Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer Onderwijs en Examens. Bij een dezer dagen gehouden examen voor de akte van onderwijzer behaalde een candidaat met lof den rangdoch bij het opmaken der akte bleek, dat hij, op 12 April 1873 geboren, het schriftelijk examen vóór en alleen het mondeling examen na het volbrengen van zijn achttiende jaar had gedaan, zoodat de voorzitter der commissie voorloopig bezwaar meende te moeten maken tegen het uitreiken van de akte. Het oordeel van den minister werd nu gevraagd, en deze gaf als zijn gevoelen te kennen, dat de akte moest worden geweigerd. De arme candidaat zal nu het volgend jaar op nieuw examen hebben af te leggen. Landbouw en Veeteslt. Het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Hol- landschc Maatschappij van Landbouw heeft zich tot eenige ingezetenen gewend, met de uitnoodiging, om met haar cene commissie te vormen, ten einde een der stad waardig onthaal te bereiden aan de talrijke vreemdelingen, die tijdens de van 10 15 September dezes jaars te Alkmnar te houden ten toonstelling Alkmaar zullen bezoeken. Reeds hebben de heeren A. Maclaine Pont, burgemeester der gemeente en rar. T. A. Sannes, president der arron dissementsrechtbank te Alkmaar, het eere-lidmaat- schap dezer commissie aanvaard. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit van 20 dezer is benoemd tot ontv. der dir. bel., invoerr. en acc. en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Alkmaar, E. L. Bogaert, ontv. der invoerr. en acc. te Delft c. a. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 26 April, nam. 1.30. Oudesluis, ds. Bommezijn (Doop.) Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 26 April, voorm. 9.30, St. Maartensbrug, ds. Bommezijn. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 26 April, voorm. 9.30, Oudesluis, ds. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 26 April, nam. 1.30, ds. te Gempt. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 26 April, voorm. 9.30, ds. te Gempt. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoel c. a. op Wieringen. Zondag 26 April, voorm. 9.30, Westerlaud, ds. Hobns. Op het drietal voor predikant bij de Evang. Luth. gem. te Rijp komen voor: E cl' Auzon, te Edam, J. J. L. Duijvendak te Weesp en J. G. van Gorkom te Doetinchem. De stemgerechtigden der Ned. Herv. gein. te Oudorp hebben het verkiezen van kerkeraadsleden en het beroepen van een predikant wederom voor 10 jaren aan den kerkeraad opgedragen. Rechtszaken. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Zitting van 21 April. D. v. T., te Anna Paulowna, spoorwegovertreding, ontslagen van rechtsvervolging. Tevens werden 4 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. De „Daily Telegraph" vraagt (naar aan leiding van het gebeurde met het Engelsche stoomschip „Agnes") of er geen reden genoeg bestaat om eenige pantserschepen te zenden naar de Delagoa-baai. De „Daily News" houdt het oogenblik voor aanstaande, waarop Engeland zal moeten omzien naar middelen om zich te doen eerbiedigen. De „Times" zegt, dat aan de verdraagzaamheid tegenover zwakkeren en aan de opofferingen ter wille van eene geschokte monarchie ten slotte een eind moet komen. Oostenrijk. De werkstaking onder de bakkersgezellen te Weenen breidt zich nog steeds uit. De werklieden der drukkerijen aldaar hebben besloten den isten Mei e. k. tot een algemeenen vacantiedag te maken, niettegenstaande het ver bod van regeeringswege. Italië. Blijkens een telegram, door de „Tri- buna" uit Palermo ontvangen, hebben 2000 boeren, die bijeen waren gekomen om te pro testeeren tegen een nieuwe belasting, te Laferda de kazerne der gendarmes aangevallen en een hunner, die in hechtenis was, bevrijd. Vervolgens trokken zij naar de gemeente-kantoren en ver nielden de registers. Noord-Amerika. De werklieden op het tentoonstellingsterrein te Chicago toonen ontevre denheid en beweren dat het accoord betreffende het loon niet wordt nagekomen. Er dreigt eene algemeene werkstaking. Bulgarije Aan de „Vossische Zeiting" wordt van goed onderrichte zijde uit Sofia ge meld Op aangifte van Jacobssohn, die ver klaarde met bewijzen te kunnen staven dat Wladigueroff, de secretaris van het Bulgaarsche agentschap te Bucharest, in soldij van Rusland staat, werd deze door Stambouloff naar Sofia ontboden. Wladigueroff werd in hechtenis ge nomen en heeft zijn schuld erkend. Zuid-Afrika. Te Kaapstad is door den Afrikaanschen Bond eene meeting gehouden, om te overwegen welke maatregelen moeten geno men worden ter vermijding van een conflict tusschen de Transvaalsche trekboeren en de Britsche Zuid-Afrikaansche Maatschappij. Beslo ten werd zich te voegen naar den raad van den eersten minister Rhodes. Buitenland. Belgie. Het aantal werkstakers in de Bo- rinage te Bergen in Henegouwen is zeer ver minderd en bedraagt nog slechts negen honderd. Frankrijk. De Portugeesche gezant te Parijs heeft aan de „Agence Havas', eene dé pêche medegedeeld, waarin wordt gemeld, dat twee Engelsche stoomschepen en twee booten hadden getracht de Pungwee op te varen om sluikhandel te drijven, doch in beslag zijn ge nomen. De bemanning werd goed behandeld en later weder in vrijheid gesteld. De Gouverneur- gen. van Mozambique zou de aan boord aan wezige goederen en de bemanning der Portugee sche mail opzenden, zoodra de Portugeezen weder Massi Kesse hebben bezet. 'Engeland. Op een groote meeting van timmerlieden en schrijnwerkers te Londen is besloten 2 Mei a. s. het werk te staken, indien j de patroons het loon niet tot 10 stuivers per 1 uur willen verhoogen en de werkuren tot 48 per week bepèrken. Het coqiité van de ar- j beiders in machine-fabrieken te Manchester berichtte aan de fabrikanten, dat het werk 25 April a. s. zal worden gestaakt, als de werkuren 1 niet op 53 per week worden bepaald. De aangekondigde groote arbeidsmeeting te Bradford had jl. Zondag plaats. Men schat dat er 100000 menschen tegenwoordig waren. De sprekers, afgevaardigden van „tradesunions" verzochten de vergaderden, zich van geweld te onthouden. Een motie van afkeuring over het beperken der vrijheid van vergadering en ver- eeniging werd aangenomen. Men begaf zich toen naar het Raadhuisdoch dit was afgezet door politie en troepen. De menigte ging rustig uiteen. De opstand van een infanterie-regiment te Portsmouth heeft diepen indruk gemaakt. De hertog van Connaught zal den krijgsraad presi- deeren, waarvoor de schuldigen moeten ver schijnen. Het bericht, dat eenige manschappen van het bataljon grenadiers in de kazerne te Chelsea hebben geweigerd de voorgeschreven oefeningen te maken, is ongegrond. Er heeft geene enkele daad van insubordinatie bij dat regiment plaats gehad. Naar gemeld wordt, is het tot een gevecht gekomen tusschen den kruiser „Liona" (welke namens de Engelsche regeering toezicht houdt op de visscherij) en de visschers van Newfound- land. Eenige personen zijn in hechtenis ge nomen en een werd gewond. Gemengd nieuws. Schagen. Gisterennacht ten 2 ure brak een feilen brand uit in het perceel, bewoond door bakker C. de Boer, alhier. De brand werd alras bedwongen, zoodat niet alleen de omliggende perceelen bewaard bleven maar ook liet oostelijk deel van dit door drie gezinnen bewoonde perceel, er met geringe brandschade afkwam. Het westelijk deel, be woond door de/wed. Slikker, stond bij het op treden van de brandweer reeds aan alle hoeken in lichte laaie. Vermoedelijk is deze brand ontstaan door den oven, naast welke een ledigstaande bed stede zich bevond. Een woord van lof komt toe aan het vrijwil lige korps „Lycurgus',, die het eerst op het terrein was, en aan het korps „Vrijwillig Bezol digden", voor hun ordelijk en flink optreden en onvermoeide werkzaamheid. Men schrijft uit Bovenkarspel aan de „Westfriesche Ct." Familiehaat is dubbel kwaad, beweert men wel eens en we kregen daar nog pas een staaltje van te zien. De arbeider J. K. vroeg eenige jaren geleden van zijn zwager P. B. vergunning om op diens grond een woning te bouwen. Voor korten tijd kregen de zwagers ruzie en de eigenaar gelastte nu den arbeider zijne woning af te breken. De bewoner had daarin weinig zin, zoodat gerech telijk zijn verblijf werd opgezegd. Jl. Zaterdagmorgen is nu op last van het gerecht onder toezicht der politie de woning afgebroken en have en goed op den publieken weg gebracht, zoodat tot heden hetgezin, bestaande uit man en vrouw en 5 kinderen, in de open luchtte midden van hunne puinhoopen bivakeeren. Over de aanvaring tusschen het ss. „P. Caland" en het ss. „Glamorgan" wordt nog ge- meldt, dat de „Caland" in het Kanaal stoo- mende was, toen de machinist waarschuwde dat een der stoomschuiven defect was en verzocht te stoppen. Daar men zich in 't nauwste gedeelte van het Kanaal bevond, achtte de kapitein het niet raadzaam te stoppen, liet zachtaan doorstoomen, en volgens de bepalingen drie roode lichten hij- schen, ter aanduiding voor andere schepen dat hij niet kon manoeuvreeren. De „Glamorgan", die van de tegengestelde richting werd gezien, trachtte voor de „Caland" over te stoomen en zou vrijgeloopen zijn, indien zij doorgevaren was. Maar zij draaide echter plotseling voor den boeg van de „Caland" over, waarop de kapitein van deze, dit ziende, onmid dellijk bevel gaf te stoppen en zoo mogelijk terug te werken. In weerwil dezer pogingen had niettemin de aanvaring plaats. De dader van den verleden jaar op den veldwachter P. v. H. te Loon op Zand gepleegden moordaanslag is eindelijk in Belgie aangehouden, waar hij reeds voor den rechter van instructie te Antwerpen in verhoor is geweest. Na veel moeite heeft hij eindelijk bekend. Het onderzoek wordt voortgezet. - Uit Czernowitz wordt een verschrikkelijk voorval gemeld. Een waarschijnlijk uit Bessa- rabiê gekomen wolf heeft Zondagochtend tusschen Ravancze en Rohoczna (tweeplaatsen dicht bij Czernowitz) niet minder dan 237 personen gebe ten. Ten laatste slaagden de boeren er in het razende dier met stokken dood te slaan. Bij de opening van het lijk bleek, dat de wolf dol was geweest. De wonden der gebeten personen werden uitgebrand en bovendien is er besloten hen naar Parijs te zenden ten einde door Pasteur behandeld te worden. De eerste zending ivoor van Emin Pacha ter waarde van een millioen mark, is uit Zan- zibar te Bagamoyo aangebracht. Parnell en mevr. O'Shea kunnen na 17 Mei in het huwelijk treden. De trouwdag moet reeds zijn bepaald. Op het eiland Marken is de kermis afge schaft, naar aanleiding van een verzoekschrift vau doleerenden. Een koe, op de markt te Aalten, door den b ikker Jan Mulder uit Dinxperlo voortgedreven, werd plotseling zoo wild, dat zij haar geleider met de horens begon te stooten, zoodat diens buik geheel werd opengereten. Nadat men het dier bedwongen had, werd de ongelukkige bakker naar Dinxperlo vervoerd. Een veteraan. Een der oudste invaliden te Parijs, die in Algiers, de Krim en Italië meer dan 18 veldslagen had meegemaakt, lag ziek. Nadat hij tot een van zijn kamaraden had gezegd: „ik kan maar niet als een pékin (burger) in mijn bed sterven", stond de 82-jarige op en joeg zich een kogel door het hoofd. De vrouw van generaal Boulanger vraagt scheiding van bezittingen j door de veroordeeling van haar man kan deze niet het beheer daar over voeren en mevrouw Boulanger vindt den administrateur, haar wettelijk toegevoegd, nogal vervelendzij wil zelf haar vermogen beheeren. Het hof van de Seine zal weldra uitspraak doen. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Kopervitriool-Speksteen, voorbehoedmid del tegen aardappelziekte. Mijnheer de Redacteur. Van verschillende zijden worden mij inlichtingen gevraagd omtrent het voorbehoedmiddel tegen de aardappelziekte, kopervitriool-spekateen genaamd. Vermeenende, dat de ophel dering meer een algemeen belang ie, verzoek ik U beleefd eenige plaatsruimte. Sedert eenige jaren wordt de aardappelziekte bestreden door beproeving rnet eene olieachtige zelfstandigheid, Bordeausehe Pap (Bonillie Bordelaise.) Alhoewel deze pap vrij gunstige resultaten geeft, kan zij in de praktijk vooral in 't groot niet zoo bevallen, als wel met een bestniving het geval zal zijn. In het boekje van 1890, samengesteld door A. Millardet, professor aan de Academie te Bordeaux komt een opstel voor, dat vertaalt luidt als volgi: Korte beschrijving over de behandeling der tomaten en aardappelziekten. Alle tuiners en landbouwers kenueu de ziekten waarvan hier sprake 13. Onnoodig das hen te beschrijven. Zij wor den veroorzaakt door een en het zelfde woekerinsect, de Peronospora-(of phijtophora) infestans. Dat insect leeft eerst op de bladeren der beiden planten, maakt daar vlekken, die spoedig uitdroogen en die den dood der organen tengevolge hebben. Bij de tomaten worden de voortbrengende kiemen van het woekerinsect door den wind op de vruchten overgebracht, indien do plant niet eerder is bezwekenzij dringen in de vruchten door en deze verrotten na korten tijd. Bij de aardappelplant vallen de woekerinsecten op den grond en wroeten tot de aardappelen, welke zij aantasten. De Peronospora infestans is een woekerinsect, nauw ver want aau dat hetwelk aan de wyurank voorkomt (Perono spora viticola). Ik kon dus zeggen, nadat ik mij overtuigd had van de zoo wonderdadige werking welke de koperzouten op het woekerinsect aan de wijnrank uitoefenen, dat waarschijnlijk het geneesmiddel, dat zoo volledig voor dit doel slaagde, eveneens zou slagen tegen de ziekte, waarvan hier sprake ÏB. Werkelijk zijn reeds vele personen door het gebruik van Bouille Bordelaise geslaagd om de verwoestende uitwerkin gen der tomaten en aardappelziekten aaumerkelijk geringer te maken. Verleden jaar heb ilc zelf proofen genomen, zoo wel met de Bouille als met den Kopervitriool-speksteen in beide gevallen is de uitwerking van de toepassing voor treffelijk geweest. Doch alhoewel de Bonillie goede resultaten oplevert, is zij toch misschien minder praclisch als de kopervitriool-spek steen. Als gevolg van het groeien der jonge bladeren, zoo wel als door de veranderingen in vorm en stonfc der oude bladeren, splitst het vocht zich, trekt te samen en valt spoedig op den grondsomtijds zonder uitwerking. Indien men let op de bladeren van tomaten en van aardappelen, die met Bouillio besproeid zijn, zal men zien dat do droppels van de Bonillie onophoudelijk van plaats veranderen's middags bijv. zullen zij naar boven gericht zijn en 's avonds, 's nachts of 'a morgens zeer vroeg, naar beneden of in eene richting, die, het midden houdt tusschen de beide anderen. Dit komt omdat de blaadjes der plan ten afwisselde bewegingen ondergaansamenrollen, zioh oprichten of gaan hangen door de minste veranderingen van licht, warmte en vochtigheid. Door die bewegingen wordt het nut der besproeiingen belangrij k verminderd, omdat het bovenste der blaadjes dat besproeid en nldns beschermd is legen de kiemen van het woekerinsect die in de lacht zweven en op de plant vallen op zekere tijden naar beneden of schuins gericht is, zoodanig dat de kie men dikwijls op het daaronder zijnde blad moeten vallen, dat niet door de Bonillie gevrijwaard is. Het is das niet vol doende om ter bescherming van de planten de bladeren slechts van boven te behandelenhet middel zou ook be neden en geheel rond de bladeren moeten anngebracht wor den. Het is duidelijk dat dit, met welk vocht dan ook, uiterst moeielijk valt te bereiken. Daarentegen, niets ia eenvoudiger dan om poedervorinige middelen waarmede men wolken ol wolkjes maakt, die de bladen omhullen aan te brengen op beide zijden van de bladen en rond alle organen der plant. Van alle mij bekende koperzouten schijnt de koper vitriool-speksteen tot nog toe verreweg het meest geschikt. Het is van het grootste belang, dat het middel als voorbehoedmiddel gebruikt wordt vóór de verschij ning van het woekerinsect in de aardappelen en de tomaten Bij dc aardappelen moet de hestuiving niet vóór 20 Mei beginnen, tenzij het weêr beurtelings zeer warm eu vochtig is. Daar de aardappel slechts de halve grootte van de tomaten bereikt, zullen twee bestuivingen altijd voldoende zijn. In overeenstemming met hetgeen vroeger gezegd is, zal men na het loof van boven bestoven te hebben, ook een paar bestuiviugen voor beneden moet geven om het middel ook onder aan het loof aan te brengen. De te gebruiken hoeveelheid kopervitriool-speksteen is nagenoeg dezelfde als voor de wijnrank. Door te groote hoe veelheid verbrandt het middel somtijds ile zwakste organen, vooral wanneer de planten zeer jong zijn. Men moet dus niet zoo lang bestuiven totdat de planten wit zien. Aanbeveling verdient het, om de hestuiving 's mor gens vroeg als het dauwt, te doen plaats bobben, of nog beter tegen het vallen van den avond, steeds echter bij windstilte. Naar aanleiding nn van het bovenstaande zou het zeer wenschelij k zijn, fndien in 't Noorderkwartier door aardappelteelders met dit voorbehoedmiddel proeven genomen werden, wnt o. a. door 1'rof Dr. Ad. Mayer, Directeur van Rijks Proefstation te Wageningen, zeer wordt aanbevolen, De kosten van proefnemingen (zie achterstaande annonce) zijn toch geen bezwaar. Mocht do kopervitriool-speksteen als voorbehoedmiddel wezenlijk ook hier zóó voldoen als elders, dan zouden de teclders met die geringe uitgave zeer gebaat zijn. U. M. d. Red. dankzeggende voor de genoten rnimte, heb ik de eer te zijn, met hoogachting, Uw. Dw. Dr. JOH. F. MORRA. Schagerbrng, April 1891. Verkoopingen. Vrijdag 24 April, S 0 h e 11 i n g w 0 n d e, 10 'a m. Bij v. W. aan het Veldhuis: Eene partij vee, hooi, sohuitje, boeren-, melk-en kaasgereedschappen. Maandag 27 April. Heer Hngowaard, 9 's m. Bij wijl. Smit Cz., aan deu Glijnisweg: 2 paarden, eene partij hoorn- en wol vee, gereedschappen en boerengoed, huisraad en ioboedel, werkkout en brandhout. Aanbestedingen. Donderdag 30 April. Haarlem, 11 n. Ministerie v. Waterstaat, aan het Prov. Bestuurhet bouwen van een draaipijler voor de draaibrug in den Rijksweg over hot Noordzeekanaal te Velaen. Raming f46.900. Haarlem, 11 11. Ministerie vau Waterstaat, aan het Prov. Best.het bouwen van een tolhuis te Schoorldnin, bohoorende tot de groote en andere Rijkswegeu in de pro vincie Noordholland. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins van Oranje (s.), van Batavia naar Amster dam, vertrok 20 April van Genua. Prinses Wilhelm i n n (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 21 April te Pndang. V oorwaarts (1.), arriveerde 22 April vau Batavia te IJmuiden. St. Christophorus, kapt. Teensmuvertrok 21 April van Nieuwediep naar Nerva. Maria, kapt. Ketelaar, vertrok 21 April vau Amster dam naar Nerva. Maria, kapt. Boye, vertrok 22 April van Nieuwediep naar Kopenhagen. Naar het „Hbld." verneemt is, nadat de bijzon derheden der aanvaring zijn bekend geworden, door de N. A. S. M. op advies van hare rechtsgeleer den te Londen, een tegen vordering ingesteld tegen de reederij van het stoomschip /Glamorgan," voor de schade, aan het stoomschip ,/P. Caland" ver oorzaakt. Marktberichten. Schagen, 23 April. 3 Paarden f 30 a 125 3 Bokk. en Geit. f 1 a 3 Stieren. 60 a 110 89 Geldekoeien 130 a 280 90 Kalf koeien 140 a 240 20 Vaarzen 110 a 190 15 Hokkel.40 a 90 79 n. Kalveren 4 a 22 552 Schapen 14 a 25 Lammeren a 5 23 inag. Varkens. 12 a 14 57 Biggen „4.50 a6.50 Kippen c. 60 a 150 Eenden a Boter p. kop 70 a 75 Kaas p. kilogr. 20 a 45 Kip-eieren p. 100 250 a 275 E.-eieren 300 a 315 Purmerend, 21 April. Aangevoerd: 205 stapels kl Kaas f 31.50; 1431 Kg. Boter f 1 a 1.05 per Kg. 196 Runderen, 6 ("aarden, 228 vette Kalveren f 0.70 a 0.90 p. Kg., 319 nuchtere f 5 a 18, 12 vette Varkens 84 0 44 c. p. Kg., 145 magere f 10 a 18, 312 Biggen f 4 a 7 per stuk, 1612 Schapen en Lammeren. Kipeieren f 2.75 a 3.25 per 100 st.. Kievitseieren f 0.15 p. st. Amsterdam, 22 April.— Fr. üokk. jammen f 2.50 a 3. id. Fran. f 2.25 a 3.50, Pr. Harab. f 4.50 a 4.60, roode f 3.40 a 3.60, Zeeuwsche Spnische jammen f 3.50 a 5id. Flakk. f 3.50 a 4.50, id. blauwe f 2.75 a3.25, Fr. zaaiers 2.90 n 2.25. p. h.. n. Malta 9 a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering hoogor. Nov. f 270. Rogge op levering Mei f 193, Oct. f 181. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 34,50, Mei f 33,50, Sept.-Dec. f 34. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f 24,75, Mei f 25, Juni- Ang. f 25,—, Sept.-Dec. f 23.87L Raapkoeken f 52 u 85. Lijnkoeken f9.a 13. Veemarkt: 162 vette Kalveren 1ste qunl, f 1 en2dequal. f 0.90 p. Kg.; 111 nuchtere id f 7 a 10173 vette Var kens 32 a 39 c. per Kg. Schiedam, 22 April. - Amst. Proef f 15.50. Moutwijn f 10.Jeuever f 14 V i s s c h 0 r ij. Nieuwediep, 23 April. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 92 korders en beugers 3 tot 30 tongen, 5 tol 80 roggen, 48 kabelj., 5 lengen, 3 tot 18 mandjes kl. schol, 1 tot 3 mandeu schar en 200 schelv. nangevoerd tong gold 80 a 85 cent, rog 75 a 90 cent, kabelj. 75 cent a f 1.20, leng f 1.60 per stuk, kl. schol f 1.80 n 2.50 per mandje, schar f 1.60 a f 1.80 per mand en schelv. f27.50 't honderd. Enkhuizen, 19 April. Gedurende de afgelonpen week werd alhier aangcaoerd 28500 Kg. lev. schol, f 4.25 a 7.50 525 Kg. doodc f 2.50 a 3 per 50 Kg. eu 230 tal of 46000 st. haring f 0.15 a 0.21 p. tal. Do hnrïngvis- scherij is afgeloopen. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) =3 s Windrichting Barometer mM. Thermometer Cs. 13 en kracht. Stand. Afw. Stnnd. Afw. 22 23 23 12 8 12 N.O.t.O. 8 Kg. N.O. 5 N.O. 7 765.60 765.24 765.34 t 5.90 f 5.54 t 5.64 8.7 7.3 8.3 - 2.1 - 1.6 - 2.6 X <1 i t| Weêrsgesteldhe id. Toestand van de zee. 22 23 23 12 8 12 0.70 0.77 0.72 Lichtbowolkt, koel, mooiw. Held., koel, mooiw. id. Golvend. Weinig golv. id. VerwachtingNoordoostelijke wind. Surgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd J. de Wijn eu J. L. Schillemans. J. do Smit, en M. O. Linzell. O. van Dartelen en A. van Os. BevallenM. M. Luijt, geb. Lastdrager, d. G. Troost, gob. Keijzer, d. A. Jole, geb. Schenk, d. '1'. Gomos, geb. van Amesfoort, d. OverledenB. H. Schoof, 3 m. Wed. E. Tennissen gtb. Knust, 69 j. Avenhorn, van 1 tot 15 April. OndertrouwdN. Nobel Wz. en II. M. Bakker. D. Schuijtemaker Pz. en T. Kooij. \V. Schermerhom en J. Beunder. H. Schermer en A. Bcundor. P. Laageberg en J. Schermer. H. v. d. Hulst eu S. Koopman. Westwoud. Ondertrouwd: P. Koeman en C. Boelis. O. Koopmanen M. Pauw. C. Langedijk en S. Koopman. S. Knper eu A. Bais. V Gehuwd: M. Mantel en A. E. van der Oord. J. de Boer en A. Overman. GeborenAntje, d. .v. H. Bouwman en A. de Reus. Pieter, z. v. J. Verwey en E. Bakker. Jan, z. v. J. Blokdijk en' T. de Jong. ADVERTENTIE N. te huur. Hoofdgracht No. 51.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3