Vervolg Nieuwstijdingen. SCHOUWBURG VAN LIER. Hollandseh Tooneelgezelsehap. M ZWARTE POÜGIE, DOOR TANTES OPGEVOED. HOLLANDSCHE OPERA. FAUST. H O FMEESTER. ADVERTENTIEN. fficieren en Adelborsten 0 van militaire goederen en verbeurd verklaarde voorwerpen. eeratgemelden bodem vervangen door den luitenant ter zee 2de klasse G. A. De Cocq. Met ingang van 1 September a. 8. zijn door den Minister van Marine, in alphabetische orde gerangschikt, benoemd tot adelborst der 3de klasse voor den zeedienst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine: J. A. Bland van den Berg, P. M. A. Bogaert, A. C. Van Braam Houckgeest, C. A. Brugman, K. W. Van der Chijs, P. E. K. Ebbinge Wubben, J. M. L. Gerken, A. Goedkoop, E. H. A. Greve, F. Haenen, G. R. J. Haentjes Dekker, F. A. Holle- man, J. G. De Jongh, W. Lam, W. C. Loudon, F. Van Manen. N. Maats, J. R. Van der Mandele, Z. G. P. Marchella, Jhr. I. v. Nispen, J. G. Van Peseh, AV. L. Pilaar, N. Van de liiemer, A. N. Van Santen, J. Schuurman, II. C. J. Smeets, .1. C. Stiffelaar, H. W. Verkerk, L. Van Verre, J. Voogd. De olficier van gezondh. 2de kl. bij de zeemacht C. J. P. Verhoef! wordt, met ingang van J6 dezer, bevorderd tot officier van gezondh. 1ste kl. De leerlingen-machinist van de 2de afdeeling te Hellevoetsluis, gisteren bevorderd tot de 1ste, zijn P. W. Gritters, A. G. ïjtenger, VV. II. Maus, J. J. Van Male, T. Koolhaas, B, B. Lugten, J. C. M. Visser, H. W. Bakker, H. M. Ingelse, C. A. Wal ter, J. J. Bootsgezel, J. H. Windemiiller, J. De Jong, J. M. Driessen, P. Westphal en C. G. Wcers. Drie leerlingen moeten den cursus in de 1ste afdeeling opnieuw meêmaken. Vischbericht. Over de uitkomsten der visscherij gedurende de afgeloopen week valt zeer weinig te zeggen. De onvaste, weinig betrouw bare weersgesteldheid, die de meeste dagen heerschte en dan nog door windstilte werd afgewisseld, was niet in staat om de vangst over het algemeen ook maar eenigszins bevredigend te doen zijn. Aan den afslag kon men dit zeer goed opmerken. De korders maakten alleen nog zaken met de kleine schol-vangstdeze was aanmerkelijk ruimer als de vorige week, maar de vischjes waren voor het meerondeel zóó klein en schraal van stuk, dat daardoor de prijs steeds laag was. En met de overige vischsoorten ging het in 't geheel niettong en tarbot liet zich weinig vangen en als een gevolg van de herfstachtige zomerdagen, die wij sedert eenigen tyd te genieten krijgen, kan de schar, die warmte noodig heeft, geen geld opbrengen. Eenige Egmonder en Zandvoorter bommen, die voor het ruwe weêr kwamen binnenvallen, voor zagen de markt van een partijtje der verschillende kor-visch- soorten. Evenals die van de botters en schokkers, was echter ook hun vangst zuinig. De beugers ging het slechts weinig beter, want over de rog-aanvoer viel geenszins te roemen. Reeds kwamen een aantal visschers van de byna afgeloopen ansjovisvangst in de Zuiderzee alhier terug, om zich weder voor de kustvisscherij uit te rusten. Er werden aangeboden 12,410 tongen, 690 roggen, 24 tarbotten, 1 steur, 205 mandjes kleine schol en 198 manden schargroote tong gold 35 h 45 cents, kleine idem 10 a 15 cent3, rog 37 h 60 cents, tarbot f 5.a f 9.per stuk, de steur f 9.kleine schol f 3.50 a 75 cents per mandje, en schar f 4.a f 2.50 per mand. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Zaterdag tot Dinsdag. OndertrouwdGeene. GehuwdA. J. H. v. Haaren en A. M. Luijks. BevallenM. Blom, geb. Roemer, Z. D. M. Witvoet, geb. Koppies, D. M. J. Hoogeland, geb. Janse, D. K. De Groot, geb. Wijker, D. A. M. P. Lebbe, geb. v. Es Z. N. H. v. d. Hoek, geb. Schreurs, Z. G. Pluijmcrs, geb. v. d. Hert, D. Overleden: A. J. Peperkorn, 20 jaren. A. Dekker, 3 maanden. Gemeente SCHAGEN, van 3 tot 9 Juli. OndertrouwdGeene. GehuwdJan Kistemaker en Cornelia Koning. BevallenGuurtje Barendsen, geb. Mulder, D. Elisabeth Klos, geb. Buisman, Z. Overleden Maartje Blaauboer, 77 jaren en 3 maanden. Gemeente BARSINGERHORN, van 1 tot 30 Juni. OndertrouwdGeene. GehuwdPhilippus Stöve en Aaltje Van Stipriaan. Geboren: Pieter, zoon van Meijert Stammes en Aaltje Vader. Aris, zoon van Sijvert Rentenaar en Neeltje Schouw. Hendrik, zoon van Hendrik Prosper en Trijntje Jongejan. Cornelis, zoon van Albert Kaan en Aagtje Van der Oord. Sijbrand, zoon van Jan Kuiper en Ariëntje Prins. Jan, zoon van Arie Schenk en Antje Johanna Blaauboer. Jacob, zoon van Jan Boontjes en Saartje van Zoonen. Geertje, dochter van Pieter van Bodegraven en Maartje Goedhart. OverledenJohannes Schoenmaker, echtgenoot van Trijntje Stijatje Keetman, 28 jaren. Pieter Van der Welle, zoon van Adriaan Van der Welle en Maartje Keetman, 8 jaren. Een levenloos aangegeven kind van Johannes Van der Klooster en Grietje Bruin. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet). Windrichting en kracht. 10| 8! wtn. 10' 12 wnw. 25 20 Barometer mM. Thermometer C. 12.4 15.8 12.0 11.6 li -6.1 -2.7 -4.8 -7.0 0.68 Toe- s.and van de f 5 a 12; 150 Lammeren en Schapen, f 25 a 8 alles per stuk; 452 vette Varkens, 34 a 39 cents per kilogram. Prijzen der Aardappelen: Friescue Dokkumer Jammen f0.90 a 1.Zeeuwsche Spuische Jammen f 0.80 a 1.40, Katwijker Zand f 2 a 4, idem Muisen f 2.a 2.50, Andijker Muisjes f 2.5i' a 3.50, Westlaielscue Klei manden f 2.— a 2.40, idem losse f 1.50 a 1.80, idem Klei Muisjes f 2.30 a 2 70. idem Zand idem 1 2.50 a 2.80, idem Zand f 2.50 a 2.60, alles per hectoliter nieuwe Malta 9 a 10 cents per kilogram. Slechtw. 0.79|wein gv 0.80; Hol wat. 0.83 763.70! f3.10 760.16 -0.44 755.50 - 5.00| 756.32 -4.18 Weêrsgesteldheid8 Juli 12 u. Bewolkt, koud, goedweer. 9 Juli 12 u. Lichtbew., winderig, goedweer. 10 Juli 8 u. Betrokken, onstuimig. 10 Juli 12 u. Betrokken, onstuimig, koud weer. Heden overleed mijn geliefde Echtgenoot GERRIT KIKKERT, in leven gepensioneerd Zeeloods, in den ouderdom van 67 jaren. Helder, 7 Juli 1888. Namens de familie, Wed. G. KIKKERT, geb. SINJEWEL. Algemeene kennisgeving. Marktberichten. TEXEL, 8 Juli. Koeboter 60 a 65, Schapenboter 50 en Schapenkaas 14 a 16 cents per half kilogram. Kip-eieren f 2.75 a f 3.en Eend-eieren f 3 per 100 stuks. ALKMAAR, 7 Juli. Veemarkt: 22 Paarden, f 40 a 300; 17 Koeien, f 70 a 170; 18 nuchtere Kalvesen, f 5 a 12; 24 Schapen, f 10 a 20; 79 Lammeren, f 7 a 12; 41 magere Var kens, f 13 a 16; 203 Biggen, f 5 a 9; 10 Bokken en Geiten, f 3 a 5, alles per stuk. ALKMAAR, 9 Juli. Veemarkt9 Koeien, f 35 a 9816 nuchtere Kalveren, f4 a 14; 232 Schapen, f 16 a 20; 13 magere Varkens, f 13 a 15, alles per stuk. 208 vette Varkens 38 a41 c. per kilogram. HOORN, 7 Juli. GraanmarktTarwe f 7.50 a 8.Rogge f 6 a 7, Gerst f 4 a 5, Haver f 3.50 a 4.Witte Erwten f 8 a 10, Groene dito f 10 a 12. Grauwe dito f 12.50 a 14. Vale dito f 10 a 12, Bruine Boonen f 10 a 12, Witte Boonen f 11 a 14, Paardenboonen f 6 a 7, Karweizaad f 13.a 13.50, alles per hectoliter. Veemarkt: Paarden f 50 a 200, Schapen f 20 a 26, Lammeren f 5 a 8, Kalveren f 8 a 18, Varkens f 6 a 12, Biggen f 2.50 a f 5.50, Kippen f 0.40 a 1.10, alles per hectoliter. Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks. Boter 55 a 60 cents per kop. Nieuwe Aardappelen f 3.a 3.50 per hectoliter. AMSTERDAM, 9 Juli. Veemarkt: 508 Runderen, 1ste kwaliteit 70, 2de kwaliteit 60 en 3de kwaliteit 50 cents per kilogram Melk- en Kalf koeien f 130 a 22065 nuchtere Kalveren, De luitenant-generaal Jhr. G. M. Verspijck. adjudant- generaal van Z. M. den Koning, en belast met eene bij zondere zending naar Duitschland, beeft van den Keizer eene gouden bonbonnière ten geschenke gekregen, versierd met diamanten en met het portret des Keizers. De 1ste luitenant der infanterie R. Baron van Heeckeren van Molecaten, ordonnance-officier van Z. M. den Koning, en aan generaal Verspijck toegevoegd geweest, is door den Keizer benoemd tot ridder 3de klasse van den Rooden Adelaar. (N. Rott. Crt.) De nieuwbenoemde Gouverneur-generaal, mr. C. Pijnacker Hordijk, heeft den heer H. M. Nepveu, kapitein der infanterie van het Ned.-Indische leger, thans gedeta cheerd bij het leger hier te lande en ingedeeld bij het lste bataillon van het 8ste regiment infanterie, te Doesburg in garnizoen, benoemd tot zijnen adjudant. Volgens telegram uit Batavia, dd. 5 dezer, is de overeenkomst, omtrent de pakketvaart in Ned.-Indië, met den Gouverneur-generaal door beide partijen geteekend. De heer Tegelberg was voornemens den 7 dezer per stoomschip «Prins Alexander" te repatriëeren. De Minister van Oorlog heeft aan het leger te kennen gegeven, dat hij het wélslagen van den maatregel, dat op Zondag geene bestelling of afgifte van dienstbrieven of dienstpakketten zal plaats hebben, tenzij op den omslag het woord spoed, of de woorden per expresse te bestellen, of buitengewone bestelling vermeld staan, ook zijnerzijds, voor zoover dit van hem afhangt, zooveel mogelijk wenscht te bevorderen. Reeds is gemeld, dat het morgen Woensdag 11 Juli 25 jaren zal geleden zijn, dat Zr. Ms. stoomkorvet «Medusa" onder het moorddadig vuur van zeven batterijen en twee schepen, geheel alleen en aanhoudend vurende, den gevaarvollen doortocht door de Straat van Simonoseki in Japan bewerkstelligde. Bij die gelegenheid werd het schip getroffen door 32 projec tielen, waaronder drie granaten, die in het schip sprongen en brand veroorzaakten. Ter herinnering aan dit roemrijk wapenfeit, waarbij de eer der Nederlandsche vlag op zoo schitterende wijze werd gehandhaafd, wordt heden door den gepensionneerden vice-admiraal Jhr. F. De Casembroot, die destijds de «Medusa" commandeerde, aan de nog in leven zijnde leden van den toenmaligen état-major en aan enkele andere genoodigden te zijnen huize een gastmaal aange boden. Van genoemd ótat-major zijn nog aanwezig: de luit. ter zee 2de kl. D. G. E. Wolterbeek Muller, thans gep. kapt. ter zee te 's Hage de ofï. v. adm. 2de kl. J. A. Waldeck, thans gep. inspecteur van administratie te Amsterdam; de adelborst J. T. F. Bruijn, thans gep. inspecteur der kustver- lichtïng in O.-I. te Dentichem; de adelborst D. J. Hoos, thans gep. luit. ter zee lste kl., direc teur der zeevaartschool te Rotterdam de adelborst J. C. A. Wissel, thans eervol ontslagen luit. ter zee 2de kl. wonende te Sneek de adelborst W. C. A. Ziegenhirt van Rosenthall, thans gep. kapt.-luit. ter zee te O ver veen; de adelborst H. De Jongh, than3 eervol ontslagen luit. ter zee 2de kl., majoor der schutterij te Rotterdam; en de scheepsklerk L. C. Dühne, thans off. van adm. lste kl. aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. Overleden zijn de luit. ter zee lste kl. lste off. J. J. De Hart de luits. ter zee 2de kl. A. J. Thurkow en P. Wittop Koning benevens de off. van gez. 2de kl. C. T. Hommel. Het eind-examen voor de adspirant-administrateurs der oudste afdeeling van de opleiding alhier heeft gisteren een aanvang genomen bij de commissie, onder presidium van den hoofdinspecteur van administratie bij de zeemacht J. C. L. K. Van Wely. Tot het bijwonen der schietoefeningen is gisterenavond uit Willemstad alhier aangekomen de 3de compagnie van het 4de regiment vesting-artillerie, onder bevel van den kapitein Wagner. Bij het Bestuur van het plaatselijk Nutsdepartement is dezer dagen het bericht ingekomen, dat in het volgend najaar of in den aanstaanden winter alhier als spreker zal optreden de heer dr. Zaaijer, van den Haag. Het onderwerp zijner voordracht zal zijn: Vrijhandel en protectie. Het opera-gezelschap van den Parkschouwburg te Amsterdam zal heden avond zijne laatste voorstelling alhier geven, met de opvoering van «Faust". We vestigen hierop de aandacht van belangstellenden. Ook deelen we mede, dat het gezelschapVan Lier op morgen (Woensdag avond) de laatste voorstelling alhier zal geven. Heden is aan de Universiteit te Amsterdam bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer H. Bitter Jr. alhier, na verdediging van een proefschrift over cocaïne-vergiftiging. Gisteren promoveerde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht tot doctor in de geneeskunde de heer H. J. Ham burger, geboren te Alkmaar, doctor in de scheikunde, met proefschrift «Staafjes rood in raonochromatisch licht'. De jongeling C. Deelder, van hier, heeft, met gunstig gevolg, het examen afgelegd voor de lste klasse van het Gymnasium te Amersfoort. Beroepen bij de Herv. gem. te Broek op Langedijk ds. W. De Lange, predikant te Bruchem. Men schrijft van Terschelling, dd. 6 dezer: «De stoomschelpenzuiger de «Friesland" was heden weder boven de Lutine werkzaam, toen de groote zuigbuis door midden brak en een belangrijke averij ontstond. De boot gaat nog heden nacht naar de werf aan den Kinderdijk om te repareeren. De schade is nog al aanzienlijk. De opbrengst van het kuilzuigen is van zeer geringe beteekenisslechts nu en dan wordt een enkele Spaansche mat opgehaald." De Heer en Mevrouw EVENBLIJ—VAN DOORN betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de gebooite van hunne Dochter ondervonden. Amsterdam, 9 Juli 1888. Hartelijke dankbetuiging. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden zoowel bij de ziekte als na het overlijden van onze geliefde Dochter ANTJE. lx-tuigen wij aan familie, vrienden en buren onzen hartelijken dank. Wieringerwaard, 9 Juli 1888. P. SIJBRANDS. G. SIJBRANDS—DOOVES. Standplaats: Nieuwe Kerkplein. Directie: A. VAN LIER. DINSDAG 10 JULI: Drama in 6 tafereelen, naar het Fransch van M. A. DELACOUR, door LOUIS C. T. BIGOT. Nooit alhier vertooud. Repertoir- en Successtuk van het Cluny Theater te Parijs en aldaar meer dan 100 malen met den uitbundigsten bijval opgevoerd. WOENSDAG 11 JULI (op algemeen verlangen en tevens als afscheidsvoorstelling): Bekroond Blijspel in 4 bedrijven, naar 't Hoogduitsch van RODERICH BENEDIX, vrij bewerkt door LI0N VAN LIER. Opening: uur. Aanvang; 8 unr. 1' Rang f 1,25; 2' Ran2 25 ets.; 3'Rane 50 ets, l' Rang 25 ets. 10 abonnementskaarten f 10. Kermis te Helder. StandplaatsSpoorstraat. Vereenigde Artisten van de DINSDAG 10 JULI 1888: Groote brillante Afschcids-Voor stelling, met medewerking van alle Artisten: Prijzen1' Ranefl.49; 2C Ranefl.3'Ran2f0j5; 4*RanEf0.40. 10 Abonnementskaarten f 10.Uittreksel van den tekst l 0.15. Opening; 1A uur. Aanvang 8 uur. Plaatsen zijn te bespreken a 10 cents extra per plaats. Zie aanplakbiljetten en programma's. Gevraagd een Hofmeester voor de Officieren a/b Zr. Ms. stoomschip «Johan Willem Friso", bestemd naar Cura9ao. Alleen zij, die in soortgelijke betrekkingen werkzaam zijn geweest, komen in aanmerking. Franco brieven aan de Gamelle-Chef der Officieren a/b van gemelden bodem te Nieuwediep. Getrouwd A. J. H. VAN HAAREN, van Amsterdam, ier Kon. Ned. Marine, lees Photographie of Schilderij een Karakterschets door Tiszoo. Men vindt daarin bepaald een oude kostschoolkennis terug. Uitg. v. W. Hilarius Wz. Almelo. Prijs 0.90. Alom verkrijgbaar. A. M. LUIJCKX. Helder, 10 Juli 1888. VERKOOP De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Helder zal, op DONDERDAG den 26 JULI 1888, des morgens len tien ure, te beginnen aan het fort Erfprins, publiek bij opbod en tegen contante betaling verkoopen: 1°. Eenige buiten dienst gestelde militaire goederen, waaronder: gegoten- en geslagen ijzer, kazernebanken, tafels, stoelen, luiken, brandhout, wollen dekens, hemden, kapotten, wollen sokken, kussensloopen, 6 koperen kra nen, 1 koperen waterketel, 1 koperen spuit, 1 kachel, I fornuis, oud ijzer, lompen, scheur papier, enz. enz. 2°. Eenige verbeurdverklaarde voorwerpen, waaronder: vijf geweren, houten-, ijzeren-, blikken- en tinnen inhoudsmaten en koperen gewichten, enz. enz. Alles breeder bij aanplakbiljetten omschreven. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Ontvanger, bij wien de perceelsbeachrijving en voorwaarden ter lezing liggen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3