Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. Effecten-, Conpon- en Wisselhandel. M. MARMELSTEIN, Nieuwstraat 393. Ontvangen voor kermis-cadeaux: KOPPEN'S VERKOOPHUIS. Grand Thé&tre des Puces. Texelsche kermis! of houtteelt, of in het koninklijk besluit van 25 Augustus 1880 (Staatsblad No. 164), ter uitvoering van art. 3 dier wet, ver- auderingen werden gemaakt, en zoo ja, welke?" 't Was de heer Ritsema Bos van Wageningen die dit punt inleidde. Met do ondervinding in de zeven jaren van haar bestaan verkregen, kan men thans zijn voordeel doen èn hy gaf de ver schillende punten aan, waar, naar 't hem voorkomt, het Koninklijk besluit aanvulling of verbetering noodig had. Dat besluit omvat: Art. 1 diersoorten, die altijd als nuttig worden beschouwd en daarom steeds beschermd worden. Art. 2. diersoorten, die kunnen worden uitgeroeid met toestemming van den Commissaris des Konings. Art. 3. diersoorten, die slechts gedurende de negen eerste maanden des jaars beschermd worden. Het eerste artikel zou naar sprekers oordcel onveranderd kunnen blyven. De rubriek van art. 2 zou kunnen vervallen. Spreeuwen b. v., die daaronder vallen, doen aan de bosschen en velden geen schade en in de tuinen kunnen zy volgens deze wet steeds gedood worden. Zij zouden onder art. 1 kunnen ge bracht worden. De kraaien, hoewel zij ongetwijfeld veel nut doen, veroorzaken aan de andere zijde groote schade. Daarom zou het beter zijn, ze niet te beschermen. Bovendien schijnen die dieren zeer toe te nemen. De musschen verdienen evenmin bescherming, daar zij zich hoofdzakelijk met zaden voeden en slechts enkele rupsensoorten verdelgen. Art. 3, omvattende lijsters, leeuwerikken, vinken en ortolanen, kan slechts veranderd worden, indien de jachtwet mede gewijzigd wordt. Verder zouden enkele diersoorten beschermd moeten worden, hetgeen eveneens door de jachtwet verhinderd wordt. Het koninklyk besluit zou dus in dien zin gewijzigd moeten worden. (Slot in 't volgend nummer.) Kiesvereeniging „Helder." Vergadering, gehouden in het Café „Du Passage," op Donderdag 30 Juni 1887. Na de opening der vergadering, het voorlezen en goed keuren der notulen, werden aan de orde gesteld de Ontwerp statuten dezer Vereeniging, zooals ze door het Bestuur zijn samengesteld, ter verkrijging van de Koninklijke goed keuring. Na bespreking en toelichting, werden die Statuten met eenparige stemmen onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Aan deze Statuten ontleenen we hier art. 2, welks inhoud het doel en de strekking der Vereeniging uitdrukt: „Het doel der Kiesvereeniging is: a. het stellen en aan bevelen van Candidaten, van vrijzinnige richting, voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad; en b. het bespreken en bevorderen van algemeene belangen, inzonderheid met het oog op de gemeente Helder." De Statuten omschrijven uitsluitend de algemeene strekking en inrichting der Vereeniging. Volgens het slotartikel (art. 9), zal al datgene, wat betrekking heeft op den in- wendigen dienst, bij Huishoudelijk Reglement, door de algemeene vergadering vast te stellen, worden geregeld. De inhoud van dit Reglement mag echter niet in strijd zijn met de Statuten. Vervolgens werd aan de orde gesteld: de keuze van Candidaten voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad. De Voorzitter deelde mede, dat er met 1 September a. s. zes vacante plaatsen in den Raad ontstaan, vijf wegens periodieke aftreding en één uithoofde van 't bedanken van den heer J. C. Jansen, die naar elders gaat vertrekken. Na eenige discussie werd, op voorstel des Voorzitters, besloten, dat in deze vergadering een gros zal worden opgemaakt, waaruit in eene later te houden bijeenkomst de definitieve keuze van Candidaten zal geschieden. Bij de samenstelling der voorloopige Candidaten-lijst, werd vastgehouden aan het bepaalde in art. 2 der Statuten, 't welk voorschrijft, dat de Candidaten moeten zijn van vrij zinnige richting. Op Dinsdag 12 dezer zal opnieuw eene vergadering plaats hebben, waarin de keuze van Candidaten zal geschieden. Door den Voorzitter werden, namens het Bestuur, eenige mededeelingen gedaan en nadere mededeelingen toegezegd, in de volgende bijeenkomst te geven. De vergadering werd hierop voor gesloten verklaard. Buitenland. Ook in Engeland wordt zeer geklaagd over de droogte die reeds gedurende drie weken heerscht. In zekere deelen des lands wordt zij een openabre ramp. In de mijndis- tricten van Lancashire zijn de maatschappijen, die het publiek van water voorzien, genoodzaakt, haren afnemers minder te leveren dan overeengekomen is, daar vele regen bakken uitgeput zijn. In Westmoreland en te Cumberland zijn de weiden zoodanig door de zon verschroeid, dat de pachters, niet bij machte hun vee te voederen, gedwongen zijn de beesten zoo spoedig mogelijk tot lagen prijs te verkoopen. De hooilanden hebben in het noorden van Wales veel geléden en het gebrek aan water is zóó algemeen, dat men de toevlucht heeft genomen tot oude putten die reeds lang niet meer werden gebruikt en men het water tegen den bierprijs begint te verkoopen. De inhoud van de groote reservoirs te Liverpool is in veertien dagen met 900,000,000 liters verminderd en ook in die groote haven stad krijgt de bevolking niet meer dan een bepaalde hoeveel heid daags. Eenige fabrieken staan stilmocht de droogte aanhouden, dan is het te vreezen, dat 6000 werklieden in Llanelly in het Rhondda-dal zonder arbeid zullen zijn. Gansche scharen kinderen begeven zich na schooltijd naar de hoogliggende plekken, om water uit de bergbronnen te halen, en in vele oorden wordt de kan water voor 1 a 2 stuivers verkocht. Ook in Westmoreland en Cumberland zijn de gevolgen der droogte verschrikkelijk. Vele dorpen hebben geen water, de weilanden zijn verschroeid en de koeien geven geen melk meer. Een zoo lang aanhoudende en felle droogte heeft men in vele jaren daar niet gehad. Op den avond van Victoria's jubilé is te Londen 33 millioen kubieke voet gas gebruikt. De 777 omnibussen der „London General Omnibus Company* vervoerden van 1226 Juni millioen menschen. Om aan geld te komen heeft de Russische Minister van Financiën voorgesteld uit kerken en kloosters alle kostbaarheden, die niet voor den dienst gebruikt worden, te nemen en daarvoor 3 pets. obligaties te geven. Men denkt, dat de Czaar dit plan zal goedkeuren. Nu het officiëele onderzoek naar het gebeurde bij Paks is afgeloopen, blijkt het, dat de in den Donau ver ongelukte pont 372 personen en 3 paarden bevatte. Er zijn er 176 gered en 151 lijken werden aan wal gebracht, terwijl er nog 45 vermist worden, die eveneens hun dood in de golven vonden, zoodat het getal der slachtoffers 196 bedraagt. De nog vermiste lijken zullen misschien zoo spoedig nog niet gevonden worden, daar er kwaadwilligen waren, die de lijken uitschudden om ze daarna de rivier te laten afdrijven of zelfs te doen zinken. Van de vermiste marktbezoekers van Dorogh, die belangrijke geldsommen bij zich hadden, is tot nog toe geen spoor gevonden. Jl. Zaterdag echter slaagden de gendarmes er in, drie zulke lijkroovers in hechtenis te nemen en men meent een vierden op het spoor te zijn. Ofliciëel is geconstateerd, dat de pont slechts 250 personen bevatten kan; 57 gezinnen verloren hun kostwinners en 134 kinderen werden weezen. Voorloopig worden dezen door het stedelijk bestuur van Paks verzorgd, doch er wordt voor hen thans alom geldelijke hulp gevraagd. Benoemingen, enz. De officieren van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht dr. C. T. Humme en J. C. H. H. Mackay zijn respectievelijk met 6 en 21 dezer bevorderd tot officier van gezondheid lste klasse. De heer S. A. Van Leer, arts, is benoemd tot offficier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht. De tijdelijke officier van gezondheid 2de klasse dr. G. H. Zahle is, ter zake van het eindigen van zijn vierjarig dienstverband bij de Marine, eervol uit den zeedienst ontslagen. De officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht J. G. Ten Noever de Brauw wordt met 16 dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, om tevens dienst te doen in het Hospitaal der Marine. Aan den korporaal J. C. Nieuwenboer, van het 5de bataljon lste regiment infanterie alhier, is de bronzen medaille uitgereikt voor 12jarigen trouwen dienst. Afloop der Openbare Verkooping van Huizen en Erven, op Donderdag 30 Juni 1887, 's avonds 8 ure, in het lokaal Tivoli te Helder, ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN 1. Een Woonhuis met Erf, Molenplein L 230, en een idem, aldaar, L 229 en 228; kooper de heer D. Hoogen- bosch, voor f 3210. 3. Een Woonhuis en Erf, Oostslootstraat, 1446; kooper de heer A. S. Manheim qq., voor f 810. 4. Een Woonhuis en Erf, Hoogstraat, I 496c; kooper de heer J. W. Muller, voor f 763. 5. Een Woonhuis en Erf, Vroonstraat P 231; kooper de heer J. Hoogenbosch, voor f 760. 6. Een Woonhuis en Erf, Vroonstraat P 232; kooper de heer H. Lippe, voor f 775. 711. 5 Woonhuizen en Erven, Vroonstraat, P 234ai, 234ak, 234al, 234am en 234an; kooper de heer P. Thomas, voor f 3181. Totaal f 9499. Perceelen 1215 zijn uit de hand verkocht. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd P. Olfers, marinier, en E. C. Toeburg. W. Blom, scheepstimmerman, en J. Hemelrijk. GehuwdGeene. BevallenE. J. Rijff, geb. Nung, D. OverledenJ. Kater, geb. Hoogvorst, 63 jaren. Gemeente ANNA PAULOWNA, van 1 tot 30 Juni. OndertrouwdE. Groet en P. Schager. R. Mijlhoff en M. G. E. Van der Goes. L. Catoire en D. Kooij. GehuwdJ. De Graaf, 26 jaren, en K. Jongejan, 24 jaren. M. L. Heijligenberg, 22 jaren, en E. Romar, 22 jaren. E. Groet, 28 jaren, en P. Schager, 23 jaren. R. Mijlhoff, 26 jaren, en M. G. E. Van der Goes, 24 jaren. BevallenA. Bruin, geb. Jonker, Z. A. Schuitcmaker, geb. Visser, Z. N. Van Twuyver, geb. Bypost, D. C. Portegijs, geb. Huiberts, D. G. Dekker, geb. Meeldijk, Z. N. De Vries, geb. De Graaf, Z. M. Buik, geb. Baken, Z. T. Ruitenburg, geb. Schouw vlieger, Z. A. Van Diemen, geb. O vermars, leven- looze dochter. OverledenP. Van der Park, echtgenoote van A. Meine, 35 jaren. Gemeente HARINGKARSPEL, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Geboren: Neeltje, dochter van Pieter Schoorl en Marijtje Rutsen. Neeltje, dochter van Jan Bruin en Maartje Kok. Antje, dochter van Klaas De Wit en Trijntje Krul. Elizabeth, dochter van Trijntje Visser. IJf, zoon van Aris Zijdewind en Maartje Boon. Overleden: Maartje Roos, 12 jaren. Aagje Frai, ongehuwd, 21 jaren. Trijntje Schuit, 10 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Juli. Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 1 12 n. 2.5 k. 770.05 t 9.05 16.1 -1.5 0.83 Slechtw. 2 8 wtz. 0.7 768.16 f 7.26 17.5 t 1-6 0.82iVlak. 2 12 zwtw. 2.5 H 768.36 t 7.46 18.5 t 0.9 0.77 Slechtw. Weêrsgesteldheid: 1 Juli 12 u. Lichtbewolkt, mooiweer. 2 Juli 8 u. Helder, mooiweer. 2 Juli 12 u. Idem. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, namiddag 2 uur, bedraagt over de maand Juni 15° 38' 8". In de maand Juni viel er 1.9 millimeter regen en verdampten er 127.2 millimeter hoogte. Gedurende de maanden April, Mei en Juni 1887 is er gevallen 48.9 millimeter regen en uitgedampt 309.5 millimeter. Marktberichten. TEXEL, 30 Juni. Gemaaid Zeegras f 7.50 a 9.50 en gevischt dito f 2.50 a 3.50 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 83 cents per kilogram. Aardappelen f 2 a 6 per hectoliter. ALKMAAR, 1 Juli. Aangevoerd: 31 hectoliter Tarwe; 35 h. Gerst, f 4.60, idem Chev. f 5.50; 51 h. Haver, f3.a3.10; 1 h. Bruine Boonen, f 11; 5 h. Erwten: Groene f 13 en Grauwe f 17, alles per hectoliter. 720 stapels Kaas, wegende 220,000 kilogram; Kleine f 29, Commissie f 25 en Middelbare f 24 per 50 kilogram. HOORN, 30 Juni. Ter Waag gewogen 469 stapels Kaas, wegende 146,605 kilogramhoogste prijs f 29 voor Kleine en f 25.25 voor Commissie per 50 kilogram. AMSTERDAM, 1 Juli. De pryzen der aardappelen waren als volgtFriesche Dokkumer Jammen f 1.60 a 2.dito Fra- neker f 1.30 a 1.60, Zeeuwsche spuische Jammen f 1.75 a 3. Andijker Muisjes f 6 a 7, idem ronde f 4.50 a 5.Westlandsche Klei in manden f 3.20 a 3.50, idem Klei Muisjes f 4.a4.50, Westlandsche Zand Muisjes f 4.80 a 5.20, alles per hectoliter. LEIDEN, 1 Juli. De aanvoer en pryzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 24 Stieren f 50 a 186, 130 vette Ossen en Koeien f 112 a 250 of f 0.56 a 0.64 per kilogram, 72 Vare idem f 96 a 195, 14 Graskalveren f 25 a 48, 110 vette idem f 22 a 61 of f 0.50 a 0.65 per kilogram, 58 nuchtere idem f 4.25 a 11.870 vette Schapen f 20 a 27.of f 0.45 a 0.50 per kilogram, 246 weide dito 12.a 24.326 Lammeren f 5.25 a f 14.30 magere Varkens f 12 a 34, 268 Biggen f 4.75 a 14.Veulens f a 2 Paarden f 54 a 120, 95 Kalf- en Melkkoeien f 98 a 250. NIJMEGEN, 20 Juni. Uiterwaardsch Hooi f 18 a 20 en Binnenveldsch f 13Ja 15 per 500 kilogram. GELDERSCH-VENENDAAL, 30 Juni. Wol. De hoofdmarkt voor dit jaar is gehouden. De aanvoer was groot, de handel vlug. Men besteedde f 0.85 a 1.15 per kilogram. ZUIDBROEK, 29 Juni. Op de Paardenmarkt waren p. ra. 900 stuks aangevoerd. Was de handel in den aanvang flauw, later op den dag was die zeer geanimeerd. Prijzen: Weeldepaarden f 400 a 550, Werkpaarden lste soort f 200 a 400, 2de soort f 100 a 200, Twenters en driejarige f 240 a 325, een enkele zelfs f 450, alles per stuk. ASSEN, 29 Juni. Wol 70 a 80 cents per kilogram. MASTENBROEK, 30 Juni. Kampereilandsch Hooi f 14 a 16, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 13 a 15 en 2de kwaliteit f 11.a 12.50 per 500 kilogram. ZWOLLE, 30 Juni. Op de Paardenmarkt waren 269 stuks aangevoerd. Men besteedde voor Werkpaarden lste kwaliteit f 200 a 300, dito 2de kwaliteit f 80 a 160, Ponnies f 60 a 130, Paarden voor de slachtbank f 24 a 50. De handel was zeer traag. Oud Kamperhooi Hooi geldt f 13 a 14, nieuwe dito f 15, Binnenveldsch f 10 a 13, alles per 500 kilogr., vrij scheep of spoor. KAMPER-EILAND, 26 Juni. Er komt langzamerhand meer handel in nieuw Hooi. Eenige scheepsladingen gingen o. a. naar Deventer. De pryzen liepen op ongeveer f 14 per 500 kilogram. Het oude Hooi is nagenoeg opgeruimd. LEEUWARDEN, 1 Juli. Aangevoerd 3128 stuks Vee: 175 Stieren, f 45 a 275; 30 Ossen, f 65 a 260; 200 vette Koeien, f 90 a 280; 271 Melkkoeien, f 70 a 300; 30 Pinken, f40 a 75 347 vette Kalveren, f 15 a 70; 10 Graskalveren; 20 nuchtere Kalveren, f 4 a 11; 1255 vette Schapen, f 14 a 29; 175 Melk- schapen, f 12 a 23; 277 Lammeren, f 6 al5; 75 vette Varkens, f 45 a 90; 32 magere Varkens, f 20 a 30; 113 vette Biggen, f 20 a 40; 84 magere Biggen, f 5 a 10; 3 Geiten; 31 Paarden, f 25 a 100, alles per stuk. De handel stadig. Naar wij vernemen, hebben eenige heeren een der fraaie stoomschepen van de Stoomvaart-Maatschappij „Zeeland" afgehuurd, om daarmede de revue bij te wonen, die de Koningin van Engeland omstreeks 23 dezer te Spithead over de Engelsche vloot zal houden. Gisterenavond hield de Regelings-Commissie voor de alhier gehouden Nijverheids-Tentoonstelling hare laatste bijeenkomst. Door den Penningmeester der Commissie, den heer J. Schuijt, werd de rekening en verantwoording ter tafel gebrachtna onderzoek hechtte de vergadering daaraan hare goedkeuring. De uitgaven konden door de ontvangsten behoorlijk bestreden worden, zoodat ook in dit opzicht geen reden tot ontevredenheid bestaat. Nadat aan onderscheidene personen hulde was gebracht voor hetgeen door hen is verricht om de Tentoonstelling te doen slagen, werd de Regelings-Commissie ontbonden en de vergadering voor gesloten verklaard, 't Archief is in bewaring gegeven aan eene uit vijf leden bestaande Commissie. Gisteren vierde de heer K. Middelkamp alhier het feest zijner 25jarige ambtsvervulling als inspecteur van politie alhier, 's Morgens ten 9 ure werd de jubilaris per tweespan van zijne woning afgehaald door den brigadier van politie Bergman en den agent der lste klasse Kouseband, en aan zijn bureau nabij de Nieuwebrug opgewacht door den Commissaris van politie, den brigadier der Rijksveld- wacht Smeets en het beschikbare politie-personeel. De Commissaris van politie wenschte den jubilaris geluk met het feest van den dag, wees op de voorbeeldelooze wijze, waarop de heer Middelkamp zich gedurende 25 jaren van zijne vaak moeilijke taak heeft gekweten, roemde 's mans dienstijver in den goeden zin des woords en deed uitkomen, dat de feestvierende het voorrecht smaakt, bij getrouwe plichtsvervulling, zich de achting zijner medeburgers te hebben verworven. Een geschenk, bestaande in een nette schrijftafel, werd hem ten slotte als blijk van waardeering en achting, ook namens hoofd-ambtenaren der gemeente, aangeboden. De brigadier Bergman sprak namens het politie-personeel den jubilaris in gepaste bewoordingen toe en bood hem een fraaien stoel ten geschenke aan. In hartelijke bewoordingen betuigde vervolgens de brigadier Smeets zijne deelneming in 't feest van den dag. Aan 't einde van dit bijeenzijn werd een vleiend schrijven van den heer Burgemeester aan 't adres van den jubilaris voor gelezen, waarna de feestvierende, dankbaar en getroffen, naar zijne woning werd teruggebracht. Daar wachtte hem des namiddags een eigenaardig bewijs van hulde. De heer Charles Spriet, directeur van het Thé&tre des Nouveautés, bracht hem met het aan zijn Théatre verbonden muziek gezelschap een feestgroet en bood hem een eleganten rust stoel aan. Bij de vermelding van 't geen gedaan werd om den heer Middelkamp blijken van hoogachting te geven, voegen wij den wensch, dat hij nog lang gespaard blijve, ook voor zijne belangrijke maatschappelijke betrekking, waarin hij steeds met onverdroten ijver werkzaam is. Voor de kleine en groote kinderen zal op a. s. Maandag het jaarlijksch Volksfeest aanbreken. Wóar men ook al streven opmerkt om de kermis naar 't Rijk' der historie te verwijzen, hier schijnt daar nog niet aan gedacht te worden. Althans van pogingen tot opheffing van dit aloude feest vernamen we hier tot heden nog niets. In dót opzicht is de gemeente Helder beslist conservatief. Zelfs het veront rustend slot der kermis-ontboezeming van Van Zeggelen: „Weg gaan de kramen, „Wee wat nog komt!" heeft hoegenaamd geen invloed gehad op onze achtbare vroedschap, die, naar oud gebruik, op den eersten Maandag in Hooimaand de klok laat luiden, ten teeken dat men, met inachtneming van orde en welvoegelijkheid, vrijuit mag gaan feestvieren. Wel missen we op a. s. Maandag het kleppermanslied, dat ons sinds jaar en dag een „pleizierige" kermis toewenschte, maar we zien er uit, de aloude kermis houdt met veel meer hardnekkigheid stand, dan het den alouden nachtwacht mogelijk is geweest zich te handhaven. Hij heeft het met de uitvaart van 1885 moeten afleggen, en zonder zijn „welmeenenden" wensch moeten wc het er nu maar op wagen, om de kermisweek in te treden. We onthouden er ons van om nauwkeurig te vermelden, wat de kermis ons zoo ai te zien zal geven. Alleen willen we herinneren, dat de heer A. Van Lier, uit ervaring er mede bekend, dat men, te midden der schouwtooneelen, die 't leven dagelijks oplevert, toch nog verlangt naar kunst matige voorstellingen, gedurende de kermis avond aan avond zich bevlijtigen wil om wèlgekozen stukken door zijn gezelschap te doen opvoeren, 't Is ons alleen maar wat vreemd, dat zijne schouwburgtent, in plaats van vóór Tivoli, in de 2de Molenstraat is terecht gekomen. Men was dat sinds jaren zoo gewoon, doch over dit bezwaar, dat zoo heel erg niet is, zal men moeten heenstappen. In ons vorig nommer noemden we reeds, nevens den heer Van Lier, eenige bekende namen van directeuren van plaatsen ter uitspanning. Tot versnapering behoeft men mede niet te vergeefs naar gelegenheid om te zien: Boukamp, Van der Kam, Koppen en we mogen hèm vooral niet ver geten Dirk Visser, van Purmerend, zijn veelvermogende bondgenooten in den strijd tegen ledige magen. Ten slotte de verzekering, dat een aantal neringdoende plaatsgenooten zich beijverd hebbeii om óf bezoekers in hunne uitspanningslokalen behoorlijk te kunnen ontvangen, óf de noodige koopwaar in hunne winkels uit te stallen. Eergisterenavond had een jongeling alhier het ongeluk, bij het zoeken en snijden van bladeren, uit te glijden en daarbij zoodanig te vallen, dat het mes hem vrij diep in de dij drong. Er volgde eene belangrijke verbloeding. De onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp werd door den geneesheer Peltzer verleend. De knaap is thans buiten gevaar. De officier-machinist 2de klasse J. A. Goetz zal den officier-machinist lste klasse A. Jongkees bij de opleiding van machinist-leerlingen te Hellevoetsluis vervangen en, naar men verneemt, daarbij definitief geplaatst blijven. Naar de N. R. Crt. verneemt, zal de ingenieur 2de kl. bij de Marine H. Cop worden benoemd tot hoogleeraar in de scheepsbouwkunde aan de Polytechnische School. Beroepen bij de Herv. gemeente te Ommelanderwijk Ds. N. P. Van Es, predikant te Hoorn op Texel. Getrouwd (bij volmacht): G. N. Z. WALLIN, Gezaghebber bij de Gouvernements-Marine in Nederl.-Oost-Indië, en J. E. BROENS, die tevens, namens wederzijdsche familie-betrekkingen, hunnen hartelijken dank betuigen voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Batavia, Amsterdam, 30 JuDi 1887' Heden overleed, in den ouderdom van 30 jaar en 2 maanden, onze geliefde Broeder, de Heer JAN HENDRIK VEENSTRA. Haarlem, 29 Juni 1887. Namens de familie, AUG. KEUS ER. Door toevallige omstandigheden t c koop: 'SllffgljÉI eene P'ANINO, goed van toon en in palissander- jPlSSggfl 1 houten kast, voor f 100.Te bevragen Adv.- Bureau STADERMANN, Helder. IN- en VERKOOP van EFFECTEN (tot middenkoers).UitbetalingvandiverseCOUPONS tegen den koers van den dag (zonder korting). BELEENINGEN, bezorging van nieuwe COUPON-BLADEN. WISSELS, INKAS- SEERINGEN, etc. Onder beleefde aanbeveling, Eene prachtige collectie Porte-monnaies, Sigarenkokers, Portefeuilles, Albums, Heeren en Dames-Reistasschen, de nieuwste soorten Zilveren Oorknopjes, Broches, Braceletten en vele Luxe-artikelen. SpéeïalMt ia REIS- ea HANDKOFFERS. Buitengewoon lage prijzen. Standplaats: HaVOnplOln. Ongelooflijk en toch waar. De Directie heeft hiermede de eer het geachte publiek te berichten, dat hij gedurende de kermis eenige voor stellingen zal geven met zijne gedresseerde Vlooien. Eenig in dit genre. LION BARZILAY DA SILVA. Eerste Rang 25 cents. Tweede Rang 15 cents. Zie verder strooi- en groote biljetten. GROOTE OPRUIMING, wegens bijzondere redenen, tot veel verminderde prijzen. Boe wel uw voordeel! Met aanbeveling, UEd. Dienaar, J. J. KUIJPER, Parkstraat, Borg op Texel.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3