Amsterdam. Als het „N. v. d. D" goed is ingelicht, bestaat bij H. M. de Koningin het voor nemen in den loop der volgende week om trent den dag is nog niets met zekerheid be paald met het Prinsesje een bezoek aan de hoofdstad te brengen, bij welke gelegenheid eenige merkwaardigheden, vooral ook op het gebied van kunst en industrie, bezichtigd zullen worden. Volgens een later bericht is het aangekondigde bezoek bepaald op Dinsdag a. s. Amsterdam. De f 50,000 uit de premie- leening bij de trekking op 15 dezer, zijn ge wonnen door een dienstmeisje hier ter stede. Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. Maandag 21 Juli. Texel. Notaris Coninck Westenberg: De tienden van alle te veld staande zaadgewassen en veld vrachten, welke dit jaar alhier zullen worden ingeoogst. Alkmaar. 7 nam. Hij OldenbursHuis met smederij aan den achterweg, gr. 0.1.14; hnis ald. Woensdag 23 Juli. Alkmaar, 7 nam. In de PoolWinkelhuis en tuin ged. L. Nieuws sloot, gr. 0.1.77; woonhuis Hoogstr.huis aan de Heul, 2 huizen, Aschstraat. Grosthuizen, 10 v.m. Inboedel van wijlen mejuflr. wed. D. Schnijtemnker Kz., Paarden, Rijtuigen, enz. Aanbestedingen. Maandag 21 Juli. Texel. Het Waterschapsbestuur der 30 Gem. polders liet leveren van 550 kub. M. middelsoort grind en 130 kub. M. van de grootte als kipeieren en 60 last stortstecn, zwaar 200 tot 400 kilo. Haarlem, 1.30 ure. Dijkgraaf en heemraden van den Haarlemmermeerpolder, ter Polder secretarie op den Jans- weg1. het bon wen van ecne brug over de Ringvaart bij Halfweg; 2. het onderhoud van gebouwen en Bruggen over 1890 en de eerste drie maanden van 1891. Donderdag 24 Juli. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van Waterstaat, han del en nijverheid, aan het gebouw van het prov. best.: de levering van steenkolen ten behoeve van dem stoomwater- molen te Schellingwonde, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Marine en Leger. Hoorn. De volledige uitslag van den schietwedstrijd van den N.-H. Schuttersbond, gehouden op 13, 14 en 15 Juli is als volgt Korpswedstrijd1ste prijs „Claudius Civilis" 2de pr. Kon. Stud. Schietvereeniging3de pr. „Neerland's Burgerwacht", alle te Amsterdam. Medailles als hoogste korpsschutter werden be haald door de h.h.D. E. Wolff z. v., J. H. de Wilde z. v., H. Sillem z., N. Ypma z., J. Ch. Klinkenberg z., P. van Dijk z., J. H. Schwietert b., W. F. van Nisius b. Dagelijksche preraiën voor de hoogste serie van 5 schoten op de vrije banen werden behaald door de hh. (13 Juli) H. W. Meursing Wzn. met 57 punten op 225 M.14 Juli, W. van Waraing Jr., m. 56 p. op 150 M.15 Juli, Ferd. Veerkamp, m. 57 p. op 150 M. Personeele wedstrijd (5 schoten op 150 M.), 11. Sillem, Amsterdam, 55 p., J. II. Schwietert, Hoorn, met 54 p„ J. M. Bilrotb, Hoorn, 53 p., Koster, 53 p., C. F. Wolff, 53 p., J. J. Claasen, 52 p., N. Ypma, 52 p.verder Ferd. Veerkamp, Wiardi Beekman, J. D. Posthumus, G. M. Boks, J. Ph. Klinkenberg, A. Ruhé, allen te Amsterdam; P. van Dijk, Hoorn, G. H. van Hoolwerff, Hoorn, E. Prins, Amsterdam B. D. Penning, Hoorn M. Siersema, Hoorn J. C. Bom, L. A. J. de Bont, J. A. Hessels, J. H. H. Hillerström, allen te Amsterdam N. C. Hof man, Hoorn H. W. Meursing Wzn., Baarn, en H. Ekkels, Hoorn. Personeele wedstrijd voor donateurs op 225 M. Eenige prijs L. A. J. de Bont, Amsterdam. Vrije baan, 5 sch. 150 M.Meursing 5S p. Klinkenberg en Veerkamp 57 p.Van Waning, De Bont, Koster, Ypma en De Wilde 56 p.A. P. Nielsen, Boks, Wolff en Nidschelm 55 p. Van Hoolwerff, Sillem en Kaag 54 p. Vrije baan, 3 schoten, 150 M., Koster, de Wilde en Veerkamp 35 p., de Bont, Klinkenberg, Sierte- ma en Meursing 84 p., verder Bilrotb, Hofman, van Pernis, Nielsen, Hillerström, Ruhé, IJpma, van Dijk, v. d. Berg, Boks, Nidschelm, Prins, Kroon, Wolff, Penning, Kaag, van Nisius, Schwie tert en Hessels. Vrije baan, 5 scboten, 225 M., Meursing 57 p., Penning 53 p., verder: van Pernis, Itoozendaal, Van Dijk, Neujean, Kaag, Hillerström, Boks, Meesters en Goederson. Vrije Baan, 3 schoten, 225 M., Van Pernis 34 p., Schuit 33 p., verderBillroth, Klinkenberg, Meur sing, Prins, Hessels, Veerkamp, Van Dijk en De Bont. Vrije baan, 5 schoten 15 M. (Flobert-geweer) maximum 30 punten J. C. Bom en Klinkenberg 24 p., verder Van Slogteren, Billroth, Nidschelm, Neujean, Van Avenhorn, Van Dijk, Wolff, Van Pernis en Graftdijk. Koningschieten, vaste baan, 25 schoten op 150 M., Sillem, 271 p., Koster 269 p., Hofman 265 p., De Wilde 264 p., Wolff 263 p. en Penning 260 p. De totale inleg op de vrije banen bedraagt f 750. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zondag 20 Juli a. s., 's nam. 1 uur, in het Park-Hotel alhier. Binnenkort zullen er in de Zuiderzee gemeen schappelijke oefeningen der oorlogsschepen gehouden worden. Te Amsterdam zijn daartoe reeds bijeen 3 monitors, de „Bloedhond, „Cerberus" en „Panter", henevens 4 stoomkanonneerbooten, de „Sperwer", „Freyr", „Fret" en „Raaf", terwijl aan die oefe ningen ook door eenige torpedobooten zal worden deelgenomen. Alle oorlogsschepen uit het Zuiderkwartier zijn na 1 Aug. a. s. gedirigeerd naar het Noorderkwartier voor de oefeningstochten op de Zuiderzee. Ingevolge koninklijk besluit van 5 Juli, is jl. Donderdag aan boord van Zr. Ms. schepen en vaar tuigen, op de bij de marine gebruikelijke wijze, eervolle vermelding gedaan van den luit. ter zee lste kl. W. A. Palm, ter zake van diens loffelijk gedrag bij de tochten naar de Westkust van Celebes in Juni 1888, in den Solor Archipel in November 1888 en naar de Noordkust van Nieuw-Guinea in December 18S9 en Januari 1890. Het vertrek van het detachement schepelingen tier Marine is thans bepaald op 13 September a. s. per mailboot „Koningin Emma", van de Maat schappij Nederland. Het is ongeveer 180 man sterk en den luit. ter zee lste kl. R. C. A. L. Jansen van Afferden is het bevel daarover opge dragen. De luit. ter zee lste kl. J. A. H. Beek, gewezen lste off. aan boord van Zr Ms. wachtschip te Am sterdam, van welke betrekking hij 1 Juni jl. wegens ziekte werd ontheven, wordt op 24 Juli op non activiteit gesteld. Als lste off. is hij op gemeld wacht schip opgevolgd door den luit. ter zee Lste kl. J. M. Steers. De luit. ter zee lste kl. J. H. M. Jansen, geplaatst bij den marine-torpedodienst te Amsterdam, is naar Berlijn gecommitteerd voor de beproeving van tor pedo-materieel. ten dienste van Zr. Ms. pantserdek- korvet „Sumatra", vervaardigd door de Berliner Maehinenbau-Acticn-Gesellscliaft. De offic. van administratie der lste kl. J. Lan- gereis, dienende aan boord Zr. Ms. rainmonitor „Cerberus", wordt met deu 9den Aug. a. s. op non-activiteit gesteld en met den 20sten daaraan- volgeuden geplaatst aan boord Zr. M. seliroefstoom schip „Van Galen", ter vervanging van den officier van administratie der 2de kl. W. F. Van Grasstek, die met dien datum op non-activ. wordt gesteld. De officier van admin. der 2de kl. W. Baerts wordt met eerstgemelden datum geplaatst aan boord van Zr. Ms. rammonitor „Cerberus". Door Z. M. is de krachtens Zr. Ms. besluit van 16 Sept. 1889 uit het korps officieren van admi nistratie bij de zeemacht afgevoerde officier van administratie lste kl. W. E. Muller, met den 2den Juli jl. weder in dat korps opgenomen. Eerstdaags wordt hij het wapen ilcr infanterie ecne groote bevordering verwacht in verband met het aannemen der zg. noodwet. O. a. zullen 9 kapiteins tot majoor en IS lste luits. tot kapitein worden bevorderd. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit van 15 dezer is met ingang van 6 Aug. benoemd tot Burgemeester van Span broek de heer H. J. K. van den Steen, secretaris dier gemeente en, met ingang van 17 Aug., van Borsingcrhorn de heer D. Spaans. Door Z. M. is aan C. Petiet, zich schrijvende C. Petit, eervol ontslagen brugwachter van de vlotbrug over het Noordhollandsch kanaal te Westgraftdijk, met toepassing der wet betreffende de burgerlijke pensioenen, laatstelijk gewijzigd bij die van 21 Mei 1873, een pensioen verleend ten bedrage van f211 's jaars. Onderwijs en Examens. Helder. Mej. A. C. van Juchem alhier komt voor op het drietal voor onderwijzeres iste kl. in de handwerken te 's Gravenhage en dc heer Lameris alhier op de voordracht voor hoofd der bijz. school te Bolnes, gem. Ridderkerk. Landbouw en Veeteelt. Texel, 18 Juli. 't Ziet er met de graan oogst alhier, en vooral in den polder Eierland, nog niet best uit. Door het natte weder zijn de korrels wel flink gezwollen, doch het stroo staat nog groen. Rijpt nu dit laatste, dan krimpen de korrels dusdanig, dat ze bij eenigszins sterken wind uit de aren vallen; ook bij het oogsten gaat dan veel verloren. Voor den hooioogst zijn thans alle handen in beweging, en wat naar binnen gebracht wordt op heden is uitstekend gewonnen, 't Is te wen- schen, dat het zachte weder nog eenigen tijd blijft aanhouden dan zal er nog ruim voldoende goed hooi geteeld worden. Wieringerwaard. Den 8 dezer hield de Vereeniging tot verbetering van het paardenras voor Wieringerwaard en omstreken alhier eene goed geslaagde tentoonstelling van afstammelingen van haren hengst Norman II. Voor een 3j"arig paard werden bekroond: iste prijs J. A. Schenk, Anna Paulowna2de prijs Jb. Zijp, Wieringer waard 3de prijs D. Geerligs, Anna Paulowna bestuursprijzen Jb. Groot, Anna Paulowna en A. Geertsema, Kolhorn. Voor een 2jarig paard werden bekroondiste prijs A. Schenk, Barsin- gerhorn; 2de prijs G. H. Geerligs, Anna Paulowna; 3de prijs A. Geertsema, Kolhorn. Voorts werd een bestuursprijs toegekend voor een éénjarigen hengst aan den heer C. Zijp, Wieringerwaard. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustreerdZondags blad van onze courant, No. 28. De Speler, enz. (Vervolg.) Colette de la Roche, enz. (Vervolg.) Uit de oude doos, van Claudius Civilis. Van alles wat. Idem, No. 29. De Speler, enz. (Vervolg.) Colette dc la Roclic, enz. (Vervolg.) De stem van het hart. Naar het Duitsch van C. Wild, door P. J. B. Lampe. Van alles wat. Kerknieuws. De heer ds. C. G. Bach is benoemd tot pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente te Pekalon- gan (Java). Het aantal inwoners dezer residentie bedraagt ruim 516.000, onder welken zich 523 Europeanen en met hen gelijkgestelden bevinden. Twisk. Beroepen bij de Herv. gem. alhier, ds. J. Zegers Wz., pred. te Koedijk. Uit onze Koloniën. De blokkade van Edi heeft zulk een invloed op de peperprijzen, dat een daar gevestigd handelaar den geheelen beschikbaren voorraad peper tegen f 4 per pikol heeft kunnen opkoopen. Omtrent den toestand in Edi meldt de „Deli Crt". De berichten welke Zondag 15 Juli jl. te Penangkwamen, luidden als volgt: Een dag na aankomst van de „Tambora" met het 6de bat. werd met volle sterkte uitgerukt. Heftige tegen stand vond niet plaats, de vijand scheen respect te hebben voor de groote machtsontwikkeling onzerzijds. Den klewangaanval op de in de achterhoede marcheerende landings-divisie van de „Hendrik" door een troep Atjehers, die de hoofdmacht lud laten passeeren, was het meest saillante feit van den dag. De luitenant ter zee van der Hegge Spies werd bij dien aanval door een klewanghouw gewond. Van de Atjehers vielen bij die gelegenheid de meeste dooden. De bentings werden achtereenvolgens genomen en bezet. Wij hadden één doode en een twintigtal gewonden. Generaal v. Teijn koestert het plan van de aanwezigheid van eene groote troepenmacht in het Edische gebruik te maken voor een expeditie naar Perlak. Dit staatje, op de grens van het Tamiangsche gelegen, heeft steeds de hand gehad in de Edische verwikkelingen en leverde altijd een contingent kwaadwilligen bij de inval len. De tocht er heen is zeer moeilijk wegens het laag terrein waar men doorheen moet. Een flinke tuchtiging aan T. Tjihik Perlak, die ons op Atjehs Oostkust altijd den voet dwars heeft gezet, is zeker zeer gewenscht. Aan de „Siraits Independent" ontleent de „Deli Ct." nog het volgendeden 11 dezer heeft te Edi een hevig en beslissend gevecht plaats gehad, waarbij door de Hollandsche troepen al de bentings veroverd werden, welke de Atjehers hadden opgericht. De Hollanders hadden een verlies van 23 gewonden, waaronder 2 officreren, de luit. ter zee Van der Hegge Spies en de luit. der inf. Swart. De Atjehers daarentegen lieten 80 dooden in hunne handen en leden bovendien groote verliezen in gesneu velden en gewonden. Na het eerste gevecht en toen alles rustig scheen, speelde de bataljonsmuziek het Neder- landsche volkslied in een der veroverde bentings plotseling echter vielen eenige schoten, afkomstig van Atjehers, die zich verborgen hielden in de loopgraven, welke zij in de onmiddelijke nabijheid van die benting gemaakt hadden. De comm. van de landings-divisie van de „Prins Hendrik" gaf dadelijk bevel tot den anaval en luit. Van der Plegge Spies stelde zich aan 't hoofd zijner manschappen en viel op de Atjehers aan. Een hevig gevecht van' man tegen man was hiervan het gevolg en al de Atjehers, die zich in de loopgraven bevonden, werden afgemaakt. Gedurende dit gevecht sprong een Atjeher met een klewang gewapend op luitenant Van der Hegge Spies toe, die den voor hem bestem den houw met zijn sabel pareerde; dit wapen werd echter bijna in tweeén geslagen en wondde hem door den terugslag aan 't voorhoofd. Al gemeen wordt de houding en moed van dezen officier zeer geroemd. De Atjehers, die aan het bloedbad ontkomen waren, vluchtten in de rimboeh, waar zij door de troepen vervolgd werden. Het blad verneemt verder dat de troepen eenigen tijd te Edi zullen blijven om een mili tairen weg naar Deli(?) te maken. Van den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden is door de Regeering het volgende telegram ontvangen, ge- dagteekend 7 Juni „Vijand van Padawapontong nestelde zich op Boekitplawi, werd den vijfden verdreven, liet elf dooden in onze handen, wij kregen acht licht gewonden, allen mindere militairen." De waarnemende gouverneur der Straits Settlements heeft de vergunningen ingetrokken, waarbij aan sommige vreemde oorlogsschepen veroorloofd werd, in de binnenhaven van Singa pore voor anker te komen. Zij moeten voortaan op de buitenreede ankeren, hetgeen het kolen innemen 0.50 dollar per ton kostbaarder voor hen maakt dan vroeger. Ingeval zij willen dokken of herstellingen moeten ondergaan, is het vragen van eene bijzondere vergunning voor elk geval noodig. Drie Nederlandsche, drie Spaansche, een Rus sisch en de Siameesche oorlogsschepen, welke den koning van dat rijk ten geleide strekken, werden dadelijk door dien maatregel getroffen. De handel te Singapore is niets met dien maatregel ingenomen en men vreest dat de vreemde oorlogsschepen nu elders kolen zullen laden. Buitenland. Engeland. Op grond van het rapport over het weigeren van gehoorzaamheid door de man schappen van het 2de bataljon Engelsche garde grenadiers zullen de leiders van het verzet voor een krijgsraad terecht staan. In het Lagerhuis heeft De Worms verklaard, dat de Opperste Raad van bestuur der Kaap kolonie bij de Regeering van den Oranje-Vrij staat bedenkingen heeft ingebracht tegen de wet, welke aan alle inwoners van het Aziatische ras verbiedt eigendommen te verwerven en hun zelfs het vaste verblijf in het land ontzegd. Frankrijk. De avondbladen melden dat, daar de Fransche en Nederlandsche Regeeringen het eens zijn geworden omtrent de grensregeling van Guyana, de stukken, welke op de zaak be trekking hebben, door haar naar Petersburg zullen worden opgezonden. Bij het te Parijs gevestigd gezantschap van Guatemala is eene dépéche ontvangen, waarin wordt gemeld, dat aldaar volmaakte rust heerscht en alle geruchten omtrent een oorlog met San Salvador worden tegengesproken. De „Gaulois" bevat ernstige berichten van den Senegal. De troepen van kolonel Archinard zou den een nederlaag hebben geleden. Spanje. In de omgeving der koningin regentes maakt men zich eenigszins ongerust over den zwakken gezondheidstoestand des Konings. Te Manresa is de orde niet gestoord. De werkstaking is eenvoudig van economisch-socialen aard. Sedert de laatste opgave zijn in de provincie Valencia 20 choleragevallen voorgekomen, waarvan 10 met doodelijken afloop. Italië. Omtrent 's Pausen uitstapje buiten het Vaticaan wordt nader uit Rome gemeld, dat Leo XIII in het atelier van den beeldhouwer Angeli het standbeeld van den Heiligen Thomas was gaan. bezichtigen, dat Angeli vervaardigt en dat bestemd is voor de nieuwe bibliotheekzaal van het Vaticaan. Om nu bij het terugkeeren niet een omweg te maken door de tuinen van het Vaticaan, beval de Paus den koetsier den weg te nemen door de openbare straat. Alzoo kwam Leo XIII daar de schildwachten voor het hotel de Munt voorbij, waar hem de militaire eer werd bewezen. De Paus gaf den soldaten hierna den zegen. Het is nu bijna twintig jaren geleden, dat een Paus voor het laatst buiten het Vaticaan was gekomen, dat wil zeggen, op het grondgebied van den Italiaanschen staat. Dit dagteekent mits dien nog uit den tijd van Pius IX. Deze had namelijk den 2osten September 1870 voor het laatst zijn voet buiten liet Vaticaan gezet, waar hij zich sedert een „gevangene" noemde, en Leo XIII na hem. Turkije. In de provincie Macedonië wor den 100.000 menschen met hongersnood be dreigd. De vruchtbare streek is tot een woestenij geworden. Er viel daar sinds 14 maanden geen druppel regenten gevolge daarvan is alles op de velden door de zon verschroeid en het wei nige, wat nog heeft kunnen groeien van rijst, tabak, katoen, mals en druiven, wordt door on gedierte vernield. Daarbij komt, dat de roovers er tegenwoordig talrijker en driester zijn dan ooit. Transvaal. De Britsche onderdanen, be schuldigd van beleediging der vlag tijdens het bezoek van President Kruger te Johannesburg, zijn door de boeren-jury te Pretoria vrijgesproken. Argentijnsche Republiek. Dc President richtte eene boodschap tot het Congres, waarin hij machtiging vraagt tot het uitgeven van 6 millioen dollars aan kleine bankbiljetten. De beurs blijft onrustig. Het goudagio is 201 pCt. Te Montevideo is de houding der geldmarkt beter. De goudagio is 230 pCt. Gemengd nieuws. Door schipper J. A. Kooger, van deTexelsche blazerschuit T. X. 71 is jl. Donderdag uit zee opgevischt en alhier aangebracht een zorgvuldig aan een houten kruis bevestigde flesch, waarin een briefje (Duitsch en Engelsch) van den vol genden inhoud„Nabij eiland Wight, Engelsche kanaal, 2 April 1890. Wij ondergeteekenden, passagiers aan boord ss. „Obdam", van Rotterdam, werpen deze flesch in den Oceaan. Wij zouden ons zeer verplicht achten, te vernemen of deze soms gevonden wordt. De vinder zal beloond worden; twee dollars belooning betaalt E. P. Bimbaum, 1426 Franklin-av., 170 str., New-York. (w. g>/ T. W. Trischen Jr.W. G. Atkin, Von Kamecke, luitenant bij het Augusta-regiment te Coblenz; James Iaft Hatfïeld; Ewd. von Dön- hoff; E. P. Bimbaum." Wieringen, 18 Juli. Gisterenavond omstreeks 8 uur brak er boven ons eiland een onweder los, zooals vele bewoners in jaren' niet hadden aanschouwd. De bliksem was niet van de lucht en sloeg omstreeks 8| uur in de plaats Middelhoeve, in den polder Waard-Nieuwland, toebehoorende aan den heer Leendert Smit, te Nieuwlekkerland. De Burgemeester, de heer van Kempen, was spoedig bij den brand, gaf last met de brandspuit van Hypolitushoef er dadelijk heen te gaan, liet inmiddels de klok luiden en ging toen dadelijk, vergezeld van het Raadslid, den heer Mostert, naar de plaats van het ongeval per rijtuig. Daar gekomen, nagenoeg een uur gaans van Hypoli tushoef, stond de geheele plaats in lichte laaie. Dadelijk werd onderzoek gedaan of er ook men- schenlevens te betreuren waren. Z. Ed.A. infor meerde naar alles en vernam dat de bliksem vlak langs de knecht, die even naar buiten was gaan zien, gegaan was, en in het huis van achter naar voren sloeg, tegen de schoorsteen aan de voor zijde moet zijn opgevlogen en daarna het dak is uitgegaan; onmiddellijk stond het geheele rietendak in brand, de wind was Z.W. en sloeg de vlam dadelijk over de geheele lengte van het dak. De vrouw van den zetboer C. Bais schrikte zoo hevig, dat zij een uur later nog nietloopen kon, en was, evenals de knecht, in zenuwachtigen toestand. De dokter, de heer P. Maats, was zeer spoedig bij de hand om de noodige hulp te verleenen. De zetboer C. Bais had toch nog met zijn knecht zooveel tegenwoordigheid van geest, om dadelijk het vee los te laten. Hij kreeg bij die gelegenheid nog een slag van den hengst. Al het vee werd geredmet de paarden had men veel moeite om die van het vuur weg te houden. Het hooi was binnengehaald en de turf voor den winter reeds opgeslagen. De brand nam in een oogenblik zoo in om vang toe, dat er aan redden van meubilair niet te denken viel. De spuit, die aankwam, werd gebruikt om te zorgen, dat de nevenperceelen behouden bleven, zooals de arbeiderswoning, behoorende aan den zelfden eigenaar, en de plaats van den heer Oudermeulen van Wassenaar, die daar naast staat. Toen nagenoeg alles een vuurzee was, gaf de burgemeester last, de muren naar binnen neder te gooien en liet hij die met behulp van eenige balken omverwerpen, waardoor aan het vliegen der vonken een einde kwam. Het hooi, eene vuur-massa, die nog tweemaal 24 uren had kunnen staan branden, was bijna niet te genakenook op last van den Burgemeester werd dit echter met de brandhaken omvergehaald en daarna uitgespotendes morgens ten 8 uur was men de brand geheel meester. Het gebouw en de inboedel waren tegen brand schade verzekerd. Terschelling. Jl. Maandag had alhier een ongeluk plaats, waardoor eene geheele familie in rouw werd gedompeld. De zeeman S. Ree, die aan vallende ziekte leed, wandelde langs de haven en had het ongeluk er in te vallen. Of schoon spoedig hulp aanwezig was en de ge neeskundige volgens de bekende voorschriften de levensgeesten trachtte op te wekken, was alle moeite vruchteloos. Waarschijnlijk is de man door een aanval getroffen en onmiddellijk gestikt. Urk. Jl. Dinsdag arriveerde alhier met een afgehuurde stoomboot een deurwaarder van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, bijge staan door vijf rijksveldwachters, om lijfsdwang toe te passsen op een tweetal van onze aanzien lijkste burgers. De aanleiding tot dezen maat regel moet de volgende zijn

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2