Keizer bestreed, slechts een klein gedeelte uit Nederlanders bestond en dat dus minder aan ons, dan aan onze bondgenooten, de eer der overwinning toekomtlaat ons de groote ver diensten huldigen van die Pruissen, die met zoo veel dapperheid te Lignystreden en met zoo veel volharding, twee dagen na de nederlaag, hun vijand weer opzochten; van dieBritscheen Duitsche battaillons, die onder Wellington's aan voering, zoo te Quatre-Bras als te Waterloo, een moed betoonden, boven allen lof verheven. Maar, recht doende aan anderen, moeten wij ook jegens ons zeiven niet onbillijk zijn en wij mogen en moeten met waarheid zeggen, dat ook ons aandeel aan de in 1815 behaalde zege groot en belang rijk is geweest. Het waren Nederlandsche bevelhebbers, het was Oranje, het was Perpon- cher, die de vereeniging van Wellington's leger bij Quatre-Bras bewerkten en daardoor de Prui sische krijgsmacht, den ióden Juni, voor eene geheele vernieling hebben behoedhet was eene Nederlandsche divisie voetvolk, met weinig ge schut en zonder eenige ruiterij, die uren lang aan Ney's geduchte overmacht het hoofd bood, en daardoor de andere divisien van Wellington tijd gaf om Quatre-Bras te bereikenhet was een Nederlandsch vorst, die op het slagveld van Waterloo de voornaamste steun was van den Britschen veldheer en daar het bevel voerde, waar de woede der vijandelijke aanvallen het hevigst was het was de Nederlandsche ruiterij, die te Waterloo, meer dan eenmaal, zich met den vijand mat en meer dan eenmaal overwinnend uit dien kamp terugkeerdehet was het geschut der Nederlanders, dat in de rijen van Napoleon's lijfwacht zoo groote verwoestingen aanrichtte het waren de Nederlandsche bataillons van Chassé, die in den kamp tegen de laatste aanvalskolonne dier lijfwacht overwinnaars bleven. Dat alles zijn feiten, die niet geloochend kunnen worden op dat alles kunnen wij ons met recht beroemen. In onze gemeente wordt deze gedenkwaardige gebeurtenis niet, zooals op vele andere plaatsen, feestelijk herdacht. Misschien is de oorzaak daarvoor te zoeken in de ophanden zijnde ker mis. Maar wat iedereen kan doen, daartoe willen wij toch opwekken, nl. door het uitsteken der vlag blijk te geven, dat de groote beteekenis van hetgeen vóór 75 jaren daarginds in de vel den van Waterloo voorviel hern niet onverschil lig is, dat hij nog met dankbaarheid vervuld is voor hetgeen onze vaderen daar deden. Dat derhalve de Nederlandsche driekleur den i8den Juni overal wappere en even fier hare banen ontplooie als vóór 75 jaar daarginds! HELDER, 17 Juni. Binnenlandsch nieuws. Helder. Wij vestigen de aandacht op achterstaande annonce, waarbij belanghebbenden in een roei- en zeilwedstrijd worden uitgenoodigd tot eene voorloopige vergadering in Bellevue. Texel, 16 Juni. De gevreesde influenza, welke het vorige jaar alhier nog al eenige offers eischte, begint zich weer in enkele gezinnen te vertoonen. Reeds vernam men van drie ge vallen. De lijders worden door ernstige koortsen aangetast. Texel. Opgave van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor alhier, in de tweede helft der maand Mei jl. Van het Hulpkantoor Oosterend M. B. van Veen de Groen, Amsterdam. Van het Hulpkantoor de WaalR. Buisman, Anna Paulowna-Polder. De Cocksdorp (Texel). Onze plaatsge noot K. v. d. Kloot, mr. smid, heeft een toren uurwerk vervaardigd, hetwelk thans in zijne werkplaats is gesteld. Plet is bestemd voor den toren der R. K. kerk en zal voorzien worden van drie wijzerborden, aan de zuid-, oost- en westzijde. Het uurwerk in den toren der Hervormde kerk is in het jaar 1843 vervaardigd door wijlen den heer As. v. d. Kloot, grootvader van bovengenoemde. Schagen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor in de tweede helft der maand Mei jl. W. van Lunteren, Amsterdam. Schagerbrug. Morgen wordt de slag bij Waterloo alhier feestelijk herdacht. Van de bijeenverzamelde gelden zal de jeugd op ver schillende wijzen worden onthaald. Des avonds zullen de leden der Zangvereeniging „Euphonia" nieuwen tijd afkomstig, hetgeen aan het geheele vertrek iets aDtiquaarachtigs geeft. Ook de folian ten, kroniekboeken en gehavende perkamenten ont breken niet op den wormstekigen lezenaar naast den schoorsteen. En te midden van deze wanordelijke omgeving zit eene jonge dame in een gebeeldhouwden leunstoel, het haar gekapt naar de laatste mode en een sleepjapon aan van een eeuw oud zij gelijkt een betooverde prinses uit de sprookjeswereld. Bijna onhoorbaar wordt aan de deur geklopt. Lebrecbt brengt op een geschilderd porceleinen blad een kop thee voor de freule. Hij beschouwt haar met lachende blik, knikt haar vriendelijk toe en vindt het treurig dat haar gelaat er nog zoo wit als eeu doek uitziet. Met een hartelijk woord zegt Dagmar hem dank voor zijne goede zorgen haastig neemt zij een slok vnn het verwarmende vocht en wijst dan met treurig gebaar naar het venster. „De regen houdt nog maar steeds aan, Lebrecht De koepel ligt midden in een meer, dat met geen mogelijkheid te door waden isin het slot zullen zij zich doodelijk on gerust over mij maken „Dan krijgen zij hun verdiende loon luidt de droge opmerking van Lebrecht, terwijl hij zijn schouder ophaalt„waarom laten zij ook zulk een jonge daine alleen in het bosch wandelen Dagmar slaat beschaamd de oogen neer. „Ik heb niemand iets van mijn wandeling gezegd, Le brecbt, ik ben op de manier van stoute kinderen er stilletjes op uitgegaan." „Nu, dan kan de schrik u geen kwaad doen en eenige liederen op een geïllumineerd vaartuig ten beste geven, terwijl door een Harmonie- orchest voor de noodige opluistering zal zorgen, 't Is zeer te hopen, dat het weêr dit feest be gunstigen mag; de deelneming in de vreugde zal dan zeker algemeen zijn. Burgerbrug. Het gewone jaarlijksche schoolfeest alhier zal plaats hebben op Woensdag a. s., den vijfenzeventigjarigen gedenkdag van Waterloo. „De Kleine Kapel" van Schagen zal de feestelijkheid opluisteren. Alkmaar. In plaats van den heer J. Post, overleden, is tot secretaris-penningmeester van den polder Overdie en Achtermeer gekozen de heer W. O. van de Pol, alhier. Grootschermer. Alhier gaat een lijst rond bij de R. K. ingezetenen om gelden bijeen te krijgen tot het bouwen van eene kapel, wat voor alle katholieken alhier een groot gemak zou opleveren, daar men thans naar de Rijp en de Beemster ter kerk gaat. Naar wij vernemen komen op die lijst reeds giften van f 1000, f Soo en f 500 voor. Haarlem. De heer mr. Gallandat Huet heeft zich bij adres gewend tot den minister van binnenlandsche zaken. Het bevreemdt hem eerst zoo laat een antwoord op zijn eerste adres aan den Koning te hebben ontvangen, en ook dat men hem niet in Den Haag heeft geroepen om inlichtingen te geven. Hij verzoekt ophel dering waarom eigenlijk verklaard is namens den Koning, dat zijne beschuldigingen tegen den burgemeester ongegrond zijn bevonden en verklaart zich bereicl alsnog het door hem aangevoerde door bewijzen te staven. Amsterdam. Met het stoomschip „Prinses Amalia" zal repatrieerende sergeant-majoor Johannes Henricus van der Meulen, geboren te Melckusse, in Belgie. Deze Indische militair werd bij Zr. Ms. besl. van 3 Jan. 18S0 No. 14 benoemd tot Ridder der Militaire Willemsorde, 4de klasse. Den Haag. - De heer Willink Ketjen is met zijn gezin naar Californië vertrokken. Scheveningen. Bij de beproeving van de reddingboot sloeg deze jl. Zaterdag in de branding om. Met moeite is de bemanning, bestaande uit elf koppen, gered. Apeldoorn. Voor het morgen te houden Zangersfeest alhier zijn reeds ongeveer 5000 biljetten aan de treinen afgegeven. Het aantal zangers bedraagt ruim 1000. Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. Woensdag 18 Juni. Kastricum. 11 'am. In de Rustende Jager: Ilaiscn tuin nabij het Station, gr. 0,8.90. Hoofddorp (Haarlemmermeer) 12 nam. In de Beurt: Huis niet tuin, Vijfbuizerweg 782-783. gr. 0.12.20. Medemblik. 7 nam. In te melden perceelHotel en koffiehuis gen. het Wapen van Medemblik, gr. 0.4.34 Sv.eieteit en kolfbaan daarbij, gr. 5 a. Donderdag 19 Juni. Koedijk. 11 /sm. Xot. Gouwe, bij wed. Diepsmeer: Gras- en zaadgewas cu etgroen. Aanbestedingen. Woensdag 18 Juni. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en heemraden vnn bet Ambacht van Westfrieslnnd genaamd Gcestracr Ambacht, in het logement Noord-Hollandbet gewoon onderhoud der Westfriesche dijkswerken. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en heemraden van het Ambacht van Westfricslund genaamd Geestraer Ambacht, in bet logement Noord-Hollandhet gewoon ouderhond van den Geestmer Ambncbtsdijk te Vecnhuizen met aanhoorig- beden. Edam, 10 ure. Het gemeentebestuur: het inrirbten vnn het oude telegraafkantoor tot een lokaal voor teekeu- ouderwijs; aanw. 13 Juni, nam. 4.30 ure. Willemsoord, 11 ure. De directie der Mnrinede levering van aardappelen ten behoeve van het hospitaal der marine te Willemsoord, van 1 Juni tot uit. Oct. a. s. (Zie ons noromer van S dezer.) Donderdag 19 Juni Haarlem, 2 ure. Het gemeentebestuur 1. het ver bouwen van en het bijbouwen aan de burgerschool aan het Klein Heiligland aldaar2. de levering van de daarvoor benoodigde. schoolmeubelen, in 2 perceelen eti in massa aanw. 13 Jnni, nain. 2 ure. Bilj. inz. tusschen 10 en 12 ure. Donderdag 26 Juni. Haarlem, 10 urn. De genie, op liet bureau van de Kiuderhuisvesthet mnken van eene dubbele schutsluis, een gedeelte slaperdijk, zandophoogingen voor ecu fort, enz. iu den Haarlemmerincerpolder uabij Aalsmeer. Begr. f347.000 nnuw. 20 Juni, 's morgens 11 nre; bilj. inz. uiterlijk 25 Juni nam. 3 ure. Haarlem, 11 ure. net ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het provinciaal bestuurhet voorzien der boordeu van het Noord-Hollandsch kanaal, iu 4 pirceelen. Begr. perc. 1 f 4000, perc. 2 f 10.000, perc. 3 f 8700. perc. 4 f 2000aanw. 19 Juni. is het voor u een goede les geweest," zeide de oude man met een vaderlijk glimlachje„maar in het kasteel zal het wel een hevig gejammer zijn, en er zal voor den ouden Lehrecht wel niet anders op zitten dan een nat pak te halen en voor postillon te gaan spelen. Gc behoeft geen oogenblik bang te zijn om hier alleen achter te blijven, barones, de Hemel heeft voor een goede gracht om deze vesting zorg gedragen en binnen een kwartier ben ik weer terug ik zal waarlijk geen minuut langer dan hoog noodig is in het knsteel blijven „Maar Lebrecht, als de graaf in dien tusschentijd eens terugkwam Dagmar was opgesprongen en hield den ouden man met angstigen blik tegen. „Dan zoudt gij hem toch nog niet zien, baronesse," zeide de getrouwe dienaar op stelligcn toon met het hoofd knikkend. „Graaf Desidcre zet bijna nooit een voet in dit vertrekhij gaat meestal door gindsche zijdeur naar zijn werkkamer hiernaast, waar hij altijd zóó zeer in den arbeid verdiept is, dat het mij dikwijls moeite kost hem voor het middagmaal er uit te krijgen Wees maar niet bang, niemand zal u storen Met deze woorden sloeg hij een donkeren mantel om zijn schouders, nam een oude versleten parapluie uit een hoek der kamer en liep naar de deur. „Met zulk een hondewecr zal onze lieve Heer het niet kwalijk nemen dat eeu mensch zorgt dat hij een dak boven zijn hoofd heeft Hij knikte haar nog eens trouwhartig toe, wees met hoffelijk gebaar naar het tafeltje, waar het theeblad stond en daarop verdween hij achter de deur. (Wordt vervolgd.) Marine en Leger. Ingevolge machtiging des Konings bij besluit van IU dezer, wordt de kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexela met 5 Juli a. s. eervol ontheven van het door hem gevoerde bevel over Zr. Ms. stoomschip „Van Galen" en met gelijken datum dat bevel opgedragen aan den kapt. ter zee F. J. Stokhuyzeu. Het gewone zoraerverlof der adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine alhier zal dit jaar aanvangen voor de 1ste afdeeling op den 26sten Juli en voor de 2de afdeeling op den 19den te voren. Door Z. M. is de commissie tot het afnemen van het eindexamen van de adspirant-administrateurs, samengesteld uitden hoofdinsp. van admin. J. C. L. K. Van Wely, als presidentden insp. van admin. G. II. C. Van Nuys, de off. van admin. lste kl. C. H. S. Pastor, J. A. Sonneberg en H. J. Van der Meer, als ledenen de off. van adm. 2de kl. S. Hummelinck en M. C. De Jong, als plaatsvervangende leden. Door Z. M. is met 1 Juli1. de luit. ter zee lste kl. F. Böhtlingk, ter zake van in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld van f 1142 en van een verhoo ging van pensioen ter somma van f 975 voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen 2. bevorderd tot luit. ter zee lste kl. de luit. ter zee 2de kl. C. van Rijn tot luit. ter zee 2de kl., de adelborsten lste kl. J. S. A. Kroon en C. Craandijck. Naar men verneemt, zal het bevel over bet de tachement mariniers, dat 12 Juli a. s. naar Oost- Indië vertrekt met het stoomschip „Zeeland" der Rotterdamsche Lloyd, worden opgedragen aan den lste luit. der mariniers J. Copius Peereboom. De luit.-kol. K. liland, direct, der 2de afdeeling der Krijgsschool te'sllage, en eenige aan die inrichting gedetacheerde officieren, worden Woensdag n. s. alhier verwacht, ter bezichtiging van de vestingwerken. Door Z. M. zijn benoemd bij bet wapen der genie bij den staf van het wapen, tot luit.-kol., de majoor R. Sturms, van dien stafbij het korps genie troepen, tot majoor, de kapt. J. Fabius, mede yan den staf van het wapen. Het detachement van het korps torpedisten, dat alhier vertoeft, om onder leiding van den kapt. J. N. De Fremery proeven te nemen met geladen electro-schoktorpedo's, keerde heden naar ziju gar nizoen te Brielle terug. Door den minister van Oorlog is bepaald, dat de uitrusting van de inf. zal vermeerderd worden inet een blauwen katoenen werkkiel, van het model bij de vestingartillerie in gebruik. Met de verstrekking van dit kleedingstuk, dat bij corveeën en bij sommige oefeningen binnen de kazernegebouwen zal worden gedragen, wordt beoogd het sparen van de laken kleeding van den man, welke bij de vele oefeningen zooveel te lijden heeft. Deze maatregel des ministers zal bij het wapen ongetwijfeld algemeen worden goedgekeurd en toe gejuicht. De cadetten vnn het 4de en 3de studiejaar aan de Kon. Milit. Academie te Breda zijn jl. Maandagmprgen naar het kamp op de Teteringschc vlakte vertrokken. Zij werden uitgeleide gedaan door vele hoofd- en verdere officieren van verschil lende wapenen en door het stafmuziek van het 6de reg. infanterie. De uitslag der eindexamens aan de K. M. Aca demie en aan de lste afdeeling der Krijgsschool tc Breda is jl. Zaterdag bekend geworden. Het eindexamen aan de Krijgsschool is met goe den uitslag afgelegd door de 2de luit. der art. h. t. 1. M. Mazel, Jhr. A. G. Sickinghe, H. J. Furnster, G. F. baron van Till, U. J. N. Doornbos, C. A. H. W. G. Engelberts, F. Boogaard, F. G. E. Bo- lomey, J. van der Stok, S. M. S. de Ranitz, F. H. Ümbgrove, J. C. Lens, J. N. Boom, Jhr. W. A. Ortt, F. Sraith, A. C. Huigens, P. H. Tromp en C. J. van Heusden. Van de artill. in Oost-Indic. H. U. S. Boerma, A. Chr. W. Janssen, F. Raadman, II. L. F. Vanger, F. van Wageningen en A. van den Bovenkamp. Van de genie h. t. 1. W. J. M. van de Wijnpersse en F. Dekker. Van de genie in Oost- Indië. J. van Rinkhuijzen, W. H. M. Scbadee en F. W. P. Clignett. Van de cadetten hebben aan de eindexamens voldaan. Hier te lande. Infanterie. De cadet ten E. J. van Bel, M. J. Doppenberg, H. G. Post, 11. B. A. N. de Quay, W. P. Rochell, J. Soer, H. J. E. de Bourbon, H. de Haan Hugen- holtz, H. F. L. K. I-Icijman3, N. J. Kooimnns, G. A. Leens, J. G. Leverland, C. Muschart, H. Prins en R. W. van Wieringen K. J. G. Rijnen. Cavalerie. De cadetten F. G. de Bas, J. M. II. ten Kate, T. L. de Voogt, G. J. A. A. Baron van Heemstra, Jhr. H. F. van Kinschol, G. C. Maris, J. J, Verkuijl Quakkelaar, M. E. te Winkel, D. R. Buma eu A. Simons. Artillerie. CadettenH. Beijerman, E. F. Insinger en J. P. E. van Rcijsen, Jhr. M. C. Ale- wijn, D. A. Eekhout, B. G. E. Elias, F. R. Kuijper en G. Vogelaar. Genie. De cadetten A. W. P. Stoop van Strijen, W. II. C. Doorman en A. Redele. Infanterie. Oost-Indië. De cadetten C. J. Asselbergs, W. van Blijenburg, R. de Bruijn, P. F. F. van Deutekom, E. Ch. van der Heijden, S. van Hulstijn, F. J. Veltraan, W. van der Wielen, H. J. de Jong, P. Kok, II. Lamberts, A. Th. J. F. Liefrinck, R. Th. Maidmati, V. J. van Marle, G. Poort, S. H. Schutstnl van Woudenberg, E. G. A. Slors, W. K. J. Stoop, L. P. J. van der Stok, A. E. van Swieten, A. W. E. Weijerman, li. Er- merins en G. van Greuuiugen. Cavalerie. De cadetten: B. Hendriks, H. Heering, J. W. F. Iierfkens, R. J. van Soelen en P. Sorgdrager. Artillerie. De cadetten J. dc Boer, A. Becking en J. F. C. Deibert. Genie. De cadetten: J. B. in 't Veld, P. J. J. A. Geesink, M. Engers, de cadetten C. J. de Bruijn en C. J. Schleijer. Aan het examen is niet voldaan Aan de 1ste afd. der Krijgsschool door 4 officieren. Van de cadet ten door óón. Jl. Maandag zijn de mondelinge examens voor de adsp.-cadetten te Breda begonnen. Yan de lste ploeg van 12 werden niet minder dan 6 genees kundig afgekeurd. Benoemingen, enz. Door Z. M. is benoemd tot kantonrechter te Gorin- chem, mr. J. D. van Kuyk, thans kantonrechter alhier. Door Z. M. is benoemd tot rechter in de arr.- rechtbank te Alkmaar, mr. A. J. Blom, thans grif fier bij het kantongerecht te Tiel. Door Z. M. is jhr. mr. J. L. W. C. Von Weiier, advocaat en procureur te 's Gravenhage benoemd tot lid van het hof van justitie in Suri name. Onderwijs en Examens. De Rijkscommissie voor het examen ter verkrij ging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen zal, ingev. het bij Kou. besluit van 18 Jan. 1886 vastgestelde reglement, aanvangende den 8ste Juli, te 9$ uur, zitting houden te Rotter dam (in het gebouw der Loge, Eendrachtstraal). Nadere bijzonderheden bevat de „St.-Ct." De voordracht voor onderwijzeres oun de openbare school te St. Pankras bestaat uit de dames C. Cöl- len te Nederhorst den Berg, E. M. Buijs en C. M. Nijenhuis te Alkmaar en N. Tin te Westzaan. Te Leiden is tot arts bevorderd de heer E. M. Melchior, van Koedijk. Zij, die zich wenschen te onderwerpen aan de in den aanstaanden zomer te houden examens ter verkrijging van akten vnn bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs iu de Engelsche en Hoogduitsche taal en lager onderwijs in de Fransche, Hoogduitsche en Engelsche talen, die tot het geven van lager en middelbaar onderwijs in de gymnastiek en lager onderwijs in de landbouwkunde en middelbaar onderwijs in de land- en tuinbouw kunde en bontteelt, en die tot het geven van middelbaar onderwijs in hand- en rechtlijnig tee kenen en de perspectief, en lager onderwijs in het handteekenen, moeten zich vóór 21 dezer bij het Departement van Binnenlandsche Zaken aan melden bij schrijven op ongezegeld papier, met nauwkeurige en duidelijke opgave van naam en woonplaats en van de begeerde akte en, voor zooveel noodig, met overlegging van de reeds verkregen akte van bekwaamheid, waaruit de wettelijke be voegdheid om het examen af te leggen of het recht op de bij de wet verleende vrijstelling van eenig deel van het onderzoek moet blijken. Zij, wier aanvragen op 21 dezer het Departement van Binnenlandsche Zaken niet hebben bereikt, kunnen onherroepelijk niet tot de examens worden toegelaten. In „De Schoolwereld" van Donderdag jl. leest men het volgende „Zooals gemeld is, heeft de Gemeenteraad van Zijpe besloten zich ten tweeden male tot den Koning te wenden met het verzoek ora vrijstelling van de verplichte schoolgeldheffing op grond van de kosteloosheid van het onderwijs der bijzondere R.-K. school aan 't Zand in de gemeente Zijpe. In een VHn daar ontvangen schrijven komt naar het Volksblad „meedeelt" o. a. het volgende voor „„Wat de schoolgeldheffing op de R. K. school betreft, die reden tot het vragen van ontheffing bestond ook toen het eerste adres werd behandeld, en nu bij de behandeling van het tweede adres is door de heer van Beusekom uitdrukkelijk verklaard, dot op de R. K. school geen schoolgeld wordt ge heven, doch dat het zeer onzeker is of dat zoo zal blijven, aangezien bij het bestuur dier school van hoogerhand wordt aangedrongen ora tot gemelde heffing over te gaan. „„Wie die „hooger hand" is, is niet gezegd, doch voor mij, en zeker ook voor u is 't geen raadselmij zou het niet verwonderen, zoo wij eerstdaags vernamen, dat er op de R. K. school aan 't Zand schoolgeld wordt geheven."" De red. van de „Schoolwereld" voegt hier nog nan toe „Dit bericht sluit zich volkomen aan bij de standvastige weigering der Regeering om aan eenige gemeente vrijstelling van de verplichting tot het heffen vnn schoolgeld te geven. De 3de alinea van art. 46 der wet is tot heden eene doode letter. Landbouw en Veeteelt. Texel. Uitgenoodigd door het bestuur der afdeeling „Texel" van de HollnndscheMaatschappij vnn Landbouw, had Donderdagavond eene bijeen komst plaats in het logement „de Lindeboom" alhier, met het oog op de iu September a. s. door de afdeeling te houden tentoonstelling van vee- en landbouwvoortbrengselen. De genoodigden werden verdeeld in twee coiu- missiën, namelijk als feestcommissie en als com missie voor de zaken, de tentoonstelling betreffende. Ten opzichte van de financiën werd besloten reeds spoedig eene lijst ter inteekening te doen rondgaan, ten einde daarnaar de te houden festivi teiten in te richten. Het denkbeeld om nan deze tentoonstelling eene verloting toe te voegen, zal in gedachten worden genomen. De werkzaamheden hiermede geëindigd zijnde, scheidde de vergadering na een woord van dank van den Voorzitter. De a. s. Zaterdag vanwege de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorder kwartier te Hoorn te houden tentoonstelling belooft zeer belangrijk te zullen worden. In den catalogus kwamen 262 inzendingen voor, waaronder 59 van wol vee, 16 van varkens, 18 van paarden, 47 van stieren, 40 van koeien, 70 van kans en 12 nummers ter opluistering. Het zal zeker overbodig zijn velen tot een bezoek op te wekken. Kerknieuws. Beroepen naar de Herv. gem. te Kortenhoef de heer P. van Willemswaard, cand. te Schoon hoven. Beroepen naar de Herv. gem. te 's Gravendeel ds. W. Bosch, pred. te Andijk. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Egmond aan Zee, door de heer Kniphuisen, candidaat. Beroepen naar de Ned. Geref. gem. te Broek op Langedijk: ds. J. Haraa Pz., pred. te Ooster- bierum.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2