Openbare Verknoping VERPACHTING vau vischplaatseu en wierwaarden bij WIERINGEN. Tandarts BIERSTEKER, Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 25 APRIL Koster's Kleiden Winkel te Schagen. GROOTE VOORJAARS-VEEMARKT te Purmerend, op M A ANDAG 7MEI1888. Firiua Wed. E. D. HARIS Zn., ROOMBOTER. W. J. BLITZ, Tandarts, te ALKMAAR, in „de Toelast", op Donderdagen 26 April 1888, bij opbod, en 3 Mei 1888, bij afslag, telkens 's avonds 6 uur, ten overstaan van den te Alkmaar ge vestigden Notaris HENDRIK JAN DE LANGE, van de volgende perceelen, alle te Alkmaar: 1. Eén deftig, dubbel llecrcnliiiis met sierlijk in hout en steen gebeeldhouwden Gevel en vooruitspringende Balconkamer, breeden praehtigen marmeren Gang en Trappen, rijk behangen ruime Kamers, Salon en Suite met fijn gestucadoorde Plafonds en marmeren Schoorsteen mantels, voorzien van Spiegels met sierlijk vergulde ornamenten, Kelder, Keuken, Meiden-, Provisie- en Badkamers, Zolder, Gasleiding met Kroonen en Orna menten, uitstekend Wel- en Regenwater en verdere gerijven, benevens Erf en schoonen Tuin, te Alkmaar, aan de zuidzijde van de Langestraat, oost het tweede huis van het Stadhuis, Wijk A, N". 43, achter uit komende aan de Breedstraat, groot 5 aren, 56 centiaren; te aanvaarden 31 Mei 1888. 2. Een goed onderhouden en zeer logeabel Hecrculiuis met Erf en Stee?, aan de zuidzijde van de Langestraat, Wijk A, N°. 51, groot 4 aren, 1 centiare, bewoond door Mevr. Knipscheer, geb. Koorn. 3. Een Winkelhuis, waarin affaire in Houtwaren, Erf en Steeg, aan de westzijde van de Boterstraat, Wijk A, N°. 21, groot 1 are, 20 centiaren, verhuurd aan Mejuffr. de Wed. Tesselaar. 4. Den Grondeigendom van een Warmoezicrstiiin, buiten de Kenneraerpoort, Sectie E, N°. 461 ged., groot 24 aren, 63 centiaren, thans in erfpacht bij den Heer C. Smit Cz., voor eene zuivere pacht van f33.37 die op 1 Juli van elk jaar verschijnt. Alles nagelaten door den WelEd. Heer J. C. KOORN. perceel 1 is te bezichtigen op 25 April en 2 Mei van 11 tot 3 uur, met een permissiebiljet van den Notaris, en alle perceelen zonder permissiebiljet op de beide veildagen van 11 tot 3 uur. N°. 2 is nlt de liand te koop, te bevragen bij DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar, alwaar nadere inlichtingen worden gegeven. Belanghebbenden worden opmerkzaam gemaakt, dat bij de op 1 Mei 1888 door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te den Helder te houden verpachting van visch- plaatsen, ook zullen worden aangeboden de Nos. 53^-61 langs den Wieringerwaard en het noordelijk deel van den Waardpolder (zonder het wier). te consulteereu voor tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 93 uur. BerloRt uit Ruime voorraad Fornuiskachels, Graven, Schoppen en Mestvorken, Huisraad en Keuken gereedschappen, gegalvaniseerd IJzerdraad en Krammen, Hout-, Touw- en Borstelwerk, alsmede Behangselpapier, Zuivelgereedschappen, Kaaskoppen, Persvlootjes, Boterkoppen, Boter- mouten, Halsjukken, Emmers, Melkschotels, Melk- en Waairoomteemsen, Kaaskleursel en Stremsel, Keulsche Lebben, Thermometers en Maatglazen, onmisbaar bij het maken van boter en kaas. Nieinv model Melk- teemsen met slangen- gaas, Waaibussen en Hevels, Kacisklienders systeem Boekei). N.B. Ontvangen 100 Kinder- en Poppen wagens, tegen lage prijzen a contant. A. KOSTER, Schagen. Stucadoors, SPOORSTRAAT, Q 2, HELDER, bevelen zich, zoowel voor binnen als buiten deze gemeente, beleefd aan. l8l<! keur zuivere versche Roomboter (zonder bijmengsel van kleur) fustvrij franco p. p., in vaatjes van netto 4i kilo, a f 1.per kilo. Bij geheele onkunde onder rembours. Stccuwijkerwold. F. KLIJZING. FAILLISSEMENT. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar van den 19 April 1888 is, te rekenen van af den 7 April jongstleden, WILLEM GOVERS, Behanger en Winkelier, wonende te Helder, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van den E. A. Heer mr. G. WTTEWAALL, Rechter in gemelde Rechtbank aldaar, tot Rechter-Commis- saris, en H. KWANT, Deurwaarder te Helder, tot Curator. Helder, 20 April 1888. H. KWANT, Curator. Een Heer vraagt tegen 1 Mei a. s. eene gemeubileerde voorkamer met slaapkamer of alcoof, desnoods met bedstede, te huur in een gesloten huis. Brieven franco met prijsopgave, onder letter Z, aan den Boekhandel van J. C. DE BUISONJÉ ZOON. Nieuwendijk bij den Dam, 241, Amsterdam, is iederen Donderdag;, 's namiddags van 12 tot 1 ure, te spreken wegens tandheelkundige operatiën en het plaatsen van kunsttanden in het Hotel Toelast te Nieuwediep. Ook is hij te spreken des Zaterdags in den Burg en des Maandags in de Jager te Alkmaar, beide dagen tot 's voormiddags 11 ure; des Donderdags, tot 's voor middags 11 ure, in het Hotel Vredelust te Schagen. Het Bestuur van de Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boterhandel schreef in 1887 eene prijs vraag uit, waarbij eene som van f 1000 werd uitgeloofd voor eene eenvoudige, nauwkeurige en zekere methode om de aanwezigheid van vreemde vetten in boter aan te toonen. Dit loffelijk streven der Vereeniging is mislukt. Van de acht antwoorden, die zijn ingekomen, beantwoordt, volgens het oordeel der jury, niet één aan de gestelde eischen. De uitgeloofde prijs is dus niet toegekend. De inzenders kunnen hunne antwoorden terugvragen bij den Secretaris der Vei'eeniging, den heer J. Rinkes Borger, te Leiden. Aan het 15de verslag van Bethanie, herstellingsoord voor verzwakte kinderen is het volgende ontleend: „Met zes kinderen werd het herstellingsoord geopend en nu worden er 50 verpleegd. De oude woning is dan ook sedert eenige jaren verlaten, daar zij te klein werd voor de vele aanvragen om opname en er dus dringend behoefte was aan eene grootere woning. Voor het bouwen en in orde maken daarvan waren f 40,000 noodig. Vooral door de krachtige medewerking van een edel en christelijk echtpaar te Amsterdam, dat jaarlijks een groot aantal zwakke stumpers naar Zeist heeft gezonden, werd de som van f 30,000 bijeen gebracht; het bestuur had bepaald eerst dan tot de stichting van een nieuw tehuis te zullen overgaan, als zij over deze som kon beschikken; de overige f 10,000 werden opgenomen, en in 1885 kon de nieuwe woning geopend worden. Zij bevat beneden, behalve de keuken, kelders, bergplaatsen, enz. de groote eetzaal, linnenkamer en twee badkamers; op de eerste verdieping is de kamer van den dokter, directrice en helpsters en de groote speel- en leerzaal. Daarboven zijn 4 slaap kamers, elk voor 12 kleine patiënten, 2 kamers voor 6 zieken, tevens de slaapkamers der directrice en huishoudster; daarboven die voor het overige personeel en de zolders. Het geheele gebouw heeft dubbele zoogenaamde spouwmuren, waardoor het warm en droog is, daarbinnen zijn kokers, die gelegenheid geven tot ventilatie in al de vertrekken. De kinderen, die hier geherbergd worden, komen uit alle deelen des lands; zij zijn uit verschillende standen en tusschen 4 en 14 jaar oud. Terwijl zij in een hoogst treurigen toestand, velen geheel verwaarloosd, met klierwonden overdekt, of mager en uit geteerd aankomen, verlaten zij bijna altijd versterkt en genezen het herstellingsoord. Met dezen lichamelijken vooruitgang wordt ook de geest opgewektvroolijk en vol levenslust keert menig kind huiswaarts, dat dof en inge trokken, achterlijk en somber het ouderlijk huis verlaten had. Zal deze gunstige verandering echter stand houden, dan is het niet zelden noodig, dat het verblijf in Bethanie twee- of driemaal herhaald worde. In den tuin heeft ieder kind zijn eigen bloemperkje, waar zij naar hartelust in kunnen werken, en het is een genot de kleine schare in bosch en tuin te zien spelen en dartelen en hen uit volle keel vroolijke liedjes te hooren zingen. Eene kast vol speelgoed houdt de kinderen in huis op regendagen bezig en menig feestje wordt georganiseerd vooral de verjaardagen worden niet vergeten. 's Winters is er gelegenheid het huis te verwarmen, en zoo worden er dan ook patientjes opgenomen. Voor de kleine som van f 25 kan men een kind 5 weken in het herstellingsoord plaatsen; moet het verblijf langer duren, dan betaalt men daarvoor 80 cents daags. In de Transvaalsche //Staatscourant" van 19 Maart 11. vestigt de Regeering, bij monde van den' heer W. Eduard Bok, staatssecretaris, de aandacht op de te 's Hage te houden Tentoonstelling van oude en nieuwe kunstnijverheid. Alle kosten van vracht en assurantie van Kaapstad naar Holland en vice-versa, zullen door het comité te 's Hage betaald worden. De Regeering doet een beroep op allen, die in het bezit zijn van de verlangde artikelen, om die naar de tentoon stelling in Nederland in te zenden, opdat de Zuid-Afri- kaansche Republiek aldaar waardig vertegenwoordigd zal zijn. De Académie de Medecine heeft een belangrijk rapport gepubliceerd, afkomstig van dr. Marambat, betreffende den invloed van dronkenschap op misdaden. Deze heeft de dossiers nagegaan van 2950 misdadigers, in de gevangenissen van het Seine-departement, en bevonden dat van de 100 veroordeelden wegens diefstal en oplichterij 70.9 dronkaards waren, van de 100 veroordeelden wegens gewelddadige aanranding van personen 88, van de 100 inbrekers 77, van de 100 veroordeelden wegens vergrijp tegen de zeden 53 en van de 100 veroordeelde vagebonden 79. Ook stijgt het aantal veroordeelden naar gelang van het aantal herbergen in de gemeenten. In de armste plaatsen, waar het geringst aantal herbergen is, is ook het aantal misdaden het geringst. De te Queenstown binnengekomen stoomboot „Britannic* van de „White Star Line", heeft de tijding medegebracht, dat de Britsche passagiersstoomboot „Hyaktin Mon", in den avond van 11 Maart, in de zee van Japan, tot de waterlijn toe was afgebrand. Van de 67 passagiers ver brandden er 16. Onder degenen die het leven verloren, was de opperste rechter van het hof van Neoboka. De kapitein en verscheidene stokers werden ernstig gewond, en van de lading werden 2400 colli vernield. Het wrak is te Osaka binnengesleept. Ter gelegenheid van den grooten internationalen wedstrijd van kunsten en wetenschappen, in den loop van dit jaar te Brussel te houden, zal aldaar tevens een inter nationale tentoonstelling plaats hebben van paarden, koeien, gevogelte, enz. enz., waarvoor vijftig duizend gulden aan prijzen en twaalf duizend vijfhonderd gulden voor medailles worden uitgeloofd. De tentoonstelling van vogels enz. heeft plaats op 26, 27 en 28 Mei a. s. Die van paarden op 23, 24, 25, 26 en 27 Juni en die van koeien, schapen en varkens op 7, 8, 9 en 10 Juli, terwijl de aangiften uiterlijk respectievelijk vóór 1 Mei, 1 Juni en 15 Juni a. s. moeten worden ingezonden. Naar men aan het „Leidsche Dagblad" meldt, is de oplichter, die onder den naam van professor De Goeje onlangs de bibliothecarissen te Hannover en Bremen had bedrogen, te Maagdenburg gevat. Reeds acht jaren geleden, zoo wordt uit Duitschland geschreven, stond die heer Wunderlich terecht voor een Gerechtshof in het midden van Duitschland wegens oplichterij. Toen had hij aan lichtgeloovige geleerden wijs gemaakt, dat op eene reis naar Weenen al zijn geld en zijn kostbare boeken hem ontstolen waren. De president van het Hof vroeg hem toen, waarom hij zich als leeraar van eene Academie durfde voorstellen bij professoren, terwijl hij slechts een gewone bibliotheekknecht was geweest. Zijn antwoord in min of meer gebroken Duitsch luidde toen: „Zulke dingen kan men slechts bij professoren en geleerden ondernemen; bij andere menschen, zooals b. v. kooplieden, kan men dat natuurlijk niet wagen." Van dezen man zijn herhaaldelijk oplichterijen vermeld. Zooals men zich herinneren zal, was de man vroeger biblio theekknecht in „Artis" te Amsterdam. Van de groote verzameling postzegels misschien de grootste ter wereld in het museum van de Keizerlijke post te Berlijn, is onlangs een catalogus uitgegeven, waarin alle zegels zijn opgenomen, die sedert de twintig jaren, dat het museum bestaat, bij elkaar zijn gebracht. De eerste atdeeling alleen bevat 6561 verschillende exemplaren van postzegels; de tweede meer dan 1800 enveloppe-zegels en kruisbanden; de derde 391 postwissels, enz. De vierde en laatste afdeeling is gewijd aan de telegramzegels, waarvan 291 exemplaren aanwezig zijn. De catalogus alleen is 344 bladzijden groot. De „Kieler Zeitung" maakt melding van een proces tusschen een rentenier en een wisselwachter te Bahrenfeld. Laatstgenoemde beweerde, dat de rentenier hem een huis beloofd had voor het geval dat zijne vrouw hem een twaalfde kind schonk. Het dozijn kinderen kwam inderdaad vol en nu verlangde de spoorwackter zijn huis. De rentenier beweerde, dat die belofte niet meer dan eene grap was geweest, maar de Rechtbank wees den wachter zijn eisch toe, als hij wilde bezweren dat hij de belofte ernstig had opgenomen. De rentenier protesteerde tegen het toelaten van zulk een eed, maar zijn protest werd in alle instantiën afgewezen, de spoorwachter legde den eed af en verkreeg 4500 mark als schadevergoeding voor het niet voldoen van den rentenier aan zijne belofte. In een manufactuurwinkel te Keulen kwam dezer dagen een goed gekleed, reeds vrij bejaard heer, die blijk baar meer keek naar de winkeldochters, dan naar de goe deren, die hem werden voorgelegd. Met een van die meisjes knoopte hij een gesprek aan over hare afkomst, maar hij kreeg een vrij stuursch bescheid. Hare vrien dinnen echter drongen haar, iets mededeelzamer te zijn, en zij vertelde toen, hoe haar vader 15 jaren geleden zijn vermogen verloren had, naar Amerika gegaan was en hare moeder kort daarna stierf. Zij was toen door eene bevriende familie opgenomen, maar ook deze was haar ontvallen, en nu voorzag zij zelve in haar levensonderhoud. Plotseling sloot haar de oude heer in zijne armen, zonder te letten op de ontsteltenis van het meisje of de verbazing der omstanders. Hij was haar vader, die in de Nieuwe Wereld weder fortuin had gemaakt en nu na lang zoeken zijne dochter op het spoor gekomen was en wedergevonden had. Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op 17 April 1888. K. S., te Heer-Hugowaard, diefstal, vrijgesproken. H. S. Lz., te Egmond aan zee, diefstal, 1 maand gevan genisstraf. J. V., te Schermerhorn, mishandeling, f 5 boete, sub sidiair 2 dagen hechtenis. J. v. d. O., te Callantsoog, openbare dronkenschap, 14 dagen hechtenis en voor 9 maanden opzending naar eene Rijks-werkinrichting. J. v. d. O., te Callantsoog, mishandeling, 6 weken ge vangenisstraf. C. S., wed. J. A., te Amsterdam, verduistering, 1 maand gevangenisstraf. G. B., te Texel, mishandeling enz., uitgesteld tot den 24 April a. s. J. D., te Texel, beleediging, 2 boeten van f6, subsidiair 3 dagen hechtenis voor elke boete. B. L., te Texel, verzet enz., 6 weken gevangenisstraf en f 6 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. A. B. en H. B., te Texel, diefstal, de eerste 8 dagen gevangenisstraf, de tweede vrijgesproken. D. W., te Beets, valsche opgave bij een plaats gehad hebbenden brand, 6 weken gevangenisstraf. L. S., zonder vaste woonplaats, rebellie, 14 dagen gevan genisstraf. P. S., te Spanbroek, diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Tevens werden 7 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4