CLARK Cos. ANKERGAREN is bekend als bet bestste en sterkste voor de KAAiMACHttfE. Het zwarte garen is eclit van kleur. B E K E l\l DMA KI N C. TE HUUR OF TE KOOP: Een solied HEERENHUIS, AMSTERDAMSCHE COURANT. Tliierae's Mnziek-Bibliotheek. De Kleine Courant van Rotterdam Gemeenteraad van Zijpe. BI] alle Winkeliers vorlïrllKtoaar. GENEZING der DOOFHEID De GEPATENTEERDE XTOBTTROMMEIVLISIBN van WICHOX.SOW genezeu of verlichten de doofheid, waardoor zij ook ontstaan mocht zijn. De opmerkenswaar digste genezingen hebben plaats gehad. Men zende 12 cents om franco een geïllustreerd werk van 80 Dladz. in de hollandsche, fransche of duitsche taal te ontvan gen; dat werk bevat belangrijke beschrijvingen der proeven die ondernomen zijn geworden om de doofheid te genezen. Het bevat tevens aanbevelingsbrieven van Doctors, Advo- katen, Boekuitgevers en andere aanzienlijke personen, die door deze Trommelvliezen zijn genezen geworden en ze zeer aanbevelen. Hen schrijve «ader opgave tm deia courant «n J.-H. NICHOLSON, 4, rue Drouot, te PARIJS Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan borgtochten of papieren onder zich hebben ten laste van Mejuffrouw NEELTJE WINDER, Weduwe K. DEKKER, gewoond hebbende te Helder, en aldaar overleden den 4den December 1886, worden verzocht daarvan vóór den 1 Februari 1887 aangifte of betaling te doen ten kantore van den Notaris HATTINGA RAVEN, te Helder. Namens de beneficiaire erfgenamen in den onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaardde nalatenschap van wijlen den Heer L. H. WIGERSMA, in leven Arts, gewoond hebbende aan het Zand in de Zijpe en aldaar overleden, wordt bericht, dat van heden tot den 14 December 1886 de rekening en verantwoording van hun beheer ter visie ligt ten kantore van den Notaris G. VAN OS, te Zijpe, na welken datum, wanneer er geen verzet plaats heeft, tot betaling van het saldo zal worden overgegaan. ^staande op het midden van de Binnenhaven; 2/3 van de koopsom kan als hypotheek gevestigd blijven. Adres Bureau dezer Courant. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond," Ne» 53. -Eén zuiden per deel, "W D e e i 1. Millöcker, Fiir's Vaterland. Marsch. Metra, la Serenade. Valse Espagnole. Popp, En Tramway. Galop. Lowthian, Myosotis. Waltz. Ranst, Allerlei Sport. Quadrille. Bilse, Hochzeitsregen. Walzer. i Micbaelis, Armenische Wach-Parade. Marsch. Deel 3. 1 Eilenberg, Blau Veilchen. Mazurka- Caprice. Giese, Aschenbrödel. Salonsti'ick. Hess, OU vas tu pepit oiseauRêverie. Alberti, Tont a mon Rève. Morceau de Salon. Eilenberg, Plappermöulcheu. Salon- stück. Fink.DerHeimatbfern. Clavierstück. Baumfelder, Rondo Mignon. Deel 5. Jadassobn, Brautlied ans Lohengrin. Beethoven, Tiirkischer Marsch. Jensen, Braotgesang. Schumann, Traomerei. Brahms, Wiegenlied. Fantaisie. Volckmann, Am Bache. Hiller, Dadelsackstückleïn. Raff, Fleurette. Romance. Rohde, Albumblatt. Beethoven, Le DésirLa Donlenr L'Espoir. Deel 7. (Voor Piano gearrangeerd door Krug.) Bellini, Norma. Rossini, le Barbier de Seville. Weber, Der Freiscbiitz. Meijerbeer, Dinornh. Rossini, Gnillanme Teil. Donizetti, Lucrezïa Borgia. Nessier, Battenfauger vonHameln. Mozart, Don Juan. Herold, Zampa. Flotow, Stradella. Deel Metra, Marche des Volontaires. Södermann, Tscherkessen-Tanz. Petrowsky, Prinzessiulsabella-Marscb^ Raida, Amor-Marsch. Ascher, Vnillance. Polka-Militaire, jj Eilenberg, Die Heinzelmannchen. Characteristisches Tonstück. Genée, Aunen-Walzer. Deel 4. Behr. Lachtaubchen. Scberz-Polka. 5 Alberti, Schön Else. Gavotte. Michaelis, die Schmiede im Walde, ij Idylle. Hennes, Heimweh. Melodie. Brinkman, Lebewobl. Lied ohne Worte. Banmfelder, La petite Coqnette, Polka elegante. Eilenberg, Schmeichelkiitzcben. Salon-> stück. Fink, DieDorfscböne. Cbaracterstück.C Deel 6. (Voor Piano gearrangeerd door Krug.) i Bellini, La Sonnambnle. Verdi, Eraan i. Donizetti, La Favorite. Flotow, Martha. Donizetti, Lncie de Lammermoor. Donizetti, La Fille du Regiment. Meijerbeer, 1'Etoile da Nord. Verdi, 11 Trovatore. Verdi, Nebncodonosor. Meijerbeer, Robert le Diable. Meijerbeer, le Prophéte. Deel 8. Gnngl.Traume anfdemOcesn.Walzer. Favarger, Oberon. Fantaisie. i Popp, La Graciense. Valse de Salon, fl Kling, die beiden kleinen Finken. Fantaisie-Polka. Litolff, ErsteB Spinnlied. Deel 10. Coote, Mein Liebchen. Walzer. Lange, Wohin? Melodie von Scbubert.f Jensen, Festzug. Lumbye, Tranmbilder. Fantaisie. Moszkowski, Serenata. Gonnod, Méditation sur le Ier Prelude (f de Bach. Deel 9. Strauss, Geschichten ans dem Wie ner Wald. Walzer. Stranss, Dn and Du. Walzer. Strauss, Carmen-Qnadrille. Strauss, Wein, Weib und Gesang. Walzer. Strauss, Myrthenblüthen. Walzer. De prijs van elk deel bedraagt slechts één gulden. Elk deel bevat gemiddeld 44 bladzijden en is met prachtige noten zeer duidelijk op zwaar papier gedrukt. Muziekliefhebbers mogen niet verzuimen kennis te maken met deze bijzonder goedkoope en nette uitgaaf van de meest gezochte Pianomuziek. Elk deel is voor één Gulden afzonderlijk verkrijgbaar bij alle Boek- en Muziekhandelaren. Naar plaatsen waar dezen niet gevestigd zijngeschiedt de toezending na, ontvangst van postwissel waarop de verlangde deelen aan te geven) onmid dellijk en franco da or THIEME'S Bi iel- ei MnzieDandel te 00090609500935 heeft, na het „Nieuws van den Dag", de grootste oplaag van de Couranten in Nederland en is dus het meest aan te bevelen voor Advertentiën. Advertentieprijs 10 Cent per regel. Aan vragen om Werklieden en Dienstboden, gratis. Bureau: Schiedamsche Singel 66. De veranderlijke luchtgesteldheid van de meeste klimaten is altijd vruchtbaar in het aanbrengen van verkoudheden, catarrhs, gezwellen en abscessen, en alle huiduitslag cn kliergezwellen worden gewoonlijk erger met iedere ver andering, die plaats heeft. Holloway's Zalf, herhaaldelijk op de huid, zoo dicht mogelijk bij de aangedane deelen, ingewreven, zal bevonden worden het veiligste en krachtigst werkende middel te zijn om de pijn dadelijk te overwinnen en de zaden van het kwaad voor de toekomst geheel uit het gestel uit te roeien. Als het ongemak verouderd, uit het gestel voorkomend of gevaarlijk is, moeten Holloway's Pillen te gelijker tijd ingenomen worden, om de heelende krachten te verhaasten en te vermeerderen. Schurft, huid uitslag en dergelijke gebreken verdwijnen voor den reini- genden en heelenden invloed van Holloway's middelen, welke om derzelver voorspoedige uitwerking, slechts een middel- matigen tijd en eene goede oplettendheid vereischen. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Zitting van Dinsdag 7 December 1886. Tegenwoordig alle leden. Na de opening der zitting, lezing en goedkeuring van de notulen der vorige zitting, deelt de Voorzitter mede, dat het gemeenteland is verhuurd aan A. Bruin, voor f68 per Zijper morgen; verder dat B. en W. een conferentie hebben gehad met de geneeskundigen in deze gemeente, en dat de waarneming der armenpraktijk op denzelfden voet zal worden voortgezet. Hierna wordt gelezen een adres van den heer P. Stam, aan 't Zand, inhoudende het verzoek, hoornen te mogen planten aan den Rijksweg aldaar, waarvoor hij zich reeds met een adres heeft gewend tot den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, wiens gunstige beschikking bij zijn adres aan den Raad is overgelegd. Heeft dus de Raad geen bezwaar aan het verzoek van adressant te voldoen, dat zij dit den Minister dan bij adres doe blijken. De Voorzitter oordeelt, dat, door dien den heer Stam de kosten van planten en onderhouden der hoornen geheel voor zijne rekening wil nemen, er z. i. geen bezwaar bestaat aan het verzoek van den adressant te voldoen. Daar de Raad geheel het gevoelen van den Voorzitter deelde, werd met algemeene stemmen gunstig op het adres beschikt. Evenzoo werd met algemeene stemmen besloten, de gewone Nieuwjaars-collecte te houden, en het Nieuwjaar- wenschen (bedelen) aan de huizen te verbieden. Alsnu volgen drie benoemingen: 1. Armvoogd; 2. Regentes van het Algemeen Weeshuis; 3. lid van de Plaatselijke Schoolcommissie. Benoemd werd tot Armvoogd de heer K. A. Kaan (af tredend) met algemeene stemmen, ondanks zijn verzoek om niet meer in aanmerking te komen; tot Regentes mej. A. BrakDe Waard, (aftredend), met 9 van de 11 stemmen, wijl op mej. BestPronk, die door HH. Regenten mede op de voordracht was geplaatst, 2 stemmen werden uit gebracht; tot lid der Schoolcommissie de heer P. Zeeman (aftredend) met 9 van de 11 stemmen. Als hoofdschotel dezer vergadering was de reeds zoo lang verbeide nieuwe Politie-verordening, ingevolge de invoering van het nieuwe Wetboek van Strafrecht. Het rapport van de in de vorige vergadering be noemde commissie werd door den Secretaris gelezen, waarna de Voorzitter de Commissie dank zegt. De Commissie vestigt in haar rapport de bijzondere aandacht van den Raad op de artt. 27, 39, 41, 68, 75, 78, 90, 95 en 104, waarvan enkele wijziging behoeven en anderen ernstige overweging verdienen, alvorens aangenomen te kunnen worden. Art. 27, voorschrijvende het begraven van lijken op de openbare begraafplaats, wordt in zooverre gewijzigd, dat I begraven per draagbaar op een afstand van 400 meter, I volgens verlangen van de Commissie, op 800 meter wordt 1 bepaald, terwijl in de bepaling, dat lijken op grooten af- stand in open rijtuigen moeten worden vervoerd, het woordje J open (na opmerking van den heer Nobel, dat lijkjes veelal j in dichte rijtuigen worden vervoerd, waartegen zijns inziens geen bezwaar bestaat), zal worden weggelaten. Art. 39, dat bepaalt, dat brandstoffen op minstens een meter afstand van vuurplaatsen moeten worden geborgen, wordt in zooverre op verlangen van den heer Nobel ge wijzigd, dat „smederij" er wordt uitgelaten. Art. 41: Brandwezen. Na eene breedvoerige discussie tusschen den heer Nobel en de andere Raadsleden over de bepaling van het dienstplichtige van personen van 20 tot 40 jaar, wat volgens den heer Nobel wijziging behoefde, daar men in dat tijdvak militie- en schutterplichtig is, en hij het daarom van 20 tot 50 jaren gesteld wilde zien, bleef, op grond dat men voor het brandwezen enkele per sonen behoefden, genoemde leeftijd behouden. Art. 49 lokte ook nog al eenige discussie uit, daar de gevoelens zeer uiteenliepen, niet omtrent het sluiten van herbergen, maar van sociëteiten. De Commissie adviseerde, dat voor sociëteiten geen uur van sluiting worde bepaald, waarmede de Voorzitter van gevoelen verschilde, uit vrees, dat velen societeithouder zouden willen worden, om niet aan een uur van sluiting gebonden te zijn, hetgeen volgens de Commissie niet te vreezen is, daar deze vrijheid voor velen niet zou opwegen tegen het hooge patent, waaraan de societeithouder onder worpen is. De heeren Fransen en Schuit wilden liever de socië teiten ook om 10 uur gesloten zien, om do leden der sociëteit niet met „jongelui* in aanraking te brengen, enz. enz. Het voorstel van de Commissie komt in stemming, en wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Na de aanneming van dit voorstel gaven verschillende leden, ook vóórstemmers, hunne bevreemding hierover te kennen, en bleek uit de verwarde discussiën, dat een elk niet had begrepen, waarvoor hij had gestemd. Ook de heer Biersteker drukte zijn leedwezen uit over de aanneming van dit voorstel, waartoe hij echter het zijne ook had bijgedragen, doch werd gerust gesteld door den heer Nobel met de bemerking, dat dit nog niet afgehandeld is, en doet hij het voorstel, de sociëteiten om 12 uur te doen sluiten. De heeren Schuit en Fran5is verlangen, zooals boven is gezegd, om 10 uur sluiting, terwijl anderen spraken van 10£ uur, waarna de heer Nobel zijn voorstel wijzigt, „als ziende op geen uur," en het sluitingsuur stelt op 11 uur, hetgeen echter met meerderheid van stemmen wordt bepaald op 10 uur. Art. 68, waarin de bepaling voorkomt, dat liet houden van verlotingen in particuliere woningen van 6 tot 10 en in herbergen van 8 tot 10 uur moet geschieden, wordt in den geest van de Commissie besloten, het aanvangsuur weg te laten. Art. 75 schrijft voor, dat te bouwen woningen voortaan een inhoud moeten hebben van 40 M8. De Commissie, van oordeel, dat een kleinere inhoudsruimte voor de ge zondheid niet schadelijk en een financieel voordeel geacht kan worden, stelt voor, dit op 35 M8. te bepalen, hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomen. Waar art. 78 spreekt van ondoorzichtbare „heiningen* tot afsluiting, wordt „ondoorzichtbare,* op voorstel van de Commissie, veranderd in //dichte.* Volgens het derde lid van art. 90 moeten de hoornen aan de openbare wegen gesnoeid worden tot op 4 meter hoogte, hetgeen overeenkomstig het verlangen van de Commissie wordt bepaald op 2£ meter. Daar art. 95 spreekt van „schutten* van vee, wordt dit, daar er geen schuthokken zijn, op voorstel van de Com missie, veranderd in: „in verzekerde bewaring nemen." Tegen art. 104, inhoudende het verbod van het rijden met hondenkarren, meent den heer Nobel ten sterkste te moeten protesteeren. Hij ziet in dit verbod een privilegie, dat op moet houden te bestaan. „Waarom," vraagt hij, „aan hen, die langs den weg hun brood moeten verdienen, te verbieden, dat zij dit doen met hond en kar? Omdat wij dan gevaar loopen een ongeluk met onze paarden te krijgen?' „Daar deze er niet aan gewend, en de wegen te smal zijn,* antwoordde de heer Francis. Dit argument vond de heer Nobel weinig afdoende, evenals het ongeluk, dat de heer De Wit eens met zijn rijtuig door een hondenkar had gehad, waarvan de eigenaar zich als een brutale kerel had doen kennen. In 't breede toonde hij de billijkheid en noodzakelijkheid aan om de eigenaars van hondenkarren dezelfde vrijheid van den openbaren weg te geven, als houders van paarden hierop recht meenen te hebben. De heer Francis zegt tegen den heer Nobel: „Omdat ge zelf niet rijdt, kunt ge er vóór zijn." Deze beschuldiging werpt de heer Nobel ver van zich en roept allen, en ook de notulen, tot getuigen, of hij, toen hij zelf nog een paard en rijtuig had, niet tegen hetzelfde verbod is opgekomen, waarop het tweede antwoord van den heer Francis volgde: //Misschien wilt ge nu zelf wel met een hond rijden.* Wijselijk nam de heer Nobel van de fraaie argumenten des heeren Francis geen notitie meer, en drong nogmaals aan, op verschillende gronden, dit verbod in te trekken. Slechts twee zijner medeleden, de heeren Zijp en Zeeman, deelden blijkbaar zijn gevoelen, daar zijn voorstel met 8 tegen 3 stemmen werd verworpen. Hierna werd de geheele verordening in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Ten slotte kwam in behandeling het voorstel van den heer Nobel, tot wijziging van den hoofdelijken omslag. Daar alle leden dit voorstel in druk ter visie hadden gekregen, was men met het doel en de strekking op de hoogte. Het hoofddoel van dit voorstel was, om den aanslag in overeen stemming te brengen met de draagkracht der belasting betalende ingezetenen, wat door den heer Nobel nog eens in bijzonderheden werd toegelicht. Na eenige discussiën wisten enkelen, ook den heer Fran5is, niet, welke de beste was, de oude of de nieuwe omslag, waarop de voorsteller den raad gaf, het dan eens met de nieuwe te probeeren. Nadat verschillende leden er hun oordeel over hadden gezegd en de Voorzitter de nieuwe omslag aan de oude had getoetst en in 't breede hierover met den heer Nobel had gesproken, bracht hij het voorstel in stemming, waarna 't bleek, dat de voorsteller alléén stond, daar 10 er zich tegen verklaarden. Daar de werkzaamheden hiermede waren afgeloopen, sloot de Voorzitter de vergadering. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1886 | | pagina 4