om"*den eersten stoot af te weren, onder verklaring, dat overigens door wijziging vau het ontwerp zooveel doenlijk de wettelijke legerorganisatie mogelijk ge maakt zal worden. Het stelsel van vrijwilligers noemde de minister een ramp voor het land, terwijl de volkswapening duur is, onnoodige lasten oplegt, onvoldoende waar borgen geeft voor de verdediging en niet voorziet iu de behoefte aan kader. 't Zwitsersche stelsel achtte de minister voor ons land bepaald ongeschikt en het stelsel van alge- meenen dienstplicht zou 1£ millioen per jaar en 9 a 10 millioen in eens meer kosten dan het Regeerings9telsel. Het beginsel van persoonlijken dienstplicht acht hij volstrekt noodzakelijk voor een goede regeling der strijdkrachten. Sedert 17 jaar stond hij Jt voor, en als Katholiek was hij daartoe volkomen gerech tigd. Maar zij die met het oog op het verderfelijke kazerneleven den persoonlijken dienstplicht afkeuren, mochten niet hebben toegestaan, dat anderer kin deren bloot stonden aan hetgeen zij voor eigen kinderen verderfelijk vinden. Dat getuigt niet van Christelijke liefde (toejuiching). Overigens ontkende de minister dat het kazerne leven blaam verdient. De bezwaren waren gegrond op feiten van 20 jaar geleden. De toestand moge niet uitstekend zijn, elders wordt ook gevloekt. Scherper toezicht op de soldatenzalen en meer gelegenheid voor officieren om in kazernes te wonen, zal bevorderd worden. i De rechtspositie van den soldaat is beter verze kerd dan die van vele werklieden. Ten slotte verzekerde de minister aan den heer Travaglino, dat hij bij zijn aftreden alleen rekening zal houden met zijn innerlijke overtuiging, zijn plicht te hebben betracht voor Koning en Vader land. (Bravo's handgeklap. Vele leden komen den min. de hand drukken.) Dinsdag is de minister van Marine aan het woord. Binnenlandse!! nieuws. Helder. De heer J. G. R. Vos heeft, gevolg gevende aan het verzoek, te dezer zake door den onderwijzers en de onderwijzeressen in deze ge meente tot hem gericht, besloten terug te komen op zijn besluit om af te treden als Voorzitter en lid der Commissie van Plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs alhier. Helder. Door de Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteedhet maken van schietbanen op het terrein bezuiden het fort Kijkduin. Ingekomen waren io inschrijvings biljetten, als van de heeren W. de Jong, ad f 5800P. de Waard f 4900A. Bos f 3959 J. F. Philips f3900; C. A. van Neck f3776; D. de Vries f3464; Gebrs. Klein f3400; Th. Moorman f3250; J. Duinker f3211 en H. Wij- ker f3146. Helder. Gisterenavond werd in het lokaal „Tivoli" eene vergadering gehouden van het Dept. Helderder Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De volgende onderwerpen kwamen in behan deling 1. werden tot leden van het Hoofdbestuur benoemd de heerenMr. J. A. Levy te Amsterdam en W. J. Blijdenstein te Enschedé; 2. werden tot afgevaardigden naar de eerstdaags te houden Alg. Verg. benoemd de heeren G. E. Bron en J. G. R. Vos 3. kwamen in behandeling de punten van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering. Om trent het 4de voorstel, het al of niet voortbestaan van den almanak en het daarvoor in de plaats stellen van een jaarboekje, werd nog al eenige discussie- gevoerd, welke hiermede eindigde, dat de meerderheid zich voor het laatste verklaarde. Ook voorstel 6, het zenden van sprekers door het Hoofd bestuur, lokte nog al bespreking uit en eindigde hiermede, dat de Vergadering zich met groote meerderheid tegen dit voorstel verklaarde. De overige voorstellen werden of aangenomen, of aan den afgevaardigde overgelaten 4. werd de Commissie voor de Buitengewone Vergaderingen met algemeene stemmen herbenoemd 5. kwam aan de orde het verslag der Commissie in zake het stichten eener bewaarschool in het weste lijk deel dezar gemeente. Ontegenzeggelijk was dit de hoofdschotel dezer vergadering. Het verslag met de begrooting was den leden reeds toegezonden en het bleek, dat een en ander door het meerendeel der aanwezigen met aandacht was nagegaan. Algemeen betoogde men veel sympathie met het stichten eener bewaarschool met annex lokaal voor gymnastiek-onderwijs, maar toch meenden onderscheidene heeren op de begrooting aanmerkingen te moeten maken. Na sprake en wedersprake werd het Bestuur gemachtigd zich te wenden tot het Hoofdbestuur, met een verzoek om subsidie en dus ten slotte het voorstel der Commissie aangenomen. Van de 23 leden, ter vergadering tegenwoordig, verklaarden er zich 21 vóór, terwijl 2 zich van stemming onthielden. De woorden van dank, door den Voorzitter ge richt tot de heeren Westendorp, Mooij en Roem, die met het bestuur de commissie hadden uitge maakt en door den heer Vastenou, namens de leden tot het Bestuur, waren zeker wel verdiend, want de werkzaamheden der commissie waren zeer uit gebreid. Mogen de plannen kunnen worden verwe zenlijkt en der jeugd in het westelijk deel der gemeente een weldaad kunnen worden bewezen Texel. De werkzaamheden, in de vergad. van het Nut op 28 dezer alhier gehouden, waren van huishoudelijken aardde punten van beschrijving voor de alg. vergadering werden behandeld en tot afgevaardigde werd benoemd de heer de Baal. Verder bleek uit het verslag, dat de pogingen om de alg. bewaarschool weder voor 3 jaren te bestendigen, met gunstig gevolg waren bekroond. Tot lid van het bestuur voor die inrichting werd herbenoemd de heer S. Keijser Pz.terwijl op voordracht van het bestuur het eere-Voorzit- terschap zal worden opgedragen aan den heer D. C. Loman te Amsterdam, onzen ouden burgemeester, die steeds zooveel belangstelling voor deze inrichting heeft aan den dag gelegd. TexeL Van den polder „Burger Nieuwland" luidt de rekening als volgt: Ontvangsten56.98 Uitgaven 22.90 Saldo 34.08 De ontvangsten worden aangeduid I. Saldo vorige rekening33.9S II. Als inkomsten van bezittingen, huur van den weg en berm9.50 in. Als buitengewone ontvangsten, aandeel verkochten grond boventalud binnendijk13.50 50.98 De uitgaven zijn I. Kosten van beheer en administratie f 16.52 II. Belastingen1.38 TIL Onderhoud wegen, enz5.00 22.90 De bezittingen van den polder zijn72 A. 80 C. als weg en 1.41.50 H.A. Water. Wieringerwaard. In de jl. Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Na opening der vergadering heeft de installatie plaats van het onlangs gekozen lid, den heer R. D. Kaan, die de bij de wet gevorderde eeden aflegt en, na door den voorzitter te zijn gelukgewenscht, zitting neemt. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens wordt aangeboden het jaarverslag der gemeente, zoomede het vetelag over den toestand van het lager onderwijs. Beide verslagen, door deD secretaris voorgelezen, geven tot geen opmerkingen aanleiding. Op voorstel van B. en .W wordt besloten, de kermis, die dit jaar op 24 Mei zou plaats hebben, veer tien dagen uittestellen. Wordt ter tafel gebracht het procesverbaal van een op 28 April gehouden kasverificatie. De voorzitter deelt mede, dat onlangs de wet op de personeele belasting in zooverre is gewijzigd, dat gereden mag worden met paarden, wier laatste melktand nog niet geheel vervangen is door een snijtand en met hengsten, die als dekhengsten gehouden worden; voorts zijn landbouwers, die 1 of 2 paarden in de derde klasse hebben aangegeven, geen verhoogiug van recht verschuldigd wegens afwisselend gebruik van die paarden met paar den, voor den landbouw bestemd. Bij de omvraag zegt de heer Groneman, dat hem gebleken is, dat van de zeewering aan de nieuwe sluis planken en steenen zijn ontvreemd, en hij verzoekt den voorzitter hierop te willen laten toezien. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Schagen. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 28 April. Afwezig de heerenC. Asjes, C. Smit en H. B. Voorman. Na lezing en goedk. der not. werd meded. gedaan van eene missive van Gedep. Staten, waarbij goedgekeurd terug gezonden kohieren hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Daarna werd beslotende kermis dit jaar te doen houden van 2128 Juni e. k. Ten behoeve der Comptabiliteit werden de ver- eischte af- en overschrijvingen, op den dienst 1890, alsmede eene suppletoir begrooting ad. f 600.14£ gezamenlijk tot een bedrag van f 1744. toegestaan. De heer C. J. Plomp, merkt op, dat daar nu blijkt de uitgaven verre de geraamde inkomsten overtreffen, en een enorm te kort boven de begroo ting is, B. en W. voortaan zich zullen onthouden de begrooting te overschrijden want ofschoon het te kort nu is te dekken, een volgend jaar mocht dit eens niet het geval zijn, en zou een dergelijke toestand schromelijke verwarring veroorzaken in de gemeente-administratie. De Voorz. zegt dat door B. en W. zooveel mogelijk er naar gestreefd is, binnen de perken der begrooting te blijven, doch bij verschillende gemeentewerken werden door de omstandigheden uitgaven geeischt, met welke men bij het opmaken der begrooting geen rekening kon houden, omdat men eenvoudig het beslaan er van niet kende. B. en W. waren dan ook alleen gezwicht voor den drang der omstandigheden. De heer J. Govers merkt op, dat, men vroeger de begrootingen veel te weinig heeft overschreden, waarvan nu de gevolgen en als er iets voorkomt, hetwelk in het belang der gemeente toch dringend noodig is, het toch ook zoo zeker gedaan moet worden, al dreigt ook het gevaar, dat de begrooting wordt overschreden. De heer Stammes deelde nog mede. dat voor het Rietbosch wel onkosten buiten de begrooting gemaakt moesten worden, doch dat de toestand nu ook daarvan zeer gunstig is. Hierop heeft aanbieding plaats van het gemeente verslag over 1890, hetwelk besloten wordt, wegens de omvangrijkheid niet te doen voorlezen, maar bij de raadsleden te doen circuleeren. Uit de opsomming der voornaamste mededeelin- gen daarin, blijkt, dat onze gemeente thans 3319 zielen, telt tegenover 3323 in vorig jaarhet getal kiezers bedraagt voor alle 3 categoriën 350. De straatverlichting werd uitgebreid, de geneeskundige hulp aan de armen kwam ten laste der gemeente, straten en pleinen ondervonden belangrijke verbete ring, de reinheid der gemeente liet niets te weiischen over, van heerschende ziekte-gevallen werd slechts één geval van mazelen geconstateerdde influenza teisterde ook onze gemeentegevaccineerd werden 77 kinderen; het drinkwater was in goede orde; de veld wacht werd door 2 personen uitgeoefend het getal branden bedroeg éénhet aantal der Schutterplichtigen bedroeg 91aan de openbare school waren geplaatst1 hoofd-, 8 hulponderwijzers en 1 hulponderwijzeres, aan de R. Kath. Parochiale school 1 hoofd- en 2 hulponderwijzersde bewaar school werd bezocht door 98 leerlingen, de school der liefdezusters door 58 leerlingen de teekenschool der Vereen, t. bevord. d. Bouwkunst telde 24 leer lingen en de Departementale Zangschool 36. Bij het Armwezen was de toestand dit jaar minder gunstig, waartoe gebrek aan werk en de vroeg ingevallen en zeer strenge winter bijdroegen. Door de gemeente werd aan behoeftige kinderen kosteloos onderwijs verstrekt en van particuliere zijde werd werkver schaffing verleend, terwijl in den nood der behoef tige» van particuliere zijde alsmede van wege de gemeente en liefdadigheidsinstellingen werd voorzien. Landbouw en VeeteeltZuivelbereidingen vetweiderij waren gunstiger, de veefokkerij stond gelijk aan vorig jaar. De afd. der Holl. Maatsch. v. Landbouw telde 75 leden en door haar werden met gunstigen uitslag stieren- en rammenkeuringen gehouden. De gemeente besloeg eene oppervlakte van 2600 H. A. waarvan 84 H. A. bouwland. De toestand van den veestapel was gunstig. Marktwezen handel in run deren was beter, de aanvoer van koeien en schapen was minder, de prijzen voor paarden en runderen hooger, van lammeren en biggen lager, van schapen gelijk. Aan den heer Jl». Stammes wordt toegezegd den Stationsweg, daar waar het noodig is, van grint te voorzien, en aan den heer v. <1. Maaien wordt ter inlichting medegedeeld, dal «Ie schade, hij den iaatstcn brand door de brandweer onwillekeurig toegebracht aan hekken en tuingrond, van wege de gemeente vergoed zal worden en dat daarvan reeds eene opgave bij B. en W. was ingekomen ten bijdrage van f3.50. (Sch. Ct.) Haarlem. Ter verkiezing van een lid der Staten van Noordholland zijn jl. Dinsdag in dit kiesdistrict (vacature-Van Stralen) uitgebracht 3400 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren J. ter Hoffstede, notaris te Overveen, ge steld door alle liberale kiesvereenigingen, 1289 stemmen dr. D. de Haan, candidaat van eenige Haarlemsche kiezers, 252 de candidaat der ra dicale kiesvereeniging, de heer W. Meijer, 50 de candidaat der R.-K., mr. D. J. G. v. Ogtrop 1200 en de heer P. Verkuijl, antirevolutionair, 555. Er moet dus herstemming plaats hebben tusschen de heeren Ter Hoffsteede en Van Og trop. Amsterdam. De achtuursdag. Op het gebouw van „Constantia" aan de Rozengracht, wapperde gisteren de roode vaan, tot teeken dat ook de werklieden in deze stad 1 Mei, zooals dat in alle andere landen van Europa geschiedt, wilden vieren ten einde een betooging te houden voor den achturigen arbeidsdag. Langs de straten was het zeer kalmalleen in de Plantage, waar de eerste meeting in „Plan- cïus" werd gehouden, stonden voor het gebouw eenige groepjes werklieden en nieuwsgierigen, terwijl de groote zaal zich langzamerhand vulde. De politie was door rechercheurs nog al sterk vertegenwoordigd; de posten der agenten in den omtrek waren verdubbeld, terwijl een vrij sterke politiemacht in den Parkschouwburg onder dak was gebracht. „Recht voor Allen," voor deze gelegenheid in een rood-róse gewaad gestoken, werd ongehinderd druk geventalles zag er zeer kalm uit. De groote zaal van het gebouw was met de banier van den „Sociaal-Democratischen Bond" en met tal van banieren der verschillende vak- vereenigingen getooid. Te kwart voor eenen namen de heeren Domela Nieuwenhuis en For- tuyn onder daverend applaus op het tooneel plaats. De groote zaal was toen geheel gevuld. Beide traden achtereenvolgens als sprekers op. Marine en Leger. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, is Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden", onder bevel van den kapt. ter zee H. Quispel, op de terugreis naar Nederland, den 30 April jl. te Brest aaugekomen. Aan boord was alles wel. De kapt.-luit. ter zee M. C. Van Doorn, tijdelijk belast met het bevel over Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam, gaf gisteren het bevel over aan den kapt.-luit. ter zee J. R. Eek, die als commandant van Hr. Ms. monitor „Cerberus" vervangen is door den kapt.-luit. ter zee A. G, Ellis. Eerst- gen. wordt 11 Mei a. s. geplaatst als lste off. aan boord Hr. Ms. as. lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden". Hr. Ms schroefstoomschip lste kl. „Tromp" is, na aan 's Rijkswerf alhier belangrijke reparatien aan de stoomwerktuigen te hebben ondergaan, gisteren alhier ter reede onder stoom beproefd. Gisterenmorgen is te Amsterdam in dienst gesteld Hr. Ms. pantserdejfkorvct „Sumatra", bestemd voor de Indische Militaire Marine. De état-raajor bestaat uit: kapt., ter zee P. G. Bruch, comm., luit. ter zee lste ki. W. Römer, lste off., de luits. ter zee 2de kl. J. F. B. Van Dijk, A. Gelderman, I. F. Van Slooten en A. J. M. Nolet, de adelborsten lste kl. A. C. W. baron Van Haersolte van den Doorn, J. M. Vau Wickevoort Croramelin, J. Zur- mühlen en F. Dingemans, den off. van gez. lste kl. A. A. W. M. van Deventer en de off. van adm. 2de kl. N. J. J. Van Rijn van Alkemade. Aan de Nederlandsche Stoomboot-Maatschappij te Rotterdam is de vervaardiging en levering op gedragen van de stoomwerktuigen voor het op de rijks marinewerf te Amsterdam te bouwen nrtillerie- instructieschip. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot gen.-maj., de kolonel H. F. G. Hardenberg, gouverneur der Kon. Militaire Academie, alsmede bij den staf der inf., de kolonel II. P. J. Hennus, commandant der lste divisie inf. Bij Kon. besluit zijn benoemdbij het wapen der inf., bij den staf van het wapen, tot luit.-kol., de majoor W. G, F. Snijders vnn den generalen staf, hoofd der 2de afd. van het Depart. van Oor log, die tevens in zijn nieuwen rang, in zijn tegen woordige betrekking bij genoemd Departement gehandhaafd blijfttot kaptde lste luitenant G. A. Buhlman, van het 6de regiment, getacheerd bij de normaal schietschoolbij het lste reg., tot luit.- kol., de majoor M. de Sitter, van het korps bij het 3de reg., de lste luit. J. J. F. Sehmitz, van het 8ste reg. bij het 4de reg., tot luit.-kol., de majoor N. W. Hofstede, van het korps tot majoor, de kapt. J. N. Hardeman, mede van het korpsbij hel 6de reg., tot lste luit. de 2de luit. L. T. H. baron van Boecop, van het korps; bij hef 7de reg., tot kapt. de lste luit. A. E. Roest van Limburg, van het 5de reg. Bij Kon. besluit zijn de officieren vau gezondheid 2de kl. bij de zeemacht J. Aaltsz en R. Willemsen, met ingang van 16 dezer bevorderd tot officier van gezondheid lste kl. De luit. ter zee lste kl. J. J. Hissing, wordt met 6 dezer als stafofficier der zeemacht toegevoegd aan den gen.-majoor, comm. der stelling vau het Hollandsch diep en Volktrak. Onderwijs en Examens. In de te Amsterdam gehouden zitting van de Rijkscommissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koop vaardijschepen is met gunstigen uitslag examen afgelegd doorals lste stuurman voor de stoom vaart A. Karmes, II. L. van Slooten en J. van Dijk Blok; als 3de stuurman voor de groote stoom vaart A door H. N. Balsem, G. Brouwer, G. J. Smit, B. 11. van Wijk en M. Kwint als lste stuurman voor de groote zeilvaart A. door M. S. Kruisiuga, G. J. Smit, B. Meijer, A. S. Kant, M. Borg, A. Ruijg, J. Leeuw, II. Brouwer en J. C. Gregerals 3de stuurman voor de groote zeil vaart A door P. C. Hagenaar, H. de Vries, L. Visser, E. Havinga, M. H. Bouget, G. Köuingh, C. Spanjer, M. Elles, L. de Boer, P. O. Schorsij, H. Vos, E. C. Metus en A. Roos, terwijl nog met gunstig gevolg een aanvullings-examen is afgelegd als lste stuurman voor de groote zeilvaart door A. Karniesals 3de stuurman voor de groote stoom vaart A door II. de Vries, L. Visser, E. Havinga, G. Köningh, S. Schippers, D. H. de Boer en A. S. Kant. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Broek op Langedijk, door ds. J. D. van der Velden, pred. te Maasland. Buitenland. Engeland. Het parlementslid De Cobain, tegen wien een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd onder beschuldiging van vergrijp tegen de zeden, zal eerstdaags naar Engeland terugkeeren. Wederom wordt een Engelsch politiek man wegens vergrijp tegen de zeden vervolgd en wel de heer Jyffe, Gladstoneaansch candidaat van de Universiteit van Oxford voor het Parlement. De beschuldigde trachtte tevergeefs zelfmoord te plegen. Duitschland. De „Times" bericht, dat de regeering, met het oog op een mogelijke alge meene strike der mijnwerkers, groote hoeveel heden steenkolen in Engeland en Amerika aan- I koopt en de Marine order heeft ontvangen 25 groote schepen ter beschikking van den minister van handel te stellen. Oostenrijk. De vverkstakende bakkers te Weenen hielden een vergadering, waarin besloten werd de werkstaking voort te zetten. Ten slotte werd de vergadering wegens oproerige redevoe ringen door de politie ontbonden. Rusland. De „Times" ontvangt bericht uit Petersburg, dat de uitdrijving der Joden uit Moskou steeds voortduurt, en de joden daarbij onmenschelijk worden behandeld, daar zij, als misdadigers geboeid, buiten de poorten worden geleid. De Russen zeggen, dat de heilige stad Moskou gezuiverd zal zijn, wanneer de nieuwe gouverneur-generaal, groothertog Sergius, zijne intrede zal doen. De niet-orthodoxe geestelijken worden met aanvragen van joden overstelpt, die zich willen laten doopen, om zoodoende aan de vervolging te ontgaan. De wet echter laat zulks voor de joden niet toe. Van overheidswege is te Petersburg aanzegging geschied, dat ook daar dezelfde bepalingen als te Moskou zullen worden gemaakt, en den jood- schen werklieden dus bepaalde plaatsen zullen I worden aangewezen, waar zij zich metterwoon zullen mogen vestigen. China. De laatste mail van Hongkong brengt het bericht, dat te Canton in hevige mate een epidemische- ziekte heerscht, wier aard niet door deskundigen wordt herkend. De ziekte, die onder anderen een aanhoudenden dorst ver oorzaakt, eischt dagelijks honderden slachtoffers, zoodat men spoedig gebrek had aan kisten om de lijken te begraven. Gemengd nieuws. Door de politie te Weesperkarspel is proces verbaal opgpmaakt tegen zekeren C. R., die in eene vlaag van woede de onmenschelijke wreed heid heeft begaan, zijn zevenjarig zoontje bij de beenen te nemén en met het hoofd tegen een muur te slaan. Een vreemdsoortige godsdienstoefening. Men schrijft uit KielWindeweer (Gr.) het vol gende „Op een der jongste Zondagen beklom de heer Van Es, predikant der Hervormden alhier, den kansel. En de heer Koppelle, de voorzanger, nam plaats voor zijn lessenaar. Tusschen die twee genoemde personen was de verhouding sedert lang niet rooskleurig. De heer Koppelle wilde gaarne van zijn betrekking als voorzanger, waarvoor hij f 50 's jaars geniet, ontslagen zijn, en de heer Van Es schijnt soms, 't zij uit ernst of kortswijl, het een en ander gedaan te hebben dat den voorzanger aanstoot gaf. De godsdienst oefening had ditmaal haar gewoon verloop, tot aan den nazang. Daarvoor gaf de predikant op Gezang 24, welke melodie, gelijk trouwe kerk bezoekers weten, tal van moeielijkheden bevat. Vooral heeft daarbij een niet door een orgel gesteund voorzanger een alles behalve benijdens waardige positie. Reeds vroeger moet de heer Koppelle den predikant verzocht hebben niet zulke moeielijke gezangen op te geven. Toen echter bij deze gelegenheid het 24ste Gezang werd geordonneerd, was zulks voor 't gemoed van den voorzanger te veel. De voor zanger verzocht nu de gemeente de mollen en kruisen, die in het Gezang voorkomen, eenvou dig maar over te slaan en zeide er nog bij, dat de dominé het vers zeker met opzet had gekozen, misschien om weer eens een Aprilgrap uit te halen, waarvan, volgens spreker, genoemde heer een liethebber was. Dat zulk een toespraak van 't voorlezersbankje me', groote verbazing werd aangehoord, behoeft niet gezegd. En dat er slecht werd gezongen, evenmin. Men ging daarop huis- 1 waarts, nadat de predikant nog aangespoord had tot verdraagzaamheid, welke aansporing gevolgd werd door de mededeeling, dat hij de bevoegde mach ten kennis zou geven van het geval. Burgemees- ter en wethouders, de officier van justitie en hej-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2