A D V E RTEN TIEN. vorschijn^cn^HTtTle -Kcno-freia. Preste ..zijn sroeger reeds meermalen gegeven waarschuwing herhkalde, om ook in de mijnen meer acht te geven op den stand der maan, en bij die gelegenheid vrij stellig onheilen voorspelde tegen 27 Augustus, het samenvallen van nieuwe maan met de zonsverduistering op het zuidelijk halfrond. Men ziet dat zijn voorspelling is uitgekomen, waarbij nog valt op te merken, dat uit verschillende plaatsen daarenboven van wolkbreuken melding gemaakt wordt. Wederom een ongeluk in de AlpenEen Wurtemberger, de zoon van den bierbrouwer Munz te Stuttgart, heeft dezer dagen met twee gidsen den Schreckhorn, in het Ilerner Oberland, willen bestijgen en daarbij zijn zij in eene diepte gestort. De heer Munz en één der gidsen zijn tengevolge van de bekomen kwetsuren overleden. Jl. Dinsdag vierde de Parijsche professor Chevreul zijn lOOsten verjaardag. Maandagavond werd in de Opéra eene voorstelling gegeven ter ecre van dezen nestor der Fransche studenten, zooals hij zichzelf noemt, terwijl hij in de loge van den President der Republiek aanwezig was, vergezeld van zijne zonen en achterkleinzonen. Toen de gordijn tegen 10 ure werd opgehaald, juichte het publiek met geestdrift het borstbeeld toe van den geleerde, op het tooneel geplaatst. Nadat de ouverture der Muette was gespeeld, legde Sylvain, een acteur der Coinédie Francaise, een lauwerkrans voor het borstbeeld neder. Chevreul stond toen van zijne zitplaats op en, naar het tooneel gaande, betuigde hij zijn dank en groette het publiek, dat hem levendig toejuichte. Vele plaatsen streden in den laatsten tijd om de eer van het stoffelijk overschot van den grooten pianist Franz Liszt. Thans is definitief bepaald, dat dit te Bayreuth zal blijven rusten, naast dat van zijn vriend en schoonzoon Richard Wagner. In de jongste zitting van den Bayreuther gemeenteraad werd dit door den burgemeester Fenstel medegedeeld, welk bericht door de leden staande en blijk baar met de meeste bevrediging werd aangehoord. AFLOOP DER OPENBARE VERK00PING van Huizen en Erven, in het lokaal „Musis Sacrum" te Helder, op Woensdag 1 September 1886, a.v. 7 uren, ten overstaan van den Notaris P. S. HORDIJK: 1. Een Huis en Erf, aan dc Hoofdgracht Iv 62, groot 80 centiaren. 2. Een Huis cn Erf, naast het vorige perceel, K 63, groot 1 are 57 centiaren, met uitgang naar den Achterweg. 3. Een Huis cn Erf, naast het vorige perceel, K 61, groot 82 centiaren. 4. Een Huis cn Erf, achter het vorige perceel, aan den Achter weg, K 107, groot 60 centiaren. 5. Een Huis en Erf, naast het vorige perceel, K 108, groot 50 centiaren. 6. Een Huis en Erf, naast liet vorige perceel, K 109, groot 50 centiaren. 7. Een Huis en Erf, naast het vorige perceel, K 110, groot 45 centiaren. 8. Een Huis en Erf, tegenover het vorige perceel, K 111, groot 46 centiaren. 9. Een Huis cn Erf, naast het vorige perceel, K 112, groot 52 centiaren. 10. Een Huis en Erf, naast het vorige perceel, K 113, groot 55 centiaren. 11. Een Huis en Erf, naast het vorige perceel, K 114, groot 55 centiaren. Perceel 1 tot en met 11 gecomhineerd gekocht door den heer Leo W. F. Oudenhoven, voor den heer II. F. A. Janzen Ezn., ad f 10,469. Benoemingen, enz. De surnumerair by de Posterijen A. M. E. Lafcbcr zal zijn functie uitoefenen ten Postkantorc te Texel. De luit. ter zee 2de kl. W. A. Palm wordt 15 September a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. stoomschip Zilveren Kruis en belast met de leiding der adelborsten. vison"beriont©n. Twintig korders brachten jl. Dinsdag 20 tot 80 grootc, 35 tot 120 kleine tongen, 2 mandjes kleine schol en 1 tarbot ter afslag; groote tong gold 25 il 30 cents, kleine idem 6 h 20 cents per stuk, kleine schol f 1.50 per mandje en de tarbot f 5 per stuk. OrwtedèDDiettwertje Groet,'êCfrfgêbfloïê fSiTTaeblT Visser; - 31 jaren. Jannetje Strijder, dochter van wijlen Pieter Stryder en Trijntje Maat, 6 jaren. Antjo Ploeger, dochter van Pleiter Ploeger en Aaltje Koomen, 5 jaren. Grietje Bood, echtgenoote van Jan Portegijs, 63 jaren. Dirk Kuiper, zoon van Jan Kuiper en Arientje Prins, 9 maanden. Jansjo Schenk, dochter van Meyert Schenk en Dieuwertje Pronk, 10 maanden. Gemeente BROEK OP LANGEDIJK, van 1 tot 31 Angustus. Ondertrouwd en Gehuwd: Gecnc. Bevallen: N. Heertjes, geb. Renses, Z. W. Hiilen, geb. Blom, Z. J. Fris, geb. Muis Gortworst, Z. G. Strybis, geb. Kroonenburg, Z. Overleden: G. Van der Molen, 1 jaar. Anije Wagenaar, 11 maanden. Teuntje Berkhout, 8 maanden. Levenloos aan gegeven 2. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. Windrichting en kracht. Barometer mM. Stand. Afw. Thermometer C. Stand. Afw. 23.9 21.0 21.7 Toe stand vande zee. t 5.9 t 5.0 t 3.8 'o.7l'viak. 0.77| 0.80' II I I 1 12 zw. 0.6 k. 765.15 f4.35 2 8 n. 1.8 762.35 f 1.55 2 12 zzw. 1 762.30' f 1.50 II I I Wcêrsgestcldheid: 1 Sept. 12 u. Helder, schoon weer. 2 Sept. 8 u. Betrokken, regen, onweder. 2Scpt. 12 u. Helder, lichtbewolkt, mooiweer. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, namiddag 2 uur, bedraagt over de maand Augustus 15° 43' 4". BurgorLlJlio stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdGecne Gehuwd: K. Den Hoed en M. M. Hohage. J. J. Sardijn en W. Van Der Veen. A. Krijnen en C. M. Coster. G. J. Van Essen en G. Van Der Meulen. P. Van Dam en G. Weij. J. Smit en M. Gorter. A. Ruhl en S. Noordevliet. J. A. Wijnands cn J. Platschart. A. Scbaafsma en M. Wiljouw. BevallenA. M. Van Gunst, geb, Ligtcringen, Z. D. Bakker, geb. Govcrs, Z. W. C. Roland, geb. De Waal, D. G. Krijnen, geb. Pyper, D. M. Brcgman, geb. Klos, Z. en D. W. Mellema, geb. Keuzekamp, Z. E. Molenaar, geb. Snooij, Z. C. Krouwel, geb. Van Zoes, D. D. Snijder, geb. Zegel, D. J. Smits, geb. Luidinga, D. Overleden: M. J. J. Verhacrt, 12 maanden. T. L. Winder, 3 jaren. J. Zoetendorp, 2 maanden. A. Van Lent, 7 maanden. Gemeente TEXEL, van 26 Augustus tot 1 September. Ondertrouwd en GahuwdGeene. GeborenJohanncs, dochter van Jan Van Hert en Maartje Tuinder. Jan, zoon van Maarten Koorn Dz. en Marrctje Roeper. Jan Jacob, zoon van Pieter Bruin Pz. en Tctjo Kuiper. Geertje, dochter van Gerrit Kuijper Cz. en Betje Anna Petronella Bakker. Overleden: Simon Dekker, zoon van Teunis Dekker Sz. en Jantje Bakker, 11 jaren. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd: F. Bakker, 45 jaren, en C. Wittebol, 21 jaren. GehuwdGceno. BevallenM. Aris, geb. Schouten, D. T. Brouwer, geb. Braaf, Z. G. De Blok, geb. Buis, Z. M. Hoogvorst, geb. Van Twuijvcr, Z. G. Van IJzendoorn, geb. Van Wijngaarden, D. P. Vroone, geb. Bes, Z. A. Noot, geb. Bakker, 1). M. Komen, geb. Strooper, Z. T. Zwaag, geb. Rezel, D. M. Krapman, geb. Jongejan, Z. G. Zeeman, geb. Bijpost, D, II. L. Schager, geb. Van Santwijk, D. N. Kreijgcr, geb. Stins, D. M. Van Rijswijk, geb. Kistemaker, D. Overleden: G. Van Baaren, weduwnaar van W. Van Vuuren, 64 jaren. A. Van Dyk, 4 maanden. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. GeborenAntje, dochter van Willem Pool en Trijntje Steen. Cornelia, dochter van Reijer Spaans en Maartje De Boer. Arie, zoon van Aricn Smit en Ariaantje Krap. Agatha, dochter van Herke Joffer en Aafje Dikstaal. Sijtje, dochter van Simon Hartman en Maartjo De Leeuw. Cornclis, zoon van Aris Rentenaar en Maartje Rentenaar. Gerritje, dochter van Jan Vink en Armina Voorn. Maartje, dochter van Arien Schoon cn IJlje Prosper. Cornelia, zoon van Dirk Geel en Maartje Krans. Neeltje, dochter van Gerrit Beers en Maartje De Boer. Jannetje, dochter van Klaas Kweldam en Maartje Buisman. ARRONÜISSE.WENTS-RKCHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 31 Augustus 1886. W. V., C. B., J. S. en C. N., te Schcrmerhorn, rebellie, ieder 8 dagen eenzame opsluiting. C. II., te Broek op Langedijk, rebellie, 6 dagen gevangenisstraf en f 8 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. J. C. en H. B. Z., te Uitgeest, verbreking van sluiting, beiden vrijgesproken. J. E., te Alkmaar, openbare dronkenschap, 7 dagen eenzame opsluiting. J. v. G., te Grootschermer, feit en straf als boven. C. K., te Helder, openbare dronkenschap, veroordeeld tot betaling der proceskosten. I). B., te Oudknrspel, verwonding, 15 dagen gevangenisstraf cn f 8 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. T. II., te Dirkshom, mishandeling, f 15 boete, subsidiair 5 dagen gevangenisstraf. j. L., te Wieringen, verbreking van sluiting, f 8 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. C. E. H., te Helder, verkooping van militaire kleeding, f 10 boète, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf* G. D., te Helder, feit en straf als boven. II. R., te Anna Paulowna, mishandeling, f 12 boete, subsidiair 4 dagen gevangenisstraf. A. K., tc Winkel, bclccdiging, 2 boeten, f ieder van f 8, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf voor iedere boete. P. V., te Zijpe, mishandeling, f 1 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. P. B., te Kolhorn, beleediging, 2 boeten, ieder van f5, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf voor iedere boete. J. B., huisvrouw van K. B., te Nibbixwoud, verkoopen van sterken drank zonder vergunning, f 1 boete, subsidiair 1 dag gevangenisstraf. G. M., te Anna Paulowna, verkoopen van sterken drank zonder vergunning, vrijgesproken. J. Iv., huisvrouw van J. H., te Sint-Maarten, mishandeling, 7 dagen eenzame opsluiting. J. S., te Helder, feit cn straf als boven. De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand September zijn als volgt 3 September Engelsche mail (over Brindisi). 11 September Hollandsche mail (uit Amsterdam). 11 September Hollandsche mail (over Marseille). 11 September Franschc mail (over Napels). 17 September Engelsche mail (over Brindisi). 21 September Hollandsche mail (over Marseille). 22 September Hollandsche mail (uit Amsterdam). 25 September Fransche mail (over Napels). Laatste buslichtingen aan het Postkantoor te Amsterdam: Ned. mail (uit Amsterdam) brieven 8 u.'smorgens; drukwerken den vorigen avond 8.45. Ned. mail (over Marseille) brieven 4.30 u. 's avonds; druk werken 2 u. 's avonds. Fransche mail, brieven 4.30 u.'s avonds; drukwerken 2 u.'s av. Fransche mail (Napels) brieven 11 uur 's morgens; drukwerk 10 u. 's morgens. Engelsche mail, brieven 11 u. 's morg.; drukwerken 10 u. 's morg. Om van de aansluiting te Brindisi zeker te zijn, is het raad zaam daags te voren, op hetzelfde uur, van de voorloopige ver zending gebruik te maken. SCHAGER MARKT VAN HEDEN. PER TELEGRAAF. 8 Paarden 5 Ossen 16 Stieren 92 Geldekoeien 7 Kalf koeien 10 Vaarzen Hokkelingcn - a 12 nucht. Kalveren)- 12 a 25 Rammen - a 625 Schapen - 12 a f 60 a 160 - 70 a100 - 60 a150 -100 a 230 -160 a 230 - 60 a 90 28 PrijfSn^lef Aardappelen Frieachè" Franeker f 2.10 2.20, dito Hamburger f 1.80 a 2.20, Geldersche Blauwe f 1.50 a 1.75, "ditoMuizen f 3*25, dito Kralen f 1.90, Katwykcr Zand f 1.20 a f 2.60, Noordwijker dito f 1.30 a 2.60, Hillegommer dito f 2.50 a 4.alles per hectoliter. WAGENINGEN, 30 Augustus. Uiterwaardsch Hooi f 22 cn Binncnveldsch f 16 per 500 kilogram. SCHERPENZEEL, 1 September. Op de Schapenmarkt werden aangevoerd circa 400 stuks, waarvan de prijs was voor Ooien f 10 a 13, Hamels f 12 a 14, Lammeren f 9, alles per stuk. Handel vrij levendig, behalve in Lammeren. KAMPEN, 30 Aug. Hooibuiten- f 12.al4.en binnen- f 10 a f 11.50 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 1 Sept. Hooi f 17 a 18 per 500 kilogram. ZEVENBERGEN, 1 September. Op de Paarden-en Veemarkt werden aangevoerd circa 375 stuks Paarden en 50 stuks Vee. De markt werd door vele buitenlandsche kooplieden bezocht, doch de handel was flauw. 120 Lammeren f 10 a 14 Bokken& Geiten- a 6 magere Varkens f 10 a 14 4 Biggen -4a 6 70 Kippen c. 10al25 Eenden - a Boter per kop - 90 al 10 Kaas per kilogram - 20 a 35 Kip-Eijercn per 100 -300 a350 Eend-Eijeren -300 a350 Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. Zilveren Kruis werd gisteren alhier op de gebruikelijke wyze in dienst gesteld. Het bevel over dezen bodem wordt gevoerd door den kapitein ter zee D. J. Weijs, terwijl de etat-major voorts is samengesteld uit: dc luit. ter zee lste kl. C. Vreede, 1ste officier; luits. ter zee 2de kl. T. II. De Meester, W. T. De Booij, M. W. L. Olivier en J. B. A. Jonckheer; adelborsten lste kl. C. M. Van Rijn, jhr. C. Roëll, jkr. F. M. L. Van Geen, S. Van Lennep, E. Baron van Heerdt tot Eversberg, W. B. K. Boom, W. C. B. Wintgens, C. Kruijs, R. F. Van Brakel Schimmel, C. F. Pabst, II. H. del Court van Krimpen en L. De Waal; off. van gez. lste kl. dr. Th. Abrahamsz, arts; idem 2de kl. J. A. Rademaker, arts, en de off. van adm. 2de kl. J. A. Grootendorst. Het machinisten-personeel bestaat uit: de mach. lste kl. v. c. C. Over; idem 2de kl. M. Flohil; idem 3de kl. II. C. Blancen A. Aarsen. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. Sommelsdijk is gisteren morgen by de Directie der Marine te Amsterdam in dienst gesteld, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee I. F. M. Lange. Zaterdag a. s. zullen de jongelieden, aangesteld tot adelborst 3de kl., op het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier aan komen, om te worden gekleed. De lessen zullen Maandag een aanvang nemen. De pogingen, aangewend om bet zware achterlaad-kanon uit de toren van de Schorpioen te verwijderen, heeft men moeten opgeven, dewijl de daarvoor benoodigde kiellichter, die zich aan 's Rijkswerf te Amsterdam bevindt, te breed werd bevonden om door de Willemsluis aldaar te schutten, waardoor hij dus niet naar hier kon worden overgebracht. Gisteren heeft men een ketting onder het schip doorgebracht, welke maatregel voldoende wordt geacht om het voor omkantelen te beveiligen, zoodat kan worden verwacht dat nu welhaast opnieuw, en thans mot meer succes, met het oppompen zal worden aangevangen. 't Was gisteren een warme dag voor deze gemeente. Behalve de oostersche temperatuur, hadden we een aanval op onze anders zoo rustige veste te verduren. Evenals verleden jaar was weêr de vijand gereed om deze sterkte aan te vallen. De aanval werd van de zeezijde beproefd en geschiedde met groote hardnekkigheid. Gelukkig, dat onze krijgslieden te land getrouw op hun post waren, om het dreigend gevaar zooveel mogelijk af te weren. Herhaaldelijk bulderde het geschut en menigeen verkeerde in groote ongerustheid over zijne glasruiten. We leven waarlijk in een veelbewogen tijd. Zondag jl. gaven een aantal burgers blijken van hunne bedrevenheid in het han- teeren van het vuurwapen togen den tijd, dat zij haardsteden en altaren tegen een indringenden vijand zullen hebben te verdedigen. En gisteren kwam weder een vijandelijke vloot binnen onze zeegaten; zij forceerde den toegang naar die gaten, en we hoorden herhaaldelijk hoe onze brave soldaten hun best deden, om dezö plek des lands tegen den vermetelen indringer manmoedig te verdedigen. Of er nog kruizen voor moed, beleid en trouw zijn verdiend, weten we niet; maar, het weder in aanmerking genomen, kun? nen we verzekeren, dat het er zeer warm toeging. We vestigen dc aandacht onzer lezers op achterstaande annonce, waarin het Bestuur van Floralia de feestelijkheden, te houden in Tivoli op 4 en 5 dezer, aankondigt. We twijfelen niet, of van deze uitmuntende gelegenheden tot ontspanning zal door de ingezetenen een druk gebruik worden gemaakt, vooral nu Floralia haar tiende jaarfeest viert. Omtrent het sluiten van contracten van levensverzekering en lijfrenten bij de Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen, opgericht in het jaar 1807 te Amsterdam en tegenwoordig onder het bestuur van de Heeren J. F0CK, C. P. VAN EEGHEN, J. T. VAN B0SSE en J. G. SILLEM, alsCommis- sarissen, jhr. Mr. C. HARTSEN Jbsz., als Directeur, en Mr. J. P. P0RT1ELJE, als tweede Directeur, zijn inlichtingen te verkrijgen aan het Kantoor te Arasterdam, Reguliers dwarsstraat 12, bij HIT. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bij den Heer T. DRAIJER, te 's Gravenhage, Billitonstraat 2, Generaal Agent. Correspondent voor «len llcldcr de Heer O. SWAVIINTG. Marttttoerioliten. TEXEL, 31 Augustus. Werkpaarden f 1120 a 175, oude Paarden f 60, Rijpaarden f 200 a 250, vette Koeien f 165 a 210, Kalfkoeien f 130, Melkkoeien f 95 a 120, Kalf vaarzen f 115 a 130, Geldevaarzen f 70 a 95, nuchtere Kalveren f 8 a 15, Rammen f 14 a 20, Wcidcschapen f 14$ a 17, Fokschapen f 20 a 22, Lammeren f 8.50 a 12.50, alles per stukvette Varkens 20 a 21 c. per half kilogram. PURMERENDE, 31 Augustus. Aangevoerd 361 stapels Kleine Kaas, f 27.50 per 50 kilogram. Kip-eieren f 3.25 a 4.per 100 stuks. 523 kilogram Boter, f 1.30 a 1.40 per kilogram. 334 Runderen, handel vlug, prijshoudend; 26 Paarden; 209 vette Kalveren, 50 a 70 c. per kilogram, handel stug79 nuchtere dito, f 10 a 26 per stuk, handel vlug; 65 vette Varkens, 40 a 50 c. per kilogram; handel vlug; 82 magere dito, f 12 a 18 per stuk, handel stug; 2G3 Biggen, f 4 a 7 per stuk, handel stug; 1844 Schapen en Lammeren, handel vlug, hooger in prijs. 300 li. Appelen, f 2.a 2.70 en 500 h. Peren f 2.30 a 3. per hectoliter. AMSTERDAM, 1 September. Op de Veemarkt waren aan gevoerd: 171 vette Kalveren, lste kwal. 68 c. en 2de kwal. 50 c. per kilogram; 6 Graskalveren; 21 nuchtere dito, f 7 a 14 per stuk; 129 vette Varkens, 37 a 42 c. per kilogram. TB HUUR aan de Dijkstraat te Helder, een WOONHUIS met TUIN cu verdere gemakken, ook geschikt voor eene nette Affaire. Franco brieven, letter C., Advertentie-Bureau STADERMANN. AB> rl>< Touristentasschen, Bouillontassclien, Coiiriertasschen, Theetasschen, Promenadetaschjes, Koffietasschen, Muzlektasschen, Badtasschen, Courantentasschen, Beistassehen, SchooltasscJien Brieventasschen, Geldtasschen, Kindertasschen, Werktaschjes, enz. JACQUES VAN ROSENDAEI» cm CD CD OO CD O o E» G3 CD 3 CD C/3 CD "•3 CD

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3