OOK VOOR S£. NICOLAAS ZEER MOOI. Dat is nu toch letterlijk voor niemendal!!! Groote Hootveiliug. Deurwaarder H. K W A N T. White Chapel Bericht van Inzet. Holloway's Pillen. De complete Gedichten van JAN GOEVERNEUR uitgegeven voor 4.25, voor sl. f 1.25 Het is een buitengewoon goedkoop aanbod. Ruim 200 Gedichten, ernst en luim, meestal verhalen of vertellingen bevattende, van den gevierden Volksdichter JAN GOEVERNEUR. Maar luister eens goed toe. Bij deze twee dikke deelen, welke geheel fonkelnieuw zijn, geven wij nog toe twee deelen van J. J. CREMER, getiteld: Een Reisgezelschap; de2e twee deelen kosten anders f 2. En nog zijn wij er niet. Want ook nog 4 prachtige groot formaat Vaderlandsche Historieplaten, die elk f 1.25 kosten, geven wij er bij Cadeau. Wij leveren dit alles bovendien nog franco af op toezending van postwissel. Dus wel te verstaan: 2 Deelen van GOEVERNEUR van f 4.25; de 2 Deelen van CREMER van f 2, en de 4 prachtvolle Platen van f 5, makende te zamen f 11.25, voor slechts Vijf-en-twintig Stuivers. Mooier aanbod is nog nooit gedaan. GEBROEDERS KOSTER, Leliegracht 28, Amsterdam. 4 groote deelen met fraai gekleurde Platen voor dcu Spotprijs vau f 3.60 in plaats f 20. Beschouw dit aanbod als Wereldverrasscnd. Gloednieuw Werk in plaats 20 slechts 3.60. Deze 4 omvangrijke deelen met ontegenzeggelijk spannende Verhalen, boeiende Novellen, aangrijpende schetsen, Jacht- en Reisavonturen, Roofscènes, Verbanningstochten, Revolutionaire aanslagen, enz. enz. Elk deel vormt een prachtig compleet werk op zich zelf. Ze zijn onder de titels van: 1. Over Berg en Rots. 2. Door Zee en Woud. 3. In Woestijn en Wildernis. 4. Bij Krijg en Jacht. Leeslustige en weetgierige menschen vinden hier in den aantrekkelijksten trant verteld boeiende Reisavonturen, keurige Natuurtafereelen, belangrijke geschiedenissen uit alle werelddeelen. Degelijke mannen, wereldberoemde schrijvers geven hierin onder meer de volgende verhalen: Ch. MURREY. Prairievogel, verhaal uit Ohio. De Vrouw van den Bedouien. DOSTOIEFSKY. Tafereelen uit de strafgevangenis in Siberië. SPEKE, GRANT en BAKER. Ontdekking van de bronnen van den NijL Een Jacht op Gorilla's. Reizen van DAVID LIVINGSTONE. De Mijnwerkers van Rays. Slangenjacht in Guyana. STANLEY's tocht dwars door Afrika. ALEXANDRINE TINNE's reizen in Afrika. KNORTZ. Tochten van een Duitsch Matroos. TOURGENIEFF. Avontuur van Luitenant Joungounoeff. GERSTiiCKER. Gemzenjacht in Tyrolenz. Deze 4 i'ov. octavo dikke deelen, zeer degelijke en fraaie Werken, bevatten het nieuwste en beste op het gebied van Land- en Volkenkunde, aangename en onderhoudende Vertellingen. Fraaie, flinke en duidelijke druk en prachtige Platen maken dit werk ook bijzonder geschikt tot voorlezing in den familiekring. liet is een Prachtwerk voor Oud en Joug. Rijk, fraai, degelijk en kostbaar ziet het werk er uit. Deze 4 Werken zijn verkrijgbaar in 4 zeer fijne Prachtbanden in daarvoor expres vervaardigde Stempelbanden voor slechts f 4.90 in plaats f 20.of in nette omslagen voor slechts f 3.GO. Wij deden in lang geen fraaier, degelijker en welkomer aanbod, waarover iedereen bijzonder tevreden zal zijn. Men zende een Postwissel, waarop vermeld: Het Boek der Reizen. f 4.90 voor het Werk in 4 prachtvolle banden; alleen het binden is het Geld waard; f 3.GO voor dit werk in nette omslagen. Onmiddellijk geschiedt franco toezending van uit de Magazijnen van Goedkoope Boeken van GEBUs. E. IW. COUEN, te Iruhcm of te Nijmegen. te Helder, zal aldaar, aan de Achter-Binnenhaven, den 5 December a. s., voorm. te 10| uur, publieke verkooping houden van ZEER GAAF SLOOPHOUT, als: Eiken Dekbalken, dito Huidplanken, lang 25-40 voet, dito Oplangers, Buikstukken, Rondhout, en voorts: eene groote partij gekloofd Eiken brandhout, en een kopervaste Scheepsboot, lang 32 voet, breed 8 voet, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Alles ter voormelder plaatse op den ver koopdag te zien. Wij hebben de eer te be- w&^^HK^^richten, dat wij met ingang van 1 December a. s. aan den Heer J. E. DE JONGH eervol ontslag hebben verleend als onzen Agent en Ver- tegenwoordiger voor Helder en omstreken en dat wij in zijne plaats als zoodanig hebben aangesteld den Heer S. C. RAVEN Jr., wonende Kanaalweg I 30, die tevens gemachtigd werd gelden voor ons te ontvangen. Ons kantoor en pakhuis blijft in de Keizerstraat gevestigd en zal steeds ruim voorzien zijn van uitmuntende zuivere Wijnen, Cognac, Gedistilleerd en Likeurcu van Wljnaud Focking, terwijl aldaar voortdurend - iemand zal zijn om bestel lingen aan te nemen en uit te voeren. W. JAGER GERLINGS, Firma J. H. ENSCHEDÉ, WIJNHANDELAARS, Haarlem. is eea ellendig gat, een labyrinth van straten, stegen en sloppen. Menige moord wordt daar gedaan en menige diefstal geheeld, welke nooit aan het licht komen, niettegen staande de ijverigste nasporingen en alom bekende, wereldvermaarde, uitstekende inrich ting der Engelsehe Politie. Wilt ge iets lezen over den buitengewonen ijver en 't bedachtzaam optreden bij de geheime nasporingen der Engelsehe Politie, lees dan No. 6 van de in dit Pakket voorkomende werken, De roof der Kroondinmanten van Engeland. Het is een wonderpakket zonder weerga, en geen enkel der aangeboden pakketten is ei*, dat in goedkoopte, degelijkheid en ver scheidenheid bij dit pakket kan vergeleken worden. Men heeft hier voor slechts écu Gulden cu vijf en twintig ct. voor allen en voor alles wat, men kan met dit pakket werkelijk groote en kleine kinderen genoegen doen en gelukkig maken, en voor zich zelf nog wat overhouden. Let eens wel op wat ge voor 25 Stuivers krijgt. 1. Kinderlust cu Kinderleed, 34kost bare teekeningen van T. PIJM, met versjes van T. M. OOSTVEEN. Eerst kort geleden uitgegeven voor 1.90. 2. Kindervreugd. Liedjes voor Huis en School. 3. Atlas van Nederland cu zijne bezittingen, door F. ALLAN, geheel ingericht voor dagelijksch gebruik en om na te teekenen. 16 kaarten. 4. Een allerliefst Prentenboek met 15 fijn gekleurde platen, door W. F. OOST VEEN. 5. De ontdekkingsreis van Jacob Heemskerk en Willem Barcnts, benevens de merkwaardige lotge vallen vau vier Russische Boots lieden op Spitsbergen, door J. H. CAMPE. 6. De roof der Kroondiamanten van Engeland, eene historische vertelling door W. H., met fraaie tilelplaat. 7. Het geheim vau de rotsspelonk of het geheimzinnige vaartuig, door W. H., met fraaie titelplaat. 8. Benara, de dochter van den Koning der Eilanden, geschiedkundige ver tellingen uit den tijd van de veroveringen der Spanjaarden, door A. VERHEULE, met fraaie titelplaat. 9. Een extra buitengewoon, prachtvol fraai nieuw uitgegeven groot Ganzenbord, zoo groot en mooi als nog nimmer verschenen is. 10. Twaalf stuks geheel nieuwe, zeer fraaie Nieuwjaars-briefkaarten, in goud en kleuren gedrukt, en voorzien van degelijke, goedklinkende N. J. wenschen. Oordeel nu maar zeiven, of er mooier Pakket wordt aangeboden, en toch geven wij bij elk Pakket nog cadeau onzen keurig netten, practischen, komischen Scheur kalender voor 1889, waaraan 2560 prijzen verbonden zijn; deze Scheurkalender overtreft alle andere uitgaven, zoowel in schild als opschriften. Het geheele Pakket wordt franco toegezonden tegen Postwissel van slechts f 1.25, waarop moet staan: Voor Wer eld won der-pakket, bij GEBRs. KOSTER, Leliegracht 28, Amsterdam. De onroerende goederen in de Belkmeerweg nabij de Burgervlotbrug in de Zijpe, van wijlen den Heer P. KISTEMAKER, hebben in de op 26 November 1888 gehoudene veiling bij afzonderlijke aanbieding voorloopig kunnen gelden als volgt: 1. De Huismanswoning met Erf, Werf, Wei- en Bouwland, Sectie G, Nos. 365, 366, 368 tot en met 378 en 703, samen groot 30.04.90. 18,715.75 2. Het Huis, waarin 2 Wo ningen, met Erf daarnaast, Sectie G, Nos. 862 en 863, samen groot .04.90 455. 3. Het recht van Tiendhef fing over 43.02.10 u 630. Samen 19,800.75 De afslag, combinatie en eindtoewijzing zal plaats hebben op Maandag 3 December 1888, voormiddags 11 uren, in de herberg van P. RUS, aan de Burger vlotbrug in de Zijpe. H. METMAN, Notaris. Deze beroemde Pillen zijn bijzonder dienstig om het bloed te zuiveren en de maag te reinigen, de nieren zacht prikkelende, en als een zacht purgeermiddel werkende. Eenige doses dezer zuiverende Pillen brengen de vuilste maag weder in orde, verwijderen alle gal-aandoeningen, versterken den bloeds omloop, geven kracht aan de spieren, en kalmte aan de hersenen en zenuwen. De Pillen zijn zoo onschadelijk, dat zij door personen in den zwaksten gezondheidstoe stand, met wondervol goed gevolg, kunnen ingenomen worden. Als het gestel door bovenmatig toegeven aan lusten ontzenuwd, of door het gebruik van kwikzilver-berei dingen uitgeput is, zijn deze Pillen uit muntende geneesmiddelen; zij drijven het vergif uit en verrijken het bloed. Doosjes Pillen en Potjes Zalf: f 0.80, f 1.85, f3.—, f6.75, f 13.50 en f20.50. Ze worden verkocht bij de Apothekers. Voor den verkoop in het groot vervoege men zich bij den Professor Holloway, 533, Oxford-Street, Londen. Den 10 October jl. is bij de Transvaalsche Republiek de 63ste verjaardag gevierd van den Staatspresident, den heer Krfiger. De Volksstem" zegt van hem bij deze gelegen heid het volgende: „Den 10 October 1825 werd hij te Zuur- berg in het district Colesberg in de kolonie de Kaap de Goede Hoop geboren. Zijn vader was een van die stoere mannen die liever de onbekende woestijn introkken en alle gevaren trotseerden dan den nek te buigen onder het juk der gehate Engelsehe Regeering. De gevaren, aan eene dergelijke onderneming verbonden, maakten het nood zakelijk, dat vrouwen en kinderen even strijdvaardig waren als de mannen, en het is dan ook niet te verwonderen dat de jonge Paul reeds het geweer wist te hanteeren op een leeftijd waarop andere kinderen leeren de eerste letters op het papier te zetten. Een verhaal te geven van zijne jeugd zou zijn de geheele lange lijdensgeschiedenis der dappere emigranten te beschrijven, evenals eene verdere levensbeschrijving de geheele geschiedenis van de Transvaal zou bevatten. De jonge Krüger toch onderscheidde zich al vroeg door eene buitengewone lichaams kracht en was de beste onder de vele voor treffelijke schutters die de Oranjerivier over trokken. Dergelijke eigenschappen werden vooral toen op hoogen prijs gesteld, en het duurde dan ook niet lang of Paul werd door zijne medeburgers gekozen als adsistent- veldcornet. Dat is het begin geweest van zijne loopbaan in den dienst van zijn land en volk, een dienst, dien hij nooit weer ver laten heeft en waarin hij langzamerhand tot op de hoogste sport der ladder is gestegen. Hij was een van die veldcornetten, die hunne mannen toeroepen: „Komt," en niet van hen, die zeggen: ./Loopt zoo'n toe.' Over zijn leeuwenmoed is slechts één roep; vriend en vijand stellen dien op den hoogsten prijs. Het was dan ook niet te verwonderen, dat hij weldra gekozen werd tot generaal en daarna tot commandant-generaal, vice-presi- dent en eindelijk in 1883 den eed aflegde als President der zich onder zijne leiding vrijgevochten hebbende Zuid-Afrikaansche Republiek. Dat was eene fout, dachten velen Paul Krüger was wel in staat om zijne burgers ten oorlog te voeren, doch een Staat, die vele teekenen van ontwikkeling gaf, naar behooren te besturen, dat was meer dan een eenvoudige boer kon doen. Hij zou zijn land het beste dienen met plaats te maken voor een man van meer ontwikkeling, dat was het gevoelen over de lengte en breedte van Zuid-Afrika en daarbuiten. Sommigen, ware vrienden van de Transvaal, spraken het kalm en openlijk uit, aixderen maakten de een voudige boerengewoonten van den President tot het onderwerp van hunuen spot. Een president op veldschoenenWat een prachtig onderwerp voor die heeren oxn de pijlen hunner geestigheid op af te schieten. De laatsten bestaan nog; de eersten echter heb ben hunne fout ingezien en zijxx tot eene andere overtuiging gekomen. Met bewonde ring zien zij op naar den man, die, zonder ooit school gehad te hebben, eigenschappen blijkt te bezitteix, die hem maken tot den grootsten Staatsman van Zuid-Afrika. Zijne landgenooten, die hem voor het eerst tot die lxooge betrekking riepen, hadden goed gezien de laatste jaren hebben het schitterend be wezen. „Nog is de heer Krüger een krachtig etx sterk man, ofschooxx hij reeds dexx last van jaren op zijne schouders torscht; naar men- schelijke berekening schijnen er nog vele levensjaren voor hem weggelegd te zijn. Dat God hem nog lange jaren moge sparen tot heil van land en volk, is onze hartelijke bede op zijnen 63sten verjaardag.' Aan de „Wereldburger" wordt uit Johan- nesburg in de Zuid-Aftikaansche Republiek een en ander over den toestand geschreven. Na gewezen te hebben op de duxxrte van sommige artikelen, zegt de schrijver: Gelukkig is het, dat met de duurte de verdiensten in verhouding staan. Men ver dient als men maar eerst aan het ver dienen is hier veel meer dan bij u. Een ros geleden verdiende een timmermansknecht 12 per dag, nu is het loon ongeveer f 9. Een boerenknecht verdient minstens f 40 per maand, benevens den kost, enz. Voor ververs, kleermakers, schoenmakers, wagen makers, enz. is het niet geraden hier te komen, als zij in hun vak willen blijven. Beter kans van slagen zal er m. i. bestaan, indien een boerenzoon hier komt en zich toelegt op het oprichten van een flinke Hollandsche veeboerderij. De melk zal hij altijd kunnen verkoopen, daar men zich nu algemeen met geconserveerde melk moet behelpen. Kan .hij kaas maken, zooveel te beter; tot heden moet dat artikel ingevoerd worden. Boter, indien hij het goed kan bereiden, zal te allen tijde aftrek vinden, hoewel hiervoor niet zulke lxooge prijzen besteed worden als naar verhouding voor melk en kaas. In de vorige week heeft men hier Frieschc koeien, die in Kaapstad gefokt zijn, op de markt gehad, men betaalde er van f 150 tot f 500 voor. De Transvalers keken er van op, dat er koeien waren met zulke uiers en tepels. Er is hier op verschillend gebied nog ontzaglijk veel tot stand te brengen en ik reken ook wel, dat veel er van mettertijd komen zal. In Nederland wonen veel te veel menschen; laten zij, die wat geld, on dernemingsgeest en kennis hebben en daar niet aan den slag kunnen komen, naar Trans vaal komen. Het ware te wenschen, dat velen het deden om ook daardoor het Hol landsche element hier te versterken. De Engelschen dringen zich meer en meer op den voorgrond, dat door anderen met leede oogen wordt aangezien, daar men begrijpt, dat er in hun plaats even goed en beter Hollanders konden zijn, als zij slechts wat meer ondernemingsgeest bezaten en de coxxrage om hun land te verlaten. Van alle verhuizing achten we die naar Zuid-Afrika na die naar onze koloniën de beste. We hopen echter, dat niemand de „courage* zal krijgen zonder bepaalde nood zaak. Het bekende reuzenschip, de „Great Eastern', is dezer dagen te Liverpool bij gedeelten voor afbraak verkocht. De ver koop duurde vijf dagen. Alles samengeno men, was de opbrengst 58,000 p. st. Verzendingen naar West-Indie: Port der Brief brieven. Landen. Tijditippen Tan verzending. Gefr. Onge- fr. ten. a. Guyana a. 1°. over Engeland: van (Suri- 's Gravenhage des name)over Woensdags om de 14 Engeland 15 30 74 dagen, te 8.15 's morg. over 124 25 5 2°. over Amsterdam Amster van 's Gravenhage den dam 1 lden van elke maand, ten 11.45 's avonds. b Cura(;ao, b. 1°. over New-York, Bonaire vau 's Gravenhage en Aruba, 8 December. over 15 30 74 2°. over Engeland Engeland eiken Donderdag, te 6 u. '8 avonds. over 124 25 5 8°. over Amsterdam Amster den llden van elke dam maand, te 11.45 's av. 4°. over Havreden 13den en 2 7 sten van elke maand, te 12.30 's avonds. c. St. Mar c. van 's Gravenhage des tin, St. Eustatius Woensdags om de 14 dagen, te 8.15 's m. en Saba, over Engeland 15 30 T» Snelpersdruk van A. A. Bakker Os., Nieuwediep.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1888 | | pagina 4