i 3 i. De Notaris P. S. HORDIJK, haar overleden moeder met zoovele familie omstandigheden van de dames Smissaert en dezer verhouding tot mej. Kuypers zeer volledig be kend was en dat daarom laatstgenoemde, als zij werkelijk schuldig was, de oude vrouw zou kunnen beschouwd hebben als eene eventuCele getuigenis tegen haar, dit alles liet de vrouw geen rust. Zij deelde haar vermoeden mede aan iemand, die bij het onderzoek van deze treurige zaak nauw betrokken is, waarvan het gevolg is ge weest, dat de officier van justitie haar heeft doen dagvaarden om gisteren gehoord te worden. Een anderen grond voor die inhechtenisneming van Aafke Kuijpers, dan die in een vorig be richt werd vermeld, vond de officier van justitie in de omstandigheid, dat de verdachte, nog geen acht dagen na den dood van mej. Smissaert, bij den heer Van Marken^ commissionair in effecten, die vroeger met eene zuster van de overledene gehuwd is geweest en haar vermogen adminis treerde, aandrong op de uitkeering van de na latenschap, voor zoover zij, krachtens eene akte van erlschenking, waarvan zij copie overlegde, daarop rechten kon doen gelden. Over die erfmaking was de heer Van Marken zoo verwonderd, dat zijn vermoeden als zou de overledene in hare laatste levensjaren door gods dienstwaanzin bevangen zijn geweest, voor hem thans bijna zekerheid werd. Hij was dan ook weinig genegen om het ver mogen van zijne schoonzuster op deze eerste aanmaning af te staan en wendde zich tot mr. M. J. Pijnappel om raad. Op de vraag echter van den rechtsgeleerde, of mej. S. bij haar leven wel eens onder 'curateele was geplaatst geworden, moest de heer Van Marken een ontkennend ant woord geven. „Dan zijt gij verplicht, te be kwamer tijd de nalatenschap aan de krachtens akte wettige erfgenaam af te dragen," was nu het antwoord des heeren mr. Pijnappel. Kort daarop voldeed de heer Van Marken aan dezen raad, door al hetgeen hij van mej. Smissaert beheerde, ter beschikking te stellen van een notaris te Arnhem, voor wien de akte van schenking verleden was. Parijs. Betreffende de onlangs alhier voorgévallen zelfmoord van een geheel gezin deelt de Parijsche correspondent van het „Vader land" de volgende bijzonderheden mede De man, Hayem genaamd en teekenaar van beroep, had een tijdlang in Mexico geleefd, was daar getrouwd en had zich een paar jaar later met zijn vrouw en twee kinderen te Parijs ge vestigd. Aan ijver ontbrak het hem niet en hij had aan alle kanten naar werk gezocht, maar het gaat tegenwoordig niet gemakkelijk om in de Fransche hoofdstad werk te vinder.; het wei nige geld, dat hij had overgelegd, was spoedig verteerd en de meest ontzettende armoede trad de deur binnen op het oogenblik, dat vrouw Hayem van haar vijfde kind beviel. Hayem had een groote qualiteit, nl. deze, dat hij het beneden zich achtte om te bedelen. Zijn vrouw had hier en daar om hulp gevraagd, maar altijd buiten zijn weten. Zulke kleine, oogenblikkelijke verlichtingen waren echter niet meer dan een uitstel van executiehet eene meubelstuk voor, het andere na, werd naar de bank van leening gebracht of verkocht en aan vang Juli was de familie Hayem in zulk een rampzaligen toestand geraakt, dat de vrouw met de oudste kinderen de straat opging om in vuilnisbakken of in den omtrek der „Halles" weggeworpen broodkorsten en afval van groenten op te rapen, waarvan dan een soort van soep gemaakt werd, om een ellendig leven te rekken, waarvan „uitgesteld bezwijken hoogste prijs" was. Met schrik zag men echter het oogenblik aan komen, waarop men geheel op straat zou staan reeds was men een paar kwartalen aan den huisbaas schuldig en deze had als uitersten ter mijn van betaling 15 Juli bepaald, den dag, waarop een nieuw kwartaal zou verschijnen. Daar men natuurlijk hoegenaamd geen middel zag om het achterstallige te betalen en begreep, dat men daags na het feest in de onmetelijke stad zou ronddwalen zonder dak en zonder brood, nam men het besluit er een einde aan te maken en zelfmoord te plegen. De oudste kinderen gaven hun toestemming, de jongsten volgden eenvoudig het voorbeeld der anderen. Op den avond van 13 Juli ging men nog even de straat op om een roerende trek van een voudige lieden een serenade met fakkellicht te zien, keerde naar huis terug en zond daarop het oudste meisje uit om voor de laatste centimes de noodige houtskool te koopen voor de vol voering van het noodlottige plan. In Frankrijk wordt nl. de keuken altijd gereed gemaakt op houtskoolvuur. Daarop sloot de ongelukkige familie zich in haar armoedig appartementje op, maakte vensters en deuren hermetisch dicht met vodden etc., en ging toen tot den zelfmoord over. Hier geef ik liever het hartbrekend verhaal, hetwelk de ongelukkige in leven gebleven moeder aan een redacteur van de Lanterne heeft gedaan „Wij waren allen vereenigd in de groote kamer; mijn oudste dochter Bertha ging met mijn man naar de kamer der kleintjes om de matras te halen, waarop zij gewoonlijk sliepen en zij plaatsen deze naast ons bed. Al de kin deren, behalve het jongste, wisten dat zij sterven gingen en hadden hun toestemming gegeven, daar zij, evenals wij, ten einde raad waren vanwege de grenzenlooze ellende, die we hadden doorgestaan. De vuurpan met houtskool werd aangestoken door mijn manik lag te bed met het jongste kind in de armen, de anderen lagen op de matras. Na eenige brieven en familiepa pieren te hebben verscheurd, legde mijn man zich te bed naast mij. Zoo hebben we den dood afgewacht! Waarom heeft hij mij alleen gespaard Mijn arme man is nog even opgestaan 0111 mij een natten doek om 't hoofd te wikkelen, zoo verschrikkelijk leed ik. De kleine Hélène riep om haar vader: „Papa, papa, help mij, ik heb zoo'n pijnToen is mijn man nogmaals opgestaan en heeft getracht haar te troosten, zeggendeSchrei niet meer, kindlief, ons lijden zal weldra voorbij zijnHij kuste haar en van dat oogenblik af herinner ik mij niets meer hoe is het mogelijk, dat ik niet dood ben, ik wenschte in hun plaats te zijn Eerst vier dagen later zoo leeft ieder op zichzelf in een wereldstad vond men de lijken. De buren hadden zich nl. beklaagd over de verschrikkelijke lucht, die voortkwam uit het appartement der familie Hayem. De conciërge, kwaad vermoedend, daar hij sinds een paar dagen niemand van de familie had zien uitgaan of binnenkomen, roept, na vergeefs geklopt te hebben, den commissaris van politie. Deze laat het deurslot openbreken en wijkt van ontzetting en ook vanwege den verpestenden stank terug. Zeven lijken, althans zoo waande men aanvan kelijk, lagen daar in vergevorderden staat van ontbinding. Het vertrek binnen te treden was onmogelijk; er moesten eerst ontsmettende mid delen gehaald worden. Toen men vervolgens de lijken begoot, bespeur de men met verbazing, dat de moeder nog leefde. Hoe het mogelijk is, dat zij het vier dagen heeft kunnen uithouden in een kamer vol met verstikkenden damp en met zes in staat van ontbinding verkeerende lijken, niemand kan het zich voorstellen. De medici vermoedden, datzij spoediger in zwijm is gevallen dan de overigen en dat die vroeg ingetreden bewustelooze toestand verhinderd heeft, dat de gassen voldoende in haar longen doordrongen. Wat daarvan zij, de ongelukkige vrouw is in het leven teruggeroepen en op het oogenblik, dat ik dezen schrijf, volkomen her steld. Maar welk een verschrikkelijke herinne ring voor haar en hoeveel gelukkiger zou het geweest zijn, indien zij gestorven wareHet parket heeft tegenover zulk een namelooze ellende van elke rechtsvervolging tegen de moeder afgezien. Betreffende den brand van hetEngelsche stoomschip „Egypt" worden de volgende bijzon derheden gemeld. De „Egypt" vertrok 10 Juli met gemengde lading en vee van New-York naar Londen. Alles ging goed tot 17 Juli, toen het schip zich op 40° NB. en op 38° WL. bevond. Het was 11 uur in den avond. De gezagvoerder en de opperstuurman waren op de brug toen gerapporteerd werd, dat in de lading brand was ontdekt. De geheele bemanning werd onmiddellijk aan dek geroepen en de brandspuiten en stoom pompen in werking gesteld. De lading bestond voornamelijk uit katoen, granen en vee, omstreeks 640 stuks, die zich in hokken op het dek be vonden. Met verbazende snelheid breidde het vuur zich uit, en hoewel de bemanning omstreeks 100 man onvermoeid werkte, slaagde zijniet het te blusschen. Na 4$ uur onvennoeiden arbeid werd de toestand wanhopig. De machi nisten en stokers moesten uit de machinekamer vluchten, waarna de machines ophielden te werken en de boot stillag. Weldra barstte het dek open en bleek, dat het schip reddeloos verloren was. De 6 booten werden uitgezet, waarop alle op varenden het schip verlieten. Men nam water, levensmiddelen, zeilen, riemen en kompassen mede. De stoomboot was toen één vuurmassa, die een geweldige hitte afstraalde en waarin de arme beesten levend begraven werden, voor zoover ze niet hunne halsters en touwen ver broken hadden en in zee gesprongen waren. Na eenige uren te hebben rondgedreven, werden de schipbreukelingen aan boord van het Duitsche fregat „Gustav Oscar" opgenomen en later op de „Manhattan" overgezet, die hen naar Enge land vervoerde. De wolven, die zich in Rusland ophouden, worden, volgens ambtelijke mededeelingen, op 170.000 stuks geschat. De schade, door de lan delijke bevolking aan geroofde schapen en varkens geleden, is zoo aanzienlijk, dat het zelfs bezwaarlijk is die te bepalen. Verleden jaar zijn in eene enkele provincie, namelijk Wologda,49oco wolven gedood; in Kasan werden er 31000 geschoten en voor elk dier werd eene premie van tien roebels betaald. Volgens statistieke opgaven zijn daar ook verleden jaar 208 personen verscheurd. Stoomvaart en Scheepstijdingen. S o e n d a (s.), arriveerde 26 Juli van Amsterdam te Batavia. Prinses A nl a 1 i a (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Jnli Gibraltar. Burgemeester den Tex (s.), arriveerde 27 Juli van Batavia te Amsterdam. Voorwaarts (s.), vau Batavia naar Amsterdam, ver trok 27 Juli van Port-Saïd. Koningin Emma (s.), vau Batavia naar Amsterdam, arriveerde 28 Juli te Suez. Tenl (3.), vertrok 26 Juli van Nieuwediep naar Londen. Koophandel, kapt. Ekamp, vertrok 24 Juli van Gravesend naar Ckristian9and. Noor d-H 0 11 a h d, kapt. Bloos, lag 26 Juli te Snnds- wall zeilklaar nour Zaandam. Sylvanus, kapt. Hansen, vertrok 26 Juli vau Nieuwe diep naar Drammen. Christin e, kapt. Berg, vertrok 26 Juli van Nieuwe diep naar Herucisaud. Amstelstroom, kapt. P. T. Teensma, arriveerde 27 Juli van Londen te Wyhorg. Fortuna, kapt. Cornelissen, vertrok 28 Juli van Nieu wediep naar Drammen. N i c o 1 a a s, kapt. Bnrghont, arriveerde 28 Juli van Nieuwediep te Hernösand. Marktberichten. Texel, 24 Juli. Ongewasschcu Wol f 0.86, gewasschen dito f 1.15 per Kg.; Gevischt Zeegras f 2 a 3, gemaaid id f 6 a 7 per pak van 100 Kg.Aardappelen f 3 a 4 per HL. Terschelling, 26 Juli. Dc handel is tegenwoordig stil; slechts enkele dieren worden er verkocht. De veld vruchten staan nog zeer goed, doch verlangen zeer naar warmen zonneschiju. De oogst van Zeegras valt bij het maaien niet mede, schoon dc kwaliteit best is. Boter kost tegenwoordig van f 0.95 tot f 1.05, voor Kip-eieren betaalt men f 3, voor Eend-eieren reeds f 5 per 100 stuks, voor Veulens schijnt de prijs tusschen f 60 a70 te zullen vallen. Werkpaarden f 180 en hooger. Schapen f 16 tot f 25 per stuk en Konijnen van 50 tot 70 cent het panr. Alkmaar, 25 Juli Aangevoerd 549 stapels kleine Kaas, wegende 163.927 Kg. Gras Kaas f 30, Commissie f 26.50, middelbare Gras f 27. Hoorn, 25 Juli. Aangevoerd 307 Schapen van f 22 n 33 per stuk. Bovenkarspel (station), 26 Jnli. Bloemkool fijne f 1a 2.grove f 4.a 5.witte Kool f7 a 7.50 en roode dito f 7.a 8.per 100 stuksWortelen fl.20 al.2oper 1000stuks; Streeker Muizen f 1.90 a 1.75, ronde f 1.10 a 1.20 en Graafjes f 1.30 a 1.40 per halve HL. 28 Juli. Bloemkool: fijne f 1.50 a 2.grove f4. a 5.witte Kool f 7.a 7.50 en roode dito f7.a f 8.per 100 stuks; Wortelen f 1.20 a 1.30 per 1000 stuks; Streeker Muizen f 1.70 a 1.80, ronde f 1.15a 1.25 en Graafjes 1.40 a 1.50 per half HL, Enkhuizen, 26 Juli. Aardappelen Muisjes groote f 1.75 a 1.80. kleine f 0.70 a 0 80, rmde f 0.75 a 1.40, per half 11LWortelen f 1.50 a 1.75 per 1000; Kruisbes sen f 5.0 6, roode aalbessen f 9 a 10, zwarte id. f 16 a 18, per 100 Kg. Bloemkool fijne f 3.a 6.en grove f 8 a 9 per_100 stuks. 28 Juli. Aardappelen: Muisjes groote f 1.60 a 1 70, kleine f 0.70 a 0.80 en ronde f 0.80 a 1,per half HL. Wortelen a - per 1000Kruisbessen f 6.n 7. roode Aalbessen f 10 a 12 en zwarte dito f 16 a per 100 Kg.; Bloemkool: fijne f 2.75 a 3.cn grove f 3.75 f 4.50 per 100 stuks. Peren f 6 a 7 per H.L. Amsterdam, 25 Juli. (Weekbericht). Fijne Zaden: Voor nieuw Karweizand bestond meer vraag, alhoewel de qualiteit achtcruitgaaud is. Er blijft weiuig uitzicht dat de nog te veld staande partijen heter Zaad zullen opleveren. Niet droog Zaad wordt sterk voor lagere prijzen aaugebo- den. Bruin Mosterd- en Kanariezaad vast. Maanzaad onver anderd stil. Bruin Mosterdzaad gold f 27.50 a 28.50, Geel f 21 a 23 en Knnariezaad f 10.75 per 100 Kg. Karweizaad 18S9r f 10.624, id. 1890r f 10 a 10.124 Blauw Maanzaad f 11 a 12 per 50 Kg. alléén voor prima gezonde qualiteiten, Itaapolie onderging weiuig verandering. Voor dadelijk bestond minder vraag dau in den laatsten tijd het geval was. Ook op de termijnen ging weinig om. De prijs sluit ruim f 0.25 hooger bij vorige week. Amsterdam, 28 Juli. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Kaapolie vast; vliegend per 100 Kg, f32. 31.50; 1 Sept.-Dcc. f28.25. 28, 28.121; 1 Mei f 28.50, 28.374. Lijnolie traagvliegend per 100 Kg. f 26.50, 26.50 1 Ang. f 26.374, 26.251 Sept.-Dcc. f 24.75. 24 501 Jan.-Mei f23 75. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 stuks. Lijnkoeken i'7.25 a 11.per 104 stuks. Aardappelen: Geld. Kralen f 2 30 a 2 60, Katw. zand f 3.50 a 5.Audijk. muisjes f 4.a 4 50, Westl. klei idem f -.a -.idem Zand f 4.50 n 4 60. idem klei >11 manden f a -.idem losse f 1.a 1.50, Noord- wijker Zand f 1.40 a 3.20, alles per hectoliter. Schiedam, 2S Juli. Moutwijn f 10.Jenever f 15.50, Amst. Troef f 16.75, Spoeling-Beurs f 0.30, Spoeling-Com missie f 0.30. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 29 Jnli. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 70 korders en beugers 5 tot 50 tougen, 3 tot 10 roggeu, 1 tarbot, 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 3 jnanden schar aangevoerd tong gold 60 n G5 cent. rog 80 a 90 cent per stuk. de tarbot f 11, kl. schol f2.50 a 3. per mandje en schar f6.per iuaud. Drie Egmonder bommen brachten gisteren samen voor f325 en de kotter U.M. 21 voor f 110 aan tong. schar en schol ter afslag. Texel. In de vaarwaters beoosten dit eiland zijn vis- schcrs van Terschelling bezig de hnrdcrvisscherij uit te oefe nen met staande netten. De harders, welke in netten ge vangen wordeu, wegen 3 a 4 halve K.G. en worden ge middeld legen 25 et. per half K.G. verkocht. Terschelling, 26 Juli. Veel visch werd er in deze week niet gevangen, en wat er nog werd aangebraoht, vond gretige koopers tegen flinke prijzen. Voor rog werd tot 60 c. ontvangen, kleine schol gold f 2.25, levende hnnd- schol f 8 a 11, tong en tarbot 75 c. per Kg., hot f2 u 7. garnnlen f 2.50 3 2.75, paling 40 n 70 cent. Slechts 100 manden rog werden uaar 't buitenland verzouden, bènevens 10 balen schelpdieren. Enkhuizen, 27 Juli. Gedurende de afgeloopm week werd alhier aangevoerd 600 Kg. bot, 550 Kg. schol, 250 Kg. paling en 64 manden garnalen. Bot gold 20 n 22 ct., per Kg., schol f 4 per 50 Kg, paling 40 ct. per Kg. cn garnnlen 70 ct. per mand. Burgerlijke Stand van: Helder, vau Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen N. Schotvnnger, geb. Smit, d. E. Kramer, geb. Bakker, d. J. van Wingerden, geb. Kuipers, d. S. van Dok, geb. Boon, z. Overleden: C. Bossert, 3 m. F. Kuiper, geb. Saris, 80 j. 2 levenloos aangegeven. Zijpe, van 18 tot 25 Juli. Geboren Allnrdus, z. v. C. I.igthert eu M. v. d. Lans. Geerljc, d. v. C. Brouwer en M. Schoen. Aagje, d. v. A. Slompedisscl en D. Los. Overleden J. Kuis, eclifg. v. P. Spaans, 49 j. Schagen, van 19 tot 25 Juli. Geboren: Willem, z. v. N. Lndekc en A. Bijpost. Mnr- garetha Johnnua, d. v. G. Ranke en J. Rille. Dieuwertje, d. v. P. Schriekeu en O. Kuiper. Weerk. Waarnemingen te Helder Landskeet.) a Windrichting Barometer 111M. Thermometer Cs. >-5 en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 27 28 29 29 12 12 8 12 Z.W.t.Z. 10 Kg. Z.W.t.Z. 6 W.N.W. 1.8 W. 7C2.3o|f 2.00 758.05 i- 2.25 760.22- 0.18 761.55 - 1.15 17.9 19.2 16.0 17.0 -1.2 10.1 -1.4 -2.2 3 .iP Weersgesteldheid. Toestand van dc zee. 27 28 29 29 12 12 8 12 0.74 0.79 0.74 0.72 Liehtbewwindr,, tnooiw. Liehtbew mooiw. id. ITelder, mooiweer. Golrand. weinig golv. Sleehtwntcr. id. Verwachting: Westenwind. Laatste berichten. 29 Juli. Helder. In de jl. Vrijdagavond gehouden Vergadering van hel Departement Helder der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen werd o. a. op voorstel van het Bestuur met algemeene stemmen besloten, zoo mogelijk over te gaan tot het stichten eener tweede bewaarschool in deze gemeente. Eene Commissie, bestaande uit de H.H. T. Mooij, W. Westendorp en A. C. Roem, werd benoemd, om met het Bestuur daartoe de noodige plannen te beramen. Verder hadden de volgende benoemingen plaats 1. Tot lid der Commissie van de Buitengew. Vergaderingen, de heer W. Westendorp. 2. Tot Directeur der Spaarbank, de H.H. :C. Giltjes, M. Witsenburg en A. Klik. 3. Tot leden van het Bestuur der Industrieschool de H.H. B. L. Vries en 't Hooft. 4. Tot leden van het Departements-Bestuur de H.H.B. L. Vries en A. J. de J.ongh, terwijl de heer G. E. Bron als Voorzitter werd herkozen. f Anna Paulowna, 28 Juli. Het was een avond vol verrassingen, waarop eene ernstige vereen iging alhier eene ernstige zaak zou be handelen. 't Was toch niet meer of minder dan eene vergadering der Kiesvereeniging „Algemeen Belang" (bijna had ik geschreven „Eigen Belang", daar toch blijkbaar zooveel leden zelf op het kussen wilden plaatsnemen). Deze bijeenkomst toch was belegd tot het stellen van een candidaat voor lid van den Gemeenteraad ter vervanging van den heer C. E. Perk, die de gemeente verlaten heeft. Zooals de Voorzitter terecht opmerktede rechte man op de rechte plaats, en waarvan de ver vanging zoo ijselijk moeilijk zou zijn. 't Bevreemde de vergadering dan ook zeer, door dienzelfden Voorzitter iemand te zien voor stellen, die, hoewel als mensch goed, in den Gemeenteraad niet op zijne plaats zou zijn, wijl hij nooit bewijzen heeft gegeven, sympathie te koesteren in zaken van belang. Nog meer steeg de verbazing ten top, toen Z. Ed. (n. b. namens het bestuur) voortging den leden attent te maken op het verschil tusschen het Oost- en het Westdeel, en in gemoede aan raadde, den Westpolder ook eens zijn zin te geven, door iemand uit dat deel te kiezen. „Meer licht", riep de Voorzitter. „Duisternis", schreeuwden anderen, ook enkele leden van den Raad. Dit betrof het plaatsen van lantaarns en niet de verkiezing. Hierin was de vergadering na eindstemming het eens duisternis, doofpot. Enfin, het Bestuur heeft zijn doel bereikthet verschil tusschen Oost- en Westdeel is verbazend goed voor den dag gekomen. Zou het niet wenschelijk zijn, dat de bewoners uit het Westdeel thans toonen, in strijd met de meening van het Bestuur, iemand te willen hebben, die de belangen van de gemeente on partijdig behartigt en zijne gezonde denkbeelden aan anderen kan meedeelen, ook al komt hij niet uit het Westdeel? Uit het wrak van de Eng. stoomboot „Newnham" zijn gisteren weder 2 2 balen katoen geborgen en alhier aangebracht. Van Flores seint men De expeditionnaire colonne stuit op grooten tegenstand der bevolking. Diensvolgens werd versterking der troepenmacht gevraagd. Te dien einde vertrok gisterochtend onder commando van den majoor der infanterie Collard naar Flores een compagnie infanterie, eene sectie artillerie en 150 dwangarbeiders. Londen, 27 Juli. De nieuwe dokken te Southampton werden gisteren geopend. De Ko ningin, van Osborne gekomen, woonde de plech tigheid bij. 28 Juli. De correspondent van de „Daily News" te Weenen verzekert, dat Prins Ferdinand bij zijn terugkeer te Sofia tot Koning zal worden uitgeroepen. Buenos-Ayres, 27 Juli. 5 uur 40 namid dags. Een langdurig en hevig gevecht heeft in de straten van Buenos-Ayres plaats gehad. De troepen van de regeeringspartij leden het onder spit. Het aantal dooden en gewonden wordt op duizend geschat. De vloot steunde de oproer lingen. Het regeeringsgebouw en de kazernen, welke door de regeeringstroepen bezet waren, zijn be schoten. Een wapenstilstand van 24 uren is thans ge sloten. De voorloopige regeering heeft Aren tot pre sident der Republiek geproclameerd en Romero tot minister van Financien. 28 Juli, 9 uur des morgens. De regee ringstroepen hebben aanzienlijke versterking gekregen. De President is hier teruggekomen. De wapenstilstand is tot 2 uur des namiddags verlengd. New-York, 27 Juli. Uit Guatemala wordt gemeld, dat onder leiding van generaal Bététa een opstand is uitgebroken tegen de Regeering. Een groot aantal soldaten weigerde dienst te doen, omdat zij geen soldij ontvangen. Men vreest, dat de troepen gemeene zaak zullen maken met de opstandelingen. Troepen volk doorkruisen de straten onder het roepen van „Dood aan Barillas". President Barillas heeft de geheele Republiek in staat van beleg verklaard. De leiders van den opstand zijn gevangen genomen. Een leger uit San Salvador zou op weg zijn naar de hoofdstad. Te Chigo heeft een treffen plaats gehad tusschen de troepen van Guatemala en San Salvador. Eerstgenoemden verloren 600 mannen. Plet leger van San Salvador telde twee officieren en 87 minderen onder de dooden en gewonden. Konstantinopel, 28 Juli. De Armeniërs hielden gisteren tijdens de mis in (le hoofdkerk een hetooging tegen den patriarch. De geestelijke werd door het volk geslagen en moest in een huis vluchten. De gewapende macht herstelde de orde. Vier soldaten en drie Armeniërs werden daarbij gedood en een aantal personen gewond. ADVERTENTIEN. te Helder, zal, ten sterf huize van den Heer J. VAN DEN" ENDEN, aan de Binnenhaven No. 25 aldaar, op Woensdag G Augustus 1890, voormiddags 10 ure, publiek verkoopen KACHELS met toebeliooren, PETRO LEUMLAMPEN en dito ROOKSTELLEN, LAMPENGLAZEN, diverse geëmailleerde PANNEN, SCHOTELS, KETELS, diverse soorten SPIJKERS en DRAADNAGELS, BLIK SLAGERS-GEREEDSCHAPPEN, waaronder BOOR- en VOORMACHINE, BIJTELS, NIJPTANGEN en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Te bezichtigen in genoemd sterfhuis daags vóór den verkoopdag van 104 uren. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris HORDIJK*

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3