TARR VV ONSQNS KOPERVERF KAASHANDEL. FLOR. AT JA. Thee, L. F. F. SCHILLING, Reeder en Koopman, Hoofdgracht, Nieuwediep. De aandacht der H.H. Kaashandelaars wordt gevestigd op de uitstekende, snelle en betrekkelijk goedkoope wijze van vervoer, die thans via de route Vlissingen-Queenboro bestaat voor kaas naar Engeland. der Stoomvaart-Maatsehappij „ZEELAND" IJzeren Spoorweg-Maatschappij. EXTRA-TREIN, eene flinke Dienstbode Holloway's Zalf en Pillen. lieeft weder eene schitterende overwinning behaald op alle andere bestaande verven; zij daagt iedere andere verfstof uit, zich met haar te vergelijken; zij behoudt haar kleur, wordt niet groen als andere verven, die door hare kleurverandering het ijzer doen verteeren; alleen de TARR WONSONS KOPERVERF voldoet aan alle eischen, groeit niet aan, verdrijft den worm, vreet in geen ijzer. Verkrijgbaar in heele, lialve en kwart bussen bij mijne Agenten: den Heer W. H. TEN HARMSEN, te Nieuwediep. P. I'. BRUIJN, te Texel. P. KROON, te Urk. GEBRs. KAAT, te Hoorn. GEBRs. POLAK, te Vlissingen. den Heer WIGBOUT, te Wielingen. P. KRUL, te Terschelling. HOEKSMA Co., te Amsterdam. HIN, te Enkhuizen en Broekerhaveu. J. KOCH, te Makkum (Friesland). en in 't groot d f 70.00 per kist, bij den Generalen Agent voor Nederland en Oost-Indië: Nadere inlichtingen verstrekt de Directie te VLISSINGEN. HOLLANDSCHE op DINSDAG 21 AUGUSTUS 1888, van Schagen naar Alkmaar en den Helder, stoppende aan alle tusschenstations, ook te ZIJDEWIND en OUDESLUIS. Vertrek naar Alkmaar 's avonds 11 uur. den Helder 's nachts 12.35 Rctoiii'biljcttcu geldig. De Administrateur. Inschrijving van deelnemers aan de Tentoon stelling op Zaterdag 18 Augustus 1888, des avonds van 64—74 uren, in „Tivoli". 't Bestuur. Door ziekte van de tegenwoordige, wordt, om dadelijk in dienst te treden, gevraagd, P. G., die koken kan. Franco brieven, letter Q., aan de Boekhandelaars HERMs. COSTER ZOON, Alkmaar. geurig en waterhoudend, is in verzegelde pakjes, o. a. voor 20, 24, 28 en 32 cents het ons, verkrijgbaar te JBarsingerhorn bij Wed. FLOOR. Helder T. C. BAKKER. J. HUBBELING, Kanaalweg. J. LUIDINGA, Molenstraat. J. DE ROOS, geb. GRAAF, Koningstraat. T&reJ(denBurg),y JACOB BAKKER Az. Schagen Wed. J. KOOL. u y G.BIJPOST, over den Spoorweg. Verkoopers gevraagd te Bolsward door BÓLGER en ZOON. W IE1SBA.DK N. Hotel Bains des Ouatre Saisons. (Vier Jahreszeiten.) In het fraaiste gedeelte der stad, tegenover het Kur- gebouw en de Promenade. Fransche keuken. Matige prijzen. Ascenseur. W. ZAI§, Eigenaar. Keel-ontstekingen. In alle jaargetijden heerschen keelziektendaarom behooren de middelen ter genezing derzei ven algemeen bekend te zijn. De eenvoudige zeere keel, heeschheid, hangende huig, keelontsteking en diptheria kunnen met liet beste gevolg behandeld worden, door de hals en borst met warm water te betten, en daarna gedurig met Holloway's Zalf in te wrijven. Matig purgerend, behooren eenige doses zijner Pillen een deel dezer gemakke lijke behandeling uit te maken. Beide, Zalf en Pillen, zijn geschikt voor personen van iederen ouderdom en toestand, want de werking van beide is zeer zacht, pijnstillend en zuiverend; terwijl derzei ver zachte uitwerking het zwakste gestel van bejaarden qf kinderen niet zal schokken. De gebruiksaanwijzingen om iederen pot en doos gewikkeld, zijn zoo beknopt en verstaanbaar, dat het eenvoudigste kindermeisje dezelve kan begrijpen. Doosjes PILLEN en Potjes ZALF f 0.80, f 1.85, f 3.—, f 6.75, f 13.50 en f 20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. GEMEENTERAAD VAN HELDER. (Slot.) Na deze stemming wordt door den heer Govers herinnerd aan de voorstellen, indertijd gedaan tot stichting van een pensioen fonds voor gemeente-ambtenaren. Hij doet opmerken, dat die zaak nog steeds op afdoening wacht. Bij deze gelegenheid wordt door den heer over de Linden nog opgemerkt, dat de heer Leich indertijd tot plaatselijk teekenmeester benoemd en dus wel degelijk gemeente-ambtenaar is. Deze discussie wordt echter door den Voorzitter gesloten, omdat die zaak op 't oogenblik niet aan de orde is. Er wordt overgegaan tot de keuze van een zestal candidaten voor de benoeming door Z. Exe. den Commissaris des Konings van drie leden van 't College van Zetters voor 's Rijks directe belastingen, 't Stembureau vindt bij de aanwezigheid van 14 leden slechts 13 briefjes in de bus. Terwijl men nu bezig is, opnieuw de biljetten in te vullen, wordt door den heer Janzen voorgesteld, zoDder stemming te bepalen, dat het zestal, door B. en W. opge maakt, door den Raad zal worden voorgedragen. Met eenparige stemmen wordt alzoo de candidaten-lijst samengesteld uit de heeren L. Jelger3ma, mr. D. P. H. Aberson, D. Hoogenbosch, P. Van Twisk, G. J. Van Hooi werft en A. Klik. Voorlezing geschiedt van een adres van eenige vlecschhouwers, in deze gemeente gevestigd, 't verzoek inhoudende tot het nemen van maatregelen, teneinde een verscherpt toezicht uit1 te oefenen op den invoer van geslacht vee. Adressanten wijzen er op, dat hier ter plaatse heel dikwijls vleesch van zeer verdachte kwaliteit wordt ingevoerd en leggen de verzekering af, dat zij het zeer gewenscht zouden achten, wanneer de Raad kon goedvinden, om, ook in hun belang, nauwlettende keuring van vleesch bij invoer to bevorderen. De Voorzitter deelt de meening, dat hier veel vleesch van slechte kwaliteit ingevoerd wordt. Namens B. en W. stelt hij voor, aan eene Commissie uit den Raad op te dragen het doen van voorstellen in deze, teneinde den invoer van voor de gezond heid der ingezetenen schadelijk vleesch tegen te gaan. Dienover eenkomstig wordt besloten en de Commissie wordt samengesteld uit de leden van het Dag. Bestuur met de heeren Hordijk en Franken. Door B. en W. wordt ter tafel gebracht het eerste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1888. Door den heer Korver wordt geklaagd, dat dit stuk door hem niet i9 aan getroffen bij de stukken, die voor de leden van den Raad ter visie hebben gelegen, 't Blijkt, dat nóg een lid dit stuk niet heeft kunnen ontdekken, doch dat onderscheidene andere leden het wèl hebben ingezien. Dit incident heeft echter geen verder gevolg en 't kohier wordt met eenparige stemmen vastgesteld tot een bedrag van f 1062.81. Voor kennisgeving worden aangenomen deze mededeelingen a. Dat door HH. Gedep. Staten zijn goedgekeurd de in de vorige zitting genomen besluiten tot af- en overschrijving en tot voldoening uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begroo ting voor het dienstjaar 1887en b. Dat bij de laatstgehouden verificatie van de boeken en de kas des Gemeente-Ontvangers, een en ander in volkomen orde is bevonden, in kas zijnde de som van f 4971.40. De openbare zitting wordt nu opgeheven en vervangen door eene zitting met geslotenene deuren, ter behandeling van een 26tal bezwaarschriften, ingekomen tegen aanslagen in den hoofde lijken omslag. Na de heropening der openbare zitting geschiedt de algemeene rondvraag. De heer Hordijk richt tot den Voorzitter de vraag, waarom de bezwaarschriften tegen den hoofdelijken omslag in eene zittiDg met gesloten deuren worden behandeld. De Voorzitter antwoordt hierop, dat in de meeste gemeenten de behandeling dier aange legenheid op dezelfde wijze plaats vindt, en dat die wijze van behandeling in elk geval aanbeveling verdient. Naar aanleiding van een klacht, geuit door den heer van Twisk, zegt de Voorzitter een onderzoek toe naar den toestand der urinoirs nabij de Nieuwe kerk der Hervormde Gemeeitfe en naar de wenschelijkheid, om aan die inrichtingen vleugels te doen maken. Evenzoo belooft de Voorzitter, een onderzoek in te stellen naar aanleiding van de vraag, door den heer over de Linden gedaan, of het niet mogelijk zou zijn, urinoirs te plaatsen aan de Hoofdgracht. Door den heer Korver wordt gevraagd of het niet wenschelijk zou zijn, dat de urinoirs van tijd tot tijd met carbol gezuiverd werden. De Voorzitter verzekert, dat dit steeds plaats heeft en dat hij zelfs weieens heeft opgemerkt, dat die zuivering nogal geld kost. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten, ofschoon zulks niet op de agenda stond vermeld, na over te gaan tot de be noeming eener onderwijzeres aan de gemeenteschool No. 3. Er hebben zich aangemeld 10 sollicitanten, waarnit, in overleg met den Arrondissements-Schoolopziener, het navolgende drietal op de voordracht is geplaatst1. mejuffrouw E. Visser, alhier 2. mejuffrouw M, C. Klappert, alhier; 3. mejuffrouw J. Polman, te Hoorn. Gekozen wordt mej. Visser met 12 stemmen. Op mej. Klappert werden 2 stemmen uitgebracht. Door den heer Korver wordt gevraagd, of er in dit jaar nog vleesch bij invoer is afgekeurd. Hy meent uit het adres der vleeschhouwers te hebben bemerkt, dat scherper toezicht wordt gewenscht, en daarom stelt hij de vraag, of de daarmede belaste ambtenaren zich ook aan plichtverzuim hebben schuldig gemaakt. De Voorzitter verzekert, dat er werkelijk afkeuring van voor de gezondheid der ingezetenen schadelijk vleesch heeft plaats gehad, en dat van plichtverzuim der ambtenaren geen sprake is geweest. De Voorzitter zegt ten slotte een onderzoek toe, ten aanzien van een klacht, door den heer Janzen geuit, omtrent de behoefte die er volgens genoemden heer aan den Dijkweg naby den Kruis weg bestaat, aan meerdere verlichting bij avond en bij nacht. De zitting wordt hierop gesloten. Door de Spaansche kooplieden, die nu ongeveer 14 dagen in Friesland hebben vertoefd, zijn, door medewerking van den logement houder R. Kuiper, te Akkrum, thans 74 koeien aangekocht, tegen den gemiddelden prijs van f 210 per stuk. Genoemde logement houder en 2 Akkrummer knechten zullen het vee begeleiden naar Saragossa. Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste klasse „Zilveren Kruis" bracht in de maand Mei jl. een bezoek aan Honoluln. De Koning van Hawaii verleende audiëntie aan commandant Joekes en 20 offi cieren en adelborsten. Na afloop daarvan deelde Z. M. aan den commandant mede, dat hij Woensdag den 29 Mei een contra- bezoek aan boord wenschte te brengen, en werd de commandant met een paar officieren denzelfden dag (Woensdag) te dineeren gevraagd bij den Koning. Het diner werd bijgewoond door tien personen en na afloop daarvan werd commandant Joekes in de electrisch verlichte troonzaal gedecoreerd met het commandeurs kruis der koninklijke orde van Kalakaua; de 1ste officier, luite nant ter zee 1ste kl. J. Van Scheers, benoemd tot ridder van dezelfde orde, evenals de Nederl. consul Paty. Hierop volgde eene aan eenschakeling van feesten, zoowel van oificiëele als van particu liere zyde, hetgeen door commandant Joekes werd beantwoord met eene dansparty aan boord van het Nederlandsche oorlogs schip; dit feest was zeer geanimeerd en werd o. a. bijgewoond door 43 dames, die zich byzonder goed geamuseerd schijnen te hebben. Op officiëele en particuliere personen heeft het bezoek van Zr. Ms. „Zilveren Kruis" niet alleen een zeer aangenamen indruk gemaakt, maar de Koning, de Minister, tot de burgerij toe, hebben alle mogelijke moeite gedaan om te bewijzen, dat men het zeer op prys stelt dat een Nederlandsch oorlogsschip Honolulu bezocht. De Koning van Hawaii drukte den wensch uit, dat dit een eerste stap zou zijn tot verdere vriendschappelijke verbinding tusschen Hawaii en Nederland. Honderd drie-en-vijftig onderofficieren by de Nederlandsche zeemacht hebben aan den Minister van Marine een adres gezonden, waarin zij verzoeken verbetering te brengen in hunne geldelijke positie. Adressanten wijzen er op dat hunne financiëele positie, voornamelijk die van de gehuwden, niet in overeenstemming is met die der onderofficieren van den Marine-torpedodienst, van het korps mariniers en van het leger. De onderofficieren toch van den Marine-torpedodienst genieten eene verhooging van soldij voor het bekleeden van hun rang van langer dan 2 en 4 jaar, ten bedrage f 4 tot f' 10 per maand, overeenkomstig hunne kwaliteit, en boven hun vast traktement nog eene premie van f 25 a f 30 per jaar, in den vorm van hand en aanbrenggeld. De onderofficieren van het korps mariniers genieten, onafhan kelijk van hunne inciënniteit of van hun gedrag, bij inscheping eene soldij, gelijk aan die van een onderofficier in het vasle korps dek- en onderofficierenen aan den wal zijnde f 4 per maand aan kleeding- en reparaticgelden, benevens een zeker aantal der ge huwden vrye woning. De onderofficieren van het leger eindelijk genieten bij een öjarigen diensttijd als onderofficier een toelage van f 0.30 per dag en een gedeelte der gehuwden vrye woning en, bij over plaatsing, vryen overtocht van hun huisgezin en hunnen inboedel. Adressanten verzoeken nu verhooging van soldij, na een bepaald aantal jaren in eene zelfde kwaliteit gediend te hebben, vergoe ding van huishuur aan alle of een bepaald aantal gehuwden, en vrijen overtocht voor hun huisgezin en hunnen inboedel, bij over plaatsing in het belang van den dienst. Nederlanders in Amerika. Onlangs behelsde de „New-York World" bijzonderheden omtrent den staat der te Paterson in Nienw-Jersey gevestigde Nederlanders, tnsschen de zeven en acht duizend in getal. „De Telegraaf", een tweemaal in de week ver schijnend blad, heeft een oplaag van bijna 2000 exemplaren. De meesten dezer Nederlanders behooren tot de republikeinsche partij en zijn werklieden in zyde- en machinefabrieken. Van hunne matigheid, godsdienstzin en vreedzaamheid spreekt de „World" met veel lof. Als de andere ingezetenen hen daarin evenaardden, zegt het blad, zouden de kosten voor politie 5/6 minder bedragen en Paterson heeft alle reden om de aankomst van Nederlanders als een weldaad voor de stad aan te merken. Een menagerie trok onlangs te Hans, een dorpje bij Schladming in Stiermarken, over een brug, die over een tamelijk diep ravyn gelegen was. De kooien met de wilde dieren waren er reeds over en de groote olifant zou volgen, doch zie, de brug bezweek onder de vracht van den dikhuid en het dier stortte in den afgrond. Alle pogingen om het daar weder uit te halen bleven vruchteloos. Honderden boeren boden met touwen en karren hnn hulp aan om het dier, dat zich zeker ernstig bezeerd had, weder op de been te brengen, maar te vergeefs. De olifant, die op de plaats zelf gevoederd werd, lag er drie weken en blies toen den laatsten adem uit. Snelpersdruk van A. A. Bakker Cz., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4