De „St.-Ct." No. 292 bevat een kon. besluit van 12 December jl., luidende als volgt: In naam van Hare Majesteit Wilhelmina, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prin ses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Wij Emma, Koningin-Weduwe, Regentes van het Koninkrijk, Willen een bewijs geven onzer bijzondere waar deering der diensten van Nederland's strijders in de gedenkwaardige jaren 18131S15 Op de voordracht van den minister van Oorlog, van den 10de December 1890, Kabinet, litt. W7S Hebben goedgevonden en verstaan, te bepalen 1. aan ieder oudstrijder der jaren 18131815, gerechtigd tot het dragen van het eereteeken (Zilveren Kruis), ingesteld bij koninklijk besluit van 10 Mei 1865 („Staatsblad" No. 32), wordt jaarlijks op aanvrage van den belanghebbende, tot de Koningin gericht, ten laste der begrooting van het Departement van Oorlog, bij wijze van gratificatie, eene geldelijke tegemoetkoming van enhonderd vijftig gulden (f T50) verleend, mits blijke, dat hij uit eigen middelen niet voldoende in zijn levensonderhoud kan voorzien 2. die tegemoetkoming zal voor de eerste maal, zoo mogelijk, nog in den loop van 1890 en verder telkens omstreeks het midden der maand Juni worden uitgekeerd. De minister van Oorlog is belast met de uit voering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Algemeene Rekenkamer, en dat wijders in het „Staatsblad" en in de „Staats courant" zal worden geplaatst. 's Gravenhage, den i2den December 1890. EMMA. De minister van Oorlog, J. W. BERGANSIUS. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Maandag 22 dezer, 's avonds half negen ure. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Zaterdag 13 December. De geheele Indische begrooting is afgeloopen, ua aanneming van hoofdstuk II (middelen in Indië). De heer Hartogh stelde eene motie voor, de wenschelijkheid uitsprekende, dat er verband werd gebracht tusschen de patent-wetgeving in Indië en Nederland, welke motie werd verdaagd tot nader. De minister beloofde inmiddels geen patent-belasting in Indië van de naaml. vennootschappen te zullen heffen. Verschillende suppletoire begrootingswetten zijn vervolgens aangenomen, die betreffende Oorlog nadat de minister ten stelligste aan den heer van Houten had verzekerd, dat dit ontwerp niet prejudicieerde op de beslissing omtrent het permanent onder de wapenen houden van de 7de lichting. Tevens is aangenomen de post voor den bouw van een garnizoensmagazijn van kleeding te 's Gra venhage het Boorhuis zal dus niet worden uit gebreid. Bij de suppletoire begrooting van Binnenlandsche Zaken stelden de heeren de Beaufort en Zaayer voor, om voor subsidie aan bijzondere kweekscholen f15000 minder uit te trekken dan de Reg. voorstelde. Het amendement is verworpen met 50 tegen 1 8 stemmen. Verder werd op een vraag van den heer Zaayer door den minister geconstateerd, dat in de vergoe ding aan den bibliothecaris der Kon. Bibliotheek van f1900 voor vrije woning enz., ook is begrepen schadeloosstelling voor andere kosten, ingevolge van niet-inwouing in het gebouw. Eindelijk zijn aangenomen verschillende provinciale belastingen, naturalisatie-ontwerpen en de suppletoire begrooting van Justitie voor 1889. Avondzitting. Bevloeiing, spoorwegaanleg, algemeen plan voor de verdediging van Java, Indische reserve, ofliciers- wed uwenpensioenen, tractementeu der infanterie- officieren, indemniteit voor fourages, kaliber der geweren, uitmonstering van de manschappen, veld- oefeningeu, torpedobooten, inschietplaats, moham medaan sche godsdienstscholen, koloniale reserve (door den heer Levyssohn waarschijnlijk geestig de koloniale „conserve" genoemd), alles defi leerde met gezwinden pas voorbij 's voorzitters hamer, en toen de leden gisteren naar bed gingen, waren twee hoofdstukken der Indische begrooting afgedaan en aangenomen, en de „Middelen in Indië" ook nog tot en met art. 10. Het eenige feit van beteekenis uit het debat is, dat, door aanneming van een amendement om thans voorloopig f7000 te schrappen, in beginsel werd besloten tot geleidelijke opheffing van het werfdepot te Harderwijk. Ofschoon de minister van Koloniën adviseerde, tijdens den thans bestaanden overgangs- oestand het Werfdepot niet op te heffen, onder verklaring dat de Regeering op het geschikte oogen- blilc in dien geest werkzaam zou zijn, maar voor het oogenblik de opheffing niet voor hare verant woording nam, en de heer Rooseboom mede het behoud van - het Werfdepot verdedigde, werd het amendement toch met 43 tegen 18 stemmen aangenomen. Waaruit tevens blijkt, dat van de 100 leden 39 op hun post ontbraken. Michiels van Verduvnen (die voor Breda zitting heeft) interpelleerde den minister van Oorlog aan gaande de kwade geruchten betreffende den gezond heidstoestand aan de Militaire Academie te Breda. De heer Michiels herinnerde, dat sedert een maand aan de Milit. Academie verschillende gevallen (16) van gastrische koorts zijn voorgekomen, waarvan 3 met doodelijken afloop. In 't belang der familie betrekkingen van de cadetten vroeg hij nu, hoe de gezondheidstoestand is op dit oogenblik, en welke maatregelen zijn genomen. De minister antwoordde, dat op 30 November bij den inspecteur van den geneesk. dienst voor 't eerst bericht werd ontvangen, dat sedert veertien dagen een aantal lijders in de ziekenzaal waren opgenomen, lijdende aan gastrische koorts met lichte aandoening van het darmkanaal (typhus). Terstond werd een onderzoek ingesteld, maar men kon geen bepaalde oorzaak vinden. Het drinkwater uit de beste pompen van Breda en de melk uit de Melkinrichting zijn sedert gekookt en er is een filter-Pasteur gebruikt voor zuivering van het water. Een nauwgezet scheikundig en bacteriologisch onderzoek van het drinkwater wordt ingesteld de afloop daarvan moet afgewacht worden. Drie zieken zijn overleden, allen aan typhus, cn van twee aan typhus lijdenden is de toestand bevredigendde overigen zijn allen hersteld en met verlof huiswaarts gezonden. Sedert zijn geen gevallen meer voorgekomen. Ofschoon geen bepaalde oorzaak was op te sporen, gelooft de minister, dat het drinkwater de oorzaak is, tenge volge van den zeer hoogen waterstand van de rivier. Eenige jaren geleden is ook gebleken, dat deze een slechten invloed had op het drinkwater. Derhalve is het zeer gewenscht, dat nu afdoende verbetering ontsta door de drinkwaterleiding die ontworpen wordt. De Kerstvacantie is eenige dagen vervroegd, om meer ruimte te krijgen voor schoonmaken en desinfecteering. De cadetten zijn niet vroeger met verlof gezonden, om de ziekte niet in 'tland te verspreiden. De heer Michiels dankte voor de inlichtingen, waaruit de dringende noodzakelijkheid aan eene drinkwaterleiding blijkt, constateerde hij. Zitting van Maandag 15 December. Bij 't algemeen debat over de Staatsbegrooting verklaarde de heer Tak van Poortvliet, namens vele leden der linkerzijde, thans van politiek debat af te zien, in afwachting van latere gelegenheid, door den Voorzitter aangekondigd. De heer Domcla Nieuwenhuis betoogde, dat de clericalen evenmin als de liberalen iets gedaan heb ben voor het volk. Conservatief is het leidend be ginsel. En de katholieken, die bij uitnemeudheid conservatief zijn, laten de antirevolutionairen den spits afbijten. Deze Regeering verweet hij gemis aan conslitutioneelen zin, door haar stilzwijgen over den toestand des Konings. De kiesrechthervorming blijft achterwege, finan- cieele hervorming eveneens. De Staat blijft inkomsten heften uit jenever en Staatsloterij. Van losmaking der banden tnsschen Kerk en Staat is geen sprake. Het defensievraagstuk lost zich op in weerloosheid met zwaren druk. Aan het sociale vraagstuk is niets gedaan. Hij beveelt aau aanleg van groote werken en invoering van den achturigen werkdag, in afwachting van de opheffing van het privaat bezit en de nationaliseering van den bodem. De heer A. Van Dedem sloot zich, namens vele vrienden, bij de verklaring van den heer Tak aan. De heer Van Vlijmen vraagt, namens eenige vrienden, of de Regeering geheel en ieder lid in 't bijzonder verantwoordelijkheid draagt en zich aansprakelijk stelt voor de indiening der Legerwet. De heer Vermeulen, ofschoon niet geheel voldaan over het beleid dezer Regeering, zou haar geen steun onthouden, indien zij niet de Legerwet bleef hand haven. Hij gaf de laatste waarschuwing. Werd die ongelukswet aangenomen, dan zou de Regeering zich-zelve de splitsing der rechterzijde te verwijten hebben. De heer Schaepman verklaarde geen vertrouwen te ontzeggen, alvorens het debat over bepaalde wets ontwerpen te hebben afgewacht. De minister van Koloniën stelde ook het politiek debat uit, ontkende dat de Koning ooit staatsstuk ken had geteekend, zonder daartoe in staat te zijn, hoopte dat de Stedenwet nog bij de a. s. verkie zingen zal kunnen werken, en dat bij de Legerwet zou blijken dat geen rechten cn vrijheden der natie zijn geschonden. In strijd met zijne bewering, dat de anti-dienst plicht geen Katholiek dogma zou zijn, hebben de heeren Harte en Van Nunen verklaard, dat daardoor wel degelijk een beginsel van de Katholieke partij is aangetast. Eerstgenoemde ontzegde daarom de Regeering zijn steun. Het algemeen debat is gesloten. Hoofdstukken I en II zijn aangenomen. Hedenavond hoofdstuk III. IJS-BERICHTEN. Het Noordhollandsche Kanaal is van Alkmaar thans van banen voorzien tot Purmerend. De Noordervaart door den Schermer naar den Beem- ster polder is goed berijdbaar. Ook naar Haarlem is de weg goed, over het Alkmaarsche meer, langs Krommenie en door de Nouernasche vaart tot het Noordzeekanaal en van daar over Spaarn- dam naar Haarlem of door de Liede naar de trekvaart en zoo naar Amsterdam. Naar Hoorn is het ijs vrij goed van en naar Helder is het kanaal overal vertrouwd en goed berijdbaar. Het Noordzeekanaal is geheel met ijs bezet; de sleepboot 't Zand doet als ijsbreker dag en nacht dienst om de vaargeul open te houden. De Zuiderzee is geheel dicht en in een veld van ijs veranderd. Uit Enkhuizen meldt men Door het dichtvriezen van de Zuiderzee is het gewone brievenvervoer van en naar Urk onmo gelijk geworden. Nu wil men beproeven over het ijs het eiland te bereiken, waartoe men een vlet van ijsloopers heeft voorzien. Met de post en eene hoeveelheid levensmidde len aan boord zou men heden den tocht ondernemen. Vijf leden van de Amsterdamsche Wielrijders club „Hollandia" zijn jl. Zondag, op den tocht van Amsterdam over Monnikendam naar Mar ken, de Goudzee per rijwiel overgetrokken. Binnenlandsch nieuws. Helder. Volgens achterstaande advertentie zal in de Buitengewone Vergadering'van het Dept. Plelder der „M. tot N. v. 't A.", a.s. Vrijdagavond in „Tivoli" te houden, als spreker optreden de Heer S. Rippe van Rotterdam. Voor velen is genoemde heer zeker geen on bekende, daar zij zich ongetwijfeld zullen her inneren hoe in de Departementsvergadering, in Januari '89 gehouden, door hem o. a. op onver beterlijke wijze werd voorgedragen „De viool van Cremona", van Francois Coppée, vertaald door Mr. J. N. van Hall. Zij zullen zeker gaarne de kennismaking hernieuwen en wij twijfelen niet of vele anderen zullen gaarne voor het eerst met den declamator kennis maken. Ten overvloede laten wij hier volgen een uittreksel uit het „Dagblad van Zuid-Holland en 's Gra venhage" van Woensdag 26 Maart '90. Buitengewoon talrijk waren de leden met hunne dames van „Oefening kweekt kennis" opge komen om den Heer Rippe van Rotterdam te hooren, die enkele, vooraf aangekondigde num mers, op uitstekende wijze voordroeg. Wij zijn ongetwijfeld de tolk van vele aanwezigen, wanneer wij betuigen, dat het den Heer Rippe goed gehikt is, zijne hoorders te boeien. Als declamator munt hij dan ook zeker uit. Hij bezit de gave om de personen, die hij in hun spreken en in hunne gebaren wenscht voor te stellen, zóó juist te ver tolken, dat men ze als 't ware bij zich waant. In 't bizonder bleek deze gave uit de voordracht van drie door den Heer Rippe gerangschikte fragmen ten uit Shakespeare's „De Koopman van Vene tië", volgens de vertaling van Dr. L. A. J. Burgersdijk. Het weergeven der verschillende personen, die de meest uiteenloopende karakters bezitten, slaagde allergelukkigst. Na de pauze droeg de spreker enkele nummers voor, die zijn gehoor in de opgewektste stemming brachten. Prettig was o. a. de vertelling van den boeren jongen, die mededeelde waarom zijn eerste hoed tevens zijn laatste zou wezen, terwijl Pieter Reaal in „Het huwelijk om geld" niet minder vermaak gaf. Helder. Door den heer D. de Vries, alhier, is, onder overlegging van de noodige plans, het navolgende adres gericht tot den Raad dezer gemeente „Ondergeteekende Dirk de Vries, Mr. Timmerman en Aannemer alhier, neemt de vrijheid tot UEd. Achtb. te komen met een belangrijk voorstel, het welk hij verzoekt bij U in ernstige overweging zal worden genomen, als zijnde voor de gemeente zonder opoffering, iutegendeel van zeer voordeelige conditiën van blijvenden aard en die iu de toekomst nog door belasting en besparing van uitgaven aanzienlijk zullen vermeerderen. Ondergeteekende stelt voor, dat de gemeente aan hem in eigendom afstaat het gedeelte Helderschc kanaal ter lengte vanaf het Westplein tot aan de Postbrug en ter breedte tusschen de rijwegen van den Kanaalweg en de Kerkgracht en biedt daarvoor aan, te maken en aan de gemeente over te dragen 1°. Een gedeelte aan het Westplein, gedempt en bestraat 2°. Het maken van twee Hoofdriolen aan den Kanaalweg en de Kerkgracht 3°. Trottoirs of verhoogde voetpaden, ter breedte van 2 meters, tegen de rijstraten van den Kanaal weg en de Kerkgracht, en 4°. Het verleggen van de Postbrug naar de Windsteeg. Daarvoor vraagt ondergeteekende in ruil het over gebleven gedeelte kanaal, om hetzelve te dempen en te bezigen als bouwterrein, alleen voor nette huizen en zaken. De voordeelen, voor de gemeente hieraan ver bonden, zijn z. i. van zoodanig belang, dat onder geteekende niet twijfelt of zijn voorstel zal de noo dige attentie verdienen 1°. De klachten over het stinkend kanaal aldaar zullen zijn opgelost op eene afdoende wijze 2°. Aan het verlangen naar een brug bij de Windsteeg wordt op eene soliede wijze voldaan, zonder uitgaven voor de gemeente 3°. Het onderhoud van het kanaal vermindert met dat gedeelte, terwijl de vaart aldaar toch van zoo weinig beteekenis is, dat dit bijna niet in aan merking kan komen 4°. De gemeente komt kosteloos in het bezit va» twee strateu, voorzien van riolen, waar men later niet om verlichting, bestrating of rioleering zal vragen en die na eenigen tijd niet onbelangrijke baten aan belasting voor de gemeente zullen ople veren 5°. De verbetering van het Westplein zal veel bijdragen tot verfraaiing van dat gedeelte der ge meente, wijl een leelijk gat plaats zal maken voor een ruim plein, waaraan in vele gevallen behoefte bestaat en hetwelk bij gelegenheid uitstekend zal kunnen worden gebezigd, en 6°. De plannen, bij ondergeteekende in bewer king, zullen bij eventuëele vergunning voor dat gedeelte der gemeente een waar sieraad zijn. Een en ander geeft ondergeteekende het vertrou wen dat. de Raad geen ernstige bezwaren zal hebben om, onder nadere regeling van enkele punten, dit contract te aanvaarden, waarin ondergeteekende zich verbindt tot eene soliede uitvoering van de bovengenoemde werken. Helder, 10 December 1890. (i. g.) D. DE VRIES." Dit adres komt in de hedenavond door den Raad te houden zitting in behandeling. Zijpe. De beslissing van de wedstrijden op het Brusselsche biljart, op Zondag 7 Dec. jl. bij den heer C. Swarthof alhier, was zeer geanimeerd. Het eerste gouden horloge (remontoir) werd ge wonnen door den heer P. Raven, van Schager- brug, met 5260 punten in de 50 stooten het tweede id. door den heer W. de Wit Az., van 't Zand, die in de 50 stooten 5100 punten maakte. Anna Paulowna, 15 Dec. Jl. Zaterdag avond hield de ijsvereeniging „Eendracht maakt macht", na eene rustige rust van ruim twee jaren, weder eens eene vergadering. Daar de toestand van de kas goed is, werd besloten a.s. Woensdag 17 dezer, eene hardrijderij te houden door de leden van de Vereeniging ten behoeve van armen. Na afloop dezer hardrijderij verder eene dito voor ingezetenen van Anna Paulowna om prijs en premie, beide hardrijderijen op de prachtige ijsvlakte vóór het logement Veerburg. Mocht het te laat worden voor de tweede hardrijderij, dan wordt deze op een volgenden dag gehouden. Wieringerwaard. Bij de jl. Zondag gehouden schoonrijderij werd de eerste prijs behaald door den heer W. Kaan Dz. en mej. A. BakkerKaan. Wegens het overschoone weer, kon een groot deel belangstellenden de verzoeking niet weerstaan een uitstapje naar elders te maken. Uit een oogpunt van zeker egoïsme werd door velen den wensch geuit, om dergelijke wedstrijden niet meer op Zondag te doen plaats hebben. Kolhorn. Den 10 dezer werd alhier eene hard rijderij op schaatsen gehouden door jongens van 12—14 jaren. Uitgeloofd waren vier prijsjes, die gewonnen werden door jongens van Wit, Schaap en Broke, allen te Winkel, en van Herman te Kolhorn. Den nden had een gelijke wedstrijd plaats, door jongens van 15—17 jaren, waarbij overwinnaars waren P. Beers te Kolhorn, IC. Burger, D. Klomp en C. Jonk, allen te Winkel. Kolhorn. Den 23 dezer zal in het nuts- departement alhier als spreker optreden de heer IC. Berg, van Buiksloot. Nieuwe Niedorp. Maandag 8 dezer gaf het kwartetgezelschap „Loreley", van Haarlem, een concert in het lokaal van den heer R. Swa- german, alhier. Avenhorn. In de alhier gehouden samen komst van Vrijdag jl., ten huize van den heer T. Bakker, is besloten tot de oprichting van een ijsclub. Tegelijk werd het bestuur gekozen, n.1. de heeren Jac. Bakker voorz., Le Clerq secr., J. van Hoorn, penningm. Zondagmorgen las men op verscheidene banen reeds de woorden„IJsclub Avenhorn". Aangesteld waren reeds dien dag eenige werklieden, die zich daartoe Zaterdag avond konden aanmelden en tegen 10 cents loon per uur den bezem hanteeren. 't Is te wenschen, dat zij spoedig order krijgen ook de verschillende scheuren vol te doen loopen en de oneffenheden weg te schrapen. Jammer is het evenwel, dat het gemeentebe stuur, dat het initiatief nam tot deze goede zaak, de belangen der behoeftigen van Grosthuizen en Scharwoude zich niet heeft aangetrokken. De laatsten toch zouden zeker ook gaarne voor de IJsclub gewerkt hebben en zich een vast loon zien toebedeeld. Het is ook hier zaak, niet te vergeten dat het gedeelte van een gemeente, waar de burgervader zetelt, niet alleen de ge meente is. Misschien zal de ijsclub Avenhorn nog de noodige stappen doen om het terrein van werken en weldoen wat uit te breiden. Tevens zou het naar den geest van velen zijn, indien de werklieden op Zon- en Feestdagen niet aan 't werk werden gesteld vóór des morgens 12 uur, terwijl hun toch het loon voor die mor genuren werd uitbetaald. Zóó kan christelijke weldadigheid in meer dan ,één opzicht ten goede werken. Oudkarspel. Den 11 dezer trad in eene buitengewone vergadering van het Nuts-depar- tement alhier als spreker op de heer Kutsch Lojenga, pred. te Enkhuizen. Het onderwerp zijner rede was „Zondagsrust, Zondagsheiliging en Zondagsuitspanning," terwijl na de pauze nog een paar dichtstukjes„In de Smidse" en „Het meerl-nestje" ten beste werden gegeven. De opkomst was sober, zoowel van leden als van gasten, en lang niet, zooals men dit hier bij der gelijke gelegenheden gewoon is. Enkhuizen. Van H. M. de Koningin weduwe is bij den havenmeester alhier een gift ingekomen ten bate van den visscherman J. Stavenuiter, wiens vaartuig bij de aanvaring met de „F'riesland" verloren ging. Haarlem. Het stoffelijk overschot van den heer H. De Veer werd jl. Zaterdag alhier ter aarde besteld. Zes fraaie kransen dekten de lijkbaar. Aan de groeve bracht de heer Wuste, president-commissaris van „het N. v. d. D.", hulde aan den talentvollen publicist, aan wien „het Nieuws" hoofdzakelijk zijn tegenwoordigen bloei dankt, waaraan hij zijn beste krachten wijdde en een richting gaf, waardoor zijn geest, humaniteit en onpartijdigheid in dat blad blijven bestaan. De heer Van Waalwijk, secretaris van den „Jour nalistenkring", roemde De Veer als vorst en sieraad der Nederlandsche journalisten, en stelde hem als voorbeeld aan de jongeren. Dr. Van Gorkum herdacht in gevoelvolle, wel sprekende woorden den vriend, met wien hij 30 jaren lief en leed deelde, cn spoorde de kinderen aan, de nageduchtenis van hun liefderijken vader te. eer en. Een zoon van den overledene dankte de talrijke aanwezigen voor de betoonde deelneming. Marine en Leger. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Johan Willem Friso", onder bevel van den kapt. ter zee G. Doorman, den 12den dezer te Bermuda aange komen. Aan boord was alles wel. De inspecteur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 1ste district, te Delfzijl, de luit. ter zee 1ste kl. Haremaker, zal naar Amsterdam worden overgeplaatst, ter vervan ging van den naar Vlissingen vertrekkeuden inspec teur over het loodswezen enz., den kapt. ter zee titul. J. O. de Ruijter de Wildt. Hr. Ms. ramschip „Stier" zal van. hier naar Feijenoord worden overgevoerd, ten einde aan de fabriek der Nederl. Stoombootmaatschappij eenige herstellingen aau de stoomwerktuigen en romp te ondergaan. Naar „het N. v. d. D." uit goede bron verneemt, zullen enkele kapiteins, die bij de jongste bevordering tot majoor bij het wapen der infanterie werden gepasseerd, bij eventueele vacature alsnog voor eene benoeming tot dien rang in aanmerking worden gebracht. Benoemingen, enz. In de op den 10 dezer gehouden vergadering van de verschillende polders onder Bergen, zijn herkozen de heeren J. van Reenen en C. Roskam, als leden van het algemeen bestuur der Vereeniging van pol ders en oningepolderde landen onder Bergen, voor de oningepolderde landen A. Leijen Sr., als lid van het dagelijksch bestuur van genoemde polders J. Leijen Sr., als poldermeester van den Damlauder- poldcrJ. Oldenburg, als poldermeester van den OudburgerpolderJb. Swaan Sr., als voorzitter van den Noorder Rekerpolder S. Kamer, te Koedijk, als voorzitter van den Zuider RekerpolderA. Admiraal, als poldermeester van den Philistijnschen polder en P. Braken hof, als poldermeester van den Sluispolder. Als dijkgraaf van de Egmondermeer is herkozen de heer A. Slote maker, te Egmond-Binnen. Tot hoofdingeland der 30 gemeenschappelijke polders van Texel is met 200 van de 303 stemmen, die uitgebracht werden, gekozen de heer P. N. Bremer. Den 10 dezer is tot hoofdingeland van het water schap Berkhout gekozen, met 77 van de 81 uitge brachte stemmen, de heer W. Nobel Cz.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2