Vervolg Nieuwstijdingen, Vergadering van den Raad ADVERTENTIÈN. Notaris HORDIJK, te Helder, een vorig geslacht die ouderwetsche paviljoens, die men hier en daar nog aan den weg ziet, met groote vensters om te zien en om gezien te worden, ofschoon het huis slechts op een steenworps afstand is. Daarin vindt men des middags dikwijls gezinnen rondom een tafel met allerlei dranken en dagbladen." Op Linden- roede is het zomerhuisje echter weggenomen. Het oud-Hollandsche meubilair vindt een waardeerend criticus in den heer Crommelin, en men kan zich voorstellen, hoe hij al de fraaie curiositeiten uit vervlogen dagen bewondert. Het roggebrood bij het ontbijt is voor hem ongenietbaar, maar overigens ziet hy met welgevallen op al zyn Hollandsche maaltijden terug. De theestoof, de aan spreker, de bedekte klopper bij geboorten, de pinken van Zand- voorf, het persico-drinken der boeren, de sjees, het «patertje langs den kant", enz., alles vindt op zijn beurt vermelding in dit aardig gekout van den vroolyken Engelschman. De preek in de Groote Kerk te Haarlem duurt te langdaarom gaat men naar de leelijke Waalsche kerk, waai- «voor de collecte twee zwart fluweelen slaapmutsjes met kwasten aan lange stokken rondgedragen worden*. Het fraaist van alles is de kleederdracht der weesmeisjes van Haarlem, met zwarte rokken, mouselinen kapjes, lange witte mofjes en korte mouwen, de eene rood, de andere blauw." Eenige fraaie houtgravuren, naar teekeningen van M. Ten Kate, zijn in den tekst gevoegd en verhoogen den indruk van het geheel. In de «Landb. Crt." wordt door den heer H. M. Hartog, te Barneveld, op het nut van coöperatie van den landbouw gewezen. Wanneer men ziet, dat de beste boter op de markt voor 80 tot 90 centen verkocht wordt, op denzelfden dag, dat de stedeling voor precies dezelfde qualiteit f 1.5Ó a f 1.60 betaalt; dat de landbouwer thans 30 a 32 cent per kilogram ruw 54 centen schoon, voor zijn gemeste kalveren ontvangt, terwijl de stedeling f 1. f 1.20, en voor de fijnste stukken nog duurder per kilo gram kalfsvleesch betaalt, dan mag gevraagd worden, of het belang van den landbouwer niet medebrengt, dat hij tracht, zich zonder een massa tusschenhandelaars, regelrecht met de consumenten in verbinding te stellen. Om hierin te slagen is iets noodig, wat veelal ontbreekt, nl. vertrouwen. Dit nu kan opgewekt worden, hetzij door het oprichten van coöperatieve Vereenigingen, onder het bestuur van bekende achtenswaardige personen, hetzij door rechtstreeksche tusschenkomst der Landbouw-Maatschappijen en vooral der afdeelingen. Van het eerste zien wij een voorbeeld in de Vereenigingen tot verkoop van tafelboter, zooals men die in Duitschland, o. a. te Oldenburg, aantreft, waar de boter door de Vereeniging gekeurd, in drie quali- teiten verdeeld en onder haar vlag aan particulieren ver kocht wordt, met een maandelijksche afrekening aan de boeren. Voor de tusschenkomst der Landbouw-Maatschappij kan ten bewijze strekken, het aannemen van een handelsmerk door de Friesche Maatschappij van Landbouw. Ditzelfde kan in eenigszins anderen vorm door de landbouw-afdeelingen op veel grooter schaal uitgebreid worden, door als het ware het patronaat over de eerlijkheid en de goede trouw van eenige landbouwers te aanvaarden. In nog veel grooter mate dan bij den verkoop van producten, kan de landbouwer zich bij inkoop van de benoodigde grondstoffen, als voedingsmiddelen, meststoffen, enz., bevoordeelen, wanneer hij van het coöperatieve stelsel gebruik maakt. Van groote beteekenis zijn voorts de coöpera tieve Vereenigingen voor den landbouw als grondslag voor een doelmatig landbouw-crediet. Een min of meer comische mededeeling wordt uit Breda gedaan, wat betreft de jongste Gemeenteraadszitting. Een der Raadsleden deed nl. opmerken, dat een persoon, die wel in staat is champagne te schenken en champagne te drinken, gedurende drie achtereenvolgende jaren ver zuimd heeft, gevolg te geven aan zijn verplichting tot het betalen van hoofdelijken omslag, wat noodzakelijk een wanverhouding in het leven roept ten opzichte van den armen burger, die bij het minste verzuim van dien aard bedreigd wordt met den verkoop zijner goederen en daar door dikwerf genoodzaakt wordt zijn toevlucht te nemen tot de bank van leening. Het Raadslid kwam daardoor tot de conclusie, dat er gemeente-ambtenaren zijn die hun plicht verzaken, zoodat hij het raadzaam oordeelde, hierop de aandacht van Burge meester en Wethouders te vestigen. De Voorzitter antwoordde den spreker, dat hij hierom trent de noodige inlichtingen zou inwinnen, doch hij deed ter loops opmerken, dat de Gemeente-ambtenaren niet almachtig zijn en de geregelde invordering der belastingen niet zelden met groote moeilijkheden gepaard gaat. Een ander lid vulde deze opmerkingen aan met de mededeeling, dat de persoon, over wien gesproken werd, niemand anders was dan de heer J. F. De Booy, pas tot lid van den Raad gekozendoch dat hij juist des morgens ten kantore van den gemeente-ontvanger zich van zijne verplichting gekweten had. Buitenland. Prins Ferdinand van Coburg, de nieuwe Vorst van Bulgarije, kwam jl. Donderdagmorgen om zes uur te Widdin aan. Een boot met inwoners der stad was hem tegemoet gestoomd. De Prins werd ontvangen met een salvo van honderd kanonschoten; de bevolking juichte hem vol geestdrift toe. De troepen stonden bij zijn aankomst langs de kade geschaard. Een tallooze menigte bewoog zich door de straten. De autoriteiten en de geestelijkheid ontvingen den Vorst. In antwoord aan den aartsbisschop, heeft de Prins het volgende gezegd, wat onder het Bulgaarsche volk verspreid zal worden: «Eenstemmig gekozen tot Vorst door de vertegenwoor digers der Bulgaarsche natie, acht ik het mijn heiligen plicht, mij zoo spoedig mogelijk te begeven op het grond gebied van mijn nieuw vaderland, en mijn leven te wijden aan de grootheid en welvaart van mijn geliefd volk. Ter wijl ik u dank zeg voor het geschonken vertrouwen, ben ik overtuigd, dat het volk mij zal helpen om de welvaart van ons land te ontwikkelen en te verhoogen, ten einde het eene gelukkige toekomst te verzekeren.* De «Köln. Ztg." wijdt eene uitvoerige beschouwing aan 's Prinsen troonsbestijging. Hij zal zeker rekening behooren te houden met Ruslands ongenoegen over den loop der febeurtenissen, maar het blad meent zeker te weten, dat e Czaar niet tot eene bezetting van Bulgarije zal over gaan; op dit punt moet de Prins volkomen zekerheid hebben. Ook Turkije zal niets doen, wat er ook in Bul- §arije gebeuren moge. De buitenlandsche betrekkingen zijn us wel niet schitterend, doch ook volstrekt niet veront rustend. De toestanden in het binnenland zijn echter van dien aard, dat er- buitengewoon veel tact, geduld en geluk toe zal moeten behooren, om daar de zaken in orde te krijgen en te houden. Een allervreeselijkst ongeluk heeft jl. Donderdag op den Toledo-Petoria and Western-spoorweg plaats gehad. Een trein met pleizierreizigers, ten getale van 960, naar de Niagara, met twee locomotieven, zou over eene kleine houten brug rijden, die vuur gevat had door de vonken van een onmiddellijk voorafgeganen trein en reeds bran dende was. De machinist zag dat de brug brandde, maar kon den trein niet meer stoppen. Toen nu de trein op de brug kwam, zakte deze ineen en de trein viel in het water. De meeste rijtuigen zijn totaal verbrijzeld. Meer dan honderd reizigers zijn gedood en omstreeks vierhonderd zouden gekwetst zijn. De omliggende dorpen, waar de lijken tentoongesteld zijn, leveren het schouwspel op van «morgues.* De landbouwers in de Midden-Staten en in het Westen van Noord-Amerika zijn zeer verontrust over de langdurige droogte. Jl. Woensdag is er in enkele dis tricten van het land, welke door de droogte bezocht waren, regen gevallen, zoodat men hoopt dat er thans eenige ver betering zal komen. In verschillende gedeelten des lands is men bevreesd voor een volslagen gebrek aan melkpro ducten, ten gevolge van den uitgedroogden toestand der landerijen. In de laatste drie weken zijn bijna 20 menschen in Zwitserland om het leven gekomen, bijna allen door eigen onvoorzichtigheid bij het ondernemen van bergtochten. In de Zweedsche vesting Vaxholm werden jl. Donder dagnamiddag door het springen van granaten 19 soldaten gedood en velen gekwetst, onder dezen ook drie officieren. In Engeland is een bijzondere commissie benoemd in zake de wet op de Zondagsrust aan de Postkantoren. Zij heeft dezer dagen verslag uitgebracht, en stelt voor de bezorging van drukwerken, andere dan nieuwsbladen, des Zondags geheel te staken; de bezorging van brieven in steden te doen ophouden, tenzij een meerderheid van twee derden van den Raad wenscht daarmede door te gaan, en op het land, als twee derden van de belastingschuldigen dit verlangen. Zij stelt verder voor, dat, waar de bezor ging ophoudt, een uitgifte aan het Postkantoor zal plaats hebben. Uit Verona wordt gemeld, dat de heer Bove, de welbekende onderzoekingsreiziger, die o. a. Prof. Nordenskjöld vergezelde op zijn tocht door de noord-oostelijke passage, zichzelven heeft doodgeschoten. De gezondheidstoestand van den heer Bove was sedert eenigen tijd niet gunstig. In zijn werk ««Ce qu'on mange k Paris" vertelt Pierre Delcourt o. a. het volgende: V Morgens komen de Parijsche kooplieden in de Halles de aangevoerde kluiten boter keuren; zij doen dat door een metalen stang in de boter te steken en die er dan uit te halen met een klein klontje er aan. Dat klontje houden zij een oogenblik in den mond en spuwen het dan uit. Welnu, hetgeen zij uitspuwen, wordt door een «industriëel* met zorg bewaard. Hij laat den vloer opvegen met al het stof en de vuilnis, laat alles smelten en verkoopt dan de boter, die hij aldus verkrijgt, aan de menschen die in de open lucht gebakken aardappels enz. te koop aanbieden! Eene dame te Luik, die er 26 katten op nahoudt, is door de Rechtbank aldaar tot 20 francs boete veroor deeld, wegens den last, dien haar lievelingen aan de buren veroorzaakten. Te Moskou gaf onlangs een clown in een paardenspel voorstellingen met een geleerd varkeno. a. werd het dier een mandje voorgezet, waarin zich gouden, zilveren en papieren roebels heetten te bevinden. Voor de gouden en zilveren munten toonde het den grootsten eerbied, doch voor het papierengeld trok het voortdurend zeer verachte lijk den neus op, tot groot vermaak van het publiek. De politie kwam er echter weldra bij, en 24 uur later werd de grappenmaker met zijn varken over de grenzen gebracht, om daar te kunnen nadenken over zijn vergrijp: beleedi- ging van den papieren roebel «Een onschuldig veroordeelde in zijn eer hersteld door het getuigenis eener koe," zou men de volgende ge schiedenis kunnen betitelen, die door de «Magd. Ztg.* wordt medegedeeld. De veehandelaar Gumprich uit Berg- hors zond eene koe, die hij twee maanden vroeger uit Emsdetten gekocht had, aan de oorspronkelijke eigenares, vrouw Böhmer, terug, omdat het dier niet voldaan had aan de gestelde voorwaarde, binnen een bepaalden tijd melk te geven. De vrouw bezwoer, bij hoog en laag, dat de koe, die Gumprich brengen liet, niet het dier was, dat zij hem had verkocht. De zaak kwam voor het gerecht; Gumprich hield zijn onschuld vol, maar de getuigen ver klaarden hetzelfde als vrouw Böhmer en de man werd tot een week gevangenisstraf veroordeeld. Hij kwam echter in beroep en zijn broeder had den gelukkigen inval, de koe zelve het bewijs te geven voor zijn onschuld. Men bracht de koe, onder toezicht van een veearts, in de nabij heid van Emsdetten en zie, het dier liep dadelijk naar den stal van vrouw Böhmer. Men herhaalde de proef van een ander punt met hetzelfde gevolg. Dit gold voor een doorslaand bewijs en Gumprich werd vrijgesproken. Dat de getuigen hem schuldig verklaarden, kwam hierdoor, dat de koe inderdaad in de stallen van den beklaagde van voorkomen was veranderd; het dier was aanmerkelijk vetter en grooter geworden. Een lastige opdracht. De directeur van het Postkantoor te Newhaven (Connecticut) kreeg uit Ohio een brief, waarin een andere brief was ingesloten, met het verzoek, dien ongeopend ter hand te stellen aan het mooiste en flinkste meisje van Newhaven tusschen 18 en 24 jaren. Benoemingen, enz. De luitenant ter zee 2de klasse W. Van Voss, uit Ooït- Indië teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdP. H. G. B. Gode, scheepskok by de Marine, en J. A. Van 't Hert. GehuwdGeene. BevallenM. J. Dalmeijer, geb. Annart, D. G. Boogaard, geb. De Waard, Z. Overleden A. Kouseband, 6 maanden. E. Rijkers, 7 maanden. J. Koopman, 70 jaren. IJ. Van Veen, geb. Van der Werf, 67 jaren. In de opgaaf van den Burgerlyken Stand der gemeente ™r' Texel (zie ons vorig nummer), staat in de rubriek I «overlyden" Pieter Kuiter, zoon van Maarten Kuiter en Maartje Lange; dit moet zyn: Pietje Kuiter, dochter van Maarten Kuiter en Martje Lange, Gemeente WIERINGEN, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd en Gehuwd: Pieter De Wit en Antje Keyzer. Geboren: Hiltje, dochter van Jan Wiegman en Aaltje Breet. Tetje, dochter van Jan Lont en Geertje Ruyter. Dieuwertje, dochter van Jan Lont en Aaltje Metselaar. Trijntje, dochter van Pieter Pruimboom en Maartje Vermeulen. Cornelis, zoon van Jan Jongkind en Geertje De Jong. Cornelis, zoon van Lammert De Haan en Antje Pruimboom. Maartje, dochter van Volkert De Wit en Maartje Rotgans. Aaltje, dochter van Simon Numeijer en Antje Ter Keurst. Neeltje, dochter van Dirk Tysen en Mijntje Halfweg. Engelina Alida, dochter van Willem Rasch en Cornelia Engel. Overleden: Antje Kuut, echtgenoote van Tys Kort, 40 jaren. Geertje Wagemakcr, dochter van Albert Wagemaker en Aaltje Schram, 5 jaren. Sijtje Zomerdijk, echtgenoote van Simon Koster, 42 jaren. Anna Maria List, dochter van Coordt List en Marytje Boersen, 9 jaren. Antje Tijsen, dochter van Jan Tysen en Antje Metselaar, 18 jaren. Nan Mulder, zoon van Jacobus Mulder (overleden) en Maartje Snooy, 23 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder(Landskeet). 3 3 to 3 -< a Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 12 12 nwtn. 8 k. 760.43 -0.27 13.7 -5.2 0.79 Golvend 13 8 zto. 0.3 H 757.52 -3.18 12.4 -4.8 0.86 Vlak. 13 12 zto. 0.5 757.58 -3.12 12.4 -6.5 0.93 t Weêrsgesteldheid: 12Aug. 12 u. Dichtbewolkt, winderig, koel. 13 Aug. 8 u. Dichtbetrokken, regen. 13Aug. 12 u. Idem. 325ste Staatsloterij. Tweede klasse. Vierde lijst: No. 2586 f 400. Nos. 1269 en 14676 ieder f 100. Marktberichten. TEXEL, 11 Augustus. Aardappelen f 4.50 per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 6 a 8.50 en gevischt dito f 2.25 a 3.50 per 100 kilogram. Karweizaad f 14.a 14.50 per 50 kilogram. Ongewasschen Wol 83 cents per kilogr. Haver f 3.50 per hectol. ALKMAAR, 12 Augustus. Aangevoerd: 8 hectoliter nieuwe Tarwe, f 7 a 8; 61 h. Rogge, f 5.75 a 6.35; 151 h. Gerst, f4 a f 4.75; 105 h. Haver, f 2.87£ a 3.75; 1 h. Bruine Boonen 8 h. Mosterdzaad: Rood f 11, Geel f 10.50; 187 h. nieuw Kool zaad, f 8.25 a 8.90; 512 h. Karweizaad, 14 a 15, 8 h. Vale Erwten, f 8.75 a 9.50; alles per hectoliter. Ter Waag gewogen 594 stapels Kaas, wegende 141,463 kilogr. Kleine f 30.50, Commissie f 27 en Middelbare f 27.50 per 50 kilogram. HOORN, 11 Augustus. Ter waag zijn gewogen 355 stapels Kaas, wegende 98,053 kilogramhoogste prijs per 50 kilogram f 32 voor Kleine en f 27 voor commissie. HOORN, 12 Augustus. Aangevoerd 440 Schapen, van f 16 a f 24 per stuk. Handel vlug. ENKHUIZEN, 11 Augustus. Prijzen der Zaden en Granen Mosterdzaad f 16.50, Karweizaad f 14.75 a 15.Gerst f 4. a f 4.50, Haver f 3.a 3.50, Grauwe Erwten f 14.25,. Vale dito f 7.a 7.50, alles per hectoliter. Aangevoerd 14 stapels Kaas, f 29 per 50 kilogram. Boter 60 a 62£ cent per kop. Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 Btuks. Biggen f 3 a 6, Konijnen 10 a 50 cents en magere Varkené f 9 a 13 per stuk. Handel vlug. AMSTERDAM, 12 Augustus. De pryzen der Aardappelen waren als volgt: Geldersche Blauwe f 2.50 a 2.70, dito Kralén f 3.20 a 3.25, Katwijker Zand f 3.a 4.50, Noordwijker Zand f 2.a 3.40, idem ronde f 3.50 a 4.Haarlemmer Zand f 1.50 a 1.60, Friesche Hamburgers f 2.70 a 2.90, idem Zaaiers f2.30 a 2.40, Hillegommer Zand f 2 a 4, alles per hectoliter. Aangevoerd 8 versche ladingen. Handel flauw. LEIDEN, 12 Augustus. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 90 Stieren, f 50 a 170; 196 vette Ossen en Koeien, f 115 a 220 per stuk of 44 a 62 cents per kilogram; 60 Varekoeien, f 108 a f 190; 5 Graskalveren, f 25 a 42; 80 vette Kalveren, f 26 a 65 per stuk of 45 a 65 cents per kilogram31 nuchtere dito, f 4 a f 12; 1338 vette Schapen, f 18 a 27 per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 610 Weideschapen, 10.50 a22; Lammeren, f af 46 magere Varkens, f 15 a 27; 292 Biggen, f 3.75 a 1?; Veulens, f a 2 Paarden, f 36 a 52; 96 Kalf- en Melkkoeien, f 116 a 210; alles per stuk. NIJMEGEN, 11 Augustus. Uiterwaardsch Hooi f 16 a 18 en Binnenvcldsch f 11 a 13 per 500 kilogram. ASSEN, 10 Augustus. Wol 70 a 80 cents per kilogram. MASTENBROEK, 11 Augustus. Kamper-eilandsch Hooi f 17.a 18.50, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 15 a 16 en 2de kwaliteit f 12 a 14 per 500 kilogram^ DEVENTER, 12 Augustus. Hooi f 30 a 36 per 1000 kilogr. LEEUWARDEN, 12 Augustus. Aangevoerd 3323 stuks Vee 120 Stieren, f 40 a 26050 Ossen, f 125 a 2C0300 vette Koeien, f 90 a.240; 195 Melkkoeien, 65 a 2.85;.50 Piuken, f 30 a 70; 184 vette Kalveren, f 15 a 5518 Graskalveren; 24 nuchtere Kalveren, f 5 a 8; 1672 vette Schapen, f 17 a3a; 50 Melkschapen, f 12 a 24; 305 Lammeren, f 4 a 9; 50 vette Varkens f 40 a 7525 magere Varkens, f 12 a 20208 vetje Biggen, f 20 a 30; 52 magere Biggen, f 5 a-9, alles per stuk f 7 Geiten en Bokken; 13 Paarden. De handel in Hoornvee stadig, overigens pryshoudend. Zr. Ms. schroefstoomschip lste klasse «Van Speyk," onder bevel van 's Konings adjudant, den kapitein ter zee Jhr. J. A. Roëll, is in den morgen van 10 dezer te Batavia aangekomen. Aan boord was alles wet. De generaal-majoor Hardenberg, commandant der 2de divisie Infanterie, bevond zich gisteren alhier, tot bet houden eener inspectie over het 5de batailjon lste regiment Infanterie, alhier in garnizoen. De kapitein der artillerie G. J. De Vidal de Saint- Germain, die tijdelijk belast is geweest met het garnizoeps- commando te Willemstad, is naar zijn garnizoen alhier teruggekeerd. De levering van 1000 ton (l,000,000kilogram) Oostkust kolen, ten dienste van het MaritiemeEtablissement Willems oord, waarvan de aanbesteding op 5 dezer bij de Directie der Marine alhier plaats had, is opgedragen aan den heer C. Berghuijs, te Amsterdam, op één na de laagste inschrijver. Voor den wekelijkschen pakjes- en pakkettendienst van Amsterdam naar Nederl. Oost-Indie, van de heeren H. Prins Co., kunnen goederen worden aangenoipen door de expeditie-onderneming Van Gend Loos, die de vracht daarvan naar Amsterdam den afzender niet in reke ning brengt. Het tarief van dezen dienst is zeer goedkoop. Tot 1 kilo gewicht kan men verzenden voor 85 cents, tót 3 kilo voor f 1.35, tot 5 kilo voor f 1.85, bij een maximum gewicht van 20 kub. palm, en tot hooger gewicht naar evenredigheid, naar Batavia, Samarang, Soerabaja en Padang. Gisterenavond vergaderde in Tivoli de Commissie voor de Volksbijeenkomsten, die vanwege het plaatselijk Nütsdepartement iederen winter plaats hebben. De nieuw benoemde leden werden door den Voorzitter welkom ge- beeten en de spreekbeurten en verdere werkzaamheden voor de bijeenkomsten in den winter 1887/88 werden daarop geregeld. Met genoegen werd door de vergadering Vernomen, dat het déficit, 't welk in den vorigen winter door onderscheidene oorzaken in de kas was ontstaan, dank zij de krachtige hulp, door het plaatselijk Nütsdepartement betoond, thans geheel is verdwenen. De heeren Mooy, Weber, Roukens, Thie en Baert werden als bestuursleden herkozen. Ten einde aan het hoofd der administratie bij het Departement van Marine te Batavia op te treden, vertrekt de inspecteur van administratie der Marine W. H. F. Vogel, laatst magazijnmeester van levensmiddelen en kleeding te Amsterdam, op het einde der maand October a. s. naar OdBt-Indië. f Men schrijft, ons van Texel, dd. 12 dezer: «Naar alle waarschijnlijkheid is nabij deze kust een schip verongelukt. Sedert een paar dagen toch is het strand als bezaaid met lucifers, die uit zee aanspoelen. Nabij de Koog moeten balen met spek, benevens eene hoeveelheid machine-olie op het strand zijn geworpen. Ook is bij de Slufters een scheepsmast, ter lengte van 53 voet, aangespoeld." Een soldaat en een meisje zijn nu juist niet elkanders grootste vijanden, zegt men. Maar heel vriendschappelijk gezind tegenover de vrouw uit Delft, die zich gisteren voor de Rechtbank te 's Hage te verantwoorden had, zal hij, die als eerste getuige optrad, wel niet geweest zijn. Uit zijn verhaal toch bleek, dat het meisje bij zekere ge legenheid, terwijl de landsverdediger in Morpheus-armen lag, een onbescheiden blik had geworpen in zijn geldbuidel, en nog onbescheidener, een bankbiljet van f 100 daaruit had genomen. Aan bekennen van dit feit dacht beklaagde niet. Zij had het van den militair gekregen, zeide zij, en eens ge gever, bleef gegeven. De substituut-officier van justitie, Mr. Baron De Vos van Steenwijk, wilde haar ook wel iets geven, nl. 1 jaar gevangenisstraf. Haar toegevoegde verdediger, Mr. Kappeyne Van de Coppello, geloofde, dat de beklaagde de waarheid sprak met te zeggen, dat zij 't biljet ten geschenke heeft gekregen, en beval haar overigens in de clementie van haar rechters aan, nadat hij vooraf een juridisch pleidooi had geleverd, omtrent het een beklaagde gewaarborgd recht van verzet tegen het arrest van terechtstelling, op welk recht hij meende, dat zijn cliënte niet voldoende was opmerkzaam gemaakt. Aanstaanden Vrijdag uitspraak. (Vad.) der gemeente Helder, op Dinsdag den 16 Augustus 1887, j des avonds ten zeven ure. Helde», den 13 Augustus 1887. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. Onderwerpen ter behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven benoemde Raadsleden. 2. Rekening en verantwoording 1886. 3. Suppletoire begrooting 1887. 4. Vaststelling suppletoir kohier hoofdelijken omslag. 5. Bemerking besluiten heffing hondenbelasting en marktgeld. 6. Overplaatsing onderwijzer. 7. Ontslag onderwijzer. 8. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag. 9. Mededeeling ingekomen stukken. Heden overleed onze Zuster en Behuwdzuster MARIA HERMINA SIEMERS, in den ouderdom van ruim 59 jaren. Mede namens verdere familie: P. H. VAN OSSIEMERS. G. VAN OS. Schagerbrug, 11 Augustus 1887. F. KAAN Kz., Echtgenoot en kinderen roepen hun familie, vrienden en bekenden een hartelijk vaartwel toe bij hun vertrek naar Amerika. Dé patentbladen 1887/88 voor de gemeente Anna Paulowpa kunnen ter Secretarie afgehaald worden van 15 Augustus tot 22 Augustus e. k., tusschen 9 en 1 uur van eiken werkdag. Bij niet afhaling worden zij uitgereikt tegen betaling van 10 cents. T ES K. O O IPs Het Vale-Erwten-stroo van 2.60 - hectaren. Te bevragen bij H. WAIBOER Az., te Winkel, Groetpolder. zal, in het lokaal „Mugl* laernm" aldaar, op WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1887, a.v. 8 uren, publiek verkoopen: Een wel ingericht en zeer goed onderhouden HEERENHUIS en ERF, bevattende marmeren Gang, ruime geplafoneerde Kamers met suite, van stookplaatsen voorzien, en Gas- en Waterleiding, en TUIN, aan bet Ankerpark te Helder, K. 220, groot 1 are 39 centiaren. Te bezichtigen twee dagen vóór en op den verkoopdag van 112 uren, mits vooraf belet vragende. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Makelaar OUDENHOVEN en ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK, alwaar de veilconditiën ter inzage liggen*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3