ADVERTENTIE N. M A RI N E. Openbare Verkooping Koppen's Verkoophuis. Trttimfstoeien, Een Zit- en Slaapkamer te huur, CO A K S- B E RIC HT. De „Algemeene Gids," Nieuws- en Advertentieblad, ran- het -jonge volkje ingericht. Amsterdam behoeft dus niet achter te staan bij de vele andere plaatsen, waar do zesde ver jaardag van onze princes Wilhelmina ditmaal met meer dan gewone enthousiasme gevierd is. Wellicht komen we op die wijze zoo langzamerhand tot de verwezenlijking van het denkbeeld om den 31sten Augustus tot een algemeenen nationalcn feestdag te maken. Onze voorvaderen hadden wel hun „Prinsjesdag," waarom zouden wy niet onzen „Princesscdag" hebben? En wie zal het loochenen, dat er behoefte, dringend behoefte zelfs, bestaat aan zulk een dag, aan een dag, waarop het gansche volk, zonder onderscheid van geloof of partij, kan saiimstemraen in een vader landslievend, nationaal feestbetoon? Zoo iemand, dan is onze alge meen beminde kroonprinses er wel als van zelf toe aangewezen, om den band van vrede en eendracht tusschen de verschillende scbakeeringen des volks te helpen versterken. De Hemel schenke er haar een lang en gelukkig leven toe! Een andere „feestviering" de vijfentwintigjarige herinnering der inwijding van het monument op den Dam, daar geplaatst ter vereeuwiging van den volksgeest uit de dagen van anno 1830 en 31 heeft vry wat minder de algemeene aandacht ge trokken. En gelukkig ook, zou ik er wel onmiddelyk bij willen voegen. Men moest de geschiedenis dier Belgische troebelen van een vijftig jaar geleden nu maar voor goed begraven en vergeten. Al moest de verdwijning van „het" monument daartoe bijdragen, dan zou ik er de foei-leelijke peperbus en sta-in-den-weg op ons Damplein wel voor willen opofferen. Het feest der Metalen- kruisridders in Artia droeg dan ook grootendeels het karakter van een onder-onsje, en daar had men wèl aan gedaan. Van Lennep's raad aan zijn kleinzoontje, om te gelooven dat één Metalen-kruizer Tien Zouaven kan verslinden," is door zijn kleinzoontje van Adamswege nimmer opgevolgd wat hem dan ook verdriet genoeg zou gedaan hebben en de bewondering voor de helden van anno '30 is in den laatsten tijd werkelijk verflauwd, ook al door het licht dat de kalme en onpartijdige pen van de geschiedschrijver op de Belgische ver wikkelingen uit dio dagen heeft doen vallen. Doch vooral sedert Koning Willem III der Nederlanden en Koning Leopold II van België op het balkon van het paleis op den Dam, ten aanschouwe van eene ontzaglijke, juichende volksmenigte, vlak tegenover „het monument," elkaar omarmd en de broederhand der verzoening gereikt hebben, is dat monument een anachronisme geworden, dat thans geen recht van bestaan meer heeft. Ik begrijp intus- schen wel, dat het morgen den dag nog niet zal verdwijnen; maar op grond van de teekenen des tijds meen ik toch de voor spelling te mogen wagen, dat er van een vijftigjarig jubilé van het monument geen sprake zal zijn, gesteld al dat het plompe gevaarte dan nog steeds op den Dam staat te prijken. Ook in liet lokaal Maison Stroucken op het Leidscheplein had gisteren avond een feestviering plaats, wel is waar op kleine en bescheiden schaal, maar die zich gelukkig in de meest alge meene sympathie mag verheugen. Daar werd do gewone jaar- lijksche bloemen- en plantentoonstelling van onze Amsterdamscho „Floralia" geopend. Hoe zeer we er reeds sedert vele jaren ook aan „gewoon" zyn, maakt toch telkens weGr het schouwspel van al die potten en potjes, gekweekt en verzorgd door den arbeiders stand, een eigenaardigen, verkwikkenden indruk. Men moet wel een volks- en bloemcnvijand in optima forma zijn, om bij het zien van al die flink opgegroeide en smaakvol gerangschikte geraniums, fuchsia's, anjelieren enz. enz. zijn hart niet van ver rukking te voelen opengaan. Het is een zeer verblijdend ver schijnsel, dat het idee der Floralia's ingang en bijval bij ons volk heeft gevonden en dat men ieder jaar weèr met evenveel lust en liefde zijn potjes komt aandragen. Dat kweeken en ver zorgen van wat mooie bloemen in het tuintje, voor het raam of op het plat soms zelfs in de dakgoot voor het schamele zolderkamertje heeft zulk een goeden, verheffenden indruk op het gclicclo gezin. Als ik onze achterbuurten eenzaam voorbykom, waar de trossen en kelken zoo bevallig over de latjes van het bloemenhckje beenhangen of zoo guitig tusschen de frissche groene blaadjes doorgluren, durf ik er wat moois onder ver wedden, dat daar knappe, flinke luidjes achter dat venster wonen. Ik geloof nooit, dat zoo'n hekje met mooie, volle bloemen bij het raam van een smerige kamer hoortcn dat er achter die bloemen dronkaards of socialisten zouden wonen, wil er heel en al niet bij mij in. Drie hoera's dus voor de dames en hceren der Flora- lia-commissies, zoo te Amsterdam als elders, zij handelen als echte volksvrienden en maken zich waarlijk verdienstelijk jegens het volk! Ook het jaarlijks wederkeerend besluit der directie van Artii om de terreinen van het Genootschap gedurende de maand Sep tember tegen veel verminderden prijs voor dienstboden en werk lieden (in zeer ruimen zin genomen) open te stellen, verdient als een bijzondere weldaad te worden gewaardeerd. De kweekers der Floralia-planten zullen cr wellicht het meeste genot van hebben, omdat zy liefde tooncn te bezitten voor wat de natuur schoons en bevalligs oplevert. Een dag in Artii doorgebracht, is dan ook voor den werkman en zijn gezin steeds een bron van veel genoegen en van de aangenaamste herinneringen. De onders verlustigen zich in de prachtige tuinen, de heerlijke lucht, de ontelbare wetenswaardigheden uit het dieren- en plantenrijk, dio er te zien vallenen voor de jongeren van jaren, met name voor de schooljeugd, is het eene uitstekende gelegenheid om veel van de wonderen der schepping, waarvan zij hnn onderwijzers hebben hooren verhalen, hier door eigen aanschouwing te leeren kennen. De doidelykstc afbeelding en de grondigste beschryving blijft altijd verre ten achteren bij één blik op het voorwerp zelf. Daarom acht ik de vrijgevigheid, waarmede de arbeidende en dienstbare klasse daartoe in Artii in de gelegenheid wordt gesteld, een goede daad jegens het volk. Ot ditzelfde ook gezegd zal kunnen worden van de gisteren hier in werking getreden „Arbeidsbeurs" zal de tyd moeten leeren. De meeningen dienaangaande zijn volstrekt niet onverdeeld. Dezen morgen besprak ik de zaak met een onzer groote Amsterdamscho industriëelen, die mij uitvoerig betoogde, dat het practische nut van eene dergelijke instelling zeer problematiek was. Een jaar of tien geloden, beweerde hij, had zulk een kantoor den werkgevers stellig goede diensten kunnen bewijzen cn veel vreemde werk lieden buiten de stad kannen houden, die men toen in de haast en de drukte maar voetstoots aannam. Doch tegenwoordig zijn de bordjes verhangen. De aannemers en werkbazen behoeven thans waarlijk niet de tusschenkomst van een kantoor te gebruiken, om werkvolk te vinden als zy het noodig hebben. De werklooze arbeiders loopen hun de deur plat en als de patroon maar even kikt, heeft hij tien of twintig man tegelijk ter beschikking. Kon men de bazen aan wat meer werk helpen, dan zouden er vanzelf ook meer knechts kunnen geplaatst worden. Daarby keurde mijn zegsman het af, dat men de Arbeidsbeurs eerst in het najaar heeft geopend, nu de grootste drukte van 't werk alwéér achter den rug is. Ik moet zeggen, dat de openingsdag der Arbeidsbeurs die beschouwingen niet gelogenstraft heeft: 149 aanvragen om werk (waarvan de helft sjouwerlui) en geen enkele aanbieding. Doch het zou onverstandig zijn, op grond van dezen eenen openingsdag een beslissend oordeel over een nienwe zaak uit te spreken. Laat ons dus afwachten wat de ervaring dien aangaande leert. Amstelaar. P.S. Gisteren avond is in den Stadsschouwburg het winter seizoen geopend door „Het Ned. Tooneel" met een eerste opvoe ring van Molières ilenschenhatervertaald door Alberdingk Thym. Daar ik echter nog niet levenszat genoeg ben, om by een hitte van circa 90 graden een schouwburg te bezoeken, bewaar ik den Menschenhater tot koeler dagen. A. (oude stijl) aan den Czaar ie gericht, en waarin hij zijn dank betuigt, oitidat de Keizerlijke Regeering door de officiële tegenwoordigheid van Ruslands vertegenwoordiger te Rustschuk bij zijne ontvangst getoond heeft, dat zij de tegen 's Vorsten persoon gerichte revolutionaire handeling niet goedkeurt. Vorst Alexander verklaart voorts tot ieder offer bereid te zijn om 's Keizers grootmoedige bedoelingen te ondersteunen en Bulgarije uit de tegenwoordige zware crisis te bevrijden. Hij verzoekt derhalve, de afvaardiging van Prins Dolgoroukoft' te bespoedigen, opdat de Vorst den Keizer een zeker bewijs zijner onveranderlijke verknocht heid kunne geven. Eindelijk verklaart hij zich bereid, de van Rusland ontvangen Kroon in 's Keizers banden terug te geven. De Czaar heeft hierop geantwoord, dat hij 's Vorsten terugkeer naar Bulgarije niet kan goed keuren; dat de zending van Prins Dolgoroukoff thans doelloos is geworden; dat de Czaar zich van elke inmenging zal onthouden zoolang de Vorst in Bulgarije blijft; dat de Vorst dient te weten wat hem te doen staat, en dat de Czaar zich voorbehoudt te beoordeelen, wat hem door het geheiligde aandenken zijns vaders, door de belangen van Rusland en door den vrede van het Oosten geboden wordt. In Spanje stierven in 1885 119,620 personen aan de cholera. De heide Zweden, Anderson en Christiansen, die eenigen tijd geleden met hun miniatuur-bootje Ocean eene reis van Noorwegen naar New-Foundland ondernamen, zijn den 11 Augustus 11. op 49° 20' N.B. en 40° W.L. in geheel ontredderden toestand aangetroffen door de naar Newcastle bestemde bark Mary Graham. Op 5 Augustus was liet scheepje onder een hevigen storm omgeslagen, en toen het weder recht lag, bleef het 30 uur lang vol water, daar de zee te hoog ging om het leeg te hoozen. De beide reizi gers en hun scheepje werden door de Mary Graham opge nomen en zijn nu te Newcastle aangekomen. In het Walserdal (Vorarlberg) is dezer dagen een meisje van 4 jaren door een gier opgepakt, medegevoerd en niet teruggevonden. Het speelde in het veld, niet ver van haren vader, die opeens een doordringend gegil hoorde. Hij zag op en kon juist nog bespeuren, hoe de roofvogel zich hoog in de lucht met zijn buit verwijderde. Benoemingen, enz. De kapt.-luit. ter zee L. A. Dittlof Tjaasens is ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Ncderl.-Indië, om te worden belast met de waarneming der betrekking van directeur van het Marine-etablissement te Soerabaija. VlsoJitoorloJHton. Twaalf korders brachten jl. Woensdag 20 tot 360 groote, 35 tot 225 kleine tongen, enkele roggen en 3 manden scharren ter afslag; groote tong gold 25 a 30 cents, kleine idem 6 a 25 cents, rog 62 cents per stuk en scharren f 4 per mand. Vyf-en-tachtig korders brachten Donderdag 25 tot 30 groote, 40 tot 260 kleine tongen, 3 tarbotten, enkele roggen, 1 tot 4 manden scharren en 1 tot 2 mandjes kleine schol aangroote tong gold 20 a 25 cents, kleine idem 5 a 20 cents, tarbot f' 5 k 6, rog 50 cents per stuk, scharren f 2 a 4 per mand en kleine schol f 1.10 per mandje. Honderd vijftien korders brachten gisteren 30 tot 230 groote, 60 tot 230 kleine tongen, 5 tarbotten, 2 tot 6 manden scharren en 1 tot 4 mandjes kleine schol ter afslag; groote tong gold 20 a 25, kleine idem 5 a 20 cents, tarbot f 6 tot 7 per stuk, scharren f 4 per mand, en kleine schol f 1 per mandje. Bulteniana. Het officiëele Russische blad naakt een telegram openbaar, dat door Vorst Alexander van Bulgarije den 18 Augustus BursornjU.e Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdA. Van Wilsem, marinier, en D. Kuiken. J. P. Jansen, bootsmansmaat, en L. Zander. J. Kort, broodbakker, en L. H. H. Buytcndyk. J. H. Bosschart, tweede schryver bij de Marine, en H. Smit. GehuwdGeene. Bevallen: T. Muntjewerf, geb. Kuiper, D. J. Iloolwerff, geb. Grevcn, Z. T. Abbo, geb. Kok, D. N. Beneker, geb. Bijl, Z. A. Willems, geb. De Wilde, Z. G. Graaff, geb. Bakker, D. L. A. Van Doornik, geb. Sloot, D. OverledenT. L. Winder, 3 jaren. J. Zoctendorp, 2 maanden. A. Van Lent, 7 maanden. J. H. Cassee, 20 dagen. Gemeente SINT-MAARTEN, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd: Adrianus Schapendonk, wonende te Alkmaar, en Josephina Van Hanxleden. GehuwdGeene. Geboren: Grietje, dochter van Jacob Biesboer en Guurtje Schagcr. Trijntje, dochter van Abraham Van der Steen en Maartje Stoffel. Overleden: Jobannes Tesselaar, zoon van Gerrit Tesscloaren Aagje Smit, 2 jaren. Dirk Lievendag, echtgenoot van Geertruida Vestering, 26 jaren. Gemeente NIEUWE-NIEDORP, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd cn Gehuwd: Geene. Geboren: Jan, zoon van Jan Vethman cn Trijntje Klaver. Overleden Cornelis Groot, zoon van Jan Groot en Catharina Van der Sluys, 2 jaren. Gemeente SCHOORL, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Dirk, zoon van Cornelis Knoef en Jansje Kcijzer. Anna, dochter van Pietcr Wever en Marytje Stam. Overleden: Hendrik Kriller, zoon van Cornelis Kriller en Grietje Steeman, 15 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 31 Augustus. OndertrouwdGeene. Gehuwd: Jan Hendrik Lamping, jonkman, wonende te Delfzijl, 39 jaren, en Neeltje Kooij, jongedochter, 23 jaren. GeborenCornelia, dochter van Cornelis Hof en Aagje Stoop. Bernardus Johannes Barelt, zoon van Tjallings Siebrandus Van der Leij en Antoinetta Johanna Wilhelmina Homan. Willem, zoon van Klaas Schouten en Maartje Twisker. Johannes, zoon van Pieter Hoedjes en Elisabeth Raatgers. Maria, dochter van Jan Jes en Jantje Kossen. Jannetje, dochter van Pieter Van Dijk en Teetje Swager. Gerrit, zoon van Jan Van der Oord en Klaasje Raap. Overleden: Jan Brinkman, weduwnaar van Maartje Latour, 81 jaren. Gemeente HEER-HUGOWAARD, van 1 tot 31 Augustus. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. BevallenA. Kriek, geb. Mienis, Z. G. Renes, geb. Schoen, D. Overleden: D. Pater, 3 maanden. A. Blokker, echtgenoot van P. Kuiper, 73 jaren. J. Beers Dz., echtgenoot van A. Dekker, 54 jaren. J. Appelman, echtgenoot van M. Spil, 81 jaren. D. Weel, 8 maanden. A. M. Strooper, 7 jaren. September. Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 3 12 4 8 4 12 noto. 4 k. ono. 6 ono. 6 765.37 765.22 764.90 t 4.57 f 4.42 |4.10 20.0 18.7 20.4 f2.2 t 2.9 t 2.7 0.85 0.85 0.80 Golvend n S. M., huisvrouw van G. d. V., te Schagen, beleedi'gin^, 1 ctag gevangenisstraf en 2 boelen, ieder van f 2.50, subsidiair 1 dag gevangenisstraf voor iedere boete, alles in eenzame opsluiting te ondergaan. W. R., to Helder, openbare dronkenschap, 3 dagen eenzame opsluiting. J. A., to Helder, mishandeling, f 15 boete, subsidiair 5 dagen gevangenisstraf. P. K., te Wieringen, mishandeling, 8 dagen eenzame opsluiting. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN TE HELDER. LANDSKEET. Weörsgesteldheid; 3Sept. 12 u. Helder, winderig, mooiweer. 4Sept. 8 u. 4Sept. 12 u. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. OF BET8 VAN BATAVIA NAAK AMSTERDAM: Madura31 Augustus St. Vincent gepasseerd. Prins Alexander. 1 September van Marseille vertrokken. Prinses Amalia.. 1 September Perim gepasseerd. Burgem. denTex. 1 September van Batavia vertrokken. OP BEIS VAN AMSTERDAM NAAR BATAVIA: Prinses Marie.... 20 Augustus van Suez vertrokken. Prins Hendrik... 19 Augustus van Snez vertrokken. Conrad30 Augustus van Padang vertrokken. Voorwaarts31 Augustus van Suez vertrokken. Prins Frederik.. 3 September van Marseille vertrokken. Koningin Emma.. 3 September te Southampton aangekomen. IN LADING NAAR NEDERLAND: Soenda22 Juli te Balavia aangekomen. Sumatra10 Augustus te Batavia aangekomen. IN LADING NAAR OOST-INDIË Pr8.Wilhelmina. Vertrekt 11 September van Amsterdam. Prins v. Oranje.. Vertrekt 22 September van Amsterdam. De vertrekdagen der mails naar Oost-Indië gedurende de maand September zijn als volgt 11 September Hollandsche mail (uit Amsterdam). 11 September Hollandsche mail (over Marseille). 11 September Franschc mail (over Napels). 17 September Engelscbe mail (over Brindisi). 21 September Hollandsche mail (over Marseille). 22 September Hollandsche mail (uit Amsterdam). 25 September Franscho mail (over Napels). Laatste buslichtingen aan het Postkantoor te Amsterdam: Ned. mail (uit Amsterdam) brieven 8 u. 's morgensdrukwerken den vorigen avond 8.45. Ned. mail (over Marseille) brieven 4.30 u. 's avonds; druk werken 2 u. 's avonds. Fransche mail, brieven 4.30 u. 's avondsdrukwerken 2 u. 's av. Fransche mail (Napels) brieven 11 uur 's morgens; drukwerk 10 u. 's morgens. Engelsche mail, brieven 11 n. 's morg.; drukwerken 10 n. 's morg. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 31 Augustus 1886. G. S., te Alkmaar, verbreking van sluiting, vrygesproken. K. L., te Kolhorn, mishandeling, 3 dagen eenzame opsluiting. M. P., huisvrouw van D. B., te Kolhorn, mishandeling, f 5 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. P, H., te Kolhorn, feit en straf als boven. Mariittoerloliteii. TEXEL, 2 September. De prijs van onderstaande artikelen was als volgt: Aardappelen f3.a 3.50 per hectoliter. Gc- vischt Zeegras f 2.50 a 3.50, gemaaid idem f 8.50 a 10.50 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 80 cents per kilo gram. Koolzaad f 8 en Karweizaad f 14 per hectoliter. Do. uitvoer van Wolvee bedroeg deze week 720 stuks. ALKMAAR, 3 September. 223 h. Tarwe, f 7.50 a 7.75 134 h. Rogge, f 5.50 a 6.25; 830 h. Gerst, f 4.a 4.50, idem Chcv. f 5.a 5.50; 869 h. Haver, f 3.10 a 3.75; 99 h. Mosterd zaad: rood f 14.75 a 15.75, geel f 14.50 a 16.32 h. Koolzaad, f 8; 4 h. blauw Maanzaad, f 14.25; 231 h. Karweizaad, f 16.75 a f 17.25; 252 h. Erwten: Groene f 9.50 a 16.Grauwe dito f 17 a 18; Vale dito f 7.25 a 10.alles per hectoliter. 645 stapels Kaas, wegende 157617 kilogram. Kleine f 28.50, Commissie f 24.50 en Middelbare f 24.50 per 50 kilogram. HOORN, 2 September. Ter waag gewogen 336 stapels Kaas, wegende 39,787 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f28,Commissie f 24 en Middelbare f' 22 per 50 kilogram. MEDEMBLIK, 1 September. Aangevoerd 20 stapels [Kaas, hoogste prijs f 24 per 50 kilogram. Boter f 1.28 per kilogram. Kip-eieren f 3.25 en Eend eieren f 3.80 per 100 stuks. AMSTERDAM, 3 September. Prijzen der Aardappelen Friesche Franeker f 2.a 2.20, dito Hamburger f 1.30 a 1.60, Geldersche Blauwe f 1.60 a 1.70, dito Kralen f 2.a 2.10, Katwijker Zann f 1 a 3. Noordwijker dito f 1.30 a 2.10, Hille- gommer dito f 2.a 3.50, Haarlemmer dito f 0.80 a 1.10 en Zeeuwsche Blluwe f 1.70 a 1.80. Aangevoerd 10 versche ladingen. LEIDEN, 3 Sept. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 76 Stieren f 43 a 195, 162 vette Ossen en Koeien f 124 a 168 of f 0.58 a 0.70 per kilogram, 85 Vare idem f 115 a 234, 10 Graskalveren f 14 a 41, 78 vette idem f 26 a 62 of f 0.50 a 0.70 per kilogram, 27 nuchtere idem f 5. a 15.1120 vette Schapen f 17 a 30.of f 0.50 a 0.55 per kilogram, 924 weide dito 10.a 16.Lammeren f af 42 magere Varkens f 16 a 38, 388 Biggen f 5.a 12.50, 3 Veulens f 70 a 90, Paarden f a 132 Kalf- en Melkkoeien f 117 a 262. OPHEUSDEN, 1 September. Ter jaarlijksche Veemarkt werden aangevoerd 162 Runderen en 276 Schapen. Men besteedde voor vette Runderen 60 a 68 c. per kilogramMelk- en Kalf- koeien f 110 a 140, Kalveren f 25 a 35 cn Schapen f 15 a 20 per stuk. Handel traag wegens den grooten voorraad gras en veevoeder. DOORNSPIJK, 2 September. Op de tweede of laatste jaar lijksche Schapenmarkt werden aangevoerd ruim 500 stuks. De handel was weder vry levendig. Men besteedde voor Hamels f 10.50, voor Ooien f 6 en voor Lammeren f 7 per stuk. NIJMEGEN, 2 September. Ulterwaardsch Hooi geldt thans f 18 a 22 en Binnenveldsch f 13 a 15 per 500 kilogram. BARNEVELD, 2 September. Aangevoerd 4135 Schapen. Hamels f 15 a 18, Ooien f 10 a 14, Lammeren f8 a 11, alles per stuk. Handel levendig. ELBURG, 2 September. Hooi f 14 a 17 per 500 kilogram. ASSEN, 2 September. Wol 70 a 80 c. per kilogram. MASTENBROEK, 2 September. Kampcr-eilandsch Hooi f 14.a 15.50, Mastenbroeker en Genemuider 1ste kwal. f 13 a f 15 en 2de kwal. f 12 a 13 per 500 kilogram. KAMPEN, 1 September. Met den hooioogst der 2de snede heersebt in deze streken een buitengewone drukte, er komen haast handen te kort. De opbrengst valt zeer meê en de kwa liteit i3 naar wensch. De handel blijft voortdurend druk; alleen de vorige week werd er ongeveer een millioen halve kilo's ver handeld. Prijzen vast. ZWOLLE, 1 September. Nadat tot dusverre de vraag naar Hnndelshooi niet zeer groot en de prijs van prima kwaliteit lvamper-eilandsch hoogstens f 13 de 500 kilogram was, heeft men in de laatste dagen grooter aftrek waargenomen. Ilooi- koopers uit verschillende streken van ons land reisden in den jongsten tyd het eiland druk af, om aanzienlijke opkoopen te doen, waardoor de prijzen zijn gestegen tot f 13,50 a 14.voor lste soort Buitendijksch of Uiterwaardsch, terwijl Binncnhooi verkocht wordt voor f 10.a 11.50 per 500 kilogram. ZWOLLE, 3 Sept. Ter markt waren: 541 cn op de stallen 275 stuks Vee. Neurende en vcrschgekalfde Koeien f130 a f 260, dito Schotten en Vaarzen f 140 a210, spoeling Koeien voor de vetweide f 120 a 160, dito Vaarzen f 85 a 125, winter- kalvende Koeien f 135 a 180, Ossen voor de vetweide f 105 a f 260, jarige Springstieren f 80 a 125, Vaarspinken 75 f al20, Fok-kalveren f 40a 60, nuchtere Kalveren f4 a 11, vette Koeien en Ossen aan bouten 54 a 60 c., dito Stieren 50 a 52 c., dito Kalveren 60 a 70 c. en dito Schapen 40 a 50 c. per kilogr., Lammeren f 8 a 14. Op 145 wagens 656 Biggen, Gweeksche f5.a 7.lOweeksche f8.all.drachtige Varkens f a f magere f 20 a 35, vette Varkens (levend gewogen) 3S a 42 c. en Varkens voor Londen 36 a 38 e. per kilogram. DEVENTER, 3 September. Hooi f 24 a 26 per 1000 kilogr. Vervolg Nieuwstijdingen. Zr. Ms. instructieschip Het Loo is jl. Donderdag, met een voorvloedgetij, gesleept door de sleepboot Simson, van aan de Hors gehouden oefeningen in de haven terugkeerende, in aanvaring gekomen met Zr. Ms. schroefstoomschip Zilveren Kruis. Het Loo verloor hierbij don voorsteng en bekwam zware schade aan een in de davids hangende sloep, terwijl van laatstgenoemd schip een vischtorpedo brak. gkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk'g o^! Op heden vieren onze geliefde ouders: PIETER KOSSEN en X» >Co x» 25 GRIETJE WIT, <xo< hunne vijf-en-twintigjarige echtvereeniging. t<K °5»! en D. KOSSEN—BAKKER. Zijpe, 5 September 1886. Uit naam van hunne dankbare kinderen, K. KOSSEN X» X» Jt.~,r>c* De Heer en Mevrouw SEIGNETTEKOORN betuigen hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hunnen zoon ondervonden. Kraamvisites worden afgewacht Dinsdag 7 September a. s. bij 's Rijkswerf te 'Willemsoord, op WOEMSBAG den 15en SEPTEMBER 1886, des voormiddags ten S4> ure, van de navolgende voor 's Rijks dienst onbruikbare voorwerpen, als: Lichte vaartuigen, brandhout, een paar stoomketels uit werkplaatsen, afval van zeil-, touw-, lederwerk en stearino-kaarsen, diverse scheepsbehoeften, meube- laire goederen, kleedingstukken, leêg fust, enz. AI hetwelk op de twee den verkoopdag voorafgaande werkdagen kan worden bezichtigd, zullende van af heden tot en met 14 September aanstaande op de werkdagen, gedurende de gewone kantooruren, gelegenheid zijn om de voorwaarden te lezen. Willemsoord, 3 September 1886. De Schout-bij-nacht, Directeur en Commandant der Marine, J. B. A. DE J. DE JONG. rieten Leuningstoelen, KINDER- Zit-en Tafelstoelen, BLOEM- en TUINTAFELS, rieten-, houten- en ijzeren Vogelkooien, Hand- en Reiskoffers, Heeren- en Damestassehen, enz. ATTENTIE Men biedt ter overname aan een tot heden met goed succes gedreven wordende Tabak-, Snuif- en Sigaren-Magazijn, op een der beste standen alhier. Huurprijs zeer billijk. Adres met franco brieven, onder motto „Sigaren," bij Mej. de Wed. SAMWEL, Spoorstraat. Kanaalweg, I. N°. 8. P. SCHAGEN, aan de Loodsgracht, levert in den loop dezer maand uit zijn schip de Coaks tegen 40 cents per mud. Ook is hij genegen zich te verbinden den geheelen winter te leveren tegen 45 cents per mud. kost per 3 maanden slechts 25 cents, franco per post 35 cents. Van af heden tot October g r SL "t 123. Abonné's mogen kosteloos adverteeren om dienstboden, werklieden enz., en omgekeerd. Proefnummers op aanvrage aan de Bureaux te Amsterdam, Alkmaar of Schagen, benevens aan hare Agenten. TI3 HTJIJR.: Een Burgerwoning in de Weverstraat, aan den Burg op Texel; aanvaarding terstond. Te bevrag«i bij den eigenaar JAN Pz. WITTE, aan den Burg.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 3