Vervolg Nieuwstijdingen. Vergadering van den Raad ADVERTENTIÈN. Openbare Verkooping De Notaris P. S. HORDIJK, te Helder, IJ M U I D E IV. Openbare Verkooping Twee WINKELHUIZEN 67. J. Brecbaart Kz., Winkel, „Nelson", N. P. S. No. 1, Bestuursprijs. KOEIEN. No. il. De beste Stier, geb. in 1887. 89. W. Bakker, Beemster, „Columbus II", geb. 2 April, N. R. S. No. 1317, V.: „Columbus", N. R. S. No. 460, M.: „Wil- helmina", N. R. S. No. 4317, 1ste prijs. 80. J. De Heer Az., Beemster, „Maximiliaan IV", geb. 7 April, 2de prys. 79. J. Berkhout, Westwoud, „Willem", N. R. S. No. 359, 3de prijs. 72. J. Bakker Jz., Wieringerwaard, „Willem I", N. R. S.No. 1263, V.: „Willem", N. R. S. No. 351, M.: N. R. S. No. 6413, Bestuursprijs. No- 12- De beste drie melkgevende Koeien van één eigenaar, geb. in 1884 of 1885, ingeschreven in een der stam boeken en gekalfd hebbende na 1 Febr. 1888. 93. C. C. Koning, Beemster, „Rosa", N. R. S. No. 7375, „Duifje", N. R. S. No. 7070, „Johanna", N. R. S. No. 7071, allen geb. in 1885, lste prijs. 90. L. Visser, Beemster, „Eefke", N. R. S. No. 7066, „Adeline Patti", N. R. S. No. 6686, „Sara", N. R. S. No. 7054, Rotterdam, 2de prijs. HAAS. l>c ccrcprijjs wordt verdeeld tussclieu Nos. 1 '24 en 159. No. 13- De beste stapel Kaas. op ééne boerderij gemaakt, 112 stuks, wegende minstens 2 kilo elk. 124. J. Bregman, Berkhout, lstc prijs. 133. S. Mol Jz., Berkhout, 2de prijs. 112. A. Sleutel, St. Maarten, 3de prijs. 104. J. H. N. Huijgens, Sijbekarspel, Bestuursprijs.^ 110. W. Van der Oord, Barsingerhorn, Bestuursprijs. No. 14- De beste stapel Fabriekskaas, 400 stuks, wegende minstens 2 kilo. 145. H. Harp, Barsingerhorn, lste prys. 140. Kaasfabriek „de Haan", Haarlemmermeer, 2de prijs. 139. Kaasfabriek, Aartswoud, 3de prys. No. 15- De beste stapel Middelbare Kaas. minstens 40 stuks, wegende ongeveer 6 kilo. 152. N. Berger, Heiloo, lste prijs. 156. J. Roskam Pz., Alkmaar, 2de prijs. 148. A. Koorn, Hoogwoud, 3de prijs. No. 16. De beste stapel Commissiekaas, minstens 50 stuks, wegende ongeveer 4 kilo. 158. G-. Brands, Wieringerwaard, lste prij3. 165. A. Eriks, Petten, 2de prijs. 160. D. Bisschop, Berkhout, 3de prijs. TER OPLUISTERING. 179. R. C. Blaauboer, Wieringerwaard, een volbloed Deensche zeng met zeven biggen, Deensch Yorkshire ras. Bestuurs prijs. (Te koop). De Tentoonstelling is uitstekend geslaagd en werd opge luisterd door muziek, onder leiding van den luitenant kapelmeester, den heer J. M. Otto. Ze werd begunstigd door heerlijk weder en er was veel bezoek. Buitenland. Het Pruisische Hof heeft opnieuw een smartelijk verlies geleden. De 32jarige dochter van Prins Friedrich Karl, Prinses Marie, vroeger Prinses Hendrik der Nederlanden, daarna gehuwd met Albrecht, Prins van Saksen-Altenburg, is jl. Donderdagmorgen vroeg, kort na middernacht, over leden op het kasteel Albrechtsberg bij Dresden, waar zij ruim veertien dagen geleden van haar tweede dochter beviel. Zij overleed na een kort, doch hevig lijden, aan ontsteking van een ribbe. Haar moeder en haar eenige broeder waren Woensdag pas bij haar ziekbed ontboden en kwamen nog maar juist bijtijds om haar laatsten snik op te vangen. De eerste benoeming van den Duitschen Keizer was de verheffing van Prins Albert van Pruisen, regent van Bronswijk (zoon van Prinses Marianne) tot generaal-veld- maarschalk. Moltke is de eenige, die thans met hem dezen lioogen titel voert. Volgens de officieuse Duitsche bladen zal het programma betreffende de buitenlandsche politiek van Keizer Wilhelm II opgenomen worden in diens proclamatie aan den Rijksdag. Naar men zegt, zal dat programma aanleiding geven tot eene discussie, waaraan Prins Bismarck zal deelnemen. De Rijkskanselier zou voornemens zijn van die gelegenheid gebruik te maken om zich omtrent de algemeene politiek te verklaren. Naar de „Elberf. Ztg." verneemt, zal, krachtens eene beschikking van wijlen Keizer Wilhelm I, aan de Keizerin weduwe Victoria het kasteel Wilkelmshöhe, in de nabijheid van Kassei, als woonplaats worden geschonken. Men heeft nagespoord, dat de tegenwoordige Keizerin van Duitschland, Augusta, van moederszijde van burger lijke Deensche afkomst is. Zij is de dochter van Frederik van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Augustenburg, die ge sproten is uit het huwelijk van Hertog Christiaan van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Augustenburg met Gravin Louise Vim Dannes, wier vader, Frederik Christiaan Von Kaas, een zoon was van den admiraal Von Kaas, die op zijne beurt gehuwd was met een dochter van een zekeren Sören Matthïsen, boekhouder en koster te Kopenhagen. Eenige Duitsche bladen melden, dat de vraag in ernstige overweging is genomen, of niet een strafrechtelijke vervolging tegen dr. Mackenzie mogelijk zou zijn, dat hij verheeld heeft, dat Keizer Frederik aan kanker lijdende was. Zoowel van Duitsche als van Engelsche zijde zijn daaromtrent adviezen ingewonnen; deze luiden afkeurend voor den Engelschen geneesheer, maar tevens wordt er in verklaard, dat zoogenaamde geneeskundige fouten straf rechtelijk niet bewijsbaar zijn. De Transvaalsche Volksraad heeft f 36,000 toege staan om de Transvaal waardig te doen vertegenwoordigen op de Parijsche Wereldtentoonstelling. De bekende schaakspeler Zukertort is te Londen plotseling overleden. De „XIX Siècle" deelt mede, dat te Cannes een kind van zes maanden dezer dagen door een adelaar uit de wieg werd getild en in de lucht medegevoerd. De wan hopige vader, die het zag, greep een geweer en schoot op den roover. Bij toeval schoot hij raak en de vogel liet het kind vallen, dat de vader zoo gelukkig was in zijn armen op te vangen Die arend zal wel een „canard" geweest zijn, zegt de „Indépendance". Benoemingen, enz. Afln dr. F. C. Donders wordt met 18 September a. s. eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde j aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de I door hem gedurende vele jaren den lande bewezen diensten; met 1 wijziging van Zr. Ms. besluit van 15 September 1877, dr. Th. W. Engelmann, hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, belast met bet onderwys In de physiologie; met wijziging van Zr. Ms. besluit van 30 Jnni 1881, dr. C. A. Pekelharing, hooglcernnr in de faculteit der genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, belast met het onder wijs in de algemeene physiologie en de vergelijkende biologie, de weef8eileer en het experimenteele gedeelte der pharmacodynamie, bepaaldelijk de medische toxicologie; tot hoogleeraar in de facul teit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de ziektekunde en de ziektekundige ontleed kunde, benoemd: dr. C. H. H. Spronck, lector in de genees kunde aan gemelde Rijksuniversiteitaan dr. C. H. H. Spronck voormeld, met ingang van den dag waarop bij zijn lessen als hoogleeraar zal hebben aangevangen, eervol ontslag verleend als lector aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Aan dr. W. Koster wordt, op zijn verzoek, met 18 September a. s. eervol ontslag verleend als hoogleeraar in de faculteit der genees kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de door hem den lande bewezen diensten tot hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwys tc geven in de ontleedkunde, benoemd dr. Emil Rosenberg, gewoon hoogleeraar aan de Universiteit te Dorpat. De machinist lste kl. v. c. J. Den Herder, geplaatst bij den torpedodienst te Hellevoetsluis, is belast met bet toezicht over dc machinekamer van het bij de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen in aanbouw zijnde stoomschip voor de hydrografische opnemingen „Buijskes". By den torpedodienst te Hellevoetsluis wordt hij vervangen door den mach. lste kl. v. c. P. J. Van den Bos. De machinisten 3de kl. J. Van der Pijl en J. Van den Ban zyn op het wachtschip alhier geplaatst. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag tot Zaterdag. Ondertrouwd: T. De Wilde Moor, werkman, en W. Goed. P. Dijkshoorn, kleêrmaker, en W. Cornelisse. GehuwdJ. De Graaf en E. v. Halen. BevallenN. A. Klimmert, geb. Klinkert, D* N. Lap, geb. Streur, Z. S. J. Pons, geb. Schadee, Z. A. M. Bramlage, geb. Dito, Z. A. Visser, geb. Wiegman, Z. Overleden Tjerk Robroch, 19 jaren. Gerrit Rouwendal, 54 jaren. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landakeet). a n •-s e Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand. Afw. Stand. Afw. 221 12' noto. 1 k. 23; 8 notn. 0.5 23^ 12^ notn. 7 Weêrsgesteldheid: 25 1 763.82 f 2.62 765.25 f 4.05 765.28 f 4.08 1 Juni 12 u. L 17.6 16.7 17.6 ichtbew f 0.5 tl.3 t 0.4 olkt, m 1 0.88 Vlak. 0.84; 0.87 wein.gv joiweer. 23 Juni 8 u. Helder, mooiweer. 23 Juni 12 u.Idem Marktberichten. TEXEL, 21 Juni. Gemaaid Zeegras f 6 a 7 en gemaaid dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 80 cents en gewasschen dito f 1.05 cents per kilogram. Aardappelen f 1.75 a 2.50 per hectoliter. ALKMAAR, 22 Juni. Aangevoerd 600 stapels Graskaas Kleine f 32, Commissie f 30.50 en Middelbare f 30.50 per 50 kilogram. Aangevoerd 200 hectoliter Granen. Tarwe f 7.25, Rogge f 5, Chev. Gerst f 4.75, Haver f 3, Bruine Boonen f 11 a 12, alles per hectoliter. HOORN, 21 Juni. Ter waag gewogen 417 stapels Kaas, wegende 127,080 kilogram. Hoogste prijsKleine f 32 en Commissie f 31 per 50 kilogram. Correspondentie. Het ingezonden artikel van J. K. zullen we in het volgend nnmmer opnemen. De „Staatscourant" van heden bevat het volgende: De opper-ceremoniemeester maakt bekend, dat, ingevolge de bevelen des Konings, het Hof voor den tijd van drie weken, ingegaan gisteren, den rouw heeft aangenomen, te weten, twee weken middelbaren en eene week lichten rouw, wegens het overlijden van Hare Koninklijke Hoogheid mevrouw de Prinses Marie van Saksen-Altenburg, Her togin van Saksen, geboren Prinses van Pruisen. De uniform der adspirant-administrateurs zal voortaan gelijk zijn aan die der adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine. Het baadje en de pet zullen echter voor zien zijn van verzilverde in plaats van vergulde knoopen, terwijl de roode kraag voor de adspiranten der 2de afdee- ling voorzien zal zijn van een anker van wit kemelsgaren en voor die der lste afdeeling van een anker met kroon van zilverdraad geborduurd. De ponjaard blijft van wit metaal. Voorts is de jaarlijksche contributie voor de opleiding der adspirant-administrateurs bij het desbetreffende koninklijk besluit van f 200 op f 300 gebracht. De voorbereidende maatregelen tot opheffing van het Marine-etablissement op Onrust bij Batavia zijn zoo ver gevorderd, dat men met 1 Juli reeds de overbrenging van een groot gedeelte van den inventaris naar Soerabaja mag tegemoet zien. De Burgemeester dezer gemeente, de heer mr. K.J. C. Stakman Bosse, is sedert eenige dagen ernstig ongesteld. De toestand van den zieke is, volgens het laatste bericht dat daarvan tot ons kwam, zeer zorgelijk. De heer E. Franken, controleur der directe belastingen, invoerrechten en accijnsen alhier, heeft zitting in de Com missie, benoemd tot het afnemen van examen, op 13 Aug. a. s. te 's Hage, voor surnumerair en voor adspirant-veri- ficateur der directe belastingen. Toen we in ons nommer van jl. Dinsdag vermeldden wat de a. s. kermis ons alzoo te bezien zou geven, hebben we door gemis aan de noodige opgaven nog verzuimd melding te maken van de aanstaande komst der Vereenigde Artisten van de Hollandsche Opera, uit den Parkschouw burg te Amsterdam. De schouwburg-loge van dit gezel schap zal gebouwd worden in de Spoorstraat, hoek Bree- waterstraat. Genoemd gezelschap geeft thans, naar men ons verzekert, zeer gewaardeerde voorstellingen te Arnhem, waar het o. a. met veel succès heeft opgevoerd„De arme student (Der Bettelstudent)," „De huzaren in het dorp (Les Dragons de Villars)," en „De Zigeuner baron." Ter bevordering van de noodige volledigheid, maken we ook van het aanstaand optreden van dit gezelschap vol gaarne melding. Aangenomen het beroep naar de Herv. gemeente te Hoorn door ds. Tenthoff, predikant te Wijnaldum. f Door de Staatscommissie voor het practische apothe kers-examen is o. a. het diploma van apotheker uitgereikt aan de heeren J. J. Bots, te Hoorn en E. M. J. Conijn, te Alkmaar. De heer L. A. Laurey, te Haarlem, is benoemd tot lid der plaatselijke Commissie van toezicht op het lager onderwijs aldaar, ter vervanging van wijlen den heer J. H. Slangen. Op de Tentoonstelling van Avicultura te 's Hage is o. a. de heer J. A. Peeck, te Schoorl, bekroond met den 2den prijs voor Andalusische hoenders, met den 3Jeu voor leghoenders (wit) en met den 2den en 4den prijs voor niet in het programma genoemde hoenders. der gemeente Helder, op Diuadng; den 96 Juni 1888, des avonds ten aclit ure. Helder, den 23 Juni 1888. De Burgemeester, by indispositie, de Wethouder, C. A. BEUKENKAMP. Onderwerpen ter behandeling: 1. Regeling financiëele aangelegenheden, dienst 1888. 2. Bezwaarschriften hoofdelijken omslag. 3. Mededeeling ingekomen stukken. Bevallen van een Zoon: A. M. BRAMLAGE—DITO. Helder, 22 Juni 1888. Terstond gevraagd vier flinke Timmerlieden en twee Metselaars door IJ. VISSER, te Kolhorn. wegens ziekte van den eigenaar. zal, ten verzoeke van den Makelaar L W. F. OUDENHOVEN, in het lokaal „Tivol i" te Helder, op WOENSDAG 97 JUNI 1888, a.v. 8 uren, publiek verkoopen: 1. Eenruim WOON- en WINKELHUIS met vergunning tot verkoop van sterken drank en ERF aan de Hoofdgracht, hoek Paleisstraat, te Helder, K 22, groot 2 aren, 30 centi aren, in de onmiddellijke nabijheid der Marinehaven, geschikt voor alle affaires, in het bijzonder voor HH. Wijn handelaars, waarin sedert jaren met het beste succès kruidenierswaren en spiritualiën zijn verkocht, voorzien van alle gemakken, bevattende: drie ineenloopende drooge KELDERS, samen 80 M2, waarin soliede gemetselde Wijnhokken tot berging van ruim 4000 flesschen; voorts: een PAKZOLDER en een BOVENZOLDER, ieder 70 M2, GAS- en DUINWATERLEIDING, groote REGENBAK en WELWATERPOMP,twee gemetselde BERGPLAATSEN op het erf. 2. Een HUIS en ERF aan de Paleisstraat te Helder, achter het vorige perceel, K 171, groot 39 centiaren. 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K 170, groot 41 centiaren. 4. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K169, groot 41 centiaren. 5. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, K 168, groot 49 centiaren. 6. Een PAKHUIS met BOVENWONING en ERF naast het vorige perceel, K 167, groot 45 centiaren. 7. Een PAKHUIS en ERF naast het vorige perceel, hoek Achterstraat, K 166, groot 45 centiaren. Te aanvaarden perc. 1 den 1 Januari 1889, op welk tijdstip de kooppenningen van dat perceel moeten worden betaald, de overige perceelen bij de betaling der kooppenningen. De verkooper is bereid f 8000 als 1° hypotheek op de perceelen te vestigen. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Makelaar en Notaris. Die te vorderen heeft van verschuldigd aan of borgtochten heeft ten laste der nalatenschap van den Heer HENDRIK TROOST, gewoond hebbende en overleden te Helder, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 1 Juli a. s., ten kantore van den Notaris HORDIJK. in hetHótel „NOMMER EEN" te IJmuiden, op Donderdag; den 19 Jnli 1888, des middags te 12 uren, ten overstaan van den Notaris M. J. DE LANGE, van: en ERVEN, met afzonderlijke BOVENWONINGEN, op neringrijken stand, aan de Vissering en Prins-Hendrikstraten te IJmuiden, Sectie I, No. 237, groot 85 el, en No. 236, groot 65 el. Huurprijs p. m. f 775.—. Afzonderlijk en gecombineerd. Uitvoerig bij biljetten. Informatiën geeft genoemde Notaris DE LANGE, te Beverwijk. TE HUUR TE ANNA PAULOWNA, voor het loopend jaar: Plaats en Huis aan den Schorweg, bewoond geweest door C. Van Eeten; Plaats en Huis aan den Stoomweg, bewoond door G. Rieswijk de Plaats „Klaverveld" aan den Stoomweg (met of zonder het daarop staand roggewas). Schriftelijke aanbiedingen vóór 30 Juni e. k. aan den Dijkgraaf, die nadere inlichtingen geeft.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3