Veg Nieuwstijdingen. Verfing van den Eaad ADJRTENTIEN. PRiriGE KERSTBOOMEN, STAM- e'. RUIKROZËN in soorten, W. J/EN, aan de Laan. /Er Z o ik d a. s. B A T<. ,/Van de parapluie zou het jammer zijn," was het bitse antwoord, „maar als jij mijn vrijer waart, dan zou ik het jou wel willen lappen!" De Rechtbank te Middelburg heeft gisteren C. van de Plassche, huisvrouw van C. de Visser, te Heinkenszand, beschuldigd van m o o r d op haar achtjarig zoontje gepleegd, veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. „Mijn vriend Dartwitch" schrijft iemand in een En- gelsch weekblad „was nog een oude vrijer. Op een winter morgen kwam ik hem opzoeken en vond hem te midden van zakdoeken en nog eens zakdoeken in den betreurens- waardigsten toestand, dien men zich denken kan: hij was zwaar verkouden. „Dartwitch* zeide ik, „je hebt een vrouw noodig." Maar hij had er geen ooren naar. //Ik kan best op me zelf passen," zei hij, toen ik hem voorhield, dat hij ziek kon worden en er dan iemand moest zijn, om hem te ver plegen. „En deze verkoudheid nu," begon ik weer, maar Dart- witch viel mij in de rede: //Och, wat", riep hij uit, „van avond neem ik een warm voetbad en morgen is mijn ver- kondheid over." Des avonds nam de oude stijfhoofd zijn voetbad. Het vroor dat het kraakte, we hadden zoo kouden nacht dien winter nog niet gehad. Dartwitch zat gemakkelijk in zijn stoel, met de voeten in het warme water en voelde zich recht behaaglijk. Hij had een enorme hoeveelheid sagomelk gedronken; dat maakte hem slaperig en al spoedig was hij ingedommeld. Zijn vuur ging uit, maar hij sliep voort, en eerst den volgenden morgen werd hij wakker en vond zich met de beenen vastgevroren in zijn bad. Drie maanden later ontving ik een geglaceerde kaart, waarbij ik deftig werd uitgenoodigd het huwelijk te komen bijwonen van mijn ouden vriend Dartwitch. Hij zal dezen winter niet weer vastvriezen." De schipbreuk van het Duitsche barkschip „Renown". Gisterennacht omstreeks 4 uur strandde op de Pannekoek, in de Zuidergronden, het Duitsche barkschip //Renown", kapitein Rosenao, komende met een lading rijst van Bangkok en bestemd naar Bremen. Eenigszins lek geworden zijnde, was het schip tc Portsmouth binnengeloopen, had aldaar een loods en zes pompers aan boord gekregen en was op sleeptouw genomen door de Duitsche sleepboot //Assuradeur", om naar de destinatieplaats te worden gesleept. Tijdens de stranding was de sleepboot dan ook voorgespannen; deze bevindt zich nog altijd in de nabijheid van de strandingsplaats. Door het stormachtige weêr bevreesd dat de equipage van het schip in nood mocht verkeeren, vertrok do sleepboot //Hercules", met de bemande reddingsboot op sleeptouw, tegen het aanbreken van den dag naar het gestrande schip om zoo mogelijk assistentie te verleenen. Daar aangekomen, bleek de toestand echter nog ernstiger te zijn, dan men zich had voorgesteld. Zware stortzeeën sloegen onophoudelijk over het schip heen en de kokende branding scheen het den redders totaal onmogelijk te zullen maken het schip te bereiken. Tweemaal werd de reddingsboot teruggeslagen als men reeds meende het doel te hebben bereikt. Nogmaals werden nu door de roeiers alle krachten ingespannen en nu mochten zij er eindelek in slagen in de nabijheid van het schip te komen. De equipage bestond, met inbegrip van loods en pompers, uit 25 koppen, zoodat het onmogelijk was al deze menschen gelijktijdig te redden. Elf hunner, waaronder de kapitein en den loods, werden met veel moeite in de boot gebracht en later aan boord van de //Hercules" overgegeven. Veertien menschenlevens moesten nu nog worden gered, maar de krachten der redders waren uitgeput, en dezen waren niet in staat den gevaarvollen tocht reeds dadelijk opnieuw te ondernemen. Daarom werden de elf geredden hier eerst door de //Hercules" aangebracht. Toen gingen sleepboot en reddingsboot er opnieuw op uit, tot redding der ongelukkige schepelingen, die, daar het schip reeds bijna geheel onder water zat, in het want hun toevlucht hadden genomen. Deze tocht was, helaas 1 te vergeefshet schip was met geen mogelijkheid te bereiken en, hoe ongaarne ook, was men verplicht onverrichter zake naar hier terug te keeren en de schipbreukelingen aan hun lot over te laten. Hedenmorgen vertrok men ten derdenmale van hier, om nog maals de redding te beproeven. Het weêr was echter niets gunstiger dan gisteren. Door de zware buien, die gedurende den afgeloopen nacht woedden, heeft de /,Renown" veel geleden; de groote- en fokkemast zijn over boord geraakt, doch gelukkig heeft de bazaansmast, waarin de schepelingen zich, aan groote ellende ten prooi, ophielden, zich staande gehouden. De boot is tot heden (2.30 u. nam.) nog niet teruggekeerd, doch naar men van den wal heeft kunnen opmerken, zijn reeds 8 9 man met de reddingsboot van boord gehaald en op de Hercules overgebracht. Nog enkelen bevinden zich in 't want het is echter nog moeielijk te bepalen of allen behouden zijn gebleven. Wij zijn er echter van overtuigd, dat niets door onze wakkere bootslieden onbeproefd zaf worden gelaten, om zelfs den laatsten schipbreukeling te redden. Buitenland. De Duitsche Kroonprins heeft, onder dagteekening van 4 dezer, aan den vroegeren onderwijzer zijner kinderen een zeer opgewekten brief geschreven, waarin woordelijk het volgende voorkomt: „Ik kan met volle gerustheid mededeelen, dat de door de geneesheeren genomen maatregelen het ontstoken deel geheel hebben weggenomen en dat de verontrustende ver schijnselen verminderden, terwijl ik daarbij lichamelijk volkomen wel gebleven ben, nooit iets van mijne krachten verloren heb en tot aller verbazing er gezond uitzie. Met opzet deel ik deze bijzonderheden mede, omdat het mij voorkomt dat het op zich zelf voorzeker ernstige ver schijnsel eener nieuwe ontsteking van ongunstigen aard met niet geringe overdrijving is uitgebazuind, zoodat men in eene gunstige wending niet recht gelooven wil. De goede God zal bepalen welk verloop de ziekte verder hebben zal, waarvoor de verpleging, naast de Kroonprinses, aan de beste deskundigen is toevertrouwd, die ondanks alle be strijding, waaraan zij blootstaan, mijn volste vertrouwen genieten. Ik laat den moed niet zinken en hoop, al zij het ook na eenen geruimen tijd van rust, eenmaal weder gelijk vroeger mij aan het vaderland te kunnen wijden. „Diep getroffen door de ontelbare bewijzen van deel neming, welke mij uit het geheele Rijk en uit het buiten land geschonken worden, ontwaar ik met oprechte dank baarheid, dat men mij vertrouwen schenkt en dat op mijn karakter gebouwd wordt. Dei-gelijke ervaringen onder zulke omstandigheden zijn voor inij een kostbare schat, dien ik gedurende den tijd mijns levens hoog waardeeren zal." Deze brief van den Kroonprins baart des te meer ver blijdend opzien, nu er sedert eenigen tijd geenerlei officieel bulletin meer verschenen is. Jl. Donderdag is te Cannes overleden mevrouw Baucicaut, de directrice der welbekende magazijnen „du Bon Marchc" te Parijs. Mevrouw Baucicaut heeft zich tijdens haar leven onder scheiden door de weldaden, die zij om zich heen verspreidde. Gesteund door haar reusachtig vermogen, was zij er steeds op bedacht, het lot van haar talrijk personeel te verbeteren en de armen te helpen, die tot haar kwamen. In hare geboorteplaats Verjux liet zij geheel voor hare rekening een brug over de Saöne leggen, met welk werk een som van 600,000 francs gemoeid was; de dankbare inwoners van het plaatsje gaven aan die brug den naam van Marguerite-Baucicaut. Het vorige jaar stichtte zij ten behoeve van hare geëm ployeerden een pensioenfonds, waarin zij zelve 1,000,000 francs stortte. Dank zij dit schoone- voorbeeld, volgden weldra van andere zijden nog vier en een half millioen. Elke mannelijke bediende krijgt, na een diensttijd van twintig jaren, elke vrouwelijke, na een diensttijd van vijftien jaren, recht op een pensioen van 1500 francs 'sjaars. Op dezelfde plaats, waar zich thans de reusachtige ge bouwen der vennootschap bevinden, begon ongeveer dertig jaren geleden het echtpaar Baucicaut een klein winkeltje. Aan den kant der rue du Bac zijn nog de oude pilaren en de oorspronkelijke muren van dat winkeltje, waaruit later het groote magazijn zich ontwikkeld heeft, te bespeuren. Londen telt nu, met inbegrip der voorsteden, onge veer 4,000,000 inwoners, maar toch is het niet de dichtst bevolkste stad van het Britsche Rijk. Blijkens de opgaven van het Ministerie van Koophandel staat Liverpool in dit opzicht bovenaan. Daar wonen gemiddeld 112 menschen op een morgen, zijnde tweemaal meer dan te Londen. Van Sadi Carnot wordt verteld, dat hij het Duitsch volkomen machtig is en dat ook zijn kinderen die taal goed spreken. Carnots vader liet zijn kinderen allen een ambacht leerende nieuwe President leerde schrijnwerken, zijn broeder slotenmaken. Volgens een door den heer Wilfrid de Fonveilleaan de bladen toegezonden bericht is de //Arago", de ballon van den heer L'Hoste en zijn reisgenoot, den 13 November jl. boven Bideford (Cornwall) gezien, drijvende naar zee. Te Birmingham heeft eene vrouw, die een kind op den arm droeg, bij een twist met eene andere vrouw in hare woede het kind hare vijandin naar het hoofd geworpen. Het arme werptuig bekwam gelukkig geen zwaar letsel en zal ook wel niet veel schade hebben aangericht. De troonstoel van de Egyptische Koningin Hatafu (van de 18de dynastie), die 1600 jaar vóór Christus regeerde, is door den eigenaar, Jesse Haworth te Bowdon, in Ches- hire, aan het Britsche Museum ten geschenke aangeboden. Het is ongetwijfeld het oudste meubelstuk der geheele wereld. Uit de geheimen van Berlijn. Bertha S., een mooi, jong negentienjarig meisje, was de dochter van arme, eerlijke burgerlieden in een naburig dorp. Ongeveer twee jaar geleden kwam zij te Berlijn in een groote confectie zaak. Daar de afstand tusschen het magazijn en haar geboorteplaats vrij groot was, huurden de ouders voor het meisje een kamertje in de nabijheid. Van dit oogenblik af aan werd zij in zoover lichtzinnig, dat zij zich dooreen vriendin, in hetzelfde vak werkzaam, liet verleiden, om eenmaal de danszaal te bezoeken. Kort daarna verscheen op een Zondagmorgen in de woning van het meisje een waschvrouw, die haar haar diensten aanbood. Deze ant woordde, dat zij te weinig verdiende en dus zelve voor haar wasch moest zorgen. //Maar lieve juffrouw, een jong meisje, zoo mooi als u, heeft het waarlijk niet noodig om zich zoo af te tobben. Een nette klant van me geeft hedenavond een souper en zou nog wel een dame aan tafel willen zien; u zal haar zeker bevallen. Ik heb de opdracht de ontbrekende dame te zoeken; hier heeft u vijftig mark, die u kan behouden en voor uw toilet aanwenden, als u mij dat pleizier wilt doen; ik kom u te negen uur af halen." Het jonge meisje aarzelde eerst liet geld, dat de waschvrouw haar aanbood, aan te nemen; haar eergevoel was nog niet geheel en al verdwenen. Toen zij echter in een oogenblik van goede opwelling het geld wilde teruggeven, was de vrouw verdwenen en 's avonds, toen de vrouw verscheen, waren daarmee reeds lang de achterstallige huur en andere kleine schulden betaald. Het jonge meisje moest haar woord houden en volgde haar gevaarlijke gezellin naar het souper. Sinds dien tijd zijn twee jaren voorbijgegaan en Bertha S. behoort tot de meest gevierde schoonheden in het salon van haar vroegere gastvrouw in de Georgestraat. „Mevrouw Dora" zooals haar nom de guerre luidt, de bezitster van deze vorstelijk ingerichte salon en de ziel van dezen intiemen kring, is de nog altijd mooie vrouw van een makelaar, van wien zij gescheiden is. De eigenaar van het huis heeft het aan haar voor een groot bedrag verhuurd. De slachtoffers en de „dames", die de soirees van de „genadige vrouw" bijwonen, worden in alle kringen gere- cruteerd. Een bijzondere eigenaardigheid is het feit, dat haar vrouwelijke adjudanten uit vier waschvrouwen bestaan, die, zooals met Bertha het geval is geweest, door geld en goede woorden arme onschuldige meisjes in haar netten lokken. De vroeger genoemde vriendin van Bertha S. was ook een vroeger slachtoffer van de waschvrouw, die deze op het jonge mooie meisje opmerkzaam had gemaakt. „Mevrouw Dora" moet prachtige zaken doen. Sinds eenigen tijd heeft zij nog een huis gehuurd in het bovenste gedeelte van de stille Wilhelmstraat, die zich voor zulke beroepen uitstekend leent. Haar koppelaarsters en ook haar souper-dames worden vorstelijk gehonoreerd. Smyr- nasche tapijten en Venetiaansche spiegels sieren haar ver trekken en de rekening bij kok en wijnkooper wordt steeds prompt betaald. De klanten van de voorname dame, die uit de hoogste kringen afkomstig «ijn, geven haar bijna de zekerheid, dat zij in haar affaire niet lastig zal worden gevallen. In 't bijzonder is zij gesteld op jonge, rijke i vreemdelingen, van wier verblijf te Berlijn zij steeds door 1 de portiers van de groote hótels de eene hand wascht J de ander op de hoogte wordt gehouden. Overigens is zij met haar uitnoodigingen zeer voorzichtig en verlangt zij dat alle vreemdelingen door iemand, die bij haar nauw keurig is bekend, in haar kring worden geïntroduceerd. Benoemingen, enz. Tot grootkruis in de orde van den Nederl. Leeuw is bevorderd de heer Jhr. mr. G. C. J. Van Reenen, presi dent van den Raad van State en tot ridder in die orde de heeren: jhr. mr. P. H. Gevers Deynoot, referendaris bij het Kabinet des Konings; mr. S. A. Vening Meinesz. burgemeester van Rotterdam en jhr. mr. J. H. F. K. Van Swinderen, burgemeester van Gaa.-* ter land, leden vandeEerste Kamer der Sta ten-Generaal; en J. E. N. Baron Scbimmel- penninck van der Oye; dr. H. J. A. M. Schaepman, mr. F. J. M. A. Reekers, Jhr. mr. K. A. Godin de Beau fort, E. B. Kielstra, dr. R. P. Mees RAz. en mr. J. G. Gleichman, leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Tot ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen zijn benoemd: te Wieringen de heer N. P. A. Koemans, thans commies-verificateur der lste categorie bij den actieven dienst dier middelen te Amsterdam; te Alk maar (buitengemeenten) de heer K. W. Van Sandick, thans te Schagen c. a. De benoemde officier van gezondheid 2de klasse bij de zeemacht J. Vorstman, wordt met 1 Januari a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier, om tevens dienst te doen in het Hospitaal der Marine. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd H. J. Van Wijnen, korporaal, en A. Glim. G. Moesker, tamboer, en J. Kooistra. Gehuwd en Overleden: Geene. Bevallen: M. C. A. Roerdomp, geb. Muller, Z. J. Peters, geb. Hegeman, Z. M. Hankes, geb. De Beer, Z. P. Streutker, geb. Steinrath, D. Gemeente NIEUWE NIEDORP, van 1 tot 30 November. Ondertrouwd: Jan Kistemaker, siationschef te Opperdoes, en Dieuwertje Baas. GehuwdGeene. Geboren: Klaas, zoon van Jacob Kwantes en Geertje Ott. Jacob, zoon van Jan Jonker en Aaltje Steen. Overleden: Trijntje Rezelman, weduwe van Pieter Water drinker, 53 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. Barometer mM. Stand. Afw. 12 wzw. 30 k. 8 nwtw. 20 12 wnw. 13 I 742.05 - 17.85 754.97 - 4.93 757.10 - 2.80 Thermometer Lj c. \F\ 8.0 4.8 4.8 t 3.2 t 0.8 t o.i Toe- stand van de 0.77 Hol wat. 0.62 Hol in z. 0.541 Weêrsgesteldheid: 9 Dcc. 12 u. Helder, bewolkt, stormachtig. 10 Dec. 8 u. Bewolkt, onstuimig. 10 Dec. 12 u. Bewolkt, wind, buiig. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Prinses Amalia. 26 November Perim gepasseerd. Sumatra6 December Perim gepasseerd. Conrad5 December van Port-Saïd vertrokken. Prinses Marie 9 December Dungeness gepasseerd. Prins van Oranje 7 December te Marseille aangekomen. Voorwaarts29 November van Padang vertrokken. Prins Frederik. 12 November te Batavia aangekomen. Prinses Wilhelmina. 25 November te Batavia aangekomen. Prins Alexander Vertrekt 10 December van Amsterdam. Koningin Emma. Vertrekt 24 December van Amsterdam. Burgem. den Tex 7 Dec. te Amsterdam aangekomen. 326ste Staatsloterij. Tweede klasse. Vierde lijst: No. 14135 f 1000. Nos. 459 en 11663 ieder f 100. LEEUWAIvÈ9 December. Aangevoerd 3433 stuks Vee: 90 Stiere fj230225 Ossen, f 90 a 230; 141 vette Koeien, f 75 Melkkoeien, f 50 a 260125 Pinken, f 30 a 110; fte Kalveren, f 16 a 4599 Graskalveren, f 20 a 4062(ere Kalveren, f 4 a 7603 vette Schapen, f 14 a 32; 5öchaPen. f 11 a 20; 1478 Lammeren f 6 a f 17; 88 vette.08» f 50 a 90; 114 magere Varkens, f 14a f 2581 vette 2; 47 magere Biggen, f 4 a 86 Geiten 21 Paarden, f J°» ahes per stuk. De handel iipvee stadig; Graskalveren willig, vette dito traag. Overigjfhoudend. In de orii'jke nabijheid van het station Schagen is jl. Dondert ten 11 ure een spoorwegongeluk voorgevallen, werkeerden stand van den wissel kwam de laatste treif hier bestemd, op een verkeerd spoor en lh-p tegèiv4tal veewagens aan, die op- en over elkander zijn yen en waardoor de overweg versperd, werd. De locdis ontspoord en in het zand gewoeld. Machine enJgens hebben veel schade geleden, doch gelukkig hebl?ne persoonlijke ongelukken plaats ge grepen. Van ^tion alhier is terstond een locomotief ontboden, diekssagiers twee uren na den bepaalden tijd alhier aan De vorojtn het nieuwe hoofdkiesdistrict Helder voor de keu3 een lid voor de Tweede Kamer, der Staten-Genera$ eenigen personen, die de vrijzinnige beginselen op•jundig gebied zijn toegedaan, aanleiding gegeven om 3 te doen, ten einde te geraken tot de stichting eenetrale Liberale Kiesvereeniging in dit kiesdistrict. Iprtentie, hierachter voorkomende, noo- digen zij de js kiezers in dit district uit, om tot vermeld doel jsamenkomst te houden in het lokaal „Tivoli" alhieljondag 18 dezer, 's namiddags 1 uur. Wij geloovenJaan deze uitnoodiging wel de noodige aandacht zal «geschonken, vooral ook nu het aantal kiezers door dee kieswet aanmerkelijk wordt uitgebreid. Zijn wij wèfcht, dan ligt het in het plan dergenen van wie het ;ïl tot stichting is uitgegaan, om de contributie, aèdmaatschap verbonden, tot een zeer laag bedrag vittellen, opdat de toetreding zoo alge meen mogelijk Innen zijn. Tal van jalpft de Centrale Kiesvereeniging in 't hoofdkiesdistricbaar, waartoe ook deze gemeente be hoorde, gewerd't belang der vrijzinnige richting en op nobele wij» beginselen verdedigd. Het is te «ten, dat de nieuwe Vereeniging, die tengevolge vaipieuw ingetreden toestand ontstaan zal, het voetspoor voorgangster zal drukken, en dat velen, die de liberale?^-n zijn toegedaan, zich genoopt zullen gevoelen om auitnoodiging, om op Zondag 18 dezer de bijeenkomst» uitgeschreven, bij te wonen, gehoor te verleenen. Door dictie der Marine alhier werd gisteren openbaar herb" het uitbaggeren van het zuidelijk gedeelte en ^plaatsen van het noordelijk gedeelte van hel; natte in 's Rijks werf. Ingekomen waren 8 inschrijvingsbi! als van: J. Oldenburg, Bergen, ad 58 cents; iülis, IJmuiden, 58 cents; J. J. Bek- kejvLent, 55f 'Maatschappij „Stoom-schelpvisscherij", de Cocksdorp.il), 54£ cents; G. D. Van Doorn, Amsterdam, 4fs; C. Bos Az., Dordrecht, 49 cents; A. Vos R7,., t»erdam, 48 cer.ts en H. Bennik H.Rz., Utrecht, 43 cf M3; Marktberichten. TEXEL, 8 December. Ongewasschen Wol 85 cents en Ge- wasschen dito f 1.15 per kilogram. Gemaaid Zeegras f 6.a f 7.50 en Gevischt dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Haver f 2.75 a 3.Gerst f 3.50 a 4.25, Capucijners f 5.50 a f 6.75, Aardappelen f 2.a 3.25, alles per hectoliter. ALKMAAR, 9 December. Aangevoerd 260 stapels Kaas; hoogste prys: Kleine Gras- f 33, Commissie f 32 en Middelbare f 32.50 per 50 kilogram. Aangevoerd 3975 hectoliter Granen. Tarwe f 6.50 a 7.25, Rogge f 5.a 5.25, Gerst f 4.a 4.25, idem Chev. f 4.25 a f 5.25, Haver f 3 a 4, Faardenboonen f 5.25 a 5.75, Bruine Boonen f 9 a 10, Citroenboonen f 10, Duivenboonen f 6.50, Witte Boonen f 12, Groene Erwten f 7.50 a 12.Grauwe dito f 12 a 14, Vale dito f 7.50 a 12.—, Witte dito f 9, Karweizaad f 14.75 a 14.85, Rood Mosterdzaad f 16, Geel dito f 8.75, Kanariezaad f 8, Blauw Maanzaad f 10, alles per hectoliter. HOORN, 8 December. Ter waag gewogen 110 stapels Kaas, wegende 41,282 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 33, Commissie f 32.50 en Middelbare f 33.50 per 50 kilogram. ENKHUIZEN, 7 December. Biggen f 3 a 6, Konijnen 25 a 70 cents en Kippen f 1.a 1.25 per stuk; 36 vette Varkens, 40 a 42 cents per kilogram. Boter 70 a 72| cents per kop. Kip-eieren f 5 a 6 per 100 stuks. Stemming matig. LEIDEN, 9 December. Ter Veemarkt werden aangevoerd: 6 Stieren, f 76 a 180; 92 vette Ossen en Koeien, f 118 a 262 per stuk of 50 a 66 cents per kilogram; 98 Varekoeien, f 92 a f 19462 Graskalveren, f 13 a 4724 vette Kalveren, f 25 a 68 per stuk of 70 a 90 cents per kilogram22 nuchtere dito, f 4.50 a f 12.1090 vette Schapen, f 16 a 28.50 per stuk of 45 a 50 cents per kilogram; 162 Weidescbapen, 12.a 25.Lammeren, f af 20 magere Varkens, f 16 a 26; 200 Biggen, f 3.al2; Veulens, f a 4 Paarden, f 20 a 42166 Kalf- en Melkkoeien, f 102 a 240; alles per stuk. AMSTERDAM, 9 December. Pryzen der Aardappelen Geldersche Blauwe f 1.65 a 1.75, Zeeuwsche Flakkeesche f 1.60 a f 1.90, dito Blauwe f 1.60 a 1.65. dito Poters f 1.10 a 1.20, dito Duin Zand f 4 a 5, Pruisische Hamburgers f 2.40 a 2.50, Saksische Jammen f 2,30 a 2.40, Friesche Franeker Jammen f 1,50 a 1.70, dito Engelscbe f 1.20 a 1.30, dito Dokkumer Jammen f 1.70 a 1.90, Zeeuwsche spuische Jammen f 1.60 a f 2.40, alles per hectoliter. MASTENBROEK, 8 December. Kampereilandsch Hooi f 20 a f 24, Mastenbroeker en Genemuider lste kwaliteit f 17 a 22, 2de kwaliteit f 13 a 16 per 500 kilogram. DEVENTER^ 9 December. Hooi f 34 a 44 per 1000 kilogr. der gemeente r, op Dinsdag den 13 December 18s avonds ten zeven ure. Helder, denicember 1887. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. terpen ter behandeling: 1. Beëediipoemd Raadslid. 2. Begroo$88. 3. Vastste»bier hoofdelijken omslag. 4. Benoen erwijzeressen. 5. idem en Armbestuur. 6. idem Weeshuis. 7. idem Gemeentewerken. 8. Adres heer D. A. G. Vastenou. 9. Voorste bn heer J. G. R. Vos. 10. Benoen n Stembureau. 11. Mededti gekomen stukken. Verslag heid van gedurende lichtsterkte, druk en zuiver- itgas der gemeente Helder, ind November 1887. Van '8 nachts 12 uur tot 's morgens 8 uur, 27-j- tot 25 millimeters. Van 's morgens 8 uur tot *8 avonds 4 uur, 25 tot 30 millimeters. grooote en kleine, j>k VRUCHTBOOMEN, Boomi Heestergewassen, aai Bloemkweekerij van 1 V O Xj I.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1887 | | pagina 3