Een drietal platen is bij deze nota gevoegd. De eerste bevat dwarsprofielen van ontworpen of uit gevoerde afsluitdijken, de tweede geeft een situatie plan en een lengteprofiel vau den afsluitdijk, en lengteprofielen van de ontworpen dijken Enkhuizen UrkKetel en BlokkershoekKetel, de derde ein delijk een graphische voorstelling vau de jaarlijksche onderhoudskosten van de dijken langs Zuiderzee en Wadden en een lengteprofiel dier dijken. Het Dag. Best. der vereeniging deelt in een begeleidende nota het een en ander mede omtrent den stand van het onderzoek. Wij ontleenen daaraan het volgende. In den afgeloopen zomer zijn de boringen, die nog te verrichten waren in het meest noordelijke gedeelte der Zuiderzee, het Terschellinger wad, de Lauwerzee, de Groninger- en Uithuizer wadden, ten einde gebracht. In het geheel zijn dezen zomer op bovengenoemde plaatsen 1556 boringen verricht door de Civiel- Ingenieurs Ch. C. Coomans, P. Joosting en den opzichter B. Vegter. Evenals in het vorige jaar, heeft prof. A. Mayer zich met groote welwillendheid bereid verklaard de verzamelde grondmonsters te onderzoeken. Wanneer dit onderzoek is afgeloopen, zal door den chef van het technisch onderzoek een algemeen verslag over de terrein-werkzaamheden van 1889 en 1890 aan het dagelijksch bestuur worden inge zonden. De noodige gegevens zijn dan, wat het terrein- onderzoek betreft bijeen, om een oordeel over het Zuiderzee-vraagstuk te kunnen uitspreken. De chef van het technisch onderzoek deelde daaromtrent in de vergadering van het Dag. Best. van 20 September mede, dat, behoudens de op zichzelf staande indijkingen, die op de wadden of de Lauwerzee tot stand zouden zijn te brengen, voor het eigenlijke Zuiderzee-vraagstuk zijns inziens drie oplossingen in overweging zullen komen, namelijk 1. Door voorafgaande noordelijke afsluiting van de Zuiderzee met daaropvolgende indijkingen bin nen die afsluiting. 2. Door onmiddellijke indijking van groote ge deelten, zooals a. het zuidelijk gedeelte (Regeeringsontwerp 1876) b. het Wieringermeer (ontwerp 1870) c. het gedeelte Lemmer- Urk- Kraggenburg, dat volgen, het onderzoek der Zuiderzee-Vereeniging is gebleken uit vruchtbaren grond te bestaan. 3. Door onmiddelijke indijking vau kleine ge deelten (Hoornsche hop, enz., enz.) ol m. a. w. door gedeeltelijke indijking. Van oplossing 1 is thans het onderzoek gereed, wat betreft de afsluiting over Wieringen dit zal gevolgd dienen te worden door ontwerpen voor indijkingen binnen die afsluiting, alsmede door eene vergelijkende beschouwing tusschen deze en andere noordelijke afsluitingen. Van oplossing 2 zijn de ontwerpen sub. a en b bekend, daaraan zal dus nog dienen toegevoegd te worden een ontwerp c. Van oplossing 3 is echter volstrekt geen volledig ontwerp bekendwel zijn enkele malen gedeeltelijke indijkingen ter sprake gebracht, zooals van het Wieringermeer, het Hoornsche hop en van een ge deelte achter Schokland, doch die omvatten te zamen slechts een zeer klein gedeelte der Zuiderzee. Het zal dus noodig zijn ook een volledig ont werp voor gedeeltelijke indijkingen op te maken, om de voor- en nadeelen van die oplossing van het Zuiderzee-vraagstuk te kunnen beoordeelen. Eerst wanneer de bovengenoemde ontwerpen ge reed zijn, hetgeen in het volgend jaar het geval kan zijn, is het mogelijk, om op goede gronden eene vergelijkende beschouwing te maken tusschen de voor- en nadeelen der bovengenoemde drie op lossingen van het Zuiderzee-vraagstuk. Binnenlandsch nieuws. Helder. De Scherm- en Gymnastiekvereni ging /Oefening kweekt Kunst" alhier bereidde jl. Zaterdagavond den leden harer Adspiranten-afdeeling een aangenaam feestje. In tegenwoordigheid hunner ouders en verdere geuoodigden hielden de jongelui, die de Adspiranten-afdeeling vormen, in het lokaal Tivoli een wedstrijd in het springen, halterrapen en ringsteken, bij welke gelegenheid de gymnasten in spé reeds veel vlugheid en behendigheid ten toonspreidden. Bij tusschenpoozen werden de jonge lui op versnaperingen onthaald, terwijl ook op andere wijzen voor de noodige afwisseling werd gezorgd. Eene koddige pantomime, ten slotte door eenige oudere leden opgevoerd, wekte veel vroolijk- heid en droeg lot het welslagen van dezen feest avond bij. In de verschillende wedstrijden werden de prijzen behaald als volgt Bokspringen: 1ste prijs door L. Kuiper Jz., 2de prijzen door A. Lap en J. Nonnekes. Verspringen: 1ste prijs door J. Verfaille, 2de prijzen door J. Oudkerk en W. Jansen. Halterrapen: lste prijs door S. Pot, 2de prijs door A. Drijvers. Ringsteken: lste prijs door J. Boll, 2de prijs door E. van Twisk en 3de prijs door A. Lap. had zijn geweer hver den schouder hangen en een dooden, zeer grooten vogel in de hand. Allen sprongen op om den buit te beschouwen, en terwijl Engels de vleugels van den vogel uitspreidde, begon zij de grootte daarvan af te meten. Terwijl zij hiermede bezig was, scheen het haar toe, dat dr. Rusz een stukje suiker in haar kopje deed en zij riep uit „Niet zoo zoetNiet zoo zoetZij dronk de thee echter op, maar deze was niet zoet, maar had een vreemde smaak. Onder het drinken zag zij de koude, helder blauwe oogen van mevrouw Rusz op zich gericht met een zonderlinge, afschuwelijke uitdruk king en die oogen drongen tot diep in haar hart, zoodat een vreeselijke angst haar aangreep, maar toen zij om hulp wilde roepen, kon zij geen gêluid over hare lippen krijgen en het doodszweet kwam op haar voorhoofd. Toen werd een zachte, koele hand op haar hoof!d gelegd de nachtmerrie week en bevende ontwaakte zij uit dezen vreeselijken droom. (Wordt vervolgd.) Helder. Naar men ons van goeile zijde bericht, heeft het Bestuur der Vereeniging „Lief dadigheid naar Vermogen" alhier Maandagavond eene vergadering gehouden, ten einde het bedrag op te maken, waarvoor op de door die Vereeniging verspreide circulaires is geteekend. Voor zoover het aantal der teruggekomen circulaires in slaat stelde tot een oordeel, vond het Bestuur in het aanvan- i kelijk verkregen resultaat aanleiding, op den inge- j slagen weg krachtig voort te gaan, ten einde zoo spoedig mogelijk de armverzorging te doen aanvan- j gen, daar het overtuigd was, dat velen, die de verwachting van het Bestuur hadden teleurgesteld door vooralsnog niet toe te treden, zoodra de Vereeni ging haren arbeid had aangevangen, haar hun steun en medewerking voorzeker niet zouden onthouden. Texel. Gemeenteraad Vergadering van Vrijdag 16 Jan., 's morgens 11 uur. Voorzitter de heer C. M. Kooy, burgemeester. Tegenwoordig 11 leden, de heerenWestenberg, F. Keijser, Koorn, Brouwer, Boon, Zijm, Roeper, Dros, C. Keijser Pz., Koning en W. K. Bakker. Afwezig de heeren Mets en C. W. Bakker Jr. De Voorz. opent de vergadering met bij den aanvang van het Nieuwe jaar zijn beste wenschen uit te spreken voor den bloei van Texel en verder voor allen, ieder in zijnen kring. Daarna worden de notulen van de vorige ver gadering gelezen en goedgekeurd. Eenige circulaires en prov. bladen werden voor kennisgeving aangenomenuit een dezer blijkt dat de loting voor de Nat. Militie voor hen, die van deze gemeente daaraan moeten deelnemen, is be paald op Dinsdag 24 Febr. Proces-verbaal opname boeken en kas van den gemeente-ontvanger wordt mede voor kennisgeving aangenomen kassa was f 8365.13J. Evenzoo de goedkeuring van het Suppl. Kohier H. Omslag. Daarna komt in behandeling de gemeente-begroo ting over 1891, welke door Ged. Staten niet is goedgekeurd. Het niet goedkeuren daarvan berustte op de om standigheid, dat volgens het aantal leerlingen aan de scholen te Koog en Zuid-Eierland het onderwij zend personeel moet worden vermeerderd en daarvoor geene posten waren uitgetrokken verder dat eene post uitgaven uitgetrokken was voor renten eeuer geldleening, in den loop van dit jaar aan te gaan. In verband hiermede moest de begrooting worden gewijzigd en wordt dezelve thans vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een cijfer van f 98706.57^. De behandeling van dit punt leidt er toe, dat besproken wordt het onderwijzend personeel aan de Koog en Zuid-Eierland, waaruit bleek dat bij aanstelling van onderwijzeressen aan die scholen, de tegenwoordige onderwijzeressen in de handwer ken zouden worden ontslagen. Die bespreking geeft den heer Koorn aanleiding de aandacht te vestigen op welke voorwaarden het H. d. S. aan de Koog is aangesteld spr. meent dat destijds de toezegging is gegeven, dat bij be noeming van den functionaris, diens echtgenoote met het onderwijs in de handwerken zou worden belast, in verband met het vastgestelde salaris. Andere leden kunnen zich dit niet herinneren; de heer Westenberg geeft eenige toelichtingen, welke het gesprokene door den heer Koorn beves tigen. Een onderzoek daaromtrent wordt door anderen wel gewenscht geacht. Tevens wordt bij behandeling van de gemeente- begrooting door den Yoorz. raededeelïng gedaan van een bij B. en W. ontvangen schrijven van Ged. Staten, naar aanleiding van het door de bladen vermelde raadsbesluit, dat schade-vergoeding zal worden toegestaan aan de eigenaars der gebouweu, welke aan de haven moeten worden opgeruimd, omtrent welke berichten B. en W. inlichtiugen worden gevraagd. Vervolgens wordt vastgesteld een adres aan H. M. om verhooging der aangevraagde buitengewone sub sidie voor het onderwijs tot een bedrag van f 5500, in verband met de vermeerdering der uitgaven, hierboven vermeld. Mede wordt vastgesteld een besluit tot het aan gaan eener tijdelijke geldleening, (aflossing uiterlijk ultimo dezes jaars, welke bepaling bij het vorig besluit niet was venneld). Daarna komt in behandeling een schrijven van het bestuur der 30 gemeeuschappelijke polders, waarin door deze, na mededeeling van het voorge nomen beharden van een gedeelte van den Wester- weg, aan den Raad het verzoek wordt gedaan, dat de gemeente zal laten beharden een gedeelte van dien weg bij den Burg, waar tegenover ge noemde corporatie een gedeelte gemeenteweg bij den Hoorn zal laten beharden. De Voorz. stelt namees B. en W. voor aan adress. kennis te geven, dat de gemeente het door adress. bedoelde gedeelte weg zal laten bestraten, wanneer daarvoor het benoodigd materieel beschik baar is. De heer C. Keijser Pz. vindt dit antwoord niet voldoende spr. wijst er op, dat de polders voor noemd, de gemeente reeds veel hebben ontlast in het onderhoud van wegen en zou daarom wenschen dat op de gestelde vraag een flink afdoend ant woord werd gegevenhij zou wenschen dat de gemeente royaal genoeg was om te verklaren, dat zij het bewuste gedeelte zou doen begrinten; de toezegging thans te doen is zeer rekbaar en kan zijne goedkeuring niet wegdragen. De heer Koorn is het met den heer Keijser eens. De heer F. Keijser meent, dat de spreker het voorgestelde antwoord verkeerd opvat; daarin toch is niets onbillijks op te merkende gemeente zal aan het gevraagde verzoek voldoen, doch wenscht daarvoor te gebruiken de steenen, welke voor de bestrating overtollig zijn. De heer Westenberg spreekt in denzelfden geest en zegt, dat het verzoek zeer welkom is ontvangen. De Voorz. protesteert tegen het gesprokene van den heer C. Keijser Pz.spr. zegt dat, de zuinig heid voor de gemeente betrachtende, het 't meest i afdoende is dat gedeelte te bestraten en daarvoor te gebruiken, 't geen disponibel is. De heer C. Keijser Pz. blijft echter bij zijne meening. De Voorz. stelt daarop voor aan genoemd bestuur kennis te geven, dat het bewuste gedeelte zal worden bestraat, naar gelang er materieel is. zoo spoedig mogelijk. Dit voorstel wordt met 10 stemmen aangenomen! de heer C. Keijser Pz. stemde tegen, omdat niet de bepaling van binnen een jaar aldaar aan wordt toegevoegd. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de ver gadering gesloten. Texel. De jeugd is beoosten den Burg bezig onder leiding van een onzer onderwijzers, een vesting aan te leggen van sneeuw. Met spaden, sleden, kruiwagens en andere voorwerpen zijn velen in de weer om het werk voltooid te krijgen. Texel. Het dorp de Koog was jl. Woens dag in feestgewaad. Het echtpaar C. Maas en M. Koorn namelijk mocht het groote voorrecht genieten zijn gouden bruiloft te vieren. Eenieder gaf blijk van belangstelling, en ter eere van het heu gelijk feit waren van alle huizen daar de vlaggen uitgestoken. Texel. Jl. Donderdag had op het dorp den Hoorn het ringrijden met sleden plaats. Er was veel liefhebberij; niet minder toch dan 67 deel nemers hadden zich aangemeld. Zij waren in twee klassen verdeeldvan 10 tot 30 jaren en en van 20 jaar en daarboven. Voor de eerste klasse (30 deelnemers) werd de prijs f 1.50, be haald door A. Jz. Bruin, de iste premie, f x. door IJ. Lap, de 2de premie, 60 ets., door A. Knaap. Voor de tweede klasse (37 deelnemers) werden de prijzen achtereenvolgens behaald door J. Jonker, J. Daalder en W. Kooijman. Texel. Nabij Oosterend is jl. Woensdag een vischschuit met het ijs hoog opgeschoven en heel boven op den dijk gekruid. Jl. Donder dag onderging een tweede vaartuig eenzelfde lot. Ofschoon de schuiten oogenschijnlijk geen schade beliepen, zal er veel overleg en krachts inspanning noodig zijn om ze weer in haar eigen element terug te brengeD. Texel. Bij menschenheugenis was er nooit zooveel ijs hier in zee als thans. Duurt de winter nog lang, dan zal er gebrek komen aan ver schillende artikelenzoo hoort men door som mige bakkers zeggen, dat zij nog slechts twee- of driemaal kunnen bakken, omdat hun meel op is. Jl. Zaterdag en Zondag deden de ijsvletten de tochten heen en terug. Langs het geheele westerstrand is veel ijs, dat hier en daar geducht kruid. Langs den zeedijk leverde het kruien van 'tijs tot heden geen ge vaar op. Terschelling, De postboot is heden van hier vertrokken naar Harlingen en aldaar voor de haven aangekomen. De sleepboot „Adsistent" vertrok naar Ij muiden. De haven is alhier open voor zeeschepen. Anna Paulowna, 19 Jan. Gisteren had alhier de aangekondigde hardrijderij met arren plaats op het Oude Veer. Hoewel een fel windje uit het oosten niet uitlokte tot een wandeling op den wal of op het ijs, was toch een buitengewone menschenmassa getuige van den wedstrijd. Met een Stal paarden werd aan de hardrijderij deel genomen. De prijs, iste en 2de premie werden achtereenvolgens behaald door de paarden van de heeren J. Bakker van WieriugenvaardC. Bakker van Wieringerwaard en C. Maars van hier. Tengevolge van de groote drukte op de schaat- senrijdersbanen had door aanrijden nog een on geluk plaats, waardoor een der rijderessen uit Wieringerwaard belangrijk gekwetst werd. Werd de gewoonte, om bij het rijden steeds rechts te wijken, door iedereen betracht, of reed men enkele banen alleen heen en andere terug, dan zouden dergelijke ongelukken voorkomen worden. Is 't misschien wat moeielijk om aan de laatste be paling steeds de hand te houden, de eerste is toch gemakkelijk uitvoerbaar. Laat ieder schaat senrijder er zich aan houden 't Zand. De Soirée, welke hier jl. Woensdag ten voordeele der armen gehouden is, mag goed geslaagd heeten, en heeft aan zijn dubbel doel, den armen eenige hulp te verstrekken en 't publiek een gezelligen avond te bereiden, voldaan. De zaal van den heer Stam was goed bezet en twaalf heeren wisten door hunne ernstige en luimige voordrachten, hun zang en vioolspel, de aandacht der aanwezigen tot 1 uur in den nacht te boeien. Ten behoeve der armen is bijeenge bracht eene som van f 67.75. Zijpe. De zangvereeniging „Harmonie" alhier heeft hare repetities gestaakt en zal ont bonden worden. Burgerbrug. Dinsdag 13 Jan. gaf de Rederijkerskamer „Eensgezindheid" alhier eene uitvoering voor en ten behoeve van de min vermogenden. De opkomst was zeer bevredigend te noemen. De bijeengebrachte gelden bedroegen f 81.50. Schagen. De bevolking dezer gemeente be stond öp 1 Jan. 1890 uit 1489 m. en 1634 v. In 1890 ziju geb. 45 m. en 36 v. en ïngek. v. elders 125 m. en 142 v., totaal 170 m. en 178 v. overleden zijn 13 m. en 18 v. en vertr. naar elders 154 m. en 167 v., tot. 167 m. en 185 v. Er werden 23 huwelijken voltrokken en 8 als levenloos aangegeven. De bevolking bedroeg dus op 1 Jan. 1891 1422 m. en 1527 v., tot. 3119 personen, naar de onderscheidene godsd. gezindheden verdeeld als volgt: Ned. Herv. 1934, Er. Luth. 4, Herv. Luth. 1, Doopsgez. 185, Remonstr. 2, Clir. Geref. 5, R.-Kathol. 880, Oud-Roomscben 2, Ned. Ieraël. 32 en tot geene gezindte behooreude 14. Oterleek. Op een request aan den gemeen teraad, onderteekend door 33 belastingbetalende ingezetenen, waarbij de plaatsing van eene lantaarn verzocht werd voor het huis van den doctor F. van Leijden, is tot veler leedwezen afwijzend beschikt. Afgaande op het feit dat de gemeente-omslag hier gering is, hadden requestranten zich met een gunstigen afloop gevleid. Veiligheidshalve was de plaatsing der lantaarn ten zeerste ge wenscht. (Sch. Ct.) Heer-Hugowaard. Ook alhier laat men zich in dezen strengen winter op het gebied der liefdadigheid niet onbetuigd. Het polderbestuur geeft aan eiken kostwinner van een gezin gere geld werk, welke daad te meer prijzenswaardig is, daar door de hardheid van den grond het verwerken zeer langzaam gaat en de loonstaten aldus eene groote schadepost vormen. Bovendien wordt den werklieden door een lid van het pol derbestuur warme koffie uitgereikt. Voorts heeft eene Commissie eene lijst doen rondgaan, waarop voor ruim f350 is geteekend en zullen door haar, met medewerking der Zangvereeniging en der Rederijkerskamer, den 23 en 25 dezer welda digheidsuitvoeringen worden gegeven, waarvan de opbrengst geheel ten voordeele der armen is bestemd. (Alkm. Ct.) Spanbroek. Deze gemeente was jl. Vrij dagmorgen, door de groote massa gevallen sneeuw, bijna van de gemeenschap met andere plaatsen afgesneden. Doordat eenige telegraaf draden in den omtrek waren gebroken, kon men niet telegrapheerenook de postwagen, welke van Alkmaar naar Hoorn rijdt, kwam eerst half negen aan in plaats van 's nachts twee uur. De diligence, welke van Benningbroek naar Alkmaar rijdt, trotseerde gelukkig wind en sneeuw. Verschillende personen zijn van gemeentewege aan het werk gezet, om de wegen weder berijd baar te maken. Amsterdam. Als hoofdredacteur van het „Nieuw» van den Dag" zal met x Mei a. s. optreden de heer dr. P. H. Ritter, te Utrecht. 's Hage. Onze landgenoot, de componist Johannes Verhuist, die zich sinds 1886 aan het openbare leven had onttrokken, is alhier jl. Zaterdagnacht na eene korte ongesteldheid over leden. M a r i n e en Leger. Bij Kon. besluit, is de kapt.-luit. ter zee II. R. J. J. Thorbecke, met den lsten Maart a. s. eervol ontheven van het bevel over llr. Ms. rammonitor „Panter," en wordt dat bevel met gelijken datum tijdelijk opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee H. Bernelot Moens. De luit. ter zee lste kl. A. C. Van der Sande Lacoste wordt met 16 Febr. a. s. gedetacheerd in de directie der Marine te Amsterdam. De luit. ter zee 2de kl. H. O. W. Planten, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non activiteit gesteld. De luit. ter zee 2de kl. J. F. Nijland wordt met den lsteu Februari a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier. De luit. ter zee 2de kl. J. F. B. van Dijk, die nende aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Am sterdam, wordt met 1 Febr. a. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2de kl. Van der Mieden van Opmeer. De mach. lste kl. W. H. Van Mels, dienende aan boord van de stoomkannonneerboot „Dufa," te Rotterdam, wordt wegens in den dienst ontstane lichaamsgebreken eervol uit 's lands dienst ontslagen. Tengevolge van de bevordering, die bij het wapen der art. heeft plaats gehad, komen in garnizoen te Breda de generaal H. W. Van Marle, te Amster dam de kolonel K. M. Verschoor, terwijl de luit. kolonel Jhr. V. A. De Pesters te Arnhem in gar nizoen blijft. De bij het 4de reg. vest.-art. tot kapitein benoemde lste luit. J. Van Kuijk wordt ingedeeld bij de compagnieën van dat korps, alhier in garnizoen. Naar het „Yad." verneemt, wordt de luit. ter zee lste kl. L. C. Rovers, thans belast met het bevel over Hr. Ms. logementschip voor torpedisten „Vulkaan" en met den 21sten Febr. a. s. onder eervolle ontheffing op non-act. gesteld wordende, bij de weder-indienststelling' van Hr. Ms. Zeil- schoener „Argus," bestemd tot bescherming der visscherij, met het bevel daarvan belast. De kapt. van den gen. staf W. A. Sodenkamp, thans te Amsterdam, wordt toegevoegd aan den commandant der stelling Helder. De verleden jaar te Schoorl in de duinen gemet selde kazematten, zullen in de maand Mei a. s., in tegenwoordigheid van opperofficieren en het permanent technisch comité voor artillerie en genie zaken, de vuurproef hebben te doorstaan van werp- vuur uit mortieren. Departement van Marine in Oost-Indië Benoemd bij het hydrographisch bureau te Batavia tot lithograaf T. M. Wiemanstot adsistent-litho- graaf W. M. Anderson. Overgeplaatstvan de „Gedeh" op de „Onrust" als oudste officier de luit. ter zee 2de kl. B. F. Meijbcomvan de „Onrust op de „Bali" en het bevel opgedragen over de Koerier de luit. ter zee 2de kl. W. F. de Booij van de „Bali" op de „Gedeh" de luit. ter zee 2de kl. P. van den Broek. Eervol ontheven v. d. betrekking van oudstaan- wezend zeeofficier te Batavia en liet bevel over (le „Gedeh," de kap. ter zee D. J. Weijs. Opgedragen de betrekking van oudstaanwezend zeeofficier te Batavia en het bevel over de „Gedeh," aan den luit. ter zee lste kl. W. J. de Bruijn. Vergunning verleend: om wegens langdurig ver blijf in O.-I. naar Nederland terug te keeren, aan den kapt. ter zee D. J. Weijs en den luit. ter zee 2de kl. P. van den Broek. Benoemingen, enz. H. M. heeft benoemd tot ridder der Orde van den Neder]atul8chen Leeuw jhr. F. H. van de Poll, inspecteur der registratie en domeinen te Zeist. Bij Kon. besluit is H. P. C. W. II. J. B. van Son benoemd tot burgemeester der gem. Nieuwer- Amstel. Onderwijs en Examens. In 1891 zal slechts éénmaal, op 1 April en volgende dagen, examen worden afgenomen voor onderwijzersacte en in het najaar voor de acte voor vrije en orde oefeningen der gymna stiek. Benoemd tot onderwijzer te Heijthuisen de heer J. II. Kueneu, te Alkmaar. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Zuid-Scharvvoude, ds. Ludwig, pred. te Heerhugowaard. Beroepen bij de Doopsgez. gem. te Barsingerhorn c. a. ds. P. Zondervan, pred. te IJteus.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2