BEKENDMAKING. GRONDBELASTING. ADVERTENTIEN. Hoofdelijke Omslag. Heer-Hugowaard. De heer H. A. Ludwig heeft voor dc Beroeping naar Spanbroek en Opmeer bedankt, doch die naar Zuidscharvvoude aangenomen. Rechtszaken. Bij incidenteel arrest heeft de Hooge Raad, in de zaak van de naamlooze vennootschap „Berging- Maatschappij" te Rotterdam, tegen den Staat der Nederlanden, de eischeresse toegelaten om door getuigen te bewijzen de door haar gestelde feiten tot staving' harer vordering wegens vergoeding van schade, veroorzaakt aan haar materieel, dat zich op het bij Callantsoog gestrande Duitsche stoomschip „Ascania" bevond, toen dat schip gezonken is, volgens eischoresses bewering uitsluitend tengevolge der ongeschikte ligplaats, daarvoor door de Rijks ambtenaren aangewezen aan de eischeresse, die aangenomen had het schip af te brengen, te lichten en in de Binnenhaven alhier te brengen, doch ver zocht om het, toen het in de Buitenhaven alhier was gekomen, op het droge te zetten, omdat het lek was, welk verzoek niet werd ingewilligd. De arrond. rechtbank te Haarlem heeft den ge wezen ontvanger van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, Pieter Denijs, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar, met aftrek der voorloopige hechtenis, wegens verduistering van gelden der gemeente Beverwijk. Jl. Vrijdag is voor de rechtbank ,te Assen het rreeselijke geval behandeld van de vrovw, die hare dochter met rattenkruid had vergiftigd. Zij legde volledige bekentenis af en verklaarde de daad uit de vrees, dat als de dochter, die haar tot erfgenaam had ingesteld, in 't huwelijk ware getreden, zij zelve broodeloos zou zijn geworden. Dat het onge lukkige meisje door de vergiftiging was overleden, bleek uit het verhoor der deskundigen. Het O. M. eischte levenslange gevangenisstraf. De verdediger wees op eenige verzachtende omstandigheden en riep de clementie der rechtbank in. Uitspraak over 14 dagen. Buitenland. België. Reeds sedert eenige dagen heerschte groote ontevredenheid onder de miliciens der beide onlangs opgeroepen lichtingen van 1887 en 1888, omdat wel aan de miliciens uit de provincie, maar niet aan die welke tot het Brus- selsche garnizoen behoorden, een maand verlof was verleend. Toen in een der kazernes een officier vroeg, wie verlof wilde hebben, stonden allen op en in een andere kazerne richtten de miliciens Zaterdag tot hun chef het verzoek, dat ook hun verlof zou verleend worden. Zondagmiddag trokken ongeveer 200 infante risten, meest Walen uit het zuidoosten des lands, naar het Luxemburger-station en schoolden op het plein te zamen. De plaatscommandant begaf zich er heen en gelastte den miliciens uiteen te gaan. Vier hunner, die zich verzetten, werden gearre steerd door een kapitein der karabiniers, die toevallig voorbijkwam. Terstond werden alle stations door de gendar mes bezet en werd het verbod uitgevaardigd om plaatskaarten aan soldaten af te geven. Tevens werd het garnizoen in de kazernes geconsigneerd. De miliciens, die het plein verlieten, begaven zich gedeeltelijk terug naar de kazerne, gedeel telijk gingen zij naar het „Maison du peuple" en de koffiehuizen in de nabijheid van dit lokaal. Naar men beweert, zongen de miliciens, daar heen gaande, de MarseiUaise maar dit wordt door anderen tegengesproken. Engeland.Ernstige ongeregeldheden worden van de Bermudas gemeld. De manschappen van het regiment Leicester waren ontevreden, omdat zij naar Halifax werden gezonden. Zoo de muiterij niet een openbare opstand is geworden, is het te danken aan het bataljon grenadiers, dat eenigen tijd geleden uit Londen werd verwijderd. De grenadiers moesten met gevelde bajonnet tegen hun kameraden optrekken. Generaal Booth heeft de 100.000 pd. st., om zijn sociale hervormingsplannen mee te begin nen, bijeen. Vrijdagavond werd in de St. James's Hall te Londen een openbare bijeenkomst bij wijze van dankzegging gehouden, waarin de generaal nogmaals meedeelde, dat de gelden voor de sociale hervormingsplannen geheel afgescheiden worden gehouden van de financien van het „Leger des Heils." Gisteren werd ook te Londen het eerste der'toe- vluchtshuizen voor ontslagen gevangenen geopend. Portugal. Te Oporto is een oproer onder de soldaten uitgebroken. Het 9de en 18de regi ment infanterie zijn in opstand gekomen. De beweging breidt zich in republikeinschen geest uit. De zedelijke wacht blijft getrouw aan de Regeering. Er is een slag begonnen, waarvan de uitslag nog onbekend is. Blijkens nadere berichten heeft slechts een ge deelte van het garnizoen deel genomen aan hel oproer. Een groot gedeelte der troepen is ge trouw gebleven aan de regeering. De bevolking staat buiten de revolutionaire beweging, welke weldra zal bedwongen zijn. Te Lissabon en in het overige gedeelte van dit land is alles rustig. De troepen, welke de regeering getrouw zijn gebleven, rukken van verschillende kanten tegen Oporto op. Blijkens een telegram hebben de oproerige soldaten zich aan de regeeringstroepen overge geven. Van gisteren wordt gemeld Te Oporto is de orde hersteld. Gedurende den nacht en den volgenden ochtend werd de orde niet gestoord. Ongeveer 300 soldaten en burgers zijn in hechtenis genomen en de justitie zet haar onderzoek voort. De republikeinsche clubs zijn op last der politie gesloten. Reeds is een groot aantal papieren in beslag genomen. In het gevecht zijn aan beide zijde 30 manschappen gedood en 30 gewond. De transportschepen „India," „Africa" en „Vasco de Gama" zullen naar Oporto vertrekken. De gevangen genomen muiters zullen aan boord van de schepen worden overgebracht. De kanto ren der republikeinsche dagbladen zijn gesloten en de daar gevonden papieren zijn in beslag genomen. Italië. In de Kamer is een beslissing ge nomen over het voorstel der regeering tot voor loopige verhooging van de invoerrechten en de vermeerdering der alcohol-belasting. Na lang durige discussie werd het voorstel der regeering om deze ontwerpen in behandeling te nemen, met 186 tegep 123 stemmen verworpen. De minister Crispi verklaarde, dat hij de beslis sing der Kamer aan Koning Humbert zou mede- deelen. Koning Humbert ontving den heer Crispi (die het ontslag van het ministerie kwam aanbieden). De Koning nam geen beslissing, maar verklaarde, dat hij zich over het ontslag van het ministerie zou beraden. Men spreekt er van, dat een over- gangs-ministerie zal optreden, gekozen uit alle partijen, maar dit gerucht is nog niet bevestigd. Noord-Amerika. De secretaris der schat kist, Windom, is gisterenavond plotseling op een feestmaal van de Board of trade alhier overleden. Hij had nauwelijks zijn rede geëindigd, toen hij dood van zijn stoel viel. Berichten over San Francisco ontvangen, die met alle voorbehoud moeten worden aange nomen, melden ernstige gebeurtenissen op de Carolinen. De inlanders zouden de Spanjaarden hebben aangevallen en 90 soldaten hebben gedood. De troepen door de kolonisten geholpen, konden eindelijk den vijand terug drijven en vervolgden hen, maar vielen in een hinderlaag. Velen werden gedood en de bevelvoerende officier maakte zich van kant. Gemengd nieuws. In de Beersche Maas is een jongetje, dat op een ijsschol kwam aandrijven, verdronken. Het bleek onmogelijk eenige hulp te verleenen. In het Galicische dorp Przependow, waar men in den laatsten tijd veel last van wolven heeft, zat onlangs een boerengezin aan het mid dagmaal, toen opeens de wachthond, angstig huilend door de vensterruiten heen de kamer binnensprong, onmiddelijk gevolgd door een gróoten wolf. Het wilde dier, dat het op den hond voorzien had, bleef, toen het eensklaps een troep schreeu wende en gillende menschen voor zich zag, een oogenblik verwonderd staan, en daarop wilde het de vlucht nemen langs denzelfden weg, dien het gekomen was. Maar de boer schoot toe, greep den vluchtenden wolf, juist toen die uit het venster sprong, bij een achterpoot hield hem, ondanks den heftigen tegenstand, zoolang vast tot zijn oudste zoon het dier met een bijl had doodgeslagen. Visschers uit Leith hebben in de Forth bij May-Island een monsterhaai gevangen, welke ruim 30 Eng. voet lang en aan den kop 11 voet en 9 duim breed was. Te Leith werd het dier geopend, waarbij men niet minder dan vier-en- twintig groote schelvisschen in de maag vond. De militaire opvoeding van het Duitsche volk. Als 't een enkelen keer ter kennis van hoo- gere autoriteiten komt en een vonnis gewezen wordt, komt 't eens aan het licht, wat deze en gene zich veroorlooft jegens de Duitsche solda ten, die zich in de onmiddellijke voogdij des Keizers mogen verheugen. Een wachtmeester van de gardeulanen is veroordeeld tot vesting straf, omdat hij een soldaat, die te laat in den stal kwam, door alle daar aanwezigen in 't gezicht had laten spuwen. Toen een der mannen dit weigerde, werd tegen hem dezelfde schandelijke behandeling bevolen. Chineesche humor. Een grootvader gaf zijn kleinzoon twee gelijke geldstukken met last voor het eene olie en voor het andere saus te koopen. Na een oogenblik komt de jongen terug om te vragen, voor welk geldstuk hij olie en voor welk hij saus moest koopen. De oude heer werd boos over deze domheid en is nauwelijks weer wat bedaard, toen zijn kleinzoon terugkwam met de vraag, in welke schaal hij de olie en in welke hij de saus moest meebrengen. Nu werd grootvader zoo boos, dat hij den jongen een pak slaag toediende. Op dit oogen blik komt echter de vader binnen, die na een oogenblik zich zelf begint te stompen en te pijnigen. „Ben je gek?" roept zijn oude vader hem toe. „Neen," antwoordt de man bedaard, „maar als u mijn zoon slaat, moet ik wel den uwen af ranselen." Uit onze Koloniën. Paramaribo, 14 Jan. In een hoofdartikel van de „Suriname" wordt een verhaal gegeven van de omstandigheden welke den heer J. P. W. Van Eijck, ommegaand rechter gevestigd op PI. Mariënburg, een verdienstelijk ambtenaar die gedurende 86 jaren onbe rispelijk den lande heeft gediend, hebben genoopt 24 dezer zijn eervol ontslag en wel nog op dienzelfden dag aan te vragen. De aanleiding was een missive van den procureur-gene raal dd. 22 dezer, waarbij den heer van Eijck namens den Gouverneur werd medegedeeld dat het bestuur, op grond van zijn gevorderden leeftijd, niet langer wenscht gebruik te maken van zijne diensten, en hij mitsdien wordt verzocht zijn ontslag aan te vragen, des verlangd voor 1 Jan., doch uiterlijk voor 1 Pebr. Jl. Zondag is de stoomer „Curaijao" naar de Marowijne vertrokken, met den heer Graadt van Rogge, die, naar wij vernemen, voor den kon. W.-I. maildienst, in het vaarwater van dat district loodingen en peilingen te gaan doen, in verband met eene eventueel door deze Maatschappij met het Koloniaal Gouvernement aan te vangen overeenkomet om de transporten te water over te nemen. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Wilhelmina (s.), van Batavia naar Am sterdam, vertrok 30 Januari van Genua. Sumatra (s.), vau Batavia naar Amsterdam, vertrok 81 Januari van Padang. Prins Alexander (s.), arriveerde 31 Januari van Amsterdam te Batavia. Bantam (s.), arriveerde 31 Januari van Amsterdam te Batavia. Prins van Oranje (s.), van Amsterdam naar Bata via, passeerde 1 Februari Kaap Roca. Prins Hendrik (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 2 Februari te Suez. Marktberichten. Alkmaar, 30 Jan. Aangeveerd 166 stapels Kaas weg. 61808 Kg. Prijs: Kleine f 32.50, Commissie f32.50 en Middelbare f 31.50 per 50 Kg. Hoorn, 31 Jan. Tarwe f 7.50 a 9, Gerstlf 4.75 a 6.—, Haver f 3.75 a 4.50, Witte Erwten f 11.50 a 13.— Groene dito f 11.50 a 14.Grauwo dito f 16 a 18, Vale dito f 13.50 a 17-50, Bruine Boonen f 12 a 16 per Hl. 2 Paarden, f 60 a 9014 Schapen, f 22 a 28110 Lammeren, f 14 u 21; 25 Kalveren, f 6 a 15; 32 Var kens, f 7 0 142 Zeugen, f 20 a 40, 54 Biggen, f 5 a 8 35 Kippen, f 0.80 a 1.50 per stuk. 400 Kip-eieren f 5 a 6 por 100 stuks. 1045 kop Boter, 0.65 a 0.70 per kop. Amsterdam, 30 Jan. Weekbericht. Margarine. Er ging een en ander omvoor mindere soorten ontstaat meerdere vraag. Fijne zaden. Voor Karwei zaad bleef goede vraag be staan en de stemming was zeer vast, met weinig aanbod. Bruin en geel Mosterdzaad vonden slechts bij kleiuigheden koopers. Bruin Mosterdz. gold f 24 a 25 50, geel f 20 a f 28 50 en Kauariez. f 10 per 100 Kg., Karwcizaad lS89r f 10.75, 1890r f 10.50 en blanw Maanz. f 14 50 a 16 per 50 Kg. Koolzaad zonder zaken. Lijnzaad met eenigen handel voor dadelijke behoefte bij kleinighedenoplevering lager afgesloten: Bombay f 261, Calcutta f259, Novorosisk f 271, Kouingsb. f 226, Arehangel f 250. Raapolie dadelijk stil en onveranderd; sloot oplevering door meer kooplust vast. Lijnolie weinig veranderd; op termijnen bestond goede vraag; in dadelijk ging door be sloten wnier nagenoeg niets om. Amsterdam, 2 Februari. Veemarkt 575 Runderen, lste kw. 72, 2de 64 en 3de 54 ot. per Kg.Melk- en Kalfkoeien f 145 a 27066 nuchtere dito, f7 a 115 Schapen; 402 vette Varkens, 40 a 44 ct. per Kg. Londen, 2 Februari. Te Dcptfort aangebracht1500 Amerik. runderen, 57+ en 674 ct. per Kg.; 55 Nederl. Kalveren, 80 a 90 ct. per Kg.30 Nederl. schapen. V i s s c h e r Ij. Nieuwediep, 3 Februari Sedert jl. Zaterdag kwam alhier van de groote visscherijbinnen desloep Pernis 48, schipper Koster, met 1900 schelv. (waarvan 400 levende) en 50 lev. kabelj., terwjjl door 1 korder 20 mandjes kl. schol werden aangevoerd; schelv. gold f 29.50 't honderd, kabelj. f 3.75 per stuk, terwijl de schol in afslag werd opgehouden. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landslceet.) 1 Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 1 2 8 3 12 12 8 12 Z.t.W. 5 Kg. Z.Z.W. 5 Z.W. 6 Z.W.t.Z. 8 765.05 777.17 775.10 774.97 f 4.95 +17.17 +15.14 +14.97 4.9 2.6 2.8 3.8 1.5 - 0.8 0.8 0.3 Februari. Uren. Voehtigh. procent. WeÊrsgestaldheid. Toestand van de zee. 1 2 3 3 12 12 8 12 J8 V 0.95 0.96 0.98 0.97 or den Mistig, mooiweer. Helder, mooiweer. Mistig, goedweer. Mistig, winderig, wol. Slecht w. Slecht. Weinig golv. id. Van 1# op 2 Februari gevroren 5 millimeter ijs. De gemiddelde deoliuatie van de magneetnaald ten westen, namiddag 2 uur, bedraagt over de maaud Jauuari 15 gr., 15 min. en 17 sec. Verwachting: Zuidwestenwind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. BevallenH. G. Grönloh, geb. Weenig, z. T. Koningstem, geb. Snoerwang, z. VV. Bloemer, geb. Calboo, d. S. J. Maarleveld, geb. Verbeek, z. C. lleijdenrijk, geb. Nnmeijer, d. G. Janssen, geb. de Groot, d. K. Spier, geb. Englan- der, d. J. M. Boot, geb. Burger, z. OverledenS. A. Weers, 8 m. Wieringerwaard, van 1 tot 31 Januari. Ondertrouwd: P. Glijne», jonkm., en T. S. Keetman, wed. v. J. Schoenmaker. Geboren: Hendrik, z. v. G. Kistemaker en C. Fransen. Pieter Anthonie, z. v. J. Mooij en A. Dekker. OverledenC. Smit, echtgenoot van P. Hoefnagel, 32 j. A. Vader, wed. J. Blaauboer, 77 j. Een levenl. aangeg. kind van K. Ruiter en N. Breed. Schagen, van 28 tot 30 Januari. Geboren: Catharina Margaretha, d. v. P. Raat en A. Slooves. Sint Maarten, van 1 tot 81 Januari. GeborenTobias. z. v. W. Koordes en van T. Dissel, Heertje, z. v. R. Lodder en van A. Eriks. Broek op Langedijk, van 1 tot 31 Januari. Ondertrouwd: A. Blom, 23 j., en J. Kruk, 24 j. C. Bak, weduwu. v. A. de Graaf, 67 j., en T. Hak. wed. v. J. Smit, 68 j. BevallenHiltje Nooijgeb. de Ruiter, d. W. ten Bruggenoate, geb. Bak, z. T. v. d. Molen. geb. Wielinga, d. Heer-Hugowaard, van 1 tot 31 Januari. Ondertrouwd: J. Ursem, wed. van J. Ros, 48 j. en J. de Jong, 45 j. K. Oukes, 27 j. en J. Borst, 24 j. GehuwdJ. Zijp en M. Groot. H. Pluister en A. Hemke. J. Ursem en J. de Jong. GebovenAallje, d. v. J. Stam en J. de Beurs. Petrus, z. v. K. Brouwer en M. Wester. Anna, d. v. A. Comman deur, en G. Boots. Elizabeth, d. v. P. Jongkind, en T. Schipper. Guurtje, d. v. J. Ros, en A. Buren. Jan, z. v. A. de Boer en T. Groot. Maria Catharina, d. v. A .Poland en A Kruijer. Maria Alida, d. v. J. Zijp, en T. Koning. Jacob, z. v. D. Stapel, en T. de Beurs. Willem, z. v. T. van Loenen, en G. Schuijt. Jaooba, d. v. D. de Boer, en M. Haringhuizen. Gerritje, d. v. E. de Haan, en A. Bui. Overleden; C. Schilder, 14 j. N. Zeeman, echtg. van J. Oudes, 28 j. S. Kroon, eehtg. van J. de Boer, 69 j. T. de Boer, 2 j. J. Bakker, wed. C. Chattillon, 77 j. Een leven loos aaugegeven kind van J. van Schagen en M. v. d. Meij. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau II1 gouden broche. Laatste berichten. 3 Februari. Met het lossen der lading van het gestrande Engelsche stoomschip „Elstow" ging het gedurende de laatste dagen zeer voorspoedig. Sedert jl. Za terdag toch werden weder 354 balen katoen en 12 vaten tabak geborgen en alhier aangebracht. En toch, hoezeer alles ook naar wensch marcheert, schijnt het naar sommiger oordeel nog niet vlug genoeg te gaan. Dit zou men er althans van denken, wanneer men het volgend verhaal leest, dat wij weergeven zoo 't ons werd medegedeeld. Zooals wij reeds vroeger meldden, is de berging der lading van de „Elstow" door den kapitein op gedragen aan de Sleepdienst-reederij alhier, die weder vletterlieden en blazerschippers in haren dienst heeft genomen, om de vereischte werkzaamheden gezamenlijk ten uitvoer te brengen. Om nu te voorkomen dat vreemden zich in een onbewaakt oogenblik aan boord van dè „Elstow" zullen be geven, die den bergers het werk uit de handen zouden kunnen nemen, wordt gewoonlijk, wanneer de bergers het schip verlaten, een sleepboot in de nabijheid der strandingplaats gestationeerd. Jl. Zon dagavond, toen de werkzaamheden van dien dag waren afgeloopen, kwam echter met den toen heer- schenden Noordenwind zooveel ijs van den Texel- schen wal opzetten, dat men de sleepboot niet buiten kon laten, daar deze spoedig door het ijs zou zijn ingesloten. Om de „Elstow" niet geheel aan haar lot over te laten, bood een dar beambten van den Sleepdienst aan, op het schip achter te blijven, zoo ter bewaking van de lading als van den stoompomp, welke dien dag op het schip was ge plaatst, om daarmede het water uit de ruimen te verwijderen. Aldus werd goedgevonden en sleep- booten en bergers keerden naar de haven terug. 't Zal omstreeks middernacht zijn geweest, toen de waker in de nabijheid van de „Elstow" een onge woon rumoer hoorde en weinige oo<renblikken later zag hij zich door een groot aantal onverwachte gasten 90 a 100 in getal omringd, 't Waren Texelsche visschers die, in de veronderstelling ver- keerende dat het schip geheel verlaten was, waren gekomen om de „Elstow" in bezit te nemen. De waker trachtte hen aan het verstand te brengen, dat zij zich niet aan eens anders eigendom mochten vergrijpen en raadde hen daarom, met hunne vaar tuigen terug te keeren. In plaats van aan dezen welgemeenden raad gevolg te geven, namen de meeste der indringers eene vijandige houding aan en gingen enkelen zelfs zoo ver hunne messen te trekken en daarbij allerlei bedreigingen te uiten. Het protest van den waker hielp niets, toen de visschers zich gereed maakten een deel der lading te lossen zij gingen ongestoord hun gang en be loofden den man dat hij, wanneer hij hen hinderde, overboord zou worden gesmeten. Deze trachtte nu noodvuren te ontsteken om de aandacht aan den wal te trekken, maar ook dit wist men hem te beletten, door hem de lantaarns uit de handen te slaan. Spoediger dan zij hadden gedacht, moesten de kerels het werk echter staken, daar het ijs, dat meer en meer kwam opzetten, hunne vaartuigen dreigde te zullen verpletteren. Zij gingen dus van boord en kozen met hunne schuiten het ruime sop, 7 balen katoen met zich nemende en onder belofte aan den bewaker, spoedig te zullen terugkomen. En zij hielden woord ook. Een paar uur later kwamen de onwelkome gasten waarlijk terug, om den straks gestaakten arbeid voort te zetten. Maar ook nu zouden zij niet veel genot van hun werk hebben, want inmiddels waren ook onze vletterlieden van den zeedijk afgestoken, om de gewone dagtaak te hervatten. Juist waren de Texelaars gereed pm het lossen te vervolgen, toen zij door de komst der vletterlui werden verrast. Dat het nu niet zeer zachtzinnig toeging, laat zich gemakkelijk denken. Spoedig waren weer eenige messen te voorschijn gebracht, maar tot eene bloedige vechtpartij kwam het gelukkig niet. Een paar vuistslagen waren vol doende om de indringers te overtuigen, dat het geraden was een goed heenkomen te zoeken. Na korten tijd zeilden de visschers dan ook weg, echter met de bedreiging, met een dubbel-sterke macht te zullen wederkeeren, Yan het gebeurde is door belanghebbenden aan gifte gedaan bij de politie. Helder. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het postkantoor alhier, gedurende de eerste helft der maand Januari Wed. J. v. Sprang, Schaap en W. v. Noord, allen te AmsterdamM. Stienen en wed. van Die nen, beiden te den HaagM. de Waard, te Haar lem Kistemaker, te 't Zand. Briefkaarten C. Rierdie, wed. Langkamp, B. Spillenaar en P. Boutes, allen te Amsterdam M, Zwart, te Schie dam. Amerika P. Veerkamp, Philadelphia. De „Staatscourant" bevat het Kon. besluit van den 19de dezer, bepalende de plaatsing in het Staatsblad van de op 27 Dec. 1890 te Parijs tusschen Nederland, Belgie en Frankrijk gesloten telegraatovereenkomst. De Burgemeester der gemeente Helder maakt bekend, dat hij ter voldoening aan het bepaalde bij het tweede gedeelte van art. 15 der wet van den 26 Mei 1870 (Staatsblad No. 82) betrekkelijk de grondbelasting, heden ter Secretarie der ge meente gedurende dertig dagen ter inzage van de belanghebbenden heeft nedergelegd, eene opgave van de uitkomsten, bedoeld in de artt. 15, 23 en 43 van de genoemde wet. Helder, 2 Februari 1891. De Burgemeester voornoemd, C. A. BEUKENKAMP. Yoor de bewijzen van belangstelling, ont vangen bij de geboorte van ons dochtertje, betuigen wij onzen dank. B. C. CHARBON. Th. A. CHARBON—KOUWENBERG. Helder, 2 Februari 1891. Ter voorkoming van vervolgingskosten worden achterstalligen in de betaling van hoofdelijken omslag over het dienstjaar 1890, uitgenoodigd het verschuldigde binnen acht dagen na heden te betalen. Het kantoor is geopend dagelijks van 's morgens 9 tot 's namiddags 3 uur, uit gezonderd den Zaterdag, den laatsten Don derdag der maand en Zon- en feestdagen. Helder, den 3den Februari 1891. De Gemeente-Ontvanger, A. J. DE JONGH.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3