2» Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIËN. HOOI TE KOOP Openbare Verkooping, Verkooping van Strandgoederen te Texel. Vischmarkt, door puinbestorting, omdat er in dat geval maar weinig glasruiten van de school gespaard zouden worden. Met algemeene stemmen wordt besloten de adressen te stellen in handen van de Commissie voor de Gemeente werken. Onder het nemen van dit besluit verzekert de heer Korver, dat hij daarin niet deelt. (Slot volgt.) Buitenland. De „Reichsanzeiger" behelst het volgende bulletin uit San Rerao van gisteren, 1,35: „De plaatselijke en algemeene toestand van den Duitschen Kroonprins is gelijk eergisteren. Do slaap is nu en dan door hoofdpijn gestoord. Omstreeks 12 uren verliet de Prins het bed en gebruikte hij vast voedsel." Boven Constantinopel heeft een hevige sneeuwstorm gewoed. Het spoorwegverkeer is onmogelijk geworden en tal van telegraafdraden zijn gebroken. In de straten ligt de sneeuw ruim drie voet hoog, hetgeen daar bij menschen- geheugenis nog nimmer gezien is. r.. De beurs en verscheidene magazijnen moesten gesloten worden. Te Stettin zijn twee gevaarlijke gevangenen, die beiden tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld waren, uit het tuchthuis ontsnapt. Zij zijn genaamd Adolf Brunst en George Sellack, de eerste is ongeveer 40, de andere 22 jaar oud. Tot kort nabij onze grenzen zijn zij door de Pruisische politie achtervolgd, dientengevolge vermoedt men, dat zij zich thans in ons land ophouden. De Pruisische politie verzoekt hunne opsporing en aanhouding. Benoemingen, enz. De ingenieur der Marine 2de klasse H. Cóp is met 1 Januari jl. benoemd tot hoogleeraar aan de Politechnische school. De 1ste luitenant P. J. Van der Meer, van het 4de regiment vesting-artillerie alhier, wordt op den 1 April a. s. overgeplaatst bij het korps torpedisten te Brielle. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. Ondertrouwd: J. Hollaar, machinist, en A. E. G. Hartsinck. Gehuwd: H. J. Van Wijnen en A. Glim. J. Pronk en J. Kossen. J. P. Bos en J. Dekker. BevallenGeene. OverledenC. Van Til, 4 jaren. Gemeente TEXEL, van 9 tot 15 Februari. OndertrouwdGeene. Gehuwd Pieter Lanser en Antje Tiessen. Geboren Cornelia Anna, dochter van Simon Dogger en Alida Anna Smit. Dirk Johan, zoon van Jan Witte J.Dz. en Neeltje Schraag. Anna, dochter van Pieter Kalis en Meinoutje Slot. Johan,zoon van Paulus Kikkert en Antje Huisman. Harretje, dochter van Cornelis Peper en Pietje Bakker. Overleden Guurtje Smit. dochter van Reijer Smit en Maria Hin, 3 jaren. Cornelis Bas, zoon van Jacob Bas Cz. en Grietje Plaatsman, 8 maanden. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Februari. 1 Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 15 12 noto. 1.8 k. 758.58 - 1.02 0.5 -3.6 0.96 Slechtw. 16 8 notu. 20 761.29 t 1.69 0.8 - 1.7 0.88 I-Iolwat. 16 12 notn. 30 761.14 t 1.54 0.7 -3.4 0.86 ii Weersgesteldheid: 15Febr. 12 u. Bewolkt, beneveld, koudweer. 16 Febr. 8 u. Betrokken, onstuimig. 16 Febr. 12 u. Idem. Arrondissement s-R echtbank. Behandeling van strafzaken op 14 Februari 1888. G. M., huisvrouw van A. V., te Helder, diefstal, 6 weken gevangenisstraf. H. H. 't W J. R., W. O. en P. R., in de Rijkswerk inrichting te Hoorn, wederspannigheid en rebellie, de twee eersten ieder 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, de twee laatsten ieder 1 jaar gevangenisstraf. W. G., zonder vaste woonplaats, bedelarij, 2 dagen hechtenis en voor 2 jaar en 2 maanden opzending naar een bedelaarsgesticht. Schager markt van heden (per telegraaf Paarden f 1 Ossen -124 a Stieren - a 22 Geldekoeien - 70 a 204 Kalf koeien - a Vaarzen - a Hokkelingen - a 20 nucht. Kalveren - 6 a 12 Rammen - a 240 Schapen - 10 a 19 Lammeren Bokken&Geiten-f a 12 magere Varkens f 7 a 11 31 Biggen - 4 a 7 10 Kippen c. 60 a 75 20 Eenden - 75 a 90 Boter per kop 100 al 10 Kaas per kilogram - 30 a 35 Kip-Eieren per 100 -300 a400 Eend-Eieren - a Marktberichten. TEXEL, 14 Februari. Werkpaarden f 90 a 160, oude Paarden f 40 a 50, Rijpaarden f 200 a 250, vette Koeien f 145 a 190, Melkkoeien f 120 a 145, Kalfvaarzen f 120, Fokschapen f 16, alles per stukvette Varkens 18 a 21 cents per half kilogram. Alles uitsluitend in den Commissiehandel. MEDEMBLIK, 15 Februari. Aangevoerd 10 stapels Kaas, hoogste prijs f 28 per 50 kilogram. Boter f 1.50 per kilogram. Kip-eieren f 4.50 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 15 Februari. Prijzen der Zaden en Granen Karweizaad f 12.75 a 13.Mosterdzaad f 15.75 a 17.Maan zaad f 10.a 10.50, Vale Erwten f 10 a 12, Groene dito f 9 a f 12, Grauwe dito f 11 a 13, Wijker Vale dito f 7 a 8, Bruine Boonen f 10 a 11, Paardenboonen f 5 a 6, Gerst f 4.25 a f 5.25, Haver f 3 a 4, alles per hectoliter. PURMERENDE, 14 Februari. Aangevoerd 84 stapels Kleine Kaas, f 32 per 50 kilogram. Kip-eieren f 3.75 a 4.50 per 100 stuks. 704 kilogram Boter, f 1.50 a 1.55 per kilogram. Veemarkt: 136 Runderen, handel matig, pryshoudend8 Veulens; 80 vette Kalveren, f 0.70 al.per kilogram, handel vlug; 130 nuchtere dito, f 6 a 8 per stuk, handel vlug; 102 vette Varkens, 36 a 44 cents per kilogram, handel vlug80 magere dito, f 10 a 18 per stuk, handel stug141 Biggen, f 5 a 7 per stuk, handel stug849 Schapen, vette hooger, Overhouders lager in prys, handel flauw. AMSTERDAM, 15 Februari. Veemarkt1 Rund 156 vette Kalveren, 80 cents per kilogram 68 nuchtere dito, f 7 a 12 per stuk125 vette Varkens, 36 a 42 cents per kilogram. WAGENINGEN, 13 Februari. Uiterwaardsch Hooi f 24 a 25 en Binnenveldsch f 18 a 20 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 15 Februari. Hooi f 18 a 19 per 500 kilogram. KAMPEN, 13 Februari. Buiten-Hooi f 17.— a 21.50 en Binnen-Hooi f 14 a 17 per 500 kilogram. Gisteren avond heeft in „Musis Sacrum" alhier plaats gehad de eerste der beide liefdadigheids-uitvoeringen door leden van de Vereenigingen „Crescendo," „Gemengd koor," „Mars" en „Pro Patria." Het varieërend programma werd op flinke wijze uitgevoerd en versterkte ons in de over tuiging, dat dusdanige afwisseling van werkzaamheden 't allerbest voldoet. En als nu de opbrengst niet onaanzienlijk is en het Bestuur in staat gesteld wordt, daarmede aan de armen in deze gemeente tegen den aanstaanden Konings verjaardag eene extra-bedeeling te bezorgen, dan mogen zij, die het plan voor deze uitvoeringen ontwierpen en uit voerden, over het wélslagen hunner menschlievende pogin gen tevreden zijn. 't Was een goedgeslaagde uitvoering, die jl.Dinsdag avond door „Helder's Mannenkoor" in het lokaal „Tivoli" alhier gegeven werd. Werd door omstandigheden de mede werking noode gemist van niet te versmaden krachten, het Concert voldeed toch zeer goed't was ofjde leden begre pen, dat het er nu op aankwam den goeden naam der Vereeniging, ook onder mingunstige omstandigheden, te handhaven. Onder de leiding van den directeur, den heer H. A. Egbers, werd een zestal stukken teu gehoore ge bracht. Van wijden omvang was No. 3 van het programma: „Eine Nacht auf dem Meere", Dramatisches Tongemalde, van Tschirch. Zoowel aan 't koor, als aan de beide solisten komt een woord van hulde toe voor de uitmuntende uit voering van dit stuk, tot het welslagen waarvan ook het uitstekend piano-accompagnement zeer veel bijdroeg. Dit geschiedde door den heer C. Andriessen Jr., van Hilver sum, die in de uitvoering zijner solo-nommers bovendien toonde, dat hij, ofschoon nog jong, toch reeds meester is op dit instrument. Ofschoon men wel niet zal durven verklaren, dat er deze week over gebrek aan uitspanningen valt te klagen, mocht „Helder's Mannenkoor" zich op zijnen feestavond over een druk bezoek der leden met hunne dames verheugen. Gisteren avond werd alhier, onder presidium van den heer J. Korver, eene vergadering gehouden door de Anti revolutionaire Kies vereeniging „Nederland en Oranje". Uit een tweetal, bestaande uit de heeren Jhr. Yan der Hoop van Slochteren en H. W. Van Marle, werd, na eene opge wekte discussie, tot candidaat der Vereeniging voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gekozen de heer H. W. Van Marle, alhier. De vergadering werd met gebed geo pend en met dankzegging gesloten. Mejuffr. B. Vis, alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Meisjesschool voor Uitgebreid Lager Onderwijs te Zutphen. De griffier bij de Directie der Marine te Hellevoet- sluis, de heer C. E. Plugge, wordt vervangen door den heer L. J. G. Deij, thans nog commies bij de Directie der Marine te Amsterdam. Eerstgenoemde wordt met 1 Mei a. s. magazijnmeester alhier. (Vad.) Door het Departement van Marine is tusschen vier inrichtingen voor scheepsbouw hier te lande een onder- handsche inschrijving opengesteld voor den bouw van een schroefstoomschip tot bescherming der visscherij bestemd. De Koninklijke Fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam bleek, bij de gisteren plaats gehad hebbende opening der biljetten, voor f 129,000 te hebben ingeschreven de Koninklijke Maatschappij „de Schelde* te Vlissingen, voor f 121,475; de Nederl. Stoomboot-Maatschappij te Rotterdam (Fijenoord) voor f 118,000, de fabriek „de Maas* te Rotterdam voor f 109,428. De kapitein ter zee Jhr. J. H. Roëll, die in het vorige jaar naar Oost-Indië vertrok, is te 's Hage terug gekeerd, en zal de functiën hervatten van dienstdoend adjudant bij Z. M. den Koning. De politie te Hellevoetsluis herkende in een matroos van een aldaar in de kanaal haven liggenden drankkotter den Marine-matroos W., die in Augustus 11. met een twintigtal zijner makkers te New-York van Zr. Ms. schroef stoomschip „Koningin Emma" deserteerde. Natuurlijk werd hij ingerekend en naar het wachtschip getransporteerd, waar hij in voorarrest werd opgenomen. Beroepen hij de Herv. gera. te Akersloot ds. G. J. J. Oudegeest, predikant in Nederl. Oost-Indië, met verlof in Nederland. Beroepen (bij toez.) te Wieringer waard de heer H. Fetter Jr., Evang. Luth. predikant te Stadskanaal. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Hoenderloo (cl. Arnhem) door ds. J. Bouvin, predikant te Alkmaar. De tweede verificatie der schuldvorderingen in het faillissement van ARIJ VAN BENDEGOM, Winkelier te Helder, zal plaats hebben op Maandag 27 Februari 1888, voormiddags 11 uur, in een der lokalen van de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, wordende mitsdien crediteuren opgeroepen daarbij in persoon of bij gemachtigde tegenwoordig te zijn, en verzocht hunne vorderingen 3 dagen bevorens ten kantore van den onder- geteekende Curator in te leveren. H. KWANT, Curator. Helder, 14 Februari 1888. Gevraagd een tweede Broodbakkersknecht. Adres: L. DUDIJ, Langestraat, Helder. De Brandwaarborg-Maatschappij, gevestigd te Oudkarspel, vraagt voor de eilanden Texel enWieringen een vertegenwoordiger. Persoonlijke borgstelling vereischte. Aanbiedingen franco in te zenden aan den Directeur C. EECEN Gz., te Oudkarspel. bij J. ROOTJES, te Anna Paulowna. Notaris BACKX zal publiek verkoopen: te Anna Paulowna, op DINSDAG 21 FEBRUARI 1888, 's voormiddags elf uur, in de „Vlas- en Korenbeurs": Eene Boerenplaats, gelegen te Anna Paulowna, aan de Meer-, Midden-, Stoom- en Balgwegen, bestaande uit Huismanswoning, Schuren, Turn, Boomgaard en diverse perceelen Wei- en Bouwland, samen groot 55 hectaren, 52 aren, 30 centiaren. Landerijen dadelijk, Huis met bijbehooren 1 Mei e. k. te aanvaarden. Eigendom van den Heer BAREND SCHOUTEN. Notaris BACKX zal publiek verkoopen; te Anna Paulowna, op DINSDAG 28 FEBRUARI 1888, 'a morgens 9 uur, op de plaats „Zeldeiimiit", aan den Stoomweg: 1 Kalfkoe (Aprilkalver), tKlh» 2 Geldevaarzen, 5 Oonschapen, 1 Boerenwagen met toebehooren, 2 Driewiels- karren met ierbak, 1 Ierkar, Ploeg, Egge, Voerkisten, Boeren- en Bouwgereedschappen, Tuigen, 5775 oude steenen, ongeveer 35000 pond Hooi en 14000 pond Stroo. Notaris BACKX zal publiek verkoopen: te A1 limaar, op MAANDAGEN 5 MAART 1888, bij opbod, en 12 MAART 1888, bij afslag, telkens des voormiddags elf uur, in het Koffiehuis van den heer AVIS, aan het Waagplein: Eene hechte en sterke Huis manswoning met Schuur, Erf en drie perceelen uitmuntend Weiland, gelegen nabij Alkmaar, aan de Zes Wielen, gemeente Koedijk, samen groot 3 hectaren, 5 aren, 23 centiaren, en Eene Rentenierswoning met Erf aldaar, groot 18 aren, 35 centiaren. Eigendom van den Heer ARIE VISSER. Notaris BACKX zal publiek verkoopen: te SoDagen, op DONDERDAGEN 8 MAART 1888, bij opbod, en 15 MAART 1888, bij afslag, telkens des voormiddags eif uur, in zoo te melden perceel; Het gunstig bekende, sedert jaren met succès gedreven en een Kfftg ruim bestaan opleverende Stations-Koffiehuis met Uitspanning, te Schagen, nabij het Spoorwegstation, bestaande uit KOFFIEHUIS met vergunning, WONING, STALLINGEN, WAGENHUIS, DOORRIJDSTAL, ruim ERF en WEILAND, alles aanéén gelegen en groot 1 hectare, 5 aren, 16 centiaren. Eigendom van den Heer ARIE VISSER. Te aanvaarden 1 Mei 1888. Zie de biljetten. op MAANDAG «O FEBRUARI 1888, 's morgens ten 10 ure, ten huize van L. FRANCIS, aan den Korteweg nabij het Zand in de Zijpe, van: m7 puik best melkgevende Geldekoeien, 2 Kalfkoeien, I Geldevaars, 1 bruin Rninpaard en 1 zwart Merrlepaard, beiden oud 6 jaar, 1 bruine Merrie (Ket), oud 4 jaar. Verder: twee Boerenwagens, waarvan één op veêren, 1 Kar op veêren, een Kcttenkar, Talgen, Schapen- krebben, Aardtroggen, een Hooiscbudder, een Booncnbreker, enz. Ongeveer 20,000 K.G. Hooi, hetwelk verkocht zal worden per 500 K.G., eene partij ongedorschte Haver, eene partij Groene Erwten, Stroo, eene partij Aardappelen en eene partij Rogge en Havergrniden en hetgeen meer te koop zal worden aangeboden. J. VAN DER MA ATEN, Deurwaarder. De Burgemeester van Texel zal, op ZATERDAG 18 FEBRUARI 1888, 's middags 12 uur, in 't lokaal „de Vergalde Kikkert", aan den Burg, publiek verkoopen Benige Strandgoederen, liggende op verschillende plaatsen van het eiland, twee dagen vóór den verkoopdag, genummerd en gekaveld, bestaande uit Baddings, Planken en Wrakhouten, oud Koper en IJzer en verschillende Roudhouteu, waaronder twee masten van bijzonder zware afmetiug, liggende aan de Haven te Oude Schild»

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3