O! voor Helder en emsireïei Mestigt ie bet Verkoophuis „DE EÖODE KOUS", Yan af heden is het Depót Singer Manufacturing C°„ te New-York, Elke Machine uit bovenstaande Fabriek MOET VOORZIEN ZIJN van het Fabrieksmerk en op den arm voluit te zien geven: „The Sinter Manulacturin<>' C°." der Origineele Singer-Naaimachines der Hoofdgracht K 53 54. Eene zeer uitgebreide sorteering is in het Beneden-Magazijn geëtaleerd, tot welker bezichtiging belangstellenden worden uitge- noodigd, waarin inzonderheid uitmunten de Nieuwste Improved „Bingschuitje" Machines. Levering desverkiezende op proef; onderricht gratis; drie jaar garantie; gemakkelijke betaling. JACQUES VAN ROSENDAEL. DIT DE HAND TE HUUR: kfficieren en Adelborsten AMSTERDAMSCHE COURANT. Holloway's Pillen en Zalf. Die iets te vorderen heeft van-, verschul digd is aan-, of borgtochten onder zich heeft, geteekend door den heer C. V. MORRA, fewoond hebbende en onlangs overleden aan het Zand in e Zijpe, wordt verzocht daarvan vóór het einde dezer maand betaling of opgave te doen ten kantore van G. VAN OS, Notaris te Zijpe. De kapitale BOERENHOFSTEDE, zijnde Bon wmans woning met i Schuren en zeven Arbeiders- f woningen, genaamd „PADANIG", met zeer vruchtbare Bouw-, Wei- en Hooilanden, te zamen groot 164 hectaren 60 aren 8 centiaren, alles elkander annex, staande en gelegen in den polder Eicrlaud, gemeente Texel. Te aanvaarden 20 Haart 1880. Nadere informatiën ten kantore van den Notaris CONIKCK WESTENBERG, te Texel. der Kon. Ned. Marine, lees Photographie of Schilderij een Karakterschets door Tiszoo. Men vindt daarin bepaald een oude kostschpolkennis terug. Uitg. v. W. Hilarics Wz. Almelo. Prijs 0.90. Alom verkrijgbaar. NIEUWS- CU ADVERTENTIEBLAD. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en feestdagen. De Amsterdamsche Courant zal na nauwgezette keuze de belangrijkste en belangwekkendste gebeurtenissen van den dag mededeelen. De Amsterdamsche Courant is het goedkoopste Dagblad van Nederland. Voor Amsterdam per 3 maanden f 1.50, franco per post f 1.80. Niemand kan door den prijs worden afgeschrikt onze Courant iederen dag alleen of met een vriend gesamenlijk te ontvangen. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. BarcanLokaal „De Brakke Grond," Nes 53. Ongesteldheden der nieren, te herkennen door den diep gezetelden pijn in den rug en geringe afscheiding van water, kunnen in derzelver benauwden en snellen loop tegengegaan worden door deze regelende Pillen. Derzelver voortreffelijk tonische en versterkende eigenschappen voor komen de verarming van het bloed en de storing van deszelfs omloop, kenmerken van ongesteldheden der nieren, en dikwijls eindigende in gedeeltelijke of geheele water zucht. De ondervinding heeft den bijna onveranderd gunstigen uitslag bewezen, die men verkrijgt, wanneer Holloway's Zalf goed op de nierstreek is ingewreven. Deze behandeling zal de heete en verdroogde huid ontspannen, de daarmede vergezeld gaande hardlijvigheid overwinnen en eene overvloedige afscheiding door de nieren bewerken kenteekenen, die de voorboden zijn van wijkende ziekte en terugkeerende gezondheid. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot ver voege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Uit de Beers-mijn te Kimberley zijn, volgens de laatste berichten, nu reeds 503 lijken te voorschijn gebracht. ,/Daily News" beeft nadere berichten ontvangen omtrent het ongeluk. Het schijnt, dat «jl. Woensdag een kabel, waaraan de mand bevestigd was, brak, en dat de mand met de 7 mijnwerkers, die er zich in bevonden, naar beneJen stortte. Men gelooft, dat de lampen dezer arbeiders het hout van den put in brand staken. De vlammen stegen spoedig hoog op en sneden allen toegang af. De rook vulde de mijn en bluschte de lichten uit. Er volgde eene paniek, tijdens welke inboorlingen en Europeanen, die zich in de gangen verzamelden, stikten. Er waren destijds ruim 700 mannen in de mijn. Twee putten zijn vernield, een is onbeschadigd. De mijnwerken zelve hebben weinig geleden. Te Kimberley heerscht een groote paniek. De tooneelen, die door de redders aanschouwd werden, worden als zeer hartroerend beschreven. De mijnwerkers moesten dynamiet gebruiken, om den weg open te maken, teneinde de lijken te bereiken. Jl. Zaterdag is, te midden van de feesten, die te Parijs allerwege plaats hadden, op het plein Saint Germain 1'Auxerrois het gedenkteeken der Fransche revolutie onthuld. Het is een eenvoudig monument, een bronzen zuil ter hoogte van omstreeks vijf meter, waarop een borstbeeld, ingelijks in brons en de Republiek voorstellende, is geplaatst. De President der Republiek en de Minister van Onder wijs en fraaie Kunsten, die beloofd hadden bij de onthulling tegenwoordig te zijn, hebben zich later laten verontschuldigen. Den volgenden middag is bij de snijding der boulevards Voltaire en Richard Lenoir het gedenkteeken onthuld van den sergeant Robillot, die in 1885, tijdens den oorlog met China, aan het hoofd van eenige makkers wonderen van dapperheid verrichtte om den aanval der Chineezen tegen Tuyen-Quan te verijdelen en bij zijn vaderlandslievend pogen den dood vond. Generaal Coste, bevelhebber der genie te Parijs, vergezeld van zijn staf, woonde de plechtig heid bij en heeft uit naam van den Minister van Oorlog en van den Gouverneur van Parijs een rede gehouden. Het geld voor dit laatste gedenkteeken was door vrij willige giften bijeengebracht. De maires uit de departementen, die Zaterdag de gasten van den President der Republiek waren, hebben onder elkander een inschrijving geopend om Carnot een of ander kunstvoorwerp te vereeren. Daarenboven zal er een her inneringsmedaille van het feest geslagen worden. J. H. Brand. De //Times" wijdt een artikel aan de nagedachtenis van President Brand. „De dood van Sir John Henry Brand, President van den Oranje-Vrijstaat, is (zegt het blad) een zwaar verlies voor zijn eigen land en voor Zuid-Afrika in het algemeen. Gedurende het vierde eener eeuw heeft President Brand de rol gespeeld van een wederzijdsch vriend der beide groote partijen, in welke de blanke bevolking van Zuid- Afrika gesplitst is. Voor deze verzoende rol, vaak zeer moeilijk, was hij zoowel door zijne opleiding als door zijn karakter de meest geschikte persoonlijkheid. Sir John Brand was van Hollandsche afkomst, en hij koesterde eene zekere mate van sympathie met den strijd van zijn ras tegen de Britsche heerschappij in Zuid-Afrika; doch hij wist dit gevoel in overeenstemming te brengen met warme vriend schap voor Engeland en bewondering voor het Britsche karakter en Britsche instellingen. Hij was lid van de Engelsche balie, en, tot zijne verkiezing tot President van den Oranje-Vrijstaat in 1863, was hij een kaap-kolonist van onbetwistbare loyauteit. De riddertitel, dien hij van de Koningin ontving, was eene erkenning van de vriend schapsdiensten, welke hij steeds bereid bevonden werd aan Engeland te bewijzen. Zonder hem zou de Transvaalsche oorlog, die zoo smadelijk voor ons eindigde, een nog veel verpletterender slag hebben toegebracht aan het Britsche overwicht in Zuid-Afrika. Hij toch was het, die de op winding der burgers van den Vrijstaat wist in toom te houden en hen eene feitelijke onzijdigheid wist te doen bewaren. Ware deze beteugelende invloed afwezig gebleven, zoo zou de vrucht van Majuba Hill waarschijnlijk eene éénige, groote Boerenrepubliek zijn geweest, die het Britsche gebied in het noorden had afgesloten. Later weigerde Sir John Brand het oor te leenen aan de voorstellen van President Ivriiger tot eene confederatie der beide republieken, met oogmerken van commerciëele vijandigheid tegen Engeland. En zoo hij aldus handelde, was het niet uit onderdanigheid jegens Engeland, maar uit een klaar besef van den bestaanden toestand in Zuid-Afrika en van het wezenlijke belang zijner eigen landgenooten. Zuid-Afrika mag treuren bij liet graf van zulk een staatsman, die de aangewezen scheidsrechter was bij nationale geschillen, en die in zichzelven de belicha- melijking scheen van de samensmelting der beide rassen, welke het ideaal is van alle helderdenkende mannen daarginds. De „Times" vreest dat Brand's overlijden voedsel zal geven aan de hoop en het streven van hen „droomers" noemt hen het blad, die de Hollandsche Afrikaanders tot het heerschende element in plaats van het Engelsche willen verheven zien. Doch het blad meent te mogen vertrouwen, dat de burgers van den Vrijstaat over het algemeen veel te welgezind zijn jegens Engeland, om met de Transvalers de handen ineen te willen slaan. Het zal dus den heer Krüger ook thans nog niet gelukken, den Oranje-Vrijstaat los te maken van zijne alliantie met de Kaap-kolonie. Noch het Engelsche element kan het Hol landsche, noch het Hollandsche het Engelsche wegdringen en de Zuid-Afrikaansche Maatschapoij moet ten slotte een amalgama worden van hetgeen in beide rassen het best is. Dit te hebben ingezien, was de groote verdienste van den overleden President." Op hare reis van Wiesbaden naar Weenen heeft Koningin Nathalia de volgende dépêche aan den Minister-President Christics te Belgrado gezonden. „Jl. Donderdagavond werd ik door den politie-president van Wiesbaden verwittigd, dat mijn zoon niet op Duitsch grondgebied mocht blijven en dat hij den volgenden dag ten 10 ure aan generaal Protitsch moest worden overge geven. Verder verklaarde mij de president, dat ook mij, omdat ik aanleiding had gegeven tot de verstoring der goede betrekking tusschen Servië en Duitschland, het ver blijf in Duitschland was ontzegd, maar dat ik eerst zes uren na mijn zoon mocht vertrekken, opdat ik hem niet zou kunnen inhalen. Gedurende vijftien uren was mijn huis door de politie omringd en waren wij allen gevangenen. Dat alles geschiedde op uw verlangen. Nu verlang ik, dat men mij zegge, aan welk misdrijf ik mij heb schuldig gemaakt. Ik behoef' het licht niet te schuwen, noch wat mijn politiek, noch wat mijn privaat leven betreft." De ziekte bij jonge honden. In het „Bulletin de la Sociéié d'Acclimatation de France" vindt men van de hand van den secretaris van den JardiB Zoölogique", den heer Porte, een overzicht betreffende de ervaring, welke men in den „Jardin" over deze ziekte heeft opgedaan. Ofschoon wel geen nieuwe gezichtspunten over deze ver nielende ziekte openende, is het toch misschien goed het een en ander nog eens weder in herinnering te brengen. Wij ontleenen er het volgende aan: //Wat men ook gezocht, wat men ook aangewend moge hebben, een afdoend geneesmiddel tegen hondenziekte is nog niet uitgevonden. Afzondering is het eenige middel. Indien het bewijs nu kan geleverd worden, dat men, zelfs zonder bijzondere zorgzaamheid en onder gewone omstandigheden, betrekkelijk gemakkelijk een nest honden afgezonderd houden kan grootbrengen, zonder dat deze de ziekte hebben gehad, dan wordt het nog meer ingewikkeld, als men hetzelfde op groote schaal met veredelde rashonden niet zou kunnen doen. Laatstgenoemde vorderen aanhoudende zorg in het groot brengen, somwijlen gepaard met groote moeilijkheden. De aard van deze ziekte is grondig bestudeerd geworden door kundige artsen. Men heeft ze steeds in hoogen graad besmettelijk gevonden. Jonge honden in aanraking gebracht met zieke dieren, zijn de ziekte slechts zelden ontsnapt. En als ze haar op jeugdigen leeftijd soms niet hadden gehad en meer volwassen zijnde haar wel kregen, dan was het meestal nog heviger en nog gevaarlijker. Op honden- schouwen wordt de ziekte dikwijls opgeloopen, alsmede door haar besmettelijken aard. Het beste middel en de beste raad, welke men aan fokkers kan geven, is: de jonge honden zooveel mogelijk afgezonderd te houden. Na het spenen eene krachtige voeding, te geven, opdat de jonge hond zich krachtig ontwikkele en tegen eventuëele ziekte bestand moge geraken. Bijzondere zorg van de oppassers. Bij aankoop van jonge honden deze voorloopig afgezonderd te houden en zeer nauwlettend te observeeren. (Ned. Sport.) Arrondissements-Rechtbank. Behandeling van strafzaken op Zaterdag 14 Juli 1888. J. S., te Castricum, verzet enz., 1 maand gevangenisstraf. J. P., te Hargen, mishandeling enz., 2 boeten van f 3, subsidiair 2 dagen hechtenis voor iedere boete. M. B„ huisvrouw van J. H., te Ondkarspel, diefstal, 14 dagen gevangenisstraf. R. B., te Zuidscharwoude, mishandeling, f 6 boete, subsidiair 3 dagen hechtenis. P. H., te Kolhorn, mishandeling enz., 1 maand gevangenisstraf. P. W., te Zijdewind, wederspannigheid, vrijgesproken. P. K., te Nieuwe Niedorp, diefstal, 6 maanden gevangenisstraf. P. J. en G. B., te Schagcn, mishandeling, de eerste 8 dagen gevangenisstraf, de tweede vrijgesproken. J. B., te Enkhuizen, mishandeling, 7 dagen gevangenisstraf. S. M., te Enkhuizen, verbreking van sluiting, 14 dagen gevange nisstraf. R. J., te Grootebroek, beleediging en dronkenschap, 2 boeten van f 1, subsidiair 1 dag hechtenis voor elke boete. J. B. en F. de R., te Hoorn, beleediging enz., ieder 6 weken gevangenisstraf. I. W., te Hoorn, appèlzaak, vrijgesproken. J. G. B. en M. de B., te Helder, diefstal, beiden vrijgesproken. A. B.. te Helder, beleediging, vrijgesproken. J. N. R., zonder vaste woonplaats, valsche opgave, 2 jaar gevangenisstraf. Dinsdag 17 Juli. 21 bedelaars werden tot verschillende straffen veroordeeld. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4