Werving voor Oost-Indië. FLORALIA. Publieke Verkooping te Texel. Notaris CONINCK WESTENBERG, AMSTEEDAMSCHE COURANT. Voortreffelijk! Onmisbaar!! Dr. WEISZÜ! I-1 Verloofden en Jonggehuwden. Voor Handgeld bij zes-jarige verbintenisf300. Nederlanders j Aanbrengpremie„10. fatsoenlijke en nette dienstbode, Notaris B. WIELAND LOS, Yereeuiging voor Gemengd Koor. Schouwburg Tivoli, den Helder. Buitengewoiie-enJubileum-Voorstelling T I VJ> L I. 46 voer puik best DEKRIET, De Heer DIRIv Jz. ROEPER presenteert, op DINSDAG 1 MAART a. s., des avonds ten 7 uur, in het logement „de Oranjeboom," aan den Burg, ten overstaan van den publiek te verkoop en: Een WOON- en WINKELHUIS, BOET, TURFLOOTS en ERF, met recht van vergunning, staande en gelegen in de Wanlderstraat, aan den Burg, gemeente j Texel, kadastraal bekend Sectie K, N°. 309, groot 2 aren 30 centiaren. Lasten en aanvaarding 1 Mei 1§8J. Betaling 24 April 1887. Zegt liet voort! NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De A msterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamen lijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Bureau: Lokaal „De Brakke Grond," Nes 53. Met groote geldelijke opoffering is het mij gelukt - s het voortrefTelijke eu door geneeskundigen 2 s aangeprezen Werk van Dr. WEISZ: Onthulde m Geheimen van de Liefde en Echt voor Ver ft i loofden en Jonggehuwden, aan te koopen. s Geen werk van dien aard, dat zoo volkomen is en zooveel vertrouwen verdient. Het is een Werk 1140 bladzijden dik en bevattende Onthulde Geheimen s« 2. ui* de Liefde en den Echt, Nuttige Wenken, 2. g Practischc Raadgevingen, Ernstige Waarschu- 'p.' wingen, Geneeskundige Bemerkingen, Aan» 5 wijzingen tot kennis, voorkoming en volko- g o mene genezing der ziekten van het Mannelijk en Vrouwelijk Organisme enz., benevens opgaven s - der middelen om jeugdige Bekoorlijkheid, Kracht 51 cu Gezondheid tot in den lioogsten ouderdom te S 4 behouden, waarbij hier ook nog een afzonderlijk exemplaar van een Tijdbcrckcningstafel, be- t nevens nog een toegift voor Jeugdige Vrouwen, W ft door een practiseerend Verloskundige. Prijs 90 cents «i en wordt onder gesloten Envelop afgeleverd en J® ook goed verpakt franco door het gehcclc Rijk verzonden, tegen toezending van Post- n wissel of gemakshalve blauwe Postzegels, ft door 11. G. KOSTER C.Jzn., Magazijn van 2 Gocdkoope Boekeu,Leliegracht 26, Amsterdam. Het bestuur der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw heeft aan alle burgemeesters in de provincie Noordbrabant eene circulaire gezonden, waarbij het te kennen geeft, dat de Minister van Oorlog voor twee jongelieden de gelegenheid heeft opengesteld om aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda kosteloos, praktisch en theo retisch onderricht te ontvangen in het hoefbeslag. Daartoe komen in aanmerking jonge mannen, niet ouder dan 25 jaren, die het smidsvak eenigszins verstaan, welke aan een gezond, krachtig gestel voldoende ontwikkeling paren, vlug van begrip zijn en wien het bepaald ernst is om het hoet- smidsvak in den kortst mogelijken tijd aan te leeren. Zoo- danigen zullen vermoedelijk in 4 maanden voldoende bedreven heid kunnen opdoen. Zij, die de inrichting met bewijs van bekwaamheid verlaten, worden na in de provinciën te zijn teruggekeerd, door de Maatschappij als „gediplomeerd hoefsmid" aanbevolen en ontvangen eene tegemoetkoming in de kosten van onderhoud en huisvesting ten bedrage van f 75 van wege de Maatschappij. Het onderricht zal worden geleid door den heer A. A. De Man, paardenarts der 2de klasse bij de Koninklijke Militaire Academie, en met 15 Maart a. s. beginnen. In de particuliere kapel van den kardinaal-staats secretaris Jacobini in liet Vatikaan werd 16 dezer het huwelijk ingezegend van de nicht des kardinaals, Octavio Jacobini, met signor Angelo Alibrandi. Uit het Vatikaan begaf het bruidspaar zich met de getuigen en gasten naar den ambtenaar van den burgerlijken stand op het Kapitool, om het burgerlijk huwelijk te doen sluiten. In de daarvoor bestemde zaal was bij de daarmede belaste ambtenaars ook de klerk Martinori, die dadelijk reeds de aandacht trok door de gasten op ongepaste wijze tot stilte te vermanen, en toen hij daarover berispt werd, luide verklaarde dat hij niet schrijven kon als allen tegelijk praatten. Plotseling stond hij toen op, nam een der lessenaars, waarop de registers van den burgerlijken stand lagen, en wierp die naar het hoofd der bruid; gelukkig vloog het daarover heen, doch het trof een der achter haar staande bruids meisjes. Toen nam Martinori het register zelf, wierp het op den grond en brak een der zware koperen kandelaars. Men stelle zich de ontsteltenis voor van alle aanwezigen. De plotseling krankzinnig geworden man werd met veel moeite in bedwang gehouden en in een naburige zaal moesten de formaliteiten hervat worden. Zoodra de burge meester van Rome, vorst Torlonia, het gebeurde vernam, haastte hij zich, daarover bij de betrokken personen zijn verontschnldigingen te gaan aanbieden. Kultuurproeven met Grassen en Klavers. Denemarken, een land weinig grooter dan het onze, is ons ten opzichte van ontwikkeling op landbouwgebied hl meer dan één opzicht aanmerkelijk vooruitgestreefd. Ontegen- zeggelijk is dit hoofdzakelijk een gevolg van het zoowel hooger als lager landbouwonderwijs, dat daar reeds sedert vele jaren op uitgebreide schaal gegeven wordt en er vasten wortel geschoten heeft. Maar behalve voor de toekomstige, wordt er ook voor reeds gevestigde landbouwei's veel tot voorlichting en hulp gedaan. Behalve een door de Regeering aangestelden zoogenoemden meierij-consulent, die tot taak heeft vraagstukken, op zuivel bereiding betrekking hebbende, op te lossen, in het alge meen en ook voor ieder particulier, bezit Denemarken een door de Deensche Landbouwmaatschappij reeds vóór 10 jaren aangestelden consulent voor plantencultuur, den heer P. Nielsen. Deze houdt zich uitsluitend bezig met onder zoekingen, die de cultuur van landbouwgewassen betreffen en, bij liet hooge belang dat tegenwoordig gehecht wordt aan het verbouwen van voedergewassen, voornamelijk gras en klaver, voor melk- en fokvee, heeft de heer N. zich ook in 8 achtereenvolgende jaren op het eiland Falster met een cultuurproef bezig gehouden, die ten doel had om na te gaan welke soorten van beide genoemde voederge wassen meer dan één en hoeveel jaren met voordeel te verbouwen zijn. In de Landw. Thierzucht komt een overzicht van de uitkomsten der bedoelde proefneming voor, die ook voor ons land van belang zijn. Daaruit blijkt, dat in het tweede jaar na het zaaien vergeleken met het eerste, een ver mindering van opbrengst werd waargenomen bij: witte klaver 2.2, Engelsch raaigras 24.1, roode klaver 81.2, Italiaansch raaigras 92.9 pCt. Daarentegen een vermeerdering bij: basterdklaver (trifolium hybridum) 120.2, Fransch raaigras 139.4, Thimotheegras 204.4, en kropaar zelfs 391.8 pCt. Ook de vossenstaart behoort tot deze rubriek. Bij het beemdlangbloem, het Fransche raaigras en de krop aar heeft Nielsen behalve in het tweede, ook nog in het derde jaar een vermeerdering van opbrengst waargenomen. De hopperupsklaver bleef, wat opbrengst aangaat, in de drie eerste jaren ongeveer gelijk, een gevolg waarschijnlijk van het zaad, dat bij deze eenjarige klaversoort steeds in groote hoeveelheid afvalt en opnieuw ontkiemt. Als een geschikt zaadmengsel voor kunslweiden heeft Nielsen, op grond van zijn onderzoekingen, aanbevolen: roode klaver 7.5, witte klaver 1.3, basterdklaver 2.8, hop perupsklaver 1, Engelsch raaigras 2, Italiaansch en Fransch raaigras van ieder 2.5, Thimotheegras 2.3, kropaar 3, beemdlangbloem 1.5, vossenstaart 1 kilogram op de hectare. Voor ons land dient hier nog bepaald bijgevoegd te worden 3 of 4 kilogram zaad van beemdgras (poa), dat tegenwoordig in voldoende hoeveelheid en van goede kwa liteit in den handel verkrijgbaar- en een der beste en meest opleverende grassoorten is. Is men niet ten volle verzekerd van de goede kwaliteit van het zaaizaad, dan neme men liever een weinig meer zaad. Wil men meer gras dan klaver in het mengsel hebben, dan moet de hoe veelheid klaverzaad verminderd worden. Een ander onderzoeker raadt aan bij het zaadmengsel nog te voegen 1.5 kilogram zaad van karwei, dat door het vee gaarne gegeten wordt en de trommelzucht of opge blazenheid een kwaal die door overvloedig sappig groen voeder bij het vee licht ontstaan kan tegen gaat. Bij de wedrennen van hazewindhonden te Liverpool is jl. Zaterdag de Waterloo-cup op 64 mededingers gewonnen door een tweetal, dat dus den prijs van 1000 guinjes (12600 gulden) deelen moest. Het waren Greater Scot, toebehoorende aan R. F. Gladstone, en Herschel Van Horaby. De in den voorlaatsten strijd afgevallen twee mededingers wonnen elk 50 guinjes. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep. Zij die zich willen verbinden moeten zich aanmelden hij een der Plaatselijke- of Garnizoens-Commandanten of hij den Commandant van het Werfdépöt. Inlichtingen kunnen gevraagd worden aan alle Burgemeesters en o ngefranke erd, aan het Departement van Koloniën. Zij worden kosteloos gegeven. Te huur, met 1° Mei of vroeger: Een zeer net en naar den eisch des tijds ingericht Bfë|j! WOONHUIS, gelegen op een der beste standen in de Spoorstraat, nabij de Marinewerf. Het huis heeft beneden twee en boven cén groote, benevens twee logeerkamers, flinke ruime keuken, zeer droge kelder, groote zolder met dienstbodenkamer en is verder van alle geriefe lijkheden voorzien. Adres met franco brieven, letter A, Bureau dezer Courant. Doopsgezinde gemeente van Barsingerhornc.a. ZONDAG 27 FEBRUARI te Wieringerwaard GEEN DIENST. TE HUUR: Een BOERENPLAATS, met H5fl7 bunders best WEILAND, gelegen in den Anna Paulowna-Polder. Adres met franco brieven, lett. A. C., aan het Bureau dezer Courant. Mevrouw CORVERSMIT, Binnenhaven N°. 18, vraagt ten spoedigste eene die goed kan koken, als mctd-allócngoede getuigen zijn vereischte. Spreekuur 's avonds tusschen 8 en 9 uur. resideerende te Uitgeest, zal, op DONDERDAG 10 MAART 1887, des middags ten 12 ure, te Schagen, in de herberg „dc Roode Leeuw," publiek ver koopen: Een HUIS en ERF, bevattende 9 Woningen, staande en gelegen te Schagen, aan de Zuidzijde van de Nieuwstraat en Algemeene Vaart, kad. ^Sectie A, 672 tot en met 680Huis, groot 2 a. 70 c., en 807, Erf, groot 2 a. 80 c., hehoorende tot de nalatenschap van den Heer JACOB SIMONSZOON VISSER. In gebruik te aanvaarden 1 Mei 1887. In één der woningen is sedert vele jaren met goed succes de broodbakkerij uitgeoefend, terwijl het perceel tevens bijzonder is geschikt voor eene fabriekszaak of een handel in brandstoffen als anderszins. Nadere inlichtingen geeft genoemden Notaris. Tot het inschrijven van deelnemers aan het kweeken van planten zal het Bestuur opnieuw eene zitting houden op Zaterdag 26 dezer, 's avonds van 6 tot 8 ure, in de Tuinzaal van Tivoli. Bij de inschrijving moet door iederen deelnemer de helft der kosten, d. i. 40 cents, worden voldaan. Helder, 23 Februari 1887. Het Bestuur, T. MOOY, Voorzitter. G. E. KLOOSTERHUIS, Secretaris. Algcinecnc vergadering op Maandag 28 Februari, es avonds te 8 uur, in Musis Sacrum. Het Bestuur. Gezonde huisgezinnen. Negen-tienden onzer ziekten konden geheel voorkomen of dadelijk genezen worden, indien de eerste verkeerde werking verholpen werd. Dit groote einde wordt met wondervolle zekerheid en veiligheid bereikt door Holloway's Pillen, die zoowel geschikt zijn voor de krachtigen als voor de zwakken en dienstig voor ieder gestel en ieder klimaat zonder onderscheid. Zij zuiveren het bloed, dien zetel van liet leven en die bron van gezondheid; in deszelfs levenwekkende stroomen ver spreiden zij regelmatigheid en kracht door het geheele gestel en schenken ieder orgaan deszelfs behoorlijke natuur lijke werking. Holloway's Pillen hebben voor de galachtigen en neerslachtigen gedaan, wat geen rijkdom of wijsheid vroeger hadden verricht; zij hebben het in hun macht gesteld, hun ellendig gevoel te overwinnen. WOENSDAG 2 MAART 1887: van Iiidunra Bamtoerg's GOjarige tooneelloopbaan. 1. Engel en Duivel. 2. De Bloedzuigers. 3. De Jubilaris. Aanplakbiljetten geven en détail de stukken. Prijzen der plaatsen: bij inteekening lste rang f 1.25, aan 't bureau f 1.49; 2de rang 75 cent. Anuvaiig 8 tinr. Plaatsen te bespreken. Als gewoonlijk worden geen sorties afgegeven. EDUARD BAMBERG. Jubileum-Voorstelling Bamberg, 2Maart1887. Aan het gebouw en bij den Heer STADERMANN, Dijkstraat, liggen lijsten ter teekening en zijn plaatsen te bespreken. De Directie. TE KOOP: geschikt liggende om aan de van Ewijcksluis, buiten of binnen, te laden in 't vaartuig. Te bevragen bij H. RENTENAAR, Stoomweg, AnnaPaulowna. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Yoor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Arrondissements-Rechtbank. Correctioneele terechtzitting van 22 Februari. W. K., te Helder, mishandeling, vrijgesproken. M. C. M., huisvrouw van J. D. M., te Helder, verduistering van goederen, 14 dagen gevangenisstraf. M. B., weduwe C. K., te Helder, diefstal, vrijgesproken. H. W. en J. K., beiden te Helder, verwonding en verbreking van sluiting, ieder 2 maanden gevangenisstraf. G. K., te Helder, mishandeling, f 3 boete, subsidiair 2 dagen gevangenisstraf. J. M. d. V., te Helder, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. A. E. en W. E., beiden te Texel, verwonding en rebellie, de eerste 9 maanden gevangenisstraf en de tweede 4 maanden gevan genisstraf.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 4