CLARK Cos. ANKERGAREN ECHTE NAAIMACHINES Éénii Dei: KmIibj 118. ORIGINEELE SINGER- Schroefstflombaotdienst Amsterdam-Hieuwediep, langs PÜRMERENDE en ALKMAAR. Dienstregeling I November 188 6. is bekend als bet bestste en sterkste voor de NAAJiACIf Het zwarte garen is eclit van kleur. WIJNHANDEL AMSTERDAMSCHE COURANT. Wekelijksehe of maandelijksehe afbetaling. IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Levensmiddelen en Brandstoffen. DAGELIJKS: Van aMSTERD aM 's morgens IQ uur. NIEUWEDIEP 8| Zie verder alooii verspreide dieiistbiljeitfen. BIJ alle Winltellers verlirljgbaar. van W. Jager Gerlings, firma J. H. ENSCHEDÉ, te UAARLE.11. Depót te Helder: Keizerstraat nabij het Heldersche Kanaal. J. E DE JONGII, Agent. Tnrf- en Sieenkoalbakkeii, Stceu- ffflf^ö^kowllePcls' Pookcai, Tniigen, Knclicl- 1'IIHpi zeiltjes, li .1 c li c 1 z i 11 k c n, gegoten Foriiuizesi, Vaas- en nbbbbbbuci'kaclicls, geslepen kachels, vierkante Kachels. Ruime keuze, lage prijzen. J. J. KUIJPER, Parkstraat, Burg op Texel. N.B. Gegoten Fornuizen tegen fabrieksprijzen. NIEUWS- EK ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Gb*oii(1," Nes 53. Gratis onderricht. EEN LIEF BLONDINETJE. (Vervolg van pag. 1.) „O, neen; maar ik zag hem de brug opkomen, toen het begon te schemerenhij liep eerst verscheidene keeren heen en weer, heel gauw, alsof hij haast had; en toen is hij midden op de brug, tegen den lantaarnpaal blijven staan leunen; hij staat er misschien nog, onbeweeglijk, als een beeld, met zijn pet in de oogen en zijne armen over elkaar. Ik geloof niet, dat hij een lid verroerd heeft in het uur, dat hij daar staat: waarom zou hij daar komen? 't Is toch waarlijk geen weer, om midden in dien mist boven dat vuile water te blijven staan." wMisschien wacht hij daar iemand zijn liefje, of zoo," meent Dory, niet weinig verontrust door deze mededeeling harcr zuster. «Of misschien wil hij, misschien heeft hij iets kwaads in den zin," vervolgt Ju. «Iets kwaads, hij zal daar toch niet gaan staan om iemand aan te randen?" «Neen, ik bedoel, misschien wil hij zich.... verdrinkeneerst heeft zoo over de leuningen gekeken..." «Och komdaar is het water niet diep genoog toekom, Ju, oudje, haal u nu geen nonsens in 't hoofd. Een man, die zich verdrinken wil, eu dien wij juist zouden zien en hem redden, natuurlijk! Hoe romanesk is mijn zus toch!" zegt Dory meteen gedwongen lachje. Ju zwijgt een poos maar dan herneemt zij, zacht en haastig sprekend «O, Dory, 't is misschien maar idéé, en je zult er mij zeker om uitlachen, maar ik vond ik meende, weet je ik ver beeldde me, dat zijn figuur en houding zoo zoo op Charles geleek «Hé, Ju, hoe gek! Hoe kom je er bij? Charles! Hij is immers naar zyn oom in België gegaan?" «Nu ja, ik weet wel, dat het maar verbeelding is van me, maar zie je, ik dacht, het zou toch niet onmogelijk zijn; wel?" «Totaal onmogelijk! Maar kom, Ju, laat ons dezen laatsten avond niet bederven door onaangename herinneringenrust nu wat, je hebt er behoefte aan; waarlijk, je hoeft vandang niet trotsch te zijn op uw roodc wangen, kind. Zit nu stil; praat niet en slaap wat." «Goed; ik zit al zoo stil als een muis, en praten zal ik niet meer, maar zing jij dan wat voor me: heel zachtjes, zooals je wel voor Ma zong, als ze moe was... Kassian, Mal wat zal ze 't eenzaam hebben!..." «Ja wel, kassian! Maar Frans eu Riek zijn b\j haar en.... och HOLLANDSCHE Wijziging Winter dienst. Met 1 November a. s. wordt de dienstregeling tusschen Amsterdam Zaandam l.nkmsi/.en gewijzigd. Kleine dienstbiljetten zijn aan alle stations der Maatschappij verkrijgbaar ad 2 cents, terwijl tecturen, tot overplakking der groote dienstbiljetten, kosteloos worden afgegeven. Amsterdam, October 1886. De Administrateur. van Levering De Garnizoens-Voedingscommissie zal, op IZaaBBdag den lsten NovcbbbIbcb* 1886, des middags ten 12 ure, ten bureele van den Garnizoens-Commandant, in het openbaar aanbesteden de levering van: Vleesch en Vet, gerookt Spek en Zout. Brandstoffen,bestaande uit LangeTurf en Cokes, Soep- en Middag-Groenten. Verder kan op ongezegelde biljetten worden ingeschreven voor de levering van: Koffie, Melk, Azijn, Peper, Mostaard, Petroleum en Aardappelmeel, De voorwaarden van aanbesteding en van levering liggen ter lezing ten bureele voornoemd, van af den 23 October tot op het uur der aanbesteding, van des morgens 10 tot des middags ten 2 ure. Helder, den 15 October 1886. De Garnizoens-Voedings-Commissie, De Majoor, Voorzitter, REDEMAGNI. De lc Luit.-Kwartierm., Secretaris, J. M. VAN BAAK. Maagdenburger Brandverzekering-Maatschappij. Deze sedert den jare 1844 bestaande Assurantie- Maatschappij waarvan het Generaal-Agentschap voor Nederland aan de heeren Buulage en Schumacher te Amsterdam is opgedragen, verzekert tegen zeer billijke premiën tegen brandschade, en beveelt zich door hare gunstige bepalingen ten zeerste aan. Agent te Helder: de heer a2?e IVSIOOy. Ju, laat my niet aan mijn arme lieve Moe denkeu... ik zal voor u zingen..." De lieve stem trilde de woorden kwamen niet zoo vlug als anders, en Dory lei het hoofd op Ju's schoot, zooals ze deed als zij bij hare moeder kwam; licfkoozend streelde Ju het zachte, blonde kopje, maar zij sprak niet, want ook zy was te bewogen om woorden te vinden. Na een poos begon Dory, zoo aan do voeten harer zuster zittend, sotto voce een oud, oud lied te zingenin het eerst beefde de zachte stem, alsof het meisje moeite had om haar snikken te onderdrukken, en dit was dan ook zoo. Hoe vaak had zij, aan de knieën harer moeder zittende, de smarten der arme zieke niet gesust, haar in slaap gewiegd, door dit zelfde oude lied? Maar Dory had nu geen tijd om zich te verdiepen in aandoenlijke souvenirs; zij tcilde zingen, niet omdat zij cr lust in had, maar om Ju in slaap te krijgen, en dan zij wist wel, wie de man op de brug was; ze had hem al lang in 't oog gekregen, eer dat Ju over hem sprak. Zij moest zien de kamer en het huis uit te komen. O, kende zij Charles niet? Als 't wachten hem verveelde, was hij in staat binnen tc komen; het zou een scène geven met oom, die hem niet mocht en enfin, niets dan onaangenaamheden. En du3 zong Dory, zacht en liefelijk al3 een vogeltje, dat, in 't lommer verscholen, nog een laatste avondlied kweelt; al zachter en zachter werd hare stem, tot zij fluisterend, murmelend weg stierf, met do laatste woorden van het lieve, oude lied. En toen zag Dory op naar haar zusterhare hand rustte op Dory's schouder, maar het hoofd lag tegen de leuning van den stoel, hare oogen waren gesloten cn een geregelde ademhaling bewees, dat vermoeienis zegevierde en Dory's list goed gelukt was. Langzaam richtte Dory zich op; Ju sliep, en 't zachte gezang had oom niet gestoord, ja, hij scheen nog vaster in slaap en lag met het gezicht in 't canapékussen gedrukt, zacht ronkende zelfs. Met onhoorbare bewegingen hulde Dory hare zuster nog wat dichter in den warmen doek, cn vlug cn licht, als een poesje, sloop zij de kamer uit. Hoe naar, die helder verlichte gangen en trappenMaar gelukkig was 't op dit uur, half tien, zeer stil in 't hotel; do meeste logés waren uiter zwierven geen bedienden door 't huis duidclyk hoorde men het scherpe geluid der biljartballen en de stem van den raarqueur, in een achterzaal, beneden. De groote glasdeur bij do stoep was gesloten, maar de portier zat niet op de bank er voor. Het was goed in één opzicht; maar hoe nu, als die deur op slot was? Gelukkig, de sleutel stak in 't slot en in een oogwenk stond Dory buiten op de stoep, schuw om zich heen. I-Iolloway's Zalf cn Pillen hebben herhaaldelijk bewezen de beste vrienden te zijn van personen, bezocht met etter builen, zeere beenen, verzweeringen, wonden, abscessen, fistels en andere pijnlijke en verwikkelde ongemakken. Gedrukte en zeer eenvoudige aanwijzingen tot gebruik dei- Zalf en Pillen zijn om iederen pot en doos gewikkeld. Iiolloway's zuiverende Pillen moeten gedurende de geheele behandeling ingenomen worden om het bloed in een vol komen staat van zuiverheid te houden en te voorkomen, dat de gezondheid van het geheele lichaam, door de plaat selijke ongesteldheid, in gevaar gebracht worde. Zeere beenen worden aldus gemakkelijk genezen zonder den lijder in bed te houden of hem de voedende diëet en het rijkelijk onderhoud te onttrekken, die zij zoo noodzakelijk behoeft, wanneer verzwakkende ongemakken het gestel van oud of jong aantasten. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Correctioneele Terechtzitting van 2G October 1886. A. O., te Oudkarspel, diefstal, 1 jaar gevangenisstraf. C. S., te Helder, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. Mar^tto ericliteii. TEXEL, 26 October. De Vceprijzen, in den Commissiehandel en ter markt besteed, waren als volgt: Vette Koeien f 170 a 210, Melkkoeien f 100 a 115, Geldekoeicn f 80 a 125, Kalf koeien f 130 a 140, Kalfvanrzen f 70 a 80, Gcldevaarzen f 50 a 65, Graskalvercn f 25 a 40, Fokschapen f 15 a 18, Rammen f 13 a f 23, Lammeren f 9 a 12, Veulens f 80 a 90, "Werkpaarden f 80 a 150, Rijpaarden f 175 a 250, oude Paarden f 40, Biggen f 7 a 9, alles per stukvette Varkens 26 a 29 c. per half kilogr. PÜRMERENDE, 26 October. Aangevoerd 398 stapels Kleine Kaas, f 31 en 2 stapels Middelbare, f 32.50 per 50 kilogram. 1140 kilogram Boter, f 1.25 a 1.35 per kilogram. Kip-eieren f' 5.a 5.75 per 100 stuks. Veemarkt: 409 Runderen; prijshoudend, handel stug. 31 Paarden. 141 vette Kalveren, 60 a 90 cents per kilogram, handel vlug. 95 nuchtere dito, f 9 a 23 per stuk, handel stug. 159 vette Varkens, 38 a 46 cents per kilogram, handel stug. 40 magere dito, f 10 a 16 per stuk, handel stug. 408 Biggen, f 3 a f 7 per stuk, handel stug. 3285 Schapen en Lammeren; vette prijshoudend; O verhouders lager in prijs; handel stug. 562 Ganzen, f 2.a 3.40 en 19 Zwanen, f 6 a 10 per stuk. 600 hectoliter Appelen, f 3.40 a 5.en 200 hectoliter Peren, f 4 a 6 per hectoliter. AMSTERDAM, 27 October. Op do Veemarkt waren aan gevoerd: 1 Rund; 175 vette Kalveren, lste kwal. 75 cn 2de kwal. 55 cents per kilogram; 15 Graskalvercn, f 18 a 35 cn 25 nuchtere dito, f 9 a 16 per stuk; 6 Schapen; 132 vette Varkens, 37 a 41 cents per kilogram. De pryzen der Aardappelen waren als volgt: Friesche Dok kumer Jammen f 2.40 a 2.60, dito Franekcr f 2.30 a 2.40, dito Engclschc f 1.40 a 1.50, dito Hamburgers f 1.70 al.80, Zeeuw- sche spuische Jammen f 3.20 a 3.50, dito Flnkkeesche f 2.90 a f 3.10, dito Blauwe f 2.50 a 2.60, Geldersche Blauwe f 2.60 a f f 2.70, Pruisische Hamburgers f 2.60 a 2.70, Duin Zand f 3 a 5, Saksische Jammen f 2.40 a 2.50, Duitsche Roode f 2.20 a 2.30, alles per hectoliter. HILVERSUM, 26 October. Ter eerste Najaars-Veemarkt waren 582 stuks Vee aangevoerd. De handel in goede melk gevende Koeien was vrij levendig en er werden goede prijzen bedongen, doch in het overige Vee was de handel flauw. WOERDEN, 25 October. De aanvoer op de groote Najaars- Paardcnmarkt was ongekend groot; er waren ruim 1500 stuks aan de lijn. Behalve in 1 jarige Paarden, was de handel niet zeer vlug te noemen. WAGENINGEN, 25 October. Uiterwaardsch Hooi f 22 en Biunenveldsch f 16 per 500 kilogram. KAMPEN, 26 Oct. Hooi: buiten- f' 12.50 a 15 en binnen- f 9. a f 12.50 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 27 October. Hooi f 18 a 19 per 500 kilogr. LANGSTRAAT, 25 October. De handel in Leverantie-hooi wordt levendiger, waardoor de pryzen rijzende zijn. Voor de beste kwaliteit, waarvan dagelyks voor de verschillende persen minder of' meer belangrijke partijen worden afgeleverd, besteedt men reeds f 14 per 500 kilogram. ziende; ze was nog nooit zoo laat alleen op straat geweest, en dan in een vreemde stad, en ze moest die donkere, eenzame brug op! Maar ze had nog geen dozijn stappen afgelegd, of er trad uit den mist, die als een ijle, witte muur langs de brugleuning op rees, ecne lange, donkere gestalte, die de hand even op Dory's arm lei, zoodat zij onder een gil van schrik terugdeinsde. «Ik ben het, Dory, schrik maar niet «Charles! O, ik ik herkende je niet!" «Zóó! Geen wonder! Ik herken mij zelf soms niet.' Maar u, Dory, zou 'k altijd en overal herkennen!" «Heb je lang gewacht?" Deze vrij noodclooze vraag deed Dory, om het gesprek, dat al zoo spoedig een tragische wending scheen tc nemen, een keer te geven. Bij 't licht der lantaarn had ze al opgemerkt, dat Charles' oogen haar ernstig, byna dreigend beschouwden en buitengewoon schitterden. Maar hare vraag miste het doel. «Lang gewacht!" herhaalde hij. «Ik weet niet; misschien wel de laatste maanden komen mij somtijds voor als jaren, eeuwen van ellende; soms ook is 't mij, als een lange, donkere nacht, een sombere droom, waaruit ik nu cn dan ontwaak om al de ellende en de bitterheid van mijn lot te voelen. Lang gewacht? Weet ik het! Het was schemerdonker toen ik hier post vatteen nu nu is 't nacht!" Dory zweeg op deze woorden; meer dan ooit deden ze haar vreezen voor een scène. Goede hemel! een scène hier op straat, op die spookachtige brug; 't zou «ijselijk naar" zijn. Om het te vermijden en tevens de entrevue te bekorten, was 't best, dat zij hem nu dadelijk vroeg, waarom hij haar spreken wilde. «En wat had je my nu te zeggen, Charles? Ik moot je verzoeken, haast te maken: Oom en Ju slapen, maar zij kunnen elk oogenblik ontwaken cn zullen mij dan dadelyk missen, en zoeken. En om niets ter wereld zou ik willen dat ik... dat ge... enfin, dat men...." «Dat men u in zulk compromittant gezelschap vond, nietwaar? O ja, ik begrijp u wel, Dorinc; vrees niet; 't is juist om u niet te compromittecren, dat ik u dit onderhoud vroeg. Ik had het u kunnen schrijven, maar wie weet, wat cr met een brief kan gebeuren? Daarom verkoos ik, het u zelf te zeggen, cn ge zult zien dat ik wel deed." «Wat is er dan toch? Wat moet je mij zeggen en wat moet ik zelf zien!" (Wordt vervolgd.) Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4