De prijs, 'een gouden zweep met f '50, werd gewonnen" door de Araator van den heër J. Liefhebber te Zijdewind en de premie door de Helena van den heer H. Dalemberg te Schoorl. Men meldt aan het Vaderland: „Jl. Dinsdag mocht ik een kijkje nemen op een onzer openbare scholen en zien hoe de Haagsche jeugd den Prinsesjesdag vierde. Ik vermaakte mij er zoo goed, dat ik spoedig besloot u er een verslagje van te zenden. Na het zingen van de bekende vaderlandsche liederen, traden tegen halfelf een zestigtal van de grootste jongens, reuzen van ongeveer zes jaren, in 't gelid en vormden een com pagnie grenadiers en jagers. Allen waren voorzien van papieren mutsen, sjerpen, oranje-strikken en kindergeweren. De aanvoerders verheugden zich zelfs in uitvoeriger uniform- kleeding. Het was alleraardigst te zien met hoeveel ernst de hoofdofficieren het commando voerden. Geen spier van hun gezicht vertrok zich tot lachen. Het muziekkorps bestond uit trommelslagers en werd voorafgegaan door een paar uitmuntend spelende jeugdige violisten van tien en elf jaren, die als gast de parade luister bijzetten. Onbe rispelijk werden eenige marschen, waaronder het populaire „Turf in je ransel," aan het hoofd van den troep uitge voerd. De wapenoefeningen en de inspectie voldeden zeer en een deserteur, die zich verborgen had gehouden, kreeg ter eere van den blijden dag pardon. Een paar marke- tenstertjes begeleidden de troepen. Ook de meisjes- afdeeling zong liederen ter eere van het Prinsesje en het vaderland. Daarna voerden de oudsten, alsook een afdeeling jongens, het zoogenaamde lintenspel uit, bestaande uit allerlei sierlijke bewegingen en verwikkelingen met oranje, roode, witte en blauwe linten. De dochter der directrice, een verdienstelijke pianiste, verhoogde met haar spel do opgewektheid van het geheel. Daar de tonnetjes der marketensters niet voorzien waren, volgde tegen halftwaalf een tractatie van anijsmelk, choco laatjes en suikergoed en elk der 468 kinderen kreeg een flink krentenbrood mede naar huis. Alle gemeentescholen vierden met meer of minder uit voerigheid en wel met dezelfde opgewektheid den verjaardag van Prinses Wilhelmina, als de school, onder directie van mej. Blankenberg-Werner. Hoewel geheel Baarn en Soest met vlaggen getooid waren, werd de verjaardag van het Prinsesje toch zeer stil gevierd. Daar er geen muziekkorps te krijgen was, bleef de voorgenomen matinee op den Brink achterwege. Alleen is '8 avonds vóór het Paleis te Soestdijk een vuurwerk (door de gemeentebesturen van Baarn en van Soest aangeboden) ontstoken, waarbij de Prinses op het balcon verscheen. Voorts zijn de kinderen der openbare en bijzondere scholen door den burgemeester van Baarn en door anderen op poffertjes onthaald. Ten Paleize werden den ganschen dag door telegrammen aangebracht, zoowel binnenlandsche, als uit het buitenland. Er was een bijzondere telegraafdienst voor georganiseerd. Te 2 uur werd de poppenkast in het Paleis vertoond. Het Prinsesje, aan de hand des Konings en van de Koningin, amuseerde zich uitstekend, 's Middags was er diner ten hove, waarbij de burgemeesters van Baarn en van Soest, de opperhofmaarschalk Fagel, de buitengewoon Staatsraad jhr. Hartsen en mevrouw Ilartsen, dame du Paleis en alle leden van liet Koninklijk gevolg tegenwoordig waren. t Men schrijft ons van Texel, dd. 1 dezer: Terwijl zich gisteren nabij de haven eenige knapen met baden vermaakten, waagde zich een hunner te ver en werd met den stroom naar de diepte gevoerd. Een beugelstok, hem door zijne makkers toegeworpen, kon hem niet boven houden, zoodat hij bij herhaling onder dook. Gelukkig slaagden de timmerlieden R. Boom en T. De Wijn er in, den drenkeling met de praam, waarin zij aan het havenhoofd werkten, te naderen en juist intijds te redden. Een paar seconden later zou de jongen stellig voor goed gezonken zijn. Dezer dagen had te Eenigenburg een droevig ongeluk plaats. Het oudste zoontje (2£ jaar) van den arbeider G. T. geraakte in een onbewaakt oogenblik te water. De turfschipper D. H., van Tuitjenhorn, die juist achter het huis voorbij kwam varen, begaf zich zonder aarzelen te water en bracht het knaapje spoedig op het droge. Hoewel dadelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, die verleend werd door de heeren Adriani, van St. Maartensbrug en Denker Huneman, van Warmenhuizen, mocht het niet gelukken de levensgeesten weder op te wekken, daar het kind, vol gens hunne verklaring, dadelijk gestikt was. Bij den wedstrijd van tweescharige ploegen, jl. Dins dag door de afdeeling Haarlemmermeer der Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden, werd de eerste prijs toegekend aan den Eckert-ploeg, door den heer Ch. R. Kouveld te Amsterdam ingezonden. Bij den heer C. Kool, te Haarlemmermeer (nabij Sloten), heeft een schaap van Engelsch ras, dat op den 1 Maart 11. twee lammeren wierp, jl. Dinsdag weder één lam ter wereld gebracht. De vroegere Khedive van Egypte, Ismaïl-pacha, is met een zeer talrijk gevolg aan het Bath-hótel te Rotter dam afgestapt. Jl. Zaterdag had te Onstwedderveen eene hartver scheurende gebeurtenis plaats. Trijntje Kruize, vrouw van Komelis Vos, arbeider, verliet om zes uur hare woning, om eene boodschap te verrichten. Uit zorg neemt zij haar jongste kind meê, en laat, met wat minder zorg denkelijk, hare drie jongens Jan, Kasper en Pieter, geboren 8 Maart 1880, 10 Mei 1881 en 21 November 1882, alleen tehuis. Door het spelen met vuur, óf lucifers óf hoe het zij, de woning stond binnen kort, na het vertrek der moeder in lichtelaaie. Alles werd vernield en.... de kinderen later verkoold onder de puinhoopen weggehaald. De toestand der moeder laat zich niet beschrijven, te meer nog daar haar man in het naburige Pruisen werkzaam is. De burgemeester was den geheelen nacht met zijn beambten op de plaats des onheils. De lijkjes zijn dadelijk gekist en naar het lijkenhuisje op de begraafplaats vervoerd. Dr. Soxhlet, aangespoord door de belangrijkheid van het vraagstuk, heeft vergelijkende proeven genomen met het voeden van zuigelingen met koemelk en met moeder melk, waarvan hij de uitkomsten in de Münchener Med. Wochenschrift mededeelt. Hem is gebleken, dat noch in de wijze van voeding der koe, noch in het verschil van proc. samenstelling der koemelk en der moedermelk nadeel ligt voor de voeding der zuigelingen, maar uitsluitend in de Eürgeloóshêid 'tvaarmcde'de köetnelkxViordt verzameld en behandeld. Door onreinheid der stal en vuil van de koe, door bedorven lucht en het bijvoegen van vuil water worden tal van bacteriën in de melk gebracht, die deze bederven en in gisting brengen. Hij acht het daarom noodzakelijk, de schadelijke bestanddeelen door verhitting der melk in ge sloten flesschen te dooden en telkens als de melk opnieuw wordt gebruikt, er voor te zorgen, dat de rest zuiver blijft. Daardoor is het mogelijk, de melk 3 4 weken goed te houden. Het steriliseeren der melk wordt door afbeeldingen nader toegelicht. De Indische Mercuur bevat het volgende bericht: „De heer Pradonovic, ingenieur te Pest, heeft onlangs gebruik gemaakt van dynamiet bij het inslaan van palen. Hij legt op den kop van den paal, zoo horizontaal mogelijk, een gegoten ijzeren plaat van ongeveer 1 decimeter dikte. De patroon (cartouche) van dynamiet, die den vorm heeft van een schijf van 15 centimeter middellijn en van 18 centi meter dikte, bevat 55 gram dynamiet en wordt op de plaat gelegd. De ontploffing geschiedt door middel van den electrischen stroom. De paal dringt door de ontploffing van een enkele patroon vijfmaal dieper in den grond dan met een zwaar heiblok. De plaat biedt weerstand aan gemiddeld 25 ontploffingen. BRAND VAN HET KURHAUS TE SCHEVENINGEN. Eene zware ramp heeft gisteren voormiddag de badplnnts Scheveningen ge troffen. Liet fraaie kurhaus, verleden jnar pas voltooid en door landgenoot en vreemdeling geroemd, is eene prooi der vlammen geworden. De brand moet ontstaan zijn in eene der logeerkamers, No. 88, en «el door liet omvallen van eene spirituslamp. De dieustbode, in bet vertrek aanwezig, liep verschrikt «eg, in plaats van terstond alle pogingen tot blusscben aan te wenden, en de heer, die de kamer bewoonde, bevond zich toevallig iu ccno aangrenzende slanpkamer. In ougclooflijk korten tijd breidde de vlam zich uit tot de andere vertrekken. Gelukkig waren op bet uur, waarop de brund uilbrak, circa 9 uur, de meeste logé's aan het strand of aan het dejeuner, zoodat op de alarmkreten de gasten spoedig de vertrekken verlieten, na zooveel roogclyk nog gered te hebben wat zij koudon. Trouwens de directie en het personeel van het Badhuis evenals de commissaris van politie, de heer Vernee, doorliepen het gehcclo gebouw om te onderzoeken, of er soms nog personen in de vertrekken waren achtergebleven. Gelukkig is, voor zoover bekend, geen enkel persoonlijk ongeluk te betreuren. liet vuur tastte weldra ook de groote middenzaal onu en te 10 uur stortte het liooge koepeldak in, waarna het vuur zich meer in do zijvleugels concen treerde, waar de brandweer, die, gelijk men weet, in do oumiddelijko nabijheid een post heeft, ook met behulp van den uit het dorp eu den Hung ontboden bijstar.d, zich iuspande om het vuur te blusscben. Het was een diep bedroevende, doch tevens indrukwekkende aanblik, de Tlammen uit het hooge gebouw te zien slaan, vooral toen de zware rookwolken zich naar alle kanten verspreidden, maar toch dank zij het ontbreken van cenigcu wind kalm omhoog rezen, terwijl de gloeiende zomerzon de omhoog stijgende dampen tintte en kleurde. De windrichting was zuidelijk, zoodat gelukkig de aangreuzende gehouwen vau het Galorichótul geen gevaar liepen, dewijl de open ruimte aan voor- en achterzijde het brandende gebouw voldocude afzondorden. Op de eerste berichten, door telefoon en telegraaf naar Den Haag overgebracht, spoedden zich natuurlijk al de autoriteiten naar het bedreigde punt, terwijl mede vele Hagenaars de trams bestormden om geluigeu te zija van het ouheil en nog een blik te slaan op het gebouw, waarin zij juist iu de laatste weken znlke heerlijke uren haddeu doorgebracht. Daarentegen zag men eene ware volksverhuizing vau de logé's. Van den eersten schrik bekomen, trachtten zij met bagage eu wat zij konden redden per rijtuig of tram een goed onderkomen te zoeken in een der Haagsche hotels. De politic nam dadelijk maatregelen om alle goederen, die uit het gchonw werden gedragen, voorloopig in bewaring te nemen. Aan het Telegraafkantoor te Scheveningen, nl. in het dorp (duar de beambten aan het Post- eu Telegraaf kantoor in het Kurhaus zelf spoedig genoodzaakt werden de wijk te nemen naar liet hoofdburccl in de Keizerstraat), had men het in eun oogwenk over weldigend druk. Schier alle vreemdelingen telegrafeerden om hunne betrekkingen gerust te stellen. Zijn er alzoo gecne persoonlijke rampen te belreurcn, do matcriccle schade is natuurlijk zeer aanzienlijk, maar van nog grooter beteekeuis is het verlies van dit middelpunt vau het verkeer juist op dit oogenblik, in dezen warmen nazomer, die met schier onweerstaauboreu druüg de vreemdelingen nuar de zee voert. De volgende bijzonderheden zijn op het terrein van het onheil ingewonnen of waargenomen: Aan het zeefront hadden de vlammen, die uit alle vensteropeningen naar hniten drongen, meer dan één meter lengte. De zijvleugels geraakten omstreeks half elf ure in vlam. De hitte van het vuur was zóó groot, dat het byun onmogelijk was het terras te betreden. Toch waagden zich later honderden hulpvaardige personen uit het publick, dat zich langs den straatweg aan zee verdrong, om ten minste van het terras alle brandstof, zooals de houten stoelen en tafeltjes, te verwijderen. De politie moest die lieden hun goed werk doen 6taken uit vrees voor ongelukken, die dreigdcu door het omvallen vau muren cu steenklompen, welke telkens met donderend geweld naar beneden stortten. Aan de voorzijde woedden de vlammen het felst; zij verhieven zich gelijk matig door de wiudstilte. Later, toen de wind meer uit het zuidwesten woei, richtten de vlammen, vooral ia den noordergevcl, zware verwoestingen aau. Op het terras, waar het knappen der vlammen alles deed dooreenwarrelcn, hield de Ncdcrlandsche driekleur, boven den muziektempel gchcschen, stand. Later werd de vlag door een paar soldaten ongeschouden gered. Uit de zijvleugels eu de galerijwinkcls werd het grootste gedeelte van den inboedel bniten in veiligheid gebracht. "Wij zagen de mnren van den in asch gclcgden linkervleugel invallen, op het oogenblik, dat op een nabijgelegen zinken dak negen personen, onder wie het Raadslid baron Vau Pallandt, met vele collega's op het terrein aanwezig, groot gevaar liepen van ouder de steeuen brokstukken te worden bedolven. Gelukkig wisten allen nog bijtijds zich te bergen. Inmiddels was men reeds druk bezig met het door eene strook gronds van het Kurhaus gescheiden IIótcl-Gaiui met brandzeilen to dekken en nat te houden, voor zoover dit laatste mogelijk was, omdat de waterleiding ouder deze om standigheden de meeste drukking gaf voor de brandkranon. De Groothertog van Sakseu-Weimar, wiens ndjudaul den brand van nabij gadesloeg, bleef in het Udtci-Garni en had alleen last gegoven, zijne reiskoffers te pakken, tot welker vervoer fonrragewngens nit 's Konings stallen gereed stonden door de zorgen van Zr. Ms. stalmeester, baron Van Heemstra. De burgemeester, die gisteren met verlof zou gaan, was druk in de wcêr om ten minste te zorgen, dat de vlammen niet naar andere inrichtingen over sloegen. Alen zag hem op de gevaarlijkste punten, dicht bij de steeds brecder wordende vlammen. Te 11 ure zag men van het middengedeelte niets dan de mnren. Van het nieuwe gebouw is niets over, behalve do gchccle gevel aan de land zijde en een gedeelte van de zijgevels en die aan de zeezijde. Het gebouw was met meubilair voor f 1,200,000 verzekerd hij de Union Beige, die bij zeveD andere Maatschappijen herverzekeriugen van verschillende bedragen sloot. De grootste dezer herverzekeringen bedraagt f 150,000. Menschcnlevens zijn niet te betreuren, terwijl ook geen gekwetsten voorkwamen. Erger is het verlies aan roerende goederen. Iu do eerste plaats Lijmt alle instrumenten en de muziek van Manustadts kapel, een verlies dat op zichzelf een ramp genoemd kan wordengered zijn eenige bassen, bij welke redding zich o. n. de pas aangestelde adelborst Van Hecking Colenbrander zich ver dienstelijk maakte. De kapel zal overleggen wat te doeu en blijft in elk geval tot heden aldaar. Ook de firma Spoor en Voorneveld te Scheveningen verloor ■li kostbare piauino's, aan de kapel en ccuige badgasten verhuurd. Ook de badgasten verloren bijna nlles -, men zegt dat een dnrac lmar geheelo vermogen, een paar ton, in een koffer bij zich hud, en dat ondanks een hoogo belooning die zij uitloofde, alles verbrandde. Meer dan een on-dit is dit echter niet. De directie van het Zeehad, hoewel diep getroffen, is echter niet verslagen, reeds nu is men bezig met plannen om de exploitatie zoo spoedig mogelijk te hervatten. Den geheelen middag stroomen duizenden vua Den Haag naar Scheveningen ook van elders komen tallooze nieuwsgierigen aan, terwijl te halfdrio ook ccn prachtig van Amsterdam komend stoomjacht zich in zee, voor do badplaats vertoonde. De laatste berichten luiden: Gisterenmiddag 3 ure, toen het gevaar geweken was, leverden de overblijfselen vou het Scbeveuiugschc Kurhaus ecu allertreurigsten aanblik. Het nieuwe gebouw is totaal uitgebrand, geen enkele binnenmuur is blijven staan. Slechts de buitenmuren vertoonon nog de lijnen, maar hier ea daar is het gebouw letterlijk geheel en al ecu puinhoop. Nog droeviger wordt het schouwspel, als men in de roudc langs het terras en op de grasvlakte achter het gebouw het huisrand, de mcubclcu en andere voorwerpen ziet opgestapeld, trouw bewankt door schutters of eigenaars, terwijl de Evangelische kapel eene schuilplaats bood aan vele andere zaken die behouden zijn. Eeu kamp geleek de brecde ruimte, te meer toen in den middag 500 schutters kwainen naDgomarcheeid om voor de bezetting gedurende avoud cu nacht to waken, Wat cr ook gered zij, oneindig meer is verloren. Gemeenteraad van Texel. Zitting van Vrydag 27 Augustus 1886. Afwezig de hoer G. Klz. Brouwer. Na opening der zitting worden de notulen gelezen en goedgekeurd. 1. Ter tafel worden gebracht eoaige ingekomen provinciale bladen en circulaires, alle welke stukken nn mededecling voor kennisgeving worden anngenomen. 2. De Voorzitter deelt aan den Raad een schrijven van I1H. Gcdep. Staten mede, waarhij wordt keunis gegeven, dat op de bezwaren, tegen den hoofdelyken omslag van Jan Sz. Dekker en Cornelia Krijncu ingediend, alsmede op het rekwest van J. Salm om schadeloosstelling wegens schade aan zijn bouwland, afwijzend is beschikt. 3. Do Voorzitter stelt aan de orde de vaststelling der gemeente-rekening, en noodigt de Commissie van onderzoek uit, het rapport daaromtrent te willen uitbrengen. Bij moude van deu heer W. Bakker Klz. wordt bericht, dat er geene aan merkingen op de rekening zijn gevallen en wordt alzoo voorgesteld, dezelve goed te keuren en vast te stellen. De Voorzitter stelt alsnu voor, het voorstel der Commissie in stemming te brengen. Hiertoe wordt besloten en het voorstel met algcmcene stemmen aan genomen; B. en W. honden zich buiten stemming. Daarna worden do rekeningen van het Algemeen Armbestuur, het Weeshuis en de Baak vau Leeniug ter tafel gebracht. De Commissie van ouderzoek verklaart, mede bij monde van den lieer Bakker, dat op genoemde rekeuiugen geene aanmerkingen zijn gevallen, en stelt namens de Commissie voor, dezelve goed te keuren en vast te stellen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. 4. De Voorzitter brengt ter tafel eeu rekwest van den heer Maarten Jsz. Zijm, verzoekende eervol ontslag als regent van het Algemeen Weeshuis alhier. Met algemeeue stemmen wordt hiertoe op voorstel van liet Dng. Best. besloten. 5. Er wordt gelezen eeu rekwest van do Gebroeders Tys en Jan Van der Sterns, te Oude Schild, verzockeudc eenigen grond op het Haventerrein in erfpacht te mogen erlangen, tot het houwen van een pakhuis, ter bewaring van ijs. Do Voorzitter stelt voor, hetzelve in handen van het Dng. Best. te stellen tot onderzoek, waartoe na eenige bespreking wordt besloten. 6. Ter tafel wordt gebracht eene voordracht, opgemnakt door B. cu W., ter benoeming van twee leden voor het Collegie van zetters, en waarop ziju geplaatst de heeren W. Hilleuins, W. Koning, G. Klz. Brouwer en W. Bakker Klz. De Raad vereenigt zich met de voordracht, die aan den heer Commissaris des Konings zal worden opgezonden. 7. De Voorzitter brengt ter tafel de gemeente-begrooting en die van het Algemeen Armbestuur, dienst 1887, en noodigt de leden van deu Raad uit, deze stukken te onderzoeken, om in eene latere vergadering tot eene definitieve vaststelling over te gaan. De heer Koorn stelt, namens de Commissie vau onderzoek der rekening, voor, om voor het vervolg een arbeider aan te stellen, die tcgcu een vast salaris op do wegen en in het plantsoen zal werkzaum zyn en ook andere werkzaam heden zou kunnen verrichten ten dienste der gemeente. Hij vraagt, of daartegen hij het Dog. Best. bezwaar zou bestaan. Do Voorzitter zegt, dat daartegen bij hem niet het minste bezwaar bestaat en ook de Wethouders hiermede zulIeD instemmen. Hij wil de benoeming van zulk ecu persoon gaarne aan deu Raad overlaten cn zal ecue oproeping doeu vnn sollicitanten, oin later eene keuze te doen. Dc heer Cornelis Keijser Pz. zon gaarne eenige inlichtingen ontvangen om trent den Koogerweg. Hij had vernomen, dat van de Regecriog ernstige bezwaren waren ingekomen cn dat er gevaar bestond voor de toegezegde aubsidicn. De Voorzitter zegt, dat hij gaarne aan het verzoek wil voldoen eu ten einde de vergadering geheel op de hoogte te stellen van do gevoerde correspondentie met HII. Gcdep. Staten, ann den llaad zal medcdeelcn den brief van HH. Gedep. Staten. Nadat het antwoord van B. en W. is voorgelezen, verklaart zich de heer Keijser voldaan cn zegt den Voorzitter douk voor de gegeven inlichtingen. Niets meer uaii de orde zijnde, en niemand verder iets hebbende voor to stellen, wordt do zitting gcsloteu. Buitenland. Vorst Alexander moet op zijn zegetocht door Bulgarije, gelijk men zijne terugreis noemen mag, een telegram van den Koning van Servië ontvangen hebben, waarin deze hem op de hartelijkste wijze gelukwenscht met zijn behouden terugkeer. Dat is merkwaardig, omdat Koning Milan de laatste maanden voortdurend wantrouwend" jegens Vorst Alexander bleef en alle pogingen afwees, die deze deed om de vriendschappelijke verhouding tusschen Servië en Bulgarije te herstellen, zelfs niet van een herstel der ge regelde diplomatieke betrekkingen wilde weten. Koning Milans wantrouwen schijnt voornamelijk gegrond gewejst te zijn op de Bulgaarsche troepenbewegingen; nu hem echter gebleken is, dat die samenhingen met de samenzwering tegen Vorst Alexander, wil de Servische Koning zija verzuim goedmaken. Die toenadering tusschen Servië en Bulgarije is wellicht de oorsprong van het gerucht eener triple alliantie van Rumenië, Bulgarije en Servië, die tegen Rusland gericht zou zijn, ten minste de uitgesproken bedoeling hebben zou om Ruslands inmenging in de zaken van het Balkan schiereiland onvoorwaardelijk af te wijzen. Men doet uit komen, dat de drie genoemde Staten te zamen over 400,000 soldaten beschikken; datTurkije de beschermer van Bulgarije, Oostenrijk die van Servië moet zijn. Rusland zou zich dus nog wel tweemaal bedenken voordat het onder zulke omstan digheden zijn invloed in Bulgarije met de wapenen trachtte te handhaven. Wat daarvan zij, van Russische zijde wordt voor het oogenblik verzekerd, dat de Czaar er niet aan denkt om het Bulgaarsche vraagstuk anders dan in overleg met de twee andere Keizers op te lossen. De laatste berichten luiden: Vorst Alexander is gisteren te Philippopel aangekomen, ingehaald door eene volksmenigte vol geestdrift. Hij zal waarschijnlijk Vrijdag avond te Sofia zijn. Vorst Alexander heeft een manifest uitgevaardigd, zoodra hij te Rustschuk aan wal stapte. Hij verklaart daarin dat hij al de in zijn afwezigheid gedane stappen van Stambuloff, den president der Kamer, en van Mutkuroff, den opperbe velhebber van het leger, goedkeurt en bekrachtigt, nij dankt zijn volk en zijn leger voor de in zulke moeilijke dagen betoonde trouw en voor hun onverschrokken optreden voor de onafhankelijkheid van Bulgarije en voor de eer van den Bulgaarschen naam. Hij smeekt Gods zegen af over Bulgarije en spoort allen aan om met hem daarvoor hun beste krachten veil te hebben. Overal in het land heerscht rust, zoo meldt een recht streeks uit Sofia ontvangen telegram, en Karoweloff, de minister-president vóór de revolutie, die na den val van het revolutionair bewind weder als voorloopig bewind was opgetreden, heeft thans eveneens zijne functiën nedergelegd, of liever aan den stedelijken commandant Popoff overge dragen. Men wacht nog slechts Alexander's komst. De Koning van Portugal nam jl. Zondag afscheid van den Keizer van Duitschland en de zijnen in Babelsberg en vertrok naar Dresden, waar hij Dinsdag avond aankwam en door den Koning van Saksen aan het station ontvangen werd. Hij reed met hem en de overige Prinsen, die aldaar vcreenigd waren, naar Pillnitz, waar hij tot heden blijven zal. Uit Weenen verneemt men, dat er jl. Zondag een botsing plaats had bij het station Mödling tusschen een trein met pleizierreizigers, die aldaar stond te wachten, en een locaaltrein uit Baden, die de signalen niet scheen op te merken. Voor zoover bekend is zijn er 7 personen gedood en 22 zwaar gewond. Nader verneemt men, dat de machinist van den locaal trein dronken was en in hechtenis genomen werd. In verband met de aardbeving, waardoor o. a. de westkust van Griekenland jl. Vrijdag nacht geteisterd werd, wijst de Ilaarl. Crt. er op dat, toen eenige dagen geleden een ontploffing van mijngas weder aan verscheiden mensclien het leven kostte, Rudolf Palb (de bekende voorstander der theorie Yan den invloed der maan op allerlei natuur-»

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 2