Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. Te koop een BESTE KET. Publieke Aanbesteding. Holloway's Zalf en Pillen. gelukkig was zijne vrouw te wezen met u, arme moecler Geene moeder heeft ooit zulk eenen zoon bezeten! Wees fier en sterk in uw leed. Hij heeft u nog hedenmorgen laten groeten." Aan den lijkdienst, jl. Maandag in het paleis „Frie- drichskron" gehouden, heeft ook de hoogbejaarde Keizerin Augusta deelgenomen, die, trots haren lijdenden toestand, met den Groothertog en de Groothertogin van Baden Zon dag uit Badeu-Baden was overgekomen, om van de uitvaart haars zoons getuige te zijn. Toen de lijkdienst was afge- loopen en de lijkstoet gereed stond van „Friedrichskron" naar de Vredeskerk af te gaan, had Keizerin Augusta op het terras van het paleis plaats genomen met de jonge Keizerin, de Groothertogin van Baden, de eenige zuster, en de Erfprinses van Heiningen, de oudste dochter van den overleden Keizer. Keizerin Victoria gevoelde zich niet in staat den plech- tigen lijkdienst in „Friedrichskron" bij te wonen, maar was met hare jongste drie dochters naar de dorpskerk van het nabijgelegen Bornstedt gegaan, waar zij een stillen dienst voor zich liet verrichten door den dorpspredikant. Daarna begaf zich H. M. met de drie Prinsessen naar de Vredeskerk; de berichten loopen uiteen, of H. M. de plechtigheid in die kerk van het begin tot het einde heeft bijgewoond, dan wel eerst na afloop daarvan gekomen is, om zonder getuigen een laatste afscheid van het stoffelijk overschot van haren gemaal te nemen. De lijkwagen was dezelfde, die Keizer Wilhelm naar de laatste rustplaats voerde, evenzoo de troonhemel, die boven de lijkkist gedragen werd. De Keizer ging achter den lijkwagen, vergezeld van zijn broeder, Prins Hendrik, zijn neef, Prins Leopold, zijn oom, den Groothertog van Baden, en den Koning van Saksen. Prins Bismarck, die om rede nen van gezondheid te Berlijn gebleven was, en Graaf Moltke, die wel den lijkdienst had bijgewoond, bevonden zich niet in den stoet. Door de politie te Berlijn zijn twee Fransche journa listen, Bonneton Pubertuj, correspondent van den „Gaulois", en Jeles Ramson, redacteur van den „Matin", uitgezet. Beide personen werden genoodzaakt Berlijn zoo spoedig mogelijk te verlaten. Als de reden wordt opgegeven dat de eerstgenoemde in de te Londen verschijnende World" artikelen heeft doen opnemen, in welke hij het tegenwoor dige Keizerlijke paar smadelijk bejegende. Ramson wordt verantwoordelijk gesteld voor vroeger in Fransche bladen verschenen artikelen. Men verwacht dat er eene amnestie zal worden afgekondigd, waarbij de tegenwoordige Keizer de onder zijn vader plaats gehad hebbende genade-verleeningen zal uitbreiden tot alle strafgevallen, welke zich hebben voorgedaan tot aan het tijdstip waarop hij zelf de Regeering heeft aanvaard. Keizer Frederik heeft bij testament o. a. het slot te Charlottenburg aan zijne gemalin vermaakt. Dr. Mackenzie, die met zijne familie eenigen tijd in Noorwegen gaat doorbrengen, is voornemens een uitgebreid werk over de ziekte van Keizer Frederik samen te stellen. De Gouverneur van Kansas heeft gratie verleend aan zekeren Wilson Campbell, die, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld wegens bloedschande, reeds vier jaar van zijne straf had ondergaan. Het is namelijk gebleken, dat de deerniswaardige man volkomen onschuldig was en het slachtoffer is geweest van zijne eigene vrouw, die, om zich van hem te ontdoen, hem van het misdrijf had doen betichten. Benoemingen, enz. De „Staatscourant" van 21 dezer bevat het volgende Bij koninklijk besluit van 19 dezer, No. 17, is aan den heer O. Van Rees, op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend als gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, onder dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen diensten, en met bepaling dat dit eervol ontslag wordt gerekend in te gaan met den dag, waarop de heer Van Rees de tunctiën van gouverneur- generaal aan zijnen opvolger zal hebben overgegeven. By koninklijk besluit van gelijke dagteekenirig, No. 18, is benoemd tot gouverneur-generaal van Nederlandsch-lndië de heer mr. C. Pijnacker Hordijk, oud-Minister van Binnenlandsche Zaken, thans Commissaris des Konings in de provincie Drente, met bepaling, dat de benoemde gouverneur-generaal als zoodanig optreedt den dag, waarop hij te Batavia zal zijn aangekomen. Afloop der Openbare Verkoopmg van Huizen en Erven, gehouden op Woensdag 20 Juni 1888, 's avonds 8 ure, in het lokaal „Musis Sacrum" te Helder, ten overstaan van den Notaris P. S. HORDIJK: 1. Een Winkelhuis en Erf, Zuidstraat M 73. Kooper de heer J. Hoogenbosch, ad f 4300. 2. Een Huis en Erf, Zuidstraat M 62, en 3. Een Winkelhuis en Erf, Zuidstraat M 61. Kooper de heer M. Marmelstein, ad f 2690. 4. Een Huis en Erf, Binnenhaven N 121. Kooper de heer C. S. De Wit, ad f 605. 5. Een Huis met groote Loods en Erf, Jonkerstraat O 120. Kooper de heer P. Van Twisk qq., ad f 1000. 6. Een Winkelhuis en Erf, Gazstraat O 198. Kooper de heer M. Marmelstein, ad f 640. 7. 8, 9, 10 en 11. Vijf Huizen en Erven, Hartenstraat O 292, 293, 294, 295 en 296. Kooper de heer P. Thomaz, ad f 2056. 12. Een Huis, Erf en een perceel Bouwgrond, Vijzelstraat O 513. Kooper de heer M. Marmelstein, ae t 511. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. 20 12 ozo. 1.5 k. 21 8 noto. 0.5 21 12 no. 4 Barometer mM. Stand. Afw. 761.03-0.27 762.10| 0.80 761.95J 0.63 Thermometer C. 14.8 15.0 16.3 -2.1 -0.3 -0.7 Toe stand van de 0.74 Vlak. 0.91| 0.89iSlechtw. Weêrsgesteldheid: 20 Juni 12 u. Lichtbewolkt, mooiweer. 21 Juni 8 u. Idem 21 Juni 12 u. Idem Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdA. J. H. Van Haaren, vleeschhouwer, en A. M. Luijks. GehuwdGeene. BevallenE. v. Praag, geb. Oudkerk, Z. S. M. Luyt, geb. Katsman, D. C. J. Voogd, geb. Eibers, Z. M. Kikkert, geb. Sallem, Z. G. Wulffelé, geb. Hopman, Z. J. M. Weerenbeek, geb. Stevens, D. P. Jansen, geb. Sallem, Z. A. A. v. Leeuwen, geb. De Vries, D. Overleden: N. Gouwenberg, 2 dagen. Gemeente TEXEL, van 14 tot 20 Jur.i. OndertrouwdGeene. GehuwdJan Jonker en Ariaantje Eelmau. Reiuier Martijn Molenaar en Kaatje Smit. GeborenAnna Margaretha Sophia, dochter van Klaas Kuiper cn Dieuwcrtje Tuinder. Overleden Willem Jacob Koning, zoon van Sijbrnnd Koning Pz. en Dieuwcrtje Brans (overleden), 19 jaren. Maarten Witte (onge huwd), 57 jaren. Stoomvaart-Maatschappij Nederland. Conrad20 Juni te Marseille aangekomen. Burgem, den Tex 19 Juni Aden gepasseerd. Koningin Emma. 20 Juni te Padang aangekomen. Prins Frederik. 30 Mei te Gibraltar binnengesleept. Prinses Amalia. 15 Juni van Aden vertrokken. Sumatra12 Juni van Padang vertrokken. Prins van Oranje 27 Mei te Batavia aangekomen. Prins Alexander9 Juni te Batavia aangekomen. Prinses Marie Vertrekt 23 Juni van Amsterdam. SoendaVertrekt 7 Juli van Amsterdam. Voorwaarts9 Juni te Amsterdam aangekomen. Prinses Wilhelmina. 20 Juni te Amsterdam aangekomen. Hedennamiddag ten half vier ure hadden wij de opgave der Schager markt van heden nog niet ontvangen. Marktberichten. TEXEL, 18 Juni. De groote verzendingen van Lammeren zijn voor dit jaar geëindigd. In het geheel werden verscheept 16,639 Lammeren, waarvan ongeveer 16,000 naar de Leidschc markt werden gezonden. De weinige Lammeren, die men op het eiland over heeft, worden op de gewone weekmarkt verhandeld. TEXEL, 19 Juni. Ossen f 75 a 90, Koeien f 175 a 215, Melkkoeien f 115 a 135, Kalfkoeien f 120 a 135, Geldeschapen f 15 a 19, nuchtere Kalveren f 8 a 10, Rammen f14.a 17.50. 1 jarige Lammeren f 4 a 7, Veulens f 100, Werkpaarden f 100 a f 160, Rijpaarden f 175 a 300, oude Paarden f 60, Biggen f8 a f 10, alles per stuk; vette Varkens 21 cents per half kilogram. Alles in den Commissiehandel. MEDEMBLIK, 20 Juni. Aangevoerd 50 stapels Kaas, f 30 per 50 kilogram. Boter f 1.20 per kilogram. Kip-eieren f2.60 en Eend-eieren f 3.25 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 20 Juni. Aangevoerd 29 stapels Kaas, f 30 per 50 kilogram. Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks. Boter 50 a 60 cents per kop. Karweizaad f 13.a 13.50, Mosterdzaad f 15.a 16.50, Vale Erwten f 9.a 9.50, Bruine Boonen f 9 a 10, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.a 3.75, alles per hectoliter. Biggen f 5.a 7.50, Schapen f 12 a 18 en Lammeren f 6 a 8 per stuk. PURMERENDE, 19 Juni. Aangevoerd 471 stapels Kaas, Kleine f 31.50 per 50 kilogram. 2089 kilogram Grasboter, f 1.05 a 1.10 per kilogram. Kip-eieren f 2.75 a 3.50 en Eend-eieren f 3 per 100 stuks. Veemarkt: 304 Runderen, Gelde- en Melkkoeien lager in prijs, handel stug, vette vlug; 12 Stieren; 57 Paarden; 303 vette Kalveren, 60 a 80 cents per kilogram, handel vlug 104 nuchtere dito, f 8 a 14 per stuk, handel vlug; 212 vette Varkens, 31 a 42 cents per kilogram, handel stug: 60 magere dito, f 10 a 15, handel matig395 Biggen, f 4 a 8 per stuk, handel matig 1286 Schapen, 260 Lammeren, vette hooger in prijs, handel vlug, overigens stug. AMSTERDAM, 20 Juni. Veemarkt: 195 vette Kalveren, lste kwaliteit 85 en 2de kwaliteit 65 cents per kilogram 72 nuchtere dito, f 5 a 14 per stuk; 2 Schapen en Lammeren; 214 vette Varkens, 33 a 38 cents per kilogram. Prijzen der Aardappelen: Friesche Franeker Jammen f 1.20 1.40, dito Dokkumer Jammen f 1.30 a 1.50, Zeeuwsche Spuische Jammen f 1.20 a 2.50, Pruisische Hamburgers f 3.a 3.40, Westlandsche Klei in manden f 3.a 6.50, Andyker Muisjes f 7 a f 8, alles per hectoliternieuwe Malta 14 a 16 cents per kilogram. Aangevoerd 5 versche ladingen. GORINCHEM, 18 Juni. Op de Paardenmarkt waren 36 stuks aangevoerd, handel levendig; vele buitenlandsche koop lieden waren aanwezig. Luxe-Paarden f 400 a 500, Werkpaarden f 100 a 200, driejarige f 100 a 150 en Hitten f 60 a 150 per stuk. RHIJNSBURG, 19 Juni. Op de Paardenmarkt waren ongeveer 250 Paarden, Hitten of Veulens aan de lijn, meest alle Werk paarden. De handel was tamelijk levendig. VENENDAAL, 19 Juni. Aangevoerd 8950 vachten Wol. Gewasschen Kleiwol f 0.90 a 1.13£, Zandwol f 0.80 a 1.05 en Smeerwol 62£ a 80 cents per kilogram. De handel was niet vlug. RANDWIJK (Betuwe), 15 Juni. Bij vluggen handel is alhier en in de omstreken de Kleiwol geheel opgekocht voor 95 cents per kilogram, waarvan de aflevering spoedig een aanvang zal nemen. WAGENINGEN, 18 Juni. Uiterwaardsch Hooi f 27 a 28 en Binncnveldsch f 20 a 22 per 500 kilogram. KAMPEN, 18 Juni. Buiten-Hooi f 18 a 20 en Binnen-Hooi f 14 a 15 per 500 kilogram. DEVENTER, 19 Juni. Wol. De prijzen zijn veel lager dan in het vorige jaar. Daarenboven is de handel zeer gedrukt. Overyselsche Smeerwol f 50 a 60, Friesche f 70 a 80, Over- ijselsche gewasschen Wol f 60 a 70, Friesche f 80 a 90, alles per 100 kilogram. MAASTRICHT, 20 Juni. Hooi f 22 a 23 per 500 kilogram. „Het Vaderland" brengt hulde aan den Minister Keuche- nius voor de benoeming van Toekoe Neq, Radja Moeda Setia, hoeloebalang van Merassa (Groot-Atjeh), tot ridder van den Nederlandschen Leeuw. Deze benoeming geeft aan het blad een gunstigen indruk van het politiek beleid van den Minister Keuchenius in de Atjeh-quaestie. „In gansch Atjeh en onderhoorigheden Edi zelfs niet uitgezonderd is er, schrijft het „Vad"., geen enkel landschap dat ons, van den aanvang der verwikkeling met Atjeh, zoo trouw is geweest als Merassamet raad en daad heeft het hoofd ons steeds ter zijde gestaan. „Zoodanige trouw verdient waardeering, vooral waar zij, zooals in Atjeh, tot dusver vrij zeldzaam was. Wij achten het een goede staatkunde, van die waardeering een schitte rend blijk te geven. „Want wat ons in Atjeh het meest ontbreekt, dat is juist een staf van inlandsche hoofden, waarop wij onder alle omstandigheden kunnen rekenen. Door onze stelselloosheid niet het minst, hebben wij maar al te dikwijls hoofden, die ons niet ongenegen waren, van ons vervreemdin de eerste jaren onzer vestiging hebben wij, zooals haast niet te ver mijden was, door gebrek aan kennis van locale verhoudin gen soms wettige hoofden afgestooten en avonturiers in hun plaats gesteld. „Het is voorzeker gemakkelijker om te spreken van den „verraderlijken aard" der Atjehers, en daarmede onze fouten te bedekken. Maar wie oogsten wil, moet zaaien; wanneer wij willen dat de hoofden onze vrienden zullen zijn, moeten wij hen steunen, moeten wij hun, kortweg gezegd, ook onze vriendschap toonen. Wij moeten de wettige hoofden aan ons hechten. „Dat de tegenwoordige Minister Yan Koloniën dat be grepen heeft, doet ons genoegen. De inlandsche hoofden stellen, in het algemeen, een ridderorde op hoogen prijs; hen, die dat verdienen, daarmede voor goed aan ons te verbinden, achten wij een betere politiek dan dwangmaat regelen, die toch, zooals de ondervinding leert, niet kunnen worden volgehouden en tot verder verzet uitlokken. „Moge de decoratie van Toekoe Neq, aldus besluit het blad, een goed begin blijken te zijn van het staatkundig beleid van den heer Keuchenius ter pacificatie van Atjeh Zr. Ms. rammonitor „Luipaard" is heden alhier op de gebruikelijke wijze in dienst gesteld, om te worden gebezigd bij de oefening der zeemiliciens in de behandeling van het gepantserd materieel. De état-raajor bestaat uit: kapt.-luit. ter zee L. Backer Overbeek, commandant; luit. ter zee lste kl. J. C. Jeekel, lste officier; luits. ter zee 2de kl. J. A. A. C. Ridder van Rappard, H. Van Praag en Jhr. E. G. Wichers; off. van gezondh. 2de kl. K. A. E. Siepgens, arts, en off. van admin. 2de kl. A. L. Koops. De commissie tot het afnemen van het eind-examen aan de adspirant-administrateurs bij de zeemacht is in dit jaar samengesteld uit: den hoofd-inspecteur van administratie J. C. L.K. Van Wely,als president; den inspecteur van admini stratie G. H. C. Van Nuys, de officieren van administratie lste klasse D. A. Van der Laan en J. C. Kluit en den officier van administratie 2de klasse S. J. A. Deyll, als leden. De machinist-leerlingen van het jongste studiejaar deden gisteren en heden hun overgangs-examen. De examen commissie bestaat uit den luitenant ter zee lste klasse W. A. Cambier, den luitenant ter zee 2de klasse C. E. Ditt- linger en den officier-machinist 2de klasse J. Buys. Het Deensche oorlogsvaartuig „Örnen" is hedennamid dag alhier aangekomen. De lijst der ingeschrevenen voor de op morgen te houden loting voor de dd. Artillerie-Schutterij alhier telt 91 namen. De heer H. J. Van Berk, van Zeist, heeft den 19 dezer met goed gevolg te Utrecht zijn eerste natuurkundig examen afgelegd. Ondertrouwd ANT0NIUS J0HANNES HERMANUS VAN HAAREN ANNA MARTHA LUIJCKX. Amsterdam, j 2Q Jnn; lggg Algemeene kennisgeving. Helder, Die te vorderen heeft van verschuldigd 'is aan of borgtochten heeft ten laste der nalatenschap van den Heer HENDRIK TROOST, gewoond hebbende en overleden te Helder, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 1 Juli a. s., ten kantore van den Notaris H O R D IJ K. mJL Adres: Bureau dezer Courant. Op DONDERDAG den 28 JUNI 1888, des middags ten 12 ure, zal het Gemeentebestuur van Wieringen, ten Raadhuize aldaar, publiek aanbesteden: Het vergrooten der School te H ypolitushoef. Aanwijzing op denzelfden dag, des voormiddags ten elf ure. Het bestek ligt ter lezing ten Raadhuize gemeld. Coöperatieve Vereeniging tot aankoop van Veevoeder, Zaaizaad en Meststoffen, te SCHAG-EN. ALGEMEENE VERGADERING op Donderdag; 28 Jan i e. k., bij C. KOS Pz., te Schagen, voormiddags 11 uur. Punten van behandeling: Verkiezing van een Commissaris in de plaats van den aftredende, den Heer W. v. d. Oord. Verslag omtrent den toestand der Vereeniging. Rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Inschrijving van nieuwe leden. Aangifte van benoodigde lijnkoeken, enz. voor den a. s. winter. Namens het Bestuur, E. C. WILLEKES MAC DONALD, Secretaris. Met primo Augustus worden gehuwde lieden van den P. G. gevraagd. De man moet als hoofdknecht alle boerenwerk verstaan, in het bijzonder het melken, en de vrouw moet genegen zijn eenig huiswerk te verrichten. Aanbiedingen in persoon bij den Heer B. D. Ras, te Anna Paulowna. Hoest, Griep. De verzachtende eigenschappen dezer medicamenten, maken dezelve eene proefneming waardig, in alle ongesteldheden der ademhalingsorganen. Bij gewone verkoudheden en griep zijn de Pillen inwendig, en de Zalf over de borst en keel gewreven, buitengemeen krachtig werkzaam. Wanneer griep besmettelijk heerscht, is deze behandeling het gemakkelijkst, veiligst en zekerst. Holloway's Pillen zuiveren het bloed, verdrijven alles wat deszelfs vrijen omloop door de longen belemmert, verlichten de overkropte luchtpijpen en maken de ademhaling vrij zonder de krachten te verminderen, de zenuwen te prikkelen, of den geest neder te drukken. Zoodanig zijn de gereede middelen om lijden te besparen, wanneer iemand gekweld wordt door verkoudheid, hoest, bronchitis en andere borst ziekten, waardoor in de meeste landen zoovele personen ernstig en bestendig gekweld zijn. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3