Ruime keuze SINT-NICOLAAS-CADEAÜX. Boekhandel J. C. DE BUISONJÉ ZOON. Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. W. V. BRUINVIS ZOIMD ACS RUST. S. ULFERS, Predikant te Oldemarkt. Eerste dertig cents Bazar. Publieke Verkooping HARMONICA'S. Deurwaarder H. KWANT, te Helder, ABR. SL00S, Notaris te Winkel, ABR. SLOOS, Notaris te Wiukel, HUISRAAD en INBOEDEL, Gouverneurs Volksboeken. een onderdrukte kreet slaakt, als leed hij hevige pijnen. De medereizigers vragen deelnemend, wat hem scheelt en met een benauwde stem geeft hij ten antwoord: „Ik ben eergisteren door een dollen hond gebeten mijn eenige hoop is nog Pasteur!" De trein is het naaste station voorbij, de pijnen van den reiziger hebben opgehouden -- hij zit alleen in de coupé. Buitenland. Te Parijs gelooft men algemeen, dat de boodschap van President Grévy, waarin hij van zijn aftreding kennis geeft, Maandag of Dinsdag a. s. door het aftredende Ministerie aan de Kamers zal worden medegedeeld. Idet Congres zou dan Woensdag te Versailles bijeenkomen. In de redevoering, waarmede de Minister Bötticher jl. Donderdag den Duitschen Rijksdag opende, wordt o. a. gezegd, dat men tracht, wat het buitenland betreft, den vrede te bevorderen door verdragen en bondgenootschappen, welke oorlogsgevaar voorkomen door gemeenschappelijk optreden tegen onrechtmatige aanvallen. Het DuitscheRijk zal niemand aanvallende onchristelijke begeerte, om nabu rige volkeren aan te vallen, bestaat daar niet; het wil alleen sterk zijn om zich te kunnen verdedigen. De Grondwet en de leger-organisatie van Duitschland zijn er niet op ingericht om den vrede door willekeurige aanvallen te verstoren, doch men is sterk om zulke aan vallen af te slaan en zijne onafhankelijkheid te verdedigen. Met Gods hulp hoopt men zóó sterk te worden, dat men alle gevaar gerust trotseeren kan. Vorst Karei Trauttmansdorf, volgens de ,Köln. Ztg." in jagerskringen als een eerste schutter bekend, vierde dezer dagen een zeldzaam jagers-jubilé, daar hij op een drijfjacht op zijn groote goederen bij Bischofsteinitz in Bohemen zijn vijftigduizendsche haas schoot. Sedert 16 Augustus 1853 schoot deze hartstochtelijke iager 147,569 stuks wild, waar onder 16,751 faisanten, 42)242 patrijzen, 150 gemsen, 63 wilde zwijnen, 134 stuks groot wild, 694 damherten, 17,403 konijnen, enz. Weg met de tournures! Hannah Jude, wonende te Londen, had zich gekleed om uit te gaanzij stond tusschen den haard en de tafel en droeg een zeer groote tournure. Zij bukte zich om iets op te rapen en de tour nure kwam in aanraking met de vlammen. Hannah stond in een oogenblik in brand; radeloos liep zij het huis uit en zij stierf aan de bekomen wonden in het Hospitaal, waarheen zij was overgebracht. Benoemingen, enz. De machinist 3de klasse A. Van Koetsveld, van den torpedodienst te Hellevoetsluis, is vervangen door den machinist 3de klasse H. F. Hamelberg. B u r g e r 1 ij k e Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: D. M. J. Van Ryn, zeilmaker en C. F. De Jager. J. Schenk, werkman, cn C. Prins. C. Timmerman, bottelier, en E. Noot. GehuwdGeene. BevallenT. Reedijk, geb. Van Mullem, D. J. Barbarini, geb. Tjittes, D. M. Conijn, geb. Kooiman, D. N. Van der Heide, geb. Goos, Z. Overleden: J. W. Visser, 56 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). November. 1 *u^n Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 25 12 zwtw. 10 k. 752.02 -7.18 6.0 -0.2 1 0.89 Golvend 26 8 zw. 10 754.22 -5.08 7.4 t 9.1 0.90 it 26 12 zw. 23 w 754.40 -4.90 8.2 2.1 0.86 Hol in z. Weêrsgesteldheid: 25 Nov. 12 u. Bewolkt, winderig, goedweer. 26 Nov. 8 u. Idem. 26 Nov. 12 u. Dichtbewolkt, onstuimig. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Voorwaarts26 October te Padang aangekomen. Prinses Amalia. 20 November van Suez vertrokken. Koningin Emma35 November St. Vincent gepasseerd. Burgem. den Tex 21 Nov. van Port-Saïd vertrokken. Sumatra24 November te Marseille aangekomen. Conrad15 November van Padang vertrokken. Prinses Marie 23 Nov. van Port-Saïd verrrokken. Prins Frederik. 12 November te Batavia aangekomen. Prinses Wilhelmina. 23 November te Batavia aangekomen. Prins van Oranje Vertrekt 26 November van Amsterdam. Prins Alexander. Vertrekt 10 December van Amsterdam. Arrandissement s-R e c h t b a n k. Behandeling van strafzaken op 22 November 1887. A. H., te Hoorn, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf. P. H., te Helder, wederspannigheid, 14 dagen gevange nisstraf. G. M., huisvrouw van A. V., te Helder, beleediging, 8 dagen gevangenisstraf. J. P. C., te Helder, binnendringen van eens anders woning zonder vergunning, 15 dagen gevangenisstraf. R. K., te Urlc, feit als boven, 1 maand gevangenisstraf. J. D. en P. A. d. J., te Hoorn, wederspannigheid, de eerste 14, de tweede 5 dagen gevangenisstraf. A. B., te Hoorn, meineed, vrijgesproken. Voorts werden 10 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. 326ste Staatsloterij. Eerste klasse. Vierde lijst: No. 18,900 f 400. ALKMAAR, 25 November. Aangevoerd 325 stapels Kaas, Kleine Gras- f 33.50, Commissie dito f 32 en Middelbare f 34 per 50 kilogram. I GranenAangevoerd 5000 hectoliter. Tarwe f 6.a 7.25, Rogge f 4.a 5.50, Gerst f 4.25 a 4g35, idem Chev. f 4.75 a f 5.35, Haver f 2.80 a 3.60, Paardenboonen f 5.50 a 5.75, Bruine Boonen f 8.50 a 11.50, Citroenboonen f 11, Duiven- boonen f 6.25 a 6.55, Witte Boonen f8.50 a 10.rood Mosterd zaad f 4.50 a 15.50, Geel Mosterdzaad f 6.50 a 9.Kanarieznad f 7.50 a 8.40, Karweizaad f 14.50 a 14.87L Blauw Maanzaad f 10.a 10.25, Groene Erwten f 10 a 13, Grauwe Erwten f 12 a 14, Vale Erwten f 7 a 12, Witte Erwten f 9, alles j er hectoliter. HOORN, 24 November. Ter Waag gewogen 212 stapels Kaa*, wegende 60,021 kilogram. Hoogste prijs per 50 kilogram: f 35 voor Kleine, f 33 voor Commissie cn f 32 voor Middelbare. HOORN, 25 November. Aangevoerd 547 Schapen, 1 10 a39 en 21 lvceien, f 130 a 350 per stuk; 155 Varkens, 36 a 42 c. per kilogram. Ilandel vlug. ENKHUIZEN, 24 November. Biggen f 7.— a 7.50 en Konijnen 25 a 70 cents per stnk, vette Varkens 42 a 43 cents per kilogram. Boter 67£ a 70 eents per kop. Stemming der markt stug. EDAM, 24 November. Ter groote Najaars-Lammerenmarkt werden aangevoerd 2000 stuks; prijs f 10.a 19.50 per stuk. AMSTERDAM, 25 November. Pryzen der Aardappelen: Geldersche Blauwe f 1.60 a 1.70, Zeeuwscbe Flakkeesche fl.40 a f 1.90, dito Blauwe f 1.60 a 1.65, dito Poters f 1.10 a 1.20, dito Duin Zand f 4 a 5, Pruisische Hamburgers f 2.40 a 2.50, Saksische Jammen f 2.20 a 2.40, Friesche Franeker Jammen f 1.50 a 1.70, dito Engelsche f 1.20 a 1.30, dito Dokkumer Jammen f 1.70 a 1.90, Zeeuwsche spuische Jammen f 2.2.50, alles per hectoliter. Aangevoerd 9 versche ladingen. Handel flauw. LEIDEN, 25 November. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 8 Stieren, f 52 a 120; 240 vette Ossen en Koeien, f 118 a 248 per stuk of 48 a 64 cents per kilogram; 180 Varekoeien, f 95 a f 200115 Graskalveren, f 13 a 50; 19 vette Kalveren, f 36 a 66 per stuk of 60 a 80 cents per kilogram32 nuchtere dito, f 4.a f 10.560 vette Schapen, f 18 a 29.per stuk of 50 a 55 cents per kilogram; 132 Weideschapen, 11.a 28.Lammeren, f af 8 magere Varkens, f' 20 a 28; 290 Biggen, f 3.25 a 12; Veulens, f a Paarden, f a 202 Kalf- en Melkkoeien, f 100 a 246; alles per stuk. NIJMEGEN, 24 November. Uiterwaardsch Hooi f 20 a 22 en Binnenveldscb f 16 a 18 per 500 kilogram. LANGSTRAAT, 24 November. Daar de verzending van geperst Hooi in den laatsten tijd niet groot was en men van den vroeger gekochten voorraad kon doorwerken, is de vraag naar Hooi tegenwoordig belangrijk minder, waardoor de markt daalt en men thans f 18 per 500 kilogram biedt. De verkoopers willen niet aan prijsverlaging, zoodat er weinig of geen zaken gedaan worden, Koeienhooi wordt door de veehouders onderling veel gevraagd, naar kwaliteit kan dit f 15 a 20 afdoen. MASTENBROEK, 24 November. Kamper-eilandsch Hooi f 21 a 24, Mastenbroeker en Genemuider 1ste kwaliteit f 18 a f 22 en 2de kwaliteit f 14 a 17 per 500 kilogram. ZWOLLE, 24 November. Op de Paardenmarkt waren 406 stuks aangevoerd. Men besteedde voor Werkpaarden 1ste kwa liteit f 250 a 420, 2de kwaliteit f 60 a 200, Enters f 120 a 180, Veulens f 70 a 110, Ponny's f 55 a 90, Paarden voor de slacht bank f 10 a 48, alles per stuk. De handel was zoer traag. DEVENTER, 25 November. Hooi f 34 a 44 per 1000 kilogram. LEEUWARDEN, 25 November. Veemarkt: 1485 Runderen, 2116 Schapen, 446 Varkens en 20 Paarden. Hoogste prijs voor Stieren f 280, Ossen f 265, vette Koeien f 300, Melkkoeien f 270, Pinken f 90, vette Kalveren f 50, Graskalveren f 60, nuchtere Kalveren f 9, vette Schapen f 33, Melkschapen f 23, Lammeren f 20, vette Varkens f 160, magere Varkens f 25, vette Biggen f 55, magere Biggen f 8, Paarden f 60, alles per stuk. Handel in vette Kalveren en Schapen traag, in Lammeren prijshoudendoverigens stadig. Marktberichten. TEXEL, 24 November. Gemaaid Zeegras f 6.a 7.50 en gevischt dito f 2.25 a 3.per 100 kilogram. Gewasscben Wol f 1.15 en ongewasschen Wol 85 cents per kilogram. Haver f 2.75, Gerst f 4.a 4.60, Kapucijners f 5.50 a 6. Aardappelen f 2.3.50, alles per hectoliter. Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste klasse tfJohan Willem Friso" heeft bij de ter reede gehouden proeftocht in alle opzichten volkomen aan de gestelde eischen voldaan; het liep een 15-mijls vaart. Ook de bewapening van het schip werd met uitstekend gevolg beproefd. Zr. Ms. schroefstoomschip „Alkmaar", commandant de kapitein-luitenant ter zee W. M. E. Bervoets, is van de uitoefening van politietoezicht op de visscherij in de Noordzee gisteren alhier teruggekeerd. De gewone of zoogenaamd werkende vergaderingen van het plaatselijk Nutsdepartement worden in den regel niet talrijk bezocht; de vergadering van gisterenavond maakte daarop echter een gunstige uitzondering. Nadat de Voorzitter, de heer G. E. Bron, de bijeenkomst geopend had en de notulen der vorige vergadering na voorlezing waren goedgekeurd, stelde de Voorzitter aan de orde de vraag: zal het departement ditmaal gebruik maken van zijn bij art. 15 der wet toegekend recht om voorstellen te doen aan de in 1888 te houden algemeene vergadering der Maatschappij Deze vraag werd ontkennend beantwoord. Vervolgens kwam aan de orde de benoeming eener Com missie, die in het volgende jaar werkzaam zal zijn tot onderzoek naar, en het uitbrengen van verslagen over aangewezen personen, die aanspraak hebben op blijken van hulde. Bij acclamatie werden de leden dier Commissie, de heeren B. L. Vries, J. Schuijt en H. M. Manikus, her kozen. Er geschiedde vervolgens voorlezing van een voorstel, ingediend door den heer J. P. Van Varik, de strekking hebbende om in deze vergadering aan de orde te stellen de beantwoording der vraag: zal de Spaarbank, indertijd door dit departement opgericht en sedert door of vanwege het departement bestuurd, in stand blijven, ook na het ontstaan der Rijkspostspaarbank, of zal de Nuts- spaarbank opgeheven en het aanwezige reserve-kapitaal tot andere, nuttige doeleinden worden aangewend? Door den Voorzitter werd, namens het Bestuur, in overweging ge geven, om de behandeling van dit voorstel zoodanig te doen geschieden, dat daaraan voorafga een grondig onderzoek door eene door de vergadering te benoemen Commissie, die van haar onderzoek een beredeneerd rapport zal uitbrengen. Bij de discussie, die hierop volgde, werd door een der leden den wensch geuit, om aan het voorstel-Van Varik vast te knoopen een voorstel om bij voortbestaan der Spaarbank het reserve-kapitaal te benuttigen tot eene hulp of voorschotbank. De Voorzitter handhaafde echter het voorstel van het Bestuur; deed uitkomen, dat de vraag op dit oogenblik uitsluitend gold het al of niet voortbestaan der Spaarbank; en wees er op, dat het voorstel tot stich ting eener hulpbank eerst nk de beslissing omtrent de bestendiging der Spaarbank aan de orde kan komen. Het voorstel, om het voorstel van den heer Van Varik om bericht en raad in handen te stellen eener speciale Commissie, werd aangenomen en tot leden dier Commissie werden benoemd: uit het Bestuur van het departement rle heeren G. E. Bron en B. L. Vries; uit het Bestuur der Spaar bank de heeren W. Bakker Hz. en G. E. Kloosterhuis; en uit de leden van het departement de heeren J. W. Hattinga Raven en J. Daarnhouwer. Volgens art. 62 van het Huishoudelijk Reglement neemt de voorsteller mede in de Commissie zitting. Voorlezing geschiedde van het jaarverslag over 1886/87 van de directie der Volks-leesbibliothoek. Dit verslag luidde gnnstig. Van de Bibliotheek wordt door velen blijkbaar een nuttig gebruik gemaakt en de vergadering betoonde zich dan ook niet ongeneigd om de gevraagde subsidie, ad f 50, toe te staan. De behandeling van een voorstel om, met het oog op de wenschelijkheid van uit breiding en verbetering der Bibliotheek, de subsidie op f 100 te brengen, werd, in afwachting van eene nadere aanvraag van directeuren, tot later verdaagd. Tot directeur dier inrichting werd gekozen de heer W. Bakker Wz. De al of niet bestendiging van Floralia kwam nu aan de orde. Bij de discussie over dit onderwerp werd gewezen op het steeds stijgend bedrag der toelage, die jaar aan jaar uit de kas van het departement wordt gevraagd. Er werd echter op gewezen, dat in de eerste jaren Floralia geheel niets aan 't Nut heeft gekost, omdat het toen door eigene inkomsten de ontvangsten bij feestelijke gelegenheden kon bestaan. Nadat de bezwaren en opmerkingen herhaal delijk door de aanwezige Bestnursleden van Floralia waren beantwoord, werd, op voorstel des Voorzitters, besloten, om aan 't Bestuur van Floralia ook voor 1888 het noodige crediet te verleenen (zuinigheid steeds aanbevelende) voor het voortgaan op de gewone wijze, ingeval er met de plaatselijke afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw kan worden overeengekomen tot eene gezamen lijke uitvoering en tot het voortgaan met den gewonen arbeid, doch zonder feestviering, ingeval die medewerking niet. mocht worden verkregen. De eigenlijke beslissing werd dus tot na de campagne van het volgende jaar ver daagd. Ten slotte werd kennis genomen van den inhoud van een schrijven van de onlangs alhier opgerichte Schilders- Vereeniging, waarin steun gevraagd wordt, vooral met het oog op de dringende behoefte aan een lokaal voor onder linge oefening. Na bespreking en toelichting door eender leden, werd bepaald, dat aan de onderteekenaren dier missive zal worden geantwoord, dat hun schrijven voor kennisgeving is aangenomen, doch dat de vraag omtrent ondersteuning, door de Maatschappij of door het Departe ment te verleenen, eerst d&n kan worden overwogen, als omtrent het doel en de wijze van werken meerdere en voldoende inlichtingen zijn verstrekt. De vergadering werd, nadat een 3tal nieuwe leden bij ballottage waren aangenomen, door den Voorzitter voor gesloten verklaard. Voor de bewoners der Spuistraat alhier, welke straat in de Spoorstraat uitkomt, is dezer dagen een nuttig werk tot stand gebracht. Die straat, bij vochtig weder een ware modderpoel, is van behoorlijke voetstraten voorzien, 't Is te hopen, dat andere deelen der gemeente ook eens aan de beurt mogen komen. In het bijzonder is zulks welnoodig voor den weg, die van de 2de Molenstraat naar de Diaconie straat leidt. Zondag a. s. zal door het Tooneelgezelschap, onder directie van de heeren Kreukniet, Mutters en Co. eene buitengewone tooneeluitvoering worden gegeven in het lokaal „Tivoli" alhier. Onder het werkend personeel moet vooral vermeld worden mevr. Marie Verstraete, die zich ook alhier een gunstigen naam verworven heeft. Omge voerd zal worden de Comédie-Operette „Lili", in 3 bedrijven. Jl. Donderdag is alhier een twintigjarig meisje gestikt, doordien bij het middagmaal haar een stukje vleesch in de keel bleef steken. Een tijdelijk alhier verblijf houdend persoon werd dezer dagen door een der deurwaarders gedagvaard, om te verschijnen voor de Arrondissements-rechtbank te Rotterdam, als getuige in eene strafzaak, waarin hij een zeer gewichtige rol speelde, doch in een zeer goeden zin, de gevolgen eener misdaad voorkomende. Te Maassluis liep getuige met zijn broeder langs den weg, toen hij opmerkte, dat een man door eenige lieden (polderjongens) over de leuning eener brug in 't water werd geworpen. De daders gingen daarop ijlings heen; de drenke ling zonk in de diepte weg. Getuige sprong den onge lukkige na, terwijl zijn broeder zich naar den kant begaf om bii de poging tot redding behulpzaam te zijn. Aan vankelijk bemerkte getuige den drenkeling niet; doch toen hij naar den wal zwom, raakte hij den zinkende aan. Met dien man naar den oever te zwemmen, waar zijn broeder beiden ontving, was het werk van één oogenblik. Spoedig was een geneeskundige ter plaatse, en na eenige pogingen kon geconstateerd worden, dat de drenkeling nog leefde. Ge tuige spoedde zich nu, met het natte pak aan, in gezelschap van politie-agenten op weg, om de schuldigen aan 't mis drijf op te sporen en te herkennen. Ook deze poging gelukte en de redder moet nu getuigenis der waarheid afleggen in eene zaak, waarin hij maar met opofferende liefde een zeer werkzaam aandeel heeft gehad. Tot stationschef te NaardenBu'ssum is benoemd de heer G. J. Sariemijn, 1ste commies aan het hoofdbureau van de Holl. IJz. Spoorweg-Maatschappij te Amsterdam. Tot opzichter over de vier Noorderkoggen is benoemd de heer W. Van der Oord, te Lambertschaag. heeft voor het aanstaande Sint- Nicolaasfeest eene groote sortee ring Cadeaux voor eiken leeftijd geëtaleerd, en noodigt ieder beleefd tot een bezoek uit ALGEMEENE VERGADERING, op Dinsdag 29 November 1887, des avonds ten 8 ure, iu „Musis Sacrum". Spreker de Heer: De leden, met hunne echtgenooten, worden beleefd uit- genoodigd, deze vergadering bij te wonen. Voor nlct-lcden is de toegangsprijs bepaald op 10 cents de persoon. Het Bestuur. 255. MOLENGRACHT. 256. Ten einde aan veler verlangen te voldoen en het mijnen begunstigers zoo gemakkelijk mogelijk te maken, is de Sint-Nicolaas-Etalage, die dit jaar bijzonder fraai is, thans reeds in gereedheid. Daar de schoonste voorwerpen natuurlijk het eerst zijn uitverkocht, verzoekt de ondergeteekende hen, dié prijs stellen op het nieuwste en fraaiste wat slechts eenigszins voor 30 cents kan geleverd worden, de hem toegedachte order spoedig te doen toekomen, ten einde voor eene tijdige en goede uitvoering te kunnen zorgdragen. A. VAN WILLIGEN. Eerste dertig cents Bazar, Molengracht van zal, op MAANDAG 28 en DINSDAG 29 NOVEMBER aanstaande, telkens des avonds ten 6 ure, in het lokaal „de Vcreculging'1, van den Heer T. BLOOS, aan het Molenplein te Helder, publiek verkoop en: eene belangrijke partij Harmonica's, in verschillende soorten en grootten. Té~; bezichtigen en te bespelen op de verkoopdagen vnn 10—4 uur. Elke Harmonica wordt vóór het veilen bespeeld. zal, op DOXDERDAG 8 DECEMBER 1887, 's avonds 7 ure, in de Herberg ,,'t Wapen van Winkel", te WINKEL, publiek verkoop en: Eeu flink weldoortimmerd BURGER- - WOONHUIS, waarin sedert jaren dc Kuipers-affaire is uitgeoefend, staande in de kom van het dorp Winkel, groot 4 aren behoorende tot de nalatenschap van Mejuffrouw ANTJE AMELISWAARD. zal, op VItl.ID.lC 9 DECEMBER 188J, 's morpens 9 ure, ten sterfhui» van Mejuffrouw ANTJE AMELISWAARD, te WINKEL, publiek verkoopen: waaronder: Veéren Bedden inet toebehooren, een Brand kast, Barometer en divers Oud Porselein. Prijs: 25 cent per stuk Lotgevallen van de Heilige Genoveva van Brabant. De- hut van Oom Tom of de verschrikkingen van het slavenleven in Amerika. De schoone Magelona. Avonturen in den Nieuwjaarsnacht. Aballino, de gevreesde bandiet. Ali-Baba en de veertig roovers. Hendrik van Eichenfels of de wonderbare wegen der Voorzienigheid. Rosa van Dennenburg of de zegepraal der kinderliefde. Fortunatus, zijn tooverhoedje en geluksbeurs. De Maagd van Orleans. Jozef Z wartmantel, het huzarenkind, of wat God doet is welgedaan. Willem Teil of dé eedgenooten van den Rütli. Geschiedenis der schoone Hirlanda, of de zegepraal der onschuld over de boosheid. De goudsraid van Parijs. Gaston van Frankrijk of de man met het ijzeren masker. Tijl Uilenspiegel, zijne grappige invallen en streken. Robert de Duivel. Fra-Diavolo, of de herberg te Teranica. Don Juan of de steenen gast. Hertog Ulrik van Wurtemburg. Prins Eugenius, de dappere ridder. Beatus, de kluizenaar. Het Opperhoofd der Amakozen. De schatgravers in het zwarte woud. Nathan de woudlooper. De student van Ulm. Het koralen Kruis. Doctor Faust, of het verbond met Satan. Scbinderhannes, de rooverhoofdman. De veldtocht in Rusland. De smid van Hoornberg. Reynoud, het wonderkind. De schoone Carolina. Helena, de keizersdochter. Die 6 van deze lezenswaardige en nuttige Boeken tegelijk koope, betaalt daarvoor slechts f 1.20. Na ontvangst van postwissel van f I 30 zenden wij 6 deelen franco alom. BERKHOUT C0., Zuidstraat.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3