't is altijd zoo geweest, 't moet ook irtaar zoo blijveu daarmee komt men geen stap verder. Da gelijks ziet men hoe de patroons elkander door verregaande concurrentie dwingen hpt loon te verla gen en de werkman wordt daarvan de dupe. Steeds zal deze toestand ongunstiger worden, wanneer de arbeiders, gehuwden en ongehuwden, daartegen niet met kracbt en klem opkomen. Een bewijs van de ougunst der tijden geelt spr. door de mededeeling dat hij vroeger als timmermansgezel voor een deur f 3 betaald kreegtegenwoordig maakt men ze voor f 1. Dat komt omdat de werklui hun belang niet begrijpen, omdat zij niet vereenigd tegen zulle een hongerloon protesteeren. Ook de jongeren onder de gezellen moeten zich vereenigen, willen zij later niet, door den noodge drongen, als koloniaal soldaat naar Indië gaan, om daar onder de klewang van den Atjeher den dood te vinden De spreker schetste hierna de wordingsgeschiede nis en de organisatie der afdeeling Amsterdam van den Ned. Timmerliedenbond en hoeveel goeds deze afdeeling reeds heeft bewerkt gedurende haar zes jarig bestaan. Goede patroons, spr. had deze ondervinding te Amsterdam opgedaan, behooren tot de witte raven de meesten zijn onwillig om aan de eischen van den werkman eenigszins tege moet te komen en ligt het niet aan den patroon zelf, dan ligt 't aan den onderbaas, wat spr. met voorbeelden aantoonde. Door vereeniging zal hier aan door de arbeiders een einde kunnen worden gemaakt. Die maar eenige zeggingskracht in zich bezit, zegt spr., werpe zich op voor de belangen zijner vakgenooten en helpe eene vakvereeniging stichten, op den voet zooals die te Amsterdam be staat. Daar is men voor 6 cent per week lid van eene V ereeniging, die de belangen van den werkman voorstaat. Eenmaal in het bezit eener Vereeniging als door spr. wordt bedoeld, kan men met vereende krachten zieken- en andere fondsen stichten, coöperatieve vereenigingen oprichten en ijveren voor de meer dere zedelijke ontwikkeling van vrouw eu kind. Vooral pleit spr. voor eene goede opvoeding van het meisje, bestemd om later de vriendin, de huisvrouw van den werkman te worden, want de tijd is voor bij waarin men meende de vrouw alleen te moeten beschouwen als eene machine om kousen te stoppen en aardappelen te schillende levensgezellin van den ambachtsman moet thans meer kennen en kunnen. Eene politieke vakvereeniging houdt spr. voor een ondingnoch van sociaal-democraten, noch van anti-revoluiionairen, noch van eenige andere poli tieke partij wil hij iets weten. De politiek moet naar den werkman luisteren, niet omgekeerd. In alle deelen des lands wordt tegenwoordig met vuur geijverd voor algemeen kiesrechtgeheel overbodig, meent spr., want dat zal als vanzelf komen, wan neer de arbeiders eerst toonen dat zij dit recht waard zijn. In Duitschland is het reeds ingevoerd spr. schrijft dit toe aan de meerdere ontwikkeling van den Duitschen arbeider, een gevolg van de daar ook ingevoerde leerplicht, die wij ook bier te lande zeer behoeven. Eenmaal vereenigd, zullen de arbeiders kunnen aandringen op hooger loon en op korteren arbeids tijd. De machines, waarmede men tegenwoordig schaaft, zaagt, steekt en boort, kortom waarmee men van allerlei arbeid verricht, nemen den arbei der het werk uit de handen, het brood uit den mondalle uitvindingen komen meest ten nadeele van den arbeider. Door de invoering van een meer evenredigen arbeidsdag kan daartegen worden ge waakt. Dat men zich daarom aaneensluite en eene Ver eeniging stichte, die zich ten doel stelt te streven naar verhooging van het loon, verkorting van den arbeidstijd, ontwikkeling van ons zeiven en daar door naar geluk voor ons gezin, aldus besloot de spreker zijne rede, die tot het einde met aandacht werd gevolgd en warm werd toegejuicht. Ter beantwoording eener vraag van een der aan wezigen, deed spr. nog uitkomen dat hij wel als timmerman tot timmerlieden sprak, maar daarom toch evenzeer het oog heeft gehad op andere werklieden, niet tot het bouwvak behoorende. Ieder werkman, zonder ouderscheid, zou hij wenschen toe te roepen vereeuigt u Nadat de heer de Wijn den spreker had bedankt voor zijne rede, werd den aanwezigen gelegenheid gegeven zich voor het lidmaatschap eener Tim- merlieden-vereeniging te doen inschrijven, waarvan door ongeveer 60 personen gebruik werd gemaakt. Naar wij vernamen zal de afdeeling Helder van den Ned. Timmerliedenbond in eene eerstdaags te houden vergadering worden geconstitueerd. Helder. Naar wij vernemen, zal de heer Emil Balk in het hotel Bellevue een tweede voor dracht of Reuter-soirée houden. Wij vestigen hierop de aandacht van het kunstlievend publiek en nemen, ten einde hen die met deze Reuter-voordrachten nog niet bekend zijn eenigszins in te lichten het volgende over uit de daarbij genoemde bladen. «Op waarlijk meesterlijke wijze droeg hij „de Inquartirung en de Spauk" uit de Franzosentid en tieke eenheid van groot gewicht. Zeker zou hij dan ook de uitbreiding van die eenheid niet in den weg hebben gestaan, indien hij het zich niet tot plicht had gerekend, de souvereiniteit van onzen staat voor zijn eenigen zoon ongeschonden te bewaren. Na die te hebben vernomen, achtte ik het oogenblik voor mij gekomen om te spreken en verklaard, mijnen vader, dat ik met vreugde zijn voorbeeld zou volgen en afstand doen van de troon, wat men afgezien van mijne politieke overtuiging, een leven met veel meer geestelijke voordeelen aanbood, daij ik als een klein vorst kan genieten." „En nu kom ik tot het hart van de zaak. De hertog vroeg mij als ervaren menschenkenner of dit mijn eenig motief was en daarop moest ik met „neen" antwoorden. Want de ware reden is voor mijeene dame, eene vrouw, die ik lief heb en die niet van gelijke geboorte is met mij. En ik verklaarde den hertog, dat ik er van gedroomd had, ontslagen te zijn van mijne plichten als vorts, niet alleen ter wille der liefde, want plicht gaat voor, maar uit zuiver politieke over tuiging en dan een vrije man te zijn die zich naar zijn privaat bezitting eenvoudig graaf von Walburg zou laten noemen, om de vrouw mijns harten hart en hand te kunnen aanbieden. (Wordt vervolgt.) „Wat Onkel Brasig von die Kaltwasserheilanstalt verfeilt" voor. De verschillende personen werden door stem en gebaren plastisch voorgesteld. Wij hoorden hen spreken wij zagen hen handelen. Wij gevoelden, dat Fritz Reuter zóó en niet anders ver tolkt moet worden. De aanwezigen, die, wat wij niet verwacht hadden, omdat de wintervermakelijk heden afgeloopen zijn en de kermis voor de deur staat, in vrij grooten getale waren opgekomen, amuseerden zich kostelijk, getuige de luide en her haalde toejuichingen, die den begaafden spreker ten deel vielen. Er is gisterenavond in de groote zaal der Harmonie hartelijk gelachen, zóó gelachen, dat de lever schudde. De heer Balk heeft inderdaad zijnen hoorders gegeven wat hij beloofde een vroo- lijken, gezelligen, genotvollen avond." (Pr. Gron. Ct.) „O. i. neemt hijonder de Reuter-vertolkers een eerste plaats in alle aanwezigen hebben op ondub belzinnige wijze van hunne bewondering doen blijken." (Almel. Ct.) Texel. De aangekondigde tooneelvoorstel ling door eenige dilettanten van hier en den Hoorn, jl. Donderdagavond in de „Vergulde Kikkert" gegeven, was goed bezocht" en slaagde uitmuntend. Naar de „T. Ct." verneemt kan na aftrek der onvermijdelijke kosten eene som van f 44.50 als opbrengst van dezen avond aan de Alg. bewaarschool worden afgedragen. Texel. - Jl. Dinsdagavond hield „Nut en Genoegen", te Oosterend, hare laatste vergadering in dezen winter. Eenige leden, bijgestaan door een viertal da mes, voerden ten tooneele1. „Hereenigd", tooneelstuk in vijf bedrijven, en 2. „De Korpo raal en het Dienstmeisje", blijspel in één bedrijf, waarna een zangstukje volgde. Het geheel voldeed goed. Wieringen, 28 Februari Gisterenavond vergaderde in het lokaal van den heer D. D. Lont, de Wieringer Liberale Kiesvereeniging, om te beraadslagen over den te stellen candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Het resultaat was, dat de heer S. T. Land weer met algemeene stemmen als candidaat werd ge kozen. Schagen. Op Dinsdag 24 Febr. jl. had bij den heer C. Zijdewind, alhier, een dam- wedstrijd plaats. De prijs, f 10, werd behaald door J. Groentenman, van Amsterdamde eerste premie, f 3.50, door T. de Boer en de tweede premie door S. de Heer, beiden van Schermeer. Schagen. De Liberale Kiesvereeniging Schagen, welke jl. Woensdagavond vergaderde, herkoos tot bestuurslid de heer W. A. Hazeu en tot bestuursleden van den Bond de heeren W. Kloeke en A. van Kluijve, terwijl tot afge vaardigden voor de in Mei te houden algemeene vergadering werden gekozen de heeren Ph. de Heer en J. Winkel. Verder werd besloten, pogingen aan te wenden, om den afgevaardigde ter Tweede Kamer, den heer mr. W. van der Kaay, alhier één of meer politieke lezingen te doen houden, hetzij van wege den Bond, of van de plaatselijke Kies vereeniging zelve. Schagen. De Commissie van Volksvoor drachten alhier heeft besloten, op Vrijdag a. s. in het „Noordh. Koffiehuis" de jaarlijksche volks voordracht te doen plaats hebben. Als spreker zal optreden de heer J. C. van Wijk, van Anna Paulowna, terwijl de plaatselijke Vereenigingen „Harmoniekapel" en „Lycurgus" zullen zorg dragen voor de noodige afwisseling van het programma. Avenhorn, 1 Maart. Hedenavond werd in het lokaal van den heer F. Bakker een open bare uitvoering waarvan de entrée op f 0.50 was gesteld gegeven door „Avenhorn's Man nenkoor". Het was een recht gezellige en schoone avond, daarvan gaven blijken de verschillende warme toejuichingen, dat bleek ook, toen ten slotte de heer Drijver, pred. alhier, het woord nam, om ten eene zijde zijn leedwezen uit te spreken over de slechts middelmatige opkomst er hadden nog eens zooveel hoorders moeten zijn maar ten andere zijde de dank van dames en heeren te vertolken voor de leden van het Mannenkoor, inzonderheid voor de heeren le Clerq, van Ber- kel, Gons en Koning. De directeur eindelijk zeide namens het Man nenkoor dank voor de hartelijke woorden van laatstgen. spreker. Kolhorn. Den 26 dezer werd alhier de vergadering van „Nut en gezellig verkeer" opge luisterd door de kinderzangschool. De kleinen vergastten de aanwezige leden en genoodigden o. a. op een allerliefst tooneelstukje. Kolhorn. De Zuiderzee is, zoover het oog reikt, tusschen hier en Anna Paulowna weder met ijs bezet. Alles is ruim geweest. Van af Wieringen is men tot hier gevaren, zonder ijs te' ontmoeten. Twisk. De zangvereeniging „Harmonie" alhier gaf in de kolfbaan van den heer Hoekstra, de gewone plaats voor dergelijke bijeenkomsten, den 24 en 26 Februari eene uitvoering. De eerste avond was bestemd voor het getrouwde, de 2de voor het jongere publiek. Met voldoening mag het gezelschap op <yjne uitvoeringen terugzien. Bergen. Den 26 dezer hield het departe ment der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen alhier eene vergadering, die door leden en genoodigden zeer druk bezocht was. Als spreker trad op de heer Ebmeijer van Zaandam, voor velen alhier reeds een goed bekende. De ver wachting werd ook thans weder niet teleurge steld. En de keuze èn de vertolking der voor gedragen stukken viel te roemen. Alkmaar. Den 28 dezer was het 25 jaren geleden, dat de heer A. A. Gouwe optrad als heel- en verloskundige aan het St. Elisabeth mannen- en vrouwen-gasthuis alhier. Alkmaar, 2 Maart. Wie hedenavond ten ongeveer 6$ ure zich aan het spoorweg station bevond, was getuige van een leven, een beweging en een gekrioel, zooals dat hier helaas maar al te zeldzaam voorvalt. Op het perron bevonden zich de muziek der Schutterij, de Rederijkerskamer „Bilderdijk", het kader onderofficieren, de beide vrijwillige brand weerkorpsen en nog eenige kunstlievende Ver eenigingen, alles met hunne vaandels en banieren. 't Spreekt wel als vanzelf, dat honderden nabij het station aanwezig waren om „de plechtigheid te verhoogen." Dit eerbetoon gold onze Alkmaarsche Turn- vereeniging „Kracht en Vlugheid", welke in Neêrlands hoofdstad de eerste prijs mocht be halen. Toen de spoortrein het station naderde, hief het muziekkorps eenige fanfares aan en vervolgde met ons Nederlandsch Volkslied, waarna de President van „Bï'derdijk" in flinke bewoordin gen der Vereeniging geluk wenschte met hare schitterende oerwinning. Na die feestelijke ontvangst werd de Turnclub in optocht geleid door Alkmaar's straten, steeds onder de tonen van ons verdienstelijk muziek korps, geaccompagneerd door Alkmaar's jeugd, die zoo gaarne het instrumentale met het vokale wil verbinden. De honderden aan het perron en bij het station waren niet weinig vermeerderd, zoodat er werkelijk soms „Kracht en Vlugheid" vereischt werd om de Turnclub behouden in haar vergaderlokaal binnen te loodsen. Middelie. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad werd door niemand de vereischte meerderheid verkregen, zoodat her stemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren P. Pz. Laan en M. Jz. Bark. Hoorn. Aan den Gemeenteraad werd een verzoekschrift gericht om van gemeentewege goedkoope en, zoo noodig, kostelooze baden te verstrekken. Een der Raadsleden, de heer Best, verklaarde zich daartegen en voerde als grond van zijn ad vies aan „visschen behooren in het water thuis, menschen niet." Hoorn. Door den Gemeenteraad is be sloten, ingevolge het voorstel van B. en W., toe te treden tot het lidmaatschap der Westfriesche Kanaalvereeniging, tegen eene jaarlijksche con tributie van f 10. Edam. Het ijs in de Zuiderzee was Zon dagmorgen weggedreven. De Hoornsche booten „Vereeniging" en „Mr. W. K. Baron van Dedem", welke van Amsterdam binnendoor waren geko men, kozen in de vroegte zee, om naar Hoorn te stevenen. Amsterdam. Jl. Zondag werd in„Maison Stroucken" alhier de wedstrijd in vrije- en orde oefeningen gehouden, uitgeschreven door Amstel's Gymnastiek-Vereeniging, ter gelegenheid van haar 25jarig bestaan. De wedstrijd was gesplitst in vier afdeelingen. In wedstrijd A (voor vereenigingen waarvan het werkend ledental niet meer dan 30 bedraagt) werd de eerste prijs, zilveren medaille, behaald door „Kracht en Vlugheid" van Alkmaarde tweede prijs, zilv. medaille, door de „Hilver- sumsche G.-V." te Hilversum en de derde prijs, bronzen medaille, door „Jahn" van Edam. In wedstrijd B (voor vereenigingen met meer dan 30 werkende leden) behaalde „Holland" uit Amsterdam de eenig beschikbare prijs, verguld zilveren medaille. In wedstrijd C (om de zilv. medaille, aange boden door den Burgemeester van Amsterdam) bleef „Holland" eveneens overwinnaar, terwijl „Kracht en Vlugheid" van Alkmaar een eere diploma verwierf. Wedstrijd D (eere-wedstrijd) was uitsluitend voor vereenigingen die bij vorige wedstrijden in vrije oefeningen een hoofdprijs verwierven. De eerste prijs, zilveren medaille met diploma, uit geloofd door de Nederl. Regeering, benevens een lauwerkrans, viel ten deel aan de „Rotterd. Gymnastiek- en Schermv." van Rotterdamde tweede prijs, zilveren medaille, aan de „Algemeene Turnvereeniging" te Rotterdam en de derde prijs, bronzen medaille, aan „Hercules" te Beemster. Marine en Leger. Naar wij vernemen zal de kapt.-luit. ter zee A. P. Tadcma tijdelijk, gedurende één jaar, belast worden met de betrekking van inspecteur van den stoomvaartdienst, en zulks ter vervanging van den luit. ter zee 1ste kl. J. H. Beucker Andreae, die eerlang, voor gènoeraden tijd, naar Oost-ïnaië vertrekt, ten einde te voldoen aan de bepalingen, voorkomende in de wet op de bevordering van zee officieren. Jl. Zondag is alhier op de gebruikelijke wijze in dienst gesteld Hr. Ms. gaftelsckoener „Argus", bestemd tot het houden van toezicht op de vis- scherij in de territoriale wateren. De état-major bestaat uit' de luit. ter zee 1ste kl. L. C. Rovers, kommandant, luits. ter zee 2de kl. F. Bot en C. W. De Visser en de off. van gez. 2de kl. F. H. Bohre. Op Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra", die in deze maand te Amsterdam wordt in dienst ge steld en waarover het bevel wordt opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee P. G. Bruch, worden ge plaatst: de luit. ter zee 1ste kl. W. Römer (als 1ste officier), de luits. ter zee 2de kl. Van Dijk, Van Diggelen, Geldermau en Van Slooten, de off. van gez. 1ste kl. dr. A. W. M. Van Deventer en de off. van adm. 2de kl. N. J. J. Van Rijn van Alkemade. Bij Kon. besluit wordtlo. de vice-adrairaal 1 P. Ten Bosch eervol ontheven van de betrekking i van commandant der zeemacht en chef van bet Departement der Marine in Nederlandsch-Indië, onder dankbetuiging voor zijn daarin bewezèn j diensten en zulks met den datum, waarop hij dat bevel aan zijn opvolger zal overdragenen 2o. aan den schout-bij-nacht jhr. J. A. Röell, adju dant van wijlen Z. M. den Koning, opgedragen de waarneming der betrekking van commandant der zeemacht en chef van het Depart. van Marine in j Nederl.-Indië en zulks met den datum waarop hij dat bevel van den vice-admiraal Ten Bosch zal overnemen. De luitenant ter zee 2de kl. B. A. Jonckheer aanvaarde gisteren de betrekking van hoofd der opleiding voor stuurmansleerlingen der Marine te Amsterdam, ter vervanging van den daarvan eervol ontheven luit. ter zee 1ste kl. J. M. W. Kitijl. Aan '3 Rijkswerf te Amsterdam werd Zondag de luit. ter zee 1ste kl. H. Vclthu ijzen toegevoegd aan het hoofd van het vak ven uitrusting en belast in? t het toezicht op de geschutgieterij der werf, en zulks ter vervanging van den op non-activiteit «reatehb'i: luit. ter zee 1ste kl. J. B. Snethlage, terwijl de luit. ter zee lste kl. A. C. van der Sande Lacoste in functie trad als officier, belast met het toezicht op de ver vaardiging en keuring van artillerie-materieel der Marine, in de plaats van bovengenoemden luit. ter zee Velthuijzen. Met 10 dezer worden gedetacheerd bij den torpe- dodienst de luits. ter zee 2de kl. J. Ilartog, H. J. F. Michelhof en J. W. Doyer en ged. als oudste off. aan boord van de Dolfijn de luit. ter zee 2de kl. M. Van Nassau, id. op „Aruba" Jhr. G. C-. Quarles van Uffordmet 24 dezer wordt gedeta cheerd op het logementschip „Amstel" de luit. ter zee 2de kl. J. W. Doijer. De min. van Marine heeft nader bepaald dat het schriftelijk examen voor het examen voor adelborst zal gehouden worden op 22 en 24 Mei a. s., in plaats van op den 14 en 15 dier maand. Door het Departement van Marine is opzegging gedaan van de contracten met de Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam, voor den bouw op 's Rijkswerf aldaar van het ramschip „Reinier Claeszen" en het pantserdektorenschip „Prinses Wilhelmina der Nederlanden." De luitenant ter zee lste kl. I. van den Bosch en de luit. ter zee 2de kl. H. M. van Straaten zijn met 3 Maart als commandant en eerste officier geplaatst op Hr. Ms. stoomkanoneerboot //Dog", te Hellevoetsluis. De kapitein van den Generalen Staf W. A. Sodenkamp is, volgens het „N. v. d. D", opgetreden als adjudant van de commissie der stelling van Amsterdam. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontheven Eervol van de verdere waarneming der betrekking van inspecteur over de bebakening, de kuslverlichting en het loodswezen, de onder-inspec teur W. 11. Dittlof Tjassens. Benoemd Tot inspecteur over de bebakening, de kustverlichting en het loodswezen in Nederl.- Indië, de hoofdambtenaar J. S. van Drooge tot 2de machinist bij de gouverneraents-mariue, de mach.- leerling lste kl. J. C. S. E. Marchelinus. OvergeplaatstVan Hr. Mb. korvet „Gedeh" naar Hr. Ms. ramtorenschip „Koning der Neder landen" op folio van luit. ter zee lste kl. de luit. ter zee 2de kl. jhr. H. L. Wichera; uit de rolle van Hr. Ms. korvet „Gedeh" in de rolle van Hr. Ms. st. lste kl. „Van Galen" de offic. van adm. lste kl. F. II. M. Rantuit de rolle van Iir. Ms. st. „Van Galen" in die van Hr. Ms. st. lste kl. „Van Speijk", de offic. van adm. lste kl. J. Lange- reisin die van Hr. Ms. korvet „Gedeh" de ad- junct-administr. H. J. Faureuit de rolle van Hr. Ms. st. „Van Speijk" in die van Hr. Ms. korvet „Soerabaja", in afwachting van nadere be stemming, de off. van adm. 2de kl. C. E. de Eerens. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester van Harenkarspel, de heer J. Swan. Onderwijs en Examens. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Berkhout de heer J. Winkel, te Benningbroek. Landbouw en Veeteelt. Texel. Den 27 Febr. jl. werd alhier de vergadering van de afd. Texel der H. M. v. L. gehouden 52 leden waren opgekomen. Nadat de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd waren, wérd door den Penning meester rekening en verantwoording gedaan, waar uit bleek, ontvangsten f 252,09$, uitgaven f 209,38$. Batig saldo f 42,71- Deze rekening werd goedgekeurd, en daarna ter tafel gebracht een door het bestuur ontworpen concept-reglement voor deze afdeeling. De bepaling of de aftredende leden van het be stuur terstond weder herkiesbaar zouden zyn of niet, was het voornaamste punt van wijziging; na langdurige discussie werd uitgemaakt, dat bij af treding de pres., secr. en penningmeester terstond weder herkiesbaar zijn, de overige bestuurderen echter nietdaarna werd het geheele reglement onveranderd aangenomen. Tengevolge daarvan meende het fungeerende be stuur te moeten aftreden bij acclamatie weder als zoodanig herbenoemd, behield het de beslissing daaromtrent zich evenwel tot de volgende verga dering voor. Hierop volgde eene verloting. Door den heer Koorn werd mededeeling gedaan, dat door de bemoeiingen van Holl. Noorderkwar tier hier een Rijksproefstation is aangelegd tot onderzoek van bemestingentot dat einde zullen worden nagegaan de resultaten van geen bemesting bemesting met stalmestidem met kalkidem met phosphaatmeel. Spr. noodigde de leden uit om zich van deze proeven te komen overtuigen. Do heer Aug. Keijser bracht ter sprake de hier beschikbare stieren, welke z. i. niet uitmunten en stelt de vraag op welke wijze de verbetering van het stierenras kan worden bevorderd. De hieruit ontstahe discussie leerde, dat evenals in zoo menig geval ook in deze eene verkeerde zuinigheid wordt toegepastin plaats van goede waar ook goed te willen betalen, gaan velen liever voor een koopje ter markt, zonder blijkbaar reke ning te houden met de mindere kwaliteit, welke men voor minder geld bekomt. Goedgevonden werd, dat in Mei of Juni eene keuring van jarige stieren zal worden gehouden. Door een der leden erd nog aan het bestuur in overweging gegeven om in J.^en zomer een wed strijd met maaimachines te houden. Ook in den polder Waard en Groet zlA men reeds menige kievit. Zelfs bij een gewonen wintei is het vroeg te noemen. Het Bestuur der Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier bericht, dat op Vrijdag 13 dezer, des middags

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2