte stemming te brengen. Een donderend applaus volgde. Dat er weder een optocht werd gehouden, dat er vreugdevuren werden gebrand, liederen gezongen en des avonds een schitterend vnnrwerk ontstoken, u kunt het u waarschijnlijk levendig voorstellen. Auu de Haagsche deputatie ontbrak hot uiet aan de vriendelijkste voorkomendheid van den kant der feestvierende stad, en dr. Blom Coster en de overige heeren moesten daarvoor herhaaldelijk hun warmen dank betuigen. Benoem 1 n gen, enz. Als blyk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid, is de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift toegekend aan de wed. Buurman, geb. Christina Van der Woude en aan F. J. Singels te Amsterdam, wegens de redding van een inspecteur van politie op 25 Juli 11. By het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht is benoemd tot dirig. off. van gez. 3de kl., de off. van gez. lste kl. met titulairen rang van majoor I. K. Stakman Bosse. Vlsoiitoerlonten.. Negentig korders brachten jl. Donderdag i tot 4 manden schar ren, 20 tot 400 groote, 25 tot 250 kleine tongen, 5 tot 50 roggen cn 6 tarbotten ter afslag; scharren golden f 4 ft 5 per mand, groote tong 25 4 35 cents, kleine idem 6 ft 20 cents, rog 76 cents en tarbot f 5 ft 7 per stuk. Honderddertig korders brachten gisteren 25 tot 450 groote, 30 tot 400 kleine tongen, 18 tarbotten cn 1 tot 4 manden scharren ter afslag; groote tong gold 20 ft 25 cents, kleine idem 6 ft 20 cents, tarbot f 5 tot f 6 per stuk en scharren f 4 tot f 6 per mand. BvirgerlUK.e stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: Jobannes Jacobus Sardijn, konstabel bij de Marine, en Willempje Van der Veen. Arie Krijnen, stoker bij de Marine, en Cornelia Maria Coster. Gerrit Johannes Van Essen, timmerman bij de Marine, en Grietje Van der Meulen. Krijn Ockhuizen, kwartiermeester bij de Marine, en Cornelia Wartenhorst. Pieter Van Dam, matroos bij de Marine, en Grietje Weij. Jan Smit, timmerman, en Maartje Gorter. Adrianns Ruhl, marinier, en Suzanna Noorder vliet. Johannes Adrianus Wijnands, kwartiermeester bij de Marine, en Jannetje Platschart. GehuwdGeene. BevallenMarijtje Vogelzang, geb. Meijer, D. Hendrika Muusze. geb. Booij, Z. Pietje 't Hart, geb. Batenburg, Z. Elisabeth Johanna Robertson, geb. Freers, Z. Rebekka Jacobs, geb. Corper, D. Dieuwertje De Groot, geb. De Zeeuw, D. Johanna Abbencs, geb. Prins, Z. Pieternella Johanna Kroon- stuivcr, geb. Kraan, D. Cornelia Kikkert, geb. Glotze, Z. Overleden: Bernard Ludwig Bischoff, 4 weken. Johannes Franciscus Pfaff, 3 maanden. Joost Johannes Bont, 4 maanden. Johannes Frederik Mulder, 22 maanden. Levenloos aangegeven 1. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. OD a g, p c a 0 Windrichting en kracht. Barometer mH. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 20 12 no. 5 k. 768.18) f 7.38 ,7.4 1 - 1.3 0.84 wein.gv. 21 8 otz. 0.2 765.02 t 4.12 19.0 t 2.1 0.83 Vlak. 21 12 noto. 0.4 764.50 t 3.60 19.0 t 0.4 0.84 Weêrsgesteldheid20 Aug. 12 u. Helder, mooiweer. 21Aug. 8 u. Helder, schoon weer. 21 Aug. 12 u. Idem. Marlitlaerlciiten. TEXEL, 19 Augustus. Aardappelen f 3.50 a 4.per heet. gemaaid Zeegras f 8.50 a 10.50 en gcvischt dito f 2.50 a 3.50 per 100 kilogram. Gewasschen Wol i 1.05 en ongewasschen dito 80 c. per kilogram. Karweizaad f 14 en Koolzaad f 8 per hectoliter. Verscheept werden deze week 1115 stuks Schapen en Lammeren. ALKMAAR, 20 Augustus. 3 h. Tarwe; 52 h. nieuwe Rogge, f 6.a 6.50; 188 h. Gerst, f 4.a 4.25, idem Chev. f 5.25 a f 5.50; 366 h. Haver, f 3.25 a 3.90; 1 h. Bruine Boonen, f 10.50; 4 h. rood Mosterdzaad; 3 h. Koolzaad, f 6.50 a 7.50; 753 li. Karweizaad, f 13.75 a 14.40; 7 h. Groene Erwten, f 11; alles per hectoliter. 560 stapels Kaas, wegende 141,006 kilogram. Kleine f 27, Commissie f 23.25 en Middelbare f 25 per 50 kilogram. HOORN, 19 Augustus. Ter Waag gewogen 370 stapels Kaas, wegende 108,774 kilogram. Hoogste prijs per 50 kilogr. f 27.50 voor Kleine, f 23.50 voor Commissie en f 21.50 voor Middelbare. AMSTERDAM, 20 Augustus. Prijzen der Aardappelen: Geldersche Blauwe f 1.40 a 1.50, dito Muizen f 2.60 a 2.75, dito Kralen f 0.90 a 1.40, Katwijkcr Zand f 2.a 3.20, Noord - wijker dito f 1.30 a 2.80, Ilillegommer dito f 2a 4, Haarlemmer dito 80 a 90 c., Andijker Blauwe f 1.40 a 1.60, dito ronde f' 1.50 a 1.90, Friesche Franeker Jammen f 1.70 a 1.90, dito Hamburger f 1.40 a 1.50, alles per hectoliter. Aangevoerd 14 versche ladingen. SLOTEN (Noordholland), 18 Augustus. Op do Paardenmarkt waren aangevoerd 240 stuks, meest Werkpaarden. Bij een tragen handel liepen de prijzen van f 75 tot 375 per stuk. LEIDEN, 20 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 86 Stieren f 40 a 256, 162 vette Ossen en Koeien f 122 a 274 of f 0.60 a 0.72 per kilogram, 72 Vare idem f 115 a 232, 26 Graskalveren f 20 a 45, 74 vette idem f 24 a 72 of f 0.55 a 0.75 per kilogram, 22 nuchtere idem f 5. a 14.1380 vette Schapen f 19 a 31.of f 0.50 a 0.55 per kilogram, 1028 weide dito 10.a 24.Lammeren f af 60 magere Varkens f 14 a 26, 254 Biggen f 4.a 12.Veulens fa ,2 Paarden f 26 a 32, 104 Kalf- en Melkkoeien f 118 a 258. ELBURG, 19 Augustus. Hooi f 13 a 15 per 500 kilogram. NIJMEGEN, 19 Augustus. Uiterwaardsch Hooi f 18 a 20 en Binnenveldsch f 14 a 15 per 500 kilogram. BARNEVELD, 19 Augustus. Ter Schapenmarkt waren aan gevoerd 920 stuks. Hamels golden f 14 a 16, Ooien t 11.50 a f 14 en Lammeren f 9 per stuk. Handel niet levendig. LANGSTRAAT, 18 Augustus. In schraal Hooi is de handel zeer levendig. Het wordt voor de verschillende persen naar deugd en hoedanigheid legen f 18 a 20 per 1000 kilogram opgekocht, te leveren, wanneer het tot persing geschikt is. De beste soort Leverantiehooi geldt thans f 23 a 24. ASSEN, 19 Augustus. Wol 65 a 70 cents per kilogram. ZWOLLE, 20 Aug. Ter markt waren: 653 en op de stallen 300 stuks Vee. Neurende en vorschgekalfde Koeien f 120 a f' 260, dito Schotten en Vaarzen f 100 a 200, spoeling Koeien voor de vetweide f 105 a 140, dito Vaarzen f 90 a 125, winter- kalvende Koeien f 130 a 200, Ossen voor de vetweide f 95 a f 160, jarige Springstieren f 60 a 120, Vaarspinkcn 75 f al25, Fok-kalveren f 30 a 45, nuchtere Kalveren f 5 a 10, vette Koeien en Ossen aan bouten 56 a 62 c., dito Stieren 45 a 52 c., dito Kalveren 60 a 65 c. en dito Schapen 50 a 52 c. per kilogr., Lammeren f 8 a 16. Op 98 wagens 491 Biggen. 6weeksche f 7.a 9.lOweeksche f' 10.a 13.drachtige Varkens t a f magere f 20 a 40, vette Varkens (levend gewogen) 40 a 42 c. en Varkens voor Londen 36 a 38 c. per kilogram. KAMPEN, 18 Augustus. De Ilooibandel in deze streken gaat nog altijd niet naar wensen; voornamelijk wordt dit toege schreven aan den ruimen oogst, die ook bijna overal elders ge wonnen werd. De prijzen blijven onveranderd, namelijk f 11.50 a 13.50 voor het Buiten- en f 9.50 a 11.voor het Binnenhooi, alles per 500 kilogram. MASTENBROEK, 19 Augustus. Ivamper-eilandsch Hooi f 14 a f 16, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 13 a 15 en 2de kwaliteit f' 12 a 13 per 500 kilogram. DEVENTER, 20 Augustus. Hooi f 20 a 24 per 1000 kilogr. De twee broeders Mens, zoons van den „Bokkebek," den zoo- genaamden //Burgemeester" van de Willemstraat te Amsterdam, zijn benoemd tot broeder der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Zooals men weet, hebben die beide mannen uit het volk zich tijdens het oproer op de Lindengracht onderscheiden door de oproervlaggen neêr te halen. Eene daad van moed en vader landsliefde, die hen tot eer strekt. De kapitein-luitenant ter zee O. C. A. J. Moreau zal den kapitein-luitenant ter zee G. J. Buijskes vervangen als leider der oefeningen, die van 1 tot 12 September a. s. alhier zullen gehouden worden. Dezer dagen hadden alhier een paar aangename verrassingen plaats. Een mineur, alhier gedetacheerd, had het ongeluk op straat zijn horloge te verliezen. Hij meldde zich bij de Politie aan, om daarvan kennis te geven en deed opgave hoe zijn zak uurwerk er zoo al uitzag. Vreemd keek de man op, 'dat men hem het verlorene onmiddellijk kon ter hand stellen. Een politic agent had liet horloge gevonden en aan 't bureau afgegeven. Een bootsmansmaat van de Marine alhier bad een bankbiljet van f' 60 mede op straat verloren. Toen hij zich bij de Politie aanmeldde, werd hem, nadat het gebleken was, dat hij de bezitter van dit papiertje was geweest, terstond zijn schat teruggegeven. Een kind had het gevonden, en onmiddellijk aan een der politie- bureaux bezorgd. Naar wij vernemen, zal door dc plaatselijke Weerbaarheids- Vereeniging, genaamd //Artillerie-Vrijkorps," op Zondag 29 dezer een schietwedstrijd in het fort ;/Admiraal Dirks" worden gehouden. Bij bet Bestuur van Floralia alhier bestaat het voornemen om, uitsluitend voor de leden met hunne dames, ter gelegenheid van het lOjarig bestaan der Vereeniging, een extra feestavond te bereiden. Op Zaterdag 4 September zal, naar wij vernemen, een feesthal in Tivoli plaats hebben. Men kan zich vóór dien tijd bij het Bestuur als lid doen inschrijven. Toezegging van beroep naar de Ilerv. gemeente te Aarts woud aan ds. Begemann, predikant te Witmarsum. Als directeur der op te richten Militaire School te Haarlem zal, naar men verneemt, worden aangewezen de kapitein-adjudant J. Dc Vlaming, van het 5de reg. infanterie. Men schrijft uit Utrecht aan de N. Rott. Crt. «Sedert een paar weken staat op het perron van het Rijnspoorweg station alhier eene automatische weegmachine, zooals men er ook eene in het Panopticum te Amsterdam vindt, en het is merk waardig welk een druk gebruik van dit instrument gemaakt wordt. Ieder, die het passeert, kijkt ongeloovig naar de wijzer plaat en naar het opschrift, dat men twee 2£ centstukken in het sleufje moet werpen om zijn juiste gewicht door den wijzer te zien aanwijzen, maar ieder eindigt toch met op de bascule te gaan staan en zijn penningsken te offeren. Bleef het nog maar daarbij; maar hoevelen zijn er niet, die, zich niet storende aan het duidelijk opschrift, een dubbeltje, een kwartje of een aantal centen in de onverzadelijke kast doen verdwijnen, zonder ook maar de geringste beweging in den wijzer op te wekken, zoodat zij ten slotte, om te weten hoe zwaar zij zijn, toch altijd nog met de twee halvestuiversstukken moeten aankomen. Vernuftig is bij deze machine de inrichting, die pogingen om wvoor e'én geld" twee of meer personen te doen wegen, totaal doet mislukken. Zet men bv. twee kinderen op de bascule en neemt men er, na het gewicht van beiden te hebben leeren kennen, één af, dan wijst voor het overblijvende de wijzer onmiddellijk op het maximum (125 kilogram) dat gewogen kan worden. Ook omgekeerd, wanneer één persoon gewogen wordt en men ver meerdert, nadat hij heeft plaats genomen, het gewicht op de bascule, weigert de machine het juiste gewicht aan te toonen, maar zet zich iu rust op het maximum. Van deze hoedanigheid der schaal was dezer dagen een mager boertje het slachtoffer, dat, telkens bewerende dat //het ding niet dogt," niet minder dan tien malen zijn stuiver offerde, om zich daarna te troosten met de verzekering van zijnen makker, dat hij zeker meer dan 125 kilogram woog, ofschoon gezegde makker wel beter wist, daar juist deze door een kleinen druk met zijnen stok op de bascule, alvorens de wijzer het gewicht had aangetoond, dezen op 125 deed springen. Het is intusschen een winstgevend instrumentje! Een heer komt een paar malen in de week oogsten en verdwijnt met den buit even geheimzinning als hij gekomen is. Misschien is het wel een miuister; dat is althans eene betrekking die men bij zoo'n schalenpositie nog best kan waarnemen. Naar men zegt, zijn deze schalen, die men in het buitenland zeer veel op de spoorwegstations vindt, het eigendom eener Maatschappij, die ze natuurlijk niet in den handel brengt, maar voor eigen rekening exploiteert met zooveel succes, dat over het vorig jaar aan hare aandeelhouders niet minder dan 120 pCt. kon worden uitgekeerd." Voor de vele blijken van belangstelling, bij onze 25jarige echtvereeniging ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. G. G. KIKKERT. L. KIKKERT—BRUIN. Burg op Texel, 20 Augustus 1886. zal in het lokaal „IHusis Sacrum" aldaar, op WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1886, a.v. 7 ure, behalve de Huizen eu Erven aan de Hoofdgracht eu Achterweg alhier, publiek verkoopen: Een WINKELHUIS en ERF, te Helder, aan de Weststraat hoek Bakkerstraat, L103, groot 87 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK. Vliegerweastrlja. TENTOONSTELLING van VLIEGERS in MUSIS SAGRUM, op Dinsdag 24 Augustus, 's namiddags van 27 ure. Entree 10 cents per persoon. De Commissie. 75 cents ft contant, Dinsdag en Woensdag a. s.; direct uit het scliip 5 cents per mud minder. HH. eigenaren van stooradorschmachines een maand crediet. A De ondergeteekende bericht aan den Handel, XaW dat hij blijft varen op Alkmaar. Vertrekt Y/ffijgpkx Donderdags 5 ure van Anna Paulowna. -" 'j'TT^'h - Verzoekt beleefd de gunst en recommandatie voor goede, accurate bediening zal hij zorgdragen. De dienst naar den Helder en terug blijft op denzeltden voet en op dezelfde dagen doorgaan. Aanbevelend, Uw Dienaar, G. VOLDER. Op Zondag 29 Augustus, bij K. HAK0F: K. H A K O F. A. HEIJN Sz., te Wieringerwaard, vraagt: die goed kan koken en met de wasch kan omgaan. Loon drie gulden per week. Brieven franco, doch liefst in persoon. Herv. Gemeente ie Huisduinen. Kerkvoogden der Herv. Gem. te Huisduinen maken bekend, dat het lioliiei' van den Kerkdijken omslag over het dienstjaar 1886/87 door. hen is opgemaakt en voor belanghebbenden van af den 22 Augustus e. k., gedurende 14 dagen, ter inzage ligt ten huize van den Adm.-Kerkv., terwijl een afschrift ter inzage is nedergelegd bij den Heer D. SLIKKER, te Koegras. Zij, die meenen bezwaren tegen hun aanslag te kunnen inbrengen, moeten die bezwaarschriften vóór den 6 September e. k., aan kerkvoogden doen toekomen. Huisduinen, 18 Augustus 1886. Namens Kerkvoogden voornoemd, H. KLEIN, Adm.-Kerkv. K. en n isge ving Bij deze bericht ik mijn geachte cliëntelle, dat ik van af heden ben voorzien van puik puike VLAMKOLEN (STOOHKOLEA) tegen 0,724 per HL. a contant of f 0.75 op de maand; voor het tehuis bezoi'gen 0.12£ verhooging. H. G0YEES, in Brandstoffen, te Anna Paulowna. BLOEMPOTTEN, KRISTAL- EN GLASWERK. Tafelserviezen en Theeserviezen, GEPOT E KEUZ E.LAGE PRIJZEN. De^ te Kolhorn, gemeente Barsingerhorn, staande Brood- en Koekbakkerij met Schuur en Erf, groot elf aren vier- en-vijftig centiaren en bewoond door I. SCHOENMAKER, is met inbegrip van den Inventaris ingezet op 2675. Onder eerste hypothecair verband kan daarop gevestigd blijven 2000 a f 2200 tegen een rente van 44°/0 en met aflossing in 20 jaren. De afslag en toezegging blijft bepaald op Donderdag; 26 Augustus 1886, des middags 12 ure, in het lokaal de Posthoorn, aan de Marktplaats te Schagen. Nadere informatiën geeft de aldaar gevestigde Notaris C. BOONACKEB. te Anna Panlowna, in „de Vlas- en Korenbeurs," op WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1SS6, des namiddags 1 uur, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, en na bekomen rechterlijke machtiging, van: Een Huls en Erf met Wel- en Bouwland, 3*n den ^raswe&>te Anna Paulowna, Sectie L, 66, 68, 1268 en 1264, samen groot 20 hectaren, 95 aren, 60 centiaren. Nagelaten door C. DUIJNMEIJER, Weduwe van C. v. d. PEET; dadelijk te aanvaarden en inlichtingen te bekomen bij de firma DE LANGE en DE MORAAZ, te Alkmaar. te Anna Paulowr.a, ten sterfhuize van C. DUIJNMEIJER, Wed. van C. VAN DER PEET, op WOEASDAG 15 SEPTEMBER £886, 's morgens 9 uur, van: H" Meubelen, Huisraad en Inboedel, als: S Wrl ^ak's' Stoelen, Schilderijen, Kabinet, Bedden ■yT' niet toebehooreu; Bloembollen, 1 driewielde Kar, 2 Hokkelingen, 1 Paard, 1 Vaars, 2 Geiten, 8 Kippen en 1 Haan, een stuitje Mest, eene partij Hooi en eenige Boeren- en Bouwgereedschappen. H. J. DE LANGE, Notaris. T I V O I7 I Hoofdgracht K Sé. Nieuwediep. Alle soorten EnpMe en zinken WaterOlters, Hollandsche Waterfilters van af f 4. Toilet-Emsers es Waterkannen, YOET- ZIT- EN KINDERBADEN. Vorder alle soorten. BLIITWnns:. Ontvangen eene zending Hanglampen, gewone en prachtige met tegenwicht, gebronsde van af 3.50; enkele Ballons, Olie-bassins, Glazen, Lampenpitten in alle breedten, voor twee lichten, enz.; Ganglampjes, Keukenlampen, Lichtuitblazers, enz. Met aanbeveling, UEd. Dw. Dienaar, J. J. KUIJPER, Parkstraat. Burg (Texel). kan dadelijk geplaatst worden bij P. W IL M S, te Anna Paulowna. Goed loon, hoogstens f 6. Franco brieven aan bovenstaand adres.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3