Binnenlandsch nieuws. Helder. In liet Hotel den Burg alhier werd gisterenavond door den heer J. Munter ten behoeve van de heeren T. C. Govers c. s., openbaar aanbe steed: het dempen en rioleeren van een sloot aan de Sluisdijkstraat, het rioleeren en bestraten van de te verlengen Graven-en Schagenstraat, uitkomende aan de Sluisdijkstraat. Ingekomen waren 15 inschrijvingsbiljetten, als van de heeren G. Moor man ad. f 4798 J. Korff f 4600 P. de Waard f 4560; J. Duinker f 4519; P. Visser f 4400 C. v. d. Plas f 4400 C. A. van Neck f 4387 D. de Vries f 4380 II. Wijker f 4298 A Bos f 4245 Gebrs. Klein f 4200 P. Spruit f 4097 C. Gomes t 3985 W. de Jong f 3772 en J. F. Philips f 3350. Texel. De commissie, welke zich gedurende dezen winter heeft belast met de uitreiking van spijzen aan behoeftigen, brengt ter kennis dat zij Zaterdag hare werkzaamheden heeft geëindigd. Onder dankbetuiging bericht zij dat de reke ning en verantwoording betreffende hare bemoei ingen voor ieder belangstellende ter inzage ligt bij den heer T. Timmer, alhier. Texel. Het te de Cocksdorp bestaande Tooneelgezelschap hield jl. Zondag in het loge ment „De Hoop" zijne laatste voorstelling in dit seizoen. Opgevoerd werden „Twee Vrou wen" door Hendrik Peeters en „Titulair" door Cremer. Een opgewekt bal besloot deze bijeen komst. Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 3 Maart. Afwezig de heeren Kaan en Zijp. Na opening der vergadering en lezing der notulen komt aan de orde het in de vorige maand aange houden adres-Breebaart, Kaan en Waller in zake de belastingvoorstellen. De Voorz. stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemenhij meent dat de raad moeielqk de gevraagde adhaesie er aan kan verleenen, omdat men reeds een zelfstandig adres aan de Tweede Kamer heeft gezonden. Dit vindt bij allen in stemming en wordt met algemeene stemmen beslo ten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Daarna wordt met algemeene stemmen benoemd tot vroedvrouw mej. A. W. Jansen, te Helder. Met de benoemde stonden op de voordraeht mej. Pijper Molenaar te Hierden (Gelderland) en mej. S. A. PetriVan Heuvel te Callantsoog. Hierop volgt benoeming van een lid der Plaatse lijke Schoolcommissie. Benoemd wordt de heer Jb. de Moor, met 8 stemmen, terwijl één op den heer P. Waiboer was uitgebracht. Het adres van den heer P. Stadt, hoofd der school te Schagerbrug, waarin hij verzoekt om aan zijn woning een stuk te doen aanbouwen, ten einde te voorzien in de al te beperkte ruimte, wordt een maand aangehouden ten einde B. en W. in staat te stellen een onderzoek in te stellen omtrent de kosten. Nog wordt aangenomen een besluit om de grati ficatie-Schermer te betalen uit de post onvoorziene uitgaven, welk besluit ter goedkeuring aan Ged. Staten zal worden aangeboden. Sint-Maarten. Het maken van een nieuw straatje in het paardenpad van de in de banne Sint-Maarten gelegen grintwegen, ter gezamenlijke lengte van 8343 M., is op 2 dezer aangenomen door Jn. Dekker, te Eenigenburg, voor een be drag van f 8755. Schagen. De heer C. V. Gerritsen, lid van den gemeenteraad te Amsterdam, zal Zondag a. s. alhier als spreker optreden met het onder werp „Wat is de reden, dat geen hervormingen worden ingevoerd Schagen. Aan den jl. Zondag gehouden kolfwedstrijd in het lokaal van den heer C. Kos, alhier gehouden, uitgeschreven door de Kolfso- cieteit „Ons genoegen", werd door 21 personen deelgenomen. De prijzen werden achtereenvolgens gewonnen door de heeren P. Raat, J. Kweldam, K. Blaauboer, C. Asjes en J. Govers, allen al hier. Bij den tegelijker tijd gehouden biljart wedstrijd werden de prijzen gewonnen door de heeren P. Raat en J. Govers. Schagen. De Schager Harddraverij-Ver-- eeniging Westfriesland hield gisteren ten lokale Cérès hare jaarlijksche algemeene Vergadering. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden bedroeg 161 en dat der donateurs 81. De rekening en Verantwoording van 1890 gaf aan, dat de ontvangsten bedroegen f 598.84 de uitgaven f 541.63$ en het batig saldo f 57.11$. Tot bestuursleden werden herkozen de aftre dende leden, de heeren. C. Asjes, D. Nierop en W. Roggeveen Cz.terwijl door het bedanken van den voorzitter, den heer F. G. C. J. Heyli- gers, met algemeene stemmen werd gekozen de heer- Mr. C. H. Beels. Op eep des betreffende vraag van den heer J. P. Blauw werd door het Bestuur medegedeeld, dat de vereeniging zich had aangesloten bij de Bond der Nederl. Harddraverij en Ren-vereeni- gingen en dat in het vervolg op onze harddra verijen gedraafd zalworden onder de in het bond- reg .eraent vervatte bepalingen. Ten opzichte van de opmerking van den heer M. J. Koelman, om ten bate eener 2de premie het heffen van inleggeld ad f 2,50 te doen ver vallen, doch dat bedrag te trekken uit de ver- eenigingskas, gaf het Bestuur de toezegging zoo veel mogelijk aan dit verzoek te gemoet te komen. Nieuwe Niedorp. Door den Gemeenteraad is besloten, om toe te treden tot het lidmaatschap der Westfriesche Kanaal-Vereeniging met eene jaarlijksche toelage ad f 5 en eene toelage in ééns groot f 25. Kolhorn. Jl. Zondag gaf de rederijkers kamer „S. u. d. W. A. L." alhier eene uitvoe ring in het lokaal tan den heer Kist, die aan het niet zeer t Irijk opgekomen publiek goed voldeed. Hoorn. De ,Jan Pz. Coen" is jl. Zondag namiddag alhier aangekomen. Door de haven te Edam is de boot in zee gegaan, daar er bij het Pampus nog te veel ijs was om van de Oranjesluizen gebruik te kunnen maken. Edam. Het licht aan de Zuiderzeehaven alhier is voor het eerst weer ontstoken. Reeds in November 1890 moest het worden gebluscht om het vele ijs in zee. Een ongekend feit, 3 maanden ruim geen licht aan zee. Enkhuizen. Uitslag van de jl Zaterdag door den heer N. P. Spruijt gehouden aanbesteding van het bouwen eener ansjoviszouterij annex woon huis aan den Wierdijk alhier. Ingekomen 6 biljetten, als van J. van Waart f 5060, Jonas West f 4980, Cor- nelus Eken f 4749, J. van Veen Jr. f 4588, J. Roosendaal Th. van Dam f 4540 en Van Marle Ss Kramer f 4368, alle .alhier woonachtig. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Grootebroek. Staat der spaarbank, geves tigd alhier en te Bovenkarspel, op 31 Dec. 1890 Aanwezig kapitaal f 64135.54; tegoed der deel hebbers f 57932.33 reservefonds f 6203.21. Getal deelhebbers 377. Ingebracht in 1890 f 10601.66; aan renten bijgeschreven f 2179.80; te samen f 12781.46. Teruggevraagd is f 8280.95 dus meer ingebracht dan teruggenomen f 4500.51. Het kapi taal is vergroot met f 4544. De schuld nam toe met f 3590.44. Vergrooting van het reservefonds f 953.56. Hellevoetsluis. In de Casinozaal is jl. Dinsdagavond groot militair assaut gegeven door de bootsmansleerlingen van Hr. Ms. „Nautilus". Een groot aantal genoodigden woonde het belangwekkend schouwspel bij. Behalve vele militaire autoriteiten waren door den commandant der „Nautilus," den kapitein-lnit. ter zee Hilde- brandt, ook eenige burgerlijke autoriteiten genoo- digd. Ook de schout-bij-nacht de heer N. Mac Leod woonde de uitvoering bij. Nadat de ver schillende nummers op geweer, sabel, korten en langen stok flink waren van stapel geloopen, reikte de schout-bij-nacht den bootsmansleerlingen de brevetten als meester of prevót uit. Een opgewekt bal besloot den avond. Marine en Leger. De luit. ter zee 2de kl. G. C. D. baron van Hardenbroek, geplaatst in de rol van Hr. Ms. tor pedo-instructieschip en gedetach. bij den torpedo- dienst, wordt 8 dezer op non-act. gesteld. Aan 's Rijkswerf te Amsterdam werd jl. Dinsdag in dienst gesteld Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Lynx" en het bevel daarover opgedragen aan den luit. ter zee 1ste kl. K. W. H. Goetz. Dit schip is bestemd voor de militaire hydrographie in de stelling Helder. De luit. ter zee J. M. A. Ridder van der Does de Bye is aan boord van Hr. Ms. Instructiekorvet „Nautilus" te Hellevoetsluis vervangen door den luit. ter zee W. H. C. Hoog, van Hr. Ms. „Prins van Oranje" aldaar. Voor militaire hydrographische opnemingen in het Zuiderfrontier is bij de Directie der Marine te Hellevoetsluis in dienst gesteld Hr. Ms. stoomka nonneerboot „Dog," waarover het bevel zal worden gevoerd door den luit. ter zee 1ste kl. Van den Bosch. Tevens is daarop geplaatst de luit. ter zee 2de kl. H. M. Van Straaten. A Hr. Ms. rammonitor 1ste kl. „Draak," in" con servatie te Hellevoetsluis, zal voorzien worden van een geschutsmars, waarin een kanon van 3.7 cM. wordt geplaatst. Voor de zomeroefeningen worden in Juni a. s. te Hellevoetsluis in dienst gesteld de rammonitor 1ste kl. „Draak" en de stoomkanonneerboot „Hijdra." Jl. Maandag werd op het Haringvliet, ten over staan van den inspecteur van 's Rijks stoomvaart dienst en verdere marine-autoriteiten, de proefreis gehouden van het stoomschip „Zeemeeuw", ten dienste van het loodswezen. Door de Nederland- sche Stoombootmaatschappij werd de oude machi ne vervangen door eene nieuwe trilpe compound machine met 170 lbs. stoomspanning. Gedurende vier uren werden 225 Ind. p.k. ontwikkeld met 136 omwentelingen, waarbij eene vaart van 10.5 mijl behaald, en in riume mate aan de bepalingen van het contract vol wred. De stoomketel is voorzieeu van een geheel nieuw systeem geforceer de trekking, waarmede de beide resultaten zijn zijn behaald. Na afloop werd het stoomschip weder naar de fabriek gedrigeerd om verder te wordeu geverfd. De 2de luit. C. J. Van Heusden, van het 4de reg. vest-art. alhier, wordt met 1 April voor den tijd van éen jaar gedetacheerd bij de pyrotechnische werk plaatsen te Delft. Door den Zeekrijgsraad a. b. Hr. Ms. „Prins van Oranje", te Hellevoetsluis zijn 8 matrozen van Hr. Ms. rammonitor „Panter" schuldig verklaard aan verzet tegen de Dordtsche politie en veroordeeld tot gevangenisstraf van drie, vier, vijf en zes maanden. Gisteren werd Hr. Ms. stoom-riviervaartuig „Isala" van Hellevoetsluis naar Vlissingen gesleept, om door de Maatschappij „de Schelde" de schade te herstellen, die het bekomen heeft door in aanraking te komen met het stoomschip „Maas dam" van N. A. S. M. Aan den mach. 2de kl. II. van Beek, van den torpedodienst te Brielle, is de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit is benoemd tot president der rechtbank te Alkmaar, mr. Th. A. Sannes, thans rechter in dat college. Door den minister van Waterstaat is de commies 3de kl. bij de administratie der Posterijen F. W. Immink met 1 Mei a. s. geplaatst ten Postkantore te Hoorn. Op de voordracht voor gemeente-ontvanger te Spanbroek zijn geplaatst de heeren P. Stam en G. Kooter. Onderwijs en Examens. In de nieuwe politie-verordening te Warder is de bepaling opgenomen, dat geen kinderen beneden 12 jaar voor tuin- of veldarbeid, noch voor eenige andere werkzaamheid mogen worden gebruikt, gedurende den tijd waarop schoolonderwijs gegeven wordt. Uit de 53 sollicitanten, die zich hebben aange meld voor hoofd der school te Andijk (oosterschool), zijn op de voordracht geplaatst O. "G. Dekker, te Ilpendara K. Helder, te Oost huizen P. Kooijman Rz., te Andijk R. Kooitnan Kz. te de Tempelgem. Reeuwijk, Jn. Teer, te UitgeestJn. Visser, te Amsterdam. Landbouw en Veeteelt. In de vergadering der afdeeling Noordholland van het Nederl. Rundveestamboek, den 26 Januari jl. te Hensbroek gehouden, is besloten „in 1891 uit te reiken tien aanhoudingspremiën van f 25, ieder, voor éénjarige stieren, die bij de e. k. voor jaarskeuring in de afdeeling Noordholland in ge noemd stamboek worden ingeschreven". Het bestuur der afdeeling noodigt dientengevolge leden en niet-leden der afdeeling uit, aan hun voornemen, om mede te dingen naar de uit te loven premiën, schriftelijk kennis te geven aan den Secretaris aldaar. Kunst- en Letternieuws. Californie. Inhoud van No. 22 Voor welke personen is emigratie naar Californië aan te bevelen. Overzicht der week. Uit Rotterdam- Colony. Feuilleton Door een muis gewaarschuwd. Uit Merced County. Economisch Gedeelte. In de „Tribune" komt een schrijven voor van den heer Eduard Douwes Dekker, waarin deze pro testeert tegen het openbaar maken van de brieven van zijn vader door, gelijk hij haar noemt, „la dame M. Hammink-Schepel." Hij acht het onvolledig uitgeven van die brieven, waarvan hier en daar de vorm verminkt is, met bijvoeging van annteekeningen, een eerroof (diffamation). Zelf ziet hij echter in dat, wanneer hij de tweede echtgenoote van zijn vader voor den rechter daagde, deze hem in het ongelijk zou stellen. Daarom bepaalt hij zich tot een protest. Ook de „Tribune" keurt het openbaar maken van die brieven af. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. gem. te Texel. Zondag 8 Maart, Burg, voorm, 9.30 en Oude- schild, nam. 1.80,. ds. Habbema, pred. te Noord- scharwoude. Doopsgezinde gem. te Texel. Zondag 8 Maart, Oosterend, voorm. 10 u. ds. Kuperus, Doopbediening. Ned. Herv. kerk te Noord Zijpe. Zondag 8 Maart, voorm. 9.30, Schagenbrug, ds. Boramezijn. Ned. Herv. kerk te Zuid Zijpe. Zondag 8 Maart, nam. 1.30, Burgerbrug, ds. Bommezijn. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 8 Maart, voorm. 9.80, Zuidzijpe, ds. v. Calcar. Ned. Herv. Kerk te Eenigenburg. Zondag 8 Maart, nam. 1.30, ds. Gemser Broek. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 8 Maart, voorm. 9.30, ds. te Gempt. Rechtszaken. Voor de arrondissement rechtbank te Maastricht stond Maandag terecht J. IT. Leunissen, oud 34 jaren, geboren te Wenstenrade Klimmen, be schuldigd van poging tot moord of althans poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Beklaagde, die in het Politieblad was gesignaleerd, als verdacht van diefstal met geweldpleging, was op 25 December jl. in het huis zijner moeder te Wenstenrade—Klimmen teruggekeerd. De brigadier der marechaussée te Valkenburg, daarvan kennis gekregen hebbende, wilde tot de arrestatie van Leunissen overgaan, bij welke gelegenheid door beklaagde uit een venster een revolverschot op den brigadier en den hem vergezellende herbergier Moonen werd gelost. Zelden zag men voor eene rechtbank een onbe- schofter beklaagde verschijnen. Op de gebruikelijke vragen van den voorzitter antwoordde hij teheeten Rinaldo Rinaldini, 49 jaren oud, in de golf van Biscaye ^geboren en natuurvorscher van beroep te zijn. Hij ontkende den wil gehad te hebben iemand te dooden, maar zou geen spijt gehad hebben, in dien dit wel het geval ware geweest. De ambtshalve toegevoegde verdediger, mr. P. Bauduin, werd door hem afgewezen. Er werden in deze zaak 5 getuigen gehoord, uit wier verklaring het O. M. de schuld van den beklaagde aan poging tot moord wettig en overtuigend bewezen achtte. De eisch is eene gevangenisstraf van 10 jaren. Uitspraak over 8 dagen. Buitenland. België. Jl. Maandagavond hielden de radi calen en sociaal-democraten te Gent vier bijeen komsten. De burgemeester, die vernomen had, dat het plan bestond om na afloop in optocht de ter vergadering genomen besluiten aan den gouverneur te brengen, verbood de betooging en riep de burgerwacht onder de wapenen. Of schoon in den morgen oproerige manifesten waren aangeplakt, werd de orde niet gestoord. De Gentsche leiders traden als sprekers op en ten slotte werden dezelfde besluiten goedgekeurd, v.elke Zondag in de elders gehouden vergade ringen waren aangenomen. Ook te Brussel werd Maandagavond door de jongere sociaal-democraten een betooging gehou den tegen de legerwet. Een groot aantal toe komstige soldaten nam daaraan deel. De sociaal democraat Volders hield voor het socialistische volkshuis een toespraak tegen de plaatsvervan ging, waarbij hij wees op het feit, dat de begroo ting voor Oorlog 55,000,000 fr. bedraagt, terwijl er niets voor de arbeiders wordt uitgegeven. Volders eindigde met den wensch uit te spreken, dat de toekomstige soldaten steeds gehoorzaam zouden blijven aan de sociaal-democratie. De stoet bestond uit een paar honderd personen, die borden droegen met opschriften, waarin ge protesteerd werd tegen de „bloedwet." Bij den terugkeer werd de Marseillaise en de Carmag- nolle gezongen. Engeland. Na verwerping van een voorstel van den afgevaardigde Colomb nam het Lager huis het eerste hoofdstuk van de Marinebegroo- ting aan, waarbij de getalsterkte van de bemanning der vloot wordt bepaald op 71,000 manschappen. Noorwegen. Uit Christiania wordt gemeld, dat de Koning den rector Steen, gelijk van radi cale zijde werd verlangd, met de samenstetling van een nieuw ministerie heeft belast. Italië. Koning Humbert heeft den president van deti Ministerraad doen weten, dat hij vier millioen lire op zijn civiele lijot wil schrappen. Jeróme Napoleon blijft zeer zwak; men geeft hem champagne en marsala en 's nachts morphine. Koning Humbert wilde, dat de zieke naar het paleis werd overgebracht, maar hij kon niet worden vervoerd. Een vriendin van den Prins, uit Parijs aangekomen, helpt hem verplegen. Volgens de laatste berichten, is de Prins bui ten gevaar. Chili. Een telegram uit Iquique meldt, dat in die stad rust heerscht, dat de zaken worden hervat en de banken weder geopend zijn. Zuid-Afrika. Van den Congo wordt be richt, dat alle handelshuizen naar den Portu- geeschen oever verhuizen, om de drukkende belastingen, in den Congostaat geheven. Het Rotterdamsche handelshuis bleef nog. Gemengd nieuws. Jl. Maandagnacht is te Rozendaal de kandij suikerfabriek „Java" geheel doorbrand vernield. Het vuur woedde verschrikkelijk. Duizenden stonden het indrukwekkende schouwspel aan te zien. Te twee uur viel de voorgevel met don derend leven ineen en brak in zijn val tal van telegraafdraden, terwijl een gedeelte van den muur op de spoorbaan terechtkwam. Van de fabriek bleef slechts een puinhoop over. De opstal der fabriek was verzekerd voor f 40.000de machinerien en gereedschappen voor f 60.000 de suiker en grondstoffen tot een gezamenlijk bedrag van f 150.000. Bij een voorgenomen huwelijk te Wierin- gerwaard is gebleken, dat de vrouw in de re gisters van den burgerlijken stand staat inge schreven als te zijn van het mannelijk geslacht. Der voltrekking staan dientengevolge natuurlijk moeielijkheden in den weg. Den 27 Februari is te Hilversum de boer derij op het herstellingsoord „Trompenberg" afgebrand; het:vee werd gered. Het proces tegen den Londenschen stoker Sadler, die terecht stond wegens verdenking van moord, gepleegd op de vrouw Francis Coles, in Whitechapel, is nu gestaakt. De politierechter acht de bewijzen van Sadler's schuld niet voldoende om den man langer in hechtenis te houden. Een feit van ontwijfelbare genezing van longtering door Koch's geneesmiddel wordt aan de „Frankf. Ztg." medegedeeld. Een dienst meisje, Bina Stein, werd in Nov. jl. in het Hellige-geest-hospitaal te Frankfort opgenomen, als lijdende aan long-tuberculose in Jievigen graad. Zij kreeg 20 inspuitingen en is dezer dagen als volkomen genezen ontslagen. Een der lezers jvan het „N. v. d. Dag" zendt de volgende herinnering aan eene po litieke vergadering uit de dagen der schoolwet Opgewonden voorstanderEn.meneeren, ik,sta niet alleen! Aan mijne zijde staan drie hoogleeraren, mannen, wier namen genoemd mogen wordenBruin, Spuis en Fruyt.ik verspreek mij, ik bedoel Fruis, Bruit en Spuin.... ikik meen. Welwillend hoorder: Fruin, Buys en Spruyt. Redenaar Ja, juist, zooals meneer zegtFruin, Buis en Spuit(Hilariteit. Daverend applaus. Spreker af). In Amerika komen, volgens de „Engineer," meer en meer ijzeren plafonds in gebruik, niet alleen voor kamers, doch ook voor kerken, stra ten, restaurants en openbare gebouwen. Het voordeel daaraan verbonden is drieérleibijzon dere reinheid, -buitengewone duurzaamheid en verbeterde acoustiek. Bovendien kan men deze plafonds met weinig kosten zeer smaakvol ver sieren door reliëffiguren, gedeeltelijk brons of zelfs verguld enz. In New-York, Baltimore en andere groote steden der Vereenigde Staten zijn er ïeeds duizenden huizen, waarvan de kamers zeer fraaie ijzeren plafonds hebben. Zij bestaan uit losse, betrekkelijk zeer lichte platen, die met relief-ornamenten bijeen worden gevoegd en in den laatsten tijd bezigt men dergelijke platen in hout gevat ook als wandversiering. Een Simson, die gehouden wordt voor „den sterksten man van de wereld," woont te St. Jean, in Canada. Hij is 27 jaren oud, iets minder dan 6 voet lang en heet Louis Cyr. Zijn uiterlijk is zoodanig, dat men op een kermis hem eer voor „den dikken man" dan voor „den sterken man" zou aanzienhij weegt 159 kilogram. Maar zijn spierkracht, een erfenis van zijn vader en zijn moeder en die, naar hij beweert, nog steeds toeneemt, is ongeëvenaard. Althans er worden wonderen van verhaald. Hij kan, naar hij verklaart, wel 4500 pond oplichten. Alleen met zijn wijsvinger lichtte hij een gewicht op van 535 pond en een vat cement van 300 pond tilde hij met groot gemak met één hand op zijn schouder. Cyr eet vijf of zes pond vleesch per dag, met het noodige andere voedsel. Hij gebruikt sinds twee jaren geen sterken drank en geen tabak meer, en die onthouding heeft hem zooveel goed gedaan, dat hij na dien tijd, naar hij verklaart, 700 pond meer kan oplichten. Een neger, Brown genaamd, in dienst van een dierenhandelaar te New-York, had in zijn huis een jongen olifant „Fanchon", dien hij dres- seeren moest voor circus-toeren. Het dier, dat reeds groote vorderingen maakte en zeer gehecht is aan zijn meester, is gehuisvest in een stal, achter in het huis, waar Brown woont. Dezer dagen, toen Brown uit was, wist „Fan chon" zich los te maken en zoodra hij vrij was, ging hij om den baas te zoeken de huisdeur in en de trap op naar boven in de keuken, waar de onbehouwen gast natuurlijk groote verwoesting aanrichtte. Het logge dier kon de steile trap niet weder af; er moest aan de buitenzijde van het huis een hellend vlak van planken gemaakt worden, om „Fanchon" weder beneden te krijgen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2