Er werden toespraken gehouden, en de geschie denis der Vereeniging sedert haar oprichting werd door den secretaris breedvoerig herdacht, waarna de eerewijn aan de Zustervereenigingen werd aangeboden. Dinsdag was er een fraaie optocht door de feestvierenden, en andere hier bestaande veree- nigingen en corporatiën niet triomfwagens. Van Middag volksspelen en 's avonds concert met vuurwerk, van den heer Gal van Rotterdam. Het weder dat zich niet gunsttg liet aanzien, heeft zich gedurende de feesten goed gehouden. Er heerschte door de geheele stad een recht feestelijke stemmingalgemeen zijn vlaggen uitgestoken. Haarlem. De heer mr. Gallandat Huet alhier heeft op zijn nader adres aan den minister van Binnenl. Zaken het volgende antwoord ont vangen De minister van Binnenl. Zaken, beschikkende op een verzoek van R. H. J. Gallandat Huet, om toelichting der beschikking op. zijn klacht schrift tegen den burgemeester „geeft aan adressant te kennen, dat het onder zoek zijner ongegrond bevonden klachten en beschuldigingen tegen den burgemeester niet heeft geloopen over het door hem dien burgemeester ten laste gelegde vergaderen van den Gemeente raad met gesloten deuren, daar dit volgens art. 43 der gemeentewet ter beslissing staat van den Gemeenteraad en evenmin over het zooge naamd financieel stelsel van den burgemeester, daar zulk een stelsel geen punt van onderzoek bij de Regeering kan uitmaken en niet de bur gemeester, maar de Gemeenteraad bepaalt, welke belastingen voor de gemeente zullen worden ge heven dat wat betreft de beschuldiging van adressant, als zou de burgemeester door zijn halsstarrig weigeren gedurende een lange reeks van jaren, in weerwil van de herhaalde pogingen van de ambtenaren van 's Rijks belastingen, hebben tegengehouden, dat het personeel werd herzien, alsmede dat in de laatste jaren Haarlem niet is gebracht in eene hoogere klasse van de belasting, een ingesteld onderzoek de on waarheid daarvan aan het licht heeft gebracht." Aanbestedingen. Donderdag 10 Juli. Haarlem, 2 ure. Het gemeentebst.het maken van eene tolgaarder»- on wegwerkerswoning aan het tolhek bij de Leidsche vaart, op den hoek van de Aardenhoutslaan. Dinsdag 15 Juli. Medemblik, 2 ure. Het miDist. van Binnenl. Zaken de levering van 12000 Kg. aardappelen van 1 Aug. tot en met 31 Oct., of zooveel meer of minder, al» blijken zal noodig te zijn. Donderdag 17 Juli. Helder. Den eerstaauw. ingenieur der geniehet leveren en plaatsen van ijzeren waterreservoirs iu militaire gebouwen. Raming f 8000. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, aan het gebouw voor prov. bestuur: het bouwen van een tolhuis, ter vervanging van het bestaande, bij de Kruislaan van de Watergraafsmeer, behoorende tot de werken van den grooten weg der lste kl. n.1. Begr. f3000 aanw. 10 Juli 'sm. 11 ure. Marine en Leger. Breda. Van de adspiranten voor kadet bij de Kon. Mil. Academie alhier worden dit jaar velen afgekeurd wegens z. g. aderspatten, het gevolg van geforceerde tochten per rijwiel. Onderwijs en Examens. Alkmaar. De schoolkinderen, ten getale van 573, die den zden in de heerlijke Schoorlsche duinen het jnarlijksch schoolfeest medemaakten, hebben weder een genotrijken dag gehad. Met twee booten, door den heer C. Bosman daartoe kosteloos beschikbaar gesteld, toog men er heen, door heerlijk weder begunstigd. Te Schoorl was het natuurlijk, als altijd, een innig genot, om er in de duinen te rollen en te stoeien. Prettig werden de kinderen den ganschen middag met allerlei bezig gehouden, evengoed als de kleine, maar grage magen, zoodat de schare tegen negen uur 's avonds in de meest opgewekte stemming huiswaarts keerde. Hoogkarspel. Sedert 1 Juni is alhier de schoolgeld heffing ingevoerd. Gelukkig is zij niet zeer drukkend voor de ingezetenen, dank zij de vrijgevige toepassing der wet. Niet minder dan de helft der leerlingen bezoekt de school geheel kosteloos. Het totaal der schoolgelden over de maand Juni bedraagt slechts 11 gulden. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustr. Zondagsblad van onze courant), No. 27. De Speler. (Uit de gedenkschriften van een Gouverneur.) Russische ro man van F. M. Dostojewski. (Vervolg.) Colette de la Roche. Historisch verhaal uit de Fransche revolutie, door J. Hendrik van Balen. (Vervolg.) Pimpernelle. Naar het Fransch van L. Dourliae. (Slot.) Van alles wat. Warmenhuizen. In het koor van het kerkgebouw der hervormde gemeente alhier bestaat eene gewelfschildering van den beroemden schilder Jan van Schoorl. Deze schildering trok in hooge mate de aandacht van den commisaris des Konings in de provincie Noordholland, bij gelegenheid van een bezoek van Z. E. aan deze gemeente. Na tal van nauwgezette onderzoekingen door deskundigen van wege de regeering eu het gouver nement ingesteld, werd zij merkwaardig genoeg geacht om naar het Rijksmuseum te Amsterdam te worden overgebracht. De kerkvoogden der gemeente, daartoe door notabelen en vervolgens door het provinciaal college van toezicht op het beheer van kerkelijke goederen en fondsen- in Noordholland gemachtigd, besloten genoemd schil derwerk aan het Rijk ten geschenke aan te bieden, op voorwaarde dat de verwijdering van de schilde ring en de noodzakelijke^herstelling aan het koor van het kerkgebouw voor de kerkelijke administra- die der gemeente geene kosten met zich zouden brengen, en drukte daarbij den weusch uit, dat bij plaatsing in het Rijksmuseum de herkomst van het schilderwerk zou worden vermeld. Op die voorwaarde werd de schenking door de regee- i ring dankbaar aanvaard en eerstdaags zal dan j ook met de verwijdering een aanvang worden gemaakt, welk werk is opgedragen aau den lieer C. J. Maks, aannemer van het Rijksmuseum te Amsterdam. Het kerkgebouw der Herv. gemeente, oorspron- kelijk gewijd aan de H. Ursula, is van vrij belangrijke grootte, naar de meening van deskundigen in de I5de eeuw gebouwd, en bestond oorspronkelijk uit een middenschip, een koor en twee zijbeuken. In het begin dezer eeuw is echter de zuiderbeuk afge broken, en het koor, dat ongeveer een halve meter boven het schip der kerk verheven is, door eene houten beschietiug daarvan gescheiden. Het wordt uitsluitend gebruikt tot bergplaats. Het gewelf bestaat in het geheel uit 9 vakken, 5 boven de vijfhoekige abside, die het koor sluit, welke aan den top van het gewelf zich in eene roset vereenigen, en 4 boven het koor zelf. Meer dan 3J eeuw is de gewelfschildering daar reeds aanwezig, zooals ook in eene nchter den Alkmaar- schen almanak van het jaar 17/8 gevoegde kronyk staat „Anno 1525 wiert het choor van Warmen- huyser kerk geschilderd door den konstigen Johannis Schoorlius." De voorstellingen der gewelfschildering zijn ge nomen uit het Oude Testament en de kleeding geheel gevolgd naar den tijd waarin de schilder leefde. Het eerste vak, links van het altaar, vertoont het regenen van het manna in de woestijn. Op den voorgrond een man en eene vrouw, bezig zijnde met het inzamelen van dat voedsel in een houten tobbetje, terwijl een half naakt kindje, voor hen gezeten, zich er al vast aan vergast. Tenten en boomen en Mozes biddende op eene hoogte vullen den achtergrond. Het daaraanvolgende vak vertoont de vreugde bedrijven bij de oprichting van het gouden kalf. Op den voorgrond dansende mannen, vrouwen en kindoren. Het gouden kalf is geplaatst op een hooge, rijk versierde kolom, waarbij voor eene tent een muzikant met fluit en trom het volk tot den dans opwekt. In de verte ziet men hoornen en tenten en Mozes op den berg. Het daartegenover geplaatste schilderwerk stelt de vernietiging der Egyptenaren in dc Roode Zee voor. Eene zeer rijke, schoone compositie, met vele paarden en eene menigte krijgers, worstelende tegen den stroom. De uitdrukking van woede op het gelaat des Konings, die zijn volk aandrijft nog een laatste poging te wagen om het land te bereiken de angst van de zinkende gewapenden dit alles is zeer schoon weergegeven. Op den achtergrond ziet men de wegtrekkende Israëlieten en Mozes, zijn staf over de zee strekkende. Het laatste vak stelt de zegening van Abraham voor door Melchisedek, gelijk die in Gen. 14 wordt beschreven. Abraham ligt, rijk gekleed en door een menigte soldaten en hovelingen omringd, neer geknield voor Melchisedek, die, in bisschopsgewaad en door zijn gevolg vergezeld, naar den voorgrond treedt. De linkerhand is over Abraham uitgestrekt, terwijl hij in de rechterhand eene schenkkan houdt. Vooraan staan eenige toeschouwers en een windhond. De vijf kleinere vakken boven de abside van het koor bevatten aanschouwelijke voorstellingen van den hemel, waarheen de zielen der menschen door engelen worden gedragen, en van de hel, waar de zielen der menschen worden gekastijd door duivels. Volgens liet door deskundigen ingesteld onderzoek is alles met wasverf geschilderd en over het alge meen speelt eene geelbruine houtkleurer eene hoofdrol in. Naar kleureffect heeft de schilder blijkbaar niet gestreefd. Dé schilderijen worden geacht onder de schoonste werken, niet slechts van Schoorl, maar ook van de beste meesters zijns tijds te behooren. Bij plaatsing in het Rijksmuseum zal, volgens den wensch van kerkvoogden der Herv. gemeente alhier, de herkomst van het schilderwerk worden vermeld. Konden tot dusver slechts enkelen dit belangrijk werk genieten en bestudeeren, weldra zal het zijn gebracht binnen het bereik van alle kunstvrienden. Haarlem. Jl. Zondagmiddag heeft alhier de loting plaats gehad, regelende de beurt van optre den in de versehillendc afdeelingen van den natio- nalen zangwedstrijd van de Liedertafel „Zang en Vriendschap". De uitslag was als volgt lste afd, 1. „Wormerveers Mannenkoor" 2. „Sappho", te Hoorn 3. Oefening en Uitspanning", te Bovenkarspel4. „Purmerends Mannenkoor" 5. „Zangenot", te Haarlem6. „Orpheus", te Tiel7. „Aurora", te Arnhem; 8. „Amstels Werk man", te Amsterdam 9. Nationale Zangschool", te Amsterdam; 10. „Caecilia", te Amsterdam; 11. „Kunst na Arbeid", te Amsterdam 12. „Apollo", te Amsterdam 13. „Werkmanslust" te Krommenie 14. Nieuwe Niedorps Mannenkoor" 15, „St. Ce- cilia", te Amsterdam; 16. „Fidelio". te Utrechten 17. „Crescendo", te 's Gravenhage. 2de afd. 1. „Orpheus", tc VVinschoten 2.. „Ami- citiae", te Amsterdam; 3. „HaagschMannenkoor" 4. „Crescendo", te Haarlem; 5. „Onderlinge Oefe ning", te Amsterdam. 3de afd.: I. „Euterpc", uit Amsterdam en 2. „Caecilia" uit 's Hage. Wedstrijd in prima vista zang. lste afd. 1 „Caecilia", te Amsterdam 2. „Zanggenot", te Haarlem3. „Wormerveers Mannenkoor"4. „Orpheus", te Tiel5. „Nationale Zaugscbool", te Amsterdam6. „Aurora", te Arnhem, en 7. „Sappho", te Hoorn, 2de afd.1. „Araicitiae", te Amsterdam, en 2. „Crecendo", te Haarlem. 3de afd.1. „Cecilia", den Haag, en 2. „Euterpe", te Amsterdam. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 6 Juli, voorin. 9.30 Schagerbrag, ds. Hobus. Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 6 Juli, nam. 1.30 Burgerbrug, ds. Hobus.' - Doopsgezinde Gemeente Zondag 6 Juli, voorm. 10 uur Oudesluis, ds. W. T. J. Brouwer, pred. te Uithuizermeeden. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 6 Juli, geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg: Zondag 6 Juli, voorm. 1.30, ds. Gemser, pred. te Broek op Langedijk.. Uit onze Koloniën. In den nacht van 15 Mei jl. had het bewakings detachement te Ketapan Doewa eenig succes. Een bende Atjehers, die vermoedelijk een granaat onder de rails wilden leggen, dan wel het spoorweg-ma terieel beschadigen, werd in hun boos opzet ver hinderd, doordat men hen tijdig ontdekte. Met achterlating van 1 doode benevens 2 geweren en 1 klewang, moesten zij de vlucht nemen. Het volgende gerucht is in omloopEen prauw, van de Maladiven afkomstig en door stormweer afgedreven, kreeg gebrek aan drinkwater en ging ter Westkust van Atjeh aan wal om water in te nemen. Het gevolg was, dat de prauw werd ge plunderd, en twee der opvarenden werden vermoord de overigen brachten het vaartuig in veiligheid. Omtrent de verwonding van den ofF. van gez. van de Wal in Edi wordt het volgende gemeld. Hij was een der eersten die gewond werd hij kreeg een schot in de heup, dat langs den buik er uit kwam. Niettegestaande deze ernstige verwon ding, heeft de dokter al de gewonden verbonden en wilde, toen hij in de versterking terugkwam, niet verbonden worden, alvorens al de gewonden be hoorlijk waren verzorgd. Aan de „Penang Gazette" werd uit Edi gemeld, dat al de gewonden beterende zijn kapitein Bijle- veld is bijna geheel hersteld en dokter van de Wal doet weder dienst. Weldra zal in Groot Atjeh het korps maréchau- sces te voet worden opgerichtmen meent reeds te weten dat een deel te Kota-Rodja en een klein gedeelte daarbuiten, waarschijnlijk te Oleh-leh, zal worden gelegd. Hef korps wordt uit de inf. ge trokken en zal worden bewapend met de karabijn als de cavalerie in gebruik, doch met terugslaande bajonet, een kapmes en een kris of klewang naar keuze. Zij zullen tot onderscheiding gele opslagen op ee mouwen en gele patjes op den kraag dragen het korps zal worden geadministreerd evenals eene compagnie van het leger. Uit Atjeh bericht men aan de „Jnva-bodc" In den nacht van den 16den Mei had teSiroen een op schildwacht staande fuselier, wellicht door al te groote waakzaamheid, het ongeluk, een zijner kameraden in volle borst te treffen. Het schijnt dat de getroffene zich voor dienst buiten de benting had begeven en juist op het 00- genblik dat hij den schildwacht wilde waarschuwen, getroffen werd. De ongelukkige heeft de toedracht der zaak zelf kunnen verhalen, doch verkeert in levensgevaarlijken toestaud Buitenland. Engeland. De correspondent van de „Times" te Brussel antwoordt op het ingezonden stuk van Graaf Van Bijlandt in de „Times". De correspondent beweert, dat het verzet der Nederlandsche regeering alleen het gevolg is van den invloed van eenige groote handelshuizen, die belang hebben bij den handel in West-Afrika, Na een uitval tegen de koloniale staatkunde der Nederlandsche regeering, beweert de corre spondent, dat het verzet van Holland toch niet zal helpen, daar men den vooruitgaanden Congo- staat niet te gronde zal richten, ter wille van de beurzen van een paar Nederlandsche koop lieden. Ook in een hoofdartikel bespreekt de „Times" het schrijven van Graaf Van Bijlandt. Het blad betoogt dat het den gezant niet is gelukt de handelwijze der Nederlandsche regee ring in een gunstiger licht te stellen. Als mogendheid, die de regeering uitoefent en ver antwoordelijkheid draagt, neemt Nederland in Afrika een zeer ondergeschikte plaats in. De Nederlanders drijven handel op grondgebied, waarvoor anderen de verantwoordelijkgeid dragen en maken aanzienlijke winsten uit hun handels factorijen, hetgeen mogelijk is door het geregeld bestuur, waarvoor anderen zorg dragen. Wel is waar bepaalt de Berlijnsche Congo- akte dat in de eerste 20 jaren geen invoerrechten in het Congo-gebied zullen geheven worden, maar nu zijn onvoorziene omstandigheden tusschen beide gekomen. De Nederlandsche regeering eischt echter als Shylock haar pond vleesch. Een quaestie van beginselen is niet in het spel, want, wanneer het haar gelegen komt, heft de Nederlandsche regeering ook zelve invoerrechten in haar koloniën. De „Times" gelooft echter niet, dat de hou ding der Nederlandsche regeering invloed kan oefenen op de besluiten der conferentie. Immers, elke Staat is meester in zijn eigen koloniale bezitting en kan invoerrechten heffen, ook indien de Nederlansche regeering niet van meening verandert. De overige ochtendbladen onthouden zich van een bespreking van het besluit der Neder landsche regeering. Duitschland. Het gerucht, dat majoor Wisstnann zijn ontslag vraagt als rijkscommissaris, wordt bevestigd. Hij moet niet tevreden zijn met den post, die hem in Oost-Afrika wordt aangeboden. Frankrijk. De „XIX Siècle" deelt mede, dat de Russische gezant te Parijs bericht heeft ontvangen, dat te Sofia ernstige ongeregeldheden zijn uitgebroken. Noorwegen. Keizer Wilhelm is te Christi- tiania met veel gejuich ontvangen. 60 stoomboo- ten en een groot aantal zeilschepen voeren het Duitsche eskader te gemoet en geleidden dit naar de haven. Ook Koning Oscar stoomde zijn gast te gemoet en begroette den Duitschen Keizer aan boord van de „Hohenzollern". Na het feestmaal ten hove vertoonden beide Vorsten zich op het balkon van het paleis, waar zij door de talrijke volksmenigte met luide toejuichingen werden begroet. Italië. Uit Milaan wordt gemeld, dat daar de diphtheritis epidemisch heerscht en zich talrijke gevallen van typheuze koortsen hebben voorgedaan. Spanje. Volgens de laatste berichten uit Valencia zijn weer twee choleragevallen voor gekomen te Deliopia en eenige gevallen in de omstreken van Ganda. De ministerieele crisis is uitgebroken. Sagasta en de andere ministers hebben hun ontslag ingediend, dat door de koningin-regentes is aangenomen. Deze laatste zal onmiddelijk verschillende personen raadplegen, voor de samenstelling van een nieuw kabinet. Het besluit tot aftreding is jl. Donderdag voorgelezen in de Kamer van afgevaardigden, welke daarop hare zittingen schorste. Men spreekt van een ministerie-Canovas. Te Eernal, heeft het volk de belastingkantoren aangevallen en in brand gestoken. De burger wacht herstelde de orde. Transvaal. De bladen berichten, dat een troep gewapende mannen, meest boeren, naar Matabeleland is opgetrokken met het doel goud te zoeken, dat daar in even rijke bedingen zou zijn als in Kaapland. Algemeen wordt geloofd, dat de bezetting der nieuwe velden niet zonder bloedvergieten zal geschieden. Gemengd nieuws. Amsterdam. Omstreeks elf uren jl. Zondagavond in de Lepelstraat alhier, hield een tentwagentje, bespannen met éen paard, daar stil. Twee meisjes werden aangesproken door twee onbekende, opgeschoten jongens, die haar verzochten mede te rijden. Op haar weigerend antwoord werden zij opgenomen en in het rijtuig gedragen en daarna onder het voortrijden met geweld op onzedelijke wijze aangegrepen en door de in het rijtuig zittenden vastgehouden en mis handeld. Door haar aanhoudend schreeuwen, hetgeen de aandacht van het publiek trok, werden zij aan de Doklaan uit het rijtuig gelaten, waar na de aanranders zich met het rijtuig verwijder den. Vijf personen, waaronder twee militairen zijn, als verdachte daders van dit feit gearresteerd. Ook een 20 jarig meisje is, terwijl zij op den hoek van de Pontanus- en Wagenaarstraten stond, in den tentwagen, waarin 8 personen zaten, ge dragen, waarna zij op onbetamelijke wijze is aangegrepen. Het gelukte haar echter uit het rijtuig te springen, waarbij zij zich bezeerde. Parijs. Eyraud heeft jl. Woensdag voor den rechter van instructie alhier bekend, dat hij de moordenaar van den deurwaarder GoufFé is. De verklaringen van Gabrielle Bompard zijn waar. Hij pleegde den moord en Gabrielle hielp hem, den doode in den koffer stoppen. Hij was te zeer ontroerd om bijzonderheden mede te deelen. Het leven in aanhoudende angst voor gevan genneming, zoo verklaarde hij, begon hem zoo ondragelijk te worden, dat hij, als men hem niet gevat had, zich weldra in handen van het gerecht gesteld zou hebben. New-York. De Holland Society alhier heeft voor eenigen tijd besloten aan gebouwen of op plaatsen van historische beteekenis gedenk- steenen te doen plaatsen. Eene commissie, onder presidum van den heer Alex. T. Van Nest, heeft daartoe een onderzoek ingesteld, dat nog steeds wordt voortgezet met het doel om over de stich ters van Nieuw-Amsterdam en over de karakte ristieke overblijfselen van de „oude-stad", het oorspronkelijk Hollandsche gedeelte van New- York, meer licht te doen opgaan. In afleveringen zal de heer Van Nest de re sultaten van zijn onderzoek en 't werk der com missie in het licht geven. Reeds twee dier af leveringen, in groot 40., op oud Hollandsch papier, in losse vellen met smaak gedrukt en met oranje-satijnlint bijeengehouden, zijn ver schenen en geven een interessante beschrijving, met afbeeldingen van een 8-tal historische ge bouwen en andere merkwaardigheden uit den tijd der vestiging van de eerste Hollandsche kolonisten in de Nieuwe wereld. De gedenkstee- nen, door de Holland Society bij die gebou wen en plaatsen aangebracht, zijn in het merk waardig geschrift afgedrukt. Men vindt zulk een herinneringsplaat sedert Maart jl. bij voorbeeld op de plek, waar de eerste blanken op het eiland Manhattan hun hutten bouwdenhet was kapt. Adriaan Blok van de Tiger, die, toen zijn schip was verbrand (Nov. 1613), vier hutten voor zich en zijn bemanning opsloeg. Hij bouwde daar toen ook het eerste schip („de Rettless"), dat door Europeanen in Amerika is gemaakt. Verder zijn aan het oude fort Amsterdamaan het eerste Hollandsche tooneelgebouw, (later het Stadhuis van New-York)op de Plek, waar de eerste uit Holland door Gouv. Petress Stuy- vesant in 1694 overgebrachte pereboom, die 200 jaren lang vruchten droeg, werd geplant aan het eerste beursgebouw, in Broad-street aan de Middle Dutcn Churck (de eerste in 1727 gebouwde Hollandsche kerk, later Post kantoor) aan de oude door Etiene De Lancey opgerichtte Fraunces Tavern, het eerste koffie huis, in 1762 geopend; en aan de De Laucey's huis, later het City-Hotel, gedenksteenen geplaatst. Het werk van den heer Van Nest is niet slechts voor de Amerikanen, maar ook voor velen onzer landgenooten, die in de geschiedenis van de Hollandsche vestiging in de Nieuwe Wereld belangstellen, een rijke bron van studie en een interessante lectuur. New-York. Alhier werd door een Eng. schip de Spaansche matroos Rodriguez aan wal gébracht, die acht jaren als schipbreukeling op een klein, onbewoond en hoogst zelden door zeevarenden bezocht eiland, in de nabijheid van Santa Cruz, had doorgebracht. In het begin twijfelde men aan de waarheid van hetgeen de man vertelde, maar een ingesteld onderzoek toonde aan dat hij werkelijk tot de equipage van een schip had behoord, dat acht jaren geleden was vergaan. Rodriguez, die op verzoek zijner „weduwe", die voor de tweede maal in het huwelijk trad, dood is verklaard, heeft thans van verscheiden zijden aanvragen gekregen om zijne lotgevallen in een boek te beschrijven. De schipbreukeling, die verklaart nooit iets van Robinson te hebben gehoord en dan ook niet lezen kan, vertelt nagenoeg dezelfde zaken als zijn beroemden voorganger, wiens geschiedenis zoo overbekend is. Ook hij heeft in een grot gewoond, terwijl hij zich met het vangen van vogels en visschen onledig hield. Toen hij ge vonden werd, was hij ziek en zonder de hulp van Engelsche matrozen zou hij waarschijnlijk zijn gestorven.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2