ADYERTENTIÈN. Vervolg Nieuwstijdingen. Publieke Yerkoopmg ONROERENDE GOEDEREN. J. H. M00JEN, Makelaar te Texel, Publieke Yerkooping ROEREND GOED. J. H. M00JEN, Makelaar te Texel, R. A. KAAN. républiqueIk antwoordGod save the QueenEn we verlaten elka&r. De Staatscourant bevat het volgend verslag omtrent de verwachtingen van den oogst in de provincie Noordholland over 1887. Hoewel het zich in het algemeen aanvankelijk liet aan zien, dat, tengevolge van de koude in Mei en in het begin van Juni, vele gewassen aanmerkelijk zouden lijden, wordt van sommige toch nog een goede oogst tegemoet gezien. Dit betreft allereerst de haver, de tarwe en de gerst, waarvan in de meeste gemeenten een goed, in eenige zelfs een uitmuntend beschot wordt verwacht. Van de rogge verwacht men eene middelmatige opbrengst, terwijl de oogst van de boekweit beneden het middelmatige zal blijven. Van het karweizaad wordt eene goede opbrengst verwacht. Het mosterdzaad belooft een gunstigen, en in sommige gemeenten zelfs een uitmuntenden oogst. Van de peulvruchten, die uitmuntend te velde staan, wordt een ruime oogst tegemoet gezien. Het vlas belooft eene tamelijk goede opbrengst. Omtrent de aardappelen wordt medegedeeld, dat de vroege soorten, ten gevolge van de langdurige droogte, eenen geringen oogst geven, hoewel de kwaliteit goed ge noemd wordt. Van de latere soorten wordt een beter beschot verwacht. De bekende ziekte heeft zich nog niet vertoond. Minder gunstig luiden de berichten omtrent de vrucht- boomen. Wel hebben de meeste rijk gebloeid, maar door de langdurige koude en de nachtvorsten zijn de vruchten klein en weinig in getal. Van de opbrengst heeft men dan ook zeer weinig verwachting. Het gewas der bloembollen was, evenals ten vorigen jare, niet ongunstig te noemen. De graslanden bleven door de aanhoudende droogte dor en schraal. De hooioogst bleef dan ook beneden het middelmatige, met betrekking tot de hoeveelheid. De hoedanigheid van het hooi wordt echter goed, en in sommige gemeenten zelfs uitmuntend genoemd. Buitenland. Nog altijd is Bulgarije zonder nieuw ministerie en wacht men er met spanning op de dingen die komen zullen. De Duitsche Kroonprins wordt met zijn gemalin en zijn drie dochters in de eerste helft dezer week te Berlijn terugverwacht. Zij nemen de reis over Queensborough en Vlissingen, waar zij 1 September verwacht worden. Zij blijven slechts kort te Berlijn en gaan waarschijnlijk reeds na enkele dagen door naar Tyrol, om dan geruimen tijd in Zwitserland te vertoeven. De Duitsche Keizer is geheel hersteld en zal de herfst- manoeuvres gaan bijwonen. Alles rustig te Ostënde. De gearresteerden bij de onlusten zijn op verzoek van het Gemeentebestuur weer in voorloopige vrijheid gesteld en uit Brugge terug gekeerd. Zonder verzet hebben een paar Fransche visch- schuiten hun lading gelost en verkocht; bij 't hijschen van de Fransche driekleur juichten de Belgische visschers de vreemde vakgenooten zelfs toe natuurlijk bij wijze van hatelijkheid tegen de Engelschen. Vele badgasten hebben Ostende om de standjes verlaten. Op de beroemde proefvelden van Rothamsted in Enge land zijn door de bekende onderzoekers Lawes en Gilbert ook proeven genomen omtrent het eigenaardig verschijnsel van de zoogenaamde „klaverraoeheid* van den grond. Terwijl het niet gelukt was, bij den onafgebroken verbouw van klaver op gewoon bouwland voordeelige oogsten te verkrijgen, zijn van een rijken tuingrond, die vermoedelijk 2 of 3 eeuwen lang onder eene gewone tuincultuur gestaan had, sedert 1854, tot nu toe in bijna onafgebroken volgorde rijke klaveroogsten behaald. De zoogenaamde klavermoeheid moet dus niet toegeschreven worden aan den schadelijken invloed van afscheidingen (of wel uitscheidingen) op den onmiddellijk volgenden oogst, maar berust hoofdzakelijk op een uitputten van den grond. Als de grond klavermoede is, kan men zich op geen der gewone besmestingsmiddelen volkomen verlaten. Het eenige middel om zich goede oogsten van roode klaver te verzekeren, bestaat tot nu toe hierin, dat men eenige jaren laat voorbijgaan, voordat men op hetzelfde veld weder klaver verbouwt. De wereldkampioenprijs der boksers werd dezer dagen te Boston aan J. Sullivan toegekend. Het is een „belt" of ceintuur van massief goud, prijkende met 291 diamanten en ter waarde van f 25,000. Het opschrift luidt: „Het meesterschap der wereld. J. Sullivan, de burgers der Ver- eenigde Staten, 4 Augustus 1887." Met wien om het meesterschap gesteden werd, wordt niet gemeld. Koningsbruggen, geb. Gouwenberg, Z. G.1 Stuivenberg, geb. Verboom, D. A. M. J. Riemerts, geb. Bruens, Z. Overleden: E. Bruin, geb. Duimker, 68 jaren. G. Steilberg, 3 dagen. Levenloos aangegeven 1. Gemeente SCHAGEN, van 23 tot 29 Augustus. Ondertrouwd en Bevallen: Geene. Gehuwd: Gesienus Van Heerde en Antje Buis. Overleden: Antje Beerepoot, 69 jaren en 8 maanden. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Augustus. Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 28 12 ztw. 0.1 k. 755.55 -5.35 20.2 t 1.9 0.91 Vlak. 29 12 zw. 755.11 -5.79 19.5 t 1.3 0.83 wein.gv. 80 8 zw. 16 754.10 -6.80 18.0 t 1.7 0.91 Hol in z. 30 12 zw. 15 754.84 -6.06 19.1 t 0.9 0.84 28 Aug. 12 u. Betrokken, mooiweer. 29 Aug. 12 u. Bewolkt, mooi, winderig. 30 Aug. 8 u. Bewolkt, onstuimig, buiig. 30 Aug. 12 u. Idem. Marktberichten. TEXEL, 28 Augustus. Onderstaande artikelen golden in de afgeloopen week de volgende prijzenKoeboter 55, Schapenboter 40 en Schapenkaas 14 a 16 cents per half kilogram. Kip-eieren f 2.75 a 3.25 per 100 stuks. Koehuiden 29 a 30 cents per kilogram, Paardenhuiden f 8 a 6 per stuk. ALKMAAR, 27 Augustus. De aanvoeren en prijzen van het Vee waren als volgt: 3 Paarden, f 40 a 125 25 Koeien, f 90 a f 18023 nuchtere Kalveren, f 6 a 1665 Schapen, f 10 a f 2184 Lammeren, f 6 a 12117 magere Varkens, fll a 15 147 Biggen, f 3 a 6; 4 Bokken en Geiten, f4 a 9, alles per stuk. ALKMAAR, 29 Augustus. Aangevoerd: 17 Koeien, f 120 a f 160; 171 vette Kalveren, f 35 a 95; 22 nuchtere dito, f 6 a f 19; 505 Schapen, f 16 a 23; 4 Lammeren, f6; 40 magere Varkens, f 10, alles per stuk. 140 vette Varkens, 36 a 46 cents per kilogram. HOORN, 27 Augustus. Op de weekmarkt werden de volgende prijzen besteedTarwe f 6.25 a 8.50, Rogge f 4.a 5.50 Gerst f 4.25 a 5.Haver f 3 a 5, witte Erwten, f 6.25 a 8 groene dito f 9.50 a 12.grauwe dito f 13.25 a 15.vale dito f 7.25 a 14.bruine Boonen f 10.25 a 11.alles per hectoliter. Veemarkt: Paarden f 80 a 225, Schapen f 12 a 20, Lammeren f 8 a 9, Kalveren f 8 a 16, Varkens f 10 a 16, Zeugen f 30 a f 35, Biggen f 3 a 6, Kippen f 0.40 a 1.25, alles per stuk. Kip-eieren f 3.25 a 3.50 per 100 stuks. Boter 55 a 75 cents per kop. Aardappelen f 2.20 a 3.Peren f 3.a 3.50 en Appelen f 8 a 4 per hectoliter. Roode Bessen per 100 kilogram. AMSTERDAM, 27 Augustus. De prijzen der Aardappelen waren als volgt: Geldersche Blauwe f 1.90 a 2.Katwijker Zand f 3 a 4, Noordwu'ker Zand f 2.a 3.50, Haarlemmer Zand f 1.50 a 1.60, idem Zaaiers f 1.60 a 1.97, Geldersche Muisen f 2.75 a 2.80, Andijker Blauwe f 2.a 2.25, Hille- gommer Zand f 2 a 4, Friesche Franeker Jammen f 2.10 a 2.30, Stoelenmatters f 2.50 a 3,alles per hectoliter. Vischbericht. Er viel gedurende de afgeloopen week over de visch- gelegenheid niet te klagen. Eén dag uitgezonderd, konden de visschers ongestoord hun bedrijf uitoefenen en op de vangst bleef dit niet zonder gevolg. De korders kwamen bijna dagelijks voor een groot gedeelte met een flinke partij visch binnen, waardoor de afslag voortdurend vrij goed was voorzien. Tong vormde natuurlijk weêr het hoofd product, doch ook van schar en kleine schol werd nogal wat gevangen. Door de belangrijke aanvraag, vooral voor het buitenland, werden door de kooplieden over het alge meen hooge prijzen besteed, waardoor menig visscher goede zaken maakte. Rog werd, zooals we dat trouwens den laatsten tijd gewoon waren, door de beugers zeer weinig aangevoerd; ook deze vischsoort was „prijzig." Den Zuid- wal visschers ging het ditmaal vrijwel naar wensch; een goede vangst en hooge prijzen, gaven ook den meesten hunner reden tot tevredenheid. Er werden aangevoerd: 27,350 tongen, 213 roggen, 16 tarbotten, 167 manden schar en 78 mandjes kleine schol; groote tong gold 30 55 cents, kleine idem 15 k 25 cents, rog f 0.78 a f 1. tarbot f 8 a f 13 per stuk, schar f 5 f 6 per mand en kleine schol f 1.f 2.30 per mandje. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. Ondertrouwd en Gehuwd: Geene. Bevallen: C. M. Terra, geb. Stroomer, D. C. J. Fritz, geb. Van den Boogaart, D. G. De Min, geb. Hemelrijk, D. C. Smids, geb. Wegman, D. M. Daalder, geb. Koorn, Z. K. M. Van Heden overleed onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw de Weduwe E. BRUIN, geb. DUINKER, na een zeer geduldig lijden, in den ouderdom van 68 jaren en 3 maanden. Uit naam der Zuster en Behuwdzuster, Mejuffr. de Wed. V. LEIEN, geb. DUINKER, Mejuffr. de Wed. W. DUINKER, geb. DUINKER, en verdere familie. Helder, 27 Augustus 1887. Aan de openbare lagere «tcliulen in 'de gemeente HELDER kunnen geplaatst worden: een onderwijzer en een onder wijzeres. De jaarwedde bedraagt f 500.Sollicitatie- stukken worden ingewacht bij den Burgemeester der gemeente, vóór den C September c. k. Helder, den 29 Augustus 1887. Te huur aan de Hoofdgracht, tegen 15 September a. s. of eerder: Een zeer net gemenbileerde ZIT- en SLAAPKAMER. Adres: A. C. REUS, Koningstraat 515. Plaatselijke Belastingen. Ter voorkoming van vervolgingskosten worden ackter- stalligen in de betaling van Hoofdelijken Omslag, over het loopende dienstjaar, uitgenoodigd het verschuldigde binnen acht dagen na heden te voldoen. Helder, den 30 Augustus 1887. De Gemeente-Ontvanger, A. J. DE JONGH. Op Donderdag 1 September a. s. zal alhier eene verkiezing plaats hebben van twee leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Alk maar. Het Stembureau houdt, op de bekende uren, zitting in de Bouwzaal aan de Kerkgracht. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt in deze gemeente 594. De opening der Stembus heeft plaats te Alkmaar. Jl. Zaterdagavond ten 7.14 kwam uit Willemstad in het garnizoen alhier terug de 4de compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie, onder bevel van den kapitein Swaving. Deze compagnie heeft deelgenomen aan de manoeuvres, die te Willemstad hebben plaats gevonden. De officieren van hier, die mede aan de oefeningen nabij meergenoemde stad hebben deelgenomen, zijn eveneens alhier teruggekeerd. Door passagiers der derde klasse werd jl. Vrijdag nabij Heiloo van den noodrem gebruik gemaakt om den trein naar hier te doen stilstaan. Het bleek namelijk, dat een beschonken loods zijne mede-reizigers met een mes bedreigde. De woesteling werd aan de politie overgeleverd en naar Alkmaar getransporteerd. Het Nederl. barkschip „St. Christophorus", kapitein Teensma, is, in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. van Hiraango alhier binnenkomende, door windstilte en sterken stroom op de Harssens gedreven, doch den volgenden nacht, nadat men een anker had uitgebracht en een gedeelte der deklast was gelost, zonder schade weder vlot gekomen. Het Engelsche fregat „Brambletye" is gisteren, gesleept door de Engelsche sleepboot „Hercules", met bestemming naar Glasgow van hier vertrokken, doch wegens het breken van den sleeptros weder uit zee teruggekeerd en ter reede geankerd. Gisterennamiddag hield het Bestuur van Floralia in bet lokaal Tivoli alhier eene zitting tot het in ontvangst nemen der planten, bestemd voor de a. s. Bloemententoon stelling. De planten droegen over het algemeen blijken van de uitmuntende zorgen, die de kweekers en kweeksters er voor hebben gedragen. Ongetwijfeld zullen vele bezoe kers der Tentoonstelling met belangstelling de ingezonden planten gadeslaan. In 't geheel zijn 512 planten ingeleverd. De Onderofficiers-Vereeniging der Zeemacht „Admi raal de Ruyter" gaf gisteren avond in 't lokaal „Musis Sacram" alhier eene buitengewone uitvoering. Met belang stelling volgden de aanwezigen de werkzaamheden, waarin het Bestuur eene aangename afwisseling had gebracht. Op flinke wijze werd het nommer, gewijd aan gymnastiek, uitgevoerd en herhaaldelijk werden de proeven van bedreven heid daarin toegejuicht. De tooneelstukjes vielen eveneens in den smaak en wij vertrouwen dus dat, als op a. s. Don derdag deze uitvoering wordt herhaald, een meer talrijk publiek daarvan zal profiteeren. Op een erf in de Middenstraat alhier bezichtigden wij dezer dagen een paar bloeiende planten van grooten om vang. Het zijn Hortensia 8, beide staan in vollen bloei en de grootste heeft een omvang van niet minder dan negen meters. Deze planten zijn de bezichtiging zeer waardig. Aan den heer C. Boonacker is, op verzoek, eervol ontslag verleend als kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Schagen. Te '8 Hage heeft acte voor Hoogduitsch (L. O.) bekomen de heer H. Topzand, van Alkmaar. zal, na bekomen rechterlijke machtiging, op VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1887, 's avonds 7^ ure, in het Logement „de Vergulde Kikkert1', aan den Burg, ten overstaan van den Notaris J. R. G. CONINCK WESTENBERG, publiek verkoopen: Een perceel WEILAND, liggende in den polder Oude Schild, Sectie D, N°. 1519, groot 16 a. 20 c. Een HUIS en ERF, staande en gelegen in de Warmoesstraat aan den Burg, Sectie K, N°. 1231, groot 44 c. Een HUIS en ERF, staande en gelegen als voren, Sectie K, N°. 1378, groot 26 c. Een HUIS en ERF, staande en gelegen als voren, Sectie K, N°. 1379, groot 1 a. 44 c. Een HUIS en ERF, staande en gelegen in de Gravenstraat aan den Burg, waarin Broodbakkerij en WinkclaflTalre, Sectie K. N°. 1434, groot 1 a. 67 c. Eigendom van Mejuffrouw de Wed. J. M. DEKKER c.s. Betaling 1 November 1887. Informatiën verstrekken bovengemelde Makelaar en Notaris. 1. 5. zal op DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1887, 's morgens 10 ure, vóór het woonhuis van Mejuffrouw de Weduwe J. M. DEKKER, aan den Burg, ten overstaan van den Notaris J. R. G. CONINCK WESTENBERG, publiek ▼erkoopeu Diverse Winkelgoederen, bestaande in Porcelein-, Glas-, fijn en grof Aardewerk, Hanglampen, Houtwerk en Klompen. Kruideniers-, Grutterswaren en Winkel opstand. Brood- en Koekbakkersgereedschappen en T aaitaaiprenten. Drie verschillende Wagens, Paardentuigen en Houtwerk. Een grijze Ket (merrie). Voorts diverse goed onderhouden Meubelen, Rommeling, enz. Betaling 1 November 1887. Heeren stemgerechtigden voor den Gemeente raad te Anna Paulowna! Bij dezen maken wij u bekend, dat in de bijeenkomst van stemgerechtigden in „Veerburg", gehouden op Maandag 29 dezer, tot candidaat voor lid van den Gemeenteraad, bij volstrekte meerderheid, is gekozen de heer R. A. KAAN. Wij noodigen alzoo een ieder uit, om op Donderdag 1 September a. s. getrouw ter stembus te komen en met ons uw stem uit te brengen op den heer: Eenige Kiezers. Bij gelegenheid der Tentoonstelling te Texel, op Woensdag 31 Aug. a.s.: MUZIEK VOOR DEX DANS, in het lokaal „De Vergulde Kikkert." R. MOOJEN. Aangezien wij niet vernomen hebben, dat door de R. Katk. Kleaverccnlging candidaten voor de Tweede Kamer zijn gesteld, verklaren wij onze stemmen te zullen uitbrengen op den Edel Achtbaren Heer: W. BOS. Lid van de Provinciale Staten van Neordholland en Burgemeester van Oudorp. Eenige Kiezers uit het Noorderkwartier.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3