W. J. BLITZ, Tandarts, Tandarts BIERSTEKER, Damrak 62, Amsterdam, is WOENSDAG 6 JÜNI In „d e Oesterput" Nieuwe Schotsche Haring, GEROOKTE ZALM a 60 cent per ons. Idem ELFT „20 Koster's Kleinen Winkel te Schagen. Gras- en Hooibouw. |P®F* Geen Kiespijn meer!! 1)|> piippv anatherin- irirm E MONDWATER. Dr. POPP's Tandpoeder of Tandpasta, Dr. POPP's Kruidenzeep. Dit KINDERMEEL hier tor plaatse verkrijgbaar bij de boeren winkeliers: Tevens bij: Prijs per bus met gebruiks aanwijzing 90 cents. MKLKWKUSTKI.Jl). ABR, SL00S, Notaris te Winkel, pnbM verkoop en Terpacltei: te consulteeren voor tandheelkundige operatiën, vullingen en het plaatsen van kunsttanden en gebitten. Spreekuren van 93 uur. is ontvangen a 15 cent per stuk. Afloop Publieke Verkoop Blazerschuiten op 2 Juni. Deurwaarder KONING, Texel. De „Sara eu Dina" aan Maarten Kuiper f 630. De „Alida", voor f 2500.opgehouden, is inmiddels UIT DE HAND TE QiOOP: te bevragen bij Deurwaarder KONING, Texel. Berlolit uit Ruime keuze in Amerikaansche, Duitsche en Engelsche Graszeisen, alsmede: ÜMSP*" Geheel Engelsche gegoten stalen Zeisen, Haarhamers en Aambeelden, die op proef worden verkocht en geleverd, Zichten, Sikkels, Steenen, Strekels en Zeiskolven; Hooivorken en Harken; Schapen- scharen, Amerikaansche Sfierenringen, Melk- schotels; Petroleumkookstellen, die nooit walmen en zonder brandgevaar; Kaaskleursel en Stremsel, Keulsche Lebben, Thermometers en Maatglazen, onmisbaar bij het maken van boter en kaasZuivelgereedschap, methode-Boekei Kinder- en Poppenwagens; Boeren-, Bouw-, Keuken- en Timmermansgereedschappen. N B. Die zijn gezondheid lief heeft, nieuwe patent Cheavins Waterfilters. A. KOSTER, Schagen. bij gebruik van bet wereldberoemde echte K..K.. EI of-Tandarts Boven ieder ander Tandwater te verkiezen als voorbe hoedmiddel tegen Tand- en Mondziekten. bij welker gebruik men steeds gezonde en schoone Tanden behoudt. Dr. POPP's Tandplombeersel tot het zelf vullen van holle Kiezen. is met het grootste succès ingevoerd tegen iedere soort van Huiduitslag; dezelve is ook bijzonder geschikt voor baden en is voor dit doel ook reeds veelvoudig met het beste gevolg gebruikt geworden. POPP's Zonnébloem-Oliezeep, fijnste en beste Toilet-Zeep, f 0.40. Prijs: Anatheriu-Moudwater, in flesschen van f 0.60, f 1.20 en f 1.75. u Plantaardig Tandpoeder, f 0.80. Aromatische Tandpasta, f 0.40. Tandplombeersel, f 1. t Kruidenzeep, f 0.35. WAARSCHUWING. Alle bestaande namaaksels van Anatherin-Mondwater zijn voor de gezondheid schadelijk volgens analyse; daarom waarschuw ik hiermede het geëerde publiek voor aankoop van zulke namaaksels. Dr. J. G. POPP, K.K. Hof-Tandarts en uitvinder der Anatherin-Preparaten te Weenen. Depóts van alleen echte Anatherin-preparaten bevinden zich: te Nieuwediep bij W. V. BRUINVIS en bij J. VAN WILLIGEN (Magazijn „de Concurrent"). J. DE VRIES, Spoorstraat; J. BAAS Az., Hoofdgracht; Wed. VERMEULEN, Spoorgraeht; B. WEIJENS, Middenstraat; en gros bij A. KLIK. P. BOON te Texel, J. KOS te Wieringerwaard, J. H. DE WIT te Schagen, en bij de voornaamste Winkeliers in alle provinciën, in de plaatselijke bladen dezer dagen met name aan te duiden. Door de Afdeeling Wieringerwaard der „Hollandsche Maatschappij van Landbouw" zal eenen wedstrijd worden gehouden in het KOEIENMELK.EN, waarvoor prijzen worden uitgeloofd tot een bedrag van zestig gnldeu. De deelneming is opengesteld voor boerendochters, -meiden, -zoons en -knechten, beneden den leeftijd van 23 jaren. Aangiften kunnen tot en met 14 Juni a. s. geschieden bij den laatst ondergeteekende. Het Bestuur der Afdeeling voornoemd: R. A. KAAN, Voorzitter. W. TEENGS, Secretaris. zal, op MAANDAG II JUNI 1888, des morgens ten 10 ure, op het perceel gemeente Wieringerwaard, kadaster Sectie C, Nos. 270 en 271, aan den Walingsweg, 1°. De afbraak van een Huis, gestaan hebbende op gemelde perceelen, afkomstig van de Erven Jn. Pronk, bestaande inBalken, Planken, Steenen, Pannen, enz. 2°. Het grasgewas, op voormelde perceelen aanwezig, tot 1 December a. s., om te hooien of te heetten. Nieuwendijk bij den Dam, 241, Amsterdam, is ie der en Donderdag, 's namiddags van 12 tot 1 ure, te spreken wegens tandheelkundige operatiën en het plaatsen van kunsttanden in het Hotel Toelast te Nieuwediep. Ook is hij te spreken des Zaterdags in den Burg en des Maandags in de Jager te Alkmaar, beide dagen tot 's voormiddags 11 ure; des Donderdags, tot 's voor middags 11 ure, in het Hotel Vredelust te Schagen. Landbouwonderwijs. Aan het slot van haar rapport over landbouwonderwijs geeft de Rijkslandbouwcomraissie aan de Rcgce- ring de volgende voorstellen in overweging I. Zoodra aan de meeat dringende behoefte, in de volgende rubrieken vermeld, zal zijn voldaan, zullen aan een der universi teiten bijzondere leerstoelen voor landbouwkunde worden opgericht en een doctoraat in de landbouwkunde in het leven worden geroepen. II. Afdeeling B van de landbouwkundige school te Wageningen blijft behouden. lila. Afdeeling A van de lanbouwkundige school te Wage ningen blijft, met inachtneming van het onder 4 vermelde, behouden. b. Er worden scholen in bet leven geroepen van gelijken aard als afdeeling A. c. Er worden winterscholen opgericht, bij voorkeur op daartoe geschikte plaatsen, waar hoogere burgerscholen gevestigd zijn. IV. Waar in het leerplan voor eene lagere school zijn opge nomen de beginselen der landbouwkunde en daarin onderwijs wordt gegeven, genieten de onderwijzers met dit onderwijs belast, die eene akte van lager landbouwonderwijs bezitten, biervoor van Rijkswege eene afzonderlijke vergoeding boven hunne jaar wedde. V. a. Aan de kweekscholen en normaallessen, door de Regeering aan te wijzen, wordt geregeld door bevoegde leeraren onderricht gegeven in de landbouwkunde. b. Deze leeraren kunnen zijn zoowel zij die in het bezit zijn der landbouwakte middelbaar onderwijs, als de eventueel aan te stellen landbouwleeraren. VI. Aan vakscholen wordt onder bepaalde boven nader omschreven voorwaarden en subsidie verleend van hoogstens 40 pet. VII. Onder hetzelfde voorbehoudt wordt ook aan op te richten wintercursussen eene tegemoetkoming van 50 pCt. verzekerd. VIII. Wanneer proefvelden kosteloos en tegen behoud der vruchten onder de leiding van daartoe aan te wijzen rijksambte naren worden gesteld, zullen hetzij de helft der exploitatiekosten, hetzij de kunstmest, de zaden of het gebruik der werktuigen van Rijkswege worden verstrekt. IX. Ér zullen, onder den naam van landbouwleeraar, ambte naren worden aangesteld en wel, zooveel noodig en mogelijk, in iedere provincie minstens één, belast met: a. de leiding van het elementair landbouwonderwijs op de lagere scholen b. het toezicht op bet onderwijs op de vakscholen. c. bet toezicht op de wintercursussen d. de leiding der proeven op de gesubsidieerde proefvelden e. het geven van landbouwonderwijs op de kweekscholen en normaallessen f. het houden van landbouwkundige voordrachten. X. Deze landbouwleeraren zollen het eindexamen van afdee ling B te Wageningen met goed gevolg moeten hebben afgelegd, of aan vereischten hebben voldaan die daarmede gelijk staan en bovendien het bewijs bebben afgeleverd dat zij den landbouw practisch hebben beoefend en daarin bekwaam zijn. XI. Het oppertoezicht over het landbouwonderwijs wordt toe vertrouwd aan een curatorium, bestaande uit vijf onbezoldigde leden, van welke minstens twee practiache landbouwers. Deze raad van toezicht treedt onmiddelijk met de Regeering in betrekking. De landbouwleeraar staat onder de directe bevelen van het curatorium. Het nieuwe station te 's Gravenhage. Binnen enkele dagen zullen de reizigers voor goed afscheid hebben te nemen van het oude station, dat, naar /,De Avondpost" uit goede bron verneemt, over eenigen tijd geheel en al afgebroken zal worden, om plaats te maken voor een fraaicn gevel, die in overeenstemming is met het nieuwe gebouw, dat aan gene zijde der tegenwoordige baan in eenvoudigen, maar sierlijke stijl is opgetrokken. Menigeen heeft zich meermalen beklaagd over den onvoldoenden toestand en de gebrekkige inrichting van het oude station, maar men kan thans tevreden zijn; zelfs de meest verstokte Nurks zal zich vergenoegd in de banden wrijven, wanneer bet nieuwe station, zij liet dan ook voorloopig nog slechts voor een deel, opengesteld zal zijn en zij dus de gelegenheid zullen hebben, bet fraaie, uitermate practisch ingerichte gebouw te leeren kennen en op prijs stellen. De nieuwe baan, behoorlijk overkapt en door een reusachtig glazen beschot tegen den wind beschut, is reeds gereed om de binnensnorrende treinen van en naar Rotterdam op haar brceden rug van zand cn ijzer te torsen. Later zal de baan, waar over wij spreken, nog met een vermeerderd worden, die door ophooging van de oude baan, dus aan deze zijde van bet nieuwe station, verkregen zal worden. Het nieuwe station biedt een ruimen, onbekrompen aanblik aan. Ofschoon nog niet geheel en al gereed, nadert het toch eiken dag zijne voltooiing. Wanneer het geheele gebouw en de nieuwe vóórgevel gereed zijn, zullen de Hagenaars trotsch kunnen wijzen op bun nieuw station, voor de oprichting waarvan de Hollandsche Spoorweg- Maatschappij geen kosten gespaard heeft en waarvoor aan de bouwmeesters en degenen, die belast waren met de leiding en bet toezicht, alle hulde toekomt. Reizigers naar Zwitserland, Oostenrijk of Italië. De maatregelen van de Duitsche Regeering ten opzichte van Frank rijk en Elzas-Lotharingen, welke wij reeds in bijzonderheden hebben medegedeeld, zijn in het algemeen voor reizigers van belang, die van Parijs uit Zwitserland, Oostenrijk of Italië wen- schen te bezoeken. Nu de zomer waarschijnlijk ook vele Nederlanders derwaarts zal lokken, die over Parijs hunne reisroute willen nemen, laten wij hier nog eens in het kort de genomen maatregelen volgen. Om voor moeilijkheden gevrijwaard te zyn, is het noodzakelijk, met deze bepalingen rekening te houden. Volgens eene bekendmaking der Duitsche legatie te Parijs moet ieder vreemdeling, die over de Fransche grens in Elzas-Lotha ringen binnenkomt, hetzij hij op zijn doorreis is, hetzij hij in het land vertoeven wil, voorzien zijn van een paspoort, afgegeven door zijne Regeering of door een diplomatiek of consulair agent van zijn land en voor gezien geteekend door de Duitsche ambas sade te Parijs. Deze laatste handteekening is slechts één jaar geldig en kost f 12.50 francs. Ieder Franschman, die meer dan 24 uren in eene gemeente van Elzas-Lotharingen vertoeft, over welke grens hij daar ook zal zijn gekomen, moet binnen 24 uur, onder vertoon van zijn voor gezien geteekend paspoort bij den burgemeester of politie- directeur eene verklaring van verblijf afleggen. Het paspoort, geeft hem recht op een verblijf van acht weken; bij langer ver blijf moet het door den districts-president worden verlengd. De Duitsche ambassade viseert, zoo het Fransche onderdanen geldt, het paspoort niet, vóór de Regeering van Elzas-Lotharingen bericht heeft, dat er geene bezwaren bestaan. De Fransche Oosterspoorweg-Maatschappij heeft in verband met deze maatregelen voor reizigers naar Zwitserland, naar Oosten rijk (via Arlberg) en naar Italië (St. Gothardtunnel) treinen geannonceerd over Delle, zoodat men zonder vertraging van Parijs naar Bazel en verder zal kunnen sporen en daarbij het ongastvrije gebied van Elzas-Lotharingen vermijden. De Mail naar Ned. Oost-Indië. „Wanneer vertrekt de Engelsche mail naar Oost-Indië?" Is deze brief nog vroeg genoeg voor de mail naar Oo3t-Indie?" zijn vragen, die den ambtenaren der Posterijen te Helder bijna dage lijks worden gedaan door de talrijke ingezetenen van deze gemeente, die betrekkingen hebben in Ned. Oost-Indië. Mot de meeste aandacht worden door deze ingezetenen de data van verzending der brievenmalen naar Ned. Oost-Indië gelezen, die in de eene of andere courant zijn vermeld. Niettegenstaande hun door den postambtenaar de juiste dag van vertrek van deze of gene mail is opgegeven, niettegenstaande zij duidelijk den dag van vertrek van die mail in do courant hebben gelezen en zij hunne brieven op den juisten datum ter post hebben bezorgd, gebeurt het dikwijls, dat die brieven toch niet met de bedoelde mail worden verzonden. De vertraging, die hierdoor in de verzending ontstaat, verwekt bij den afzen- denden persoon eene teleurstelling, die hem (of haar) doet be sluiten, zich naar het Postkantoor te begeven, om daar de reden van die vertraging te vernemen. Welke is dan die reden? Men heeft den brief niet op het juiste uur in de bus geworpen. De vele weeklachten, die ik hierover van het publiek heb gehoord, hebben mij het plan doen vormen, de juiste tijdstippen neêr te schrijven, waarop de brieven en andere stukken alhier ter post moeten bezorgd worden, om met de gewenschte mail te worden verzonden. De brievenmalen, die via Brindisi met de Britsche paket- booten (de zoogenaamde Engelsche mail) naar Ned. Oost-Indië worden verzonden, vertrekken des Vrydags om de veertien dagen. De brieven, couranten en alle andere stukken, voor deze mail bestemd, moeten in de brievenbus zijn geworpen, vóór dat de 2de buslichting heeft plaats gehad op den dag van vertrek der mail. Uitsluitend brieven en briefkaarten (dus niet couranten of andere stukken, ook niet aangeteekende brieven of brief kaarten) kunnen nog met de Engelsche mail worden verzonden, indien zij vóór de 3de buslichting zijn bezorgd. De eerstvol gende Engelsche mail vertrekt Vrijdag den 8 Juni, de daarop volgende den 22 Juni en vervolgens elke 14 dagen later. De brievenmalen, die via Marseille met de Fransche paketbooten (de zoogenaamde Fransche mail) naar Ned. Oost- Indië worden verzonden, vertrekken ook des Vrijdags om de 14 dagen. De brieven en alle andere stukken, die men met deze mail wenseht te verzenden, moeten ter post zyn bezorgd vóórdat de 5de bnslichting heeft plaats gehad op den vertrekdag dezer mail. De eerstvolgende Fransche mail vertrekt Vrijdag den 15 Juni, de daaropvolgende den 29 Juni en vervolgens elke 14 dagen later. De brievenmalen, die via Marseille met de stoomschepen der Maatschappij „Nederland" of met die der Rottordamsche Lloyd (de zoogenaamde Nederlandsche mail) worden verzonden, vertrekken eiken Dinsdag. De brieven en alle andere stukken, die voor deze mail bestemd zijn, moet men ter post bezorgen vóór dat de 3de buslichting geschied is op den vertrekdag der mail. De eerstvolgende Nederlandsche mail vertrekt heden den 5 Juni, de daaropvolgende den 12 Juni en vervolgens elke 7 dagen later. Wanneer men de brieven enz. op bovengenoemde tijdstippen ter post bezorgt, kan men verzekerd zyn, dat zij worden ver zonden met de mail, die daarbij besproken is. Een vroegere ter-postbezorging, dan de bovengenoemde, kan natuurlijk geene schade doen, maar geeft daarentegen meer zekerheid. Postkantoor Helder, den 4 Juni 1888. „de vlieg". Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4