ff werkelijk uit een geheim fonds van den Staat genomen is. De „Vossische" en de „Freisinnige" keuren dit onwettig gebruik maken van geheime staatsgelden, die krachtens de wettelijke bestemming alleen gebruikt mogen worden om de aanvallen der Welftsche partij tegen den Pruisischen Staat tegen te gaan, scherp af en verlangen de opheffing van dit geheime fonds. Bismarck en de vorige minister van Financiën Scholtz worden verantwoordelijk gesteld. Spanje. De Koningin-regentes is ongesteld en was genoodzaakt jl. Zondag het bed te houden. Noord-Amerika. Te New-Orleans wordt het onderzoek betreffende den moord der Ita lianen voortgezet, tot dusver echter zonder eenige uitkomst. De leden der jury verklaren, dat zij, .toen- zij de Italianen vrijspraken, dit deden op grond van het requisitoir van het openbaar mini sterie, dat niet van de schuld der aangeklaagden overtuigd scheen te zijn. Inlusschen heeft de moord weer een nieuw slachtofler geëischt De heer Frank Waters, een journalist, die den moord veroordeelde, kreeg in een koffiehuis te New-Orleans twist over het geval met den heer Dunn, een der staatsprocu- reurs, die het onderzoek in zake den moord van den politiecommandant Hennessy had geleid. De twist liep zoo hoog, dat de revolvers voor den dag werden gehaald. De heer Waters werd dood geschoten en de lieer Dunn werd zoo ernstig gewond, dat ook zijn dood als zeker wordt beschouwd. Te St. John. (Newfoudland) heerscht groote Ontevredenheid over het wetsontwerp, het welk de Engelsche regeering betreffende de visscherij bij het Parlement heeft ingediend. Men gelooft niet, dat de wetgevende vergadering zal toestemmen in de handhaving van de bestaanden toestand ten opzichte van Fransche visschers. De „Observer gelooft, dat de toestand overdreven en als te ernstig wordt voorgesteld, maar toch beschouwt het blad den toestand als gevaarlijk Engeland zegt het blad mag zich niet laten wikkelen in een oorlog, wanneer Frankrijk bereid is het geschil door scheidsrechtelijke be slissing te laten uitmaken." Chili. Volgens berichten, bombardeeren de congrestroepen Auto-fagasta. De troepen van president Balmaceda zijn in een belangrijke slag bij Iquique geslagen. De aanhangers van den president verminderen steeds. Officieren en soldaten loopen met wapenen en bagage tot de congres-troepen over. Het verzet breidt zicli aanmerkelijk uit, zoodat het voortbe staan der regeering ernstig bedreigd word. Oost-Afrika. «The Times" behelst een onvriendelijk artikel over den Congo-staat, naar aenleiding van het bezoek van Koning Leopold te Londen. Het blad vestigt de aandacht op de buitensporige belastingen, welke in dien Staat geheven worden, waardoor de Nederlandsche en andere vreemde handelshuizen gedwongen worden naar den Portugeeschen oever te verhuizen. Engeland behoort dit wel te overwegen, alvorens verderen steun aan den Congo-staat te verleenen, vooral nu het blijkt, dat de opbrengst der belas tingen strekken moet om Koning Leopold's am- bitien en landhonger te voeden. „The Times" vernam namelijk dat de expeditie van kapitein Van Kerckhove, met 300 gedeeltelijk in Egypte gerecruteerde soldaten naar de Moban- gie-rivier. volstrekt geen wetenschappelijk doel had. Het werkelijk doel dier expeditie, welke in het begin van Februari Leopoldville verliet, zoude zijn naar het dal van den Bovennijl door te dringen, en dit voor Koning Leopold in te palmen. Dergelijke veroveringsplannen zijn niet alleen in strijd met de met Frankrijk gesloten conventie, bij welke de Congostaat zich verbond, den 4den graad Noorderbieedte niet te over schrijden, maar bovendien met de Engelsch- Duitsche overeenkomst. Frankrijk en Duitschland eerbiedigen de rech ten van Engelandwaarom zou dan een kleine staat als Belgie anders handelen „The Times" noemt dergelijke pretentiën belachelijk en onge oorloofd. Koning Leopold moet leeren inzien, dat het volhouden eener dergelijke tactiek leiden moet tot verbrokkeling van den Congo-staat. De „Times" bevat een oogenschijnlijk geïn- spireerden brief over den Congo-vrijstaat, waarin de beschuldigingen van de „Times" geloochend en aan vijandigheid van zekere Fransche en Hollandsche bladen toegeschreven worden. Gemengd nieuws. Jl. Woensdagmiddag zijn op de Noordzee, ongeveer twee uur uit den wal, twee bomschuiten, behoorende aan reeders J. den Breems en F. Vrolijk Jrmet elkaar in aanvaring geweest ten gevolge van zwaren mist. De bomschuit van den reeder Vrolijk, „Ver trouwen" genaamd, zonk na eenige minuten, maar gelukkig was de bemanning in de gele genheid op de andere schuit over te springen, natuurlijk met achterlating van al wat zij aan boord hadden. Woensdagavond zijn allen be houden te Scheveningen aangekomen. Jl. Vrijdagavond zijn twee Egmonder bom men, van de schippers T. Zwart en F. Zwaan, in de Noordzee met elkander in aanvaring ge komen. In de daardoor ontstane verwarring, sprong de bemanning van de eerste schuit op de tweede over, maar toen bleek, dat die schuit zeer zwaar beschadigd was, ging het volk van de eerste weder op hunne schuit over met 3 man van de andereschipper Zwaan wilde zijn vaar tuig niet verlaten en bleef er op met twee man. Beide schuiten zijn, hoewel zwaar beschadigd, behouden hier aangekomen. Te Kubaard, in Friesland, is jl. Vrijdag het eerste kievitsei gevonden. Door de bemanning van de postboot „Mi nister Havelaar" werd Zaterdag op den tocht van Urk naar Kampen, na ongeveer een half uur stoomens, een schip waargenomen in ont redderden staat. De passagiers keurden het plan van den wak keren kapitein goed om dadelijk derwaarts te stoomen en hulp te bieden. Na herhaalde po gingen gelukte het een tros overboord te werpen. Nadat het vaartuig door den hevigen wind waren o. a. reeds zeilen en mast verloren een eind op sleeptouw was genomen, brak de balder en moest de boot opnieuw keeren om de redding te beproeven, hetwelk met veel moeite gelukte. Bij aankomst te Kampen, in plaats van 's avonds 5i eerst te 7? uur, is gebleken, dat het de tjalk was van schipper A. Haagsma, genaamd „Broe dertrouw", met mest geladen, komende van Zaandam en bestemd voor Gasselternijeveen. Het schip was niet verzekerd. Een woord van lof komt zeker toe aan den kapitein van de „Havelaar", daar hij ook hier weer getoond heeft dat hij bij beleid en moed ook menschlievend- heid bezit. Den 18 dezer zijn, naar der politie gebleken is, te Alkmaar op de graan- en zaadmarkt eenige leden der oplichtersbende aan het werk geweest. Reeds hadden zij zich van een aantal zakken- met boonen en erwten verzekerd. De achterdocht van kooplieden en schippers werd echter op de eene of andere wijze tegen deze onwelkome bezoekers opgewekt, zoodat het gekochte nog tijdig uit hunne handen kon worden gered. Te Zand voort werd dezer dagen door Jhr. P. Quarles van Ufford het navolgende ter omroeping aangeboden De ondergeteekende maakt bekend, dat de eigenaren, wier honden losloopende in het duin worden aangetroffen, te kiezen zullen hebben tusschen de drie hierna volgende punten 1. dat, wanneer een hond wordt aangetroffen in het duin, deze moet worden gebracht bij den opzichter Luyendijk, om aldaar te worden afgemaakt 2. wanneer de eigenaar zijnen hond wil behouden zal hij gedurende éen jaar niet in het duin mogen spitten of laten spitten 3. de eigenaar zal voor zijnen losloopende hond 1 25 boete betalen, waardoor de beide voorgaande punten zullen vervallen. P. Quaerles v. Ufford. Op grond van de aldaar bestaande verorde ning, werd echter het omroepen van deze bekendmaking verboden. Te Purm erend is de ploegbaas bij de Holl. Spoorwegmaatschappij, Zweekhorst, ver dronken. De heer G. De R. is jl. Vrijdagnacht doodgevonden op een 10 minuten afstands van het station Velsen aan de spoorlijn naar Haaj- lem. Daar het hoofd eenigszins geblesseerd was, vermoedt men, dat de ongelukkige in een bui van zwaarmoedigheid wellicht is geloopen tegen den trein, die hem omverwierp en doodde. De man laat een weduwe met kinderen na. Te Haarlem zijn Zaterdagavond de Gebr. Gerber, makelaars in effecten, gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. Volgens nadere berichten zijn van de 880 personen aan boord der „Utopia" 576 verdron ken. Van de passagiers werden 278 gered. De duikers vonden in het schip alle doorgangen door lijken versperd. Er moet een vreeselijke wor steling geweest zijn onder de slachtoffers. De kapitein der „Utopia" zal vervolgd worden. Te Ligny is men op het spoor gekomen van een vijfvoudigen moord door vergiftiging. In 1889 stierven daar een zoon en een dochter van een boerenfamilie, twee dagen na elkaar. Deze plotselinge sterfgevallen werden aan de toen heerschende typhus-epidemie toegeschreven. In Februari stierf een kind van 13 jaar, in October een van n en in Februari jl. werd weer een jongen van 14 jaar in hetzelfde huis ziek. Deze werd echter gered, en nu de vergiftiging geconstateerd. De sedert ontdekte dader is een broeder der vergiftigden, wien 't te doen was om de erfenis der ouders voor zich alleen te krijgen. Het bericht, dat de zoo jammerlijk om het leven gekomen. Blokzijler, welke, met f 500 bij zich in November 1890 in de Zuider zee verdronken, door Marker visschers gevonden en het geld ter hand gesteld was aan de weduwe, die inmiddels, om in het onderhoud van haar en hare kinderen te voorzien, een zaakje te Naarden had opgericht, deed het zeemanshart van Kl's Brink, een der verpleeg den van de Prins Hendrik-stichting te Egmond, goed. Hij begaf zich tot den directeur dier stichting, en met een traan in het oog, sprak hij over het gevoel, dat hem bezielde, en ver zocht hem of hij aan de Waart, te Marken, voor hem, als een aandenken, zou willen aan bieden een miniatuur scheepje, door hem zelf gemaakt op zijn 75ste jaar zonder bril. Hij voegde er bij„Was ik niet zelf een verpleegde dezer stichting en had ik middelen, ik zou dien man een heel ander cadeau geven. Ik hoop, dat hij dit zal beschouwen als een bewijs van achting." Aan dat verzoek is gaarne gevolg gegeven, en nu pronkt het fraaie scheepje, op een houten stellingje geplaatst, prijkende met de letters K. B. aan de eene en P. H. S. aan de andere zijde, in de Marker glazen kast. Dat de menschen ooit kunnen vliegen Deze vraag heeft onlangs de heer O. Lilienthal voor eene vereeniging tot bevordering der indus trie in Duitschland besproken en bepaald toe stemmend beantwoord. De waarneming van het vliegen der vogels leert, zeide hij, dat er me chanische middelen moeten zijn, waardoor men vrij en snel door de lucht zal kunnen vliegen. Men kan zich het vliegen zoo voorstellen, dat de vleugels door de beweging in de lucht krachten opwekken, die opheffend werken. Den grootsten invloed op de grootte dier heffende kracht heeft de vorm, d. w. z. de kromming van het gebogen vleugelvlak. Bij een snellen vlucht, als de vogels onder een zeer scherpen hoek de lucht doorklieven, vertienvoudigt die welving de dragende kracht. Het beste middel om de vrije lucht te bevor deren, is natuurlijk de wind zelf. Bij goed vlie gende vogels spaart hij den vleugelslag uit en stelt hen in staat op de vlucht te drijven. Ieder heeft wel eens een vogel bewegingloos in de lucht zien staan, slechts nu en dan met een kleine draaiende beweging zich richtend naar den wind. Dit wordt daardoor verklaard, dat de gemiddelde werking van den wind hetzelfde resultaat heeft als een luchtstroom, die zwak stijgt, onder een hoek van 3 gr. Op grond van deze beschouwingen moet de mogelijkheid voor den mensch om te viiegen erkend worden. Het is slechts een zuiver mechanisch probleem. Doch om het op te lossen zullen door proeven nog een groot aantal gegevens gevonden moeten worden, die als basis kunnen dienen voor een wiskunstige wetenschappelijke behandeling. Van Lucy, den redacteur van „Daily News", verhaalt men de volgende list Hij woonde eene meeting bij ten gunste van Gladstone. De samenkomst scheen geen einde te zullen nemen en de hoorders stonden schouder aan svhouder. Eensklaps klonk de vraag„En wat heeft Gladstone in 1866gedaan?" „Stilte, stilte riep men van alle kanten. Er uit met- hem 1" Toen keerde de rust weder. Maar eenige oogenblikken later klonk weder de vraag „En wat heeft Gladstone in 1866gedaan?" Dat was te veelDe man, die deze stoornis teweeg durfde brengen, moest verwijderd worden en in eenige oogenblikken was hij, die de vraag ge daan had, buiten de deur gewerkt. Toen Lucy buiten stond en weer adem haalde, voelde hij een hand op zijn arm en bedeesd vroeg hem een heer, die aan het uiteinde der zaal stond en hem herkend had„Wat heeft Gladstone in 1866 gedaan „Weet ik het antwoordde Lucyj „ik kon onmogelijk langer blijven, als ik met mijn verslag voor de courant van vanavond gereed wil zijn. Niemand zou mij doorlatendaarom heb ik er mij maar laten uitzetten." Aanbestedingen. Woensdag 25 Maart. Willemsoord, 11 ure. De raad van toezioht van het Kon. instituut voor de marine de levering van 1. ondcrkleeding, 2. schoeisel, 3. petten. 4. ponjaards, 5. knp- doozen eu toiletbehoeften, 6. schrijf- en teekenbehoeftcn, benoodigd gedurende het studiejaar 1891-92, ten behoeve der adelborsten van het gen. instituut. Donderdag 26 Maart. Willemsoord, 11 ure. Directie der Marine 1. liet verrichten van werkzaamheden tot onderhoud van dok-, slnia- en andere waterwerkeu 2 het vervaardigen van eeu paar eikenhouten buitenvloeddeuren voor de Marine schutsluis. Donderdag 9 April. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid: het bouwen van een bazaltmuur ter vervanging eener houten beschoeiing langs de haven op Vlieland, behoorende tot de zeeworken in N. Holland. Begr. f 8500aanw. 2 April. Haarlem, 11 ure. Het minist. van waterstaat, handel en nijverheid aan het gebouw van het prov. best. het verbeteren en maken van rijkszeewerken op het eiland Wieringen, prov.Noordhollund. Begr. f 10,100. Aanw. 2 April. Donderdag 28 Mei. Haarlem, 11 ure, Het ministerie van Waterstaat, enz. aan het gebouw van het prov. bestuurhet bouwen van eene schutsluis met eenige bij behoorende werken, deel uitmakende van de uitbreiding der sluis- en havenwerken te IJmuiden. Raming f 1,670,000. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins van Oranje (s.), vertrok 21 Maart van Bata via naar Amsterdam. Prinses Wilhelmina (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 21 Maart Kaap St. Vincent. Prinses Amalia (s.), arriveerde 22 Maart van Batavia te Amsterdam. Prina Alexander (a.), van Batavia naar Amsterdam, passeerde 22 Maart Kaap del Arme. Hedworth (s.), arriveerde 21 Maart van Sunderland te Nieuwediep. S v e a, kapt. Olsen, arriveerde 23 Maart van Fredrikartad te Nieuwediep. Volgens particulier bericht, heeft het stoomschip S tan- li o p e van Riga naar Purmerend bestemd, te Kopenhagen de schade hersteld en wordt de geloste lading weder inge nomen. Marktberichten. Alkmaar, 20 Maart. Aangevoerd 5 stapels Kaas, weg. 1753 Kg. Kleine f 32.50 en Commissie f 26 per 50 Kg. Alkmaar, 21 Maart. Aangevoerd 353 nuchtere Kal veren, f5 s 14; 243 Schapen, f 12 a 22; 103 magere Varkens, f14 a 18; 391 Biggen, f5 n 8; 13 Bokkeu en Geiten, f3 a 101 klein Bokjef 0.3020 Koeien en Ossen, f180 a 240; 2 Paarden, f60 a 90; alles per stuk. Boter 55 a 65 et. per kop; Kipeieren f3 a 8.75; Eend- eieren f 3.25 alles per 100 stuks. Amsterdam, 20 Maart. Weekbericht. In het begin der week ging er. in Margarine tot stijgende prijzen nogal eeu en ander omlater werd de vraag kleiner ge daan 5000 Kg. Fransche. Fijne Zadeu. Tot onveranderde prijzen was de omzet niet onbelangrijk. Karweizaad der aanstaande oogst voud per najaar-levering bij partij koopers. Bruin Mosterdzaad gold f 25 a 23.50, geel f 20 a 23, Kanariezaad f 10.75 per 100 Kg., Karweizaad 1889r f 10.75 a f 10.50, 1890r f 10.75 a 10.25 ea blauw Maanzaad f 15 a f 16 per 50 Kg. Koolzaad stil. De aanbiedingen blijven voor onze markt veel te hoog. Lijnzaad aanvankelijk duurder betaald, sloot voorunmelijk op latere levering flauwer; Bombay f 263, Antw. f 283, üalcutta f 245, Azof f 273. Lijnolie willig en onderging voor dadelijk en spoedige levering opnieuw eene prijsverbetering van circa 50 cent. Raapolie liep ongeveer f 1 in prijs terng, herstelde zich eenigermate en sloot vaat. Amsterdam, 23 Maart. Veemarkt520 Ruuderen lste kw. 74, 2de 65 en 3de 56 ot. per Kg.; 220 Melk en Kalfkoeien, f 150 a 265 189 nuchtere Kalveren, f 6 a 11 per stuk; 8 Schapen; 355 vette Varkens, 34 a 42 et. per Kg. Schiedam, 23Maart. Moutwijn f 10..Jenever f 15.50; Amst. Proef f 16.75, Spoeling-Coiumissie f 1.90. Londen, 23 Maart. Te Deptfort aangebracht1030 Amerik. runderen, 571 en 60 ct. per Kg.293 Ncderl. Kalveren, 75 a 85 ct. per Kg.; 162 Nederl. schapen. V i s s 0 h e r ij. Nieuwediep, 24 Maart. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 8 sloepen, van de groote visscherij binnengeko men, 1015 levende-, 790 doode kabelj., 182 levende-, 35 doode lengen, 1 heilbot, 242 punt- en 36 ben rog, 32 ben vleet cn 840 schelv., door 53 korders 3 tot 16 mandjeski. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 290 tal haring aangevoerd; lev. kabelj. gold 90 cent a f 1.25, doode id. 50 a 85 cent, lev. leng f 1.75 a f 1.95, doode id f 1.05 a f 1.10, heilbot f 14.50 per stuk, rog f 5.85 a f 6.35 per punt en f 14 a f 17 per ben, vleet f 13.50 u f 16.50 per ben, schelv. f 44 af 53 per honderd, kl. schol f 2.50 a f3 per mandje, schar f 2 a f 2.25 per mand eu haring f 1.50 a f 2 per tal, Enkhuizen, 20 Maart. Aangebracht 320 tal haring prijs f 1.25 a 1.40 per tal. 28 Maart. Gisteren werd alhier aangebraoht 250^tal haring, f 1.05 a 1.30 per tal, eu 2000 kg. sohol, prija f7.50 a 8 per wichtje. Gedurende vorige week werd in 't geheel 1900 tal haring aangevoerd; hoogste prijs f2.50, laagste fl.05 per tal. Stettin, 16 Maart. Haringbericht. De aftrek van Schotsche was in de afgeloopen week bevredigenddagelijks bad er omzet plaatst tot standhoudende prijzen. Van Noorweegsche werd 4823 ton aangevoerd, waarvan een groot deel van boord werd genomenmen besteedde voor KKK en KK 30 a 33 mark, k 25 a 27, MK 21 a 22. Sloe insgelijks 21 a 22 mark, buiten de belasting. De nunvoer van Zweedsehe bedroeg 3767 tonvolle bedongen 25 a 27 m., ijle 14 d 17 m., buiten de belasting. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Uren. Windrichting Barometer mM, Thermometer Cs. eu kracht. StancT j Afw. Stund. Afw. 22 23 24 24 12 12 8 12 N.O.t.O. 1.2 Kg. 0.t.N. 1 Z. 6 Z.t.W. 18 761.56! f 1.16 764.90 f 4.50 760.44 f 0.04 759.54| - 0.86 - 1.2 0.6 1.2 2.5 - 4.2 - 4.9 - 4.8 - 3.0 a s 5 Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 22 23 24 24 12 12 8 12 0.81 0.68 0.84 0.82 Helder, koud, mooiweer. Helder, vorst, koud, raooiw. Betr., vorst, koud, winderig. Betr.. onst., buiig, kond. Slechtwater. id. Weinig golv. Golvend. Van 21 op 22 dezer gevroren 8, van 22 op 23 15 en van 23 op 24 13 milimeter ijs. Verwachting Veranderleken wind. Maildienst. Verzending; O.-l. Mail. Amsterdam (Nederl.)27 Maart. 10 April. Rotterdam (Lloyd)3 April. Genua (Nederl.)24 Maart. 7 April. Marseille (Nederl.) 31 Maart. 14 April. Brindisi (Eng. dienst) 27 Maart. 10 April. Brindisi (üuitschc dienst) 14 April. 12 Mei. De Fransche mailbooten doen Rionw, Banko en i'alembang niet aan. Mail Suriname. Amsterdam (Nederl.)1 April. 22 April. Southampton (Eng.)31 Maart. 14 April. St. Nazaire (Fr.)8 April. 8 Mei. Mail Curacao. SouthamptonNew-York, Eiken Woensdag- en Zaterdag avond 6 uur. Op verzoek worden brieven voor Curaijao ook met de Surinaamsche mail over Amsterdam verzonden. Port der brieven eu drukwerken naar Nederl. Oost- en West-Indiê Per mail voor brieven 15 cents per 15 grum, voor druk werken 3 cents per 50 gram. Rechtstreeks met de stoomschepen van uit Amsterdam of Rotterdam voor brieven 10 cent per 15 gram, voor druk werken 2 cent per 50 grum. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: C. Walboom, geb. Spoor, z. E. Molenaar, geb. Snooij, d. A. Hu vers, geb. van de Granff, z. M. Donkersloot, geb. Blikkeuhorst, z. J. B. Bimrael, geb. Sen- houzer, d. M. C. W. II. Telkamp, geb. Janssen, z. T. Egberts, geb. Verinealen, z. J. Scholder, geb. Stoker, z. Overleden: A. de Boer, 2 j. Schagen, van 18 tot 20 Maart. OndertrouwdJ. T. van Avezaath, jonkm.. 36 j., en A. Overtoom, jonged. 24 j. GeborenAnna, d. v. P. Wit en S. L. Carateu. Laatste berichten. 24 Maart. Het Gerechtshof te Amsterdam behandelde heden in hooger beroep de strafzaak tegen den heer I. Korver, alhier, met betrekking tot het faillissement-de Cock. Als verdediger trad voor den appèllant op Mr. D. Simons, advocaat te Amsterdam. De officier van justitie eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank te Alkmaar, zijnde vijf dagen gevangenisstraf. Uitspraak Woensdag 1 April. Het Engelsche stoomschip Elstow, kapt. Gray in ballast van hier naar Sunderland bestemd en gesleept door de sleepboot Hercules, is Zondag morgen met verstopte scheepspompen, machine kamer en achterruim vol water te Grimsby bin- nengeloopen en aan den grond gezet om zinken te voorkomen. De bemanning, bestaande uit: kapitein, diens vrouw en machinist benevens de alhier thuisbehoorende runners zijn 's nachts door de Hercules er afgehaald. Men hoopt het water er spoedig uit te pompen en de reis naar Sunder land (omstreeks 36 Eng. mijlen afstand) voort te zetten. Er is verteld, dat prof. Liebrecht f 5000 zou hebben ontvangen voor de toepassing van zijn methode op een patiënt te 's Gravenhage. Met het oog op andere lijders in ons land, kan het van belang zijn te weten, dat de Duitsche professor f 1200 ontving. ADV£RT£NTTIEN. Heden overleed, na een kort doch smartelijk lijden, onze innig geliefde Oom S. SI EZ EN, in den ouderdom van ruim 61 jaren. Zij, die hem gekend hebben, zullen be seffen wat wij in hem verliezen. Uit achting, L. BOOD en T. VOS. Barsingerhorn, 19 Maart 1891. Tegen 1 Juni a. s. wordt te huur aangeboden 6611 Hals, pscMKt voor Wiakelaeiró, Te bevragen bij P. J. BUIS, te Wierin- gerwaard.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3