VERLOREN: Lokaal Musis Sacrum. In Oorlog is de Prins door zijn geboorte alleen natuurlijk reeds volleerd. Tot eene deputatie uit Augsburg, welke aan Prins Bismarck het eereburgerschap dier stad kwam aanbieden, antwoordde laatstgenoemde het volgende„Ik verzet mij niet tegen Caprivi uit persoonlijke beweegredenen; ik verhef slechts mijne waarschuwende stem wanneer ik bespeur, dat het Rijk gevaar dreigt. Ik verwerp een poli tiek, welke ons de graanrechten ontneemt en ons daarvoor Jezuïeten geeft. Te Hamburg heeft het zoo zwaar gesneeuwd, dat sedert jl. Vrijdagmorgen paarden- en stoom trams het verkeer hebben moeten staken. België. Het gebouw, waar het radicale dagblad de „Réforme" verschijnt, is gisterenoch tend geheel door brand vernield. "Engeland. De arrestatie van Dillon en O'Brien geschiedde, op grond der veroordeeling die zij, zooals men zich herinnert, verleden jaar te Tipperary hebben ondergaan, waarna zij zich door de vlucht aan de gevangenis heb ben onttrokken. Het schandaal van sir William Gordon Cumming te Londen, waarvan wij dezer dagen melding maakten, kan wel eens eenjleelijk staartje 'krijgen. Terwijl van de eene zijde wordt gemeld, dat de beschuldigde zijn beschuldigers zal aan klagen wegens laster, is in het Lagerhuis een interpellatie aangekondigd om den Minister van Binnenlandsche Zaken te vragen of hij geen termen vindt voor het nemen van maatregelen. Ook niet aangenaam voor den Prins van Wales De „Shipping federation" heeft een procla matie uitgevaardigd, waarin zij ter openbare ken nis brengt dat zij den 23sten dezer alleen mannen zal aanwerven, die er zich toe verbinden hun verplichtingen overeenkomstig de „Shipping-act" te vervullen, onverschillig of de bemanning der schepen bestaat uit leden der vereeniging of niet. De federatie der reeders is besloten haar recht te handhaven om, waar ze wil, mannen in dienst te nemen, maar zij zal overigens onzijdig blijven. Dit besluit wordt algemeen goedgekeurd. Italië. De heer Di Rudini heeft in de jl. Zaterdag gehouden Kamerzitting de ministerieele verklaring voorgelezen. Daarin komt o. a. voor, dat het Kabinet het evenwicht op de Staatsbe- grooting zal herstellen door bezuinigingen op de budgetten van Oorlog en Marine en op de uit gaven voor Afrika. De staatkunde tegenover het buitenland zal zijn eenvoudig, oprecht en zonder bij-oogmerken, zooals past aan eene natie, die werkelijk den vrede wil. Noord-Amerika. De bekende Amerikaan- sche generaal uit den burgeroorlog, William Tecumsch Sherman, is jl. Zondag te New-York overleden. Zuid-Amerika. Berichten uit Chili kon digen aan dat de steden Tusaguna en Iquique in brand staan, tengevolge van het bombarde ment. Te Tarapaca heeft een hardnekkig gevecht plaats gehad tusschen de oproerlingen en de regeeringstroepen, waarbij deze laatsten volkomen werden geslagen. Gemengd nieuws. Tegen nots. Warnsinck, oud 43 jaar, ge boren te Grave, laatstelijk wonende te Hoog woud, sedert 3 December 1890 van daar ver trokken, is bij beschikking van de arrond. rechtb. van Alkmaar, van 3 Febr. 1891, een bevel tot gevangeneming uitgevaardigd, wegens verduiste ring van geld, dat hij in zijne bediening onder zich had. De officier van justitie te Alkmaar verzoekt overbrenging naar het huis van bewa ring aldaar. Vermoedelijk houdt de beschuldigde zich in Transvaal op. Twee te Delft studeerende jongelieden kregen jl. Zaterdagavond aan het station te Delft onaan genaamheden met den hoofdconducteur van den trein, en hier aangekomen wilden zij met hem naar den chef gaan. Waarschijnlijk, hoewel de man het ontkent, heeft toen de machinist van den trein iets tegen de jongelui gezegdalthans plot seling sprong een hunner op dien machinist toe en gaf hem een stokslag. De stoomrosmenner, een Hercules, liet dit evenwel aanvankelijk nog over zijn kant gaandoch toen de aanvaller hem een tweeden slag toebracht, ontstak hij in woede, vloog op den knaap af, en diende hem een pak slaag toe, zoodat het bloed uit mond, neus en ooren te voorschijn kwamen misschien zou 't daarbij niet gebleven zijn, als niet de chef tusschenbeide ware gekomen. Het andere jonge mensch, dat zijn kameraad te hulp wilde komen, werd door den stoker onder handen genomen. Een zonderling voorbeeld van gezichtsbe- drog. Welk van die twee horizontale lijnen is de langste? Schijnbaar de bovenste en toch zijn zij even lang. Aan rauwe aardappelen te zeggen of ze bij het koken goed zullen zijn of niet. In Engeland brengt men daartoe het volgende in praktijk. Men snijdt een aardappel in twee stukken, en wrijft de twee stukken op elkander, wanneer de aardappel goed en meelig is, zullen beide stukken aan elkander kleven en aan de randen zich schuim vertoonen, evenals op de oppervlakte. Zelfs bij drukken mag er geen droppel water uit den aardappel komen. Waar dit het geval is, kookt zij waterachtig en is zij slecht van smaak. De kleur moet wit zijn of een weinig naar het geel zwemen. Toch heeft men variteiten van aardappelen, wier kleur geel is en die toch aan smakelijk heid niets te wenschen overlaten. Olschoon boonen, erwten enz. alle bestand- deelen van het bloed bevatten en dus tot de beste voedingstoffen behooren, bezitten zij op de wijze waarop zij gewoonlijk worden toebereid betrekkelijk maar weinig voedingstoffen. De voor het lichaam zoo noodzakelijke eiwitstoffen, welke ir de peulvruchten voorkomen, worden in den regel in 't geheel niet of slechts gedeeltelijk opgelost en voor de vertering geschikt gemaakt. Maar zonder opgeloste eiwitstoffen beteekenen erwten en boonen niet heel veel. Om er echter een voortreffelijk voedingsmid del van te maken, dienen ze 48 uren in koud water te staan. Hierop wordt het water er afge goten, het vat of de pot waarin zij zijn toege dekt, en zoo blijven ze nog 24 uren lang staan. Daarop worden ze in regenwater gekookt. Zelfs drie jaar oude boonen worden bij deze behandeling binnen drie uur volkomen week en goed verteerbaar. Op die wijze toebereide boonen zijn ook geenszins zwaar te verteren, hebben een goeden smaak, terwijl een deel van het zetmeel door het beginnend ontkiraming-proces in dixtrine een snellere oplossing van het eitwit bewerkt. Wanneer in koude nachten te vreezen is, dat de in de nabijheid van vensters geplaatste planten door de koude zullen lijden, dan zal een over de plant gevouwen vel papier van nut zijn. Papier is een zeer slechte warmtegeleider en verhinderd de toetreding van koude, even als de uitstraling van warmte. Een ander middel, om de planten tegen de koude te beschermen, bestaat hierin, om schalen of schotels met water tusschen de planten te zetten. Voordat het water op de oppervlakte kan be vriezen, moet het eerst zijne warmte afgeven, daardoor wordt de temperatuur van de lucht, die de planten omgeeft, verwarmt. Uit onze Koloniën. Nb het gebeurde op Flores dachten sommigen, dat de onderzoekingstocht op dat eiland, door dr. Ten Kate, onlangs uit Holland daarvoor overgekomen, voor het Aardrijkskundig Geuootschup te ondernemen, niet zou doorgaan, maar de Regeering heeft er geen bezwaar tegen en de reis gaat döor. De heer Ten Kate is Anthropoloog en zal dus wel niet naar tin zoeken. In de „Loc." leest men Eenigen tijd geleden deed zich het vreemde gevnl voor, dat een krankzinnige, in het gesticht te Buitenzorg ver pleegde soldaat begiftigd moest worden met een te Atjeb welverdiende eervolle vermelding. Het 18de bataljon infan terie begaf zich danrtoe naar het plein voor het gesticht, waar de arme gedecoreerde met toestemming van den direc teur voor het front der troepen verscheen. De krankzinnige militair hield zich zeer verstandig en was kinderlijk verblijd met het kroontje, dat hem met een waardeerend woord door den bataljonscommandant werd op de borst gespeld. Het Duitsche stoomschip „Celia," van Wcst-Afrika, kwam den 14den Januari ter reede Samarang. Aan boord bevonden zich de officier van gezondheid Van Driel en de Afrikaansche reernten, 137 man sterk, terwijl een Afrikaansche vrouw cu een Afrikaausch jongetje van elf jaar hen vergezelden. Twee der aanslaande zonen van Mars schenen erg ongesteld te zijn, althans zij moesten nit het havenbootje aan den wal gedragen worden. De overige lieden zagen er jeugdig en tiksch gebouwd uit. Allen waren gestoken in Enropeesckc kleederdrncht, doch zonder jasseneen elfen wit hemd be dekte slechts huu bovenlijf, terwijl enkelen scheepsmutsen, anderen roode doeken op het hoofd droegen. De dame zag er zeer zonderling uit iu haar ehits peignoirtje en was nogal vrijmoedig. Nadat de twee zieken in een afzonderlijken goederenwagen waren gelegd en de overigen in vier derge lijke wagens hadden plaats genomen, snelde de trein voort naar het spoorwegstation, waar de wagens werden aangehaakt aan den gereed staanden trein, die om 2 uur en 2 minuten van Samarang vertrok. De Afrikanen hadden een groot aantal koffers en pakken bij zich, gevuld met burgerkleeding. Daaruit zou men de gevolgtrekking kunnen maken meent de „Locomotief" dat zij geheel onbewust zijn van het doel waarvoor «ij zijn aangeworven. Verkoopingen. Donderdag 19 Februari. Lntjebrock, 6 nam. In de PaosOpstal van een huis aldaar huis en bouwland te Grootebroekmoesland en water aldaar. Vrijdag 20 Februari. Berkhout, 12 's nam, In de Ridder St. Joris Kapit. hnismanswoning met boomgaard en weilaud 1 groot 14 hectaren Burgerbrug (in de Zijpe), 11 's m, In te melden perc.Herberg gen. de Eerste en Laatste Aanleg aldaar groot 0.2.90 Maandag 23 Februari. Grootebroek, 7 nam. In de Goede Verwachting Huis aldaar. W armenhuizen, 6 nam. Bij LingerakHuis Oostwal; 27 a. bouwland aldaar Aanbestedingen. Donderdag 19 Februari. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, aau het gebouw van het prov. best. het beplanten van een gedeelte rijksweg gelegen in de ge meenten Heilo, Limmcn en Castricum en deel uitmakende van den rijks grooten weg van Velzeu naar Alkmaar, prov. Noordholland. Haarlem, 3 ure. In het Noord- en Zuidhollundsch kofiehuia, Stationspleinhet amoveren en weder opbouwen van perecel v. 38 Gr. Houtstraat aldaar. Hoorn, 8 ure. De heer S. I. de Vries, in het koffie huis de Witte Engelhet amoveeren van twee woningen en hiervoor in de plaats te stellen van een winkelhuis, nanw. 18 Febr. 'sm. 8 ure. Nienwediep. De firma wed. S. P. Groenhet bouwen van eene ansjovis zouterij, groot 254 M 2 op een terrein sectie F. no 1296 aan de Wierdijk en üoaterhaven te Enkhuizen. Zaterdag 21 Februari. Nienwediep, 1 ure. De rentmeester J. E. Winkler op Texel, in het hotel den Burg: Het verzwaren van den Prins Hendrik zeedijk op Texel. Vrijdag 27 Februari. Texel. 12 ure. Het bestuur van het waterschap de 30 gemeensch. polders, ten raadhnizede levering van 500 M3 middelsoort grind, 200 M3 grove grind, 200 M3 geklopte of ongeklopte harde pnin. Maandag 2 Maart. St. Maarten, 11 ure. Het collegie van dagelijksch bestuur der Banne Sint Maarten, ten hnize van C. Kieft: het maken van een straatje in het paardenpnd van de in de Banne gelegen wegen, ter lengte van ongeveer 8300 meters. Zaterdag 7 Maart. Alkmaar, 10 ure. Dijkgraaf en Heemraden van de Seherrueerde levering van 220.000 straatsteenen, te leveren op de in het beatek omschreven plaatsen. Vacante Betrekkingen. Boekhouder (le, R. K.) grondig met de dubbele methode bekend, op een baudelskantoor op een dorp in Noord brabant; hon. f 1500 met vrije woning. Adr. N. R. Ct. n. 3876 Boekhouder (R. K.) dubbele methode op een handelskantoor in Noordbrabant; hon. f 1500, met vrije woning Adr. N. v. d. D., Lett. F. E. 162. Boekhouder (dubbele methode) in eene groote wijnkooperij te 's Hertogenboschhou. f 1000 a f 1200. Adr. Prov. oordbrabantscbe en 's Hertogenboscbe courant, ltt. N. W. Boekhouder (P. G.) op een Houtkooperij, bekend met reizen en de Eugelsche taal; hon. f 800 met vrije woning. Bouwkundig Opzichter voor den bonw van een Gemeente huis te lleerewaardenhou. f 50 f 70 per maand. Adr. met afschrift van getuigschrift enz. vóór 20 Febr. den burgem. Chef-Machinist voor zee- en binnenstoombooten hon. f800 Adr. n. ten Brink, Adv.-Bureau te Mcppel, lett. Z. GietersbanB volkomen bekend met het zand en leemvormen. Adr. Job. G. Stemler Czn. Boekh. te Amsterdam, motto Gietersbaas. Jongraenseh (P. G.) bekend met de moderne talen, voorloo- pig hon. f 400. Adr. Nijgh en van Ditmnr, Advert. bureau te Rotterdam, motto kantoor. Kopergieter (Zandvormer aan 'a llijka Ijzergieterij te Delft; proefmalcers buiten Delft ontvangen 20 ct., te Deltt woonachtig 15 et. per uur. Adr. ten kantore vau den kapitein-hoofdopzichter van gen. gieterij buitenwater- sloot ald. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Amalia (a.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 Februari van Padang. Sumatra (3.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 14 Februari Perim. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 15 Februari Kaap St. Vincent. Burgemeester den Tex (a.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 15 Februari van Stiez. Conrad (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 15 Februari te Southampton. Marktberichten. Texel, 12 Febr. Gevischt Zeegras f 2.50 a 3.25 en gemaaid idem 6.50 a 7.50 per pak van 100 Kg. Tarwe f 7.75 a 8.25, Haver f 3.50, Gerst f 5.25 a 6.50, groene Erwten f 8.50 a 9.50 en Aardappelen f 2.50 a 4.50 per Hl. Alkmaar, 11 Febr. Aangevoerd: 147 nuchtere Kal veren, fó a 16; 217?Schapen, f 16 a 24; 217 magere Var kens. f 13 a 16; 255 Biggen, f5 a 9 9 Bokken en Geiten, 4 a 10 6 Koeien, f140 a 230; 2 Paarden, f60 a 100; alles per stuk. Boter 65 a 75 ct. per kop; Kipeiereu f3 a 8.50 per 100 Btuks. Hoorn, 14 Febr. Tarwe f 7 a 8, Gerst f 5.50 a 6, Haver f 4.25 a 4.50, witte Erwten f 12 a 14, groene f 13 a f 16, grauwe f 17 a 18, bruine Boonen f 14.50 a 17 en Karweizaad f 9.75 a 10 per hoetol. Veemarkt3 Paarden, f 70 a 9020 Schapen, f 22 a f 28; 375 Lammeren, f 17 a 23 116 Kalveren, f 7 a 15 40 Varkens, f S a 202 Zeugen, f 20 a 40 88 Biggen, f 6 a 9 30 Kippen f 0.75 a 1.80 alles per stuk. 2080 Kip-eieren, f 3.50 a 4 per 100 stuka. 750 kop Boter, 72 a 75 c. per kop. Amsterdam, 13 Febr. Weekbericht. ln Margarine ging niet veel omde prijzen bleven nagenoeg onveranderd. Fijne Zaden. Kanariezaad met minder zaken, doch niet lager te koopvoor nieuwe oogst was iets meer vraag. In bruin Mosterdzaad ging meer om, terwijl ook voor Maanzaad meer vraag te bespeuren was. Bruin Mosterdz. gold f 24 a 25.50, geel f 20.50 a 23.50 en Kanariezaad f 10.25 a 10,50 por 100 Kg.. Karweizaad 1889 f 10.75, 1890r f 10.50 en blauw Maanzaad f 15 a 16 per 50 Kg. Koolzaad onveranderd stil. Lijnzaad met eenige kooplust op verlaagde offertes van Indisch zaad op levering. GedaanBombay April-Jnni f 259, Febr, f 261, Calcutta f 261. Raapolie. In dadelijk ging weinig om. Op de termijnen bestond over het algemeen goede kooplust en de noteering slnit ongeveer 25 cent hooger bij vorige week. Lijnolie hield zich óp prijs, met uitzondering van najaars levering, welke termijn 25 c. lager slnit dan vorige week. Amsterdam, 16 Febr. Tarwe op levering onveranderd, Maart f 222. Rogge op levering vast, Maart f159, Mei f152. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad traag. Raapolie flauw; vliegend per 100 Kg. f31.50, idem in de stad f33, 1 Mei f30.1 Sept.-Dec. f30.75. Lijnolie traag; vliegend por 100 kg. f 23.75, id. in do stad f 25.25, 1 Feb. f 23.62*, 1 Maart-Mei f 24.12*, 1 Juni- Aug. f24.50, 1 Sept.-Dec. f 24.12*. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 7.50 a 12.per 104 stnks. Aardappelen: Fr. Dokk. Jammen f 3.50 a 4.dito Pran. f 4.a 4.50, Geld. Blauwe f 8.70 a 4.pruis. Hamb. f 4.50 a 5.roode f 8.60 ti 4.—, Zeeuwsche Spuische Jammen f 6.a 6.50, dito Flakk. f5.a 5.25, dito blauwe f 4.80 a 5.25, Friesche Zaaiers f 2.70 a 3.per hectoliter. Schiedam, 16 Febr. Moutwijn f 10.—, Jenever f 15.50, Arast. Proef f 16.75, Spoeling-Commissie f 1.80. Londen, 16 Februari. Te Deptfovt aangebracht: 1484 Amerik. runderen, 57* en 60 ct per Kg.266 Nederl. Kalveren, 80 a 85 ct. per Kg.; 180 Nederl. schapen. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 17 Febr. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 36 korders 4 tot 20 mandjes kleine schol en 1 tot 3 manden schar cn door trekkers 13 tal haring aange voerd; kl. schol gold f 2.50 a f 3.25 per mandje, schar f2 per mand en haring f 11 a 13 per tal. De Scheveninger bom Sch. 23, schipper Plugger, gisteren binnengekomen, besomde voor 70 bunscholien en een partijtje rog en kleine soltol f40. Texel, 15 Februari. De mosselvloot kon in de afge- loopen week weer flinke hoeveelheden mosselen verzenden naar Londen en Huil. Naar Belgic werden weer goede partijen alikruiken afgeleverd, tegen f3 a 4 per hl. De vangst van haring aan de Kous was zeer gering. Door de Noordzee visschers werd f25 en f90 per schuit besomd. In de binnenwateren werd zeer weinig paling gevangen, die van 20 tot 55 ct. per half kg. opbracht. Het garnalenvisschen leverde in het geheel nog niets op. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) "S 1 Uren. Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 15 16 17 17 12 12 8 12 W.t.Z. 1.2 Kg. Z.W.t.Z. 5 N.t.W. 0.2 N.W. 0.2 776.44 fl6.84| 3.8 777.07 1*17.47 3.5 779.00; f19.50 0.4 779.62 f20.12| 0.7 - 0.3 - 0.6 - 2.1 - 3.4 c .s Uren. j Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 15 16 17 17 12 12 8 12 0.97 0.97 1.00 1.00 Helder, benev., mooi weer. id. Dikke mist, stil, mooi weer. id. Vlak. Slechtw. Stil. id. VerwachtingWestenwind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Ondertrouwd: H. K. Bekker, konstabel, en J. Kuiper. Bevallen: A. C. Erdmann, geb. Heeroma, z. E. Nieuwen - huizen, geb. Jongebloed, z. N. Kosseu, geb. Lanser, z. N. H. Franse, geb. Giltjes, d. A. M. Braralago, geb. Dito, d. A. W, Moorman, geb. Esbach, z. OverledenO. W. D. C. H. Boogh, 6 m. A. J. Snaphaan, geb. de Haas, 53 j. J. J. van der Wijk, 68 j. Levenloos aangegeven 1. Zijpe, van 6 tot 13 Februari. OndertrouwdW. Jimmink, jonkm., kaasmaker, 39 j. te Nieuwe Niedorp en O. Muntjewerf, jonged., zonder be roep, 27 j., te Zijpe. GeborenEngeltje, d. v. G. Veuger en N. Venger. Overleden: A. Ligthert. 6 m. J. de Ruiter 8 j. Schagen, van 11 tot 13 Februari. Geboren: Klaas, z. v. A. Hoogwerf en T. Groot. Wil helmus, z. v. H. Blok en G. Swaab. OverledenA, Volkers, laatst weduwe van M. Jonker, 82 j. eu 7 m. Grootebroek c. a. OverledenA. Jongort, 8 m. C. Tol, 6 m. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Buvean 12 sleutels, 1 rozenkrans, 1 belasting- penning 1890, No. 194. Adres Bureau II1 verlofpas ten name R. de Mis, matroos 1ste kl., 7 broodzakjes. Laatste berichten. 17 Februari. Jl. Zondagmiddag is tijdens mistig weêr in de Noordergronden, op korten afstand van de „Elstow", vastgeraakt het Deensche stoomschip „Nordcap" met graan van Libau naar Gend bestemd. Sleepbooten en vletterlieden waren spoedig op de strandingplaats aanwezig om assitentie te verleenen, maar deze werd door den kapitein van de „Nordcap" van de hand gewezen. Door de equiqage van de stoomboot werd een anker uitgebracht, waarop deze 's nachts met hoogwater vlot kwam. De reis naar de destina- tieplaats werd onmiddellijk voortgezet. Uit het gestrande stoomschip „Elstow" zijn jl. Zaterdag 182, Zondag 362 en gisteren 309 balen katoen gelost en alhier aangebracht. ln het geheel zijn nu nog ongeveer 500 balen in het schip aanwezig, die men binnen een paar dagen hoopt te kunnen bergen; daarna zullen weder pogingen worden aangewend om de „Els tow" vlot te sleepen. Het schip maakt ruim 4 voet water per uur, hetwelk echter met de stoompompen kan worden bijgehouden. De stoombootdiensten van hier op Amster dam hebben nu weder geregeld plaats. Ook voor de beurtschepen op den Haag en Rotter dam is de vaart heropend. Londen, 16 Febr. Zoo even is eene som van 11.630 p. st. in Engelsche bankbiljetten aan de bankiersfirma Glyn ontstolen. Terwijl de kas sier bezig was met tellen, werd het pak bank biljetten, van allerlei bedrag, van 1000 p. st. af, onbegrijpelijk handig weggenomen. De dief ont kwam. De nommers der bankbiljetten zijn bekend. Londen, 16 Febr. Saddler, de persoon die beschuldigd wordt van den voor eenige dagen gepleegden moord op eene vrouw in Whitechapel, is heden voor den rechter verschenen. Nadat de rechter getuigen gehoord had, is de verdere be handeling der zaak acht dagen uitgesteld. ADVERTENTIE N. l 30jarige Echtvereeniging 5 5 van f I AUKE VLAMING en TRIJNTJE STARK. f Passaic, N. J. (Amerika), 16 Febr. 1891. Hunne dankbare Kinderen, Be- 5 huwd- en Kleinkinderen. Bevallen van eene dochter M. C. MICHELSEN—KLAPPERT. Cura9ao, 25 Januari 1891. Heden overleed onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder NEELTJEBUTTER, Weduwe van DIRK WINKEL, in den ouderdom van 67 jaren en 6 maanden. Uit aller naam, A. WINKEL. Barsingerhorn, 12 Februari 1891. Maandagmorgen, EEN GLADDE GOLDEN RING, vermoedelijk aan de Hoofdgracht. Tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureel dezer Courant. Koningstraat. Morgen, Woensdag 18 Februari, van 2 tot 4 uur, groote kinder- en familievoorstel ling door Prof. BOLTINI, Directeur en Arrangeur van Kinderver makelijkheden, Magie, Physique, enz. Kinderspelen, het Sneeuwbal bombardement, Kinderpolonaise, üitdeeling van Cadeaux. Tot slot Ri, Ra, Ru, oder was ist das Entree l»te rang 25 cent2de rang 15 cent. 6 kaarten l«te rang fl.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3