jüb 100,000 sigaren, Groote étalages van de nieuwste LUXE-ARTIKELEN, PARFUMERIEN en KINDERSPEELGOED. KOPPENs VERKOOPHUIS, Hoofdgracht. u Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIÉN. Een Huis, Erf en Bleekveld, op Onrust te Helder, N. 138, groot 1 are. Verkoop van Tiendrecht. Notaris HATTINGA RAVEN, VEILING van WOONHUIZEN. Notaris HATTINGA RAVEN, VEILING van SIGAREN. Notaris HATTINGA RAVEN, SCHEURKALENDERS Het is aan deze personen verboden sterken drank te koopen. Het is verboden sterken drank tegen een of ander voorwerp, en wel voornamelijk tegen de opbrengst van de vischvangst, tegen stukken van de uitrusting of tegen vischtuig, in te ruilen. Als sterke drank wordt beschouwd elke gedistilleerde drank, die meer dan 5 liters alcohol per hectoliter bevat. Art. 3. Het recht om aan de visschers mondbehoeften of anderen noodigen voorraad te verkoopen, met uitzonderiug van sterken drank, kan slechts verkregen worden door een bijzonder verlof van den Staat, tot welken bet schip behoort. Dit verlof moet o. a. de volgende voorwaarden bevatten: a. het schip mag geen grooteron voorraad storken drank aan boord hebben dan voor het gebruik van de bemanning noodig is geoordeeld b. alle ruiling van de hierboven genoemde voor wei pon tegen voortbrengselen van de vischvangst, uitrustingsstukken of visch tuig is verboden. De schepen, aan welke zoodanig verlof is uitgereikt, zullen het bijzonder en uniform onderscheidingsteeken moeten voer n, dat de Regeeringen, die dit verdrag onderteekenen, zullen vast-tellen. De aanvaring op de reede van Soerabaja. Van de aanvaring van de prauw op de reede van S k rabaja door de „Bandjermasin" werd reeds vroeger gewag gemaakt. Heden bevat de ffArnh. Crt." een schrijven van een der officieren, dezelfde die met één gelukkigen greep drie der lotgcnooten het leven redde. Wij laten het grootste deel der levendige beschrij ving hier volgen. De prauw, waarin de dames en heeren gezeten waren, werd door een atoombarkas naar Soerabaja gesleept. De dames hieven vroolijke liedjes aan en werden door de heeren ondersteund. De verschillende volksliederen kregen ieder hun beurt. .,/Ondertusschen was de duisternis ingevallen. Daar ziet een der dames rechts van onze boot in de verte de donkere gedaante van een stoomboot en begint te zingen: „ziet daar komt de stoomboot aan" en wijst naar rechts. De overige passagiers riepen de muziek toe: «Wien Neérlandsch bloed!" De zeeoffi cieren, die bij ons zaten, keken daarop naar die richting... sprongen verschrikt op... hunne geoefende oogen zagen onmiddellijk dat die stoomer niet stil lag, zooals wij, leeken, dachten, maar regelrecht naar on3 toestoomdeAls éen man commandeerden zy, in 't Maleisch, aan den irilandschen kapitein van onze stoombarkas om rechts uit te wijken... wij gilden allen dat commando tot 2 il 3 malen mede... de ellendeling wilde niet naar dien raad luisteren en stoomde regelrecht door!... ploeït (fluit)... ploeït... werd hem daarna toegeroepenmuziekmuziekwerd daarna geschreeuwdalles te vergeefsde eigenzinnige man stoomde door Toen... (een ondeelbaar klein oogenblik duurde dit alles) sprong ik met een champagneglas in de hand, hetgeen ik, met bier gevuld, voor majoor Brakel had gehaald, boven op de verschansing... Het zwarte monster, de reus met zijn groen en rood oog, naderde steeds zuchtend en suizend... een gebrul... een geluid gelijk een zware zucht... daarna een knallende donderslag... een vreeselijk geknap en geknetter... en op 't zelfde oogenblik sprong ik, met de kracht der wanhoop, zoo hoog als ik maar kon naar het verderf-aaubrengend monster... Goddank, miste ik en zonk in do diepte, na eerst van de omslaande prauw, rechts tegen mijn borst, een hevigen slag te hebben gekregen. Ik bleef echter by mijn positieven en kopje buitelend ging ik naar de diepte... eindelijk verminderde mijn vaart en voelde ik, dat ik naar de oppervlakte kwam. Nog was ik niet boven water gekomen, daar zag ik boven mij iets reusachtigs... iets zwarts, zachtkens naar beneden storten om mij te bedekken... Dat is de prauw, dacht ik,... in Godsnaam dus maar weer naar beneden gedoken... en op't zelfde oogenblik dook ik met bovenmenschenlijke inspanning weer naar de diepte terug en zwom met de kracht der wanhoop, tot ik eindelijk naar boven moest om adem te halenowat een heerlijk gevoel, dat ik weer lucht kon happen!.. Watertrappen kerel!... commandeerde ik tot mijzelven... watertrappenOnder- tusschen tastte ik maar rond naar het een of ander stuk hout of naar iets, om drijvende te blijven... hoe verwenschte ik de afschuwelijke duisternis!... Daar greep ik iets!... 't was een houtje zoo groot als een handpalm!... Ik bracht het naar mijn oogen en begreep, dat ik daar niet op kon dryven en met een verwen8ching smeet ik het wegToen eerst kreeg ik het besef om te zwemmen... Langzame, krachtige slagen... een!... twee!... 't was of ik mijn zwemmeester uit de Haagsche zwemschool hoorde commandeerenik was verbaasd, dat het zoo gemakkelijk gingO weedaar schiet mijn zegelring van den vinger „Omnia fausta" stond er op gegraveerd even greep ik er naar... maar ik liet hem maar zinken straks zal ik hem wel volgen, want 't was pikdonker, rondom mij niets dan golven... ik hoorde geen enkele stem Bij elke aanraking met het water zag ik een phosphoriseerend geflikker... en hoorde ik het suizen en bruisen van 't schuimende water. Daar zag ik heel in de verte den grooten stoomer liggen met zijn vele lichten van de hutten... Tegen het zwarte monster staken de witte reddingsboeien hel af.... en ik riep met alle kracht: help!.... tooloonggooi een boei... een boei!.... maar of ik al staroogend daarheen bleef turen, geen reddingsboei zag ik losmakenJuist dacht ikwat zijn die schoenen zwaar,.... dat kan niet lang meer duren, mannetje!.... daar hoor ik, een meter of vijf misschien, rechts, roepenHierzoo hierheen!.... kom hier!.... houd je goedhoud je maar boven Een paar flinke wanhoopsslagen.... en ik klampte mij vast met rechterhand en rechterknie, aan de kiel van de omgeslagen prauw, aan wier uiteinde de zeeofficier De Bruijne ruiter te paard zat. Ik had geen kracht meer om mij zelf daar bovenop te hijschen, dus bleef ik maar hangen en had mijn nagels in het hout gezet. De knie, waaraan ik hing, was een ontzettend goede steun en ik dankte mijn gymnastiekmeester de kennis, dat ik, aan mijn knieën hangende, een goed gewicht kon dragen. Plotseling hoor ik links, dicht waar ik hing, gespartel en een alles doordringend gegil van help!.... help! Ik laat mijn rechterhand los, werp mijn lichaam achterover en grijp op goed geluk af naar links.... Mijn hand gleed af langs een gladde japon en de persoon zonk weg.... ik was te verschrikt en ontmoedigd om te duiken en greep mij zelf weer aan de kiel van do prauw vast, denkende.... ze komt weer bovenjawel, daar hoorde ik weer dat afschuwe lijk gegil en geroep om hulp!.... weêr een wanhopige greep en naar links mijzelve geworpendaar had ik een bovenarm te pakken, maar ofschoon ik dien arm goed vastgreep, de last was te zwaar, en ik hield een handvol kant, waarmede de mouw gegarneerd was, in mijn hand!.... Brrr! ik ijs en griezel nog, als ik aan dat oogenblik denk, want mijn buit, die ik op de zee dacht veroverd te hebben, zonk wcér weg. Maar ik bleef weêr met ingehouden adem wachten, want hot schoot mij te binnen, dat drenkelingen driemaal boven komenMet wijd opengespalkte oogen trachtte ik iets te onderscheiden en hield mij gereed voor den derden.... den laatsten greepWeer kwam die gillende persoon boven en had ik de dwaasheid om nog eerst te roepen: Mevrouw Mounier, neem me niet kwalijk hoor! ik grijp maar wat ik pakken kan, en zij gilde: Grijp maar!.... pak maar!.... hier.... hier!.... Goddank, daar had ik heur haar te pakken en ik woelde mijn vuist er in.... gelukkig dat zij lang en echt haar had, zoodat mijn hand er een goed houvast in vondtrekken maar!.... trekken wat je maar kunt.... dacht ik, en het gelukte mij haar tegen de omgeslagen prauw aan te trekken.... toen fluks het haar losgelaten, sloeg ik mijn linkerarm om heur middel, om haar hooger uit het water op te tillen.... Dit kostte mij razend veel inspanning, want wie beschrijft mijn verbazing, toen ik zag dat mevr. Mounier haar man om den hals vasthield en deze weêr vastgreep mevr. SchoutendorpIk was de wereld te ryk en riep: Maar nu zyn wy allen gered, houdt je maar taai.... en 'k heb een gevoel» alsof ik een hoog lot uit de loterij te pakken heb...» Gelukkig echter, dat majoor Brakel en de luitenant Slangen, die achter mij zaten, en ondortusschcn op de omgeslagen prauw waren gekropen, mevrouw Schoutendorp voor hun aandeel namen j en de luitenant ter zee De Bruijne middelerwijl naderbij was gekropen en met den luitenant Baarts, mevrouw Mounier en lmar man weêr iets hooger op de prauw trokken, en daardoor mijn last verlichtten. Zoo wachtten wij de komst der sloepen van do //Bandjermasin" af, die wonderbaarlijk vlug ons uit onze hache lijke positie hielpen. Daarop gingen wij naar de stoombarkas, die naar ons terug stoomde en vonden daarop de luitenants ter zee Rauwenhoff en Beijnen, die zwemmende de stoombarkas bereikt hadden en daar door hunne jongens (twee iulandschc matrozen) uit het water waren gehaald. Toen richtten wij koers i aar de groote stoomboot en werden de dames naar twee hutte n gebracht, om zich daar te vcrkleeden in de kleederen van hare respectieve baboes, die haar goed, op de stoombarkas bij zich hebbende, hadden gered. Ieder vertelde daarop zijn wedervaren, maar de meesten hadden bij den vreesclijken schok hun bewust zijn verloren en begrepen niet, hoe zij op de omgekantelde prauw waren terechtgekomen. Majoor Brakel was o. a. in de prauw gevallen en toen hij er uit wilde krabbelen, voelde hy twee armen om zich heen geslagen, waaruit hij zich heeft weten los te werken en daardoor op do prauw kon kruipen. Die persoon was luitenant Slangen, die zich daarna aan het nchterbeen van luitenant Baarts var-tklemde en, toen Baarts zich bovenop de prauw heesch, ook mede naar boven werd getrokken. Aan boord van de «Bandjer- masin" gingen wij na wie er vermist werden. Onze redding scheen ons zoo gemakkelijk toe, dat wij het een «conditio sine qua non" achtten, dat ook de anderen allen gered waren door de overige sloepen.... Helaas, wij misten vyf personen De stoombarkas ging onder het commando van den luitenant ter zee Rauwenhoff naar 't wachtschip en kort daarop kwam de kolonel Ten Bosch met den dokter van 't wachtschip bij ons aan boord. Mevr. Mounier kreeg de goudgegalonnecrde jas van den dokter aan en mevr. Schoutendorp die van den zieken vader; majoor Brakel en een paar onder ons trokken jassen aan der muzikanten, en zoo gingen wij in de stoombarkas naar het wachtschip, alwaar wij overstapten in eene ruimere sloep van 't wachtschip en door den kolonel aan land werden gebracht, om in 4 rijtuigen huiswaarts te keeren. Arme vermisten arme, arme roenschen, die zingende, op zulk een wijze zijn omgekomenWaarom zyn zy ook niet gered Buitenland. De Fransche Kamer van Afgevaardigden gaf jl. Donder dag met 527 tegen 3 stemmen verlof om tot vervolging van Wilson over te gaan. De Keizer en de Keizerin van Rusland zijn gisteren te Berlijn aangekomen. Keizer Wilhelm bracht den Czaar een bezoek in het hotel van het Russische gezantschap. De beide Keizers begroetten elkafir hartelijk. Na een verblijf van ongeveer drie kwartier reed Keizer Wilhelm naar zijn paleis terug. Daarop bracht de Gzaar aan den Keizer een tegenbezoek, dat een half uur duurde. De Czaar ziet er goed uit. De gala-voorstelling van de Opera zal op den wensch van den Czaar niet doorgaan, met het oog op den toestand van den Kroonprins. Bij het gisteren te Berlijn gehouden gala-diner had Keizer Wilhelm aan zijne rechterzijde de Keizerin van Rusland en aan zijne linkerzijde Keizer Alexander. Ge durende het diner dronk Keizer Wilhelm de gezondheid van den Czaar, waarna het muziekcorps van het Alexander- regiment het Russische volkslied speelde, hetwelk door alle aanwezigen staande werd aangehoord. De gasten verlieten te 61 uur het paleis. Prins Bismark was aan tafel in de onmiddellijke nabijheid der hooge gasten gezeten. De Czaar en zijne gemalin, die reeds na afloop van het gala-diner afscheid van Keizer Wilhelm hadden genomen, zijn met de leden van hun gezin gisterenavond te 9 u. 35 m. vertrokken. De Prinsen Wilhelm, Heinrich, Albrecht en Leopold deden hun uitgeleide tot aan het Potsdammer station, waar de eerewacht, de adjudant-generaal en de vleugel-adjudant van Keizer Wilhelm aanwezig waren. De Duitsche //Reichsanzeiger' bevat aan het hoofd van het blad een mededeeling des Keizers, waarin deze zijn dank betuigt voor de warme deelneming, welke de bevolking van geheel Duitschland toonde bij de ernstige ziekte van den Kroonprins en de ramp, waarmede het Keizerlijke Huis wordt bedreigd. Benoemingen, enz. De luitenant ter zee 2de klasse R. Posthumus Meijjes, dienende aan boord van Zr. Ms. opleidingsschip Admiraal van Wassenaer", wordt met den 21 dezer overgeplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam en ver vangen door den luitenant ter zee 2de klasse Jhr. H. M. De Koek. De luitenant ter zee 2de klasse A. M. P. C. Van de Laar wordt met 1 December a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. OndertrouwdA. P. Pomper, matroos, en A. M. Portegijs. K. Ryper, koopman, en M. Bakker. J. B. Van Apeldoorn, kok, en M. Lemmens. Gehuwd: Geene. Bevallen: J. Reijnders, geb. Barendsma, Z. M. Keijzer, geb. Westerhof, D. OverledenGeene. Levenloos aangegeven 2. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). 1 s 0» •□aiQ Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigb. procent. Too- stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 18 zotz. 1.5 k. 747.38 -11.52 1.2 -5.9 1 0.78 Vlak. 19 8 zto. 1.8 743.83 - 15.07 4.1 - 1.8 1.01 19 12 zwtw. 0.5 744.58 - 14.32 5.2 - 1.8 0.9' f Weêrsgestoldheid: 18 Nov. 12 u. Nevelig, koud, mooiweer. 19 Nov. 8 u. Dikke, natte mist, mooiweer. 19 Nov. 12 u. Idem Marktberichten. TEXEL, 17 November. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 en gevischt dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 86 cents en gewasschen dito f 1.15 per kilogram. Tarwe f 6.25 a 6.50, Haver f 2.76, Gerst f 3.75 a 4.50, Vale Erwten f 5.50 a 6.en Aardappelen f 2.a 3.50 per hectol» ALKMAAR, 18 November. Aangevoerd 450 stapels Kaas, Kleine Gras- f 33, Commissie dito f 32.50 en Middelbare f33.50 per 50 kilogram. ALKMAAR, 18 November. Granen: Aangevoerd 4000 hecto liter. Tarwe f 6.a 7.25, Rogge f 5.25 a 5.75, Gerst f 3.90 a f 4.30, idem Chev. f 4.25 a 5.25, Haver f2.80 a 3.Paarden- buonin f 5.25 a 5.75, Bruine Boonen f 9.75 a 11.50, Duiven- boonen t 5.50 a 6.70, Witte Boonen f 12 a 14, Rood Mosterdzaad f 16, Geel dito f 8 a 9, Kanariezaad f 7.50 a 9.50, Karweizaad f 14.25 a 14.35, Blauw Maanzaad f 10.25 a 10.75, Groene Erwten f 8 a 13, Grauwe dito f 12 a 14, Vale dit» f 7 a 12, Witte dito f 8.50, alles per stuk. HOORN, 17 November. Ter Waag gewogen 232 stapels Kaas, wegende 66,448 kilogram; hoogste prijs: Kleine f 34, Commissie f 33 en Middelbare f 34 per 50 kilogram. HOORN, 18 November. Aangevoerd 974 Schapen, f 15 a 26, en 76 Koeien, f 150 a 300 per stuk; 315 Varkens, 32 a 44 cents per kilogram. Handel ving. ME DEM BLIK, 16 November. Aangevoerd 14 stapels Kaas. Hoogste prys f 25 per 50 kilogram. Boter f 1.50 per kilogram. Kip-eieren f 3.75 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 16 November. Aangevoerd 4 stapels Kaas, f 29.50 per 50 kilogram. Boter 70 a 75 cents per kop. Kip-eieren f 5.a 5.50 per 100 stuks. Prijzen der Zaden en Granen Karweizaad f 14.a 14.25, Mosterdzaad f 14.a 16.25, Maanzaad f 9.a 10.50, Vale Erwten f 10 a 13, Groene dito f 10.a 11.50, Grauwe dito f 11 a 14, Bruine Boonen f 8.50 a 11.—, Paardenboonen f5.50 a f 6.25, Gerst f 4.a 4.75, Haver f 3.a 3.50, alles per stuk. Handel willig. Biggen f 3 a 5 en Konijnen 15 a 16 cents per stuk vette Varkens 41 a 43 cents per kilogram. Aardappelen, Jammen f 2.40 a 2.50, Blauwe f 1.60 a 1.80 en Uien f 2.25 a 9.50, alles per hectoliter. AMSTERDAM, 18 November. Prijzen der Aardappelen: Geldersche Blauwe f 1.65 a 1.75, Zeeuwsche Flakkeesche f 1.70 a f 2.dito Blauwe f 1.60 a 1.70, dito Poters f 1.10 a 1.20, dito Duin Zand f 4 a 5, Pruisische Hamburgers f 2.40 a 2.50, Saksische Jammen f 2.20 a 2.40, Friesche Franeker Jammen f 1.60 a f 1.80, dito Engelsche f 1.10 a 1.30, dito Dokkumer Jammen f 1.70 a 1.90, Zeeewache spuische Jammen f 2.a 2.60, alles per hectoliter. LEIDEN, 18 November. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 12 Stieren, f 49 a 182; 406 vetto Ossen en Koeien, f 116 a 279 per stuk of 48 a 64 cents per kilogram188 Varekoeien, f 96 a f 190: 286 Graskalveren, f 12 a 52; 25 vette Kalveren, f 33 a 85 per stuk of 65 a 85 cents per kilogram20 nuchtere dito, f 4.a f 10.£05 vette Schapen, f 18 a 30.per stuk of 50 a 55 cents per kilogram; 146 Weideschapen, 10.50a24.Lammeren, f af 12 magere Varkens, f 12 a 26; 344 Biggen, f 3.all; Veulens, f a 5 Paarden, f 24 a 70; 174 Kalf- en Melkkoeien, f 107 a 245; alles per stuk. NIJMEGEN, 17 November. Uiterwaardsch Hooi i 20 a 22 en Binnenveldsch f 16 a 18 per 500 kilogram. ZEVENBERGEN, 16 November. Op de Najaars-Paarden- en Veemarkt waren aangevoerd circa 300 Paarden en 60 stuks Vee. De markt werd bezocht door vele buitenlandsche kooplieden, doch de handel was niet levendig. DEVENTER, 18 November. Hooi f 35 a 46 per 1000 kilogram. KAMPER-EILAND, 16 November. De Hooihandel blijft lusteloos gestemdslechts weinig kooplieden bezochten do laatste dagen dit eiland. Men besteedt voor lste soort Buiten-Hooi f 18 a 20 en Binnendijksch f 14 a 16 per 500 kilogram. MASTENBROEK, 17 November. Kamper-eilandsch Hooi f 20 a 24, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 18 a f 22 en 2de kwaliteit f 14 a 17 per 500 kilogram. WIJCHEN, 16 November. Ter Paardenmarkt werden aan gevoerd 569 Paarden. Men besteedde voor Werkpaarden f 150 a f 475 en Veulens f 80 a 130. Handel vrij levendig. Vooral Duitsche, meest Saksische kooplieden, bezochten de markt en deden vele inkoopen. ASSEN, 16 November. Wol 65 a 70 cents per kilogram. LEEUWARDEN, 18 November. Ter Veemarkt werden aan gevoerd 2424 Runderen, 2618 Schapen, 340 Varkens en 48 Paarden. Hoogste prijs voor Stieren f 225, Ossen f 225, vette Koeien f 260, Melkkoeien f 275, Pinken f 90, vette Kalveren f 55, Graskalveren f 60, nuchtere Kalveren f 10, vette Schapin f 32, Melkschapen f 20, Lammeren f 18, vette Varkens f 90, magere Varkens f 32, vette Biggen f 60, magere Biggen f 8, Paarden f 50, alles per stuk. Handel in Hoornvee willigin Varkens prijshoudend ovtrigens stadig. Bij Zr. Ms. besluit van 6 November 1887 No. 27 werd aan den schrijver lste klasse bij het Hospitaal der Marine alhier J. F. Groen, pensioen verleend wegens lang- durigen dienst (circa 52 onafgebroken effectieve jaren), nadat hem alvorens, bij het plechtig uitreiken van den betrekkelijken ontslagbrief, een schrijven werd vereerd, waarbij hem, onder meer, //'s Ministers bijzonderen dank en tevredenheid wordt betuigd, voor zijne langdurige, trouwe en ijverige diensten." Het bekende tooneelstuk ,/S. of Z.?", van Justus Van Maurik Jr., werd gisterenavond in /Tivoli" opgevoerd door het N. Rott. Tooneelgezelschap, directeur Alex. Faassen. De opkomst van het publiek was vrij talrijk. Jammer, dat in de pauze muziek ontbrak. De Belgische vischsloep „Avenir", thuisbehoorende te Antwerpen, is alhier door de sloep //Waakzaamheid", van Middelharnis, binnengesleept met gespleten steven, inge- loopen verschansing en meer andere belangrijke schade, zijnde in den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. ter hoogte van Doggersbank aangevaren door de Duitsche stoomboot #Prins Wilhelm", welke geen averij bekwam en de reis vervolgde. Voordracht voor onderwijzeres te Callantsoog: mejn. A. C. Lugten, te Alkmaar; E. Bakker, te Hoorn; G. Bloemendaal, te Bovenkarspel. Voor de betoonde belangstelling, bij de 40jarige echt- vereeniging 11 November 11. ondervonden, betuigen ondergeteekenden, ook namens hunne kinderen, hartelijken dank. A. METZELAAR. M. METZELAAR—DE JONG. Nieuwediep, 18 November 1887. In de veiling op WOENSDAG imÊm* 23 NOVEMBER 1887, av. 7 uren, W0 in het lokaal „Tivoli", zal nog worden verkocht: HORDIJK, Notaris. te Helder, zal, op WOENSDAG 14 DECEMBER 1887, 's middags 12 uur, in de herberg van den Heer STAM, aan 't Zand, publiek verkoopen De helft gemeen en onverdeeld in het Tiendrecht van landerijen in Polder F, van de Zijpe, gelegen tusschen het Noordhollandsch Kanaal en de Groote Sloot, van af* den Burgerweg tot aan de Zijper- of Jacob Klaassensluis, ter gezamenlijke oppervlakte van 133 Hectaren. Nadere informatiën ten kantore van genoemden Notaris HATTINGA RAVEN. te Helder, zal, op WOENSDAG 30 NOVEMBER 1887, 's avonds 8 uur, in „TItoU" te Helder, publiek verkoopen: 1°. Een WOONHUIS, waarin Walcr- cit Vuurncring, met ERF, te Nieuwediep, Gasstraat, O 184, groot 50 centiaren. 2°. Een WOONHUIS en ERF, aldaar, naast het vorige, groot 54 centiaren. 3°. tot en met 6°. Vier WOONHUIZEN en ERVEN,! aldaar, achter de vorige, O 185a tot en met dieder groot 40 centiaren. 7°. Een hecht en sterk WOON- en WINKELHUIS met PAKHUIS en ERF, aldaar, aan de Vischstraat, O 588, groot 1 are 44 centiaren. 8°. Een WOONHUIS en ERF, aldaar, naast het vorige, groot 1 are 35 centiaren. 9°. Een WOONHUIS en ERF (in tweeën bewoond), aldaar, aan de Gasstraat. O 193, groot 98 centiaren. 10°. Een WOONHUIS, ERF en SCHUUR (in tweeën bewoond), aldaar, achter het vorige, groot 21 centiaren. Nadere informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. te Helder, zal, op WOENSDAG 23 en DONDERDAG 34 NOVEMBER 1887, telkens 's namiddags ten 1 ure, in het Café „Du Pnaangc", aan den Kanaalweg te Helder, publick verkoopen: eene partij van ongeveer waaronder fijne merken. Breeder bij biljetten omschreven. Monsters zijn daags te voren aan het verkooplokaal verkrijgbaar. Informatiën ten kantore van Notaris HATTINGA RAVEN. 13 3 3 Nederlandscheo#3Q Vriend van den Huize0.30 KOSTER's Prnctischc0.30 Katholieke0.30 en u 0.50 Christelijke, Kleine Vertrooster0.45 id. Gerdesw 1. id. MannakorrelsJ, id. Ter Haar, etc. 0.50 Internationale0.80 Genesteto.90 Laurillardo.90 Ten Kate 0.90 Maleiaq.75 Louise Alcolt0.90 Mev. Zwaardemaker0.90 Dichterlijkeo.80 S«lon1.25 L50 Landbouwo.60 Memorandumo.80 id. op voet4.25 Maandelijkscheo.50 Wekelijkscheg o.50 en alle andere variatiën op dit gebied. Voorbanden bij de Boekhandelaren BERKHOUT Co., Zuidstraat. SOEPTA BL.ETTEN, in zes verschillende soorten, zijn verkrijgbaar bii H. RIESSELMANN. 9VHS** ^er tablet is voldoende voor 5 6 borden overheerlijk smakende soep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3