Scheepsmast. TE KOOP GEVRAAGD: W. F. STOEL. In het graafschap Durham hebben 20.000 mijnwerkers het werk gestaakt, als protest tegen de uitzettingen uit de woningen van lord Lon- donderry Silksworth's kolenmijn. Het volk nam bij de uitzettingen van de arme menschen een zeer dreigende houding aan. De dakloozen zijn tijdelijk ondergebracht in de Methodistenkerk en in het zendelingsgebouw. Duitschland. In de begrootingscommissie van den Rijksdag deelde gisteren de minister van Marine in een uitvoerige rede mede, dat de regeering voornemens is tot een aanzienlijke uitbreiding der Duitsche vloot over te gaan. De minister wees op de taak, welke de Duitsche vloot bij een mogelijken oorlog in de Noordzee en de Oostzee te vervullen zou hebben, en kwam zoo tot de slotsom, dat het noodig is de Duitsche vloot tot een oorlogsvloot van den eersten rang te maken. In de gisterenavond gehouden zitting der budgetcommissie van den Rijksdag verzachtte de minister van Marine zijne afgelegde verklaringen omtrent eene oorlogsvloot van den eersten rang. Hij zeide nu, dat het plan tot oprichting van zulk eene vloot niet zou worden doorgezet. Niettemin verwierp de commissie het voorstel tot het bouwen van vijf pantserschepen. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat het geneesmiddel, door professor Liebreich gevonden, bestaat uit de stelselmatige toepassing van een onderhuidsche inspuiting van Cantari- dinzure-kali. Het middel schijnt niet alleen bij tuberculose, maar ook bij andere infectieziekten, zoo het juist wordt toegepast, een genezende werking uit te oefenen. De geneeskrachtige invloed van *het middel is buiten twijfel. De proefneming, door de doctoren Frankel en Sleimann in hun klinieken daarmede genomen, zijn gunstig uit gevallen. Professor Liebreich verklaart, dat hij, voordat zijne onderzoekingen geheel waren afgesloten, genoodzaakt werd alles mede te deelen. De minister von Gossler betoont ook in deze ont dekking groote belangstelling. Rusland. De Czaar was zeer boos over het duel tusschen twee officieren van Petersburg, - waarbij een jonge man gedood is. Z. M. heeft ««komsten, welke hij verkreeg, de verdachte gezegd dat aan die duels een einde moet wor- Londe" verdwenen was. Hij kwam den gemaakt. Men verwacht spoedig een wet, i daar' v°°r zo?yer men kan nagaan, nooit weer 11 tpmcr WaArsrrmnmlr wan c r ïpts var» np nnnpr- maar de boeren drongen aan en wilden toch de rivier oversteken. Twee wagens werden op de pont gebracht, en daarbij gingen 27 boeren mede. Toen de pont echter het midden der rivier had bereikt, brak plotseling de bovenste kabel. De pont bleef echter nog verbonden aan de onderste en moest wel kantelen. Alle boeren, die zich op de pont bevonden, vielen in de rivier en het gelukte slechts twee hunner den oever te bereiken. Alle anderen verdronken. Men kan zich het tooneel voorstellen op den oever van waar de vrouwen en kinderen den dood hunner mannen en vaders moesten aan schouwen. Een ambtenaar bij de in-en uitvoerrechten te Londen heeft op eigen hand een onderzoek omtrent dengeheirazinnigen vrouwen-moordenaar Jack the Ripper, ingesteld, dat zeer belangrijke uitkomsten opleverde. Hij begon dat onderzoek in r888, toen nog slechts drie of vier van de moorden waren ge pleegd. Men veronderstelde toen algemeen, dat de moordenaar behoorde tot de bemanning van een schip, dat van Londen op de een of andere vreemde haven voer. Hij begon daarom met de scheepsberichten over de laatste tien maanden te doorzoeken, om te zien welk bijzonder schip te Londen in de dokken lag, op verschillende datums der Whitechapel-moorden. Hij bevond dat een klein schip, varende van Londen en een niet ver verwijderde haven van het vasteland, op die datums (de Kerstweek van 1887, 7 Aug., 31 Aug. en 7 Sept. 1888) te Londen was geweest. Terwijl hij bezig was met zijn onderzoek werden er nieuwe moorden gepleegd, maar ook op de datums van die misdaden was het bewuste schip in een der Londensche dokken. Een der moorden werd gepleegd toen het schip op reis was; maar bij onderzoek bleek, dat een man, die tot haar bemanning had be hoord, thans aan boord was van een ander schip derzelfde onderneming, dat te Londen lag. Die man een vreemdeling werd nu het voorwerp van het onderzoek van den ambtenaar. Deze ging daarbij zeer secuur te werk en hij onderzocht zoo lang, dat, toen hij eindelijk der politie kennisgaf van zijn vermoedens en de Ze gingen het huisje binnen en klommen langs twee trappen, die wel op ladders geleken, naar een aardig kamertje. Toen zijn kleine gids de deur opende, j stond de Kroonprins verstijfd van schrik bij't zien eAier jeugdige vrouw ra'et een zuigeling aan haar borst, die op stroo en vodden lag. Toen de zieke vrouw den vreemdeling zag, beurde zij zich een weinig op en sprak „Dokter, mijn kind heeft ver keerd gedaan met u te roepen, want ik heb geen cent, om u te betalen. „Goede vrouw, ik ben geen dokter," antwoordde de Prins. „Hebt gij niemand, die voor u zorgt?" „Neen meneer, ik heb geen familie, en de men schen hier in huis zijn heel arm. Zoo lang mijn man leefde en werken kon, konden wij behoorlijk rond komen maar nu hij dood is en ik zoo erg ziek ben, ga ik met mijne kinderen mijn ondergang te gemoet?" Op dit oogenblik bemerkte de Kroonprins aan de deur een zijner dienaren, die hem, zonder opge merkt te worden, gevolgd was. Hij gaf hem een knik, en de man die zijn meester begreep, trok stilletjes zijn beurs, gaf het kind een geldstuk en fluisterde „Loop wat hard en haal brood en wijn." Het kind was weldra met een gezicht, waarop blijdschap te lezen stond, teruggekeerd en bracht een flink brood en een flesch wijn mede. De Prins haalde zijn mes uit den zak, ontkurkte de flesch, en overhandigde haar aan de zieke vrouw, die met bevende hand brood en wijn aan haar mond bracht. Toen zij een weinig bekomen was, zei ze met tranen in de oogen tot den vreemdeling „God zegene u zonder u zou ik gestorven zijn." Daarop legde de Prins een wissel op de schatkist van groote waarde op een stoel voor het strooleger en zei„Hier, vrouwtje is geld, om verder in uwen toestand te voorzien." Juist toen hij zich omkeerde om heen te gaan, kwam de dokter binnen, die door zijn dienaar ge roepen was. Hij ging naar de schamele legerstede, en onderzocht de vrouw, terwijl de Kroonprins zachtjes en ongemerkt heenging. De dokter schreef der vrouw iets voor en zeide, dat hij voortaan eiken dag komen zou, en ook, dat hij zorgen zou voor betaling der medicijnen aau den apotheker. De zieke vrouw vroeg hem: „Wie was die vreemdeling „Dat was Frederik Wilhelm, Kroonprins van Pruisen, antwoordde de dokter. Texel. Door het ij* in zeo kon do moasel vloot in'Me vorige vreek weinig verzenden. Naar Belgic werden flinke partijen alikraiken afgeleverd, togen f3 en 3.50 per HL. Paling werd er zeer weinig gevangende paling gold 20 a 55 et. per half kg. Door eenige Noordzeeviaaohere werd van f20 tot 50 per schuit beaomd. Door Noordzeevisschera van hier zijn in de afgeloopen week elders ter markt gebracht: 500 manden kl. schol en 80 manden schar,; voor schol werdj|f 2.60 a 4.40 en voor schar4f 2 a 2.50tper mand betaald. die strenge straffen op het tweegevecht zal stellen. Italië. Een vertegenwoordiger van Reuter heeft een onderhoud gehad met den nieuwen Minister-President Rudini. Deze gaf de verzeke ring, dat de voorname taak van het nieuwe Kabinet zal zijn de handhaving der goede be trekkingen tusschen Engeland en Italië, welke mogendheden door geen enkele moeilijkheid worden verdeeld. De politiek van Italië zal die van vrede en verzoening zijn. Het Kabinet zal trachten elk misverstand met Frankrijk uit den weg te ruimen. Wat het binnenland aangaat, zal een bezadigde politiek worden gevolgd. Het Kabinet wenscht voor alles herstel van het even wicht tusschen de staatsontvangsten en uitgaven door middel van bezuinigingen, niet door nieuwe belastingen. Brazilië. De legatie deelt aan de Agence Havas een depêche mede uit Rio de Janeiro dd. 27 dezer, meldende, dat de Constitutie dien dag is afgekondigd en dat de beginselen van federatie er in worden gehuldigd. Zuid-Amerika. De vloot der opstandelin gen van Chili maakte zich gisteren, zonder bom bardement, van Iquique meester. Gemengd nieuws. Bezorgt het zeilen op de ijsschotsen voor den zeedijk te Oudeschild op Texel al menig nat pak aan de roekelooze knapen, jl. Zondag had 't met een der waaghalzen erger kunnen afloo- pen. Hij werd met den stroom van de kust gevoerd. Gelukkig werd de toestand nog tijdig opgemerkt en slaagde men er in, door den jon gen een lijn toe te werpen, hem met zijn primi tief vaartuig weer aan wal te trekken. Van het ijs, dat de vaart zoo bemoeielijkt in en voor de haven, is jl. Dinsdag met het ebgetij veel naar zee geloopen. Den 21 dezer is de Volendammer viscbschuit noramer 64 bij Egmond op een wrak gestooten, vermoedelijk van het aldaar vroeger gezonken stoomschip „Earl of Durham," en gezonken. De bemanning is gered. Bij het afbreken van den toren te Schar- woude, gem. Avenhorn, geraakte de loodgieter Woestenburg bij het aflichten van het kruis en den haan zoodanig bekneld, dat hij dientenge volge met een gebroken been naar Hoorn, zijne woonplaats, moest worden vervoerd. Toen Maandagavond werklieden van den Haagschen werkhond aan den zeekant te Sche- veningen bezig waren aan een huis enbokking- rookerij zand, dat opgeschoven was, weg te graven, stooten ze op 2 meter diepte op pakken, die weldra bleken dynamiet te bevatten. De commissaris van politie te Scheveningen, die hiervan verwittigd dadelijk aanwezig was met eenige beambten, liet de gevaarlijke stof voorzich tig met de handen uitgraven, ten einde onge lukken te voorkomen, en daarna de geheele partij vernietigen, zooals hij dit in 1883 met duizenden kilogrammen deed, nadat het dynamiet- en buskruitschip aldaar in Dec. van dat jaar was gestrand. De nu gevonden partij bestond uit 30 k 40 kilo, was geheel in gaven staat en is waarschijn lijk indertijd na de stranding door iemand, die meende dat het suikergoed was, aldaar begraven. Men ijst bij de gedachte dat die hoeveelheid, vlak bij eene bokkingrookerij gelegen, ware ont ploft. Tusschen den muur en de plaats waar het gevonden werd was geen meter afstand. Een treurig ongeval is in de Vaal-rivier bij Engelbrecht's veer gebeurd. Een aantal boeren, die uit den Oranje-Vrijstraat naar de Transvaal trokken, vonden, toen zij de rivier bereikten, dat het water door de regens buitengewoon hoog was. Het water stroomde zelfs over de touwen, waar langs de veerpont werd voortgetrokken. De veer man weigerde het gezelschap over te zetten, terug. Waarschijnlijk was er iets van de onder zoekingen uitgelekt en werd hij gewaarschuwd. Een liefdesdrama. Te Warschau is thans het sensatie-proces tegen den luitenant der huzaren Alexander Bartenieuw in behandeling. De jonge luitenant wordt beschuldigd 1 Juli jl. de gevierde, schoone actrice Maria Wisnowska te hebben vermoord. 1 Juli kwam de luitenant geheel ontdaan des ochtends 6 uur de officierskamer der kazerne binnen, wierp zich op een stoel en. riep„Ik heb Marie gedood. Hier zijn mijn epauletten." Dit zeggende, wierp hij zijn epau letten op den grond. Al spoedig bleken zijn woorden waarheid te behelzen en werd hij in arrest gesteld. Volgens zijn verklaring had hij met Maria Wisnowska, met wie hij sinds lang in teedere verhouding leefde, onaangenaamheden gèhad. De twist was bijgelegd en de scheiding voorkomen. De actrice zou echter weldra een groote reis naar Engeland en Amerika onder nemen. Dien avond, na lange gesprekken over hun liefde en liefdeslijden, eindigend met een soupeetje met port en opium, stelde de actrice haar minnaar, die zich wilde doodschieten nu zij hem zou gaan verlaten, voor samen te sterven. „Als gij me lief hadt, zoudt ge me niet met uw dood dreigen, maar zoudt ge mij dooden," had de actrice gezegd. Na eenige brieven te hebben geschreven, legde zij zich op een canapé en be dekte zich het gelaat met doeken met chloroform doorweekt. „Ook ik dronk vergift, zette mij op de rand der rustbank, sloeg mijn linkerarm om mijn bewustelooze geliefde, met mijn rechterhand bracht ik de revolver aan haar borst en haalde de haan over." Zoo verdedigt zich de beschuldigde. De officier van Justitie trachtte echter aan te toonen, dat Maria Wisnowska, blijkens getuigenis van familie en vrienden allerminst over zelfmoord dacht. In een briefje, in 70 snippertjes papier op de kamer gevonden, las men„Deze man dreigde me met zijn doodik kwam, maar hij laat me niet meer levendig weggaan. Mijn laatste uur heeft geslagen. Deze mensch laat mij niet levendig los. God, verlaat me niet. Mijn laatste gedachten zijn voor mijn moeder en mijn kunst. Ik sterf tegen mijn wil. Ik moet sterven ik ben bang ik beef... o God, red me, help me... Men heeft me hierheen geloktHet was een hin derlaag." De beschuldigde kon voor dit briefje geen verklaring geven, maar antwoordde toch op de vraag, of hij zijn schuld erkende, ontkennend. Een der eerste advocaten, de heer Plewako, uit Moskou, heeft de verdediging van den 22jarigen jongen man, een zoon van een der deftigste en rijkste families van Moskou, op zich genomen. Het hof heeft uitspraak gedaan. Bartenieuw is wegens moord uit minnennijd tot 8 jaar dwang arbeid en verlies van burgerrechten veroordeeld. Duitsch. De Vorst van tot zijn jagerKomt het wild al in zicht? JagerEen oogenblik geduld, uw Hoogheid, het wild maakt zich juist gereed onder uw Hoog- heid'a schot te komen. Het volgende verhaal wordt in een Engelsch tijdschrift van den overleden Keizer Frederik III van Duitschland medegedeeld, toen hij nog Kroon prins was. In den zomer van 1865 vertoefde hij te Carlsbad. Op zekeren dag gebeurde het, dat hij een bleek, twaalfjarig meisje tegenkwam, dat hem een gave vroeg. „Kind, wie stuurt je uit bedelen P" vroeg de Kroonprins vriendelijk. „O, mijne zieke moeder," antwoordde de kleine en begon te schreien. „Waar is je vader," ging de prins voort. „Helaas, die is dood en we hebben geen brood en toch grooten honger," lniddp het antwoord. „Kóm, en breng me naar je moeder," sprak de Prins en daarop volgde hij het kind door straten in stegen naar een afgelegen, vervallen woning. „Hier wonen we, meneer, zei het kind, terwijl tij vol vertrouwen naar dfen vreemdeling opkeek. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Conrad (■-)» van Amsterdam naar Batavia passeerde 24 Februari Gibraltar. Voorwaarts (s.), vertrok 24 Februari van Batavia, naar Amsterdam. Prins Alexander vertrok 25 Februari van Batavia naar Amsterdam. Verhuringen en verpachtingen. Dinsdag 3 Maart. Texel, 7 nam. De ontv. der Reg. en dom. in café Parkzicht voor 5 j.De duinen en buitenvelden op Vlie land iu 6 perc. Aanbestedingen. Vrijdag 27 Februari. Texel, 12 ure. Het beat. van hot waterschap der 30 geraeensch. polders, ten raadhnizede levering van 500 \ls middelsoort grind, 200 M' grove grind en 200 M3 geklopte of ongeklopte harde puin. Zaterdag 28 Februari, nkkuizen, 8 ure, Voor rekening van den heer N. P. Spruijt, in het cafe' Stoomboothet bouwen van nnsjoviszouterij annex woonhuis, gr. pl. m. 82Ö M2, op een terrein sectie F n. 2000 aan de Wierdyk en Oosterhaven. Maandag 2 Maart. St. Maarten, 11 ure. Het collegic van dagelijkaoh bestuur der Bnnno Sint Maarten, ten huize van C. Kieft: het maken van een straatje in het paardenpad van de in de Banne gelegen wegen, ter lengte van ongeveer 8300 meters. Zaterdag 7 Maart. Alkmaar, 10 ure. Dijkgraaf en Heemraden van de Sekermeerde levering van 220.000 straatsteenen, te leveren le in het bestek omschreven planlscu. Marktberichten. Texel, 22 Febr. Kipeieron f3 a 8.50 per 100 stuks. Hooi f 16 per 500 Kg.Koehuiden 24 et. per kg.Paar- denh. f8 a 9 en Schapenh. f2.50 a 3 per stuk. Konijnen 55 a 60 ct. per stuk. Schagen, 26 Februari. f 30 a 180 v a 120 a 240 180 a 220 60 a 90 n 5 a 14 18 a 26 Bokk. en Geit. f 14 mag. Varkens. 12 a 14 31 Biggen 20 Kippen 20 Eenden Boter p. kop Kaas p. kilogr. Kip-eieren p.100 650 70 a 140 80 a 95 75 a 90 20 a 30 250 a 300 7 Paarden Ossen 24 Geldekoeien 10 Kalf koeien 4 Vaarzen nokkel. 154 n. Kalveren 713 Schapen Lammeren a 2 Stieren f 105 a 130. Alkmaar, 23 Febr. Aangevoerd 2 Koeien, f 200 a 240 64 vette Kalveien, f40 a 106; 67 nuchtere Kalveren, f5 a 18; 15 Schapen, f22 a 80 37 magere Varkens, f 12 16; alle9 per stuk; 154 vette Varkens, 36 a 46 ets. per kg. Purmerend, 24 Febr. Aangevoerd 978 stapels kleine Kaas f 84, 2 stapels middelb. f 20, 932 Kg. Hooiboter f 1.30 a 1.40 p. Kg. 100 Runderen, 3 Stieren, 29 Paarden, 63 Kalv. f 0.80 1.10 p. Kg., 682 nuchtere f 4 a 16, 117 vette Varkens 32 a 47 c. per Kg., 95 magere f 12 a 25, 221 Biggeu f 4 9, 1649 Schapen en Lammeren. Amsterdam, 25 Febr. Tarwe op levering zeer willig Maart f 230, Nov. 225. Rogge op levering willig; Maart f165, Mei f160, Oct. f147. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie in eendoen; vliegend per 100 Kg. f32, 31.75, 1 Mei f31.—, 1 Sept.-Dec. f31.75, 31.62*. Lijnolie onveranderdvliegend per 100 kg. f 24, 1 Maart f 23.75; 1 April-Mei f23.87*, 1 Juui-Aug. f 24.37*, Sept.-Dec. f 23.37*. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 7.50 a 12.per 104 stuks. Aardappelen: Fr. Dokk. Jammen f 3.50 a 4.dito Fran. f 4.a 4.50, Geld. Blauwe f 8.70 n 4.pruia. Hamb, f 4.50 a 5.voodc f 8.60 a 4.Zeeuwsohc Spuische Jammen f 6.a 6.50, dito Flakk. fö.a 5.25, dito blauwe f 4.80 a 5.25, Frieschc Zaaiers f 2.70 a 3.per hectoliter. Schiedam, 25 Febr. Moutwijn f 10.—Jenever f 15.50, Amst. Proef f 16.75, Spoeling-Commissie f 1.40. Londen, 23 Febr. Aangevoerd1800 Runderen, 12000 Schapen en Lnmmeren, 20 Kalveren,' 70 Zwijnen, Prijzen: Runderen 2-6 a 4-9, Schapen en Lammeren 4-4 a 5-9, Kalveren 3-8 a 6-0, Zwyncn 2-8 a 3-9. V i s 8 c h e r Ij. Nieuwediep, 26 Febr. Sedert jl. Dinsdag kwam hier van de groote visscherij binnen de sloep Emmn Anna, soh. de Braber, met 240 levende-, 15 doodo kabelj., 19 levende-, 9 doode lengen, 2 heilbotten en 2800 scbelv., terwijl door 17 koi-dcrs 12 tot 25 mandjes kl. schol en 4 manden schar en door trekkers 90 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. goldf 1.90 a f 1.95, doode id. f 1.55, lev. leng f3.15, doodo id. f 2.45, heilbot f 13 per stuk, schclv. f29.50 't honderd, kl. schol f 2,80 a f 3.50 per mandje, schar f 2 per mand en haring f 13 a f 20 por tal. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer Cs. O. 0.3 Kg. ZO.t.O. 1,5 Z.O.t.O. 1.2 I77i.i5tfll.45! 774.68; f 4.88| 774.40f 4.60 WeSrsgesteldheid. Held., benev., mooiweer. id. id. - 0.1 - 1.9 t 0.4 Vlak. id. id. Van 24 op 25 Febr. gevroren 8 en van 25 op 26 Febr. millimeter ijs. Verwachting: Zuidoostenwind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd: P. B. Manni en M. Sevenhuijscn. BevallenP. v. Amesfoort, goh. Droog, d. P. M. Kort, ib. Meerens, d. R. Brouwer, g 'b. den Hoed, z. A. Wilner, geb. Beneker, d. Overleden: C. v. d. Oven, 30 j. G. Dekker, 12 w. J. C. Hoogenbosch, 16 w. C. don Haan, 84 j. Levenl. aangeg. 2. Laatste berichten. 26 Februari. Gisteren heeft men weder pogingen aangewend om het gestrande stoomschip „Elstow" vlot te sleepen. Ook nu was de waterstand echter te laag om eenige kans van slagen te hebben. Nu zal men trachten met den stoomschelpzuiger „Tijd", gisteren daartoe van Terschelling alhier aangekomen, vóór de Elstow een geul te maken, om het schip daar door in diep water te brengen. De Scherm- en Gymnastiek-vereeniging „Oefening kweekt Kunst" alhier hield gisteren avond in „Tivoli" hare gewone jaarlijksche ver gadering. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek dat de Vereeniging thans 183 leden telt, t. w. de Hoofdafdeeling 7 eere-leden, 28 werkende en 69 kunstl. leden; de Voorbereidingsklasse 17, de Adspiranten-afdeeling 40 en de Schietclub 21 werkende leden. Verder werd op overtuigende wijze aangetoond dat de Vereeniging op velerlei gebied teekenen van leven heeft gegeven. De rekening en verantwoording over het afge loopen- en de begrooting voor het nieuwe Ver- eenigingsjaar werden overgelegd en, na door eene Commissie, bestaande uit de heeren H. Zegel, D. M. Grünwald en P. Slort, te zijn onderzocht, goedgekeurd. Vervolgens werden 10 aandeelen in de geld- leening, in 1885 door de Vereeniging aangegaan, uitgeloot. Wegens vertrek en bedanken van de tegen woordige functionarissen, werden benoemd tot Secretaris de lieer A. ICrijnen, tot Penningmeester de heer H. Zegel en tot Vice-president de heer N. van Riel, terwijl de heer J. D. Veereschild als 2de Secretaris werd herkozen. Er werd bepaald dat de eerstvolgende uitvoe ring, door de Vereeniging te geven, op Zaterdag 4 April e. k. zal plaats hebben, terwijl verder plannen werden beraamd om het iojarig bestaan der Vereeniging in 1892 feestelijk te vieren. Nadat verder nog verschillende belangen der Vereeniging waren besproken, werd de vergadering, met dankzegging aan de afgetreden bestuursleden, door den President gesloten. Volgens het „Vad." wordt in de plaats van den isten luit. W. A. P. F. L. de Koek alhier, de iste luit. B. J. C. Top, van het 3de reg. vest.-art. te Gorinchem, met 1 April a. s. voor 1 jaar gedetacheerd bij de commissie van proefneming te 's Hage. De Kiesvereeniging „De Unie", afd. Am sterdam van den Ned. Bond voor Alg. Kies- en Stemrechtde afd. Amsterdam van den Sociaal-Demokratischen Bond de radicale kas benevens de onafhankelijke Vereenigingen der Timmerlieden, Lood- en Zink werkers, Typografen, Scheepstimmerlieden, Gaswerkers, Sigarenmakers, Tabakwerkers, Diamantwerkers enz. hebben zich vereenigd en gedelegeerden benoemd, die zich tot een commissie hebben gevormd. Deze Commissie stelt als eersteen eenigeéisch bij de verkiezingen in Juni a. s. voor Leden van de Tweede Kameronmiddellijke invoering van Algemeen Kiesrecht, met persoonlijke stemming. ADVERTENTIE N. Getrouwd P. B. MANNI en M. SE VENHUI JSEN, die hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 25 Februari 1891. Zware stukken Aanbiedingen met opgave van prijs en afmetingen aan ALKMAAR. I

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3