3. Het gebouw tot vischafslag daargesteld, zoo mogelijk te verhuren aan den tegenwoordigen Com missaris voor den afslag, onder bepalingeu als daarvoor noodig zullen blijken. En subsidiair voor bet geval het verzoek der Kamer niet voor inwilliging vatbaar mocht zyn, de ontworpen verordening te stellen in handen der Kamer, teneinde, de discussiën in den Raad gehoord, nader van hare zienswijze te kunnen doen blijken. De Kamer van Koophandel en Fabrieken, enz. Na voorlezing en breedvoerige bespreking wordt dit adres goedgekeurd, en besloten het aan den Raad aan te bieden. Hierna wordt nog besproken het ontwerp van wet houdende vaststelling van eenige algemeene be palingen betreffende het reglement voor de Kamers van Koophandel en Fabrieken, hetwelk sedert de laatste vergadering bij de leden ter inzage werd gezonden. Wordt besloten aan den Minister van Waterstaat kennis te geven, dat bij de Kamer geene bezwaren tegen de voorgestelde wijzigingen bestaan. Verder wordt nog besloten een bij de Kamer ingekomen adres van de Westfriesche kanaalvereeni- ging met kaart van het kanaal en statuten ter Vereeniging ter inzage bij de leden rond te zenden en later daarop te beslissen. Daar na rondvraag niets verder ter behandeling blijkt te zijn, wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. •Anna Paulowna, 5 Febr. Genoot de IJsvereeniging „Eendracht maakt macht" in de laatste jaren een kalme rust, thans ligt een tijd vak van rustelooze bedrijvigheid achter haar, waarvoor zij waardeering verdient. Van den beginne af dat, de wintervorst hier zijn zetel had opgeslagen, was het bestuur ijverig in de weer voor werkverschaffing op het ijs. Kon dit in het eerst slechts in beperkte mate, het ging beter, toen de sneeuw de banen bedekte, en geregeld werd dagelijks aan 20, 30 en zelfs meer personen werk verschaft. De IJsclub toch strekte hare zorg uit over de banen op het Oude veer, en van daar naar de Oude sluis en die van Ewijcksluis, verder over de Molenvaart naar het N. H. kanaal en enkele zijvaarten. Was door die buitengewone uitgaven de welgevulde kas spoedig uitgeput, geen nooddoor de offervaar digheid der ingezetenen werd het bestuur der vereeniging ijverig gesteund en in staat gesteld, om zoolang er bezigheid op het ijs was, te laten werken. De belangrijke som van f 600 a f 700 is dan ook in eenige weken aan arbeidsloon uitbetaald. De ingezetenen deden een goed werk, maar een woord van bij zonderen lof komt toe aan het Bestuur van „E. m. M.," bestaande uit de heeren C. Blom, J. v. Wijk, W. Sieuwers Jz., H. Jonker en D. Geerligs, die dagelijks tijd noch moeite ontzagen, om de verschillende arbeiders hun werk aan te wijzen, te controleeren en zich met de inderdaad uitgebreide administratie te belaften. Mocht ook de een of andere Nurks ontevreden zijn, het bestuur kan verzekerd zijn, dat de ingezetenen algemeen hun ijver en op offering waardeeren. Ook mag niet vergeten worden, dat die landbouwers hulde verdienen, welke bereidwillig hun paarden afstonden, waar men6cbenkracht voor de zware sneeuwploeg ontoereikend bleek. De uitstekende wijze, waarop de banen, inzon derheid die op het Oude veer, in orde gehouden werden, lokten dan ook honderden van elders uit, zich hier te vermaken, die niet konden na laten, hunne sympathie voor onze ijverige ver eeniging te betuigen, hetgeen ook in de eerste plaats eene streelende voldoening voor het be stuur was. Wij vertrouwen dan ook volkomen dat zij bij een volgende gelegenheid hun taak weder met dezelfde opgewektheid zullen aanvaarden en ten einde brengen I Anna Paulowna. Door eenige dames en heeren uit deze gemeente en uit Wieringer- waard werd jl. Woensdag eene Zangvereeniging „Apollo" opgericht. De heer Felkers, te Wierin- gerwaard, heeft zich met de leiding belast en het bestuur zal bestaan uit de heeren Van Wijk, Swildens, Raap en Wijker. Anna Paulowna. Het ijs in de Zuiderzee, in den hoek van deze gemeente en van Kolhorn tot Aarts woud, is geheel opgeruimd. Veel doode paling drijft in het water, waaruit blijkt, dat het in zee al niet veel beter is, dan in de binnen wateren. De oudste visschers herinneren zich niet, dat de vorst ooit in zee zooveel invloed heeft gehad en zien een zeer onvoordeeligen zomer te gemoet. Zijpe. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1890 uit2282 m. en 2205 v., totaal 4487. De vermeerdering door geboorte was 80 m. en 64 vr., totaal 144, door vestiging 131 m. en 127 vr., totaal 258, te zamen 211 m. en 191 vr., totaal 402. De vermindering was: door overlijden 40 m. en 48 vr., totaal 88, door vertrek 170 m. en 167 vr., totaal 337, te zamen 210 m. en 215 vr., totaal 425. De bevolking verminderde alzoo met 24 vr., en vermeerderde met 1 m., totaal 23 en bestond op 1 Januari 1891 uit 2283 m. en 2181 vr., totaal 4464, naar de onderscheidene gods dienstige gezindheden verdeeld als volgt3139 Ned. Herv., 1 Waalsch Herv., 9 Evang. Lnth., 2 herst. Luth., 180 Doopsgez., 22 Chr. Geref., 1055 R.-K., 1 Oudroomsche en 55 tot geene ge zindheid behoorende. Het getal huwelijken bedroeg 22 tusschen jonkm. en jonged., 1 tusschen jonkm. en wed., 1 tusschen weduwn. en jonged., 2 tusschen weduwn. en wed. en 1 tusschen weduwn. en ge- vrouw, te zamen 27. Callautsoog. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1890 uit 350 m. en 325 vr., totaal 675. In 1890 zijn geboren: 15 m. en 6 vr., totaal 21, en ingekomen 36 m. en 34 vr., totaal 70, te zamen 51 m. en 40 vr., totaal 91. Overleden zijn9 m. en 7 vr., totaal 16 en ver trokken 36 m. en 34 vr., totaal 70, te zamen 45 m. en 41 vr., totaal 86, zoodat de bevolking dus vermeerderde met 6 en verminderde mei 1 vr., en atoo op 1 Januari 1891 bestond uit 356 m. en 824 vr., totaal' 680, naar de onderscheidene gods dienstige gezindheden verdeeld als volgt: 595 Ned. Herv., 2 Waalsch Herv., 6 Doopsgez., 1 remonstr. en 76 R.-K. In den loop des jaars zijn 8' huwe lijken gesloten, allen tusschen jonkmans en jonge- dochters. Winkel. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Jan. 1890 uit 924 ra. en 913 vr., totaal 1837 personen. In 1890 zijn geboren: 23 ra. en 22 v., tot. 45; ingek. van elders: 73m. en 67 v., tot. 140overleden zijn 10 m. en 13 vr., tot. 23: vertr. naar elders: 66 m. en 55 vr., tot. 121. Er werd 1 als levenl. aangegeven. 16 huwe lijken werden gesloten, allen tusschen jonkm. en jonged. De bevolking bedroeg dus op 1 Jan. 1891: 944 m. en 934 v., tot. 1878. Bovenkarspel. Jl. Dinsdag had alhier in het lokaal van den heer C. Best, voor gehuwden eene voorstelling plaats door een gezelschap van rederijkers, dat den 29sten Januari eene voor stelling voor jongelieden hadden gegeven. Vooral dien laatsten avond was het lokaal geheel bezet. De voordracht van het drama: ,Jeanne, de vrouw van den diamantslijper" was uitmuntend, werd met onverdeelde aandacht gevolgd en met toejuiching begroet. Ook het nastukje, het kluchtspel: „In den groentijd" werd op verdienstelijke wijze afge speeld en voorgesteld. Egmond aan Zee. Bij de alhier gehouden verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad waren 48 kiezers opgekomen. Er zal eene her stemming plaats vinden tusschen den heef C. de Groot, agent consulair de France et d'Italie en den heer G. E. A. van Hall, directeur der Prins Hendrik Stichting. Medemblik. De Nuts-spaarbank alhier had op 31 December 1890 een crediet van f 35316.04!, van welk bedrag f 28000 geplaatst is op hypo- teek, terwijl het debet f 27992.07 bedroeg. Enkhuizen. De stoomboot „Minister Havelaar" trachtte gisteren van hier uit Urk te bereiken. De postgemeenschap met het eiland is sedert eenige dagen verbroken, daar het ijs in de Zuiderzee, hoewel er nog geen beweging in is te bespeuren, te zwak is om er den tocht over te wagen. Marken. Dat op de Zuiderzee het ijs nog betrekkelijk sterk is verleden week o. a. gebleken, toen eenige personen te voet de reis van Urk naar Kampen aflegden bleek jl. Woendag opnieuw. Op de Gouwzee vóór de haven van dit eiland werd eene. hardrijderij op schaatsen gehouden van jongens tusschen 12 en 16 jaar. Prijswinners waren iste prijs K. de Waard Kz., 2de pr. H. Zeeman, 3de pr. C. Visser Jz., 4de pnjs P. Veerhuis. Haarlem. Bij genoegzame deelneming zal van 18 Juni tot 18 Juli a. s. alhier eene tentoon- toonstelling van plaatselijke nijverheid worden gehouden. De afd. Haarlem der Maatschappij van Nijver heid zal daarvoor aan den Raad een gedeelte van het Hertenkamp ten gebruike verzoeken. Marine en Leger. Aan den lsten stuurman v. c. P. J. Claasen den konstabel v. c. H. Jenting en den marinier 1ste kl. J. van der Wolde, allen dienende aan boord Hr. Ms. opleidingsschip //Admiraal van Wassenaer," is toegekend de zilveren medaille voor 24 jarigen trouwen dienst. De mach. 1ste kl. W. J. Snaauw, van de conser vatie te Hellevoetsluis, die der 2de kl. F. Van der Ben en de mach.-leerl. lste kl. A. Van Boven worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroef- stoomschip 4de kl. //Suriname," dat 16 Maart a. s. te Amsterdam in dienst wordt gesteld. De mach. lste kl. v. c. J. Smit wordt geplaatst op Hr. Ms. pantserdekkorvet //Sumatra," die in de volgende maand te Amsterdam in dienst gesteld wordt en besterad voor den dienst in Oost-Indië. Bij Kon. besluit is aan den kapt. ter zee H. Quispel vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van commandeur der Kon. mil. orde van Saö Bento d'Aviz, hem geschonken door Z. M. den Koning van Portugal. De luit. ter zee lste kl. W. A. Palm zal met 1 April a. s. als officier van politie bij 's Rijks Marinewerf te Amsterdam worden geplaatst. Naar het //Vad." verneemt, zullen per schroef- stoomschip lste kl. //Van Galen" uit Oost-Indië terugkeeren de mach. lste kl. J. Vegtel, die der 2de kl. A. H. De Bats en die der 3de kl. J. Engels en A. Herweijer. Door H. M. de Regentes is aan den met den lsten April a. s. gep. hoofdinspecteur van admin. J. C. L. K. van Wely, op zijn verzoek, de vergun ning verleend tot het blijven dragen van de activi teitsuniform van zijn rang. De luit. ter zee 2de kl. H. M. van Bemmelen is gisteren alhier geplaatst aan boord vau Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. «De Ruijter," ter ver vanging van den luit. ter zee 2de kl. E. Coenen, terwijl aan boord van Hr. Ms. monitor 2de kl. //Cer berus" is geplaatst de luit. ter zee 2de kl. E. W. Pfeiffer. De luitenant ter zee lste kl. J. C. vanWessem zal tegen 1 April a. s. belast worden met het bevel over een der instructiebrikken voor jongens. Mijn vriend Hilarins (Paul Lindau). Het kweekeu van kamerplanten. Volapiik. (Vervolg.) DaargindsDomino-opgave. Prijsvraag. 1 Humoristisch. Buitenland. België. Te Brussel hadden de grenadiers van de lichting 1887, wier bestraffing aanlei ding gaf tot verzet, geweigerd aardappelen te schillen. Daar de provoost te klein was, werden alleen de ergste belhamels, waartoe een korporaal behoorde, opgesloten. De arrestanten beschimp- 1 ten hun officieren door de vensters. 1 Jl. Donderdag kwamen zich bij den comman dant der grenadiers twee karabiniers aanmelden, die mededeelden, dat zij twee grenadiers hadden hooren zeggen, dat zij in den nacht van Dinsdag op Woensdag de kazerne in brand zouden steken, j De commandant liet het geheele regiment aan- treden en liet de twee karabiniers naardeschul- i digen zoeken, maar te vergeefs. De commandant gelastte toen den officieren zeer streng toe te zien. Blijkens het onderzoek naar de ongeregeldheden van Zondag zijn 10 grenadiers en 1 korporaal in staat van beschuldiging gesteld. Voordat zij echter voor den krijgsraad komen, zal eerst nog een onderzoek worden ingesteld door een com missie van officieren uit het geheele garnizoen. Van de jagers, die in de voorstad Etterbeek hun kazerne hebben, zijn vijf manschappen gede serteerd. De jagers, die Zondag in hechtenis zijn genomen, zijn weer op vrije voeten gesteld, omdat het is gebleken, dat zij Zondag slechts toevallig bij de bijeenkomst op het Luxemburgsche-plein aanwezig zijn geweest. Bij de karabiniers weigerden de miliciens van de lichting 1887 deel te nemen aan de scherm- oefeningen met den stok. Tot straf werd hun gelast het kazerneplein te vegen, aan welk bevel werd voldaan. Het gerucht loopt, dat de miliciens der lichting 1887, die bij de karabiniers zijn inge deeld, voor een maand naar het kampBeverloo zullen gezonden worden. Tripoli. Aan de „National - Zeiting" wordt van goed onderrichte zijde uit Londen gemeld, dat de Fransche soldaten de grenzen van Tripoli hebben overschreden en in liet land voortrukken. De Engelsche regeering heeft pant serschepen naar de kust van Tripoli 'gezonden. Men gelooft, dat Frankrijk besloten heeft Tripoli te bezetten. Italië. De Koning heeft Divudini belast met het vormen van een ministerie. Men meent, dat het volgens de reeds bekende lijst tot stand zal komen. Het zal bezuinigen op Oorlog en marine. Spanje. Te Barcelona hebben ongeregeld heden plaats gehad bij de aankomst van den republikeinschen leider Salmeron. Duizenden werklieden waren op de been en begeleidden Salmeron, toen hij zich van het station naar zijn woning begaf. Men zong de „Marseillaise" en hield een vijandige demonstratie voor de con servatieve club, maar toen Salmeron van het balcon zijner woning een redevoering wilde houden, dreef de politie de menigte uiteen. Daar de republikeinen zich verzetten, werden de troe pen, uit vrees voor ernstiger ongeregeldheden, in de kazernes gereed gehouden. De rust werd echter verder niet gestoord. Portugal. Het onderzoek in zake het militair oproer te Oporto heeft reeds eenige zeker heid gegeven over het ontstaan der revolutionnaire beweging. Reeds is gebleken, dat de leiders der republikeinsche partij te Lissabon daaraan geen deel hebben gehad. Daarentegen wordt wel be weerd, dat de leiders der beweging in betrek king hebben gestaan met de republikeinen in Spanje. De hoofdaanvoerder, de republikeinsche advocaat Leitas, is echter ontkomen. Men gelooft dat Leitas zich reeds op weg be vindt naar Londen, waar hij een veilige schuil plaats hoopt te vinden. Noord-Amerika. Aan het meer Winnipeg is een Indianenkamp 's nachts door wolven overvallen; 19 mannen, vrouwen en kinderen werden door de beesten verslonden, slechts 2 mannen ontvluchtten. De hoofdopzichter van de mijn Mount Pleasant, in Pensylvanie, waar verleden week de vreeselijke ontploffing plaats had, werd door een aantal vrouwen van de verongelukte mijnwerkers overvallen. Een harer sprong hem als een tijger naar den hals, terwijl anderen hem steenigden. De man, die als de schuldige van de ramp wordt beschouwd, werd zeer ernstig gewond. Voor de slachtoffers is reeds 15.000 dollars bijeengebracht. Zuid-Amerika. De vloot van Chili blok keert Iquique. Men verzekert, dat het bombarde ment is begonnen. Benoemingen enz. De heer J. Schol, opzichter 4de kl. bij 's Rijks waterstaat te Enkhuizen, is bevorderd tot opzichter 3de klasse. Verplaatst met 14 dezer, de brigadier-majoor- titulair F. Kars, van IJmuiden (Velzen) naar hier B. H. Themmen, van hier naar IJmuiden de rijks veldwachter 3de kl. W. Orban, van Bunschoten naar hier, de brigadier-tutilair, J. H. Kelderman, van hier naar Bunschoten. Onderwijs en Examens. Tot onderwijzer te St. Maarten is benoemd de heer T. Kruiten, te Wieringerwaard. Kunst- en Letternieuws. Het Album (Zondagblad van onze courant). Inhoud van No. 5 De Witte merel. (Vervolg.) Op leven en dood. (Vervolg.) Een inktvlekt. (Slot.) Gemengd nieuws. Anna Paulowna, 6 Febr. Hedenmiddag omstreeks halfeen kwam in de hoofdbuurt het bericht, dat brand uitgebroken was in de woning van S. Koning in den Oostpolder. Zoo spoedig mogelijk werden de spuiten naar de plaats des onheils gezonden, waar echter niet meer te blus- schen viel. Het woonhuis de winkel en de boer derij waren geheel uitgebrand. Naar wij vernemen is de brand door den schoorsteen ontstaan. Het vee en eenige huisraad, waaronder goud en zilver is gered; overigens is alles verbrand, ook eenige konijnen. De belendende perceelen, t. w. de boerderij van den heer Rezelman en de woning van den heer Sasburg, hoofd van school No. 3 leden geen schade. De „Tijd" schrijft Bij een onbekende achtenswaardige familie te Amsterdam vroeg een in dienst tredende meid, die zooveel bagage medebracht, waaronder een rieten pop voor het ophangen van haar kostuums, dat de gang volstond, of er ook gelegenheid was om haar piano te bergen Natuurlijk luidde het antwoord der hoogst verbaasde mevrouw ontken nend, tenzij het meisje voor haar instrument plaats kon vinden naast het kookfornuïs, om, in afwach ting dat de aardappelen kookten, een wals van Strauss of iets dergelijks te spelen Zeer begrijpelijk beantwoordde bij dit model- meisje het een aan het ander. Zij was namelijk eerst geëngageerd met een bakkersknecht, niet zoo maar met een gewonen bakkersknecht, maar met een knecht van een bakker van pain de luxe. 't Is ons onbekend, om welke redenen dit pain de luxe-huwelijk niet tot stand kwam, maar het engagement werd afgebroken en de amant ver vangen door een orfèvre, bediende in een onzer grootste goud- en zilver-magazijnen. Ter gelegen heid van haar jongsten verjaardag ontving zij van dezen beminde een snoeperig zilveren jour gewerkt mandje, dat zij opgetogen aan haar mevrouw vertoonde. „Wel, Marie," want Mietje was, dat spreekt vanzelf, een veel te ordinaire naam voor zulk een hoogst beschaafd keukenprinsesje „wel, Marie," zei mevrouw snaaks, „ik vind het heel dotterig, maar om je de waarheid te zeggen, wel wat onpractisch voor suikermandje, want de suiker zal erdoor vallen." „Maar, mevrouw," lachte Marie, haar mevrouw voor een Ganschen houdende, „weet u dan niet dat het voor biscuits moet dienen Het merkwaardigste in het meisje, dat weldra met haren orfèvre in het echtelijk bootje hoopt te stappen, is zeker wel, dat zij, daargelaten haar nuffigheden, haar werk uitstekend verricht, zoodat mevrouw volstrekt geen reden heeft om over haar te klagen. De zaak van den grenadier, die als schild wacht met het geweer aan de hoofdwacht te 's Gravenhage een burger een bajonnetsteek heeft toegebracht, heeft op andere wijze plaats gehad dan bericht werd. Tijdens de aflossing van de wacht op Zondag middag had zich als gewoonlijk een groot aantal nieuwsgierigen in de nabijheid der wacht opge steld. waarbij een paar opgeschoten jongens bal dadigheden pleegdenzoodat de schildwacht, die tevens door een dier jongens werd uitge scholden, hun verzocht eenigszins ruimte te laten. Schoon dit op zeer kalme wijze geschiedde, gaf een der belhamels hem een slag in het aange zicht, dien hij door een tweeden liet volgen, waarop de schildwacht zijn geweer velde en den aanrander een steek met de bajonet in het dijbeen toebracht. De gewonde werd door de politie naar het bureau vervoerd. De plaatselijke commandant heeft nu bepaald, dat bij de aflossing de wachten voortaan tegen over elkaar in plaats van naast elkaar zullen plaats nemen. De souffleur van het tooneelgezelschap, onder directie van den heer A. Faassen, te Rotterdam, is te Middelburg gevangen genomen, beschuldigd van 4 horloges ontvreemd te hebben, die in den schouwburg aldaar werden vermist. De horloges werden in zijn zak gevonden. Onder de schepelingen der Marine te Hel levoetsluis worden socialistische geschriften ver spreid. Zij1 werden in de kooien gevonden en onder de couranten in de cantine. Een onderzoek is ingesteld. Te Groningen is gearresteerd de assistent der posterijen M., die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan het van Rijkswege uitgeven van postzegels, die reeds tot gebruik hadden gediend. Omstreeks een jaar geleden verdween uit Zutphen plotseling de notaris Jonkheer, zonder dat iemand ooit meer iets van hem vernam, hetgeen aanleiding gaf tot verschillende ver moedens. Woensdag heeft men in de Berkel bij Zutphen het lijk van den heer J. gevonden. Het werd herkend aan een gouden ring. De Berkel, welks bodem zeer versperd is met dood kreupelhout, takken en boomen, schijnt het lijk een jaar lang te hebben vastgehouden tengevolge van den ijs gang en den stTOora is het nu losgekomen. De geneesheeren Bertin en Picq hebben in het hospitaal te Nantes drie kinderen, die aan tuberculose lijden, geitenbloed in de aderen gespoten. Een viertal geneesheeren, onder wie eenige vreemdelingen, woonde deze proef neming bij. Gelijk men zich zal herinneren, meenen die beiden geneesheeren, dat zij op deze wijze de teberculose kunnen genezen. Uit China komt het bericht van het ver branden Van het Chineesche stoomschip „Shanghai" op den eersten Kerstdag. Het kwam van Shanghai te Chinkiang aan, maar verliet die haven na eenige uren oponthoud met vier honderd Chineesche en andere passagiers aan boord. Kort na het vertrek van Chingkiang werd men in het achterdek, waar, nevens an dere goederen, een groote lading katoen bewaard werd, brand gewaar. Dadelijk werden de pom pen aan het werk gezet, maar de rook was terstond zoo erg en verstikkend, dat er aan geen redding te denken viel. Daarbij kwam dat er onder de honderden Chineezen aan boord een verschrikkelijke paniek ontstond, zoodat de pogingen om nog te redden wat er te redden was moesten worden opgegeven. Velen sprongen over boord eu verdronken, anderen vonden den dood in de vlammen, die reeds van alle zijden braken. Intusschen had de kapitein het stoomschip op een bank doen sturen en vandaar uit gelukte het vele opvarenden het schip te verlaten. Maar de bewoners van het kustland waren niet zeer hulpvaardig. Integendeelzij vielen de drenke lingen aan en beroofden hun van wat zij beza ten. In 't geheel brachten van alle opvarenden slechts 65 er het leven af. Uit een der bladenDe grijsaard gaf na eenige óogenblikken in de handen zijner be droefde huisgenooten den geest. Marktberichten. Schagen, 5 Februari. 4 Pnnrdên f 36 a 150 Stieren. a 8 Geldekoeien 140 a 250 3 Kalf koeien 180 a 250 Vaarzen a Hokkel.a 26 u. Kalveren 10 a 13 24 Schapen 24 a 26 620 Lammeren 20 a 24! Bokk. en Geit. f a 16 mag. Varkens. 10 a 15 54 Biggen 6 a 7 50 Kippen c. 60 a 130 20 Eenden 70 a 85 Boter p. kop 85 a 90 Kaas p. kilogr. 25 a 35 Kip-eieren pilOO 400 n 450 E.-eieren a Alkmaar, 6 Febr. Aangevoerd 262 h. Granen, ola 12 h. Tarwe t 8 a 8.25, 7 h. Rogge f 6.25, 27 h. Chev. Gerat f 5.40 a 6, 170 h. Haver f 3.90a 4.40,37 h. Boonen,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2