r! Vervolg Nieuwstijdingen. ADVERTENTIEN. Doopsgez. gemeente te Barsingerhom. TE KOOP: 20 mud beste AARDAPPELEN. GEVRAAGD: Een boerenknecht die goed kan melken, MUSIS S AC RUM. Te Ukkel, zegt de „Gazette", heeft het onweêr van jl. Zaterdag drie slachtoffers gemaakt. In een voorloopig gebouw, tot stal ingericht door eenen aannemer, waren twee kamers afgezonderd als woning voor den stalknecht Baudoux met zijne vrouw en tweë kinderen. Het was kort vóór zeven uren, toen vijf personen eene schuil plaats in de keuken van Baudoux hadden gezocht voor den regen, die bij stroomen neerviel. De kinderen, het ééne vier en het andere tien jaren oud, zaten bij het venster. Een steenbakker, Bourgeois geheeten, leunde tegen den stijl der staldeur. Eensklaps klonk een vervaarlijke donderslag. De ruiten der vensters vlogen in stukken, en de twee kinderen, evenals Bourgeois, werden tegen den grond geslagen.... Alle drie waren dood. De schok was zóó geweldig, dat de muren op verschillende plaatsen berstten. Niets is treuriger, zegt hooger gemeld blad, dan een bezoek in het huis, waar dit onheil plaats had. In de keuken, waar men door moet en die met de grootste eenvoudigheid gemeubeld is, ontwaart men op de tafel een bord, waarin de liefdadige bezoekers een geldstuk leggen, tot dekking der begrafeniskosten. In de naastgelegen slaapkamer liggen de lijkjes, met den glimlach op de lippen, alsof zij nog aan het bidden waren, terwijl vader en moeder bij het bed zitten te weenen. Het lijk van Bourgeois werd naar zijne woning gebracht. Hij laat eene wanhopige weduwe met vier kinderen na. De bliksem doet niet altijd kwaad; hij doet ook goed. Een man van St.-Joost-ten-Noode ("Brussel), die met hevig rheumatisme te bed lag, zoodat hij zich bijna niet kon bewegen, werd door een bliksemstraal, die zijn woning trof, zoozeer geschokt, dat hij uit zijn bed sprong en sinds dat oogenblik.... geheel genezen is. In Mexico hebben hevige overstroomingen plaats fehad, tengevolge van verschrikkelijke regenbuien. Yooral e plaatsen Leon en Silao hebben erg geleden. In beide steden werden 2000 huizen verwoest en meer dan 700 personen kwamen daarbij om. De schade aan eigendommen wordt geschat op 2 millioen dollars. Ook andere steden leden schade. Volgens andere berichten zouden niet minder dan 1500 personen zijn omgekomen en de spoorweglijn van de Mexican Central over een lengte van honderd mijlen ontoe gankelijk zijn. De stad Leon is, volgens dat laatste tele gram, zoo goed als geheel verwoest. Te Londen trekt zeer de aandacht het proces van den jockey Wood. Deze had de Jockey-Club vergunning gevraagd, deel te nemen aan de wedrennen, maar ze werd hem geweigerd, op grond, dat hij meer dan eens het paard, dat hij bereed, had verhinderd, den wedstrijd te winnen. The Licensed Victuallers Gazette", een orgaan van hótel- houders, beschuldigde Wood onlangs van valsch rijden. Wood eischte nu van den eigenaar van dat blad eene aan zienlijke schadevergoeding wegens laster. Eenige der voornaamste jockey's, die als getuigen waren opgeroepen, zeiden, dat het niets ongewoons was, dat een jockey be schuldigd werd zijn paard te hebben ingehouden, om dus den prijs niet te winnen. In den loop van het gerechtelijk onderzoek bleek, dat Wood reeds jarenlang als jockey op de wedrennen een jaarlijksch inkomen heeft van 5000 6000 p. st. Een curieus proces komt weldra te Nizza in behande ling, en wel tegen zekeren msgr. Bousquet, bisschop in partibusdie zich uitsluitend schijnt bezig te houden met handel in ridderorden, vooral in de niet erkende Melusina- Orde, welke door zijne tusschenkomst verleend wordt door eene zich noemende Prinses De Lusignan. Een p'notograaf, dien de prelaat met deze Orde voor gedane leveringen wilde betalen en die liever geld ontvangt, is de man die hem vervolgt. Te New-York werd jl. Dinsdag in publieke veiling een éénjarig paard King Thomas voor 38,000 dollars ver kocht. Dit is de hoogste prijs, die ooit voor een jong paard werd besteed. Men zegt, dat de heer August Belmont de kooper is. Benoemingen, enz. De plaatsing met den 21 dezer van den off. van gezondh. 2de kl. by de zeemacht K. A. E. Seipgena, aan boord van Zr. Als. rammonitor „Luipaard", wordt ingetrokken, terwijl de off. van gezondh. 2de kl. bij de zeemacht J. D. Kayaer beschouwd wordt met bovengenoemden datum te zyn overgeplaatst aan boord van gemelden bodem. De met 1 Juli a. s. benoemde officier-machinist 2de kl. C. F. Brust wordt geplaatst bij den Marine-torpedodienst te Amsterdam. De 2de luit. van het korps mariniers J. Copius Peereboom wordt 1 Juli a. 8. overgeplaatst van het 3de bataillon mariniers te Rotterdam bij het 2de bataillon van dat korps alhier. Tot opzichter van fortificatiën der 3de kl., ter standplaats Helder, is aangesteld de onlangs tot majoor-titulair bevorderde sergeant van het corps genietroepen J. C. Lagas. BevallenMarijtjc Schoorl, geb. Rutsen, Z. Cornelia Zijdewind, geb. Stryker, D. Overleden: Jaeob Vink, 62 jaren, wonende te Wiukel. Jannetje Wit, 69 jaren en 7 maanden. Aafje Grootes, 6 maanden. Alida Johanna Wagemaker, 6 weken. Wecrk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Dinsdag tot Donderdag. OndertrouwdGeene. Gehuwd: J. De Jong, broodbakker, en M. J. Brizee. J. Groeneveld, werkman, en M. H. v. Viersen. F. P. Gans, zeeman, en E. J. Groen. J. M. Van Orsouw, stoker by de Marine, en J. De Ruijter. BevallenG. Bakker, geb. Steenman, Z. OverledenMr. K. J. C. Stakman Bosse, 79 jaren. F. Daalder, 4 jaren. J. J. Vink, 58 jaren. G. De Nooij, 16 maanden. E. Vonk, 9 maanden. H. C. Van der Laag, 17 jaren. Gemeente TEXEL, van 21 tot 27 Juni. OndertrouwdCornelis Bremer Ariszoon en Maartje Vlaming. GehuwdGeene. GeborenElisabeth, dochter van Cornelis Santifort en Cor nelia Smit. Johannes, zoon van Reyer Zijm en Trijntje Boo gaard. Jacob, zoon van Jacob Boon Jbz. en Jansje De Jager. Pieter, zoon van Cornelis De Jager en Engeltje Lap. OverledenKeetje Smit, dochter van Hendrik Smit Hz. en Jannetje Schraag (overleden), 6 maanden. Cornelis Koopman, weduwnaar van Petronella Catharina Wilhelmina Oosthout, 84 jaren. Martje Kerszemaker, weduwe van Jan Verberne, 69 jaren. Jantje Maas, gehuwd met Lammert Zijm, 34 jaren. Bregje Zijm, weduwe van Cornelis Van Heerwaarde, 72 jaren. Poulus Bakelaar, zoon van Poulus Bakelaar en Benjamintje Mulder (overleden), 9 jaren. Arie Bremer, weduwnaar van Jannetje Smit, 94 jaren. Gemeente SCHAGEN, van 19 tot 25 Juni. Ondertrouwd: Jan Kistemaker, jonkman, 31 jaren, en Cornelia Koning, jongedochter, 29 jaren, wonende te Haarlem. GehuwdGeene. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer C. Stand. Afw. Stand. Afw. Toe- s-and van de 27 12 28| 8| Weêrsj 1.7 k. 5 7,/ 757.84 -3.26 21.0 f3.5 0.G7,Vlak 752.77 -8.33 15.5 no n Q" 753.00 -8.10 15.9 -0.2 1.6 0.86.Slechtw, 0.83 wein.gv ;esteldheid: 27 Juni 12 u. Helder, schoonwcer. 28 Juni 8 u. Betrokken, mooiweer. 28 Juni 12 u. Betrokken, regenb., mooiweer. Sebager markt van heden (per telegraai 14 Paarden Ossen 4 Stieren 32 Geldekoeien 6 Kalf koeien 10 Vaarzen Hokkelingen 21 nucht. Kalveren Rammen 310 Schapen -100 al70 - 80 a 80 Ja 26 120 Lammeren f 4 a 8 Bokken& Geiten- a 14 magere Varkens f 9 a 11 33 Biggen - 4 a 6 Kippen c. a Eenden - a Boter per kop - 80 a 90 Kaas per kilogram - a Kip-Eieren per 100 -250 a300 Eend-Eieren -285 a290 Marktberichten. TEXEL, 26 Juni. Ossen f 80 a 95, vette Koeien f 170 a 210, Melkkoeien 110 a 150, Kalf koeien f 115 a 135, nuchtere Kalveren f 6 a 10, Geldeschapen f 15 a 19, Rammen f 14.50 a 17.50, ljarige Lammeren f 4.a 7.50, Werkpaarden f 100 a 165, oude Paarden f 60, Biggen f 8.a 10.50, alles per stuk. Vette Varkens 21 cents per half kilogram. Alles in den Commissiehandel. ENKHUIZEN, 27 Juni. Aangevoerd 30 stapels Kaas, f 31 per 50 kilogram. Karweizaad f 13.a 13.50, Mosterdzaad f 15 a 16, Bruine Boonen f 10 a 12, Gerst 4.a 4.50 en Haver f 3.a 3.50 per hectoliter. PURMERENDE, 26 Juni. Aangevoerd 455 stapels Kleine Kaas, f 32 per 50 kilogram. Kip-eieren f 3.a 3.75 en Eend-eieren f 3 per 100 stuks. 677 kilogram Grasboter, f 1.20 a 1.30 per kilogram. Veemarkt293 Runderen, handel stug, lager pryzen16 Stieren 66 Paarden361 vette Kalveren, 50 a 70 cents per kilogram, handel stug; 142 nuchtere dito, f 6 a 16 per stuk, handel stug; 342 vette Varkens, 33 a 40 cents per kilogram, handel stug 45 magere dito, f 9 a 15 per stuk, handel stug; 298 Biggen, f 4 a 7 per stuk, handel stug; 1275 Schapen, 150 Lammeren, vette vlug, Lammeren en magere stug, lage prijzen. AMSTERDAM, 27 Juni. Prijzen der Aardappelen Friesche Franeker Jammen f 1.30 a 1.40, dito Dokkumer Jammen f 1.30 a 1.60, Zeeuwsche Spuische Jammen f 1 a 2, Westlandsche Klei manden f 3.a 5.20, idem Klei Muisjes f 3 a 5, idem Zand f 3.50 a 4.25, Andijker Muisjes f 3.a 5.20, alles per hecto liter nieuwe Malta 10 cents per kilogram. Aangevoerd 4 versche ladingen oude en 3 verscho ladingen nieuwe. Veemarkt2 Runderen 272 vette Kalveren, lste kwaliteit 70 en 2de kwaliteit 50 cents per kilogram49 nuchtere dito, f 6 a 14 per stuk; 234 vette Varkens, 30 a 36 cents perkilogr. IJSELMONDE, 27 Juni. Op de Paardenmarkt waren aange voerd 420 stuk. De handel in jonge Paarden was vrij levendig. Voor jaarlingen besteedde men van f 90 tot f 130 per stuk. Andere Paarden golden van f 50 tot f 300 per stuk. VENENDAAL, 26 Juni. Ter Wolmarkt waren de prijzen als volgt: Gewasschen Kleiwol f 1.tot f 1.10, Zandwolf0.80 tot f 1.en Smeerwol 70 tot 81 cents per kilogram. Handel tamelijk. WAGENINGEN, 25 Juni. Uiterwaardsch Hooi f 27 a 28, en Binnenveldsch f 20 a 22 per 500 kilogram. MAASTRICHT, 27 Juni, Hooi f 22 a 23 per 500 kilogram. KAMPEN, 25 Juni. Buiten-Hooi f 18 a 20 en Binnen-Hooi 14 a 15 per 500 kilogram. Het stoffelijk overschot van den Burgemeester zal op a. s. Vrijdag, des namiddags ten 2 ure, op plechtige wijze worden ter-aarde-besteld. Volgens bij den heer D. H. Schmull ontvangen bericht, is Zr. Ms. schroefstoomschip „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, in het laatst van Mei te Honolulu aangekomen. De ontvangst aldaar was allerhartelijkst, zoowel van de zijde der ver schillende autoriteiten, met den Hollandschen consul en den Minister van Buitenlandsche Zaken aan het hoofd, als van den Koning van Hawaii. De commandant werd 's avonds aan den Koninklijken disch genoodigd, bij welke gelegenheid hij van den Koning het Commandeurskruis der „Orde van Kalakaua* ontving. Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. „Sommelsdijk", onder bevel van den kapt.-luit. ter zee J. F. M. Lange, is den 26 dezer te Durban (Port-Natal, Zuidoostkust van Afrika) aangekomen. Aan boord was alles wel. De tuchtiging der kampongs op Selaroe door Zr. Ms. oorlogsschepen „Van Speyk" (kapitein ter zee De Brauw), „Java" (luitenant ter zee lste klasse Ellis) en „Flores" (luitenant ter zee lste klasse W. M. J. Visser), heeft met den gewenschten uitslag plaats gehad. Een paar kampongs zijn bij die gelegenheid vernield moeten worden door eene landings-divisie, onder het bevel van den kapitein-luitenant ter zee Fichet. De „Van Speyk" kon al spoedig naar Java terugkeeren, en deed op dien tocht Bima en Probo- lingo aan. Vooral op den Sultan van Bima maakte het schip een grootschen indruk. Tijdens de reis naar en het verblijf bij Selaroe was de resident van Amboina, onder wiens leiding de onderhande lingen werden gevoerd, aan boord van het Gouvernements stoomschip „Arend*. In de opgelegde boete werd berust, onder bekentenis van schuld. (N. Rott. Crt.) Door de directie der Marine alhier is gisteren open baar aanbesteed: de levering van aardappelen, ten behoeve van het Marine-Hospitaal alhier, van af den dag waarop de goedkeuring der inschrijving ter kennis van den aan nemer zal zijn gebracht, tot ultimo December 1888. Inge komen waren 3 inschrijvingsbiljetten, van F. Th. De Haas, ad f 1.70, C. Postma f 1.58 en S. Van Amesfoort Dz. f 1.48 per 50 kilogram. De Deensche oorlogsbrik „Örnen* is hedenmiddag weder van^ hier vertrokken, tot het voortzetten van den oefeningstocht met jeugdige schepelingen in de Noordzee. In de veiling, gisteren door den notaris P. S. Hordijk gehouden, ten verzoeke van den makelaar L. W. F. Ouden hoven, zijn de perceelen 1 tot en met 7 opgehouden op f 13,002. In de algemeene classicale vergadering, op 27 Juni te Alkmaar gehouden, zijn benoemd tot scriba van het classicaal bestuur: ds. G. E. Bron, te Helder; tot secundus: ds. L. Van 't Sant, te Helder; tot classicalen quaestor: ds. G. E. Bron; tot secundus ds. L. Van 't Sant; tot gewone leden van het classicaal bestuur: de heeren R. Visscher, te Wieringerwaard, en E. Voerman, te Schermer- horn; tot secundi: de heeren J. J. Bakker, te Wieringer waard, en Jb. Blom, te Schermer; tot secundus van den praeses: Ph. H. Edling, te Limmen. - Beroepen bij de Herv. gem. te Grootebroek dr. A. Bruining, predikant te Noordschermer. Bij de herstemming van twee leden voor den Gemeente raad van Hoogwoud zijn ingeleverd 188 stembiljetten. Gekozen de heer C. Warnsinck, met 110, en D. Rempt, met 126 stemmen. De heer Koenis bekwam 72 en de heer P. Glas Cz. 55 stemmen. Naar men verzekert, zal bij gelegenheid van het Bastillefeest op 14 Juli a. s. eene marketentster, mad. Drouan, tot ridder van het Legioen van Eer worden benoemd. In 1845 in Beieren geboren, opteerde zij te Toulouse voor Frankrijk. Zij nam deel aan de veldtochten in Italië en aan die tegen Duitschland in 1870 en werd te Metz krijgs gevangene. Zij heeft bij verscheidene gelegenheden blijk gegeven van zeldzame onverschrokkenheid. Sedert 1882 is zij weduwe en hare twee zoons zijn in dienst. In Algerië zijn geweldige hagelbuien gevallen, waar door in den „douar" der Ouled-Derheim 400 schapen, 200 geiten, 50 ossen en 25 veulens werden doodgeslagen. De steenen wogen gemiddeld 50 gram. Gehuwd F. P. GANS en E. J. GROEN, tevens bedankende voor de ontvangen bewijzen van belang stelling. Helder, 28 Juni 1888. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze hartelijk geliefde Echtgenoot en Vader Mr. KAREL JOHAN CORNELIS STAKMAN BOSSE, Burgemeester der gemeente Helder, oud-lid der Provinciale Staten van Noordholland, in den ouderdom van 79 jaren. Mede uit naam der Kinderen en Behuwdkinderen, Wed. C. E. STAKMAN BOSSE—METZGER. Helder, 26 Juni 1888. Daar wij nog treurende waren over het verlies van onze geliefde Moeder ANTJE VAN LIENEN op den 26®ten April, en van onzen geliefden Vader Fk. KOSTER op den 3 Mei, werd ons nu op den 24 Juni door den dood ontnomen onze geliefde Broeder JAN, in den ouderdom van ruim 34 jaar. Wij hopen en wenscheri, dat deze verliezen ons allen mogen leiden om op te zien tot Hem, die leven en dood in zijne macht heeft. Uit aller naam: Hk. KOSTER. Anna Paulowna, Ae. KOSTER, geb. KOS. 26 Juni 1888. Ps. KOSTER. Ae. KOSTER, geb. SMIT. Rr. KOS. Me. KOSTER. A. KOSTER. Gt. KOSTER. Pr. KOSTER. ZONDAG 1 JULI: geen dienst. De aangekondigde aanbestedingen van de 'hernieuwing van de Molenbrug en van het m schilderen van de scholen en gemeente gebouwen zal op Vrijdag 29 Juni 1888, des avonds ten 7 ore, plaats hebben. Helder, 28 Juni 1888. De waarnemende Burgemeester der gemeente Helder, C. A. BEUKENKAMP. School voor Uitgebreid Lager Onderwijs voor Jongens te Helder. Met machtiging van Burgemeester en Wethouders der gemeente zal, wegens verbouwing van het Schoollokaal, de vacantie aanvangen op Zaterdag 21 Juli a. s. Ouders en voogden, die verlangen dat hunne zoons of pupillen na de vacantie het onderwijs aan genoemde inrichting zullen volgen, wordt hierbij kennis gegeven, dat de gelegenheid tot inschrijving voor het admissie-examen geopend is tot 20 Juli a. s. Heeren Boekhandelaars kunnen eene lijst bekomen van de boeken, die in den nieuwen cursus gebruikt zullen worden. De Directeur, D. A. G. VASTENOU. Te bevragen bij A. SCHENK Azn., te Wieringerwaard. bij J. BALK, op „Céres", Anna Paulowna. Prettige, opwekkende, feestelijke, gezellige samenkomsten gedurende de kermisdagen. Entrée vrij.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3