Winkel. Het bestuur van het polderdistrict alhier"l|(Schager? en Niedorper Koggen) heeft besloten aar. de Westfriesche Kanaalvereeniging eene toelage te verleenen van f 20. De bestuurs leden zijn persoonlijk allen toegetreden als lid. Alkmaar. Dezer dagen is een aanvang gemaakt met het overbrengen van het notarieel archief uit het stadshuis naar de cellulaire gevan genis alhier. Marine en Leger. Met de aan zijn rang verschuldigde militaire eerbewijzen werd jl. Dinsdagmiddag het uit Nij megen naar 'sGravenhage overgebrachte stoffelijk overschot van den commandant van de „Mcrva", de luit. ter zee 1ste kl. Jhr. J. C. R. Westpalra van Hoorn van Burgh, aan het station van den Staatsspoorweg te 's Gravenhage ontvangen. Nadat op de algemeene begraafplaats de gebrui kelijke salvo's waren gelost en de lijkkist onder treurtonen in het familiegraf was neergelaten, nam de luit. ter zee 1ste ld. Jhr. Von Schmidt auf Altenstadt het woord om een enkel woord aan de nagedachtenis van den ontslapene te wijden. Bij Kon. besluit is aan den kapt.-lnit. D. L. M. E. Keus en de 1ste luit. der mariniers J. A. Van Toorenburg de vergunning verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekenen, respectievelijk van com mandeur en van ridder der Koninklijke Militaire orde van Onzen Heer Jezus Christus, hun geschonken door Z. M. den Koning van Portugal. Naar het „Vad." verneemt, is door kapt. Keijser bij den officier van justitie een tweede aanklacht ingediend tegen den oud-kapt. De Ras, burgemeester van Pannerden, wegens het plaatsen van een inge zonden stuk in „De Tijd", waarin beschuldigingen voorkomen, waarvan de heer Keijser 21 jaren ge leden door een raad van onderzoek eenparig is vrij gesproken. Hr. Mb. monitor 2de kl. „Wesp" zal voorzien worden van een geschutmars voor een kanon van 8.7 cM. De heer L. Maasdijk, eerste-gezagvoerder van het lichtschip „Maas", te stationeeren aan den Nieuwen Waterweg, is gedetacheerd bij 's Rijks werf te Am sterdam bij het gereedmaken van het aldaar nieuw gebouwde lichtschip, hetwelk voor dat nieuwe station is aangewezen. Tot 1ste lichtwachter, stuurman aan boord van 's Rijks lichtschip „Noord-Hinder", is benoemd de gewezen 2de stuurman der marine H. G. Groenings. Aan boord van het opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer zijn 110 jongens tot lichtmatrozen bevorderd. Hiervan worden 38 overgeplaatst in het instuctiekorvet „Nautilus" om voor bootsmans- of stuurmansleerling te worden opgeleid, terwijl 72 dier lichtmatrozen alhier op de verschillende oor logsschepen worden overgeplaatst. De kapt. ter zee P. Le Comte, thans non-actief, heeft tegen 1 April pensioen aangevraagd. De konstabel v. c. W. J. Dusschoten, a. b. Hr. Ms. artillerie-instructieschip „Aruba", heeft met gunstig gevolg het examen afgelegd voor konstabel majoor. Met ingang van 1 April a. s. is de mach.-leerl. lste kl. J. F. Charlouis, a. b. Hr. Ms. wachtschip alhier, bevorderd tot mach. 3de kl. Bij Kon. besluit is met 1 April a. s. aan den eersten teekenaar bij 's Rijks werf te Amsterdam J. A. Ter Wolde, den teekenaar lste kl. bij die werf L. Happee, en den schipper bij die werf B. De Kam, op hun daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag uit '3 Rijks dienst verleend, behoudens toekenning van pensioen. Bij Kon. besluit is 1. de luit. ter zee lste kl. J. H. Beucker Andreae, met 16 April a. s. eervol ontheven van de waarneming der betrekking van inspecteur van 's Rijks stoomvaartdienst, tevens lid der commissie tot het examineeren van zeeoffi cieren, enz. en 2. de waarneming dier betrekkin gen tijdelijk opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee A. P. Tadema. Blijkens een bij het Depart. van Marine ontvan- grn bericht is Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „De Ruyter", onder bevel van den kapt. ter zee, adjudant van wijlen Z. M. den Koning, W. baron Van Hogendorp, in den namiddag van 25 dezer van de reede van Vlissingen naar zee vertrokken, ter opvolging van de bestemming naar Curapao. Ofschoon de proeven met de pantserdekkorvet „Suraatra" ter reede alhier nog niet geheel zijn af- geloopen, schijnt het schip vrij wel aan de eischen te voldoen. De normale snelheid moet op 17 mijl zijn bepaald, terwijl een snelheid van 17{ mijl reeds is verkregen. Aangezien het schip met holle zee van IJmuiden naar hier stoomde, acht men het volkomen zee waardig om den tocht naar Indië te kunnen onder nemen. Hr. Ms. zeilschoener „Argus", commandant luit. ter zee lste kL L. C. Rovers, liep jl. Dinsdag al hier binnen met verlies van een sloep en schade aan boegspriet en voelhoorn, veroorzaakt door zware zeeën. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het college van regenten over de gevangenissen te Alkmaar, mr. F. F. Karseboom, subst-off. van justitie bij de arrond.-rechtbank aldaar. Onderwijs en Examens. Tot gemeente-geneesheer te Purmerend, hoofd zakelijk voor de heel- en verloskundige praktijk, is benoemd de heer B.Jelgersma, assistent-genees heer der chirurgische cliniek van het Binnengast huis te Amsterdam. Mej. G. C. van Balen Blanken, te Benningbroek, is aldaar tot onderwijzeres benoemd. Landbouw en Veeteelt. Vereeniging tot ontwikkeling van den land bouw in Hollands Noorderkwartier. De 42ste (vooijaars) vergadering van bovenge noemde Vereeniging werd gisteren in het lokaal van den heer G. J. Hoekstra te Twisk gehouden, bijgewoond door 81 leden en 9 gasten. Omstreeks 10£ uur 's morgens opende, de Voor zitter, de heer Jhr. Mr. I'. van Foreest, de verga dering met een woord van welkom en onder hel uiten van den wensch dat de te nemen besluiten en de te voeren besprekingen er toe zullen mogen bij dragen, om den goeden naam der Vereeniging hoog te houden. De notulen van de vorige najaarsvergadering, te Alkmaar gehouden, werden hierop door den Secre taris voorgelezen en na een paar wijzigingen, daarin tengevolge van eenige gemaakte opmerkingen aange bracht, goedgekeurd. Mededeeling geschiedde dat de Vereeniging thans bestaat uit 195 leden en 3 zoons van leden dat tot leden der Commissie voor het onderzoek van melk, waartoe in de vorige vergadering werd besloten, zijn benoemd de heeren L. Visser, K. Koster en J. Bakker; dat met het nemen van stremselproeven weldra een aanvang zal worden gemaakt en dat de vorige week vanwege de Vereeniging door den heer dr. Beijerinck te Alkmaar eene lezing werd gehouden over bacteriën in de kaas, welke door een zeer groot aantal belangstellenden werd bijgewoond. Op voorstel van den heer J. Zijp Kz. besloot men, tot den beer dr. Beijerinck het verzoek te richten nogmaals in een ander deel dezer provincie dezelfde lezing te houden, indien deze althans niet in het maandblad der H. M. v. L. wordt opgeno men. Tot dit laatste moet echter, naar door den heer Van Lookeren Campagne werd vernomen, w e 1 het plan bestaan. Eenige ingekomen stukken en circulaires werden voor belangstellenden ter bestuurstafel ter inzage nedergelegd. Op voorstel des Voorzitters werd besloten het jaarverslag der Vereeniging over 1890 in het maandblad der H. M. v. L. te publiceereu en dit daarom niet ter vergadering uit te brengen. Bij monde van den beer Berkenbosch werd door de Financiëele Commissie rapport uitgebracht van haar ouderzoek naar de rekening en verantwoording over 1890, bedragende in ontvangst f 4578.914, in uitgaaf f 2931.33| en dus sluitende met een batig saldo van f 1647.58. De Commissierapporteerde rekening en bescheiden in orde te hebben bevonden en concludeerde tot goedkeuring, onder dankbetuiging aan den Secretaris-penningmeester voor zijn richtig beheer, waartoe eenparig werd besloten. Aan den heer J. Zijp Kz. was de taak opgedragen verslag uit te brengen van het behandelde op het Nederl. Landhuishoudkundig congres, in Juni 1890 te Goes gehouden en door den heer Zijp als afge vaardigde bijgewoond. Met bijzonderen zorg was het verslag opgesteld en uitvoerig waren de ver schillende behandelde zaken, die voor Hollands Noorderkwartier wetenswaardig zijn, weergegeven. Geen wonder dus dat de heer Zijp den dank der vergadering voor zijn verslag oogstte. Door den heer P. Stapel Sz. werd verslag uit gebracht over de door hem genomen proeven met Blunt's voederpers. Uit de ervaringen, die door hem werden opgedaan, deelde hij mede dat door hem 14 bunder met Blunt's pers werd inge kuild bij het openen van de kuil bleken de kanten van het voeder of vergaan of verbroeid te zijn; het binnenste gedeelte was echter onberispelijk en werd door het vee met graagte gebruikt. De pers voldeed dus goed, maar of dit een reden is om het gebruik derzelve aan te bevelen en of dat gebruik van Blunt's of dergelijke andere dure per sen ooit algemeen zal worden, betwijfelde spr. zeer, daar zij veel te omslachtig zijn en met de noodige ballast ongeveer hetzelfde resultaat wordt verkregen. Eene vrij langdurige discussie, waaraan werd deelgenomen door de heeren Nobel, Stapel, Veerman, Van Lookeren Campagne en den Voorzitter, werd nog gevoerd over het middel om de kanten van een berg groen voeder voor rotting te bewaren en om den stank van het geperste voeder te vermin deren. De heer Van Lookeren Campagne deed vervol gens eenige mededeelingen omtrent de aangelegde proefvelden, waaruit 0. a. bleek dat de Rijks-sub sidie van f 1000, voorden aanleg beschikbaar gesteld, eerst in December 11. werd ontvangen, waarom niet vroeger met het aanleggen der velden kan worden aangevangen, en 't is voornamelijk aan de goede zorgen van den heer J. Zijp Kz., die zich zeer voor de zaak interesseerde, te danken dat men een aan vang kon maken. Tot leden der commissie, belast met het voorbereiden eu leiden der proeven, werden door het bestuur benoemd de heeren N. Loder, K. Breebaart Jr., Wonder, J. Zijp Hz., Jhr. Mr. P. van Foreest en W. Teengs. Het plan voor de in richting der velden, in de vorige vergadering mee gedeeld, is in velerlei opzichten gewijzigd zoo heeft men de proef met karwei en koolzaad achterwege gelaten, om de proeven niet te uitvoerig te maken. Proefvelden werden aangelegd op: 5 perceelen wei land (zandgrond) te Heiloo, Texel, Anna Paulowna, Purmer en Zandbergen2 perceelen (kleigrond) te Beemster en te Twisk 2 perceelen (veengrond) te Berkhout en te Wormer3 perceelen bouwland (aardappelen) te Andijk, Carstricum en Anna Pau lowna 2 idem (zandgrond) te Castricum en Anua Paulowna; 2 idem (haver) te Anna Paulowna en te Heer Hugowaard2 idem (gerst) te Anna Pau lowna en te Heer Hugowaard 2 idem (suikerbieten) te Winkel en te Heer Hugowaard; 2 idem (suiker bieten) te Anna Paulowna en in den IJpolder en 3 idem (kleine groene kookerwten) te Anna Pau lowna, Wieringerwaard en Abbekerk. Een deel der velden is met verschillende stoffen bemest, een ander deel onbemest gelaten en deze zijn thans allen in orde. Alleen heeft bij sommige de bemesting met Chili-salpeter niet plaats gehad. De commissie heeft zich in 3 afdeelingen gesplitst, om de proeven te leiden. De algemeene indruk van den heer Van Ixjokeren Campagne was, dat de proefnemingen veel kans van slagen hebben en hij meent daarom dat de Vereeni ging een nuttig werk zal doen met de proeven voort te zetten. Door den heer D. Breebaart werd de opmerking gemaakt dat de commissie z. i. buiten hare bevoegd heid was gegaan door buiten de grenzen van Hollands Noorderkwartier (in den IJpolder) een proëfveld aan te leggen, wijl er toch naar zijne meeniug aan deze zijde van het Noordzeekanaal voldoende gelegenheid bestondwaarop de Voorzitter mededeelde dat men hiervan r.iet kon afwijken, wijl de Rijks-subsidie verleend werd voor deze provincie eu niet alléén voor het Noorderkwartier en verder de plaats gekozen is, waar de meeste, suikerbieten verbouwd worden. De heer N. Loder leidde hierop het Bestuurs voorstel in, om andermaal f 700 uit. dc kas fier Vereeniging beschikbaar te, stellen voor bet aanleg gen van - röefvelden. Na eenige discussie en toe lichting van het voorstel door de heeren J. Zijp Kz.. Van Lookeren Campagne, K. Breebaart Jr. en den Voorzitter, wordt het gevraagd crcdiet van f 700 met eenparige stemmen aan bet bestuur toegestaan, in de hoop dat de Regeering opnieuw een bedrag van f 1000 ter beschikking van de Vereeniging zal stellen. I11 de nu volgende pauze hadden verschillende stemmingen plaats en werden benoemdtot afge vaardigde naar het Landhuishoudkundig Congres, dit jaar te Zwolle te houden, de heer J. Zijp Kz. tot afgevaardigde naar de vergadering van het Nederl. paardenstamboek de heer W. Teengstot leden van eene Commissie tot Wetsherziening de heeren Jhr. Mr. P. van Foreest, N. Loder en J. L. T. Groneman tot leden van het Bestuur, in de plaats van de heeren Jhr. Mr. P. van Foreest, K. Breebaart Jr. en J. Zijp Hz., die aan de beurt van aftreding en niet herkiesbaar waren, de heeren J. L. T. Groneman te Wieringerwaard, C. de Goede te Purmerend en C. Wijdenes Gz. te Opperdoes, terwijl later tot Voorzitter werd gekozen de heer J. L. T. Groneman. Alle benoemden lieten zich de keuze welgevallen, de heer Groneman echter niet dan op herbaalden aandrang van de vergadering, daar hij aanvankelijk, met het oog op zijn gevor derden leeftijd, voornemens was voor de benoeming te bedanken. Als de plaats, waar de najaarsvergadering in November dezes jaars zal worden gehouden, werd, op voordracht van het bestuur met bijna algemeene stemmen Purmerend gekozen. De heer M. J. Heugeveld Gz. leidde het voorstel in tot het doen van proefnemingen met de inenting tegen vlekziekte bij varkens. Dit voorstel geschiedde, in verband met een door den inleider, in zijne kwaliteit van districts-veearts, van den minister van Binnenlandsche Zaken ontvangen aanschrijving om te onderzoeken of er in dit distriet gelegenheid bestaat om de inentings-proeven van regeeringswege te nemen. Naar aanleiding van deze aanschrijving wendde de heer H. zich tot het Bestuur der Vereeniging, met het verzoek om medewerkiug tot het onderzoeken er of in deze provincie streken voorko men, waar de varkensziekte jaarlijks optreedt, waar fokvarkens worden gehouden en of er eigenaar zijn die hunne varkens aan een entingsproef willen on derwerpen. Door de Regeering zijn. eenige voor waarden gesteld, waarop dit zal kunnen geschieden. Zoo zullen aan de eigcuaars, wier dieren teuge- volge van de proef aan vlekziekte sterven, de volle waarden worden vergoed en aan hen, wier varkens aan de gevolgen van de enting zijn gestorven, ver goeding worden gegeven tegen marktprijs. De spreker stelde zoowel de nadeelen als de voordeden der proefneming in het licht, maar deed ten slotte het voorstel om het bestuur te machtigen tot het ver zamelen van inlichtingen, of er in dit district geschikte gelegenheid voor de proefneming bestaat. Van dc in de 3 noordelijke provinciën genomen proeven, deelde spr. mede, hadden die in Friesland en Gro ningen uitstekend voldaan. Hij gaf in overweging de Regeering voor het onderzoek met een bepaalden som tegemoet te komen dat achtte hij vooral voor den goeden naam der Vereeniging wenschelijk. De voor zitter, den heer Hengeveld voor diens inleiding dankzeggende, verzekerde dat het bestuur zeer gene gen was aan de vergadering voor te sl ellen voor het genoemde doel een kleine post op de begrootiug uit te trekken. De heer J. Zijp Kz. verklaarde zich van het nut der proefneming overtuigd, want ofschoon hij persoonlijk de meening is toegedaan dat de varkensziekte alleen door het ai'makiugs-systeem met succes kan worden bestreden, wilde hij nu hel regeering-initiatief gesteund zien. Z. i. kunnen de varkens door de inentingsproef ook in groei achter uitgaan, in welk geval de Regeering geeue vergoe ding geeft. Hij wilde daarom door de Vereeniging eene post van f 100 zien uitgetrokken, om dit bedrag bij merkbaren achteruitgang der varkens ponds-pondsgewijze onder de eigenaar te verdeelen. Ondersteund door deu heer D. Breebaart, werd het voortel-Zijp met algemeene stemmen aangenomen, onder bepaling dat de verdeeling der beschikbaar te stellen som aan de zorg van het Bestuur zij over gelaten, in overleg met den heer Hengeveld. De heer C. de Goede, van Purmerend, wijdde eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van den in het afgeloopen jaar overleden heer Wouter Sluis, lid van verdienste van Holl. Noor derkwartier, waarmede de vergadering instemde. Door den heer de Goede werd daarna het voor stel gedaan, om tot aansporing van de veehouders om zich op het fokken van best vee toe te leggen, op de tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van landbouw te Alkmaar vanwege de Vereeniging twee prijzen uit te loven voor de grootste en beste verzameling vee, behoorende tot dezelfde familie uit ééne boerderij, de afstamming te bewijzen door extracten van inschrijving in een der stam boeken. Dit voorstel, door verschillende leden op andere gronden bestreden, was volgens 't oordeel van het Bestuur wegens deu slechten staat der kas niet voor inwilliging vatbaar, waarom de heer de Goede hel dan ook tot gelegenertijd introk. Op de beschrijvingsbrief kwam ook voor een Bestuursvoor stel om adhaesie te betuigen aan een adres der H. M. van Landb. aan den minister vau Binnen landsche zaken, omtrent maatregelen bij het uitbreken der besmettelijke varkensziekte. Dit voorstel werd echter niet behandeld, daar door den minister inmiddels reeds afwijzend op het adres is beschikt en een adhaesie-adres dus zou zijn als mosterd na den maaltijd, zooals de Voorzitter zich'uitdrukte. Naar aanleiding van een daartoe van het bestuur der Nederlandsche Vereeuiging te Londen ontvan gen uitnoodiging, werd door den Voorzitter voor gesteld en door de vergadering besloten om voor de Vereeniging toe te treden tot het lidmaatschap v^n de te Londen te .vestigen Nederlandsche Kanier j van Koophandel, tegen eene contributie van f 12.60 's jaars. In verband met het in de vorige najaarsvergade ring besprokene inzake de door den minister van Financiën in te dienen belastingvoorstellen, werd ook nu weder de bespreking dezer zaak door het Bestuur aan de orde gesteld, nu men de gelegen heid had gehad om de voorstellen te leeren kennen. De heer J. Breebaart Kz., die de inleiding der be spreking welwillend op zich had genomen, deed in zijn zeer breedvoerig betoog uitkomen dat dc voor stellen van den minister, zoo zij daar liggen, een maal aangenomen zijnde, verschillende bezwaren met, zich zouden brengen, bezwaren die niet in het, alge meen belang zouden zijn. Daarom werd op de onlangs te Alkmaar gehouden meeting besloten eenige belangrijke wijzigingen in de voorstellen aan de Regeering in overweging te geven. Nu stelde spr. voor aan dat adres, in die meeting vastgesteld, en met ruim 170 handtecke- ningen bekrachtigd, adhaesie te betuigen of' een zelfstandig adres in gelijken geest bij de Regeering in te dienen. De heer J. Zijp Kz. achtte het voor zich hoogst moeielijk, zich over een bij de Tweede Kamer ingediend wetsontwerp uit te laten, omdat hij straks, als lid van dat Staatslichaam, misschien geroepen zal worden, zijn stem inzake dat ontwerp in 's Lanrls vergaderzaal te doen hooren. In weerwil van deze moeilijkheid meende hij toch zijn stem te moeten verheffen tegen het schenken van adhaesie aan het Alkmaarsche meetings-adres, in de eerste plaats omdat deze zaak niet ligt op den weg cener landbouw- vergadering, alsook omdat het ontwerp, naar zijne overtuiging nooit het Staatsblad zal hereiken. Het doel van het ontwerp immersaan den nood van arme gemeenten tegemoet te komen, is niet bereikt met d i t ontwerp. De grondeigenaren hebben den heeren Breebaart c. s. volstrekt niet dankbaar te zijn voor hunne bemoeiïugen, zei de heer Zijp, omdat zij er meer na- dan voordeel bij zullen hebben. Hij geeft daarom in overweging zich niet op den door den heer Breebaart gewenschten weg te begeven. Reeds driemaal heeft Holl. Noorderkwartier gerequesteerd om afschaffing der mutatierechten de. laatste maal heeft de minister geantwoord dat de herziening der ongebouwde eigendommen nog niet was afgeloopen en dat eerst daarna het verzoek in overweging zou kunnen worden genomen. Wil dc Vereeniging nu iets doen, zeide spr., zij vrage dan vermindering van de mutatierechten. De heer de Wildt kon zich, evenmin als de heer Zijp, met het voorstel Breebaart vereenigeu, en stelde daarentegen voor tot de Tweede Kamer het verzoek te richten, om de wet geheel te verwerpen, daar hij deze. voor het platteland „allerongelukkigst" achtte en slechts de Friesche gemeenten en eenige groote steden er bij zullen kunnen proliteeren. Verschillende andere voorstellen werden nog, zoo door den heer H. Siebert Coster van Alkmaar als door den heer J. Kooiman van Andijk, gedaan, tot aan de discussie een einde kwam door het aannemen van de vol gende, door den heer de Wildt vo .-rgestelde motie „De vergadering, gelezen het adres van den heer J. Breebaart Kz. en 170 anderen, overwegende dat de wet, door den minister van Finauciën aanhangig gemaakt, is in het nadeel van den landbouwer speciaal en van de landbouwende gemeenten in Noordholland in het algemeen, geeft als haar ge voelen te kennen dat aanneming dier wet niet wenschelijk is." Deze motie werd aangenomen met 88 tegen 20 stemmen. (Verschillende leden hadden inmiddels de vergadering verlaten.) De begrooting voor 1891 werd hierna vastge steld, terwijl ten slotte, op voorstel des Voorzitters, nog werd besloten om toe te treden tot het lid maatschap van 't Internationaal Landhuishoudkundig Congres, tegen eene contributie van I' 10 's jaars. Aan het Bestuur werd de benoeming van een af gevaardigde naar dit Congres, dat dit jaar te 's Hage bijeenkomt, opgedragen. Niets verder te behandelen zijnde, sloot de Voor zitter omstreeks 5 uur nam. onder de gebruikelijke plichtplegingen de vergadering. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. gemeente te Texel. Zondag 29 Maart (Eerste Paaschdag), Burg, voorm. 9,30 en Oudeschild, nam. 1,30, ds. Gemser, van Broek op Langedijk. Maandag 30 Maart (Tweede Paaschdag), Burg, voorm. 9,30, ds. Leftef, van deu Hoorn. Bevesti ging van nieuwe lidmaten. Doopsgez. gemeente te Texel. Zondag 29 Maart (Eerste Paaschdag), Burg, voorin. 10 u., ds. Kuperus. Maandag 30 Maart (Tweede Paaschdag), Oos terend, voorm. 10 u., ds. Kuperus. Ned. Ilerv. Kerk te Noord-Zijpe. Zondag 29 Maart, (Paasch.) nam. 1.30, Oudesluis, ds. te Genipt. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 29 Maart, voorm. 9.30, Sint-Maartens brug, ds. te Gempt. Doopsgezinde gemeente. 27 Maart, G. Vr., 's av. 6.30, Oudesluis, ds. v. Calear. (Avondmaal.) Zondag 29 Maart, (Paasch.) voorm. 9.30, Zuid- Zijpe, ds. v. Calear. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. 27 Maart, G. Vr., Sint-Maarten, (Avondmaal.) Zondag 29 Maart, geen dienst. Ned. Herv. Kerk te Eenigenburg. Zondag 29 Maart, (Paasch.) voorm. 9.30, ds. Calkoen, N. Niedorp. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 29 Maart, voorm. 9.30, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 29 Maart, nam. 1.30, ds. Mühring. Den 5 April a. s. zal de heer li. L. Oort. inde Herv. kerk te Graft door zijn vader, den heer H. Oort, hoogleeraar te Leiden, des morgens ten half tien ure, bevestigd worden en des namiddags te 2 ure zijne intreerede houden. Rechtszaken. Faillissement-P. de Cock. Gelijk wij in ons vorig nummer reeds kortelijk konden melden, werd jl. Dinsdag voor het Gerechts hof te Amsterdam in hooger beroep de zaak be handeld tegen den heer I. K., alhier, met betrek king tot het faillissement-de Cock. De heer I. K. hehoorde tot de crediteuren in genoemd faillissement, den 15 Februari 1890 ingegaan, cn wel voor een bedrag van pl. m. f 160. Op zekeren dag nu, in het laatst van Februari of begin .Maart 1890, ontving de heer K. bezoek van den heer H. K., deurwaarder, die hem, cre diteur, aanbood zijne vordering voor f 100 over te nemen daarmede zou de heer I. K., volgens den heer H. K« een goeden daad verrichten, wij]

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2