1 ADVERTENTIËN. „DE HOEDENMAAKSTERS", Vervolg Nieuwstijdingen. Notaris HORDIJK, te Helder, Notaris HORDIJK, te Helder, Een eompleeten, netten en goed onderhouden INBOEDEL, zijn verblijf te St. Petersburg aan het Hof alleen Rijnwijn geschonken, tot groot leedwezen van de Russen, die verzot zijn op champagne. De Keizerin van Duitschland is gisterennacht bevallen van een zoon. De „Köln. Volksztg." deelt mede, dat de dood der beide Duitsche Keizers het Vorstenhuis Turn und Taxis twee millioen mark gekost heeft. De Vorst van Turn und Taxis heeft namelijk van den Pruisischen Staat de in Polen gelegen heerlijkheid Krotoszyn in leen en betaalt daarvoor aan eiken Pruisischen Koning een millioen in contanten. Dezer dagen kweet hij zich te Berlijn tweemaal van die verplichting. Volgens de „Köln.Ztg.*,zullen de Fransche garnizoenen aan de oostelijke grenzen versterkt worden, terwijl de aan gewezen opperbevelhebbers des legers, de generaals Billot, Lewal en Carrey de Bellemare aldaar in Augustus a. s. met den generalen staf inspectiereizen gaan doen. De Duitsche bladen vragen, wat deze „bangmakerij* beteekent, juist nu de samenkomst der Keizers te Peterhof zulk een groote waarborg voor het behoud van den vrede oplevert. De arbeidstaking onder de Parijsche aardwerkers breidt zich aanmerkelijk uit en dreigt zich over het geheele departement der Seine te zullen uitstrekken. Verscheidene troepen wei'kstakers trekken met de driekleurige vlag op naar het centrum van Parijs onder het zingen der „Mar- seillaise*. De gendarmerie heeft maatregelen genomen om ze uiteen te drijven. Jl. Woensdag hebben de heer en mevrouw Gladstone hun gouden bruiloft gevierd. Van verschillende zijden ontvingen zij tal van gelukwenschen en geschenken. „The grand old man" hield, in antwoord op een felicitatie-adres, dat hem door zijn vrienden aangeboden werd, een toespraak, waarin hij zijn dank betuigde voor de groote belangstelling en in korte bewoordingen een overzicht gaf van zijn loopbaan. Bij de wedrennen te Munster in Westfalen is Woens dag jl. een droevig ongeluk gebeurd. De 32jarige luite nant, Graaf Frans Nesselrode, stortte van zijn paard en bleef op de plaats dood. Hij was de eenige zoon van den ouden Graaf Maximiliaan, de opperhofmeester van de Keizerin-weduwe Augusta, en de Roomsch-Katholieke linie van het oude grafelijke geslacht Nesselrode sterft met hem uit. Jl. Woensdagavond is de bliksem geslagen in het dak van het prachtige, en naar men dacht geheel door afleiders beschermde, stadhuis te Brussel. Een rookwolk steeg op en ook de vlammen deden het lichte leien dak springen. Binnen een kwartier was men den brand gelukkig meester, die een onnoemlijke schade had kunnen veroorzaken. Dui zenden menschen waren ondanks de stortbuien in een oog wenk op de been. De politie te Ostende slaagde dezer dagen in het opsporen van de dieven, die uit de stedelijke Bank van Leening voor meer dan 100,000 francs aan goud en kost baarheden hadden ontvreemd. Zij maakte zich van de twee voornaamste schuldigen meester, juist terwijl de een zich naar Parijs en de andere zich naar Londen wilde begeven. De directie der te Galatz verschijnende courant „Le Danube", maakt bekend, dat de redacteurs, wegens de hitte, zich voor drie maanden naar de Zwitsersche meren hebben begeven en derhalve het blad in dat kwartaal niet zal verschijnen. De Oostenrijksche Regeering heeft het noodzakelijk geacht maatregelen te nemen tegen de ongelukken, voort komende door ontbranding van celluloide en daarom bepaald dat nóch speelgoed nóch andere voorwerpen, bestemd om door kinderen gebruikt te worden, waarin celluloid of dergelijke stoffen voorkomen, te koop mogen aangeboden worden, en dat kooplieden, die andere voorwerpen, uit celluloide vervaardigd, te koop aanbieden (sieraden, kammen, kunstbloemen, enz.) bij den verkoop moeten aankondigen dat die voorwerpen uit celluloide vervaardigd zijn. Voor de tweede maal wordt de proef genomen om een reusachtig houtvlot over zee naar New-York te ver voeren, ditmaal uit Joggius, Nova-Scotia, aan de Fundy-baai. Het vlot, in den tijd van drie maanden in den vorm van een schip gebouwd, is jl. Dinsdag te water gelaten en wordt de volgende week te New-York verwacht. Het is 700 voet lang en bevat 30,000 balken, heeft 13,000 dollars gekost en zal 50,000 dollars opbrengen wanneer het niet, gelijk het vorige, uit elka&r geslagen wordt. In de pijp van eene kachel, welke bijna nooit gebruikt werd, had de vrouw van een onverbeterlijken dronkaard, te Brussel, 2500 francs verstopt, waarvan 1500 in bank biljetten. Jl. Dinsdagmorgen legde hare dochter buiten haar weten de kachel aan en al de schoone bankbiljetten gingen op in rook Wraak eener vrouw. Jl. Zondag liep te Cannes eene jonge dame rustig met een heer op den weg van den Golfe Juan te praten, toen een jongmensch, wiens bijzit zij geweest was, op haar toetrad. „Gij wilt niet meer van mij weten?" zeide hij: „Het zal u berouwen." Tevens gaf hij haar een paar geduchte oorvegen. Zij haalde in een oogwenk een revolver uit en schoot hem neer. Zijn toe stand is hopeloos. Benoemingen, enz. Tot Burgemeester van Zijpe en Callantsoog is herbenoemd de heer G. C. Hulst. De luit. ter zee lste kl. P. W. Sachse is door den chef van den Marine-torpedodien3t aangewezen om den luit. ter zee lBte kl. C. J. G. De Booy te vervangen als officier voor het torpedo- materieel bij de Directie te Hellevoetsluis. De luit. ter zee lste kU H. F. Verheggen, gedetacheerd bij het Departement van Marine, wordt met 6 Augustus a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. H. F. Kouwenberg, terwijl de luit. ter zee late kl. J. Haremaker met dien datum geplaatst wordt in de rol van Zr. Ms. opleidings schip „Anna Paulowna", om belast te worden met het bevel over Zr. Ms. instructiebrik „Castor". Met ingang van 1 Augustus a. s. zijn bevorderd tot officier van gezondh. lste kl. bij de zeemacht de officieren van gezondh. 2de kl. J. Bijl en H. M. J. Westenbroek. De gepens. officier van admin. lste kl. A. J. Looijen is met ingang van 1 Augustus a. s. benoemd tot kassier van het weduwen- en weezenfonds der militaire officieren bij de zeemacht. Het machine-personeel, bestemd naar Oost-Indië per het den 18 Augustus a. s. van Amsterdam vertrekkende stoomschip „Sumatra", zal bestaan uitden machinist lste kl. J. Kisjes en de machinist-leerlingen lste kl. J. C. Francino, D. A. Sauer, C. A. F. Kalhorn, E. F. Blasé, J. Zeeuw van der Laan, R. Y. Hocksema, G. H. Karreman, G. Keyzer en M. B. Van Till. De kapitein der mariniers J. W. Van Riel, belast met het bevel over het detachement mariniers, ingescheept aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, wordt met 1 Augustus a. s. ter beschikking gesteld van den commandant van het korps en vervangen door den kapitein der mariniers H. J. Romenij. De lste luit. der mariniers J. P. A. Termaat, uit Oost-Indië teruggekeerd, is ter beschikking gesteld van den commandant van het korps. Burgerlijke Stand. Gemeente HELDER, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. Ondertrouwd: H. Bomhoff, timmerman, en J. M. Bakker. J. F. Volkering, koopman, en A. M. Van Es. H. F. Van de Nieuwenhof, sergeant der Infanteiie, en C. W. Liebregs. L. J. Meijer, matroos bij de Marine, en N. Dienaar. Gehuwd en Overleden Geene. BevallenG. Van Dartelen, geb. Diclus, D. Weerk. Waarnemingen te Helder(Landskeet). "s 'S O Windrichting cn kracht. Barometer mM. Thermometer C. Vochtigh. procent. Toe stand van de zee. Stand, j Afw. Stand. Afw. 27 zwtw. 3 k. 759.32|- 0.98 16.4 -2.7 0.75 Slechtw. 28 8 zzo. 2.5 748.841- 11.46 16.5 -0.9 0.93 12 zzw. 1.6 748.90- 11.40 17.4 -1.7 0.90 u Weêrsgesteldheid: 27 Juli 28 Juli 28 Juli 12 u. Lichtbewolkt, mooiweer. 8 u. Betrokken, regenbuiig. 12 u. Betrokken, goedw., regenbui. Marktberichten. TEXEL, 26 Juli. Aardappelen f 4.50 a 5.per hectoliter. Gemaaid Zeegras f 6 a 7 en Gevischt dito f 2 a 3 per pak van 100 kilogram. Ongewasschen Wol 84 cents per kilogram. ALKMAAR, 27 Juli. Aangevoerd 500 stapels Graskaas Kleine f 32.Commissie en Middelbare f 30 per 50 kilogram. Bruine Boonen f 9, Karweizaad f 13.50, blauw Maanzaad f 9.50, Groene Erwten f 8, Grauwe dito f 12, alles per hectoliter. HOORN, 26 Juli. Aangevoerd 316 stapels Kaas, wegende 90,271 kilogram. Hoogste prijs: Kleine f 32 en Commissie f 29 per 50 kilogram. BOVENKARSPEL (Station), 27 Juli. Heden besteedde men voor: fijne Bloemkool f 7.a 7.75 en Grove f 10 a 11 per 100 stuks. Aardappelen Streeker Muizen 75 a 85 en ronde 70 a 75 cents per half hectoliter. MEDEMBLIK, 25 Juli. Aangevoerd 42 stapels Kaas, hoogste prijs f 29 per 50 kilogram. Boter f 1.20 per kilogram. Kip-eieren f 3.25 en Eend-eieren f 3.25 per 100 stuks. ENKHUIZEN, 25 Juli. Schapen f 15 a 16, Biggen f 5 a 7 en Kippen f 1.a 1.20 per stuk. Kip-eieren f 3.a 3.50 per 100 stuks. Boter 60 a 65 cent per kop. Aardappelen (Muizen) f 1.10 a 1.20 en Roode 80 a 85 cent per half hectoliter. AMSTERDAM, 27 Juli. Prijzen der AardappelenKatwijker Zand f 1.50 a 3.20, Andyker Muisen f 1.80 a 2.Westlandsche Klei in manden f 1.20 a 1.40, idem Losse f 0.75 a 1.idem Klei Muisjes f 1.60 a 2.idem Zand f 2.20 a 2.40, Hille- gommer f 1.50 a 2.50, Geldersche Kralen f 1.a 1.40, Noord- wijker Zand f 2.20 a 2.80, alles per hectoliter. Aangevoerd 20 versche ladingen. Handel flauw. HAARLEMMERMEER, 25 Juli. Op de Paardenmarkt te Hoofddorp waren aangevoerd 130 Paarden en 20 Hitten. Er waren meer vreemde kooplieden als vorige jaren. De handel was vlug. De prijzen liepen tot f 550 per stuk. HAARLEM, 26 Juli. Op de Paardenmarkt waren 672 stuks, waaronder zeer fraaie exemplaren, alsmede 3 Veulens, aan de lijn. De prijzen liepen van f 70 tot 750 per stuk. Vele aan- koopen zijn door Fransche en Duitsche kooplieden uitgevoerd. Vooral in de prima kwaliteiten was een levendige handel te bemerken. LEIDEN, 27 Juli. Ter Veemarkt werden aangevoerd 24 Stieren, f 57 a 217 84 vette Ossen en Koeien, f 124 a 240 per stuk of 58 a 70 cents per kilogram46 Varekoeien, f82 a f 188; Graskalveren, f a 89 vette Kalveren, f 22 s f 72 per stuk of 50 a 70 cents per kilogram; 12 nuchtere dito, f 5.a 14.1220 vette Schapen, f 18 a 33.per stuk of 45 a 50 cents per kilogram 624 Weideschapen, f 10.50 a 23. 380 Lammeren, f 6.a 14 88 magere Varkens, f 16 a 24; 234 Biggen, f 3.50 a 10.Veulens, f a Paarden, f a 50 Kalf- en Melkkoeien f 98 a 226, alles per stuk. Het magazijn schip „Heldin", alhier in gebruik als opslagplaats voor munitie, zal aan 's Rijkswerf aan een onderzoek worden onderworpen en voorloopig worden ver vangen door Zr. Ms. schroefstoomschip „Aruba", terwijl een gedeelte van de inhebbende voorraad buskruit naar de magazijnen op Wieringen is vervoerd. Werd de vestiging eener afdeeling van het Leger des I leils voor eenigen tijd alhier reeds door een paar vrouwe lijke leden van dat Genootschap voorbereid gisteren bevonden zich hier twee mannelijke leden, waarvan een majoor, ten einde naar een lokaal voor de samenkomsten van het Leger uit te zien. 't Oog viel op het gebouw in de Wachtstraat, van ouds bekend onder den nasm „De Stad Maastricht", doch orn de geringe ruimte, die dit lokaal aanbiedt, heeft men de onderhandelingen afgebroken, 't Leger zal nu naar een grootere lokaliteit uitzien. Te Haarlem is aanbesteed: het uitvoeren van eenige werken aan 's Rijks-krankzinnigengesticht te Medemblik (raming f 11,855); minste inschrijver de lieer G. Moorman, alhier, ad f 10,765. Voor het tweede gedeelte van het notarieel Staats examen is o. a. geslaagd de heer G. L. Haremaker, te Haarlem. Onder de geslaagden voor de Kweekschool te Haarlem met eene Rijksbeurs komt voor Jb. Egmond, leerling der openbare school te Wieringerwaard. Te Rotterdam is eene acte als vroedvrouw uitgereikt aan mej. M. Kok, geb. te Barsingerhorn. Ondertrouwd L. DAALDER, van Koog op Texel, N. W UIS, v van Anna Paulowna. Anna Paulowna, 27 Juli 1888. Algeraeene kennisgeving aan familie, vrienden en bekenden, zoowel binnen als buiten deze gemeente. Heden overleed, tot onze droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JANNETJE SMIT, Wed. H. BREET, in den ouderdom van bijna vier-en-tachtig jaren. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Js. KRUISVELD. A. KRUISVELD—BREET. Koegras (gem. Callantsoog), 26 Juli 1888. Algemeene kennisgeving. In Amsterdam is op den 25 Juli 1888 overleden onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw de Wed. JACOB VROOM, geboren CRAMER VON CLAUSBRUCH, in den ouderdom van 88 jaren. Uit aller naam, E. DUBOIS—VROOM. Gevraagd voor bediening eener Kruideniers- affaire een net burgermeisje, P.G. Zonder bewijzen van bekwaamheid en eerlijkheid onnoodig zich aan te melden. Adres: lett. G. H., Bureau dezer Courant. De Schilderij, genaamd in vergulden lijst, te bezichtigen in de Sociëteit „de Eensgezindheid" (beneden-lokaal). Bij den kastelein BOLWERK loten te bekomen ad een gulden per lot. Gisterenavond werd, onder presidium van den heer A. Van Voorn veld, in een der lokalen van de Sociëteit „Eensgezindheid", aan de Dijkstraat alhier, de laatste ver gadering gehouden van de Kiesvereeniging „Helder". De waarnemende Voorzitter deelde mede, dat veranderde poli tieke omstandigheden aanleiding hebben gegeven tot de stichting eener „Nationale Kiesvereeniging" te dezer plaatse, bij welke Vereeniging inmiddels het grootste deel der leden van „Helder" zich heeft aangesloten. De rekening en ver antwoording over 't afgeloopen Vereenigingsjaar werd, staande de vergadering, nagezien en goedgekeurd en nadat bepaald was, dat het batig saldo der rekening in de kas zal vloeien der „Nationale Kiesvereeniging", werd tot opheffing der Kiesvereeniging „Helder" besloten. Vóór het sluiten dezer bijeenkomst werden door den heer S. C. Visser nog eenige belangrijke mededeelingen gedaan omtrent het geleidelicht, op onze kust aangebracht ten dienste der vis- scherij op de Noordzee. Omtrent Zr. Ms. ramschepen „Buffel* en „Hyena", die in den nacht van Dinsdag op Woensdag jl. op de reede van Hellevoetsluis tegen elkander aangedreven zijn, meldt men ons, dat de reparatie van de „Buffel" in weinige dagen kan zijn afgeloopen, zoodat die bodem tegen het einde der volgende week weder beschikbaar voor den dienst zal zijn. Ter bespoediging van de herstellingen werden eenige werk lieden van de werf te Amsterdam ontboden. Zr. Ms. ram- monitor „Hyena* is er ernstiger aan toe, hoezeer het aanvankelijk zich niet zoo liet aanzien. De ramsteven moet zoodanig ontzet zijn, dat eene langdurige reparatie nood zakelijk wordt en dus de indienststelling van een anderen monitor in plaats van de „Hyena" waarschijnlijk is. Van eene andere zijde vernemen wij, dat Zr. Ms. ram- monitor „Hyena* vervangen wordt door Zr. Ms. monitor „Wesp*. (N. Rott Crt.) Zr. Ms. schroef stoomschip lste klasse „Zilveren Kruis", onder bevel van den kapitein ter zee J. C. Joekes, is den 26 dezer van Hiogo vertrokken, koers stellende naar Nagasaki. Aan boord was alles wel. Zr. Ms. schroefstoomschip lste klasse „Johan Willem Friso", commandant de kapitein ter zee G. Doorman, is, na aan 's Rijkswerf alhier de noodige voorzieningen te hebben ondergaan, gisteren in de haven gekomen, om aldaar voor de aanstaande reis naar West-Indië verder te worden uitgerust. zal in het lokaal „Tivoli" aldaar, op WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1888, a.v. 8 uren, publiek verkoopen: 1. Een HUIS en ERF aan de l,te Vroonstraat te Helder, P. 227, groot 84 centiaren. 2. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 226, groot 86 centiaren. 3. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 225, groot 83 centiaren. 4. Een HUIS en ERF naast het vorige perceel, P. 224, groot 86 centiaren. Voorts zullen nog ten verzoeke von den Makelaar L. W. W, OUDENHOVEN worden geveild: 5. Een HUIS en ERF aan de Koningstraat, hoek Koningdwarsstraat, aldaar, L. 493, groot 83 centiaren. 6. Een HUIS met ACHTERHUIS, BOET, ERF en TUIN aan den Kanaalweg aldaar, I. 71, uitkomende aan den Dijkweg, groot 2 aren, 76 centiaren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantoren van genoemden Notaris, en van genoemden Makelaar, wat de perceelen 5 en 6 aangaat. zal in het lokaal „Tivoli" aldaar, ten verzoeke van den Makelaar OUDENHOVEN, op WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1888, v.m. 10 uren, publiek verkoopen bestaande in: Tafels, Stoelen, Spiegels, Klokken, Kasten, Kachels met toebehooren, vederen en kapokken Bedden met toebehooren, Gordijnen met garnituren, Kleeden, Loopers, Glas-, Blik-, Koper- en Aardewerk, Keukengereedschap, eenig Zilver. Voorts: Schilderstukken en Schildergereed schap, Boeken en hetgeen meer ter verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen in genoemd lokaal daags vóór den ver- koopdag van 103 uren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantoren van genoemden Makelaar en Notaris.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 3