Amsterdam? Bij het vernemen van de ge lukkige en spoedige redding van de opvarenden van het gezonken stoomschip „Prins Frederik" zal bij velen de wensch zijn opgekomen, eenige nadere bijzonderheden te weten omtrent de in richting van het dezer dagen zoo vaak genoem de „Duinkerstoestel", waaraan, behalve aan de niet genoeg te prijzen orde en tucht, welke het personeel van de Maatschappij „Nederland" geleerd hebben in geval van nood voor zichzelf te handelen, het behoud van zooveel menschen- levens is te danken. De toestel waarvoor de Heer F. A. L. de Gruyter alhier in de verschillende landen octrooi heeft genomen is zeer eenvoudig. Een gewone spanschroef met naar boven en naar onder een linkschen en een rechtschen draad, in het midden van een dwarsstang voorzien, ver bindt de sloep met de takels, bestemd tot het vieren, hetgeen later uit de sloep zelve geschiedt welke aan de davits zijn opgehangen. Zoodra de alarmklok luidt, zijn de paar slagen, waarmede de schroef omgedraaid wordt, voldoende om de sloep (welke, gelijk men weet, in vier klampen „zeevast" rust) te lichten. De beide klampen aan de zeezijde vallen dan om en niets verhindert nu de davits te draaien en de sloep buiten boord te brengen. De spanschroef met de cylinders, waarin ze draait, alsmede het takel, zijn zoo ingericht, dat een onkundige, als deze in verkeerde richting draait, dit dadelijk gewaar wordt Het is hem n.1. niet mogelijk de cylinders van elkander te verwijderen, wel hen naar elkaar toe te brengen, m. a. w.hij kan de schroef alleen in die rich ting draaien, waarbij de sloep omhoog gaat. Behalve dat zij alleen werkt in goede richting, is de inrichting van de schroef nog zoo, dat zij niet kan worden stukgedraaid. (N. v. d. D.) Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. Maandag 14 Juli. Alkmaar. 11 's nam. In DiligentiaInboedel. St. Maarten N.H. 12 nam. Bij P. de "WitHuis Groenveld, gr. 13 A. Maandag 21 Juli. Texel. Notaris Coninck WestenbergDe tienden van alle te veld staande zaadgewassen en veldvrucliten, welke dit jaar alhisr zullen worden ingeoogst. Aanbestedingen. Dinsdag 15 Juli. Medemblik, 2 ure. Het minist. van Binnenl. Zaken de levering van 12000 Kg. aardappelen van 1 Aug. tol en met 31 Oct., of zooveel meer of minder, als blijken zal noodig te zijn. Donderdag 17 Juli. Helder. Den eerslaanw. ingenieur der genie: het leveren en plaatsen van ijzeren waterreservoirs iu militaire gebouwen. Raming f 8000. Haarlem, 11 ure. Het miuisterie van waterstaat, handel en nij verheid, aan het gebouw voor prov. bestuurhet bouwen van een tolhuis, ter vervanging van het bestaande, bij de Krnislaan van de Watergraafsmeer, behoorende tot de werken van den grooten weg der 1ste kl. n.1. Begr. f3000. Maandag 21 Juli. Texel. Het Waterschapsbestuur der 30 Gem. polders Het leveren van 550 kub. M. middelsoort grind en 150 kub. M. van de groote als kipcieren en 60 last stortsteen, zwaar 200 tot 400 kilo. Donderdag 24 Juli. Haarlem. 11 ure. Het ministerie van Waterstaat, han del en nijverheid, aan het gebouw van het prov. best.de levering van steenkolen ten behoeve van den stoomwater molen te Schcllingwoude, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Afloop van Aanbestedingen. Zaterdag, 5 Jnli. Schagen. Timmerwerk, vier biljettenC. Visser, f517; P. Honijk, 450; C. N. Vlaming f434 en D. Kra mer f422. Schilderwerk, 2 biljetten: A. Bakker f74.66 en T. Vader f51.50. Alkmaar. Het verbouwen van het R.-K. Weeshuis, raming f 12 700. Acht biljetten ingeleverd De hoogste inschrijving was die van den heer V. F. Brann, te Bever wijk, voor f 17-690, de laagste die van den heer W. Vas- binder, alhier, voor f 12.521, aauwienhet werk is gegand. Marine en Leger. De luit. ter zee der lste kl. B. de Groot wordt met 16 Augustus a. s. op non-activiteit gesteld, en als lste officier aan boord van Zr. Ms. schroef- stoomschip ,/Van Galen" vervangen door den luit. ter zee ste kl. H. van den Pauvert. Voorts wordt met 1 Sept. a. s. de luit. ter zee lste W. A. Mouton geplaatst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier. verren bloedverwant, met wien Baumgartner geldzaken dreef geldzaken, die Edwina eveneens wantrouwen inboezemden. De nicht wist, dat mijnbeer von West komen zou; zij was er geheel verrukt over en zij wist het zoo aan te leggen, dat ieder alleen over hem sprak. Tevergeefs zocht Edwina liet op een ander gesprek te brengen ieder verwachtte slechts mijnheervon West. Edwina's vader vuurde de geestdrift voor den salondicliter aan, verhaalde van zijn stoute tochten en toonde openlijk dat hij trotsch was op zijne vriendschap. Haar broeder hoorde gewillig toe en zoo bleef haar niet anders over dan zich er in te schikken. Het werd laat en het scheen wel alsof de belangwekkende man hen zou teleur stellen; eene soort van ontevredenheid begon zich reeds van het gezelschap meester te maken. Daar meldde de bediende eensklaps den verwachtte aan. Edwina kon niet weten hoe het hart van den binnentredenden gast geklopt liad van het oogenblik, toen hij het huis naderde, waarop het groote firma-bord pronkte: E. Baumgartner K. K. Hof- en Universiteits boekhandel. Siegmund ware bijna terug gekeerd, maar ten slotte lachte hij zichzelf uit. Werkelijk, zijn zenuwen hadden geleden, hij was een dwaas! Een meisje, zooals alle andere meisjes, alleen een beetje vinniger! Een prikkel te meer. Hij wilde haar voor zich winnen, zooals hij zoovele anderen ge wonnen had. En als zeker van de over winning trad hij de vreemde kring binnen. (Wordt vervolgd.) De rammonitor 2de kl. „Panter", comm. de i kapt.-luit. ter zee H. R. J. J. Thorbecke en het schroefstoomschip „Sommelsdijk", comm. dekapt.- luit. ter zee H. G. Van Steijn, zijn gisterenmorgen van Hellevoetsluis naar den Nieuwen Waterweg vertrokken de eerste bodem door het Yoornsche kanaal, de laatste buitenom. Bij gunstige gelegen heid zullen beide de reis naar hier door de Noordzee vervolgen. Zr. Ms. sehrocfstoomschip „Java", commandant de kapt.-luit. ter zee Snoek is, naar de „N. Rott. Crt." verneemt, naar de Z.W.kust van Nieuw-Guiuea gedirigeerd, met een detachement militairen van het garnizoen van Ternate, naar aanleiding van een geval van zeeroof op een vaartuig onder Britsche vlag. De benoemde off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht G. A. J. van der Sande, arts, wordt met 1 Aug. geplaatst bij het Marine-hospitaal alhier. Op hare reis van Dordrecht naar Hellevoetsluis is de grootmodel torpedoboot „Cijcloop", comm. luit. ter zee lste kl. F. M. Van Gelsdorp, gisterenraid- dag op de Oude Maas aan den grond gevaren en blijven zitten. Bij beschikking van den minister van Marine zijn, met ingang van 1 Sept. a. s., benoemd tot adelborst 3de kl. bij het Koniuk Instituut voor de Marine alhier, de jongelieden zooals zij hieronder naar de rangschikking hunner kundigheden vermeld zijn a. voor den zeedienst: J. S. Seret, C. J. J. Beijnen, F. H. Staverman, K. F. Koch, P. Lagaav, J. F. Friderichs) E. M. J. Chevalier, H. Van der Sande, J. C. J. Romswinckel, A. L. Boeser, D. M. O. De Roo van Alderwerelt, G. H. J. Hoogh- winkel, A. E. Thierens, J. C. F. Hooykaas, jhr. P. A. Prins, F. A. De Koning, C. M. Schaetfer, J. A. Wichers Hoeth, H. B. L. Braam, J. C. De Koek van Leeuwen, G. C. M. Kolft', A. F. liansen, O. Van Slooten, H. L. A. M. Camp, jhr. H. K. B. Rendorp, L. Kloos, H. J. Pek, A: M. Kan, J. T. C. Van Schreven, J. E. Van Hoogenhuyze. b. voor de mariniersW. J. Bernelot Mocns, J. W. A. Cassa, J. G. Gruschke. Bij de zeemacht is in gebruik genomen h'et nieuwe seinboek, samengesteld, ingevolge opdracht veu den minister van Marine, door de heeren J. C. Commijs, kapt. ter zee, W. J. P. van Waning, kapt.-luit ter zee en C. Vreede, luit. ter zee lste kl. Aan de firma Fried. Krupp, te Essen, is door het Departement van Marine de levering opgedra gen van 20,000 puntgranaten, gewone van 3.7 c.M. en 10,000 stalen puntkogels, eveneens van 3.7 c.M. Departement van Marine in Oost-Indïö. Benoemd tot 2den machinist bij de gouverneraents- Marine, de machinist-leerling lste kl. J. B. Schweitz bij den dienst van het loodswezen te Soerabaja tot loods 3de kl. de kulploods Ch. L. R. Gallert. Overgeplaatst: uit de rolle „Batavia" in die van Zr. Ms. stoomschip „Bali", de luit. ter zee 2de kl. P. van den Broekeuit de rolle Gedeh in die van Zr. Ms. stoomschip „Batavia", de luit. ter zee 2de kl. J. A. van Zadelhoft'. Opgedragende betrekking van oudste officier aan boord van Zr. Ms. stoomschip „Batavia", aan den luit. ter zee 2de kl. E. Planten. Bij de Marine zullen proeven genomen worden met revolvers, stelsel Chamelot-Delvigne, welke bij de landmacht in gebruik zijn. De luit.-kolonel P. A. Scheltus, comm. van het detachement 4de reg. vest. te 'sHage, sedert 2 Juni-jl. belast met de leidiug der schietoefeningen te Den Helder, wordt op den I2de a. s. van die functie ontheven en keert alsdan naar de residentie terug. In verband met den uitslag van de onlangs bij den artillerie-cursus gehouden overgangsexamens worden met ingang van 1 October a. s. geplaatst in het 2de studiejaarde volonlairs-korporaal Schuurman, Couvée, Pfeiffer, Rolandus, Ilagedoorn, Van Maanen, Bakker, Groen en Polvliet in het 3de studiejaarde volontairs-sergeant Haanebeek, Schaap, De Waal, Verboeff, Juugeling, De Klerck, Kooiman, Boldingh, De Kreuk, Eysten en Snijders. Een volontair-sergeant zal andermaal de lessen van het 2de studiejaar volgen, terwijl aan twee volontairs-sergeant van dat studiejaar de gelegenheid wordt gegeven alsnog vóór den aanvang van den nieuwen cursus het overgangs-examen naar het 3de studiejaar af te leggen. Van de 14de groep adspirant-cadetten zijn op 8 dezer van de 12 opgekomenen wederom 3 genees kundig afgekeurd. Van de 166, die voor het mondeling examen opkwamen, zijn reeds 37 geneeskundig afgekeurd. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit van 5 dezer is benoemd tot directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Roermond de heer A. van Riel, thans in gelijke betrekking te Enkhuizen. Onderwijs en Examens. Helder. Naar wij vernemen zal eerstdaags in de Bouwzaal alhier, op initiatief van de Regeering, eene vergadering worden belegd, waarin de heer Molkenboer den onderwijzers zal voorlichten, omtrent het te geven onderwijs in het handteekenen op de lagere scholen. Sint-Pankras. De minister van binnen- landsche zaken heeft bij schrijven van i Juli namens Z. M. den Koning aan den gemeente raad bericht, dat op zijn verzoek om vrijstelling van schoolgeldheffing afwijzend is beschikt. Ook bij den Raad der gemeente Zuidschar- woude is eene afwijzende beschikking op gelijk verzoek ingekomen. Landbouw en Veeteelt. Texel, 9 Juli. Is de gesteldheid van den bodem van dit eiland van dien aard, dat gedu rende den zomer veel regen voor een voordee- ligen groei gewenscht is, thans valt er zooveel water, dat men naar droogte begint te verlangen. Vele der laag gelegen hooilanden staan onder water, zoodat men het hooi er niet af kan halen en wanneer het water straks wegraakt, deugt dit hooi voor voeder niet meer en kan het alleen als strooisel in de stallen gebruikt worden, 't Is erg jammer, want bij goed weder zou er een flinke voorraad best hooi geteeld wordendoch wanneer het natte weder nog eenigen tijd aan houdt, zal de kwaliteit veel te wenschen over laten, terwijl het gevaar voor brand daardoor toeneemt. Anna Paulowna. Dat het landbouwbe drijf vooral de laatste weken een donkere scha duwzijde heeft, zal een ieder beseffen, die weet dat vooral de landbouwer afhankelijk is van weer en wind. Was de langdurige kou en droogte voor vele producten zeer nadeelig, het natte en onaangename weer der laatste dagen voorspelt den landbouwer ook weinig goeds. Vlas en hooi vooral hebben het kwaad te verantwoorden. Gelukkig hij, die van het vele hooi van verleden jaar heeft overgehouden, maar niet allen hebben nog voorraad. Ook in naburige polders, waar meer weiland is dan hier, zijn vele H.A. totaal bedorven. En wat de graanoogst geven zal? Waarschijnlijk ook een matig beschot. Thans zijn alle korreltjes gezwollen door het vele water, wat later, wanneer de drooge tijd eenmaal zal aangebroken zijn, tengevolge zal hebben, dat kwaliteit en wicht tegenvallen. Ook liggen enkele zware stukken plat geregend. De aardappelen, die veel beloofden, beginnen onder de vroegere soorten ook reeds sporen van ziekte te vertoonen. Gelukkig dat het tusschen de buien nog al dik wijls koel is, daar anders nog veel meer beder ven zou. "Wieringerwaard. De Vereeniging tot ont wikkeling van het paardenras alhier, zal op Dinsdag 15 Juli a. s. eene tentoonstelling houden van merrien, ruins en hengsten, geboren in 1887 en 1888 en afstammende van den hengst „Nor man II." Voor twee- en driejarige paarden worden prij zen uitgeloofd van f20, f 10 en f5. De keuring heeft plaats 's morgens 9 uur, ter wijl de tentoonstelling duurt van n1£ uur. Leden der Vereeniging hebben vrijen toegang, niet-leden betalen 25 cent entree. Kunst- en Letternieuws. Bij de Erven Loosjes is verschenen No. 1 van een „Weekblad voor Bloembollencultuur", or gaan van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 13 Juli, nam. 1.30, Schagerbrug, ds. Pareau (doop). Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 13 Juli, voorm. 9.30, Burgerbrug, ds. Pareau. Doopsgezinde Gemeente Zondag 13 Juli, voorm. 9.30, Zuid-Zijpe, ds. v. Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 13 Juli, voorm. 9 uur, St. Maarten, ds. Mühring. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 13 Juli, voorm. 9.30, ds. Jelgersma, predikant te Schoorl. Noord- en Zuidzijpe. 6 Juli ds. Hobus, Schagerbrug voorm., Burger- brug nam. 13 Juli ds. Pareau, Schagerbrug nam., Burger- brug voorm. 20 Juli ds. Mühring, Oudesluis voorm., St. Maartensbrug nam. 27 Juli ds. Bommezijn, Oudesluis nam., St. Maartensbrug voorm. Huisduinen. 13 Juli ds. Bommezijn, Huisduinen voorm. 27 Juli ds. Fetter, Huisduinen voorm. Wieringen. 6 Juli ds. Mühring, Hipp. v., de Oev. nam. 13 Juli ds. Fetter, Oostl. v., Hipp. nam. 20 Juli ds. te Gerapt, Westl. v., de Oev. nam. 27 Juli ds. Hobus, Oostl. v., Hipp. nam. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Alkmaar W. C. Boers, en tot iel. te Grootebroek A. A. W. Waterreus, thans te Hoog woud. Texel. Monsigneur Bottemanne, bisschop van Haarlem, wordt hedenavond op het eiland verwacht. Tot eene waardige ontvangst van Z.Eerw., zijn bij de Katholieke gemeente alhier vele toebereidselen gemaakt. Uit onze Koloniën. De „Javasche Crt." van 3 Juni publiceert het volgend bericht uit Flores Zekere Angga Molo, die genoemd wordt als de invloedrijkste persoon onder de bewoners van Eko- feto, Wolo-wio en vele andere kampongs in Roka, deed door tusschenkomst van eenige personen uit Teno (Manggarai) aan den Resident om een samen komst verzoeken. Dit werd hem toegestaan, doch vertoonde zich niet persoonlijk en deed slechts het aanbod tot levering van den karbouw als schade vergoeding tevens boete voor den in het vorige jaar op de tin-commissie gepleegden aanval. De gebezigde tusschenpersonen zagen op hun tocht vele randjoe's en waarschuwden de troepen tegen een voorgenomen aauval van een groot aantal vijanden in den nacht van 23 op 24 Mei. Werke lijk had een patrouille, onder commando van kapitein Van Baarda, die belast was met het banen van een weg, bij het verlaten van het op 10 a 12 palen van liet strand verwijderd bivak, op laatst genoemden datum een aanval te doorstaan van pl. m. 50 gewapenden uit Eko-feto, waarop door haar vuur gegeven werd. Zes a acht vijanden vielen, terwijl onzerzijds geen verliezen werden geleden de vijand tooude zich zeer dapper. De weg van het strand naar het binnenland was uiterst bezwarendsteile en diepe ravijnen vorderen buitengewone inspanuing. Met het oog op de drukkende wacht- en transport diensten vroeg de colonne-commandant de over komst van de te Makassar beschikbaar gehouden 50 man reservetroepen met kader en vermeerde ring van het aantal dwangarbeiders, waartoe door het Legerbestuur reeds de noodige bevelen zijn verstrekt. In den nacht van 25 op 26 Mei rukte de hoofdmacht in de richting van Eko-feto op. De gezondheidstoestand was goed en algemeen wer- den de berichten omtrent de aanwezigheid van tin in het vijandig gebied bevestigd. Uit Medan werd 6 Juni aan de „Javabode" geseind „Generaal Van Teijn is naar Edi vertrokken volgens hier ontvangen bericht zijn onze troepen aldaar met den vijand slaags geweest en hebben zij drie bentings genomen. Overste Helderman is naar Kota-radja teruggegaau, en de generaal is op Edi gebleven." Het 6de bataljon infanterie te Magelang neemt aan de expeditie naar Edi deel. De namen der daarbij geplaatste officieren zijn Majoor Halewijn. Kapiteins Otken, Groeneveld, Kramer en Boissevain, lste Luitenants: Van Griet- huijzen, De Beyer, Labotz, Glerim, Van Gaaien en J. M. M. Ten Beek. 2de Luitenants De Bont, Swart, Jackson, Bloem, Mecke, Kilian en Rippeng. Kapitein van den generalen stafKoster. Buit te war tiermeester Julius. De kapitein der genie J. C. H. Fischer van den geniedienst in de 2de mil. afdeeling op Java, te Willem I, is overgeplaatst Magelang. De officier van gezondheid 2de klasse W. J. II. Timmerman, van den geneeskundigen dienst in de lste mil. afdeeling op Java te Batavia, is overge plaatst bij den geneeskundigen dienst in de 3de mil. afdeeling op Java te Soerabaja. De „Javabode" meldt, dat, aangezien de Gouver neur van Atjeh de tegenwoordige blokkade wel voldoende acht voor het tegengaan van den invoer op groote schaal, doch niet voor het beletten van het binnenkomen van kleinere hoeveelheden van wapens en ammunitie, de leger-commandant heeft voorgesteld om kleine zestienmijlsvaart stoomers aan te schaffen, die tusschen de oorlogsschepen en den wal de blokkadebrekers opsporen en nazetten en aan de kust hier en daar posten oprichten. De raad van Indië was tegen het voorstel, als zijnde te kostbaar. Het Bat. „Handbld." meldt, dat 25 man onder een luitenant zijn aangewezen om aan boord van een oorlogsschip aun de maritieme en militaire demonstratie tegen Nieuw-Guinea kracht bij tezetten. Uit Salatiga schrijft men onder datum van 2 Juni aan de „Loc". Hedenmorgen te 7 uren had in het militaire hospitaal alhier een treurig feit plaats. De sergt.- ziekenvader M., die op het bureau bezig was het dagclijksch rapport te schrijven, werd onverwachts van achteren aangerand door een soldaat-ziekenop passer en met een dolkmes eene diepe wond in den hals toegebracht, zoodat de sergt. inecr dood dan levend in het hospitaal moest worden opgenomen. Ofschoon dadelijk geneeskundige hulp tegenwoordig was en de zieke werd verbonden, vreest men voor zijn behoud. De oppasser, die inmiddels het hazenpad had gekozen, is door een patroulle ach terhaald en in voorloopig arrest gebracht. Wat aanleiding heeft gegeveu tot deze misdaad, is nog onbekend. Buitenland. België. De buitengewone zitting der Kamers is jl. Dinsdag geopend. De Senaat herkoos met kleine wijziging zijn vroeger bureau. De Kamer benoemde gisteren haar bureau en wacht dan de indiening van het wetsontwerp om den Congostaat financieel te hulp te komen. Dit wetsontwerp wijst op de eventueele overne ming van den Congostaat door België. Engeland. Jl. Maandagavond om 8 uur kwam te Londen een talrijke menigte voor het centrale politiebureau bijeen, zoodat het verkeer weldra gestremd was. Biljetten werden rondge deeld, waarin de menschen werden uitgenoodigd tot bijwoning eener volksbijeenkomst, die 's avonds om tien uur zou worden gehouden. De op roeping eindigde met de woordenleve de sociale omwentelingDe menigte zong de Mar- seillaise. De bereden politie trachtte te vergeefs de straat schoon te vegen. Vele personen werden in hechtenis genomen en eenigen gewond. Een detachement cavalerie moest worden ontboden 0111 den prins van Wales na het einde van de operavoorstelling te begeleiden. De ongeregeldheden, welke werden veroor zaakt door de houding der politieagenten, duurden nog tot diep in den nacht. De rust was eerst om twee uur volkomen hersteld. Een hevige regen hielp toen de bereden agenten en de cava lerie, die de betoogers geheel uiteen dreven. Toen het standje het hevigst was en de trouw gebleven agenten hun plicht deden, bestookten de anderen hen uit de ramen van het politie bureau met projectielen van allerlei aard. De weerspannige agenten zonden den minister van binnenlandsche zaken een ultimatum, waarin zij met een algemeene werkstaking dreigen, indien hunne eischen niet worden ingewilligd. De menigte heeft veel schade aangericht aan de huizen in de nabijheid van de plaats, waar de standjes plaats hadden. De minister van Binnenl. Zaken, Matthews, deelt mede, dat de berichten uit alle kanten van Londen gunstig luiden. Nergens weigeren de politieagenten den arbeid. In Bouwstreet kwamen jl. Dinsdag weer eenige ongeregeldheden voor. Er ontstonden eenige op loopjes, waarbij drie personen in hechtenis wer den genomen. De bereden politieagenten slaagden er in de menigte uiteen te drijven. De beweging onder de postbeambten tot het verkrijgen der verlangde verbetering neemt toe. Veertig leden der Vereeniging (welke de werk staking leidt) verwijderden jl. Dinsdag met geweld zeventig niet-leden der algemeene Vereeniging uit den postpakketdienst. Drie honderd bestellers van het hoofdpostkantoor staakten den arbeid, maar hervatten dezen later weder. Lord Compton is als bemiddelaar opgetreden tusschen de minister Raikes en de telegraaf be ambten. Duitschland. In een dertigtal extra-treinen zijn te Berlijn van alle kanten een groot aantal vreemdelingen aangekomen, die deel nemen aan het internationale schuttersfeest. Aan alle stations werden de gasten feestelijk ontvangen en in het stadhuis werden zij door den burge meester von Forckenbeck verwelkomd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2