Koster's Kleinen Winkel A. KOSTER, Schagen. Zevende Verslag Ijsbanen. Buitenland. België. De mobilisatie van twee klassen der militie heeft de ontevredenheid gewekt der liberalen, die beweren, dat de Regeering het gevaar overdreef om hare anti-revisionistische bedoelingen te verbergen. De Katholieken van hun kant bjiveren, dat de Regeering door hare geheime agjnten onderricht was van een aanslag, welke door de socialisten en radicalen zou zijn voorbereid. Om dien te voorkomen liet de Re geering jl. Zaterdagmorgen 3000 geweren weg nemen, welke in het voormalig paleis van justitie geborgen waren. Zaterdagavond was de mobilisatie, w^rtoe Vrijdagmorgen bevel was gegeven, in de gfootste regelmatigheid afgeloopen. Al de aan het depot bijeengetrokken miliciens zouden zich Zondagavond bij hunne regimenten hebben ver voegd. De directeuren der kolenmijnen in het district Charleroi hebben mededeeling ontvangen van de werklieden, dat deze, te beginnen met 2 Februari a. s., eiken Maandag den arbeid zullen staken. Duitschland. Dc Rijksdag weigerde het voorstel der vrijzinnigen en sociaal-demokraten tot afschaffing der graanrechten naar de be- grootings-commissie te verzenden en verwierp het daarna met 210 tegen 106 stemmen. Vóór stemden de vrijzinnigen, sociaal-demokraten en de volkspartij. De Verzekerings-maatschappijen te Hamburg hebben een stoomboot in dienst genomen, die in de nabijheid van Helgoland kruist, ten einde de schepen den raad te geven de Elbe niet op te varen. Vele schepen drijven, door het ijs ingesloten, in de rivier, Engeland. Er loopen te Londen onbestemde geruchten, dat een aanzienlijk handelshuis in ongelegenheden is geraakt ten gevolge van zijn betrekkingen tot Zuid-Amerika. In zijn redevoering te Tralei verzekerde Parnell dat hij met O'Brien tot overeenstemming was gekomen. Parnell verklaarde dat hij als leider op zijn post zou blijven, totdat delersche zaak hem kon missen. Noord-Amerika. Volgens de „New-York Herald" is het waarschijnlijk, dat het hoogste gerechtshof te Washington het beroep der En- gelsche Regeering in zake het geschil over de inbeslagneming van een Engelsch visschersvaar- tuig in de Behringzee niet zal behandelen. Uit goede bron beweert de „Herald" te weten, dat het hof zich niet bevoegd zal verklaren, in hooger beroep over een vonnis van de rechtbank is Alaska te oordeelen. Nadere berichten bevestigen dat generaal Miles zijn zware taak gelukkig heeft volbracht en de oorlog als geëindigd wordt beschouwd. Volgens de overeenkomst, tusschen den generaal en de Indianen gesloten, verbinden zich de In dianen hun kamp bij Pine-Ridge te verlaten en hun tenten een halve mijl van daar op te slaan. Voorts zullen zij hun wapenen afgeven aan de opperhoofden, die ze weer aan generaal Miles zullen uitleveren tegen betaling van de waarde. Daarentegen heelt generaal Miles een aanzienlijken voorraad meel, suiker en koffie ter beschikking gesteld van de Indianen die groot gebrek leden. Intusschen heeft de generaal beloofd, dat hij de grieven der Indianen zal onderzoeken en voor de strikte tenuitvoerlegging der gesloten overeen komsten zal zorgen. Zuid-Amerika. Blijkens berichten uit Iquique neemt de 'revolutionnaire beweging in de republiek Chili toe en zal zich vermoedelijk over het geheele land uitbreiden. De vloot be dreigt de hoofdstad Valparaiso. De leiders der beweging schijnen te beschikken over aanzien lijke hulpmiddelen en geven blijk van bekwaam heid en energie. Hoe de strijd zal eindigen, is onzeker. Gemengd nieuws. Onder Ursem is jl. Donderdagavond een midden in het veld staande hooimijt in brand geraakt. De brandweer beproefde te vergeefs de vlammen te blusschen. Het hooi, dat toebehoorde aan den veehouder K., was niet verzekerd. Omtrent de oorzaak van den dood van een 13-jarigen knaap te Oldeboorn meldt men aan de „Haarl. Crt." De officier van justitie, vergezeld door de dokters Rinkes en Kijlstra, stelde in loco een onderzoek in. Voor eenige weken had het hoofd der school, P., aldaar den jongen op het hoofd geslagen, en naar het gerucht zei, was hij sinds dien tijd sukkelende geweest en eindelijk be zweken. In de Raadsvergadering dier gemeente was reeds het „slaan', te berde gebracht, wijl de vader van het toen nog zieke kind eenige ver goeding vroeg voor de kosten van geneeskundige behandeling, dat werd afgewezen. Bij den dood van het kind diende de vader een aanklacht bij den burgemeester in, die persoonlijk aan het parket de zaak meedeelde, waarna oogenblikke- lijk het gerecht naar Oldeboorn vertrok. Het lijk van den jongen stond nog boven aarde en werd door genoemde dokters geschouwd, ter wijl het hoofd der school gehoord werd. Wat de uitslag van een en ander is, kunnen wij niet melden. De te O. wonende dokter moet verklaard hebben, dat de jongen gestorven is ten gevolge van ziekten aan de ingewanden en moet eene verklaring in dien zin aan het hoofd der school afgegeven hebben. Te Kerkwijk werd dezer dagen ontdekt, dat op het kerkhof een lijk was opgegraven. De dader is thans gevonden; hij verklaarde geen rust gehad te hebben, omdat hij van den over ledene geen afscheid genomen haddoor zijn onrust gedreven, was hij 's avonds, met schop en spade gewapend, naar het kerkhof, twee uur van zijne woning gelegen, gegaan, had daar de opgraving geheel alleen verricht, waarna hij, daar het dag begon te worden, huiswaarts was gegaan. Godsdienstwaanzin schijnt den man te hebben gedreven. Een nieuwe vorm van hondsdolheid. Te Berlijn is de laatste mode hondjes witlederen opstaande boordjes met gekleurde dassen te doen dragen. Een fabel. Een rijk man had een stuk land, waarop een muildier weidde. „Ik zal u laten inspannen", zei de man tot het muildier, „en u dit land laten omploegen, om er meloenen op te planten, waar ik veel van houd, terwijl de stengels u rijkelijk van voedsel zullen voorzien." Het muildier antwoordde hierop„Als ik toestem om tegen die voorwaarden te werken, dan zult gij alle meloenen hebben en voor mij zal het slechter zijn dan nu, daar ik drooge stengels te vreten krijg in plaats van versch gras. Ik zal het niet doen." „Hoe onverstandig rijt ge toch, „zei de rijke man, „uw vader had nooit ander voedsel dan distelen en toch werkte hij 16 uur en langer per dag, zonder te morren." Helaas, dat is waar," antwoordde het muil dier, maar ge weet toch ook dat mijn vader een ezel was. Uit onze Koloniën. Op verschillende plaatsen in Ned.-Indië hchhen aardbe vingen gewoed. Een in het „Bnt. Tlbld." opgenomen telegram uit Joana meldt, dat op 13 Dec. de pakhuizen van de fabrieken Trang- kil en 1'akier aldaar zijn ingestort en alle andere min of meer beschadigd zijn. Zeventien Chineeschen zijn bovendien omgokomen. Een telegram uit Samarang meldt nnder De Chineesehe kamp te Joana ligt bijna geheel in puin. De woning van den hoofdonderwijzer is ingestort; de in woners werden onder het puin bedolven, doch zijn ongedeerd daaruit weer te voorschijn gebracht. Het logement, de woning van den havenmeester, die van den agent der firma Mnc Neill, alsmede van den opzichter en van een klerk zijn gedeeltelijk ingestort. Ook zijn ingestort twee groote suikerpakhnizen. Europeanen zijn niet bij het ongeval omgekomen. De opiumpaehter is gedood zijn lijk werd onder de pnin- hoopen weggehaald. Hij bevond zich tijdens de aardbeving in het speelhuis. De verliezers zijn dadelijk naar buiten gevlucht; de winners wilden eerst hun geld meenemen en zijn daardoor allen onder de neerstortende puinhoopen om gekomen. Den 14 Dcc. te 9.15 voormiddags werd een nieuwe schok van aardbeving gevoeld, die niet hevig was, doch een groote paniek veroorzaakte. Te Ambarawa, Salatiga, Pekalongnn, Bandjar, Kragan, Tegal, Poerwodadi, Kendel, Solo, Djoeja en Cheribon werden schokken gevoeld, doch geen belangrijke schade veroorzaakten. Te Semnrang zijn door de aardbeving de muren der Wur- tembergsche kazerne en van het hospitaal gescheurd. Zondag werden wederom twee schokken van aardbeving waargenomen. Do „Loc." meldt omtrent een aardbeving, den 12den te Semarang waargenomen, het volgende: Te Seinarang zijn geen persooulijke ongelukken te betreuren, wel is eenige schade aangericht. Van een pakhuis der Ned.-Jnd. Spoor- weguipij. ziju de muren gescheurd. Aan bet station van de stoomtram moet het waterreservoir zijn beschadigd. Een paar schoorsteenen, waarschijnlijk niet zeer stevige, zijn naar heneden gevallen, enkele muren een weinig gebarsten. In een vijvertje op het erf van iemand te Randoesari was het water in hevige beroering. Lampen en dergelijke voorwer pen, vooral in toko's hangende, slingerden zeer sterk. Het uitbreiden van dc lepra (melaatsohheid) in de meeste landen heeft aanleiding gegeven tot eene circulaire aan de hoofden van gewestelijk bestuur in N.-I. van de zijde van het departement van O. E. en N., waarin de volgende vra gen gedaan zijn: a. Hoe groot is vermoedelijk het aantal lepralijders in uw gewest? b. Heeft de Jziekte zich in de laatste 25 jaren uitgebreid, zoo ja, in welke mate c. Wordt de uitbreiding onder meer toegeschreven aan Chineesehe emigranten d. Welke leprozengestichten bestaan in uw gewest en wordt daarvan in verhouding tot het aanwezige aantal le prozen een rnim gebruik gemaakt? e. Hoe gedragen de nabestaanden en in het algemeen de bevolking zich tegen de leprozen f. Op welke wijze kan, naar uwe meening, met vermij ding van ounoodige uitgaven, aan de bestaande geneeskun dige behandeling c, s. isoleering der lijders worden U gsmoet gekomen. Een en ander te benntwoorden in overleg met de in de residentie bescheiden geneesheeren. Verkoop inpen. Woensdag 21 Januari. Zijpe, 11 's in. Bij Rus: 1.76.80 weiland aan den Belkmeerweg aldaar. Aanbestedingen. Woensdag 21 Januari. Castricum, 12 ure. De architect K. Bakker Dz., in de Rustende Jager: het bouwen van eene nieuwe pastorie aldaar. Stoomvaart en Scheepstijdingen. C 0 n r a d (s.) van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Januari ICanp Espichel. Prinse8 Wilhelmina (s.), van Batavia naar Am sterdam, vertrok 17 Januari van Aden. Prins Hendrik (s.), van Batavia naar Amsterdami, vertrok 17 Januari van Padang. S 0 e n d a (s.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 17 Januari Perim. Prinses Amulia (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 18 Januari te Padang. Marktberichten. Alkmaar, 16 Jan. Aangevoerd 196 stapels Kaas, we gende 64931 Kg. Hooikaas f32; commissie Hooi f31.50; middelbare Hooi f31.50 per 50 Kg. Alkmaar, 17 Jan. Aangevoerd13 nucht. Kalveren, f 12 u 20; 72 Schapen, f 12 a 2024 mag. Varkens, fll n f 1.4107 Biggen, i' 5 a 73 Bokken, f 4 a 82 Koeien, f 140 a 2Ó0alles per stuk. Boter 65 a 75 c. per kop. Kip-eieren f 6 a 7.50 per 100. Bovenkarspel (Station), 16 Jan. Hedenmorgen zijn nog een 70tal Stveeker Bloemkolen afgezonden van de teelt 1890. Het partijtje werd betaald met f5. Amsterdam, 16 Jan. (Weekbericht.) Margarine. Tot onveranderde prijzen ging een en ander om. De stem ming blijft vast, in- afwuohting van verwachtte passende aanvoeren. Fijne Zaden Karweizaad in vaste stemming, met meerdere zaken. In bruin Mosterdzaad ging een nn ander om. In geel Mosterd- en Kauariezand ging niets. om. Bruin Mos terdzaad gold 1'24.50 a 26.50; geel id. f20.50 a 23.50; Kanariezaad f 10.25 a 11; alles per 10O Kg. Karweizaad 1889r f 10.50 a 10.75; Karweizaad 1890r f9.75 a 10; blauw Maanzaad f 14.50 a 15.50 alles per 50 Kg. Koolzaad nog steeds zonder handel. Lijnzaad blijft nog lusteloos. Calontla aanzijnd f225. Raapolie opende dc week in iets flauwer stemming, in dodelijk ging weinig om, ook op levering -was de handel zeer beperkt. Lijnolie bleef goed prijshoudend, voor dadelijk bestond niet veel vraag, maar op levering vooral van ket voorjaar was de handel levendig. Amsterdam, 19 Jan.Tarwe op levering lager, Maart Rogge op levering weinig veranderd Maarltf 155, Mei f149. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad prijshoudend. Raapolie vast; vliegend per 100 Kg. f32, idem in de stad fS4, 1 Mei f30.50, 1 Sept.-Deo. f31. Lijnolie onv.vliegend por 100 kg. f24.23.75, Jan. f23.12*, 1 Feb.-Mei f28.37*, 1 Juni-Aug. f24. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 Btuks. Lijnkoeken f 7-50 a 12.per 104 stuks. Aardappelen: Fr. Dokk. Jammen f 3.80 a 4.50, diU Fran. f 3.80 a 4.50, Geld. Blauwe f3.80 a 4.25, pruis. linmb. f 4.80 a 5.roode f 3.80 a 4.Zeeuwscho Spuisohe Jammen f 4.a 5.dito Flakk. f4.a 4.25, dito blauwe f 3.80 a 4.25, Friesche Zaaiers f 2.50 2.75 per hectoliter. Veemarkt: 424 Runderen, 1ste kwal. 79. 2de 65 en 3de 58 e. per Kg. Melk- en Kalfkoeicn f 150 a 205 per stuk. 17 nucht. Kalveren, f 8 a 12 per stuk. 8 Schapen. 299 vette Varkens, 40 a 48 c. per Kg. Londen, 19 Jan. Te Deptford zijn aangebracht1121 Araerik. Runderen, 00 a 65 e. per Kg.124 Ned. Kalveren, 75 a 85 c. per Kg.; 1140 Schapen, waarvan 620 Nederl., 70 a 75 c. per Kg, V i s 8 e h e r ij. Jl, Dinsdag is door den visscher Hes, van Haringkarspel, op de Blanke Wiel te Dijkstal, gem. Sint-Maarten, in één zet met het net ruim 2000 Kg. levende visch gevangon, welke massa door vier man niet eens in één dag kon wor den uitgezocht. De visch werd afgeleverd naar Noord- Boharwoude, vanwaar zij verder naar het buitenland ver voerd is. Stettin, 12 Jan. (I-Iaringhericht). Ilct bericht der inkrimping van de voorraad Schotsen heeft in den afgeloopen week een levendigen handel teweeggebracht. Dagelijks kwamen er koopers, inzonderheid van buiten, ter markt en er volgden groote omzettingen tot voortdurend stijgende prijzen. Er werd besteed voor kroonmerk volle 32 a 35 mark ongemerkte volle 32 a 33 kroonmerk volle maatjes stegen van 26 tot 28 markvoor medium volle werd betaald 27 a 28voor kroonmerk ijle 23 a 24 mark, waarbij nog de belasting kwam. De vetschepiugen naar Rusland bereikten een grooten omvang. Ook voor Noorweegsche vette bestond ongewoon levendige vraagdagelijks werd er veel omgezet tot vastge houden prijs. Men betaalde voor KKKK 31 a 32 mark, KKK en KK 30 a 32 m.; K 24 a 26 m.; MK 18 a 21 m.alles gerekend buiten de belasting. Zweedsche was vrij goed gezocht. Buiten de belasting werd besteed voor volle 26 h 28 m\ voor maatjes en medium volle 21 a 23 m. voor ijle 15 h 17 mark. Weerk. Waarnemingen te Helder (Larulskeet.) Thermometer n Windrichting mM. Cs. P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 18 12 N.O.t.N. 4 Kg. 770.87 flO.57 3.0 - 5.7 19 12 W. 0.6 768.11 f 7.81 2.2 - 4.9 20 8 Z.Z.VV. 1T 763.23 f 2.95 2.0 - 3.5 20 12 Z.t.W. 20 759.97 - 0.33 - 2.6 - 5.4 ■g Toestand E 1 Weersgesteldheid. van d zee. 18 12 0.80 Held., bew., vorst., koud. Slecht. 19 12 0.92 Betrokken vorst, goedweer. Vlak. 2(1 8 0.90 Betrokken, onstuimig, vorst. Golvend t 20 12 0.96 Betrokken, onst., vorst, koud. Golvend Vol ijs. f Noordwal vol ijs. Van 17 op 18 dezer gevroren 28, van 18 op 19 30 en van 19 op 20 14 millimeter ijs. Verwachting: Veranderlijke wind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. OndertrouwdR. C. Suhmidt, zeeman en J. M. Jvan Gelder. J. L. Klamer, offioierskok en M. C. de Swart Bevallen: P. Arends, geb. Levering, z. N, Looij, geb. Kuiper, z. R. van Praag, geb. Vleeschdrager, z. T. A. Charbon, geb. Kouwenberg, d. A. M. vau den Heuvel, geb. van den Berg, d. C. A. D. Bontes, geb. Eigenhuis, d. C. Lindhont, geb. Bosma, d. Overleden: M. Clots, 2 dagen. A. R. E. Clot3, 2 dagen. S. J. Dito, 2 weken. 3 levenloos aangegeven. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres burean II1 want en 1 sleutel. Adres bureau Raadhuis1 koperen slootje. Adres bureau I: 1 kinderholsboutje. Laatste berichten. 2 o Januari. Met de bevaarbaarmaking van het Noordzee kanaal vordert men zeer langzaam, wat geen verwondering kan baren als men weet dat het gebroken ijs, aan de Hembrug gemeten, eene dikte heeft van 1.25 meter. Het stoomschip „Koningin Emma" was gisteren gevorderd tot Westzaan, terwijl de overige stoomschepen bij zijkanaal F, zijn blijven liggen. De stoomschepen „Etna" en „Vesta" zijn te IJmuiden lek gewordeneerstgenoemde moet aldaar de gedeeltelijk beschadigde ladinglossen. De sleepboot „Assistent", als plaatsvervangster van de „IJmuiden" dienst doende, heeft door het ijs schade bekomen, doch is zoo goed mogelijk weer hersteld. De mailboot „Conrad," van Batavia naar Amsterdam, kan deze week te IJmuiden worden verwacht. De toestand van het in de Noordergronden gestrande stoomschip „Elstow" is sedert jl. Zater dag veel ongunstiger geworden. Het schip heeft véél van het ijs fe lijden gehad en is daardoor lek geworden. Zoowel in de machinekamer als in het ruim staat thans reeds veel water. De vletterlieden, die jl. Vrijdag ter bewaking op het schip achterbleven, zijn heden met een vlet afgehaald, omdat langer verblijf aan boord van het lekke schip ongelukkige gevolgen zou kunnen hebben. Eenige kompassen, lantaarns, enz., zijn door hen mede naar den wal genomen. Een oppassend en algemeen geacht onder officier der Marine, de schipper C. J. Houtgraaf, dienende aan boord van het oorlogsstoomschip „Aruba" alhier, is gisteren, terwijl hij aan den wal eenige werkzaamheden verrichtte, plotseling ineengezakt en weinige oogenblïkken later over leden. De leden der Loodsenvereeniging „Recht ■door Zee" alhier hielden gisteren met hunne ■dames op de Binnenhaven eene hardrijderij om prijzen, ten voordeele der Werkverschaffing 24 paren hadden zich ter deelneming aangemeld. Er werd over het algemeen niet alleen flink, maar ook sierlijk gereden, iets wat doorgaans bij hardrijderijen weinig wordt gezien. Na een hardnekkigen kamp werden dc prijzen behaald als volgtiste prijs loodsschipper Jn. de Wijn en mej. J. Drijver-Klees2de prijs loodsleerling P. Kuiper en mej. IC. S. Hankes; 3de prijs .loodsschipper IJ. C. Hutjes en mej. J. Gorter ■en 4de prijs zeeloods N. Smit en mej. E. Smit- JBrouwer. De prijzen werden gisterenavond op feestelijke wijze aan de overwinnaars en overwinnaressen uitgereikt. Het vierde ijsfeest, jl. Zondagavond ten voordeele der werkverschaffing op de Binnen haven alhier gegeven, was, zeer waarschijnlijk tengevolge van het niet zeer gunstige weêr, minder druk bezocht dan de vorige week, waardoor 't nu niet zoo woelig was als toen. In weerwil hiervan, was 't ook thans zeer gezellig op de verlichte banen en liep het feest tot aller genoe gen af. De opbrengst bedroeg f 107.95. Het vijfde ijsfeest zal ijs en weêr dienende a. s. Vrijdagavond plaats hebben. Door de leden der Scherm- en Gymnastiek- vereeniging „Oefening kweekt Kunst," alhier, zal morgen ijs en weêr voorbehouden op de baan tusschen Kanaalweg en Loodsgracht eene gecostumeerde hardrijderij op schaatsen worden gehouden. Toegang tot de bijbaan en tot het afgesloten terrein langs den wal wordt verleend tegen betaling van 25 cent, ten voor deele der algemeene armen. (Zie achterstaande advertentie). Met bijzondere ingenomenheid deelen wij mede, dat bij het Bestuur der Vereeniging „Liefdadigheid naar Vermogen" alhier, van iemand die onbekend wenscht te blijven, eene som van f 100 is ontvangen. Onnoodig te zeggen, dat deze schenking door het Bestuur dankbaar is aanvaard. In het belang van onze behoeftige plaatsge- nooten is 't zeer te wenschen, dat 't goede voorbeeld van den milden gever navolging vinde. In de „Java-bode" van 18 December wordt gemeld, dat onder de personen, die voor het vice-presidentschap van den Raad van Indië wor den genoemd ter vervanging van Jhr. C. H. A. van der Wijck, ook voorkomtJhr. de Savor- nin Lohman, de tegenwoordige gouverneur van Suriname, „die zich daar onmogelijk heeft ge maakt en met wien het ministerie verlegen is." „Deze benoeming", voegt de „Javabode" er bij, „zou een waar schandaal wezen, en zal dus wel niet gebeuren." Dat zal ook wel hier het algemeen gevoelen zijn. Dat men den gouverneur van Suriname, onder wiens bestuur die kolonie in rep en roer is gebracht, naar Oost-Indië zou zenden op een post, waar hij kan geroepen worden den Gou verneur-Generaal tijdelijk te vervangen, klinkt ongelooflijk. Het gerucht zal dan ook heel een verzinsel zijn. (Hbld.) Men meldt, dat een Boeren-deputatie in Februari de Transvaal verlaten zal om in Por tugal, Nederland en Duitschland handelsbetrek kingen te komen aanknoopen. ADVERTBNTIEN. Eoriclat uit te Schaf/en. Ruime voorraadGraven, Schop pen, Mest- en Sleehtvorken. Mollen-, Wild- en Rattenklemmen, Emmers, Melkschotels, Timmermans-gereed schappen, Amerikaansche Spijkers en Draadnagels. Lood, Zink, Pek en Lijm. Boeren- en Bouw gereedschappen. Thermo meters en Maatglazen. De Commissie van uitvoering tot het verbreeden en verbeteren der Ijsbanen van het Heldersche Kanaal en de Binnenhaven, bij wijze van werk verschaffing, maakt bekend De 0 n tvangsten: Saldo in kas van het zesde verslag 93.13 Van de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", afdeeling Spaarbank 300.00 Volgens inteekenlijsten en andere baten 16.30 Uit de bussen23.95 Opbrengst van het Vierde Ijsfeest 107.95 i, den IJswedstrijd der loodsen 39.88 11 de IJsbanen op de Bin nenhaven 18.20 599.41 De uitgaven: Vrijd. 16 Jan. 62.85 dagl. a 1, 62.85 Zaterd. 17 57.8 a 1, 57.80 Zond. 18 87.5 a 1, 37.50 Maand. 19 67.45 a 1, 67.45 225.60 Saldo 373.81 Zaterdagavond sloten wij met een tekort in ka* van ruim f 27. Dienzelfden dag ontvingen wij echter de blijde tijding, dat de „Maatschappij tot Nut van 't Algertieen", Afdeeling Spaarbank, met algemeene stemmen besloten had f 300 te schenken tot steun van ons streven. Dankend erkennen wij de ontvangst dezer belang rijke schenking. Buitengewone toestanden, zooals in dezen langduri- gen winter, eischen buitengewone maatregelen tot hulp. Mogen zich steeds nog meerdere plaatsgenooten, een ieder naar zijne krachten, met nieuwe gaven tot ons wenden, ten einde den nood der arbeiders gezinnen zoo mogelijk nog ge^uimen tijd te kunnen lenigen. Helder, 20 Januari 1891. Namens alle Aannemers en Timmerlieden, D. DE VRIES. B. BOON. A. KORFF Sr. P. VISSER. P. SPRUIT.- H. WIJKER. NB. Het voornemen bestaat, ijs en weder dienende, aanstaanden Vrijdag opnieuw een ijsfeest te organi- seeren op de Binnenhaven. Het is aan de groote belangstelling en medewerking van het publiek te danken, dat onze kas door die feesten zoo herhaal delijk is geholpen, en wij zoo langdurig werk hebben kunnen verschaffen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3