Alkmaar. De Gemeenteraad heeft besloten, om, onder verschillende voorwaarden, eene sub sidie van f 140.000 toe te staan voor den aanleg van een locaalspoorweg AlkmaarHoorn. Amsterdam. In eene openbare vergade ring der radicale Kiesvereeniging „Amsterdam" sprak de heer D. De Clercq uit Haarlem over een paar voorbeelden van practisch socialisme. Daaronder verklaarde spreker te verstaan het steunen, uitvoeren en uitbreiden van alleStaats- en gemeentezorgen, die in het socialistische kader passen en met bestaande toestanden te verweze- lijken zijn. Een en ander lichtte hij toe met een verwijzing naar Glasgow, waar de zorg der ge meente voor verschillende takken van dienst een buitengewonen omvang heeft verkregen,' het pu bliek goedkoop en uitnemend bediend wordt, en de winsten uit de gemeentelijke monopolies de afschaffing van alle gemeente-belastingen in uitzicht stellen. Als tweede voorbeeld schetste spreker een socia listische stad, welke in Mexico sinds een paar jaar in wording is en rust op de grondslagen, in hoofdzaak door Bellamy in Looking Backward aangegeven. Marine en Leger. Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn", commandant de luit. ter zee 1ste kl. J. H. Mijer, is gisteren weder van de uitoefening van politietoezicht op de visscherij in de Noordzee alhier teruggekeerd. Hr. Ms. instructieschip voor bootsmansleerlingen „Nautilus/' comm. de kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, zal, indien het getij gunstig is, op 9 April a. s. het dok van 's Rijkswerf te Helle- voetsluis verlaten, naar de reede vertrekken en gedurende 4 weken op het Haringvliet oefeningen houden. Daarna vertrekt, die bodem naar zee, tot het houden van een oefeningstocht en zal eerst naar Christiania vertrekken, van daar naar Nieuwediep terugkeeren, vervolgens nog een reisje naar Edinburg maken en dan weer naar Hellevoetsluis komen. De „Nautilus" moet evenwel gedurende drie maanden op zee blijven kruisen. Door den minister van Marine is bepaald, dat de oorlogsschepen voortaan niet meer gemeerd mogen proefstoomendit zal steeds langs de gemeten mijl moeten plaats hebben. Hr. Ms. schroefstoomschip „De Ruyter," onder bevel van den kapt. ter zee W. baron Yan Hogen- dorp, adjudant van wijlen Z. M. den Koning in gewonen dienst, is in het droge dok op 's Rijks werf alhier opgenomen. Ten gevolge ongesteldheid van den kapt. ter zee K. A. Stakman Bosse, is de kapt.-luit. ter zee J. Haremaker, 1ste officier aan boord Hr. Ms. wacht schip alhier, lijdelijk met het bevel over dien bodem belast. De off. van adra. 2de kl. J. M. Langlois van den Bergh is geplaatst aan boord Hr. Ms. „Prins van Oranje", te Hellevoetsluis, ter vervanging van den off. van adm. 2de kl. K. van der Heijden, die op non-activiteit is gesteld en bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, waarheen hij op den 7 Maart a. s. per particuliere gelegenheid zal vertrekken. Bij Kon. besluit is de gen.-majoor J. J. C. Den Beer Poortugael, commandeur der stelling van Amsterdam, tevens bevelhebber in de 1ste militaire afdeeliug, op zijn aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f3253 's jaars. De luit. ter zee 2de kl. L. A. Roijen, wordt met den 21sten Febr. a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. Het hier te lande ten behoeve van de Gouver- nements-Marine in Nederlandsch-Indië aangebouwde stoomschip „Zeeduif" is gisteren te Soerabaija aan gekomen. Er is weer een nieuw kanon uitgevonden en wel door een inwoner van Chicago. Dat nieuwe verdel gingswerktuig kan, naar men bericht, duizendmaal snel achtereen worden afgeschoten, zonder dat het te heet wordt, en men kan er dynaraiethommen van 3 voet lengte mee schieten tot op een afstand van vijf mijlen. Benoemingen, enz. Benoemd tot dijkgraaf van den polder Lagehoek, onder Hoogwoud en Opmeer, de heer J. Yan Leeu wen. Onderwijs en Examens. Uit vertrouwbare bron verneemt men, dat de minister van Binnenlandsche Zaken bij zijn voorne men blijft om eerst in het najaar voor de onder wijzers de gelegenheid open te stellen om een aan- teekening te behalen in de vrije- en ordeoefeningen. De gemeenteraad van Enkhuizen heeft met ingang van den 15 dezer benoemd tot leeraar aan de Hoogere burgerschool en Burgeravondschool den heer A. H. Sanders, phil. doet. te Groningen, in plaats van den heer dr. A. J. Swart, op verzoek eervol ontslagen. Kunst- en Letternieuws. Het Album (geïllustreerd Zondagsblad van onze courant). - Inhoud van No. 6 De witte merel. (Vervolg.) - Op leven en dood. (Vervolg.) - Mijn vriend Ililarius (Vervolg.) - Het kweeken van ka merplanten. (Vervolg.) - Volapiik. (Vervolg.) - Een droomboek. - Humoristisch. - Eene dorpsschoone. (Gravure.) Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Twisk, ds. J. W. Bisschop Boele, pred. te Ooster- en Wester blokker. Het Sint Nikolaasgesticht te Haarlem wordt van de Jansstraat naar den Schotersingel overgeplaatst, waar voor f 25,000 een stuk land is gekocht en een gebouw zal verrijzen. De broeders van Barm hartigheid kregen 'het benoodigde geld bijeen door milde offers van geloofsgenooten, maar ook en dit verdient bijzondere vermelding van niet- katholieken. Zoo nam Teyler's Stichting eenige aandeelen van f 500 en schonk de Israëlietische instelling van weldadigheid „Gemiëlath Gasadim" een flinke gift in geld. Rechtszaken. Alkmaar. Arrondisscments-Rechlbank. Zitting van 11. Februari 1891. D. J. W., Alkmaar, onbezonnen verwonding, 3 weken gevangenis. I. K., Helder, benadeeling van medecrediteuren, 5 dagen gev. J. L., zonder vaste woonplaats, bedelarij, 5 dagen hecht, en voor den tijd van 3 jaar opzending naar een bedelaarsgesticht. Voor de Rechtbank tc Maastricht stonden terecht, de vader en zijn dochter, beiden te Heer, beschul digd de eerste van poging om een minderjarige te ont trekken aan het wettig gezag van haar moeder en de tweede van medeplichtigheid aan dat misdrijf. Uit het. getuigenverhoor en de verklaring der beschuldigden is gebleken, dat voor omstreeks 5 jaren zekere Iielene L., dienstmeid, ten huize van den eersten beklaagde, is bevallen van een meisjedat dat kind, hoewel de moeder tusschentijds is gehuwd, in de woning van beklaagde is gebleven, totdat de moeder, inmiddels weduwe geworden, het voor eenigen tijd kwam opeischen dat beklaagden hebben geweigerd het kind af te geven, ook toen het door de gewapende macht werd opgeëischt, zoodat deze verplicht was zich met geweld van het kind meester te maken. Door het O. M. werd tegen den vader 14 dagen en tegen de dochter 1 dag gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroordeelde den eersten tot 3 dagen gevangenisstraf, doch ontsloeg de tweede beklaagde van alle rechtsvervolging. Buitenland. België. Het onderzoek inzake de insubordi natie der miliciens werd jl. Donderdag afgesloten. Woensdag is de helft miliciens van de lichtingen 1887 en 1888, die zoolang het onderzoek duurde onder de wapenen werden gehouden, met een maand verlof naar huis gezonden. De algemeene raad der werkliedenpartij heeft een manifest uitgevaardigd, gericht tot de Belgische bisschoppen, waarin zij worden verzocht, zich niet tegen de herziening der Grondwet te verzetten. Engeland. In de eerste dagen van September was de Prins van Walis op het landgoed „Tranby Croft" de gast des heeren Wilson en met Z. K. H. bevond zich daar een groot en voornaam gezelschap. Daartoe behoorde sir William Gordon Cumming. Des avonds brachten de genoodigden dagelijks af wisseling in het gedobbel op de renbaan door een kaartje te leggen met hoogen inzet. Baccarat was daarbij het geliefde spel. Het was de heer Wilson, die allereerst tot de ontdekking kwam, dat sir William valsch speelde, door „la poucette" in prae- tijk te brengen, een buitenslands welbekende dobbe- laarskneep, waarbij de bedrieger ongemerkt zijn inzet vermindert als hij verliest, daarentegen ver hoogt als hij wint. De heer Wilson deelde de zaak natuurlijk aau zijne echtgenoote mede en later ook aan drie andere (nu gedagvaarde) personen. Zij allen constateerden het, na gezamenlijk sir William Gordon Cumming ettelijke malen te hebben be spied. De Prins van Walis werd op de hoogte gebracht van het gebeurde en liet sir William bij zich komen. De overste loochende de gegrondheid der betichting, doch de vijf personen, die daarna door den Prins gehoord werden, hielden de beschuldiging staande. Dit bracht Z. K. H. in niet geringe moeielijkheid. Om daaruit te geraken, bedacht hij het volgende Sir William moest een stuk teekenen, waarbij hij plechtig beloofde, nimmer weer een kaart te zullen aanraken daarentegen zouden de ingewijden even heilig moeten beloven, nooit het allergeringste van het gebeurde te zullen verklappen. Met deze schik king namen de partijen genoegen sir William niet zonder eenige tegenstribbeling en de Prins meende het schandaal in de geboorte te hebben verstikt. De ingewijden hebben echter de zaak ruchtbaar gemaakt en nu heeft sir Cumming de zaak voor de rechtbank gebracht. De overste moet zich de besehuldiging laten aan leunen, dat hij een valsche speler is, en dan blijft er niet anders voor hem over dan het leger en het land te verlaten of hij dient het lasterlijke der beschuldiging aan te toonen, en dit kan niet anders dan in de gerechtzaal. Het eerste gelieft hij niet te doendus rest hem enkel de tweede uitweg. Vele sensatieminnenden wrijven zich bij voorbaat reeds de handen voor de „pikante" dingen, die daar komen zullen. Eu het vooruitzicht, den Britschen troonopvolger op de getuigenbank te zien plaats nemen, maakt de inspanning der natuurlijke nieuws gierigheid nog grooter. Het is verre van aangenaam voor Z. K. H., in zulk een schaudaal een rol te moeten spelen. Het is al erg genoeg, dat hij erkennen moet, deel te hebben genomen aan een kaartspel, dat herhaaldelijk door de hoogste rechters in den lande als een door de wet verboden dobbelspel gebrandmerkt is. Dillon en O'Brien, van Boulogne komende, zijn gisteren te Folkestone in hechtenis genomen. De werkstaking in de haven van Cardift' houdt aan. Ondanks den toevloed van vreemde werklieden, blijven de leiders van de werkstaking volhouden. In zijn laatste bijeenkomst besloot het comité zich ook te wenden tot de vereeniging van spoorwegbeambten en de andere werklieden-veree- niging van Cardiff, ten einde ook hare ondersteu ning in te roepen. Aan de dokken te Liverpool hebben gisteren, tweeduizend werklieden het werk gestaakt ten ge volge van een verbod, waarbij hen ontzegd werd de onderscheidingsteekenen van een arbeidsverbond te dragen. Er loopt een gerucht dat de vcreenigin- gen van vuurstokers op zeeschepen zich voor eene algemeene werkstaking hebben verklaard. Servië. Men is te Belgrado voor een poosje van meneer Milan ontslagen maar nu heeft men weer dubbel last van mevrouw Nathalie. De regent Ristitch heeft baar eens frisch de waarheid gezegd in een brief, waaraan het volgen de is ontleend „Uwe brieven wemelen van verdachtmakingen en beschuldigingen, en reeds de liefde Voor uw zoon had u moeten weerhouden om op die wijze van uwen echtgenoot te spreken. Al moge Koning Milan's gedrag te uwen opzichte ook niet onberis pelijk geweest zijn, de moeder des Konings mag niet op die wijze van 5s Konings vader spreken Het is ongepast, dat eene dochter van den grond eigenaar Obrcnowitch zich zóó uitlaat jegens hem, die haar naast zich op den troon plaatste. In de bron waar uit deze handelingen ontspringen, zal ook wel de reden van de huwelijkstwisten gezocht moeten worden. Reeds in 1S86 heb ik u geraden been te gaan, omdat ik vreesde, dat het tusscheu u en uwen echtgenoot tot feitelijkheden zou komen, wat zeer ten nadeelc van het aanzien der kroon zou geweest zijn." „Ofschoon ik niet het geringste deel had aan uwe keuze tot Vorstin, wil ik toch niet ontkennen, dat ik onder hen behoorde, die aanvankelijk goede verwachtingen van u koesterden. Bij uwe troons bestijging werd gij dan ook van alle kanten met liefde begroetdat gij echter de kunst verstaan hebt, die liefde te beantwoorden, is in geenen deele waar. Of gelooft gij, dat dit geschied is door de weelde en de uitheemsche gewoonten, welke gij in Servië hebt ingevoerd? Voor 1875 heeft men aan het Hof nimmer zulk een weelde gezien als in de laatste 12 jaren. Terwijl de beste zonen van het Servische volk op de slagvelden voor het vaderland hun bloed vergoten, richtte Vorstin Nathalie kost bare feesten aan. Slechts gij, mevrouw, waart de oorzaak van de groote verkwistingwant ik ben er getuige van geweest, hoe Koning Milan jarenlang aan uw verlangen weerstand bood, tot hij zwichtte en den strijd opgaf. Tengevolge daarvan werden er aan het Servische Hof, onder uwe persoonlijke leiding, bals gegeven en dansen uitgevoerd, zooals ze voor uwe komst in Servië zelfs in publieke zalen onbekend waren, met het gevolg, dat menig huis vader zijn eigendommen en zelfs het noodzakelijkste huisraad verpanden of beleenen moest, om de dure toiletten zijner vrouw voor de hofbals te kunnen bekostigen. Bij de door u aangerichte feesten heerschten eene weelde, als indertijd aan het Hof van Lodewijk XIV. Zulke weelde in het arme Servië moest te meer grieven, omdat het volk dan onwillekeurig aan uwe voorgangster op den troon herinnerd werd, door wier aderen werkelijk vorste lijk bloed vloeide en wier stamboom eeuwen oud is, gravin Ilunyady, afstammelinge van den Hon- gaarschen Koning Mattbias Corvinus. Vrij van alle coquetterie en verkwisting, was zij een voorbeeld van spaarzaamheid. Van welke soort de liefde is, welke gij voor Servië koestert, weet ik niet; maar wel weet ik, dat beerschzucht, ijdelheid en ver kwisting op u een grooten invloed hebben." Bulgarije. Volgens berichten, te Lissabon uit Sofia ontvangen, heeft de politie aldaar een samenzwering ontdekt tegen het leven van Prins Ferdinand van Bulgarije en eenige zijner.'ministers. Een Servier, een Bulgaar en een Macedoniër zijn in hechtenis genomen. Uit onze Koloniën. Uit Paramaribo wordt aan liet „N. v. d. D." geschreven „De strijd tegen den Gouverneur alhier blijft niet alleen voortduren, maar wordt hoe langer hoe ernstiger. „Drie dingen staan hier nl. vast: 1. dat de Gouverneur zelf nooit zijn ontslag zal vragen, 2. dat hij niet van plan schijnt om dc tegen hem ingebrachte beschuldigingen te weerleggen of te vervolgen, en 3. dat de Nederlandsclie Regeering hem niet ontslaan zal. „Dc Gouverneur zal nl., volgens hen, die hem goed kennen en dagelijks met hem omgaan, nooit zijn ontslag vragen, om reden hij zich volgens beu op zeer afdoende wijze daaromtrent heeft uitgelaten. Op gevaar af van telkens in herhalingen te treden, moet ik opmerkeu, dat het door hem telkens gedane gezegde bestaat iü het volgende: „Zij denken in Nederland, dat ik fijngevoelig beu, maar zij ver gissen zich, vrant ik heb de huid van een olifant Hjj schijnt niet van plan oin de tegen hem ingebrachte be schuldigingen ie weerleggen, want liet is werkelijk weerzin wekkend wat men in de vijandige plaatselijke bladen te lezen vindt. Wie zich wil overtuigen, leze „De West-Indiër" van do laatste twee jaren. De meeste besehuldigingen zijn dan ook au fond volkomen waar." Wij zouden dit niet aanhalen, zegt hot „Vad.", als „De Standaard" ons niet indertijd verzekerd had, dat de schrijver iu dat blad uu eerst eens een eerlijk en onpartijdig corres pondent was. Vreemd, dat „Dc Standaard" hein in den laatsten tijd nooit meer aanhaalt. De Gouverneur van Atjeh heeft voorgesteld om dc Oostkust aldaar te verhellen tot een assistent-residentie, met Edi als hoofdplaats, alwaar de titularis tevens kashouder, ambtenaar van den burgerlijken stand, vendumeester en fd. notaris zul zijn. Aan den assisteut-resideut wordt een controleur toe gevoegd. v I-Ict recht om in- en uitvoerrechten te helTen, wordt van den Radja van Edi afgekocht. Roven de tegenwoordig opge bracht wordende basil van een sockoc per picol of vijf dollar per kojang, wordt een recht geheven van 5 dollar voor elke kojaog van 20 pieol uit te voeren peper. Te Edi komt recherehepersoneel en een telegraafkantoor, zijnde een tus- schenbureau voor de aan te leggen lijn van Kota-Radja naar Mcdan. Ook verneemt men, dat de Gouverneur vooruemens is om voor geheel Atjeh een scheepvuartregeling in te voeren. Omtrent de reis van den pangheloe van den Landraad naar Kemala wordt het volgende gemeld: Na bij den Sultan-president te zijn toegelaten, heeft een der leden van dc snltanspartij hem met de overbrengiug van een brief nan het bestuur belust. Deze opdracht schijnt niet in deu smaak te vallen van eenige heethoofden, die hem den brief wilden afhandig maken, waardoor dat schrijven niet aan het adres zou komen. Dewijl de pangheloe een paar dageu na zijn vertrek van Kemala ziek werd, heeft hij den brief door een zijner vertrouwden naar Groot-Atjeh doen brcDgen, terwijl hij een paar dagen rust hield. Toen hij herstellende zijn terugreis vervolgde, werd hij door een bende aangevallen. Zijn priesterkleed waarborgde hem niet tegen mishandelingen. Van zijn rechterhand werden hem drie vingers afgehouwen cn op zijn rug en arm had de man verscheidene klewnnghobwen van zijn eigen geloofsgenooten ontvangen. Toen de aanranders geen brief bij hem vonden, hebben zij hem verder ongemoeid gelaten. De man ligt thans gewond cn ziekelijk in zijn huis, doch is beterende. Een tweede reis naar Kemala zal hij wel niet ondernemen Gemengd nieuws. Door de politie te Deventer is aangehouden de hofmeester W. IL., van de K. N. Marine alhier, die gesignaleerd was wegens achterblijven van passagieren. Hij is naar hier overgebracht. Jl. Donderdag stootte op het vaarwater tusschen Texel en Harlingen het vaartuig van schipper J. Bakker aan den grond en liep zulk een lek op, dat het spoedig zonk. De opvarenden werden gered. Texelsche visschers trachten nu het vaartuig te lichten. Het ongeval is hieraan te wijten, dat de bakens door het ijs zijn wegge sleurd en het vaarwater daardoor zeer lastig en onbetrouwbaar is geworden. Naar aanleiding van den öojarigen gedenkdag van het heldhaftig gedrag van den luit. ter zee Van Speijk, drukt het „Haagsche Dagblad" een brief af, door den jeugdigen zeeofficier kort na zijne benoeming tot ridder der M. W. O. aan een familielid gericht. De brief is van 19 December 1830, en ge schreven aan boord van de kanonneerboot No. 2 liggende voor Antwerpen. Hij luidt: „Hartelijk Geliefde Nicht „Uw voor mij zoo aangename en hartelijke letteren van den gden dezer maand gedateerd, zijn mij den iSden geworden. Hartelijk dank voor uw felicitatie met de Militaire Willemsorde ik verkeerde ook ten allen tijde in het denkbeeld uw alle het mij van harte zoude gunnen, maar lieve nicht, een tweede Chassé te worden behoort veel toe. Vertrouw stellig dat ieder, welk in de Marine is, alles veil hebben voor onze dier bare Koningmaar waar is de gelegentheid daar toe Liggende naar bij een klomp ijs, 't welk reeds te voorschijn komt, hoe dan weg van behaalde Bravoer en de Land Soldaat is in eene gelegentheid zich te kunnen onderscheiden. God gave maar geen ijs in het water kwam, dan zoude ik nog moed behouden, maar vast en aan den grond, kijk dat is een toer en voor ons zeer onverdeelig. Intusschen moet ik uw zeggen, wij spatieeren (zoo ik hoop mij te willen gelooven) dat eer der Boot met Kruid en mij in de lucht gaat dan immer een infaame Brabander te worden of het vaar tuig over te geven. Liever word ik een Klaassen, dan een Deine. Echter, de ondervinding doet leeren. „Nu beste nicht, vaart met neef en uw beide lieve kinderen bestendig en hartelijk wel. „en zijt steeds overtuigd dat ik blijven zal uw dankbare en verplichtende neef, I. C. J. V VN SPEYK, Ridder 4de klasse." Men vermoedt, dat de notaris W., op 3 December jl. uit Hoogwoud verdwenen, zich met geld, dat hem niet toebehoorde, in Trans vaal ophoudc. Een vrouwelijke heilsoldaat te 's Hage, die een aanval van godsdienstwaanzin kreeg, moest jl. Woensdag naar het gesticht „Bronovo" aldaar worden overgebracht. Een 76-jarige grootmoeder te Markelo had Zaterdag met een 3-jarig kleinkind een bezoek gebracht bij een van haar kinderen en vertrok in den namiddag met de kleine weer naar haar woning. Een jongen van 11 jaar zou haar tegemoet gaan, maar vond haar niet. Jl. Maan dagmorgen werd het oudje met het kind verstijfd van koude gevonden. Zij was bij het teruggaan verdwaald geraakt en had den nacht onder den* blooten hemel moeten doorbrengen. Men hoopt de beide zwervelingen in het leven te behouden. Men schrijft aan de „M. Ct." uit Schoon- dijke Onze anders zoo rustige gemeente is sedert eenige dagen in opschudding. De pastorie der R. K. kerk werdt geblokkeerd door den ontsla gen koster-organist, wiens dienstverrichtingen al sinds langen tijd te wenschen overlieten. Zoo verbaasde hij de gemeente en haar herder door het spelen van walsen en straatdeunen gedurende de Hoogmis. De pastoor zit feitelijk gevangen, hij durft de pastorie niet verlaten. Verleden Zondag werden de kerkdiensten door hem verricht onder bewa king van marechaussee en veldwachter. Hun, die den kerkelijken dienst op de weekdagen willen bijwonen, wordt toegang verschaft door de pastorie, die zorgvuldig voor den onwelkomen, zich telkens aanbiedenden gast gesloten wordt gehouden. In den nacht van Zondag op Maandag wendde de ex-titularis zijn nabijzijnd einde voor en zond hij zijne vrouw naar de pastorie, met verzoek hem de laatste sacramenten toe te dienen. De pastoor met een kapelaan en een veldwachter togen er heen, doch bespeurden alras, dat zij beetgenomen waren. Des anderen daags vroeg bracht de zonderlinge man reeds opnieuw schrik en ontsteltenis te weeg. Vermoe- delijk doen zich dezelfde teekenen van verstan ds- verbijteriug voor, waaraan hij vroeger heeft geleden. Het geneesmiddel van dr. Koch heeft nu een officiöelen naam ontvangen. De fleschjes, welke door Kochs adsistent, dr. Libbertz, die het middel nog steeds bereidt, worden verzonden, dragen het opschrifttuberculine. Jack the Ripper. Een lid van het Par lement uit het westen van Engeland heeft in een particulieren brief de meening uitgesproken, dat de beruchte Jack op den avond van zijn laatsten moord zich van kant heeft gemaakt. Aangezien op dien avond het bebloede lijk van een zelf moordenaar werd gevonden, die de zoon was van een man, die indertijd ook aan moordzucht leed, gevoegd bij andere gegevens, die nog niet worden vermeld, zou er veel grond bestaan voor de meening, dat het mysterie van Jack the Ripper eindelijk zal worden opgelost. Te Chicago heeft zich eene vereeniging gevormd tot uitzending van huwbare Amerikaan- sche meisjes naar Engeland. Een te Londen welbekend persoon brengt de jongedames, die steeds door haar mama moeten zijn vergezeld, in de kringen, waar een passende partij voor haar te doen is en hij ontvangt een vooraf bedongen salaris bij 't tot stand komen van het huwelijk. Vereischten zijn voor de schoonmoe der flinke figuur, frissche kleur en wit haar voor den papa dat hij wegens dronkenschap in een asyl verpleegd worde en dus geen kans heeft om over te komenvoor 't meisjeslanke figuur, lief uiterlijk, spitse kin teeken van wilskracht en zooveel mogelijk beschik baar fortuin. Een Amerikaansch robbenvanger, kapitein Marris, geeft het volgende verschrikkelijke verhaal van den mij nar beid in Siberië. Kapitein Marris was gezagvoeder van de schoo- ner „Helena," een vaartuig dat in het Russische gedeelte van de Behringzee op de robbenvangst uit was. De schooner was bemand met vier Ame rikanen en twee-en twintig Japaneezen. De vangst was zeer gelukkig geweest en juist wilden ze met een belangrijke lading zeehondenvel naar Yoko- hama gaan, toen zij werden overvallen door een Russisch oorlogsschip en opgebracht naar Vladi- wostock, waar de kapitein en de bemanning

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2