cliieden, zoodat het bestek in zijn geheel kan blij ven. Vooral de heer Bierstekers dringt daarop aan. Na nog eenige deliberatien wordt het bestek in zijn geheel met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans wordt gelezen een adres van H. van Cal- car en andere ingezetenen, houdende verzoek om in de gemeente een telegraafkantoor te vestigen, op de voorwaarde genoemd in het Kon. besluit van 15 September IS86 (staatsblad No. 164), waaron der de geldelijke opoffering voor de gemeente ge ring zal zijn. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten dit adres in eene volgende vergadering te behan delen. De voorzitter bedankt nu nog de commissie tot onderzoek der rekeningen voor haar oravaukelijk werk en sluit, daar niemand meer het woord verlangd, de vergadering. Wieringerwaard. Hoewel de hard draverij-commissie dit jaar aanvankelijk weinig steun vond, is zij er door volhardend streven toch in geslaagd eenige gelden bijeen te krijgen, zoodat zij van plan is om op Zondag 21 Sep tember a. s. eene harddraverij te houden. Enkhuizen. De verkoop der geborgen goederen en sloperij van het boven water gebrachte wrak van de Friesland had gisteren plaats en bracht f 2578.op. Daarbij was aan ijzer f 1678, rood koper f 290, messing f 2W en metaal f 165, enz. Enkhuizen. De candidaten der liberale en der anti-revolutionaire kiesvereeniging, de heeren de Wit en Köster, hebben beiden bedankt. De liberale kiesvereeniging stelt thans candidaatden heer dr. A. H. A. van Roojen, die, bij de vorige stemming tot Raadslid gekozen zijnde, heeft ge meend te moeten bedanken, omdat hij toen niet door de liberale kiesvereeniging was aanbevolen. De anti-revolutionaire kiesvereeniging zal zich waarschijnlijk van het stellen van een candidaat onthouden. Marine en Leger. De officier-mach. 2de kl. L. Klompé wordt met den llden Sept. a. s. geplaatst in de maritieme directie alhier en gedetacheerd bij den torpcdodienst. De 2de luit. Tromp, van de 10de comp. 4de reg. vest.-art. alhier, wordt, te rekenen van 1 Sept. a. s., overgeplaatst bij de 5de comp. te 's llage. Onderwijs en Examens. Anna Paulowna, 29 Aug. Jl. Woensdag was de dag, waarop alhier weer het jaarlijkscii schoolfeest van wege de Yereeniging tot Bevorde ring van Schoolbezoek zou gegeven worden. Aan het feest mochten dit jaar deelnemen kinderen, die in een jaar hoogstens 15 willekeurige verzuimen hadden. Jaarlijks wordt dit maximum verminderd thans waren er 357 deelnemers. De leerlingen der hoogste klasse in de verschillende scholen, die geen enkel verzuim hadden, mochten een reisje naar Amsterdam maken. Met den eersten trein trokken dan 31 kinderen onder geleidde naar de hoofdstad. Onder een luid hoerawerd de tocht aangevangen en Amsterdam werd bereikt, eer men er aan dacht. Gedurende de reis wisselden zang en scherts elkander af, terwijl nu en dan iets werd medegedeeld betreffende de plaatsen, die men passeerden. In Amsterdam ging de wandeling eerst IJ waarts, en weldra bracht de groote kettingboot ons veilig aan den overkant. In het Tolhuis, waarheen het doel gericht was, vermaakten de kinderen zich op de aangenaamste en meest onderscheiden wijze. Hier zag inen een troepje in een draaimolen, daar vermaakten anderen zich op de verschillende schommels en wippen en ver der waagden zich eenige aan een tochtje over de „montagne russe of Rutschbaan" en zij schenen dol veel pret te hebben in deze moderne aardigheid. Ook werd de sehietbaan niet vergeten en menig schot bewees, dat er waren uit wien voortreffelijke schntters kunnen groeien. Inmiddels kwam eraan de pret een einde, want het programma moest ver volgd worden. Ken havenbootje bracht ons weder in de Amstelstad en nu kwain de ernst. Wij be zochten nl. de Nieuwe Kerk en hare praalgraven. Daarna overgewipt naar 's Konings paleis, waar de kinderen het geleide genoten van den vriendelijken en luimigen chef, die de kinderen op de aardigste en tevens nuttige wijze verschillende verklaringen gaf. Vooral dit bezoek kan voor schoolreisjes naar de hoofdstad niet genoeg worden aanbevolen. Door de vele en velerlei beweging waren intusschen de magen opgewekt en men trok naar de 2de Volks gaarkeuken van de //Maatschappij lot Nut van 't Algemeen" in de Utrechtschedwarsstraat, waar de hij kennis met von Falkner. #De erfgenaam van ,/FalkenhofV her haalde Dolores zacht in zichzelve. „Een man van veel geest en kennis,* voegde Keppler er even zacht aan toe, „maar onder anderen eigenwijs en koud tot onver biddelijk toe. Balthazar is zoo wat de eenige kunstenaar wiens salon hij bezoekt." //Derhalve aanmatigend en hoogmoedig," viel Dolores den schilder in de reden. „Men noemt liet dikwijls zoo," antwoordde deze, de schouders ophalend. „Falkner houd wel van de kunst en erkent, zonder voorbe houd, het genie, maar hij wil weinig ofniets met kunstenaars te maken hebben." „Dus toch hoogmoedig," zeide Dolores. „Misschien, senora, maar hij gaat den kunstenaar ten minste niet uit den weg, ter wijl hij eene besliste afkeer heeft van Keppler hield eensklaps op. „Nu vroeg de zangeres bedaard, „waarom houd ge op? terwijl hij een besliste afkeer heeft van kunstenaressen, wilt ge zeggen." „Senora!" zei Keppler, half lachend, half verlegen. „Waarom zoudt ge verzwijgen wat de persoon in kwestie volstrekt niet tracht te verbergen?" vroeg zij, terwijl zij de teeke- ning weglegde. Maar terwijl zij dit zeide, haalde zij diep adem, alsof zij zuchte. Zij stond op en nam hare handschoenen op. (Wordt vervolgd.) kinderen een flink en degelijk maal was bereid. Aldus lichamelijk {versterkt, werd de tocht naar Artis aanvaard, welk noinmer niet op het pro gramma mocht ontbreken. Veel werd er gezien en bewonderd, en men kwam oogen te kort. Inzonder heid wekte de buitengewoon dressuur der olifanten door hun oppassers de aandacht der jeugdige toe schouwers. Na in de groote zaal eenige ververschingen ge bruikt te hebben, werd nu eene wandeling door de verlichte stad ondernomen, hetgeen op kinderen van 't platteland een treffende indruk maakte. Wij be zochten met hen eenige winkels of lmzars en wan delden door den Kalverstraat naar het tooverpaleis van Krasnapolski, waar wij door den minzamen chef werden binnengenoodigd. Door het ongunstige weer in de laatste dagen was de tuin niet verlicht, doch ter wille van de kinderen liet genoemd heer, op 't oogenblik dat zij er door wandelden, plotseling het electrische licht ontvlammen en tlinns waanden zij zich wezenlijk in een tooverwereld. Zoo iets vreemds en indrukwekkends hadden zij toch nimmer gezien. Onder vriendelijken dank en groet der kinderen verlieten zij deze inrichting en nu langs den Nieuwendijk weder naar het Centraal-station, dat natuurlijk ook door zijne grootschheid bewon dering wekte. Weldra werd nu een sein tot vertrek naar de trein gegeven en eenige «ogenblikken later werd weder onder luid Hoera! de hoofdstad ver laten, die zooveel en velerlei indrukken bij de jeug dige reizigers had teweeggebracht, dat wij gerust durven onderstellen, dat deze nimmer zullen worden uitgewischt. In den besten welstand werd ongeveer te middernacht Anna Paulowna weder bereikt en al liep het weer dien dag niet mee, toch scheen het aan den opgewekten gemoedstoestand der kin deren niet de minste afbreuk te doen. De overige leerlingen vierden alhier feest, waar omtrent een vriendelijke hand ons het volgende mededeelde Tegen half tien kwamen de kinderen van de drie scholen aan de Kleine Sluis bijeen en togen naar een afgehuurd stuk land, geheel ingesloten door hoornen en niettegenstaande den regen van de vorige dagen vrij droog. Nadat de Voorzitter der Vereeniging den kinde ren een kort woord had toegesproken, waarhij ze opgewekt werden, steeds getrouw de school te be zoeken en waarin de resultaten van dat bezoek geschilderd werden, begon het eigenlijke feest. De draaimolen, het zak-, spriet- driebeen- en muiltje- loopen, pijphinkelen en ringsteken hielden de kin deren aangenaam bezig, terwijl de uitdecling van oliebollen, krentenbrood, melk en koek, die voor bons 'aan draaiborden te krijgen was, maakten dat de lichamelijke krachten der kinderen zich onder het spelen niet begaven. Na afloop van de pret werd aan 164 kinderen die in het laatste (vereenigings)jaar geen enkel ver zuim hadden, een prijs uitgereikt, die ze zelf mochten kiezen, terwijl de winners bij de spelen nog een extra-prijs bekwamen. Dank zij in de eerste plaats de weersgesteldheid, die buiten verwachting schoon was en de hulp, die aan de commissieleden betoond werd door een twin tigtal dames, slaagde het feest uitmuntend. Ten slotte zij nog vermeld dat deze vereeniging, die eerst sedert eenige jaren bestaat, uitstekend werkt. Was het toch vóór enkele;jaren een zeld zaamheid, dat een leerling geen enkele maal op een gansch jaar de school willekeurig verzuimde (bij het eerste schoolfeest waren en maar twee), thans bedroeg dit getal tweeho7i<Jerd\ Wij mogen dan ook met dank erkennen, dat onze vereeniging de volle sympathie der ingezetenen van Anna Paulowna geniet. Oudkarspel. In deze gemeente is ten behoeve der onderwijzers, die zich in de gym nastiek, de vrije- en orde-oefeningen betreffende, willen bekwamen, een cursus voor dat vak op gericht. De heer van Dijk, onderwijzer te Beem- ster, en gymnastiek-onderwijzer aldaar, is de leider der lessen. Vele onderwijzers aan den Langedijk en omstreken, en ook onderwijzeressen, hebben zich aangemeld, om de lessen geregeld te volgen. Enkhuizen. Door de „Vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek alhier werd jl. Dinsdag aan 540 leerlingen der o. I. scholen een feest gegeven, opgeluisterd dóór de welwillende medewerking van het Muziekgezel schap „Crescendo". Nadat de leerlingen der ver schillende scholen zich vóór het Stadhuis hadden vereenigd, trokken zij in optocht naar het feest terrein, waar zij zich met verschillende spelen vermaakten en aan allen prijzen werden uitge deeld. Het betrekkelijk zeer geringe schoolver zuim in deze gemeente is wel een bewijs van den heilzamen invloed der Vereeniging. Mej. C. P. van Asperen van de Velde, te Anna Paulowna, heeft te 's Hage acte voor de Fransche taal (l. o.) bekomen. Onder de 24 voor de Rijks-kweekschool te Haarlem toegelatenen, waarvan 17 onder het genot eener Rijkstoelag» van f 300 per jaar, komen o. a. voor: K. G. Kuiper, van Anna Paulowna en N. Voerman, van Schermerhorn, beiden onder het genot dier toelage. Door den minister van Binnenlandsche Zaken zijn benoemd in de commissie, in het najaar van 1890 belast met het afnemen der examens ter verkrijging van de acte, bedoeld in art. 56, on der a, der wet van 17 Aug. 1871, in Noordhol land a. tot lid en voorzitterde schoolopzie ner in het district Haarlemb. tot ledende schoolopzieners in het district Hoorn en in de arrond. Haarlem, Texel en Zaandam; c. totle- den-plaatsverv.de schoolopzieners in het district Amsterdam en in de arrond. Hoorn, Punnerend en Hilversum. Kerknieuws. Helder, 29 Augustus. Ter herdenking aan het 53jarig bestaan der synagoge en mede ter eere der inwijding eener nieuweHeiligeWetsrol, heeft de Nederl. Israëlitische gemeente alhier heden eene buitengewone Godsdienstoefening gehouden. De Israëlitische gemeente alhier, welke betrekkelijk een klein-aantal leden telt, heeft ook voor het welzijn van het vorstelijk huis en in 't bijzonder voor dat van de Kroonprinses toepasselijke gebe den uitgesproken, terwijl de dienst werd opge luisterd door koraalgezang, enz. Beroepen bij de Herv. gem. te Wijdenes, ds. A. de Joode, pred. te Oostzaan. Bedankt voor het beroep naar de Chr. Geref. gem. te Medemblik door den heer H. Laatsman, candidaat. Ingezonden Stukken Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.") Mijnheer de Redacteur liet in uw blad van jl. Vrijdag opgenomen seu- satiebericht van R., als zoude een pas uit Indië teruggekeerde marinier, die wegens beri-beri niet op zijne beenen kon staan, zonder behoorlijke adsistentie naar het Marine-hospitaal vervoerd zijn, is geheel onjuist. Den 26 dezer is geen aan beri-beri lijdende marinier in 't hospitaal opgenomen. Mariniers, be stemd voor het Marine-hospitaal, zijn nimmer ge wapend. Indien zieke schepelingen of mariniers van elders naar het Marine-hospitaal worden geëvacueerd, wordt daarvan vooraf officieel kennis gegeven. Indien zulke lijders niet in staat zijn te loopen, wordt hiervan insgelijks bericht. In dit geval worden zij steeds door ziekenoppassers van het Marine-hospi taal met een ziekenbrnncard ot met een rijtuig van het station afgehaald. De Dirig. Off. v. Gez. Iste kl. Chef van het Marine-hospitaal, J. B. Coomans de Ruiter. Buitenland. België. De toestand in de Borinage is van ernstiger aard geworden. J1. Donderdag hebben nieuwe optochten plaats gehad. Er heerscht groote opgewondenheid. Te Quaregnon trok eene bende van 300 man naar de woningen der werklieden, die aan den arbeid zijn gebleven, en beleedigde hen. Te Wasmes werd een der werklieden aangevallen en met steenworpen aan het hoofd gewond. Vier der leiders zijn in hechtenis genomen, wegens aanslag op de vrijheid van den arbeid. Turkije. Volgens geruchten heeft men te Konstantinopel een poging aangewend om Ismail Pacha, ex-Khedive van Egypte, te vergiftigen. Dit gerucht eischt intusschen nadere bevestiging, ook omdat men weet dat de ex-Khedive zich in den laatsten tijd aan misbruik van morphine over geeft en min of meer krankzinnig schijnt te zijn. Argentijnsche Republiek. De minister van financien verklaarde in antwoord op de vraag, hem door een deputatie gedaan, dat hij de begrooting met 25.000.000 zal verminderen. De „Union Civique" is voornemens een bij» eenkomst te beleggen, waarin zal besproken worden het verzoek, dat de Union tot de gene raals Rocca en Levalle wil richten, om uit het ministerie te treden. In politieke kringen ziet men de uitslag van deze poging niet zonder on gerustheid te gemoet. De Senaat heeft het wetsontwerp aangenomen tot het verleenen eener algemeene kwijtschelding van straf. San Salvador. Volgens een telegram heeft president Ezeta het vredesverdrag met Guatemala geteekend. Australië. De toestand in de havens blijft even ongunstig. De politie te Sydney is aan merkelijk versterkt door een groot aantal vrij willigers, die hun diensten hebben aangeboden. Ook te Melbourne is de politie versterkt. Behalve het scheepsvolk, hebben ook de gas- stokers daar den arbeid gestaakt. De Phoenix, de grootste fabriek van werktuigen in Australië, die te Ballarat gevestigd is, heeft den arbeid moeten staken wegens gebrek aan kolen. Slechts een paar stoombooten konden met behulp van ander werkvolk gelost worden. Gemengd nieuws. Jl. Donderdagmiddag heeft bij de oefeningen in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie op het fort Rijnauwen een ongeluk plaats gehad. Bij gelegenheid dat een onderstelde algemeene aan val op de stelling werd afgeslagen, is een man der bediening van een achterlaad vuurmond doodelijk gewond. Bij het inbrengen der kar does vatte de lading vlam en deed haregeheele werking naar achter. Waarschijnlijk waren er in den vuurmond vonken van het vorige schot overgebleven. Bij het vuren met losse schoten kan dit gemakkelijk voorkomen, aangezien er dan dikwijls smeulen de stukjes van den kardoeszak in de kamer nablijven. In de voorschriften zijn tegen onge lukken, die daaruit kunnen voortvloeien, afdoende voorzorgsmaatregelen genomen. De juiste oorzaak is nog niet bekend. Een onderzoek wordt ingesteld. De ongelukkige is naar Utrecht gebracht, waar hij aan de gevol gen is overleden. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Soenda (9.), vertrok 27 Augustus van Batavia naar Amsterdam. Conrad (s.), arriveerde 27 Augustns van Batavia te Amsterdam. Prins van Oranje (s.), van Amsterdam naar Bata via, vertrok 28 Augustus van Genna. Grebe (s.), vertrok 27 Augustus Tan Nieuwediep naar Londen. Anna Jacobs, kapt. Hutjes, van Sundswall naar Harlingen, passeerde 27 Augustus Skagen. St. C' h r i s t o p h 0 r u s, kapt. T. L. Teensma, vertrok 29 Augustus van Nieuwediep naar Carlskrona. Marktberichten. Alkmaar, 29 Augustus. Aangevoerd 180 h. tarwe, f 8.25 a 8.50100 h. rogge, f 5.75 a 6.35 84 h. gerst, f 4.a 4.75, en id. chev. f 5.a 6.601002 h. haver f 3.7a a 4 504 h. boonen bruine f 8.5045 b. rood mosterdzaad f 16.75 a 18 133 li. Koolzaad, f 9.a 9.40 266 h. karweizaad, 8 a 9 20 h. erwtenvale 10.50 a 11.50, en witte f 9.25 per hectoliter. Enkhuizen, 28 Aug. AardappelenGraafjes f 1.10 a 1.20, blauwe f 1.a 1.15 en blanke f 0.90 a 1.per half HL; grove Bloemkool f 5.a 7.roode Kool f 3.50 a f 4.en witte idem f 3.50 a 4.per 100 stuksPeren f 4,a 4.80, Appelen f 3.20 a 4.groote gele Uien f 1.20 a 1.30, kleine idem f 1.80 a 2.groote roode f 1.30 a 1.40 en kleine idem f 0.65 a 0.70 per H.L. 29 Aug.Aardappelen: Graafjes 1.a 1.20, blauwe f 0.95 es 1.en blanke f 0.85 a 0.95 pet half HL.grove Bloemkool f C a 8, roode Kool f 3.50 a 4, witte kool a 3.50 per 100 stuksPeren f 4 a 5, Appelen f 3 a 4 per HL.; groote gele Uien f 1.20 a 1.30, kleine idem f 1.80 a 2.groote roode f 1.30 a 1.40 cn kleine idem f 0.60 a 0.70 per HL. Haarlem, 27 Aug. Koeien f 160 a 250, Stieren f 100 a f 120, vette Schapen f 20 a 28, nuckt. Kalveren f 10 a f 16, vette Kalveren f30 en Graskalveren f32, alles p. stuk. Burgerlijke Stand van Helder, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. OndertrouwdL. Bosman, torpedist, en M. Koegelberg. A. Nottelman. kellner, en A. Teerink. M. van der Oord, tuinman, en T. Keijzer. 1). Koster, stoker, en W. Itieuwers. P. Smit, stoker, en J. Dekker. A. de Jong, stoker, en M. Bakker. Getrouwd: P. J. van Hatn en A. Klein. P. Spruit en Jl. Govers. BevallenJ. M. v. d. Jlijle, geb. ltippens, z. A. Jl. Ob- dam, geb. Collier, z. T. van Wolraven, geb. Harder, z. Jl. Kuiper, geb. Grin, d. S. Diesbergen, geb. Visser, d. Overleden: J. Leugers. 16 j. J. Gorter, 74 j. Laatste berichten. 30 Augustus. DE ROEI- EN ZEILWEDSTRIJD. De feestdag is aangebroken de dag waarop de Noorder-Roei-en Zeilvereeniging van haar bestaan getuigenis zou afleggen, de dag waarop ter reede van Texel eenen Zeil- en Roeiwedstrijd zal worden gehouden, is verschenen wanneer deze regels in 't licht verschijnen, bijna reeds verstreken. Met hoeveel hoop en vrees is dezen dng reeds lang te voren verbeid, hoevele dagen te voren heeft men zich reeds afgevraagd: hoe zal het weer, hoe zal de wind zijn?? Als ter beantwoording van die vraag, rommelde heden in den vroegen morgen dc donder en teekende de grauwe, zwaar bewolkte lucht weinig goeds. Tegen den aanvang van den wedstrijd kwam het zonnetje echter van achter de wolkensluier te voor schijn en verlevendigde de hoop, dat 't weer zich goed zou houden. Toen echter op den bepaalden tijd (half tien) een kanonschot weerklonk, ten teekeu dat de wedstrijd een aanvang had genomen, viel een stortbui in 't feest, die de toeschouwers, welke zich op de tri bunes en langs den Zeedijk hadden verzameld, een goed heenkomen deed zoeken. Bij het afvaren van de eerste booten en vletten evenwel klaarde de lueht gelukkig weer eenigszins op en het weer hield zich verder uitstekend, tot bijna op het laatste oogenblik, toen een zware on weersbui kwam opzetten en het publiek genoodzaakt werd voor de bij stroomen neervallende regen, ver gezeld van hagel, te vluchten. Een vrij sterke Noordwestelijke koelte, die der zeilvaartuigen goed te stade kwam, was oorzaak dat de taak der roeiers niet van de gemakkelijkste was. Door muziekuitvoeringen van het stnfrauziekkorps der Marine opgeluisterd, volgden de verschillende nummers elkaar geregeld op. De uitslag van den wedstrijd was als volgt Zeil vaartuigen. A. BEURT-, VRACHT- en VEERSCHE PEN, de Zuiderzee kunnende bevaren. Prijs t 40, premie f 10. Deelnemers: No. 1. „Petronella", schipper H. Dito, Texel. 2. „Koophandel", sch. H. J. v. Twisk, den Helder. 3. „Twee Cornelisseu", sch. C. Hin, den Helder. 4. „Catharina Margnrethn", sch. W. Luidinga, den Helder. 5. „Watergeus", sch. P. J. Wigbout, Wieringen. Prijs No. 4, W. Luidinga. Premie No. 1, H. Dito. B. VISSCHERSVAARTUIGEN. I. Botters, voorzien van bun. Prijs f 40, premie f 10. Deelnemers: No. 1. HD. 2, G. Os. 2. HD. 5, I. de Boer. 3. HD. 15, J. Bakker. 4. HD. 8, O. Wukker. 5. HD. 1, J. Taal. 6. HD. 6, A. van Pel. 7. HD. 12, A. Frankfurt. 8, HD. 16, W. van Marle. 9. HD. 4, K. Sluiter. 10. HD. 17, Kl. Kroon. 11. HD. 11, II. Wijker. 12. HD. 14, J. Koorn. 13. UK. 161, J. Brands. 14. UK. 264, J. Post. 15. 1ID. 262, C. Kinassen. Prijs No. 2, I. de Boer. Premie No. 4,0. Wakker. II. Blazers, voorzien van bun. Prijs f 30, premie f 10. Deelnemers: No. 1. TX. 45, K. Brouwer. 2. TX. 27, P. Plaatsman. 3. TX. 102, B. Timmer. 4. TX. 46, C. Krijnen. 5. TX. 13, P. Burger. 6. TX. 53, J Vonk. 7. TX. 2, J. Brouwer. 8. TX. 75, G. Kuiper. 9. TX. 19, D. Krijnen. 10. WR. 45, J. Thijssen. 11 WR. 129, P. Wigbont. Prijs No. 2. TX. 27, P. Plaatsman. Premie No. 7. TX. 2, J. Brouwer. III. Schokkers, voorzien van bun. Prijs f40, premie f10. Deelnemers: No. 1. EH. 17, K. Lub. 2. EH. 18, H. Lub. 3. EH. 22, D. Lub. 4. EH. 21, Th. Lub. 5. EH. 24, J. Lub. 6. EH. 19, P.Lub. 7. UK. 69, C. v. d. Berg. 8. HD. 41, P. Kramer. 9. UK. 55, B. Kramer. Prijs No. 8, P. Kramer. Premie No. 7, C. van den Berg. IV. Haringvletten, lang 3228 voet. .Prijs f25, premie 17.50. Deelnemers: No. 1. HD. 125, C. Minneboo. 2. HD. 226, Th. Rijkers. 3.1ID. 96, P. Rensmang. 4. HD. 140, C. Visser. 5. HD. 161, J. Been. Prijs No. 2. HD. 226, Th. Rijkers. Premie Nó. 8. HD. 96, P. Rensmaag. V. Geepvletten, lang 22—20 voet. Prijs f20, premie f7.50. Deelnemers: No. 1. HD. 216, L. Rotgans. 2. HD. 217, J. Rotgans. 3. HD. 249, C. Dekker. 4. HD. 118, K. Koster. 5. HD. 243, J. v. d. Wiele. 6. III). 169, H. Kuiper. 7. HD. 234, J. van Os. 8. 1ID. 157, J. Kuiper. 9. HD. 98, Ko ningstem. 10. 1ID. 261, A. Rietveld. 11. HD. 169, H. Oostenbrug. Prijs No. 4. 11D. 118, K. Koster. Premie No. 8. HD. 157, J. Kuiper. VI. Aalaken. Prijs f25, premie f 10. Deelnemers: No. 1. H. C. Bakker, Wie- ringen. 2. H. Duinker, idem. 3. S. Lont, idem. Prijs No. 2, H. Duinker. Premie No. 3, S. Lont. I*ritiMCs Wilhclmiita-iiiiiuiiier. MARINESLOEPEN en daarmede over eenkomende Pleiziervaartuigen. Prijs kunstvoorwerp in zilver, aangeboden door den Beschermheer 1ste premie kunstvoor werp in zilver2de premie Kunst voorwerp.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2